Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:16 masek – filtr sera
kolegové máte někdo vnější filtr od sery z uv lampou a jaké máte zkušenosti díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:16 Muž filipsi [1295] – Re: akvaristik
Ja bych to rad rozvinul. Sam v jednom filtru spokojene mam eheimove "kulicky", a cetl jem jednu zajimavou studii jejich pouziti. Bohuzel mi ke srovnani chybi rozumne studie podobnych materialu, jako siporax, atp.
Ale - v cem a jaky bude rozdil, pokud tam dam kulicky misto molitanu vhodne poreznosti? Jaky mude rozdil, pokud tam ham "kulicky" eheim vs. sera (ehfi x siporax) a proc?
Proste to tvrzeni "naplne musi byt original" mi moc nesedi, myslis snad, ze eheim navrhuje filtry podle naplni (nebo naopak)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: akvaristik
U substrát pro, Ehfi mech souhlasím tam ty náhražky nefungují ani z 50% oproti originálu, ale u biomolitanových vložek je to jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:02 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Bob66
Nemluvím o molitanovém předfiltru, to je samozřejmě ten samý materiál. Mluvím o filtrační náplni zbytku filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: akvaristik
Pokud si sám vyřízneš z biomolitanu kolečko nebo si koupíš to samé od Eheimu za několikanásobnou cenu jaký bude rozdíl?
edit:kromě ceny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:58 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: filipsi
Protože pokud se tam místo originálních náplní nacpe vata, ztrácí to celé smysl. Mám to stokrát vyzkoušené. Lepší menší filtr s originál náplní, než megafiltr s molitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:57 Muž filipsi [1295]
akvaristik napsal:.. Náplně musí být originál...

Proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:51 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Robča08
Při kupování EHEIMů dejte jen pozor, který je s náplněmi a který bez náplní. To je dost podstatné a má to vliv na cenu. Pokud budete kupovat bez náplní, nenechte se ovlivnit k levnému řešení vatou, nebo tak něco, to byste zaplakali nad výdělkem. Náplně musí být originál. Jinak ke Classicům dodám, že jsou malinko náročnější na rozebírání, respektive v sadě nejsou uzavírací kohouty. Ale dají se dokoupit. Co do kvality, výkonu a náhradních dílů budete určitě spokojen. Každopádně lepší než Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:44 Muž Yirka [9118] – Re: Robča08
Mám E2215 a hlučnosti se opravdu obávat nemusíš, je prakticky neslyšitelný, o ostatním k této značce již bylo psáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:39 Muž Robča08 [3]
Tak jak vidím co píšete tak se asi s 99%rozhodnu pro ten Eheim 2215, i ta cena je náhodou dobrá -kolem 2,5tis přes net, doufám, že i v ochodě cena bude zhruba stejná. Sice to asi není novinka, ale klasika, která snad pojede bez problémů. Aspoň doufám i s tou hlučností to bude dobré.
Doteď mám Atman 3336 a teď po cca4 letech jede úplně slabě, prostě je to hrůza. Pokud můžu poradit atmany nebrat, aspoň vnější filtry, mě se to rozhodně nevyplatilo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:53 R Muž Silent [5949] – Re: Uli
Chyba to rozhodně nebude. I když já bych se podíval po typu 2215. Přece jen má větší objem filtračních hmot a to není nikdy na škodu mít rezervu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:49 Muž Uli [17] – Re: Haimdol
takže když bych si pořídil Eheim Classic 2213 do 200litrového akvarka tak rozhodně špatně neudělám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:45 R Muž Silent [5949] – Re: Uli
Já osobně bych se po zkušenostech s několika značkami rozhodl pro Eheim. Fluval je sice dobrý a kvalitní filtr, ale akvaristik má pravdu s náhradními díly. Dokud filtr běží jak má je to v pohodě, ale problém nastává při pozáruční poruše. Shánět náhradní díly není nejjednoduší. U Eheimu tento problém není. Díly se dají sehnat i po létech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:02 Muž Uli [17] – Re: sokar
já se rozhoduju mezi Eheim Classic 2213 a Fluval 205....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:58 sokar
Mám Fluval 305 a jsem spokojenej,takže doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:11 Muž Robča08 [3]
A co myslíte ten fluval 305, myslím že není špatný? Oproti eheimu je cena nižší, pomalu o 2 tis, a to je pro mě vcelku dost. Ikdyž eheim je asi určitě kvalita
Já myslím že na 1 místě eheim, 2hé fluval, 3tí tetra- souhlasíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:04 Muž Uli [17] – Re: akvaristik
okey, když teda vezmu Eheim... docela se mi zalíbil Eheim Classic 2213.. co myslíte, je volba již lepší? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Uli
Ach jo, bude to vypadat, že podporuji jen jednu značku. Fluval má následující problém: Přes relativně dobré filtrační vlastnosti, velký filtrační objem i dobrou cenu jsou po krátké době nedostupné náhradní díly. Navíc nemají tak vymakané filtrační náplně. Nezaznamenal jsem problémy s kvalitou, kdo však má Eheim, nechce nic jiného. Velký problém jsou ty náhradní díly. Po změně designu přestávají dodávat a filtr je pak k zahození. Doporučuji skutečně jeden Eheimů. V sortimentu si jistě vyberete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:48 Muž Uli [17] – Re: akvaristik
Donutil jsem mě přemýšlet znovu o tom, jaký mám zvolit filtr.. tetra tec jste mi rozmluvil... a co takhle Fluval 205??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:19 R Muž romant [27981] – Re: akvaristik
O.K. podle mě ja ta vůle stále "malá", neboli stále stejná. Když to mám rozdělaný tak alespoň tak to na mě působí. Stále mi to nedá, ale musím okomentovat tu poznámku k té hlučnosti a umístění tohoto filtru do ložnice. Právě tento filtr (2227) jsem v ložnici měl asi 6 let a nebyl s tím absolutně pro nikoho žádnej problém. Připouštím, že vnímání hlučnosti bude u každýho člověka jiné a někomu to třeba nebude muset vyhovovat, ale to si musí každý kdo se pro tenhle filtr rozhodne otestovat sám na sobě. Takže ať se daří dobře včšem s tímhle a nebo úplně s jiným filtrem i jiných značek. Možností jak si udělat názor je nejenom na tomhle fóru jistě dost ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:45 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: romant
Souhlasím, že pulzní filtr při pulzaci typický zvuk vydává. Asi bych ho nedoporučil do ložnice, ale jinak by měl být OK. Jinak většinou hlučnost stoupá velmi pozvolna, tak, že si na to zvyknete. Malá vůle není na závadu, kdyby se ale rotor dotkl statoru, mohlo by to poškodit hlavu. Osičku i vrtulku si každý vymění sám, jde to velmi jednoduše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:40 R Muž romant [27981] – Re: akvaristik
Ano já jsem psal o 2227 u něhož jsem hlučnost přirovnal k ledničce. Ta míra hlučnosti je po celou dobu kdy je v provozu (10let) stejná, alespoň tak to na mě působí, máme asi velmi tichou lednici smich . Co se týká nabídky na výměnu vrtulky, tak o vašich možnostech vím, registroval jsem nedávnou pomoc s opravou kouhoutů u poškozeného Eheimu z nějakého e-schopu. Ještě se vrátím k té hlučnosti, když jsem se zaposlouchal, tak atuálně musím říct, že větší hluk než samotný motor, je registrovatelný při spínání plováku, ale to se na to musí člověk fakt zaměřit. Při běžném provozu domácnosti jsou zdrojem hlučnosti naprosto jiný věci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:32 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Yirka
Ano, intervalový filtr v pravidelných odstupech nasává vzduch a tím podporuje rozmnožování bakterií. Je to docela jedinečný systém. To způsobuje vyšší spotřebu. Jinak v podstatě vychází ze starších 2028, které také mají trochu vyšší spotřebu, než nové 2073. Ale ty se bohužel jako pulzní už nevyrábějí. Dodatek k předchozímu příspěvku: Filtrační náplně jsou důležitou součástí filtru. To, zda jsou součástí filtru, případně které jsou součástí filtru dost ztěžuje jejich porovnávání. Dost často se stává, že do filtru XY potom stejně dokoupíš SubstratPro od Eheimu, čímž se původní úspora smaže. Na náplních záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:27 Muž Yirka [9118] – Re: akvaristik
Byl bych určitě pro Eheim, jen mě u tohoto typu překvapuje trošku vyšší spotřeba el. Určitě ten filtr znáš technicky lépe, má to nějakou specifickou příčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Uli
U Tetry není kvalita zrovna výborná. Množí se problémy s netěsnostmi. Samostatné téma je jejich doporučení výměny filtračních náplní po pár měsících. V Eheimech je náplň v podstatě věčná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:14 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: romant
V podstatě souhlasím, jen co do hlučnosti, pokud je slyšet, chce to pravděpodobně vyměnit vrtulku čerpadla. Filtr EHEIM, ať už je jakýkoli, by neměl být téměř vůbec slyšet. Doplním jen 100% kvalitu a dostupnost náhradních dílů i po mnoha letech. Intervalový filtr je velmi účinný, i když málo známý systém biologické filtrace. Místo 2226 bych ale doporučil intervalový 2227, nebo nový 2071, případně 2073.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:13 Muž Uli [17] – Re: Robča08
Já teď budu zakládat 200l a asi zvolím Tetra Tec Ex 700 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 16:01 R Muž romant [27981] – Re: Robča08
Já mám v 230 litrovým akva intervalovej Eheim 2227, u mě spokojenost. Hlučnost něco jako lednička, takže O.K. Čištění cca 2x ročně, ale spíše jde o kontrolu, protože bakterie se opravdu činí. Při náběhu novýho filtru je potřeba trošku delší čas než u ostatních značek, ale to se týká většiny eheimů (4-6 týdnů). Toť moje info o Eheimu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:09 Muž Robča08 [3] – Vnější filtr do akvária 250l
Ahojte, vím, že tu o filtrech bylo už hodně, ale chtěl bych poradit. Akvárium mám 220 l a přemýšlím o filtrech:
Tetra Tec Ex 700
Fluvac 305
Eheim 2226
Který je podle Vás nejvhodnější - nízká hlučnost a průtok,kvalita. Časem bych chtěl založit akvárium 350 l. popř. aby byl i do něj.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 09:01 Muž kubasan [18] - Rostliny
ja mam ten aquaclear 50.mam ho v 100 L akvariu. som snim velmi spokojny ale na 160 litrou bi som uz radsej dal externy ten eheim alebo aquaclear ale 70ku ma ovela vetsi objem filtracnej hmoty ako 50ka. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:16 Jindrik – Re: Lada2
tak nějak přesně to bych potřeboval:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:01 Muž Lada2 [11] – Re: provokater
pokud to chces jen na vodopad kup v baumaxu,bauhausu,Obi atd nejaky cerpadelko na fontanky.V Obi maj jedno malinky cca6*6cm cena asi 240KC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Leoš Hromádko
a nespekuloval si nad Hagen Elite Crystal Flo ???
tie maju pekny objem a pomerne nizku cenu...
-pospekuluj... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:29 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Zdarec, nevim jakej ma objem filtr. hmoty, ale osobne mam 160l a do zavesnyho filtru bych nesel. Mam Eheim ecco pro 200 - 2034 a jsem max spokojenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Leoš Hromádko
AquaClear 200 - ma nove oznacenie AquaClear 50
tu niekto pisal o 20-iatke
rybicky.net/rady/clanek/357
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:17 Leoš Hromádko – Eheim 2042 nebo AquaClear 200?
Ahoj, zakládám nové akvárium 160l a přemýšlím o závěsném filtru.
Už jsem byl skoro rozhodnut pro druhý jmenovaný, ale když jsem v obchodě viděl ten Eheim, tak se mi líbilo, jaký má veliký prostory pro f. média. Ale zase u něj nevím, jestli když se regulací omezí průtok, takže to tolik nenasává, jestli ta voda ve filtru je filtrovaná vícekrát (jako u AC), což mi přijde dobrý, nebo prostě jestli to jenom mín protéka filtrem...
Nemáte někdo zkušenosti nebo rady, kterejma byste mi to rozhodování usnadnili?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:33 kreten – Re: Jindrik
Výtlak a i dostatečnou sílu má Syncra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:45 Jindrik
no takže myslíte kdybych vzal nějakej filtr třeba 300l/h že do zhruba půlmetrový výšky nad hladinou vodu vtlačí a nebude to žádný velký tlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 15:20 GP – Re: Jindrik
je treba si uvedomit ze prutok je neprimo umerny vytlaku, takze cerpadlo s 500l/h do 1m uz treba nevytlaci nic. je treba vychazet z prevyseni... a zrejme bude potreba spis vetsi nez mensi cerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 15:14 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Jindrik
čerpadlo od eheimu nejslabšího výkonu nebo od jiných výrobců. Některý čerpadla jsou regulovatelná, ale dá se to i regulovat zaškrcením hadičky na vývodu. Fitr se dá taky použít, ale bývá problém s výtkakem vody. Filtrační média ho snižují a vnitřní filtry "musí" být ve vodě. Na palud. sem viděl udělaný tříkomorový filtr udělaný z malého akva a vlepených dvou přiček a poháněný čerpadlem, ktre rovnou dělalo ten vodopád. Výhoda byla ta, že to bylo vše mimo, kvalitní filtrace a vývodová hadice z čerpadla dělala rovnou vodopád. Ale tohle je dost obecně napsaný, záleží na tom, jakou máš ty představu a jak to má být velký a zmáknutý, aby se tím mělo kdyžtak cenu dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:52 Jindrik – Mini čerpadlo nebo filtr
Ahoj, chci si udělat akvaterárium, nebo v podstatě možná bych řekl i paludárium, chtěl bych si udělat vyšší 3D pozadí a chtěl ybch v něm mít nějaké rostliny a možná nějakej menší vodopád.
Může mi někdo doporučit nějakej filtr nebo čerpadlo který má menší tlak a dali by se z něj vyvést hadičky právě na ten vodopád a tak aby tak netekla voda moc proudem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 02:51 Muž TomikVyskov [5]
Já mám v krevetárku bublifuk, myslím že je to pro krevetky nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:25 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Tak to pak jo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
misaHcore - to pise dobre... X-) len to neupresnil ze ho "priskrtit"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:49 R Muž Silent [5949] – Re: misaHcore
Tady si dovolím nesouhlasit. Důležitější je objem filtru než jeho průtok. Obecně se doporučuje cca 1-2% objemu nádrže. A průtok stačí zhruba stejný jako objem akvária. Pro kvalitní rozklad dusíkatých látek je důležitá doba kontaktu vody se substrátem a velký průtok může být i ke škodě věci. Ovšem parametry filtru záleží především na typu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:37 Muž misaHcore [0] - Cichlidy
Jako je dobré volit filtr s takovou kapacitou aby ti cca 3x do hodiny obrátil objem akva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:46 PPro – Re: Radeq
Jako do každého jiného, jen ohlídat aby sání filtru a výstup přefiltrované vody byl na opačné straně akvárka a aby proud vody z dlouhého akvárka neudělal divokou řeku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:13 Muž Miras [111] – Re: Radeq
no záleží kolik litrů, ale myslím že venkovní by byl v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 18:56 Radeq – filtr do dlouheho aqua
Ahoj,ctel bych si zalozit 160 cm dlouhe aqua a nevim jak bych to udelal z filtraci poradite nekdo? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 00:26 Muž miroslav03 [0]
jednoznačne vonkajší. Momentálne používam fluval 205 s ktorým som maximálne spokojný ale už som začal rozmýšľať o G3 ktorý má ešte jednoduchšiu údržbu len cena je ešte trochu vysoká 300 libier.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=9692