Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:49 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
Jo filtry resim cele prazdniny, mam rozkopany cely pokoj, ryby jsou stale ve starem tekoucim akvariu, uz pulka vymrela. Nove akvarium mam doma, ale neni porad stojan (velka konstrukce na kterou jde akva, pc, stropni skrin) mam tu bordel jak v holobytu, zadne misto, protoze vsechno ma jit na tu konstrukci ktera neni.. PC u postele, monitor na zidli a sedim na posteli a resim kraviny :) Puvodne jsem chtel udelat akvaro s prepadem a filtr ze stareho akvaria ale to se nejak zavrhlo a nove akva teda nema vyvrtane otvory na prepad, tak jsem z5 u kyblovych a chci neco co opravdu dlouho vydrzi, na tu 2080 jsem uz taky koukal :) ale ma dve nasavaci hadice a to uz nechci :) Ted si muzu dovolit filtr max do 4k, kdyz pockam tak snad nasetrim i 5,5k na ten elektronikou rizeny. (puvodne jsem mel hranici 3k :) ) Uz aby ta konstrukce byla a ja neco koupil a rozchodil to, jinak tu na foru za chvili dostanu nalepku SPAMmer a BAN :) Natahal jsem domu plno kamenu z hor, novy parez, lezi mi to tu v pokoji a vsechno ceka na konstrukci.. svarec nema cas.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:24 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
prave ze ten elektronicky rizeny ma plynule riditelne otacky vrtulky :) Ja vim, uz moc vymyslim :) Pak bych se bal ho provozovat bez prepetove ochrany, kdyz je vtom elektronika... A skrtit, na to nejsem, spis bych rozdvojil hadice a udelal jeden prazdny okruh..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:20 Bart – Re: TomasOxx
já mám na 288l tu 2073 a myslím že tak v poho ano. Výkonnej filtr budeš muset škrtit na minimum abys tam rybám neudělal kolotoč. Oni to moc nemusej vozit se dokola. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:17 Bart – Re: filipsi
je zajímavý že ty angláni chtěj za e2076 víc než za e2078
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:11 Muž filipsi [1295] – Re: TomasOxx
Moje 325 hrubeho. Ja bych to s velikosti filtru neprehanel, neco ve velikosti te 2076 je akurat pro normalni akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:02 Muž O.Tom [439] – Re: filipsi
Akva je nejakych 275 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:57 Muž filipsi [1295] – Re: TomasOxx
Do jak velkeho akva ze to ma byt? Aby ses prilis nerozjel, mam 2076 na cca 250l, a do 100l si to moc predstavit neumim. 2080 uz vubec ne.
Honba za maximem objemu filtracni hmoty take u vetsiny akvarek neni nutna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:51 bart – Re: TomasOxx
Eheim 2080 - Špičkový filtr pro akvária do 1.200 l. Koncept vychází z řady filtrů Eheim Professionel II s celou řadou nových, praktických vylepšení! Extra velký předfiltr umístněný v horní části filtru pro snadné a rychlé čištění. Významné prodloužení čistící periody filtru. Tři hadice (2x sání, 1x výtlak) pro vynikající cirkulaci vody ve velkých akváriích. Extra nízká spotřeba energie 30 Watt. Indikátor průtoku a znečištění. Samonasávací mechanizmus. Nastavitelný průtok. Manipulační přednosti: zapuštěné úchyty, transportní kolečka, čtyři silné uzávěry, multifunkční adapter. Součást příslušenství: Dvě sací trubice, výstupní trubice, kvalitní hadice Eheim, doplňkové příslušenství, nádoba na předfiltr. Výkon čerpadla 1700 litrů za hodinu. Dopravní výška 2,8 metru Ws. Příkon 30 W Objem filtračních hmot 12 litrů. Objem filtrační nádoby 25 litrů. Rozměry v/d/š 567 x 330 x 330 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:46 bart – Re: TomasOxx
haha to je posun, hele já jsem koukal ty si vjinym foru řešil filtry od června co ?
no já na ty e verze koukal taky.
Jestli si říkal že ti jde o objem filtrační hmoty tak si možná vem spíš tu 2080 ta je obří 13l filtrační hmoty /pozor ne objem filtru ten je snad 25l) a je levnější než ta e2078 tam platíš tu elektroniku.
www.zooplus.co.uk/…
u všech se regulovat se dá průtok pomocí ventilů, ta e2078 má asi ještě regulaci výkonu motoru
Jen ta 2080 je velká, mě by se například už nevešla pod akva
záruku bych asi neřešil, filtr se většinou podělá až po ní... a na eheim se dá sehnat skoro všechno.... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 13:16 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Ted jsem koukal na tu nabidku, JBL vychazi stejne jak u nas... pokud teda budu kupovat novy filtr, tak dalsi brou v hlave... ted JBL e1500 v CR, nebo jeste nasetrit a v zahranici Eheim a hned e2078 :) vychazi o vic jak 4000 levneji nez unas. A s jeho plynulou regulaci vykonu je pouzitelny snad od 100 po 700 l akvarium
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 12:59 Muž O.Tom [439] – Re: ancistrus
Hm, ceny vypadaji dobre, ale jak bych resil pripadnou i kdyz malo pravdepodobnou reklamaci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:19 R Muž Silent [5949] – Re: Skanky
Regulaci to má stejně jako Eheim professionel páčkami hned vedle hadic. Reguluje se výpustní hadice. Ty páčky slouží i jako pojistka hadicového modulu a k uzavření přítoku a odtoku při manipulaci s filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:13 Muž Skanky [26] – Re: Haimdol
Na ty JBL filtry jsem už koukal i já. Akurát se mi nelíbí že na vstup/výstup nemaj kouhoutky na regulaci průtoku. Nepíšou o nich ani na stránkach výrobce. Mají tyto filtry nějakou regulaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 10:10 Bart – Re: Bart
ta 2073 vychází cca o litr levnejš než tady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 10:07 Bart – re
to jsem měl vědět třeba www.zooplus.co.uk/…
to vychází i když budu brát libru za 30 cca 4800 vs necelých 6000 u nás
zaslání do CR zdarma od zásilek nad 39 GBP

já mám z e-shopy v anglii docela dobré zkušenosti kupoval jsem si tahle hodinky Citizen co tady v obchodě byly za 15tis tak mě vyšly na 8tis, včetně záruky placeno kartou, vše v poho dorazilo cca za 3 dny /je to EU takže bez cla, daně normálně poštou přišly až domů/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 09:46 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Díval jsi se na eshopy v zahraničí? Loni jsem kupoval na www.zooplus.co.uk v akci termofiltr Eheim 2128 včetně náplní za cenu, za jakou bych ho v ČR nesehnal ani bez náplní a bez topení. smich
Jinak s Eheimem mám nejlepší zkušenost, ve starém akvárku mi běží už desátým rokem E2226 a bez jediného problému! S Atmanem zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 07:31 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
Nevybral, ja si nikdy poradne nevyberu, jsem strasne nerozhodny :) Stim Atmanem, je tomu nejaky mesic co zanikla web stranka vyrobce v cine a posledni tyden hlasi e-shopy zbozi jako nedostupne, coz je podezrele :) Zacal jsem uvazovat ze jeste schrastim nejakou tu kacku a koupim ten JBL e1500, ale taky jeste cekam na prodejce toho jeteho eheimu, ma mi poslat podrobnejsi informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Dahak
Nebejvá to často ale tentokrát musím souhlasit se Sidem...
To už jste druhý člověk, co něco takového napsal... :-O
Že lezu mnoha lidem na nervy, to bych pochopil, ale že se se mnou dá souhlasit jen "občas", tomu se mi nechce věřit. :-D
Fakt je to tak zlé?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:29 Bart – Re: akvaristik
no tady v Praze jak kde co se týká personálu je to různý, mají tam pár akva, běžné druhy, vyšší ceny. Markatní rozdíl je hlavně v cenách techniky, krmiv atd. tam je to tak o 30-80% dražší než jinde.

ale necháme toho, chudák TomasOxx si už určitě něco vybral a není to už k tematu. A jdu spát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2009 22:17 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: bart
Odradit se nenechám, neboj. Akvaristiku má moje paní, já jí v tom pomáhám, seč mi síly stačí, aby se věc podařila. Běží to zatím devátý měsíc... Myslím, že některé moje zkušenosti mohou být pro ostatní užitečné, protože mám tu možnost zkusit, porovnat a podobně. Připadalo by mi hloupé to neříct a pak se děsit, že se to proflákne, že máme akvaristiku. Vypadal bych jako blbec.
PetCenter je případ sám pro sebe. Nechápu, kdo tam nakupuje, tady u nás naprostá katastrofa, mrtvoly, neochota. Zboží jakékoli kvality jen kvůli obratu. V podstatě to byl důvod, proč jsme to zkusili. Prostě to chceme dělat jinak. Ale tady na fóru opravdu nejsem kvůli kšeftu. Spíš je to relax po celodenní práci.
Jo a dík za podporu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:59 bart – Re: bart
sorry myslím PetCenter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:58 bart – Re: akvaristik
ale jo já věřím že většina lidí co provozuje akvaristiku to má jako hobby, na uživení to asi je, na zbohatnutí těžko... :-D. I když vyjímka asi existuje - sít Petshop. Tuhle jsem tam byl, mám to nejblíž a kupuju tam mražený.. a nabízejí Fluval 305 za neuvěřitelných 5800 kč . (abych neporovnával s netem tak v hornbachu je cca za 3300.) - tomu říkám zlatej důl. Teda jestli si ho tam někdo normální koupí.
Tak se nenech odradit mejma kecama, já obdivuju každýho kdo má odvahu nějak podnikat. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:57 koblihcz
zeck napsal: Problém je cena... No nesmis hledet jen na porizovaci naklady, ale i na ty provozni. Jak se rika: "nejsem tak bohaty abych si mohl kupovat levne veci". Mam eheim Ecco neco pres rok a bez jedineho problemu, snadna obsluha, ted jsem ho asi po roce cistil, pohoda, snadny start, naprosta spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:50 Bart – Re: zeck
hele to fakt může být vadný kus. Nevím kdyby to bylo těsněni tak by to teklo furt ne. Tohle se stalo 2x a pokaždé když jsem filtr vypnul a byl dokonce zavřenej ventil /tím neříkám že těsnil/. Voda tekla pomalu cca po deseti minutách byla u skřínky slušná louže. Ale já už pod ním měl preventivně starej ručník takže ten to částečně chytil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nebejvá to často :) ale tentokrát musím souhlasit se Sidem.Mám CF-1200 a v naší akvaristice jsem sehnal biomolitan kterej sedne do košu jak prdel na hrnec a vyplní ho celej.V menší CF-800 mám biomolitan jednoduše nařezanej na 2-3cm kousky a jím koše vyplněný.Problém s filtračním materiálem veškerej žádnej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:40 zeck – Re: bart
Mám již druhý Fluval 205 a až na jeho objem (který se dá vyřešit větším kusem biomolitanu v akváriu, do kterého bude vsazená nasávací trubice) jsem spokojený. Zkoušel jsem TT 700, Eheim 2211, Eheim 2217, Atman cf 800 a Fluval mi vyhovuje nejvíc. Nechápu tedy tu netěsnost, může být poškozené těsnění, nevím, ale jak říkám, mám druhý Fluval a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:29 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: zeck
Musí se srovnávat srovnatelné. Ne Eheim s Atmanem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2009 21:26 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Bart
Říkám jen co znám ze zkušeností. Hlavně je opravuju a zkušenosti mám opravdu dost dlouho. Myslím, že o nich vím více, než většina lidí tady. Jestli něco udám :)
Není pro mě tak důležité. Pokud to chceš vědět, která součástka to byla, co jsem na Fluval nesehnal, můžu to zjistit. Je to fakt. Eheimy prodávám, protože jim věřím. Mohl bych prodávat i Fluvaly ale věř, že nemám ani jediný. Protože jim nevěřím. Kde si ho koupí, je na něm, já bych šel na jeho místě klidně do použitého, protože na něm skoro není co zkazit. Jen ho chce vidět. Jinak nejstarší Eheim, na který jsem bez problémů objednal náhradní díly, je z roku 1985 !!! A mám ho doma, takže věř, že vím, o čem mluvím. O fasádě si klidně rád promluvím, ale asi je to zbytečné tady rozvádět. Že akvaristika nevydělá na fasádu je jasné a netrápí mě to.
No přeci se nebudu přihlašovat od falešnou identitou! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:12 bart – Re: zeck
ale jo cena je vejš ale hele ted sedim u compu vedle akva a vůbec to není slyšet, kdyby se nehejbala hladina tak nevím že jede. Ale kdo ví, třeba budu za půl roku nadávat... :-) po pár dnech nechci dělat závěry. Jen po osmi letech s Fluvalem už bych do nového nešel. Až přijede manželka z chalupy a přiveze foták zkusím dát pár fotek na web . Není to sice nic zázračného, ale docela se mi to povedlo.¨řekl bych lepší průměr hehe Doufám že to vydrží :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:05 zeck – Re: akvaristik
Problém je cena...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:04 Bart – Re: akvaristik
hele akvaristik ty Eheimy prodáváš tak se netvař objektivně :-|
Nic proti tobě pokud radiš něco o terčovcích z vlastních zkušeností v poho, ale tohle moc zavání snahou něco udat.... Radši i oprav fasadu u obchodu, trochu lepší poutač by to taky chtělo. Třeba půjdou obchody líp... Místo abys tu vysedával. Uvnitř to podle fotek vypadá slušně ale zvenku hrůza. Až pojedu kolem třeba se stavím, takhle bych to ani nenašel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:51 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: TomasOxx
Nedávno jsem sháněl náhradní díl na pětiletý fluval a prostě jsem ho nesehnal. Anii dovozce ho už nemá a nelze objednat... To hovoří za vše. Neslyšel jsem, že by se něco podobného, o čem se tu píše, stalo u Eheimu. Netečou, nestárnou, náhradní díly nejsou problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:42 Bart – re
no jám měl 304 new a teklo to, právě jen když nešel proud a ještě né pokaždé, tak nevím třeba to byla chyba kusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:26 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
nekdo mi tu rikal (tusim ze haimdol) ze to byla casta chyba prave te prvni ctyrkove rady, pak vysla upravena ctyrkova rada pod oznacenim NEW a ta uz prej byla OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:13 Bart – Re: TomasOxx
aha dobry. To jsem nevěděl. Tak jsem zvědavej snad to ten Eheim dělat nebude. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 17:51 Muž O.Tom [439] – Re: bart
mno pouzival jsem doted fluval 204 a tece kdyz se odpoji od elektriny, lehce se nadzvedne sama odsebe tlakem vody hlava filtru a pres tesneni zacne tect voda. Kdyz dela clovek zrovna s akvarem tak si toho vsimne, ale kdyz je mimo domov a elektrarna vypne na pul dne elektrinu... tak je pruser, proto uz nemam ve fluval moc duveru a je podle me a zkusenosti predrazeny.. Z novych filtru se mi pomerem zpracovani vybava cena zaruka.. jevi nejlepe ty JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:07 bart
a pokud bydlíš jako já ve 4 patře je to dost zásadní věc. U Fluvalu 304 se mi 2x stalo že během čištění - když jsem vypnul filtr tak - z nějakých důvodů začala od někud (asi koleme ventilu) pomalu vytékat voda. Naštěstí jsem na to v obou případech záhy přišel a ryhle vytřel. 300l je dost vody.... Filtr běží 24h -proto říkám že bych na něm nešetřil zejména když se jedná o kýbl mimo akva. Ale asi mám moc peněz hmm tak blbnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:00 BART – Re: Sid
já měl celý 80 leta ve 150 l akva bublifuk a taky to fungovalo, hold jsem častějc pral a měnil vodu. Jo hold člověk věkem zpohodlní.. Když jsem se v 2001 stěhoval od maminky velké akva bylo hned mezi prvními co jsem kupoval a k tomu Fluval 304. Manželka přinesla do manželství /kromě jiného/ 40 akva z bublifukem. Záhy jsem koupil Fluval 1. Loni jsem ho vyhodil (hrozně rychle se zanášel a pak někdy odmital se roztočit) a vyměnil jsme ho za malý eheim. Velké akva jsem ted kompletně předělal a koupil místo Fluvalu 304 Eheim 2073. Výběr je veliký, technika pokročila. já myslím že vybereš dobře. U vnějšího filtru je nejduležitější aby netekl /to je dle diskuzí tady problém u některých tetra-tec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 15:37 Padre
Mám taky JBL sice pouze e900,ale jsem velmi spokojen,myslím ,že tato značka je dost opomíjená a co se týče kvality zpracování,tak je velmi dobrá.Jinak raději nový Atman ,než použitý Eheim za cenu 4000kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2009 15:34 Muž Sid [6629] - Rostliny
Prave jsem se byl podivat do prodejny na toho Atmana, v kyblu na me cekal cinan :) kybl je rozdeleny na 3 kose, kose nejsou moc kvalitne vylisovane a maji v kublu vekou vuli, tak nevim kudy vsude bude voda proudit. Co se tyce dodavanych naplni v kazdem kosi, tak se sprehledem vejdou vsechny najednou do jednoho kose :) Je to spis takovy vzorek naplni :)
V PRC se vyrábí kde co. Tuším, že i některý z modelů VOLVO. :)
Nekvalitně vylisované koše... Hmm... V té mé 2217 žádné koše nejsou a jeden takový provozuji už víc jak rok bez nutnosti se do něj podívat. :-) Náplně jsem si do něj taky musel "vymyslet" - nastříhal jsem na malé kousky filtren...
Jak píšete, ATMAN CF má koše. Ty sice "nelícují" s kanystrem, ale to bych neviděl jako velkou chybu. Např. filtry TETRA Tec Ex mají koše taky s docela velkou vůlí a přesto jsou funkční.
A to nemají - narozdíl od ATMANa CF - gumové těsnění nátrubků těchto košů! ;-) Jinými slovy - U TT Tec Ex je relativně mnohem více "škvír", kudy může voda "obtékat", než u toho ATMANa...
O náplních jsem se už zmínil. Jen dodám: náplně si můžete "vymyslet" nebo pořídit originální "ATMAN". V neposlední řadě pak neopomeňte srovnat příkon jednotlivých filtrů; ATMAN CF-1200 má příkon 18W...
A proto si kupte EHEIM. Nebo JBL. Můžete taky zkusit Fluval nebo Aqua Nova. Nebo si sestrojte vnější filtr z nerezu. Nebo skleněný přepadový. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 14:47 bart – a hele je tu
zas ten akvarista co má obchod v jablonci.. ale v tomhle se připojuji nemá zkušenost s atmany ale šel bych do EHEIMu a radší do nového . jedu ted teprve 10 den na 2073 v 288 l akva a zatím velká spokojenost - v porovnání s Fluvalem 304 jede naprosto tiše a má daleko lepší sací koš než ten fluval.
Pokud chceš větší filtrační objem tak větší Eheim III 2075 má nádobu necelých 10 l takže cca o 2l menší než Atman a stojí ne webu necelých 6 litru vč náplní. Ale já bych si za to asi připlatil. ... Na vnejší filtr pojedeš určitě řadu let (klidně 10 a více) a pak te můžou zajímat náhradní díly. A na eheim se to dá sehnat opravdu i na staré modely. Ale je fakt že Atman moc neinovuje takže možná za 10 let pojedou stejnej model CF 1200 (více méne okopírovaný EHEIM) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 14:08 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: TomasOxx
Použitý aniž bych ho viděl za 4000 je drahé. Nový je kolem 5500,- navíc je teď na trhu EHEIM Professionel III, který je včetně náplní taky pod 6000,-. Když použitý, tak bych se na něj aspoň podíval, jinak bych šel od toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 14:07 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Na JBL jsem taky koukal i na to jejich video.. ja jsem strasne nerozhodny clovek :) a nakonec vzdy koupim nejakou blbost :( JBL 1500 by byl super, ale cena :( jsem v krizi..

A nerez jsem tusim nekde videl na netu a byly silene drahe, ale tak me napadlo nejaka samovyroba..

A akvatyp, sladkovodni vsehochut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:45 Muž filipsi [1295]
TomasOxx napsal:
Nadrz bude jen 300 litru, ale chci hodne predimenzovany filtracni objem.

Jeste dalsi dotaz bokem, co byste rekli na kyblovy filtr vyrobeny z nerez oceli ?


Co to bude za akvatyp?

Nerez - tak aby to tesnilo by byl silene drahy. To nekdo dela?? Jinak teoreticky proc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:39 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
A co něco takového? levnaakvaristika.cz/… mám ho ve třístovce a spokojenost veliká. ;-) pokud chceš předimenzovaný tak e1500. Záruka 4 roky a kvalita na velmi slušné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:35 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Prave jsem se byl podivat do prodejny na toho Atmana, v kyblu na me cekal cinan :) kybl je rozdeleny na 3 kose, kose nejsou moc kvalitne vylisovane a maji v kublu vekou vuli, tak nevim kudy vsude bude voda proudit. Co se tyce dodavanych naplni v kazdem kosi, tak se sprehledem vejdou vsechny najednou do jednoho kose :) Je to spis takovy vzorek naplni :)

Jop 2217 jsem si vsiml.. dalsi brouk v hlave :)

Dale mam nabidku na fungl novy nerozbaleny Fluval 304 za 1800,- , ale jelikoz moje 204 tekla, nemam ktomu moc dobry vztah. Navic uz bych byl s filtracnim objemem hodne nizko.
A nebo jsem narazil jeste na tohleto
www.aukro.cz/…

Nadrz bude jen 300 litru, ale chci hodne predimenzovany filtracni objem.

Jeste dalsi dotaz bokem, co byste rekli na kyblovy filtr vyrobeny z nerez oceli ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:08 Mrakoplash
Sid napsal:
Nechcete týden používaný EHEIM 2217? (V záruce, nevhodný nákup...) :)



Tohohle jste si všimnuli ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:35 R Muž Silent [5949]
Atman je tak trochu kopií Eheimu. Pokud bych se rozhodoval já, spíše bych se přiklonil k novému filtru než k použitému, byť by to byl Eheim. Eheim je samozřejmě jednička na trhu s filtry, ale pokud nevíš v jakém stavu je, je tu určité riziko, že za náhradní díly dáš více jak za nový Atman. Záruka na Atmana by měla být podle dovozce 3 roky a technické provedení je na slušné úrovni. Samozřejmě ideální by byl nový Eheim :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:20 Muž O.Tom [439] – Re: akvaristik
Mno, ten Eheim si prohlednout predem asi nemuzu, jsem z Ostravy a prodavajici je z Prahy, nasel jsem ten inzerat tady na strankach, prodava ho s dalsim prislusenstvim k akva za 4000,-. Prevzala by mi to znama z prahy, se kterou se cca za 14 dni setkam, ale stav nijak neposoudi, sam bych nevedel na co koukat. Prave jak jsem psal, me laka ta povest znacky jako absolutni jednicky. Ktomu Atmanu zas.. stranky vyrobce jakoby zanikly a veskere e-shopy dnes hlasi zbozi momentalne nedostupne.. tak babo rad :) Samozrejme v nasich kamenych prodejnach jeste par kousku je naskladneno. A stou zarukou, nekteri davaji na Atmany az 5 let, nekteri jen 2 lete minimum dane zakonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:01 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: TomasOxx
Samozřejmě dodávám, že je důležité, v jakém je filtr stavu. Pokud se včas nevymění vrtulka a nechá se běžet s vůlí, může být třeba poškozená hlava. Je třeba si ho prohlédnout. Ale jinak problém nevidím. U 2028 se ještě stává, že drhne nasávací vložka, ale to se dá jednoduše rozhýbat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10248