Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:30 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Do toho svýho akvária co máš v prezentaci si pořiď jeden párek, to bude tak akorát. Udržuj akvárium v čistotě a pravidelně týdně měň 30% vody a mělo by se dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:26 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Jo a jinak ať se ti podaří je sehnat, jsou to krásný rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:24 R Muž romant [27987] Re: Filip980
Pokud je ta skvrna na boku výraznější a naopak je modrý zbarvení(u klasický formy) méně výrazné, tak je to rozpoznávací znak samic.
EDIT: Odpovídal jsem honzaprouza77 a uklepl jsem se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:23 Muž honzaprouza77 [18]
jen jestli si myslím dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:21 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Tím sis na to odpověděl sám, je to zbarvení, proč ses teda ptal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:14 Muž honzaprouza77 [18]
ahoj, měl jsem cichlidky ramirezovi, a chci si je znova pořídit, ale chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví co jsou ty fleky(asi u samců) na bocích jsou červené. dříve jsem myslel že je to odřenina a měl jsem starost, ale ted vidím i jiné obrázky s nimi že to mají. Je to jen zbarvení,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 14:59 Kocajs
Zdravím koupil sem si jeden pár Cihchlidek Ramirézových a ta jedna mě tu druhou celkem prohání mám strach aby se neporvali myslíte že to přejde? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:29 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
Rekl bych ze se teprve ukaze tak do pul roku jaky pokus byl spravny,hned budes vedet jakmile zacnu shanet samici ;-) ,btw..nevi nekdo o pripadném chovateli cihlid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:23 HaDaS Re: Lada22
Takže třetí pokus byl správný :-D .
Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:19 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
Ta prvni,ta mensi,co plave do leva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:07 HaDaS Re: Lada22
A která z těch na posledních fotkách je tedy samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2011 16:24 Muž Lada22 [28] Re: Lada22
Tak pry jsou od chovatele ktery je v chovu cichlid odbornik,nejsou to kusy vyrazene z chovu,a je to pry stoprocentne samice,a ikdyz vypadaji prakticky stejne(to je pry bezne) tak se lisi v barve hrbetni ploutve,samecek ji ma barevnejsi........nezbyva nez zatim verit a cekat co z ni vyroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 07:23 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
Já jsem taky propadal smichu kdyz se to strida samec,ne samice,opravuji samec atd :) .Ale vcera vecer jsem jeste s baterkou zkoumal,a v tom z cistajasna ten mensí,udajna samice,udelal to co jsem zatim videl jen u samecku a to ruztahnul lamku dokoran,a roztahl vsechny ploutve,presne takovou pozu co mam ve fotkach vyfocenyho agasizaka.Samici jsem to jeste delat nevidel,takze me kdyztak opravte.Pokud to samice opravdu nedelaji tak je to samec rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:48 HaDaS Re: Bob66
Kdyby jsi mne viděl jak se chechtám, tak by si se taky smál. O tom jsem byl přesvědčen v 21:13. Já to vzdávám a počkám si jak to dopadne, až ty potvůrky dorostou a Lada22 dá vědět.
Avšak nejsem s Tebou v rozepři, jen mi to připadá směšný. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: HaDaS
Ta co má hlavu doprava je na 100% samec :) Mě jich tu plave víc než bych chtěl, z 30ks tak 90% samci a ze zbylých 10% to ještě není jisté kolik nakonec bude samic tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:36 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
OK,dam vedet,uzavirejte sazky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:34 HaDaS Re: Lada22
Tak se vracím k mé druhé tezi hmm . Samice a samice. Uff. Jsem zvědavý, co Ti sdělí dodavatel. Napiš sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:28 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
Na první fotce ze dneska je ta mensi,koukajici do leva ;-) ,na druhe ta vetsí,ta kouka do prava ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:23 HaDaS Re: Lada22
Takže, jestli ta na první fotce je velikostně na 3/4 agašky, tak je to podle mne samice a jestli ta druhá je menší a již nyní má takto protáhlou hřbetní ploutvičku, tak to je sameček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:17 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
tak uvidim co vypadne z cloveka co je "pytlikoval",treba se v tom i vyzna,ale za parek bych se nezlobil.Ten vetsi je cca 3/4 agasaka(neberu moc v potaz ty jeho dloooouhy ploutve),a ten druhej je polovicni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:13 HaDaS Re: HaDaS
... ale zase ta na druhé fotce má delší ploutvičku, takže to je samec, a ta na první jí má kratší, takže samice. To je má konečná diagnóza. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:10 HaDaS Re: Lada22
:-D Chlape, jestli jsou poloviční než samec "agašky", tak ještě můžeš být příjemně překvapen. U agašky je to ale mnohem dříve znatelné. Na prvních fotkách (viz. příspěvek z 15.11.2011 15:55 a z 15.11.2011 15:56), jsem byl přesvědčen o variantě samec + samice, a to z důvodu, že na první fotce to vypadalo na delší hřbetní ploutvičku. Podle barvy jsem se neřídil (na základě Tvých informací o stejnosti zbarvení).
Jestli chceš nahlodat ještě víc, tak pokud jsou fotky pořízeny za stejných expozičních podmínek, tak ta na první by klidně mohla být samice a ta na druhé samec. :-D ... je to docela legrace, co? ;-) ... proto mám tyto stránky tak rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:07 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Lada22
nejsem tedy úplný odborník, ale řekl bych že je to pár - právě kvůli té hřbetní ploutvy jak psal HaDaS.
Kdybych měl vybírat v jedné nádrži, tak bych si tyto 2 ryby vybral jako pár, když tedy budeme předpokládat, že všechny ryby v té nádrži jsou stejně staré a asi i z jednoho vrhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:01 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lada22
Jeden samec je 100% ale podle té druhé lepší fotky bych se přiklonil k tomu že máš 100% pár ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2011 20:57 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
...přikláním se k Bob66. Dvě samice :) ...chlapi,vy už si ze mě děláte srandu :-| .Tohle jsou mlady rybky,oproti mojemu agasiziovy jsou zhruba polovicní,takže ta hřbetní ploutev nemusí být jestě uplně finální.Ostatně už jsem napsal do toho velkoobchodu,a prý to se mnou rozebere pověrená osoba,tak bych potreboval nějaké know how v pohlavním diformismu samce a samice...vzhledem k tomu co už jsem vsechno precet tak jsou to dle me samci,ikdyz se k sobe jako samci nechovaj,a agasizák vyjízdi jen po tom vetsim. A bral jsem je tady www.aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2011 20:41 HaDaS Re: Lada22
Tak já se nyní opravuji a přikláním se k Bob66. Dvě samice :) .
I když u malých jedinců to není úplně zřejmé, a i když se u tohoto druhu píše ... řídit se dle zbarvení, tak já se dívám hlavně na hřbetní ploutev. Podle té mi to připadá (protože jsou o mnoho kvalitnější než ty předchozí) právě na samice, sameček by jí měl protáhlejší dozadu (minimálně poslední "trny"). Záleží jak jsou tyto rybky staré.
Ideálním řešením u cichlidek (myslím tím nákup), je odebírat je od soukromých akvaristů, kteří se na ně specializují, a kteří Ti sdělí opravdové staří a většinou i u mladších kousků jsou s to, rozpoznat pohlaví. X-)
Edit : Tady je vidět ta ploutev o které se zmiňuji : www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:33 Muž Lada22 [28] Re: Bob66
Zeptam se tedy podle jakych znaku je to spise samice? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 20:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lada22
Podle téhle fotky bych řekl spíš samice :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:56 Muž Lada22 [28] Re: Lada22
Fotka k příspěvku A toto samec....potom teda co ta fotka z na kterou zde byl odkaz?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:55 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Tak trošku lepší fotky...toto údajná samice
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 19:16 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lada22
Asi tě zklamu ale můj názor je že máš dva samce, počkej až povyroste tak to bude zřetelnější X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lada22
Mohla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:06 Muž Lada22 [28] Re: RAP
Fotka k příspěvku Zřejmě si měl na mysli tuhle fotku,tak pak by ta moje mohla byt samice.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2011 16:55 RAP Re: Lada22
ceskycichlidklub.eu/… Podívej se hlavně na druhou stranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 15:39 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS a Nobody
Tak to máme 1:1 chlapci,tak ještě někoho by to chtělo,at můžu něco řešit s akvashopem,pokud to vezmu k tomu poslednímu obr kde je samice žlutá,tak to jsou skutečne 2 samci,jenže nevím jak vypadá samice která ješte není ready na tření a tudíž není žlutá.Dle mě by ale rozhodně neměla mit tak výrazné zbarvení jako sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 09:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Ještě to trochu rozvedu...jen málokdo bude zvyšovat náklady na chov ryb tím, že budou, jak vy říkáte, "ryby plavat v lécích". Mně se, musím zaklepat, od zveřejněné jarní anabáze s gely, zase problémy vyhýbají...Většina mých kolegů, když se něco stane, raději nalije do nádrže flašku Sava a jede se "odznova", protože jakmile ryby v přerybněných nádržích "něco chytnou", tak se to zpravdila zastavit nedá. Takže ten váš odběratel buď má špatné informace, nebo vás tahá za fusekli a má levnější zdroj ryb. hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 08:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
To jsou tak trochu s prominutím kecy :-) smich Se zdravotním stavem si i velkoobchody umí poradit, rozhoduje cena a kvalita, takže jste-li odmítáni, je to především kvůli ceně, nebo kvalitě. Takže to není o tom v čem ryby plavou, ale kdo a jak s nimi umí zacházet. Ryby v Asii plavou v šílených koncentracích léků a přece je vozí celá Evropa...Proč? No protože jsou levné, i když jich hodně padne, pořád jsou levnější, než ryby evropské. Těžko se z nich většinou dělají chovné ryby, ale to je věc jiná. Ovšem jsou samozřejmě odběratelé, kteří Asii odmítají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 08:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Nobody
Já vim jako podle tebe nemaj terčovci žábrohlísta.Ryby vyvážíme a u dodavatele nam cichlidky padali takže mám, laboratorní výsledky jak z itálie i od nás a vím své a nehodlám to s tebou rozebírat Všem se omlouvám české ryby jsou naprosto zdravé bohužel spoustu odběratelů už od nás ryby nechtějí prý plavou více v léčivu než ve vodě mi sdělil v Michově jeden velkoodběratel. coze vtomto případě šlo o živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: funy
Je to dost rozmazané že by? Tilapia buttikoferi (Hubrecht, 1881)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 02:08 Nobody Re: Lada22
Podle fotek si myslim,že obě rybky jsou samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 01:47 HaDaS Re: Lada22
Dle mého názoru je to v pořádku. Na první fotce samec a na druhé samice. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 00:08 Nobody Re: romant
Dobře.Taky ty různé směsi s hovězím srdcem - to je taky bomba(výživná a likvidační)pro tyto rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 00:01 R Muž romant [27987] Re: Nobody
Ale vůbec ne, za slovíčko se nechytám. Já jsem jenom myslel, že by to mohlo zajímat i někoho jiného než mě. Já s živým krmením nemám problém a když suchým, tak přikrmuji Tetraminem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:57 Nobody Re: romant
Požádat můžete. :-) Napsat to nemohu.
Napsal jsem to v uvozovkách.Mohl jsem napsat i vločková atd.Vy se hned chytáte za slovíčko.
Prostě jejich složení neodpovídá požadavkům na správnou stravu u těchto druhů rybek a proto dochází k problémům a úhynům těchto rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:44 Nobody Re: bobik
Ano.Odchovávat nechcete.Zpestřit krmivo-živé,mražené-pro rybky plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:41 R Muž romant [27987] Re: Nobody
Mohl bych požádat o konkretizování toho podezřelého-granulovaného krmiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:36 Nobody – Re: rriki
rriki napsal: trpasličí cichlidky jsou bohužel poměrně dost zamořené ruznými bakteriemi a je jen otázka co to spustí.Znam člověka ,ktrerý nikdy ničím nekrmil než živým a nikdy neměl problémy a těch chovatelů co krmí suchým a padá jim to je spousta.Ono pokud se k tomu živému a krmení přistupuje zodpovědně tak to riziko je malé .

Odchované u nás nejsou zamořené bakteriemi.Ani u importovaných nejsou s tímto větší problémy.Suché krmení,to je jiná.Pokud někdo krmí"podezřelým krmivem-různé granule atd.",je to jasné.Nevhodné složení krmiva,špatná stravitelnost,žádné balastní látky atd.-
pro tyto rybky,a potom mají chovatelé problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:02 Muž Lada22 [28] Re: Lada22
Fotka k příspěvku Rozdil by měl být asi takovýto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:56 Muž Lada22 [28] Re: Lada22
Fotka k příspěvku a jestě ten malej.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:55 Muž Lada22 [28] – C.Macmasterova samiceXsamec
Fotka k příspěvku Dnes mě došly ČD kuryrem dvě tyto cichlidy,požadoval jsem samce a samicku.Ale nějak se mě to nezdá,přikláním se k tomu že to jsou oba samci,byť je jeden menší asi o 1až 2cm....právě že ten menší mě přijde na samici moc barevný v oblasti skřelí,na ritní ploutvi má také vybarvení v podobě jiker,to že má trochu barvu do žluta na fotce,není v reálu nějak moc viditelné.Pokud se dostanou poblíž sebe,naparuji se jak dva samci a větší honí menšího.Porovnávám je dle A.agassizi,kde je rozdíl mezi pohlavími dost zřetelný.Díky za pomoc při určení
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1552