Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:36 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: katterinecka
mám tam mladé ryby do 10cm cca 18ks a jednoho velkého krunýřovce, filtr mám vnitřní - čerpací hlavu atman at-203 s kostkou bioakvacitu 30x14x10cm, měním cca polovinu vody jednou za 14 dní. rostliny tam nemám žádné, páč je sežrali :-) jen jeden anubias to přežil. CO2 nepřidávám. Takže vyměnit více vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DeNNI85
nemusí to být jen kyslík, může to být třeba nadměrné množství dusičnanů nebo CO2(ale jestli CO2 nepřidáváš tak to tím nebude). Akvárko nemusí být plné minibublinek aby v něm bylo dost kyslíku, pokračuj ve výměnách vody. Chtělo by to víc informací - jak dlouho je akvárko v provozu, kolik tam těch ryb je, jaká filtrace, jak často provádíš údržbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:25 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – dotaz
Zdravím měl bych dotaz, v akváriu mám cichlidy, akary, kančíky apod. Poslední dobou skoro všechny ryby zrychleně dýchají, jako kdyby měli málo kyslíku, některé jsou i u hladiny. Vzduchuju to čerpadlem at-203, celé akva je plné mini bublinek, které se vznášejí všude ve vodě. Včera jsem vyměním více ja 1/3 vody a pořád je to stejné, tak to kyslíkem asi nebude. Mám 450l akvárium. Víte někdo čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Meandra
Tahle "zakroucená" valisnerie je docela náročná (když se uchytí, tak už je to docela v pohodě), ale mnohem nenáročnější je obyčejná V.spiralis nebo gigantea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:46 Muž kofejn [963] Re: romant
Copak o těch mých rybách pochybnosti nemám, ty už měly i potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:42 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ano, je to holka. Ta velikost, tedy že je klidně o polovinu menší, je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:40 Žena Meandra [6] Re: RAP
Kytkám se tam moc nelíbí :-D Nejvíc mě ale překvapilo že první začala odcházet valisineria... No uvidíme, zatím se daří alespoň pistii... Možná budu mít nakonec malawi se vším všudy bez rostlin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:38 Muž kofejn [963] Re: Azur
Fotka k příspěvku To je samec tak malý nebo samice tak velká? Já mám samice proti samci poloviční. Je to vůbec samice kakaďáků?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:20 Muž Azur [0] - Amerika
Fotka k příspěvku Díky uz to mám vyřešené privezl jsem si krásné dvě samičky a sameček se začal hned předvadět :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:02 R Muž romant [27987] Re: Azur
Projeď fotogalerii a najdeš tam spousty samiček. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 15:43 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Azur
Azur tu na fore som cital ze podla bocnych plutiev podla farby skus pozrieť priamo články o kakaduovkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 15:08 RAP Re: katterinecka
Z Afriky je vícero vhodných druhů, Pelvicachromis v podstatě všechny, pak častý je Anomalochromis thomasi atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 15:02 RAP Re: Meandra
Meandra napsala: A co třeba Tlamovec Saulosův, ten už asi není úplně košér, že...?
Tak voda u vás by mu aj vyhovovala. Vzhledem k tomu, že jsou to ryby odchované Xtou generaci u našich chovatelů, tak nějaké hraní si na biotop je fuk. Ovšem je to teritoriální ryba(samec) a asi kromě skupiny těchto ryb už by tam jiné být nemohly.
PS: Co říkají na ty hodnoty vody kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 14:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Meandra
pokud bys chtěla jinou rybu z afriky tak pestřenec červený (který ale může občas nějakou kytku vyhrabat).
Nebo kdybys chtěla tlamovce, tak v jižní americe žijí takoví, kteří vy se do tvého akvária hodili více, ale docela dost prohrabávají dno. rybicky.net/atlasryb/perletovka_pindare tenhle je z nich takový nejmírnější, ne moc velký a neryje až tak moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 14:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Meandra
uvidíš jestli se ozvě někdo kdo se Malawi zabývá a podá více přesnějších informací, ale pravděpodovně vhodní nebudou. Tyhle ryby obvykle rostliny dost ožírají a nemáš pro ně ani vhodně zařízenou nádrž, obecně to nejsou ryby do rostlinných akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 14:15 Žena Meandra [6] Re: RAP
A co třeba Tlamovec Saulosův, ten už asi není úplně košér, že...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 13:36 Muž Azur [0] - Amerika
jak poznam mladou samicku cichlidky kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 11:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Meandra
jinak malé cichlidky (apistogramy, ramirezky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 11:36 RAP Re: Meandra
Větši na cichlid si zejména před třením upravuje okolí.
Kromě již zmíněné akary hnědé by se ti mohly líbit i tečkovaná, zlatá, thayerova, trochu větší je kolumbijská.
Z kančíků by se do tvé 200 mohli šiknout Mesonauty(1pár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Meandra
třeba akara hnědá, ale chtělo by to ještě trochu zarostlejší nádrž
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:07 Žena Meandra [6] – Cichlida k rostlinám
Je nějaká cichlida vhodná do rostlinného akvária? (netrhá a nevyrývá kytičky atp.) Nechci skaláry... Díky za každý tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:43 Žena baletka [624]
Moje ramky mají patentky nejradši a jsou dost v pohodě. Jedno balení z burzy jsem ovšem vyhodila - mělo po rozmražení divnou hnědou barvu. Takže jedině jasně červené, hezké. Teď jsem koupila něco od Amtry (pokud nepletu ten název), jakýsi cichlid special nebo co a chutná jim to. Doufám, že to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Protože to jsou občas cíti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 09:12 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
S patentkama u ramek hodně opatrně...

proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.01.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: filipkriz
Ono jde všechno uvedené, ale je nutný mít dobrý zdroje, což se někdy těžko ovlivňuje. Krmím běžně ramirézy vším o čem se zde diskutuje a snad to nezakřiknu, nemám problém. Nítěnky je nutno správně uchovávat a mít je pokud možno co nejvíce vyčištěný. Patentky dávat po propláchnutí a když se nezdá balení, třeba barvou(když není moc výrazná a je taková šmucik), tak nekupovat, nedávat. Živou u mě když je přes sezónu od jara do podzimu z prověřenýho zdroje, z vody pokud možno bez ryb. Nebudu to všechno dopodrobna rozvádět, podívej se do příslušných vláken, kde se o tom pravidelně diskutuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:12 Muž filipkriz [53]
Co je lepsi ? nitenky sou prej na hovno kuli fosforu a kdyz jim nebudu davat neco "zivyho" tak mi taky nepudou.. tak ja uz nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipkriz
S patentkama u ramek hodně opatrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:27 Muž filipkriz [53]
ja nedavam jenom SAK.. este mam z burzy nejaky vzorky tusim od SERY, vypada to jako tetramin, jenom je to trosku min barevny, tak to tam taky hazim, dneska sem koupil nejaky mrazeny larvy pakomara ..

cerpadlo mam dokonce i ze staryho fluval externiho filtru, jenom to dat vsecko dokupy.

pH 6 je tedy spatne, ale jak ho krome CO2ckovani prekopat zasadne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A neměnit vodu zároveň s čištěním filtru. Ona to mohla být kombinace načaté ryby, nezajeté části filtru, výměny vody a třeba lehkého překrmení(případně problém s tím CéÓčkem). Lehká špička čpavku a problém je na světě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:37 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: filipkriz
filipkriz napsal: lejt to ze sprchy do konve a z konve do kyble a z kyble do akvarka je docela slozitej proces
Ja ma to používam čerpadlo a hadicu, takže vodu nechám ohriať cez noc vo vani a cca 100 l vody prečerpem tak za 20 min - počas kávičky a cigaretky. Len treba dať pozor, aby čerpadlo zvládlo výškový rozdiel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
No, když jsme u toho krmení, tak mám u jedný "dohledovky" ramirézy společně i s mečovkama a jinou "podělanou" cházkou a krmí se tam taky jenom SAK, ale majitel má moji výchovu a mění polovinu akva 2x týdně a ramirézy se třou jak divý. ;-) Jinak rozhodně pestřejší strava je ku prospěchu, vo tom žádná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: filipkriz
Pri pH okolo 6 dochádza k výraznemu spomaleniu až zastaveniu nitrifikácie. NO2 (a NO3) na nule nemusí byť teda dokladom dobrého stavu vody, ale skôr predošlej vety. V takom akváriu by som odporučil merať aj (alebo najmä?) NH4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
A taky zlepšit krmení, píšeš SAK..to jednak není nic moc a pokud krmíš jen tím a ničím jiným, tak bych se nedivil že to padá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:28 Muž filipkriz [53]
Menim jak to jde, podle smen a vytizenosti v praci,podle toho esli musim do prace i o vikendu..Snazim se, musim vymyslet nejaky zpusob jak to menit inteligentnejs, lejt to ze sprchy do konve a z konve do kyble a z kyble do akvarka je docela slozitej proces :-)

Co bych mel u vody este sledovat pomoci testu, kdyz je rec o kvalite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:24 R Muž romant [27987] Re: filipkriz
Kvalita vody a kondice cichlidek, to jde ruku v ruce. Voda je základ a tudíž bych se nebál měnit co nejvíce, klidně i 2x týdně to množství co měníš, je klidně možný že jsi poslední dobou tu vodu měl lehce rozhoupanou a reakce o trošku více citlivých rybek, mezi něž ramirézy patří, na sebe nedala dlouho čekat. Taky je možný, že jsi si je už načatý přinesl z obchodu, stává se to poměrně často, ale zase je to potom o těch podmínkách v daný nádrži. Můžeš do akva přidat nějakej rašelinovej výluh(mě se osvědčil třeba Torben) a podpořit tak prostředí huminama a tříslovinama, jenž ten výluh obsahuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:01 Muž filipkriz [53]
Vodu sem menil ted, predtim naposledy 30.12.2012 - delam to cca tejdne nebo ob tejden, a davam tam 60 litru zhruba odstate vody

mereni sem sem ted daval , asi sem to nejak zoslil..

ph 6
no2 temer nic snad, 0
kh 4
teplota 24-25
no3 cca 20

odkalovani pri vymene vody, filtr mam atman a biokostku, resp tam mam ted dve kostky, jednu malou z malyho akva a ted sem koupil velkou ( na 300litru akva, rozmery nevim ) takze hmoty je tam dost. az se ta nova chvili vykoupe tak malou vyhodim a necham tam jenom tu novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:51 R Muž romant [27987] Re: filipkriz
Jak často a kolik vody měníš? Co ostatní údržba, odkalování, event. čištění filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já teda vidím měření jen u té starší nádrže někdy z března a u té aktuální nevidím nic. To by asi chtělo doplnit nebo sem přepsat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:39 Muž filipkriz [53]
Zakoupil jsem nekolik cychlidek, ramirezky, modry, oranzovy.. nevim bohuzel nazvy, ale snad to neni uplne fatalni

kazdopadne rybicky po vhozeni do nadrze zily vsechny, mame je asi od zacatku prosince. zhruba minuly tyden umrela jedna a pak druha cychlidka, po par dnech u hladiny( ocas resp telo sikmo dolu, hlavou smerem vzhuru , huba pod hladinou porad ).

ostatni ryby OK, zmeril sem ve vode co se dalo, viz mereni v profilu nadrze, NO2 vypada v norme, CO2 vypada taky v pohode ( dle dropcheckeru i anciku apod. )

bojim se ze se mi odporouceji i ty dve modre cychlidky.. co jim muze byt? krmeni SAK, okousane nejsou.... nic me nenapada..
diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 21:10 Žena baletka [624] Re: RAP
Ano, chápu a vím. Dno je 150x60 (viz prezentace Relax v obýváku). Takže poměrně slušná plocha. Ale už je tam hejno pancíků, jeden pár alstispinos a tři trojice Macmasterových (tři samci a šest samic). U těch Macmasterek ještě uvidím, jak se tři kluci porovnají, případně dám jednoho pryč. Přibyde ještě jeden pár altispinos a toť vše. Kdybych biotodomy objevila dříve, možná bych vynechala jeden druh malých cichlidek a zkusila to s nimi, protože jsem chtěla u dna ryby více velikostí. Teď už ne, už je nastěhováno. Ale třeba do budoucna ;-) Ještě jsem uvažovala o perleťovkách, ale to by už vyžadovalo úplně jinou koncepci akva, takže taky příště. A pro to příště (a taky pro čistě osobní zájem o informace) se na tu rybu ptám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:11 RAP Re: LiborSprysl
Aha, takhle si to myslel.
Já si naopak myslím, že zejména pro méně zkušené to vypovídající hodnotu má.
a pokud se jedná o velikost nádrže www.akvarista.cz/… , bohužel Roman nemá čas na aktualizaci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Pokud se vyjadřoval, tak měl razantní převahu samců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:44 RAP Re: baletka
400litrové akvárium je všeobecné číslo. Pro tyto ryby je důležitá plocha dna. Všechny druhy, které píšeš v příkladu včetně pancíků, jsou orientovány k životu převážně u dna. Navíc u mladých ryb není jistota, že koupíš rovnou páry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:34 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ..... a to, že jsem napsal slovo draveček, vystihuje potravní nároky...
Tak proč to nenapíšeš rovnou? Pokud někdo čte, že ryba je draveček bez dalšího upřesnění, musí dojít k názoru, že se jedná o dravce malého vzrůstu. Proto jsem napsal o opačných informacích. Pokud se jedná o získávání potravy, přirovnal bych je tzv. zeměžroutům.

LiborSprysl napsal:Jestli myslíš, že to Romanovo pojednání má nějakou vypovídací schopnost, tak to já si nemyslím...Nikoli však s ohledem na to, že by Roman vypovídat neuměl, ale že se jedná o jedno akvárium a ještě s velmi prapodivnou sestavou sestavu skupiny...
Nechápu přesně co je myšleno pojmem prapodivnou sestavou sestavu skupiny.
Přírodní lokality -Rio Cuieiras:
Acarichthys heckelii, Satanoperca lilith, Cichla temensis, Heros efasciatus, Mesonauta insignis, Apistogramma pertensis a Aequidens pallidus.
-Rio Atabo : Mesonauta insignis, Satanoperca daemon, Aequidens sp. Atabo, Apistogramma uaupesi, Dicrossus filamentosus, P. altum, Uaru fernandezyepezi.
Samozřejmě k tomu patří i tetrovité ryby a sumečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 14:55 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Takže mi z toho vychází, že je to prostě cichlida průměrného charakteru a střední velikosti, se vším, co k tomu patří: potřebuje čistou měkčí vodu a svůj prostor, ale pokud bych chovala ve 400l nádrži jeden pár spolu s dejme tomu dvěmi páry altispinos a dvěmi páry Ramirezek, najdou si dostatek prostoru všichni. Mírně ohroženy budou rostliny, u kterých hrozí přemisťování. Uvádím jen příklad, zatím to tak neplánuji ;-) Píšu to přibližně správně? Co pancéřníčci jako společníci, to by také mohlo fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Můj problém je, že cupida jsem choval a k obsahové hodnotě místního atlasu jsem se již několikrát nevyjádřil jen já..:-)Viděl jsem wawrini u svého polského kolegy, bavili jsme se o nich dost dlouho, chová je již řadu let...Takže bych celkem věděl co od obou druhů čekat...I proto jsem Vlastíka požádal o ty odlišné zkušenosti... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 10:40 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud dáš odkaz na cupido a podíváš se sem do atlasu, tak ti vyjde tohle: Čilá ryba silně si hájící revír. Je to dravec, velmi teritoriální, při péči o potěr nekompromisně agresivní. Potřebuje v akváriu místo, pro vytvoření svého teritoria.
Což je úplně něco jiného, aspoň podle mne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 04:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda, RAP
Cupido je mimo tření také mírná...já jsem žádný odkaz nedával, protože obě ryby snesou srovnání a to, že jsem napsal slovo draveček, vystihuje potravní nároky...

Vlastíku, to vůbec nebylo o urážkách, protože si fakt myslím, že číst umím, o čemž jsi zase ty ,jak se mi zdálo pochybovalTakže kdyžtak je to fifty fifty :-)Ty ryby jsou podle mne shodně chovatelné, proto jsem použil příměr k častěji chovaným. V čem máš odlišné informace, to by mne docela zajímalo, protože je to už pár roků, co jsem cupida měl... Jestli myslíš, že to Romanovo pojednání má nějakou vypovídací schopnost, tak to já si nemyslím...Nikoli však s ohledem na to, že by Roman vypovídat neuměl, ale že se jedná o jedno akvárium a ještě s velmi prapodivnou sestavou sestavu skupiny... Myslím, že by se chovatelé u nás dali spočítat na prstech jedné ruky a tudíž bych spíš věřil těm polským zkušenostem...ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:56 Žena baletka [624]
Děkuji všem za odkazy. Zajímala mě především osobní zkušenost, takže ten poslední odkaz se mi hodil nejvíc. Přesto děkuji moc všem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1373