Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 16:45 Žena Hatomi [27] – Re: Carla
Asi klasický bublifuk...(molitan na trubičce za 40kč) a motorek k tomu...
nebo mě napadá Elite mini,ale s tím nemám zkušenost,tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 16:28 Carla – Jaký filtr do 9 litrového akvaria?
Jaký filtr bych si měla pořídit do 9 litrového akvaria??? Jsem začátečník, tak se v tom moc nevyznám.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:08 Ivulik1
A co treba tohle? www.eshop-rychle.cz/…
Mate s tim nekdo zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:03 Muž Cure [0] - Raci, krabi, krevetky – vzduchovací motorek
ono taky záleži na tem jaký ten vzduchovací motorek koupíš ;-)
mám jeden od atmanu, stal něco přes 200,- a je to shitka - mega hluku. Tak sem si připlatil a koupil si Eheim www.akvarista.cz/… a je klid - utáhne akva 54l s vnějším filtrem na principu bubláku + akva 22l s bublifukem hop
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 08:33 Muž Yirka [9126] – Re: lemon
Aby si byl člověk jistý že je to výhodnější, musel by vědět přesně typ Eheimu, ale myslím že rozdíl v ceně bys měl zpátky do dvou let na ušetřené elektřině. Ono se to nezdá ale rozdíl 5-8W, který běží 24 hodin denně a 365 dní v roce pak těch pár stovek dá dost rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:50 lemon – Díky za vysvětlení.
Již je rozhodnuto, dneska jsem si koupil Atman CF 800. Prodavač mi sice vysvětloval, když jsem se ptal na rozdíly, že Eheim má kromě jiného nižší příkon než Atman a že u Atmana dochází s přibývajícím věkem častěji k závadám způsobeným opotřebením než u Eheimu a je třeba shánět náhradní díly, ale stejně nepřesvědčil mě, abych si koupil ten dražší. Myslím, že levnější Atman pro mé potřeby bude naprosto dostačující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 08:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lemon
Myslím, že byste se měl s těmito dotazy obracet spíš na Haimdola. :-)
Za sebe mohu jen konstatovat, že jsem použil Atman CF 600 ke dvěma posledně založeným akváriím a (alespoň prozatím) velká spokojenost. Věřím, že se v místnosti s těmito filtry vyspí i "citlivější uši". :)
Jako "extrémně tichý" jsem Atman CF 600 označil proto, že je jej slyšet ještě méně, než TTE 700, se kterým jej mám možnost porovnat. A TTE 700 jen zlehka "šumí"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 08:05 R Muž Silent [5949]
Koukám, že Sid už popsal "zvukovou" stránku věci, tak se podíváme na tu technickou. Rozdíl mezi filtry Atman řady CF, Eheim Ecco Pro a Eheim Ecco comfort je hlavně v konstrukci. Atmany mají systém stejný jako německé Eheim řady professionel. To znamená, že voda z nádrže protéká takovou "šachtou" skrz filtrační koše na dno a pak jednotlivými vrstvami filtr. hmot ven k čerpadlu a zpět do nádrže. U Eheim Ecco Pro a Eheim Ecco comfort voda obtéká koše na dno odkud je opět nasávána skrz média. Novější řada Eheim Ecco Pro má zlepšenou konstrukci tím, že má v nádobě integrovaný předfiltr, takže stačí čistit ten a do bionáplní nemusíte tak často zasahovat. Eheim je dražší hlavně proto, že je Made in Germany a Atman je Made in China. Pravda je taky v tom, že na Eheimy je minimum reklamací. www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 01:57 Muž pard [5] - Labyrintky – TetraTec EX
Mám TetraTec EX 700 i TetraTec EX 1200. A EX 700 je o něco tišší, jinak zatím bez problému oba. Obecně bych radši volil silnější filtraci, EX 1200 mám na 160 litrů a ničemu to nevadí. Rychlý externí filtr slouží taky na sběr detritu a s tím musí člověk počítat, EX 700 se mi už moc zanášela a radši jsem pořídil větší. Větší filtr má mnohem víc místa na detrit a nemusí se tak často čistit. Nevyhovovalo mi, že se ve standardní konfiguraci zanáší celý filtr, tak jsem koupil filtrační vatu fluval a dal ji na keramické válečky. Do dalších košíků jsem dal jemný bioakvacit(což úplně stačí), sera siporax a eheim ehfisubstrat pro. Teď se zanáší jenom vata a nemám tolik práce s čištěním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 23:13 lemon – Re: Sid
Zdravím. Zdá se, že se vyznáte ve filtrech Atman. Zrovna uvažuji o koupi Atman CF800. Co znamená "extrémně" tichý v uvozovkách? Že se v místnosti kde běží Atman CF, dá v klidu spát? :-) Mám totiž akvárko v ložnici, tak potřebuji nějaký tichý filtr...
A jaký je podle Vás rozdíl mezi fitry řady Atman CF a Eheim Ecco Pro / Eheim Ecco Comfort? Když je Eheim dražší, tak v čem je lepší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:40 zeck
Myslim si že ex 700 by na goglovo akvo nestačil. Plánuje do něj totiž velké ryby které nedělají nic jiného, než ryjí ve dně (geophágy), takže to chce kvalitní filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:12 Muž Kaplan007 [51] – Re: Romantik32
Jen tak mimochodem, kdyz tady pisete, ze na 350l postaci EX 700, tak to by mi v mem pripade pro 150l akva stacil EX 400??? Ze bych usetril par stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romantik32
...je to hlavně kvůli sedimentům a aby se nezvyšovalo NO2 a NO3 v akváriu a také tím že má plné akva kryptokoryny červený a ta kyselí vodu a změkčuje vodu tak taky proto...
Že se nitrifikací snižuje pH, to beru. Ale to vy ve svém vysvětlení neuvádíte - vám jde v této souvislosti evidentně "pouze" o snižování obsahu N-látek. (NO3 - bez diskuse, NO2 je tak trochu "od věci"... Lépe řečeno - měl byste pro úplnost dodat i NH4/NH3...)
Ovšem to s tím okyselováním vody je z "říše bajek".
A co se týká změkčování vody: skutečně si myslíte, že by porost červených kryptokoryn mohl odčerpávat z vody Ca a Mg natolik, aby bez výměny cca 210 l vody (v nádrži o objemu 840 l) co 18 dní došlo k měřitelnému změkčení vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:15 R Muž Silent [5949] – Re: vladislav
Já bych nespojoval výměnu vody pouze s odkalováním. Třeba já měním ve své třístovce týdně 60 litrů vody, ale odkalovat mi stačí jednou měsíčně. Záleží na množství tvořícího se detritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Yirka
Také záleží na druhu ryb...Například terčovci přeci jen potřebují tu vodu čerstvější ..Než je 1x měsíční odkalování.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:04 Muž Yirka [9126] – Re: Romantik32
Mám mírně přerybněno, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:02 Romantik32 – Re: Yirka
No tak to je taky tím, kolik máš ryb čím míň tím delší intervaly mezi odkalováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:00 Romantik32 – Re: Sid
Jsem to asi nenapsal podrobněji,tak se omlouvám je to hlavně kvůli serimentům a aby se nezvyšovalo NO2aNO3 v akváriu a také tím že má plné akva kryptokoryny červený a ta kyselí vodu a změkčuje vodu tak taky proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:55 Muž Yirka [9126] – Re: Romantik32
To by podle tvé teorie skoro přímé úměry museli majitelé 50ti litrových nádrží odkalovat obden. Ne, tak to není. Mám 200 l netto a odkaluji 1x za měsíc a vše funguje bez problémů a parametry vody se už rok nehnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romantik32
...z jeho zkušeností a udržení ph mezi 6až7 je (potřeba odkalovat) jednou týdně...
Jaká je souvislost mezi odkalováním a udržováním pH mezi 6-7? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:48 Romantik32 – Re: Yirka
Já mám 840 litrové akva a tam mi stačí jednou za 18 dní odkalovat,ale brácha má 350 litrové akva a z jeho zkušeností a udržení ph mezi 6až7 je jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:38 Muž Yirka [9126] – Re: Romantik32
Z čeho soudíš, že AQ 300 l bys odkaloval každý týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: gogle
Tento filtr bude určitě stačit, problém je akorát v objemu filtrační náplně, obecně známo čím větší tím lepší, jinak výkony těchto typů filtrů jsou docela zbytečně předimenzované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:05 Romantik32 – Re: karolO
Ne filtrační médium jsem neupravoval,jenom jsem v jednom koši co měli uhlí vyměnil za keramický válečky.A pokud ti ryby víří dno sekretem tak častěji odkaluj.To je podle velikosti akvárka a počtu ryb já odkaluji jednou za 18 dní a stačí to a filtr čistím jednou za měsíc a je to akorát.A vyměním cca 25% vody.Ale pokud máš třeba akvárium okolo 300litrů tak bych odkaloval jednou za 1 týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:27 Muž Kaplan007 [51] – Re: Romantik32
mají ho na levnaakvaristika.cz za 1790,- ve slevě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:05 karolO – Re: Romantik32
a upravoval si nejak filtracne media. ja mam TT700ex a som celkom spokojny. len ked mi perovci zvíria dno tak mi tam plava dost jemneho bordelu. asi by to chcelo viac jemnej filtracnej vaty. nie? diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 14:16 Romantik32 – Re: gogle
Já si myslím,že tetra tec 700 ti bohatě postačí.Já mám 1200 a to mám 840 litrové akvárko a ještě mám ubraný průtok na polovinu a v pohodě stačí čistit vodu a to mám kolem 300 rybek.Pokuď nebudeš překrmovat tak ti to v pohodě vystačí.Já osobně bych jiný nekupoval škoda vyhozených peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 11:15 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: gogle
Já bych tedy navzdory ostatním názorům pro takové akva připlatil pár set na TT1200.

EDIT: toto je odpověď na původní dotaz. Nemám nic proti Atmanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:53 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já mám cf-1200,naprostá spokojenos,tichý,vykonný,vynikající cena a dobrá kvalita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:50 R Muž Silent [5949] – Re: gogle
Tak to Ti můžu doporučit. Je to podle mě lepší volba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 08:45 Muž Kuca [43] - Cichlidy
no spíš si koupím atman cf-1000,cf-1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 07:37 R Muž Silent [5949]
Souhlasím s předřečníky :) . Pokud nebude nádrž přerybněná a trochu se upraví filtrační média(a natrefíte na bezproblémový kus) bude ta Tetra Ex 700 stačit. Průtok má dostatečný a kapacita nádoby cca 6 litrů by mohla taky stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 07:13 Muž Snofrev [54]
vyházal bych ty jejich kuličky a uhlí, místo toho bych tam frknul jemnej biomolitan, pokud to nebude 3m pod akva, tak to musí běžet v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:41 Mrakoplash – Re: gogle
Hodně taky záleží na počtu a druhu ryb, případně zaměření akvária (např. rostlinné).
Když to nebude moc zarybněné, tak by stačit mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:08 Muž Kuca [43] - Cichlidy – tetratec ex700 a 360litrů akva
Mám 360ti litrové akva,ale nevím jestli by stačil tento fitr,samozdřejmě že akva má čistý objem okolo 280-290litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:10 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Třeba atman...http://www.exota-jansova.com/products.php?3629
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:08 petulevrtule
Ale jakou smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Biomolitan s čerpací hlavou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 12:23 petulevrtule
Prosím o radu, jaký filtr si pořídit do 54 l akvária. Ke kompletu jsem dostala Elitte Stingray, ten sice funguje celkem dobře, ale je to velká ohyzdná obluda. Zkoušela jsme filtr vyměnit za obyčejný molitan, který mi ale akvárium neutáhnul,nejlépe fungovali oba najednou, ale to mi zabírá v akváriu pak hodně místa. Ráda bych něco, co není tak velké a dá se dobře zamaskovat. A aby to bylo celkem výkoné.
Zaujaly mě tyhle dva filtry. Jsou vhodné do menšího akvaria? než uvádí?
shop.miga.cz/…

shop.miga.cz/…

nebo ještě tento
shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Vida! Není nad to dát řeč s někým, kdo má přehled! :-)
Nezastírám, že mě takové konstatování, že CF jsou udělány dobře, těší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:36 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Atmany řady CF jsou udělány velmi dobře a kvalitně. Je to nová generace a pokud vím je na ně záruka 3 roky. Zato starší řada Atmanů s označením AT sice vypadala jako Eheimy, ale kvalita byla pochybná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Asi některé lidi popudím, ale když jsem se pídil po slušném filtru za dobrý peníz, uvažoval jsem i o Fluvalu. Prodejce mi na základě svých zkušeností s reklamacemi, (Tetra, Fluval, Atman), doporučil právě toho Atmana...
Já vím, že ze zkušeností jednoho prodejce nelze dělat žádné nediskutovatelné závěry, přesto jsem se nechal přesvědčit a jak jsem napsal - zatím O.K. :-)
Na tom Atmanovi se mi líbí, že je "extrémně" tichý, má "vychytávku" v podobě těsnících kroužků vkládaných mezi jednotlivé koše, (lepší usměrnění průtoku filtrem), a s ohledem na mé oblíbené pozadí z černé samolepící tapety má "ideální" barvu hadic, trubek, sacího koše a přísavek. :) Totiž - černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:09 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Je to zajímavé, ale Atmany ač jsou také čínské výroby jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů než Tetry. Jsou i lépe řešeny. Můj osobní pocit je, že Tetra se snaží srazit výrobní náklady za každou cenu. Něco podobného teď začala praktikovat i Sera. Jejich nové filtry jsou totožné s filtry Boyu takže jedna firma jen jiný název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Díky za upřesnění. :-)
Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit.
Tohle je pro mne důležitá informace! K podobnému zjištění bych sám sotva dospěl - do filtrů používám "klasiku", (filren + trochu vaty), a jak je rok dlouhý, nemám potřebu do nich lézt.
A když už do nich vlezu, pak se závěrem, že jsem ještě nemusel...

O netěsnosti i poškození ventilu u TTE 700 vím své... :-O
Pokud častějším otvíráním hrozí u těchto filtrů poškození, je dobré to vědět. Pro příští volbu. Proto jsem se ptal na případné zkušenosti. :-)
Nakonec - mé zkušenoti s TTE 700 mě vedly před nedávnem, když jsem hledal filtry k 100 l nádržkám a uvažoval jsem o TTE 600, k tomu, že jsem si nechal "vnutit" Atmany CF 600. A zatím - naprostá spokojenost.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:32 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Když vidím použité materiály tak při častější manipulaci opravdu věřím spíše Eheimu než Tetře. Přesvědčivé důkazy samozřejmě nemám, ale pokud se vyskytnou rád je předložím :-) . Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit. Mluvím ovšem pouze ze své vlastní zkušenosti a co se těchto filtrů týče tak ze subjektivních pocitů. Od svých známých ale vím, že častější manipulace s vnějšími Tetrami vede k odlomení nebo jiným poškozením některých součástí případně k následným netěsnostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 07:40 Žena Hatomi [27] – Fulval
Já mám Fulval 2plus v 60l a hlučnost není prakticky žádná a vyhovuje mi na něm,že při čištění ho nemusím odlepvat od stěny a také regulace výkonu je praktická :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil.
EHEIMu ano? Díky Substratu Pro? :)
Nebo máte přesvědčivé důkazy o tom, že není radno Tetru otevírat častěji, než za půl roku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Objem není vše. K tomuhle Eheimu je přidán Substrat Pro který má obrovský povrch na osídlení bakteriemi. Na druhou stranu pokud se Tetra vyplní bioakvacitem tak je povrch taky dost velký. Tady jde spíše asi o to jak často bude nutné filtr rozebírat a čistit. Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil. Pokud máte nádrž se spoustou rostlin a pár rybami není v Tetře problém když se čistí jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Eheim 2232 ECCO COMFORT - objem 1,6 l, TetraTec EX 600 - 5,7 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:06 pajik95
tady na foru sem cetla ze tendle filtr prej vytejka nebo co kdo ho mate jak to s nim teda je? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10618