Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:00 Romantik32 – Re: Sid
Jsem to asi nenapsal podrobněji,tak se omlouvám je to hlavně kvůli serimentům a aby se nezvyšovalo NO2aNO3 v akváriu a také tím že má plné akva kryptokoryny červený a ta kyselí vodu a změkčuje vodu tak taky proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:55 Muž Yirka [9126] – Re: Romantik32
To by podle tvé teorie skoro přímé úměry museli majitelé 50ti litrových nádrží odkalovat obden. Ne, tak to není. Mám 200 l netto a odkaluji 1x za měsíc a vše funguje bez problémů a parametry vody se už rok nehnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romantik32
...z jeho zkušeností a udržení ph mezi 6až7 je (potřeba odkalovat) jednou týdně...
Jaká je souvislost mezi odkalováním a udržováním pH mezi 6-7? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:48 Romantik32 – Re: Yirka
Já mám 840 litrové akva a tam mi stačí jednou za 18 dní odkalovat,ale brácha má 350 litrové akva a z jeho zkušeností a udržení ph mezi 6až7 je jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:38 Muž Yirka [9126] – Re: Romantik32
Z čeho soudíš, že AQ 300 l bys odkaloval každý týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: gogle
Tento filtr bude určitě stačit, problém je akorát v objemu filtrační náplně, obecně známo čím větší tím lepší, jinak výkony těchto typů filtrů jsou docela zbytečně předimenzované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:05 Romantik32 – Re: karolO
Ne filtrační médium jsem neupravoval,jenom jsem v jednom koši co měli uhlí vyměnil za keramický válečky.A pokud ti ryby víří dno sekretem tak častěji odkaluj.To je podle velikosti akvárka a počtu ryb já odkaluji jednou za 18 dní a stačí to a filtr čistím jednou za měsíc a je to akorát.A vyměním cca 25% vody.Ale pokud máš třeba akvárium okolo 300litrů tak bych odkaloval jednou za 1 týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:27 Muž Kaplan007 [51] – Re: Romantik32
mají ho na levnaakvaristika.cz za 1790,- ve slevě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:05 karolO – Re: Romantik32
a upravoval si nejak filtracne media. ja mam TT700ex a som celkom spokojny. len ked mi perovci zvíria dno tak mi tam plava dost jemneho bordelu. asi by to chcelo viac jemnej filtracnej vaty. nie? diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 14:16 Romantik32 – Re: gogle
Já si myslím,že tetra tec 700 ti bohatě postačí.Já mám 1200 a to mám 840 litrové akvárko a ještě mám ubraný průtok na polovinu a v pohodě stačí čistit vodu a to mám kolem 300 rybek.Pokuď nebudeš překrmovat tak ti to v pohodě vystačí.Já osobně bych jiný nekupoval škoda vyhozených peněz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 11:15 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: gogle
Já bych tedy navzdory ostatním názorům pro takové akva připlatil pár set na TT1200.

EDIT: toto je odpověď na původní dotaz. Nemám nic proti Atmanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:53 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já mám cf-1200,naprostá spokojenos,tichý,vykonný,vynikající cena a dobrá kvalita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:50 R Muž Silent [5949] – Re: gogle
Tak to Ti můžu doporučit. Je to podle mě lepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:45 Muž Kuca [43] - Cichlidy
no spíš si koupím atman cf-1000,cf-1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 07:37 R Muž Silent [5949]
Souhlasím s předřečníky :) . Pokud nebude nádrž přerybněná a trochu se upraví filtrační média(a natrefíte na bezproblémový kus) bude ta Tetra Ex 700 stačit. Průtok má dostatečný a kapacita nádoby cca 6 litrů by mohla taky stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 07:13 Muž Snofrev [54]
vyházal bych ty jejich kuličky a uhlí, místo toho bych tam frknul jemnej biomolitan, pokud to nebude 3m pod akva, tak to musí běžet v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:41 Mrakoplash – Re: gogle
Hodně taky záleží na počtu a druhu ryb, případně zaměření akvária (např. rostlinné).
Když to nebude moc zarybněné, tak by stačit mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:08 Muž Kuca [43] - Cichlidy – tetratec ex700 a 360litrů akva
Mám 360ti litrové akva,ale nevím jestli by stačil tento fitr,samozdřejmě že akva má čistý objem okolo 280-290litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:10 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Třeba atman...http://www.exota-jansova.com/products.php?3629
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:08 petulevrtule
Ale jakou smich :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Biomolitan s čerpací hlavou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 12:23 petulevrtule
Prosím o radu, jaký filtr si pořídit do 54 l akvária. Ke kompletu jsem dostala Elitte Stingray, ten sice funguje celkem dobře, ale je to velká ohyzdná obluda. Zkoušela jsme filtr vyměnit za obyčejný molitan, který mi ale akvárium neutáhnul,nejlépe fungovali oba najednou, ale to mi zabírá v akváriu pak hodně místa. Ráda bych něco, co není tak velké a dá se dobře zamaskovat. A aby to bylo celkem výkoné.
Zaujaly mě tyhle dva filtry. Jsou vhodné do menšího akvaria? než uvádí?
shop.miga.cz/…

shop.miga.cz/…

nebo ještě tento
shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Vida! Není nad to dát řeč s někým, kdo má přehled! :-)
Nezastírám, že mě takové konstatování, že CF jsou udělány dobře, těší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:36 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Atmany řady CF jsou udělány velmi dobře a kvalitně. Je to nová generace a pokud vím je na ně záruka 3 roky. Zato starší řada Atmanů s označením AT sice vypadala jako Eheimy, ale kvalita byla pochybná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Asi některé lidi popudím, ale když jsem se pídil po slušném filtru za dobrý peníz, uvažoval jsem i o Fluvalu. Prodejce mi na základě svých zkušeností s reklamacemi, (Tetra, Fluval, Atman), doporučil právě toho Atmana...
Já vím, že ze zkušeností jednoho prodejce nelze dělat žádné nediskutovatelné závěry, přesto jsem se nechal přesvědčit a jak jsem napsal - zatím O.K. :-)
Na tom Atmanovi se mi líbí, že je "extrémně" tichý, má "vychytávku" v podobě těsnících kroužků vkládaných mezi jednotlivé koše, (lepší usměrnění průtoku filtrem), a s ohledem na mé oblíbené pozadí z černé samolepící tapety má "ideální" barvu hadic, trubek, sacího koše a přísavek. :) Totiž - černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:09 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Je to zajímavé, ale Atmany ač jsou také čínské výroby jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů než Tetry. Jsou i lépe řešeny. Můj osobní pocit je, že Tetra se snaží srazit výrobní náklady za každou cenu. Něco podobného teď začala praktikovat i Sera. Jejich nové filtry jsou totožné s filtry Boyu takže jedna firma jen jiný název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Díky za upřesnění. :-)
Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit.
Tohle je pro mne důležitá informace! K podobnému zjištění bych sám sotva dospěl - do filtrů používám "klasiku", (filren + trochu vaty), a jak je rok dlouhý, nemám potřebu do nich lézt.
A když už do nich vlezu, pak se závěrem, že jsem ještě nemusel...

O netěsnosti i poškození ventilu u TTE 700 vím své... :-O
Pokud častějším otvíráním hrozí u těchto filtrů poškození, je dobré to vědět. Pro příští volbu. Proto jsem se ptal na případné zkušenosti. :-)
Nakonec - mé zkušenoti s TTE 700 mě vedly před nedávnem, když jsem hledal filtry k 100 l nádržkám a uvažoval jsem o TTE 600, k tomu, že jsem si nechal "vnutit" Atmany CF 600. A zatím - naprostá spokojenost.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:32 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Když vidím použité materiály tak při častější manipulaci opravdu věřím spíše Eheimu než Tetře. Přesvědčivé důkazy samozřejmě nemám, ale pokud se vyskytnou rád je předložím :-) . Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit. Mluvím ovšem pouze ze své vlastní zkušenosti a co se těchto filtrů týče tak ze subjektivních pocitů. Od svých známých ale vím, že častější manipulace s vnějšími Tetrami vede k odlomení nebo jiným poškozením některých součástí případně k následným netěsnostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 07:40 Žena Hatomi [27] – Fulval
Já mám Fulval 2plus v 60l a hlučnost není prakticky žádná a vyhovuje mi na něm,že při čištění ho nemusím odlepvat od stěny a také regulace výkonu je praktická :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil.
EHEIMu ano? Díky Substratu Pro? :)
Nebo máte přesvědčivé důkazy o tom, že není radno Tetru otevírat častěji, než za půl roku? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Objem není vše. K tomuhle Eheimu je přidán Substrat Pro který má obrovský povrch na osídlení bakteriemi. Na druhou stranu pokud se Tetra vyplní bioakvacitem tak je povrch taky dost velký. Tady jde spíše asi o to jak často bude nutné filtr rozebírat a čistit. Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil. Pokud máte nádrž se spoustou rostlin a pár rybami není v Tetře problém když se čistí jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Eheim 2232 ECCO COMFORT - objem 1,6 l, TetraTec EX 600 - 5,7 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:06 pajik95
tady na foru sem cetla ze tendle filtr prej vytejka nebo co kdo ho mate jak to s nim teda je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:04 R Muž Silent [5949] – Re: pajik95
To máš těžký. Někomu to teče, někdo s nimi nemá žádné problémy. Já osobně s ním problémy nemám. Spíše bych ale doporučil třeba tenhle Eheim levnaakvaristika.cz/… cenově v tom rozdíl moc není. Teď používám Tetru i Eheim. Přiklonil bych se k Eheimu pokud bych musel kupovat nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 18:45 pajik95
pro 72l uz by se ten vnejsi uz vyplatil co? koukala SEM na TETRA TEC EX600CO MYSLITE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:54 R Muž Silent [5949] – Re: MrHahaha
Tento filtr vyrábí Hagen, což zaručuje určitou kvalitu. Míval jsem starší typ a byl jsem naprosto spokojený. Navíc si můžeš sám určit variabilitu filtračních médií, nebo tam prostě dát na míru střižený bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:40 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Hatomi
nemate nekdo zkusenosti s filtrem aqua clear 30 (myslel sem ho do 98l aq)???http://www.eshop-rychle.cz/akvamak-hobby/eshop/2/0/5/1217

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:11 Warezak
Ahoj.Takze volim filtr Eheim 2217 .Volal jsme od hornbachu a smatony filtr stoji 1300 + ty naplne 2x 524 korun.Coz je hodne vyhodny a usetrim nakou tu kacku.Takze vsem diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:30 wobbler
Tetra Tec EX 1200 jednoznačně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 07:55 Muž ghostik [81]
Ono mozna asi zalezi jak je vrtulka vyvazena a jelikoz je to jen lisovany plast tepelne pridelany k magnetu tak se to asi nekdy nepovede jak ma a rozhodi se.
Neverim tomu ze by EHEIM zkousel kazdy filtr na hlucnost.
To by byla cena jeste vic nahore nez je ted :o(
PS: nakonec se jednou dozvime ze to vyrabej cinani a pak se neni vubec cemu divit :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 07:39 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Taky jsem to vůbec nečekal, že by zrovna eheim měl rámusící filtr, tak mi to nedalo a hledal jsem, jestli někde není problém.

I v případě, že by to jistý hluk přeci jen dělalo, lze pak provést drobná vylepšení :-)

Dejte vědět výsledek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Díky za info! :-)
Takže určitě vyzkouším, jak se bude chovat při takto silném přiškrcení jiný kus. (Naštěstí mám k němu přístup.)
Možná jsem naivní, ale to by mě nenapadlo, že zrovna EHEIM může mít výrobní vadu, způsobující hluk... :-O Zkusím testnout ten druhý filtr a dám vědět. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:45 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Tohle se mi stávalo nedávno u čerpadla eheim 1048, při sníženém průtoku dělo rámus.

Jelikož mám ale i eheim 1046, který dovolí přiškrcení až na nulu, aniž by vydal sebemenší hlásku, tak jsem se začal pídit po tom proč. Kromě toho, že jsem na anglických stránkách o vodním chlazení počítačů našel komentáře k úpravě čerpadla pro ještě větší snížení "hluku", tak jsem objevil i problém. Při velmi důkladném několikátém prozkoumání jsem zjistil, že rotor není úplně v pořádku (lehce pootočená a tím i posunutá plastová "věc" na konci magnetu). Od té doby, co byl rotor vyměněn, je čerpadlo opět úplně neslyšné, i když ho škrtím klidně až na nulu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:43 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Tezko rici ale jak rikam kazdy kus muze byt jiny
Ja ho na zacatku priskrcuju dost a pak mu povoluji jelikoz ho cistim vic jak po 6 mesicich jelikoz pred nim mam jeste jeden predfiltr ktery cistim 1x tydne a mam ho tichy.
Doufam ze mu to vydrzi dlouho :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ghostik
Ten filtr to dělal od prvopočátku. Musel jsem ho vyměnit za jiný, objemu nádrže přiměřený typ...
Ale pozor - při přiškrcení na nějakých 50% průtoku se to vrčení nekonalo! Pro příliš velký průtok jsem ho musel přiškrtit ještě víc, a tam to přišlo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:11 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Jsem proti :o)
Ja mam tez 2217 a priskrcen pri vycistenem filtru o cca 50% a spim s hlavou od nej 1,5m ( je pod AQ v pootevrene skrince jelikoz mi nejde dovrit dokud to tam neporovnam ) klidne pridam foto pokud by nekdo neveril :o)
To by mne i mlada hnala co spi vedle mne kdyby ten filtr byl sliset!
Obcas koukam i na hladinu jestli vubec funguje :o)
Ja jsem s nim navysost spokojen
Samozrejmne nemusi byt kazdy kus stejny !
Ale treba to chce i obcas vymenit gumove ulozeni porcelanove osicky - tim nerikam ze to mas vybehane SIDe jen zo to muze mit take vliv u dlouhodobeho pouzivani :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Warezak
...potřebuji hlavně aby ten dany filtr byl tichy...
Tak to je trochu problém...:-O
I když je nepravděpodobné, že byste musel při použití u 400 l akviška u EHEIMu 2217 škrtit průtok, ale tenhle filtr "vrčel", když byl průtok výrazně přiškrcen! (Odhadem tak pod nějakých 30% plného průtoku.) hmm Je pravdou, že jiné filtry mi tohle nedělají... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:59 Usine – Re: Warezak
Než si koupíš drahý (za určitý čas tekoucí) kýbl pod akvárko, poohlídni se i po jiném způsobu filtrace. :-) (Yirka) I když je Eheim dobrá značka, tak v určitém věku už toho tolik slyšet opravdu není. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:52 Muž TomášB [12]
TetraTecex1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:44 Muž Yirka [9126] – Re: Warezak
Mám 2215 a je opravdu neslyšný. Chod vidíš jen dle vody vytékající z rampy, nebo z jemného chvění když na něj sáhneš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10635