Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   05.01.2013 18:37 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Fakt umím číst ty chytrolíne..
Nešlo by to bez ironických urážek?

LiborSprysl napsal:Nechovají se nijak výrazně odlišně, proto jsem zmínil cupido, o kterých je i na českých stránkách občas něco k nalezení..... je to běžně se chovající se draveček
Já mám o nich trochu opačné informace od solidních zdrojů. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
pokud ještě umím anglicky tak u wavrini je napsané, že mimo tření je neobvykle mírumilovná, nenapadá ryby které jsou větší než pár mm. Takže ten odkaz, co jsi sem dal ty, je trošku mimo mísu ;-)
ještě anglický text: Unless breeding this species is surprisingly peaceful and will not predate on fishes larger than a few mm in length. Suitable tankmates are therefore too numerous to list but include most peaceful species enjoying similar environmental conditions.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.01.2013 18:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Fakt umím číst ty chytrolíne...:-)Nechovají se nijak výrazně odlišně, proto jsem zmínil cupido, o kterých je i na českých stránkách občas něco k nalezení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:22 RAP Re: LiborSprysl
Dotaz zněl na Biotodoma wawriny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
U nás je častější Biotodoma cupido...občas se sem dostává z Polska...je to běžně se chovající se draveček s velmi silně vyvinutým rodičovským pudem, takže dovede zahlušit i o dost větší ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:21 RAP Re: Ičin
Co takhle translate.google.cz/…
Jinak většina ryb zde prodávaných je z importu. Pár článků jsem o nich četl, ale většinou se jednalo o základní informace. Jedná se o minimálně chované ryby a je o nich jen minimum seriózních informacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: baletka
Hned první odkaz vyjede ten nejlepší. www.seriouslyfish.com/…
Českej název není podstatnej. U těch méně častých druhů může člověk pod stejným označením dostat různé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:27 Žena baletka [624]
Ahoj, je tady někdo, kdo ví něco o rybě biotodoma wavrini? Český název v jednom knižním atlasu zněl cichlida dlouhoploutvá, otázka je, zda je platný. Jen by mě zajímalo, co je to za rybku, taky v atlasu není. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 23:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: chose09
chose09 napsal: samec se chce stále pářit, ale samička stále nechce...
ach tá moja pamäť, niekoho mi to pripomína, ale neviem si spomenúť kde som sa s tým stretol X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:12 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Díky. Chtěla jsem i nějakou, u níž bych se mohla piplat s odchovem mimin a něco by z nich bylo (byl by o ně eventuelně zájem i jinde než v nejbližším zverimexu, kam je dávat rozhodně nechci). Zatím soužití akar, skalár a ramirezek klape na výbornou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:09 R Muž romant [27983] Re: Nicky
To dokoupení cichlidek, promiň, nevšiml jsem si, že jsi reagovala na ten další dotaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Co takhle dočasně přepažit akvárium a nechat samičku pořádně nažrat a případně zaplnit? Přepažit to šikmo podél toho kořene co tam je. Výhled na sebe budou mít, ale napadat ji nebude a může v klidu zesílit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:07 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Těch víc samiček kakadu, nebo to dokoupení cichlidek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:04 R Muž romant [27983] Re: Nicky
U mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:03 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Neodpověděl byste mi někdo prosím na dotaz? Pokud bych nějakou dokoupila, volba padla na Cichlidku agassizovu (fire red), která by se podle všeho měla vytírat spíš na kořeny, kdežto Ramirezky si hloubí jamku v písku, takže by si nemuseli tolik konkurovat... snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky
S více samičkami kakadu nemám dobrou zkušenost. Samec se vytřel s jednou, idylka, ale když se vytřel i s druhou, tu první spolu ubili. A to měli 160l akva jen pro sebe :-(

Ale v tvém případě asi nezbývá, než to zkusit, nebo tuhle stejně umoří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: chose09
Kup ještě jednu samičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:55 R Muž romant [27983] Re: chose09
Koupil bych mu tam podobně velkou holku, klidně i dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:53 Muž chose09 [13] – cichlidka kakadu
prosím poraďte...mám pár cichlidek kakadu, a samec se chce stále pářit, ale samička stále nechce....tak to je asi 4měsíce...vždy k ní připluje žďuchne do ní a pokud mu neuplave začne se natřásat a mávat před ní svou zadní ploutví....ale poslední dny jí začal okusovat ploutve(viděl jsem ho)...teď jsem jí dal provizorně do sklenice (3L) s mechem...okamžitě ožila a i žrát začala když jsem jí tam nasypal....jenže to tam asi nevydrží věčně.... co dělat???...dát jí po několika hodinách(dní) zpět, nebo se jí pokusit zbavit??? co třeba k ní dokoupit ještě jednu samičku aby se nátlak rozdělil mezi dvě???(jen aby se mi problém nezdvojnásobil).... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:34 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ještě dotaz... myslíte, že by moje akva sneslo ještě jeden druh malých cichlidek, dejme tomu Apistogramma viejita? Plánuji do něj vysázet ještě zhruba kyblík hnědovky a udělat ho členitější.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:37 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Takže si leda počíhat na porod a odlovit prcky do porodničky... Musím nějaké zachránit, ve vivárku došly samičky, takže mi dorazí jen 3 samci a 2 samice...

Moc děkuju za všechny rady. Není to moje první akva (54l společenské, 160l krevetčí) ale chci, aby k něčemu bylo, aby bylo na co koukat a zas toho nebylo moc a špatně nakombinované a rybky byly ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
No ony samotné nigrofasciáty si mladé zobou...tak proto bych v to moc nedoufal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 18:29 R Muž romant [27983] Re: Nicky
Na filtr ani nesahat a žádný přehnaný píglování, až se jeho výkon začne viditelně snižovat, poloviční výkon je dobře zajetej filtr, tak teprve potom lehký propláchnutí. V čerstvě založeným akváriu, který je již solidně zarybněno tu výměnu vody opravdu častěji než často, má to smysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:28 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Mám porodničku, na hladině budou pistie, myslíš, že není šance, aby pár prcků přežilo, než je odlovím?

Kdyby to nešlo, bude tu ještě krevetkárko a pak živorodkárko. Chci, aby mi plavaly v Americe, ale přelovení do Asie na porod se nebráním, pokud budou stejné parametry vody a nebudou ubližovat krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Se skaláry v nádrži bych s odchovy živorodek moc nepočítal... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:23 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Ne, já jsem ráda. Neustále jsou tu napuštěné dva kýble a když se ohřejou, jdou do akva a napustí se nové. Dusitany jsem měřila a už jsou na minimu, filtr jsem měla zaběhlý od prodejce, vodu tu mám bez chloru, takže měním aspoň 2x týdně (+ odkalení). Filtr zatím nevymývám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:18 R Muž romant [27983] Re: Nicky
Já vím, že jsem s tím furt votravnej, ale hlavně ty výměny vody, vzhledem k "věku" nádrže se budou hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:15 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Díky díky. Takže koupím Torben, časem cca 3 skaláry a mělo by to šlapat, to jsem ráda. Nerada bych, aby to u mě vypadalo jak na bitevním poli, až se budou všichni třít... Zítra ještě dorazí 5 limií černopruhých, 7 teter stříkavých a příští týden 2 ráčci CP schoko. Hladina je zatím dost nevyužitá, tak by to mohlo být akorát. Chtěla bych odchovy hlavně limií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by akvarijní živočichové na Torben zdechli, pokud jen trochu snáší nižší pH, což snáší po určitou dobu snad všichni...Sice je to vyráběné, ale charakter to má přírodní... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:54 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
To je ono? www.spokojenypes.cz/…
A nebudou na to citliví ráčci a rybky, co nemají rády chemii, nebo je to čostě přírodní?
Jinak bych to klidně objednala, díky za tip, koukám, že i voda by měla dostat lepší barvu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Torben není experiment...lety prověřená praxe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
K tomu Torbenu... plánuji výluh z olšových šišek, to by nestačilo? Docela se bojím víc experimentovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Do párů je nutíme...jsou to hejnové ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Ale jestli jsou nejspokojenější v páru, tak ho mají mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:44 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Abych byla upřímná, tak jsem spíš čekala, že budu mít štěstí a z těch dvou skalár nebude pár, šance na stejné pohlaví je 50% :-D na pozorování odchovů mám Ramirezky a Akary a kdyby se vytíraly ještě skaláry, nebylo by toho skoro moc? Skalárky jsem chtěla jen na koukání, takže bych úplně nejradši měla skupinku stejného pohlaví, ale jak to poznat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:56 R Muž romant [27983] Re: vaaclav
Souhlas s tou hranovou velikostí, ale už méně souhlas s tím čekáním na štěstí. Nemám s tímto postupem dobrý zkušenosti, daleko více se mě osvědčilo to mini hejno a vybrání páru ze skupinky a následný odlovení ostatních. Ty ryby jsou prostě v partě v daleko větší pohodě, ale třeba jsem nikdy neměl tu správnou kliku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:50 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Můžete jich tam dát více ale jakmile se vytvoří pár ostatní darujte. 150 litrů je na více jak jeden pár málo. Já bych počkal třeba budete mít štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:49 R Muž romant [27983] Re: Nicky
To ovlivnění parametrů vody použitím Torbenu bych viděl jako velmi lehký, spíš je tam spousta huminů a tříslovin, který ryby ocení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:43 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Já mám vodu docela měkkou, takže s tou rašelinou nevím. A ještě přidávám sodu, jinak bych měla pH na pětce. Skaláry jsem původně ani nechtěla, tak proto jen dvě (ani jsem moc nechtěla, aby se třely, bývají u toho dost nepříjemné), ale jestli jim bude líp v hejnu, časem jich tam dám víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:01 R Muž romant [27983] Re: Nicky
Nevidím na tom nic špatnýho, těch skalár bych pořídil více(ještě 4), jsou to hejnový ryby a budou se v partě cítit daleko lépe a do budoucna se bude daleko lépe sestavovat pár(y).
Edit: Nespěchal bych teď, neb je to akvo čerstváček a zaměřil bych se na kvalitu prostředí, nebo-li velmi často měnil vodu a pořídil nějakej rašelinovej výluh, třeba Torben, to se bude tvojí rybí osádce líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:42 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, včera jsem dokoupila Akary hnědé do mého akva (prcky) a teď si nejsem jistá, bude to společně se dvěma skalárami (taky malé) a párečkem Ramirezek i v budoucnu klapat, nebo mám počítat s tím, že až skaláry vyrostou, někomu je věnuji? Parametry vody, které rybky potřebují, jsem si četla a docela by to mělo klapat, takže mi jde spíš o tu kombinaci... rybicky.net/nadrze/16781 moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 11:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: ttt
Ale kolego... no domnívat se můžete, že máte bimaculaty, fotit můžete jak chcete. Všechno budou jen domněnky...pojednání o perlovkách prováděl pan doktor Hofmann ve vlákně tomu určeném. Chovám různé druhy asi dvacet let s různými pauzami, takže vím o čem mluvím.
Pokud nemáte ryby odchytové, tak se můžete domnívat, že máte bimaculaty, ale přitom to mohou být kříženci kdečeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:27 ttt
Sú to bimaculaty, pre istotu poobede sem vyvesím ich foto... O potere sa môžme ťažko baviť keďže majú ledva 4 cm..Ak k tomu dôjde určite sa s vami o to rád podelím... rád sa nechám presvedčiť o dákom rozumnom nápade, skôr by som ocenil radu od niekoho kto ich chová a má s nimi aspoň aké-také skúsenosti... Teoretických domienok som si už prečítal dosť... Nič v zlom :) Každopádne ďakujem za každú dobrú radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
ttt napsal: mám doma zatiaľ len v 140 lit. akva 3. malé prcky tohto druhu
On nám toho o výtěru asi moc nepoví. A možná ani přesné určení druhu nepůjde. Zkusit se to dá vždycky :) Ale do zarostlé nádrže bych je asi moc necpal, to je o ztrátu psychické pohody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 06:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: ttt
Právě teoreticky se domníváme, že to nepůjde...prakticky by se to muselo vyzkoušet. smich Ona je otázka, zda máte skutečně bimaculaty, a ne třeba jim dost podobné H.sp. Bangui. Pak by bylo všechno jinak. Třeba budete mít telecí pár. Nic jste nepsal o jejich výtěrech...Ale teoreticky to nefunguje v téměř všech nádržích, protože z vaší polemiky cítím, že se vlastně ani moc přesvědčovat nechcete nechat, poznáte to asi na vlastní oči... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:11 ttt
No neviem :( Nad cichlasomami som zrovna neuvažoval, nechcel do tej 300-vky zrovna veľké ryby... nemyslel som zarastené, že nebude vidno na 5 cm do akvarka :-D myslel som že tam pridam vallisnerie dake, velke echynace, veľke tŕsy cryptokorin a tak žiadny kalerábový záhon :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:59 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Říkám, že teoreticky možná, ale že to nebude nic hezkýho. Ale pokud něco, tak kanci nebo oni ancíci, ale ti se zas moc neukážou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Zarostlé dlouho nezůstane :-D to neprospěje ani jim, ani majiteli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:54 ttt
dobre a čisto teoreticky , je dáka šanca že ku nim do poriadne zarasteného akvarka by som pridal , párik guram a párik dákych akár ? je dáka šanca že by sa dokázali znášať tieto druhy v tak veľkom akváriu. Akva by bolo husto zarastené rastlinstvom a plné skrýš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Při celkem pravidelné stovce a více mladých to bude s jinými cichlidami permanentní boj...takže za mne ani tvrdší kance...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1424