Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:27 JuraS – Re: pard
neblázni...200 ka má průtok snad 400 lt..musel bych se doma podívat mám ji v 250 lt v skleněném biofiltru a škrtím ji jak to jen jde...do 50 lt jedině bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:21 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Honza
Asi čerpací hlavu Atman AT-200 a bioakvacit. Samotná hlava přijde na 200Kč. Bublifuk má nejmenší proud, ale je dost hlučný. Ještě menší průtok mají malá čerpadla pro cirkulaci a pohyb vody, která se dají upravit na filtry, když se nasadí na sání bioakvacit, ale není to jejich primární funkce. Čerpací hlava bude asi nejlepší, vyrábí je hodně výrobců v různých cenových hladinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:17 JuraS
ještě doplním, že když bys měl možnost dát filtr pod akva pak vlastní skleněný filtr se dá vyrobit bes větší námahy ze staršího malého třeba 30 lt akva (klidně elementka) s vlepenými tabulkami skla. Jsi-li totální amatér pak stejně budeš muset se zamyslet na víc věcech..startovat na začátku s 300 lt akvem není sranda..já svoji 250 ku plánoval víc jak půl roku a to nejsem rozhodně nováček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:58 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Yany
Souhlasím s JurouS. Návodů na výrobu otevřeného externího filtru je na netu spousta a za pár korun si vyrobíš filtr dle vlastních představ a když použiješ čerpadlo od Eheimu tak i tichý a spolehlivý. Nevýhoda oproti koupi hotového je časová náročnost a potřeba alespoň trochy zručnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:41 Muž Miras [111] – Re: Honza
nebo klasickej bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:39 R Muž Silent [5949] – Re: Honza
Nejlepší bude kostka biomolitanu a vhodné regulovatelné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:33 Honza – 50 L akvarium, jaky filtr
Zdravím :-) ,tímto vás prosím o radu. Jaký filtr je podle vás nejvhodnější do 50 L akvaria ? Do nedávna jsem používal fluval ale moc dobré zkušeností s ním nemám.
Dodatek : Filtr by neměl mít velký průtok. V akvárium mam moc proudu z kterého se mi tvoří řasy.

Předem děkuju ! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:20 JuraS – Re: Yany
Pak ber eheima...
www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:49 Yany – Re: JuraS
teprve začínam,a nejdřív bude lepší nabrat pár zkušeností a pak se uvidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:10 JuraS
A co ta jít vlastní cestou a udělat si filtr podle svých představ.. Pro větší akva se to rozhodně vyplatí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:10 R Muž Silent [5949]
Tak s tímto filtrem zkušenost nemám.Výrobce je sice Hagen, ale kvalita provedení bude asi odpovídat ceně. Je třeba se před koupí filtru zamyslet i nad dostupností náhradních dílů a zrovna u tohoto typu nic moc není. Je patrně počítáno s tím, že při relativně nízké ceně se nevyplatí ho ani opravovat a při pozáruční poruše prostě koupit nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:01 Muž Miras [111]
a jaký názor máte na tento: www.zoo-hobby.cz/… už jen ten objem filtr.náplní vypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:51 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
No vidíš :) . To už bych se nerozmýšlel vůbec a šel bych do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:48 Muž Yirka [9126] – Yany
Zde je dokonce Haimdolem doporučovaný ještě levnější: www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:03 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Yany
Dám ti sem jen výpis reakce prodejce filtrů z jiného fora ten mluví za vše... ;-)

----------------------------------------------------------------------------------
Za ty roky, co Eheim prodávám, jsem neřešil víceméně žádnou reklamaci Eheimu :-) Pokud nepočítám mechanické poškození a shánění náhradních dílů pro nešiky, kteří si třeba při čištění zlomí osičku ...
Osobně mi doma běží jeden Eheim od roku 1998 a měnil jsem mu za tu dobu pouze hadice a náplně, když jsem ho dával k jinému akváriu.

Tetru reklamuje teď stále někdo, výrobce již dokonce TetraTec EX 1200 z trhu plně stáhl kvůli problémům s tečením snad každého 2. filtru.
-------------------------------------------------------------------------
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:58 R Muž Silent [5949] – Re: Yany
Jasně. Záleží kolik chceš investovat. Fluval 305 není vůbec špatný filtr. Dobré řešení za solidní peníze je i JBL e900. Mám ho momentálně ve své třístovce. Samozřejmě Eheim je naprostá špička. A tady je za slušný peníze pro 350 litrovou nádrž www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:56 Wexelo – filtr
Já mám teda tetratec EX700 a bez nejmenších problémů, vše funguje jak má, je tichý. Snadná údržba, čištění, nemůžu si stěžovat a ex1200 je pouze výkonejší a větší. Jestli jsi omezen finančně tak pak jedině přepadový filtr, ale to chce trochu zručnosti na vyrobu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:49 Yany – Re: filipsi
8500 se mi za nej davat nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:45 Muž filipsi [1295] – Re: Yany
A to myslis, az ti to pochvali a pohani dalsich dvacet tady, budes moudrejsi??

Ani jeden z nich jsem nemel, v posledni dobe jsem cetl dost stiznosti na ex1200 ... Ja bych volil eheim 2076 :)
Prohledej diskuze, popsano toho tuny, pokud se nechces zeptat na konkretni vec, je rozhodnuti jen a pouze na Tobe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:41 Yany – výběr filtru
čau všichni.Jsem začátečník a potřeboval bych poradit.akva bude mit 300 l a nevim jaký filtr mam koupit.rozhoduju se mezi Fluval 305 a tetra tec ex 1200.pročetl jsem haldu příspěvků a stejně mi jde hlava kolem.jedni chvalí,druzí haní a netuším čím se řídit.není to nejlevnější záležitost a tak bych nerad udělal chybu hned na začátku.díky všem za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:13 RAP – Re: Rexistens
V tomto rybicky.net/nadrze/5443 akváriu jsem měl plastový filtr(3komůrky) made in China. Funguje v pohodě 8let. Jeden čas nouzově filtroval velké akva s kancema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:08 Muž Rexistens [16] – Re: sollik
Ja osobne budu filtr pohanet atman at 200;) prijde mi to jako nejlepsi reseni;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:51 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: sollik
nevim, nemám zkušenost s timhle, ale koukám ze to má nasávání přímo s prostoru, nedá se to eventuelně napojit na nasávací trubku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:38 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: soptik
Uvažuji nad tímto: www.mamejeradi.cz/… nebo by byl jiný tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:32 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: sollik
jo s čezem nám to klape výborně ;-) jinak já jsem s atmanem spokojenej na 100% filtr pohánim AT201 kterou jsem už před sedmi lety koupil do menšího akva, pak jsem do tohodle chtel nainstalovat AT203 (ten nejsilnější) ale je to takovej tlakáč že sem ho neustále škrtil až sem se dostal na prutok kterej dělá ta 201 tak sem ji tam vrazil. zatim funkce 100% a naprostá tichost. asi i díky zpusobu umístění, ale opravdu ani v nočnim klidu při zaposlouchání zkrátka nic neni slyšet. já můžu říct že skvělá volba za hezký peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:07 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: soptik
Jo, jo. Už jsem na tvoje akvárko koukal. No nezbývá než pochválit. I ČEZ tě má určitě rád :) Ale to holt jinak nejde :-) Jak jsi spokojený (a to je otázka i na ostatní) s tím Atmanem? Původně jsem chtěl použít hlavu z Aquaelu mini co mám doma, ale je mi líto rozebírat filtřík (který se hodí do karantény atp.), když ta hlava od Atmanu stojí cca. 130,- Kč. Dneska jsem zkoušel dvě starší hlavy co mám doma, ale obě jsou hlučné. Jak je na tom Atman s hlučností a spolehlivostí?
Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:03 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: sollik
fungovat to bude, na tenhle zpusob jedu já, jen s tim že filtr je vlepen do akva. na tobě jen záleží co použiješ za nádobu, nebo z čeho to slepíš a vsadíš do akva, podle toho jaký más v akva prostorový možnosti. na dno filtru mužeš dát malej rošt na kterej se dá přímo nasadit trubka, prodávaj to jako rošty pro půdní filtry za pár kč. já to pohánim Atmanem a je zahrabanej ve filtru, hadici pak mužeš udělat odpojovací nad filrem aby se dal vyjmout a nemusel ses prohrabavat k čerpadlu. výhoda je že mužeš celej vršek pořádně zakrejt vatou a snížit štěrbiny pro prunik nečistot a filtr muže bejt využitej až pod hladinu, já nad nim nechávám 2-3 cm vody. když dáš čerpadlo nad filtr tak se ti o jeho vejšku sníží využitelnost filtru a jeden monolit který je až pod hladinu se dá líp zamaskovat než krabice s čerpací hlavou navrchu. neni dobrý nechat čerpadlo v urovni první vstupní filtrační vaty, je dost otravující ho neustále zamotámat a odmotávat při častym čistětní právě tý první vaty na hrubý nečistoty, zkrátka tam pak překáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 16:42 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Rexistens
Ahoj.
Koukám, že momentálně řešíme podobný problém, taky vymýšlím jaký vyrobit filtr. Požadavky: jednoduchý, mobilní (ne natvrdo vlepený do akva), maximálně využitý vnitřní objem, levný, snadno čistitelný. Představa zhruba taková: Jako tělo filtru použít plastovou trubku obdélníkového nebo lépe čtvercového tvaru, nasávání vody přepadem u hladiny, ve filtru svrchu vata, pod ní bioakvacit. Na dně trubku zaslepit a: 1) čerpadlo umístit na dno filtru, nebo 2) vytáhnout ven jen trubku a na ni čerpadlo nasadit. Vše je ve fázi plánování, takže prosím o připomínky.
A pozadí - zbytečně neubírat prostor v akva, proto jen natřu zadní stěnu z venkovní strany na černo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 21:08 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: prisavnik
nejprve bych chtěl upřesnit, samozřejmě tim říčním pískem měl na mysli spíš šterk, zkrátka kamínky kolem 5mm, samozřejmě že jemnej písek je špatně pruchozí. ale význam keramiky - válečků... tak předevšim asi pěkně oškubat o prachy, promiň ale zas takovej zázrak rozhodující o chodu filtru a akva to rozhodně neni, hlavně mi tu prosimtě nezačni uvádět využitou plochu pro bakterie a přepocítávát na mm čtvereční, v tom případě mi pak propočti i plochu štěrku... a rozvod vody po celé ploše filtru.. netvrď mi že voda proteče pouze místem velikém jako vpusť nebo vípusť filtru.. voda je v pohybu v celém filtru ikdyž v každém místě jinou rychlostí, či množstvím, ale tomu se určitě přizpusobí celej život uvnitř filtru, vše se tam usadí ve svejch optimálních podnínkách,i tenhle život má ruzný nároky svoje fungování, nebo snad ve filtru žije pouze jeden druh bakterie, která vyžaduje jedu přesnou rychlost prutoku?? žeby třeba + - 1dcl/24hod aby jsme se zachvilku nedostali k přesný strojařině či alchimii.... už řadu let žiju v domnění a stim se i o akva starám že se pořád jedná o kus přírody. ale pravda, u mnoha lidí se jedná o chemickou laborku. nicméně všem se nám asi daří stejně podle toho když porovnáme všechny akva.. nebo zase špatně??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 12:55 Muž grizly [145]
A co třeba nasadit před filtr rostlinky? Rozrostou se a za pár týdnu nepůjde vidět. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 10:56 JuraS
lepil jsem si sám vnější filtr..doje..bal jsem to tak, že se skoro stydím...všechno polepené, vnější přepážky jsou nakřivo (trochu padají, nemají pravý úhel)..tekl mi, musel jsem ho rozlepit a při té příležitosti mi prasklo jedno sklo..no a co ? účel světí prostředky...filtr má filtrovat..kdybych ho dělal pro frajeřinku..(že by byl vidět a v něm by svítili barevná světla, lítaly bublinky a třeba i z něj hrála hudba ..kýč nonplusultra) pak bych si na krásu hrál..stejně to bude v akva, zaroste to řasou a nebo dáš před to kytku..
ještě mě napadlo vylepšení...před ten roh nalepit na dno tak 2 cm před přepážku co bude o 0,5cm výš než spodní hrana té přepážky..snad jem to vysvětlil srozumitelně..to proto aby se ti do filtru nedostali kořeny a nebo rovnou nějaká kytka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 10:39 Muž Rexistens [16]
Toto reseni se mi libi, vcera jsem na neho narazil pri prohledavani zdejsich nadrzi. Majitel to tam mel vlastne v obou rozich.
Problem pro mne je, ze nechci nic az tak natvrdo lepit to akvaria, ze to chci duelat jako dil, ktery jen bodove prisilikonuju, aby se to dalo priapdne odstranit, mam strach, ze bych si ponicilpri lepeni cele akvarium...resp poblintal od toho silikonu...to u bodoveho neni zase tak akutni problem i pro mne jako totalniho nesiku .)

Jako vychodisko mne napadlo nechat si to tam nalepi primo od cloveka, co mi bude akvario lepit.

Ale zase ve chvilikdy tam bude neco na tvrdo, tak prijde nekdo s tim, ze by bylop dobreprestavet obyvaci pokoj a filtr by se ocit na pohledove bocni srane...

BTW, nezda se vam, ze ve vsem hledam jen problemy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 10:05 JuraS – Re: Rexistens
osobně bych to v tomto rozměru řešil tak, že bych do zadního rohu vlepil tabulku skla tak aby byla cca 3 cm ode dna a 5 cm od horní hrany. Velikost takovou aby se dovnitř dala strčit čerpací hlava třeba atman 200 (prostě pidi se slabým výkonem) nasadil bych na ni seříznutou krychli akvacitu a posadil to až na dno té komory..když uděláš dobrou komoru pak vedle akvacitu může být i topení..Sklo natřeš a nebo si necháš uříznout rovnou kouřové a nic nebude vidět..pozadí v akva vyřešíš vnějším nátěrem (stejně z 90% nebude po čase vidět)..a filtr takto udělaný bude čistit jednoduché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 23:05 Muž Rexistens [16]
no jeste presne nevim jakto udelam, prolezu tu nadrze a kouknu, jak to kdo ma reseno:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:49 Muž Rexistens [16] – Re: grizly
No jenze nevim jak to udelat abych to schoval za to pozadi... jeste men naldo, ze bych proste udelal jen obdelnik z plexi nebo skla naspod nasavani, nahore vypust (hadickama prives a odvest v pozadi) a bylo by...

ale musi to ejste vic promyslet... :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 20:20 Muž grizly [145]
Podle mého názoru si z toho filtru děláš zbytečně těžkou hlavu. Mnoho lidí má ve stejných akfarkách pidi filtry. Když už kupuješ čerpací hlavu, přikup i molitan. Budeš mít po starostech a budeš se moct s čistou hlavou věnovat tvorbě pozadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 16:43 Muž Yirka [9126] – Re: Rexistens
Ztratit tolik litrů vody výrobou pozadí z 8cm materiálu se by mi bylo líto (i když část opracuješ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:28 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Ddex
Ano ako ste pisali, davaju sa casto na spodok filtrov na usmernenie vody.
Hlavné je vsak, ze maju velku plochu, na ktorej mozu byt *uzitocne* bakterie. Ziadny iny tvar by nedosiahol tolko plochy, pri urcitej velkosti (iba ak duta gulicka s otvormi, ale zas by bol problem s prudenim vody).
V tomto konkretnom pripade je to lepsie riesenie, koli udrzbe. Laksie sa budu vyberat z komory keramicke valceky ako riecny piesok. A su *priechodnejsie*.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:45 Muž Rexistens [16] – Re: JuraS
Skrinku uz mam, ta sama o sobe by mela unest 200 Kg snad (je z docela tluste drevotřisky, ci co to je a kdy na ni stalo tohla akvarium tak jsem na ni se svyma 70 kg sedel a pohoda),
jinak pozadi budu delat z 8cm polystyrenu(nejspis), po zadni strane a bocni strane asi do 3/4, tedy 95x40x8+15x40x8 to je 35 litru co zabere polystyren nezpracovany, vic jak pulka ho ale pujde opracovanim pryc, tedy rekneme ze zabere 14 litru (s vyrezem na filtr co bude mit asi 5 litru), voda bude 3 cm od horniho okraje to je nejakých 8 litru z objemu, dno prumer 5 cm, minus to co zabere pozadi ve dnu, takze 95x30x5 to je asi 14 litrů, takze celkem to bud nejakych 38 litru hodne hruby odhad (pocitano s vnejsima rozmerama)a bez nejakych dekoraci, jen hrube pocty. Proste 90 litru tam bude 100%. Ted mam v akvu tak 50 litru (ale zase skoro 9 cm pisku prumerne...
Limitovan vahou jsem proto, ze ve skladbe podlahy je pry nejaky jen zakaladni polystyren s malou unosnosti (jen nejak 180 kg na metr ctverecni)
jako v protejsim roku mistnosti stoji knihovna co ma urco daleko vic, ale ja krikam, neni to muj barak, tak musim respektovat podminky rodicu...

jinak takovy predbezny vypocet jsme delal v autocadu, kde jsme si vymodeloval takove zakladni pzoadi a dno a vyslo to nejak 96 litru vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 10:35 JuraS
Proč limitován váhou ? Pokud počítáš stolek tak stačí pár šroubů navíc a kovové véčko a hned kila násobíš..kdes na to přišel, že ze 133 lt objemu uděláš 100 lt čisté vody po přidání pozadí, dna a výšky hladiny ? baj woko 70 lt a budeš rád...na hrubý výpočet ti stačí kýbl od velkého primalexu..naházej do něj věci co chceš dát do akva a doplň ho vodou..a uvidíš kolik se ti jí tam vleze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 10:18 Muž Rexistens [16]
Akvario bude mit vnejsi objem 133 litru (95x35x40) takze pocitam, ze kdyz tam vrazim pozadi a pisek, tak bude mit cisty objem tak tech 100 litrů vody.
Momentalne mam akvario (ktere nahradi tohle nove) na skrince dlouhe metr, akvario ma 60 cm na delku a 31 na sirku, Objem je nejaky 66 litru (vnejsi objem). Ta skrinka mi prijde nevyuzita...takze chci vyuzit delku te skrine ... ale nemuzu mit nejaky mega velky akvario. Chci mit rostline s par rybkama...
Jsem limitovan maximání vahou akvaria asi do 180 Kg se vším, proto volim jako pozadí polystyren, aby bylo plasticke a spolu se dnem nechalo v akvariu tech 100 litru vodym coz z vahou dna a krytu budemit celkove 160 Kg (slozite pocty,ale je to nutne).
Dalsi moznost je ta, ze nebude pozadi 3D ale jen černá tapeta nalepane za zadnim skle, ale to bych pak musel zmensit akvarium na 95x30x40, abych se dostal +- na tech 100 litru cista ruka, a váhu 160 Kg.
Ja vim, ze takhle planovat akvariu je dost blbe, ale proset od taty mam danou maximalni hmotnost a do toho se musi vlest (kvuli skladbe podlahy). i kdyz si o tom myslim svoje a vim ze by unesla vic podlaha i ta skrinka, ale tak neni to muj barak, takze pokud chci akvario musim se prizpusobit...

edit: udelat nebo koupit vnejsi filtr nejde ze dvou duvod a sice misto kam ho dat a pak strach, ze to vytece z znici laminovou podlahu, proste nejsem zastance toho tahat vodu mimo akvarium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 10:00 Ddex
4Rexistens
Přehlédl jsem, že velikost tvého akva má být 100 litrů. Tak u takového akva ta zpevňovací lišta není (převážně), proto se tímhle nemusíš zabývat, ale třeba do budoucna, až budeš dělat filtr do většího akva, tak na to mysli. Určitě se od stavby filtru nenech odratit argumenty, že na 100 litrů stačí molitan, ale zároveň ber v úvahu, že máš opravdu jen 100 litrů, tak ať si zase neubereš hodně prostoru filtrem a pozadím. Možná by ti stačily komory dvě nebo tři a to jen při zadním skle.

4prisavnik
Válečky jsou to proto, aby se jejich dutinam rozproudila voda po celém objemu následující filtrační hmoty. Z tohoto důvodu se dávají válečky i jako první v pořadí. Jiný význam to nemá a pokud jde o nutrifikační proces, tak ten proběhne i v hromadě říčního štěrku. Je sice lepší použít porovitou keramiku, kde je nesrovnatelně větší plocha pro bakterie (právě kvůli těm porům), čímž je větší účinek, ale klidně štěrk postačí.
Dle vašeho názoru to má tvar válečku proč??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 09:58 JuraS
Osobně nejsem pro pozadí v normálním akva. Jednak zaroste a jednak bude určitě z uměliny. A v neposlední řadě ku..revsky ubere plochu pro ryby...osobně bych ho dal do akva aspoň kubíkového s šířkou aspoň 70 cm..a osobně bych nikdy nepoužil polystyren..ještě jsem vám to nenapsal..ale v lodní modelařině je vyzkoušené, že loď lepená epoxy 1200 má za pár let styku s vodou problémy...epoxy prostě "odskočí" od podkladu...a za druhé..vím jak vypadají roky namočené polystyrenové bóje pro lodě...prostě polystyren do akva nikdy...takže..filtr bude funkční, jen je moc velký a je za obr pozadím..tedy pokud nechceš do akva nějaké prckové ryby nebo jen krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 09:41 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: soptik
a místo válečků a podobných nesmyslů dát říční písek
Ty si myslis, ze riecny piesok je lepsi ako keramicke valceky? ( :-D )
Vies naco a aky ucel maju plnit? A preco su to vacsinou valceky a nie gulicky, alebo iny tvar? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 09:09 Muž Rexistens [16]
NO tak velekj filtr chci delat, protoze jsem se docetl, zecim vetsi tim lepsi. A jak jsem videl, tak nekteri maji dalekovetsi filtr nez ten co mam nevrhly a maji ho v 30 litrovem akvariu...si rikam kdyz uz to budu delat , tak at to ma nejaky vykon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 00:21 Žena darka [520] – Re: maxo
Nejlépe největší, jaký Ti tam vleze :) Jinak je to na nich napsáno (doporučená velikost akva ;-) ), do mých 100l je dle doporučení na obalu 10x10x20cm, Ty budeš potřebovat cca 2,5x větší :-) (objemově).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 00:12 Muž maxo [9] – molitan do 240L
Uz som tu precital asi "vsetko" ale nikde som sa nedozvedel o velkosti bioakvacitu na litraz akva.Ja chystam 240L a chcel by som molitan s cerpacou hlavou.To cerpadlo neni problem,ale velkost toho molitanu a typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:34 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Rexistens
moc bych to nekomplikoval nějakýma komorama a udělal filtr jednokomorovej. přívod vody přez horní hranu a zaspoda pomocí roštu a toho atmanu odsávat zpět. stačí jen udělat vrstvu molitanu, vaty a místo válečků a podobných nesmyslů dát říční písek. koukni se mi do prezentace, mám tam fotky toho filtru u mě v akva a posuď sám jak to funguje ;-) jinak to mám lepený z plexi 6mm a horkovzduškou nauhýbaný do tvaru. pozor, silikon špatně drží s plexi, po čase spoj povoluje, proto to nelep hranou kolmo na sklo, ale aspoň dva cm ohni do pravýho uhlu (pomocí horkovzdušky, svorek a prknýek) a pak touhle plochou přilep ke sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:26 Muž grizly [145]
Proč chceš do 100 litrového akfa dělat takový filtr? Nestačí ti jen hlava s molitanem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:04 Muž Rexistens [16] – Re: Rexistens
Fotka k příspěvku moje vize byla co seumisteni tyka asi takovato:
z desitek polysterunu (s takkovym sesikmenim uprostred) slepenych silikonem vyrezat pozadi pajkou, natrit epoxydem a posypat nejakym kamenive (nejspise enjaky tmavsi křemičitý pisek)

 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10036