Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 13:45 BambiSpP
poradim ti tento mám ho v provozu uz přes 2 roky a v poho.myslim ze nikdo nemuze rict ze je spatny, www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 13:26 Muž matlala [798] - Rostliny – vnější do 200l
Ahoj, připojím se se svým dotazem.
Mám domluvené 200l akva za velmi výhodnou cenu od kamaráda. Už dopředu uvažuju o vnějším filtru, bohužel nemám s nimi zkušenosti, zatím vlastním pouze 4 akva a to největší má 49l hrubého a filtr za pozadím.
Chtěl bych nějaký vnější uzavřený, "kýblového provedení". Koukal jsem že velmi kvalitní jsou eheimy nebo fluvaly. Ale jaký zvolit z hlediska následujících požadavků:
1. Průtok cca 200-300l/h - regulační kohout a pod
2. velký objem filtračních hmot. Měl by stačit biomolitan, který úspěšně používám, ale taková keramika by taky nemusela být špatná.
3. Snadná údržba-takže třeba něco jako uzavírací kohouty na hadicích a rychlospojky na připojení/odpojení.
4. dobrá konstrukce a bezporuchovost, taky sehnatelnost náhradních dílů.
5. Cena je taky důležitá ale ještě nevím kolik budu mít, chystám se na to akva tak v listopadu až prosinci. Na na filtr jsem počítal cca 2000,-, jen světlo sežere 1500,- a to si to budu dělat sám.

Předem díky za rady a zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:57 roberto – Re: švíco
jj, to máš pravdu. v originálu je ten molitan hodně slabý, ale mám AQ celkem málo zarybněné(jen hejno neonek) takže to v celku stačí:-) a to je na obalu napsane pro 60-100l. jen si nedokážu představit jeho použití u 100litroveho AQ plného ryb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:50 roberto – Re: švíco
wow, tak jestli koupíš tohle, tak budeš mít zajištěnou HODNĚ luxusní filtraci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:47 švíco – Re: roberto
Jo takhle... pokud jde o bublání o hladinu, tak to se dá v pohodě zvládnout zvýšením hladiny. Taky mám závěsný filtr doma a hladinu maximální co jde a není slyšet nic.
Našel jsem toto, vypadá nadějně ano
www.akvaristik.eu/…
Jo a ktomu Aquaelu. Taky jsem ho měl ve 22l akváriu, ale měl jsem jeho hlavu na kostce biomolitanu. S původním objemem filtrační hmoty si ho pro 60l nedovedu ani představit.... tichý je, to jo.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:42 roberto – Re: švíco
Nevím jestli honítko vody, ale mám ho na minimální průtok a nemůžu si stěžovat:-) hlavně je tak tichý, že mám akvárko u postele a ani o něm nevím:-) a o to mi šlo:-) Jinak ten Eheim ma kamarád, a prostě jde slyšet, jak ta voda stéká na hladinu. Možná by pomohlo zvednout hladinu co nejvýš, aby to nestékalo z takové výšky... Jinak kanistrové pro tento objem myslím eheim ani nevyrábí, možná koupit něco většího a přiškrtit průtok... shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:22 švíco – Re: roberto
Vnitřní filtr zavrhuji předem. nechci aby mi hyzdil akvárium. Navíc Aquael fan1 není filtr, ale honítko vody. Ty jsi ten Eheim slyšel čvachtat na vlastní uši? Zrovna u dennerle žádný horní kryt není potřeba a krycí sklo je na něj již připravené... takže by s instalací problém nebyl. Nemám problém pořídit ani externí "kanistrový" filtr... jen vědět, který? Eheim? Jaký typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 18:50 roberto – Re: švíco
Tento filtr dost "čvachtá" a také je potom problém s usazením kupovaného krytu na AQ. Je třeba ho upravovat. Mám podobně velké AQ a vyřešil jsem to vnitřním filtrem, který v noci nejde vůbec slyšet:-) viz. moje prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:49 švíco – Re: švíco
Něco takového?
www.akvaristik.eu/…
Nevíte někdo jak je na tom filtr s hlučností? Jak moc to jde regulovat? (píšou min. 320L hod)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:17 švíco – nejlepší filtr
Mohl by mi někdo poradit, jaký filtr použít pro mé akvárium? (na penězích nesejde)Bude se jednat o 60l brakické akvárium s minimem rostlin. Rybí osádka bude 8cm čtverzubec biocellatus + 2x 5cm hlavačka zlatopásá. (velikosti v dospělosti) Krmeno bude převážně masitou stravou a šneky.... Výměna vody bude týdně cca 30-40 procent. Hledám kvalitu, totální bezhlučnost a spolehlivost. Předpokládám, že nějaký závěsný filtr by už na takovou velikost akva nestačil nebo se mýlím? Díky všem za názory...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:44 roberto – Re: PetraR
Mám podobný a všechno bylo v sadě:-) nejlíp uděláte, když se zeptáte přímo prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:41 Žena kobroor [20] – Atman CF 600
Ahoj, uvažuju nad koupí tohoto filtru a zajímá mě, jestli jsou v balení nasávací koš a roztřikovací rampa nebo se to musí dokoupit? A kdyžtak musí to být nějaký originál nebo ne? Hadice se asi musí koupit, ne? Z popisu v e-shopech jsem to nezjistila. Máte s tímto filtrem někdo zkušenosti? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 17:07 R Muž Silent [5949] – Re: Brum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 17:04 Brum – Re: zuzakara
HMF...ok....a cotoje? alespon celý název..dík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 15:44 zuzakara – Re: Brum
Volil bych HMF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 15:04 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Deathbull
Aha blbě čtu, čtu serafil 130 myslím serafil 120. Takže myslíš vnější a jako bych nic nenapsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 14:51 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: tarkanxx
Pokud chceš Serafil, tak určitě serafil 60, přikup k němu alespoň ještě jeden až dva košíky a naplň siporaxem nebo substratem pro. Takhle mi funguje spolehlivě u 54 litrů a je naprosto tichý. Tak jak se prodává má malý objem filtračních hmot. Ale pokud není problém s místem, vyber externí filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 14:13 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: tarkanxx
Vytlakom sa rozumie vyska vyvodu filtra nad hladinou vody.Filter mozes mat aj 5 metrov pod AQ a nic sa nezmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 14:11 R Muž romant [27987] – Re: Brum
Mrkni se tady v sekci nádrže, co tam kdo má. Alespoň takhle bych na to šel já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 14:04 Brum – Jaký filtr?
Cus,zařizuji 120l Tanganiku...nejsem na tom finančně nejlíp,jaký by jste volili filtr? nemám zájem o čerpadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 12:13 ALFicek – Re: tarkanxx
no nevim, mam EX400 a stoji na podlaze. hladinu vody mam cca 150cm nad ním, dokonce tuším že v návodu doporučují převýšení 100cm ale tím si nejsem jistý (dlouho jsem ho nevidel... návod samo...) ono mu zase pomůže "váha vody" tekoucí v podstatě samospádem...

Říkám cca 150 cm rozdíl ve výšce a pohoda, žádný problém...
btw spím cca 50cm od něj a nic neslyším ani v noci kdy je úplný klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 08:33 tarkanxx
tak som narazil na problém nevšimol som si, že Tetratec ex 400 má výtlak len 0,6m to by bol asi problém nakoľko potrebujem výtlak 0,7m. takže sa musím poobzerať asi po niečom inom čo takto FILTR ELITE CRYSTAL FLO 20 alebo SERA FIL BIOACTIVE 130??? nie sú hlučné akvarko bude v izbe kde spím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 22:25 Muž Roby [17]
Doporučuji vnější filtr od Tetry, bude mít větší objem pro filtrační hmoty a půjde na něm dobře regulovat průtok. Osobně mám v provozu 3 měsíce o trochu větší TetraTec EX750 a nemám sním vůbec žádný problém. Má velice tichý chod, vůbec ho nevypínám, ani při údržbě akva, jen na výstupu stáhnu průtok na minimum. Čerpadlo s bioakvacitem není také špatná volba. Bude to určitě dobře fungovat, problém může nastat, když budeš muset bioakvacit z akva vytáhnout kvůli čištění. Určitě se hodně nečistot z kostky vylije zpátky do vody. To u venkovního filtru nehrozí. Pokud ho během provozu po vyčištění nenapojíš na brutálně zarostlé hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 22:05 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: tarkanxx
Ja pouzivam EX 400 uz dlksiu dobu a mozem povedat, ze ziadny problem sou nebol. S nahradnymi dielmi, tiez nieje problem.
Urcite vies ze ake vyhody a nevyhody maju externe a interne filtre. Urcite by som volil externy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 21:03 Muž Gordon [22] – Re: tarkanxx
tak pokud ti nevadí ubrání vnitřního prostoru tak na takovou nádrž postačí čerpadlo + kostka bioakvacitu.
Z těch tvých vnějších jsem viděl v praxi jen tu tetru ex400 a bylo to celkem zajímavý. Já na to bohužel neměl místo. Jeho větší bráškové už jsou na trhu dlouho a kámoš nemá se šestistovkovou verzí žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 20:34 tarkanxx – Aký filter vybrať Tetratec ex 400 alebo EHEIM aquaball 2210?
poradí niekto aký filter vybrať?? idem zakladať akvarko 70x30x35 bude tam cca 63l vody a rozhodujem sa medzi filtrami Tetratec ex 400 a EHEIM aquaball 2210?? neviem ci je lepší vonkajši alebo vnútorný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 17:53 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Tady je řeč o předfriltru. A ten je dobré propláchnout pod tekoucí vodou z vodovodu. Jeho účel totiž není biologická filtrace, ale pouze a jenom mechanické odfiltrování pevných odpadů. Pokud jsi tento filtr viděl tak jistě víš, že objem předfiltru je oproti hlavní filtraci zanedbatelný, takže ztráta bakterií nebude vůbec znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 15:46 JuraS – Re: Haimdol
propláchnout pod tekoucí vodou z akvária a nebo v kýblu s vodou z akvária !! v žádném případě ne v amyvadle pod vodou z kohoutku a nebo jak by některá hospodyňka mohla zkoušet vyprat nějakým čistícím prostředkem..v podstatě jen vymačkat přebytečný sajrajt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 15:35 R Muž Silent [5949] – Re: jarin
Modrý předfiltr se dá normálně proprat pod tekoucí vodou. Po třičtvrtě roku používání stále drží formu. Vatová vložka se dá taky proprat, ale tady záleží na stupni znečištění. Jak dosáhne určitého stupně proprat už nejde a musí se vyměnit. Použití originální vatové vložky není nutné. Dá se nahradit běžnou filtrační vatou. Je to trochu pracnější, ale výrazně levnější. No a ostatní hmoty stačí velmi sporadicky propláchnout. Ty se při dobré údržbě měnit nemusí vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 15:27 jarin – Re: Haimdol
díky za odpověď a jak často se v tom eheimu musejí měnit filtrační náplně? když píšou, že modrá předfiltrační molitanová vložka může být vyprána a použita vícekrát a bílá filtrační vatová vložka se musí při každém čištění filtru vyměnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 14:07 JuraS – Re: jarin
nebo homemade externí s poloviční cenou a mnohonásobně větším množstvím filtračních hmot..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:56 R Muž Silent [5949] – Re: jarin
Jednoznačně doporučím Eheim professionel 3. Velmi kvalitní filtr s dokonalým servisem. Mluvím z vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:41 jarin – filtr
zdravím všechny, mám dotaz chci vyměnit vnitřní filtr za vnější v 300 litrovém akvárku, přemýšlím nad Eheimem Professionel 3 2073, nemám s tím moc zkušeností nebo ještě ATMAN CF-1200 nebo jaký vnější filtr na 300 l byste mi poradili? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:30 JuraS – Re: vaclav
a nebo pokud by kostka filtrenu uvnitř vadila kvůli vzhledu tak se dají vlepit do rohu černá skla a kostku filtrenu strčit dovnitř, hlavu co nejmenší a nic nebude vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:57 Usine – Re: zuzakara
To bude problém tam strčit cokoliv když, nechceš čerpací hlavu s molitanem. Nezbude ti než akvárium vypustit. Já myslím ale že to za to stojí tam dát komorový filtr, ven budeš tahat už jen filtrační hmotu zabalenou třeba v igelitovém sáčku.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:40 zuzakara – Re: vaclav
Asi 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:18 Usine – Re: zuzakara
Jak velký máš prostor nad akváriem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:50 zuzakara – Re: vaclav
To bych ji musel vypustit, vyndat z knihovny... nebo ho slepit jako loď v lahvi :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:47 Usine – Re: zuzakara
Tak si ho necháš slepit a pak ho do nádrže jen potopíš už i s nějakým maskováním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:09 zuzakara
RAP napsal: Tak tady by se hodil te vlepený přepážkový. ;-)

Ten by byl fajn, ale za provozu je to dost nereálné instalovat, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:46 RAP – Re: zuzakara
Tak tady by se hodil te vlepený přepážkový. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 14:01 JuraS – Re: zuzakara
já osobně jsem rašelinu od sery v kuličkách nasypal do akva..po pár kuličkách..ryby jsou šťastné a pH je v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:09 zuzakara – Filtr do nízkého akvária
Jaký filtr byste doporučili do většího ale nízkého akvária (30 cm vnější rozměr, minus dno a vzduch je vody jen něco málo přes 20 cm). Objem nádrže je 160L a nelze použít vnější filtr (není na něj místo). Ne hlavu a kostku molitanu, potřebuji do komory přidávat rašelinu. Napadá mě Eheim Aquaball 130 či Biopower 160, ale nevím, zda těch celkem 320 respektive 380 ml filtrační náplně není málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:37 JuraS – Re: vaclav
ne ale z plexiskla jak tam někdo navrhuje..už tady bylo několikrát vzpomínáno, že vzájemný vztah sklo-silikon-plexisklo a nebo plexisklo-lepidlo není trvalý....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:30 Usine – Re: damol
To doporučení 1cm ryby na 1 litr vody nesmíš brát tak doslova. Záleží na druhu ryb. Živorodky mají velkou spotřebu a i velký odpad na rozdíl třeba teter. Méně je někdy více. Mnoho ryb a pěkné rostliny většinou nejde moc k sobě. Pokud jde o filtr tak jsou i další možnosti. Můžeš si vlepit jedno či dvou nebo i více komorový skleněný filtr do akvária a zamaskovat ho pozadím. rybicky.net/forum/6711…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 11:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: damol
V tomto případě bych ten strach raději překonal a koupil kvalitní exterák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 11:31 R Muž Silent [5949] – Re: damol
Pokud vnější nepřipadá v úvahu tak bych použil kostku bioakvacitu (alespoň 10x14x25) a regulovatelné čerpadlo (např. Atman AT-201). Zmiňovaný Eheim je sice vynikající filtr, ale IMHO nedostatečný pro 300 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 11:17 Muž damol [0]
Prosím o pomoc, jsem začátečník a na radu známých si pořizuju zrovna větší akva (300 l). Mám strach z vnějšího filtru (bydlíme až nahoře) a proto uvažuju filtru vnitřním. Byl mi doporučen filtr Eheim Pick Up 2012 (údajně velmi tichý, dobrá cena, údržba, dostatečně velké fitr. médium). Podle výrobce je ale jenom pro akvária do 200 l. Plánuju v akva vetší množství kamenů a též více stěrku na dně + hustě osázet rostlinkama, zarybnění dle doporučení - 1cm na 1l. Bude stačit tento filtr, popř. jaký jiný byste doporučili? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:44 Muž mateas11 [0] Re: Deathbull
Ja sa filtrom vobec nerozumiem preto som zalozil tuto temu a potrebujem poradit. Ved externi filter prima vodu cez hadicku a tiez ju dava s5 cez hadicku nie? Ci ako to je trochu ma ponauc prosiim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:41 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mateas11
Proč by měl být že.) Venkovní filtry mají krapet jiný průměr, takže potřebují daleko menší délku / výšku na mnohem větší objem. To je základní škola, neříkej že jste to ještě neprobírali! :-P Vnitřní filtry bývají štíhlé a vysoké aby nezabíraly moc místa v akváriu. Abys dosáhl zvětšení objemu náplní, musíš ho prodloužit a pak máš anakondu .)

A dost už s tím, prostě si kup levný externí filtr, pokud máš na něj místo je to vždy lepší než interní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=9218