Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 18:14 R Muž Silent [5949] Re: Fogy
Léta jsem ho provozoval. Je trochu slyšet jemný šum. Tedy pokud není zavzdušněný to ja pak chvíli rachot. Nicméně po dvou letech se opotřeboval rotor a bylo ho třeba vyměnit. To už byl slyšet více. Po výměně byl zase klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 17:25 Fogy – Fluval vnější
Nemáte někdo zkušenosti s vnějším filtrem od firmy fluval ? nejlépe fluval 305 15 w 1000 l/hod ?? ohledně hlučnosti ? :) abych si to nepořídil a nemusel spát se špuntama v uších :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 23:41 Muž Jurasek [137] – Re: Designer
Rozebrat bych to zkusil. U jedné čerpací hlavy jsem měl vrtulku osazenou trochu šejdrem, netrefili se v Čímě úplně přesně. Pokud oska a vrtulka sedí, jak mají, tak se s tím asi nezbude než smířit. Nebo ho podložit kouskem mirelonu nebo něčeho takového, aby se nedotýkal skla (pokud je zavěšený jako aquael, tenhle filtr jsem nikdy neměl, tak nevím, jak se připevňuje...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 21:01 GP – Re: Designer
neni jeste vzduch u rotoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 20:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jurasek
Slysim vrceni. Tak k vydrzeni to je, ale tissi provoz bych ocenil. Problem ale asi je v mem celem trubkostroji, spustil jsem rybicky.net/clanky/563-co2-rostliny-a-co-jsem-jeste-nezkusil a to je docela dost veci, ktere mohou rachotit. Nechci to ted rozebirat a zkoumat kdy to vrci, testuji to a rad bych to tedy chvili nechal bezet bez prerusovani, tak se ptam, jestli mi treba nekdo nenapise, ze to ani neslysi, a pak bych pak vedel, ze mi to rachoti pres ty trubky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 17:19 Muž Jurasek [137] – Re: Designer
Co tam dělá rachot? Vycházející bublinky vzduchovače, nebo samotný rotor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 17:14 Muž Designer [5695] - Cichlidy – At-302
Prosim, mate nekdo cerpadlo At-302? A je normalni, ze dela docela pekny rachot? Je to v pokoji kde je akvarium dost dobre slyset. Asi je to novy zvuk, na ktery nejsem zvykly, ale kdyz jsem to zapnul, prislo mi to neprijemne. Vzduchovaci motor mi takovy rambajs nedela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:26 Muž vlacek [402] – Re: Dejv
Dockejte casu, dva tydny je malo na to aby spravne zarostl :-) Chce to nejmene mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:00 Dejv – dennerle eckfilter
tak jsem prisel na to, ze kdyz paradoxne zvysim prutok ve filtru, tak prestane chrcet .. kdyz ho zase snizim na minimum, coz bych rad nechal, tak zase slysim takove mrouskani .. filtr je dva tydny v provozu, vevnitr vse v poradku .. fakt nevim co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 08:53 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Já jsem měl stejný problém ale u jiného filtru (Aquael). Zašprajcoval jsem ten filtr tak aby nevrněl, normálně jsem strčil mezi hlavici filtru a držák na kterém je uchycen gumovou přísavku, tak aby byla hlavice napevno a nepohybovala se a neměla tudíž možnost vrnět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 23:48 Gajditom – Juwel bioflow 400
Ahoj,
Koupil jsem dceři set Juwel Rekord 800. Který má vnitřní čerpadlo Bioflow 400 . Akvarko běží asi 14 dnu a pořád je to docela slyšet po celé místnosti . Zkoušel jsem to rozebrat a ta vrtulka tam poskakuje a celý to čerpadlo brní jako malej vibrátor :). Voda je přesně napuštěna po rysku jak je na akvárku. Nevím zda to není na reklamaci.
Díky moc za jekékoli rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:21 Dejv – Re: vlacek
Díky, můj trochu hučí, tak uvidím ještě. Snad to je/bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:31 Muž noiseless [1]
vedel by mi niekto povedať ako je to s hlučnosťou filtra eheim 2211 ?
chcel by som ho do minička do izby kde spím, a tak ma zaujíma hlučnosť, či sa pri ňom dá spať ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:22 Muž vlacek [402] – Re: Dejv
Temer neslysitelny hned, casem prakticky vubec neni slyset. Mam dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 08:38 Dejv – eckfilter
Může mi někdo napsat hlučnost tohoto filtru od Dennerle? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:02 Silurus – Re: NASREDDIN
potlesk Dík za instruktáž.U nás v obchodu ho nemají tak budu muset něco pohledet u internetových prodejců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2010 18:33 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Silurus
Fotka k příspěvku Pro úplné upřesnění je to ta část označená červeně .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:29 Silurus – Re: navik
Děkuji všem za rady a návrhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 06:58 Muž navik [908] - Sumci – Re: Silurus
Pro upřesněmí příspěvku Nasreddina - v příslušenství (v krabičce s čerpadlem) je mimo jiné trubička s kohoutem, kterou lze nasadit na výstup z čerpadla a jeho pomocí regulovat průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 04:33 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Silurus
Na výstupu je trubička s kohoutkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 03:39 Silurus – regulace čerpadla
Kde se vlastně na AT-200 reguluje výkon čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:53 Muž Jurasek [137]
V akvárku, kde mám asi 65 litrů vody mám Aquael Fan1+ a na trnu, kam se nasazuje molitan mám nastrčený dvouramenný filtr pro bublifuk - trubka je nahřátá nad plynem a zplacatělá akorát na ten trn. Taky je to tiché řešení, má menší průtok a lepší regulaci, než AT-200, tu mám ve větším akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 03:58 abc – Male akva - malo napadov :-)
Ono asi jedine riesenie je hlava atman a najmensia kocka akvacitu (1,6l), vleze to tam na vysku len tak tak :-D
Pre sikovne ruky cerpadlo z vnutorneho filtra aquael fan mini alebo fan 1, a k tomu bioakvacit jemny, zarezat na potrebny rozmer (0,5-1 liter).
V obidvoch pripadoch stiahnut cerpadlo na minimum, prisavky odstranit a nechat to stat na molitane (teda na dne)... a je to "levne, rychle a tiche" gl.
P.S.: ono je to dost male akva aj pre zaciatocnika (cisty objem vody tak 45L ? ), drzim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.11.2010 18:46 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Nuž...OK.
Ja Vám tu do toho nebudem kecať a bavte sa naďalej o svojich hračkách s označením AT a pod.

A tá strierka je tam možno práve pre tých začiatočníkov, ktorí nevedel, na čo to asi tak slúži. Človek nikdy nevie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.11.2010 18:31 Muž NASREDDIN [1383]
Tokuschew napsal:
Buď sa budeme baviť o akvaristike na profesionálnej úrovni, alebo sa vrátime o 30 rokov dozadu a dajme si kostky do akvárka.


No jestli se považujete za profíka, tak to vám závidím, většina z nás jsou jen hobíci.
Ikdyž profík, by nenechal na fotce stěrku :-D
rybicky.net/nadrz/5010/0.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:29 Muž NASREDDIN [1383]
Tudy napsal: Kostka se dá zamaskovat rostlinami.
palec
Nebo něčím jiným :-) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2010 18:12 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Tokuschew
Kostka se dá zamaskovat rostlinami. Volně přístupná kostka (na rozdíl od "plasťáků") je prostřený stůl pro některé živočichy. Estetická stránky věci nemusí být pro každého prioritou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:09 Silurus – Re: Tokuschew
Musím přiznat,že v něčem je kus pravdy,ale set řešil hlavně finanční problém a pak je tu neznalost.Vše rozhodne čas.Pokud by akvarijní komplet např.za 20000KČ za půl roku skončil ve sklepě tak to nebude tak bolet jak laciná sada za 1500KČ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:56 R Muž Silent [5949] – Re: Tokuschew
Trochu zcestné porovnávat Amana nebo nějakého německého akvadesignera se začínajícím akvaristou který navíc povětšinou má nedostatek financí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:55 Silurus – Re: Tudy
Ano zkušenosti mluví za vše.Viz.můj případ.CHtěl jsem tiché,spolehlivé a laciné zařízení,které by nahradilo filtr ze setu.Který,když pustím tak mi roztočí vodu v akvárku jak tornádo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2010 16:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Tokuschew
Spousta neznalých lidí (včetně mě) si koupila sety s honiči vody - pro běžného akvaristu amatéra se společenským akváriem do 150 l je náhrada honiče za AT200 (nebo jinou čerpací hlavu s kostkou) zcela postačující. Na co utrácet další prachy? Raději si je nechám na něco smysluplnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2010 16:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Tokuschew
Ježiš vždyt je to jen čerpadlo...navíc mnoha lidmi odzkoušené a velmi levné. Proč dávat ke kostce molitanu nějaké sofistikovanější (dražší značkové)? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Silurus
No já ho právě s jedním košem navíc mám 54 litrech, nejdříve jel na minimum ale nebylo to ono, tak jsem ho pustil cca na polovic a na kvalitu vody si nemohu stěžovat. Ale je pravda že se musí koupit filtr, koš navíc, a pokud není po ruce zbytek substratu pro...tak i ten.

Pro mě je to určitě lepší, nejsem typ co obden odkaluje a stříhá staré listy atd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:46 Silurus – Re: Deathbull
Jestli myslíš tohle: www.akvaristik.eu/… tak to bude asi pecka,ale do 54l akvárka asi dám toho Atmana 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2010 15:26 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: sand0kan
V poměru cena / výkon naprosto určitě. Jinak patřičně rozšířený Biopower na tom bude lépe díky použití bio filtračních náplní a také se to lépe čistí..při vyjímání z akva nic nevyteče zpátky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:08 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Silurus
Dopouručují tu čerpací hlavu AT-200 a kostka bioakvacitu, jak bylo psáno níže. Mě sice přisátá na sklo drnčela, ale pak jsem ji jen opřel bez použití přísavek (stabilita naprosto v pořádku) a neslyším vůbec nic. Po mých zkušenostech je to nejlepší vnitřní filtrace. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.11.2010 13:43 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Silurus napsal: Tudy mi taky doporučil Atmana,ale nedá mi,abych se nazeptal na Aqual Fan 1 plus.
<a href="http://www.allpet.cz/p6623-aquael-filtr-aq-fan-1-plus-300-l-h/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.allpet.cz/p6623-aquael-filtr-aq-fan-1-plus-300-l-h/</a>


To sú čo za odporúčania?
Neviem, či naozaj žijem niekde inde, ale osobne považujem spomínané výrobky za braky v tejto branži.
Ako toto môže niekto odporúčiť? hmm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:23 Silurus – Fluval 1 Plus
www.akva-exo.cz/…

Teď mi to poslal kolega emailem s nabídkou za 400KČ funglovka.Co vy na to moji rádcové?Má regulaci a tichý chod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Silurus
Je to honič vody jak už psal Haimdol, má příliš malý objem filtrační hmoty. Měl jsem podobný a nahradil jsem ho (je v záloze pro případné odstranění léčiva pomocí aktivního uhlí).
PS: doporučil jsem Atmana, ale čerpací hlavu, né filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:36 Silurus – Re: Haimdol
Tudy mi taky doporučil Atmana,ale nedá mi,abych se nazeptal na Aqual Fan 1 plus.
www.allpet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:16 R Muž Silent [5949] – Re: Silurus
Filtry Shark klasickou regulaci nemají. Osobně bych taky doporučil regulovatelné čerpadlo a kostku bioakvacitu. Ono to na trhu s kvalitními vnitřními filtry není valné. Buď jsou to špičkové ale dražší filtry jako např. Eheim Biopower, Eheim Aquaball nebo Fluval řady U a nebo levné s minimální filtrační hmotou a relativně velkým průtokem (Aquael, Atman, Elite).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 09:31 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Silurus
Drnčení je individuální záležitost. Někdo tvrdí že drnčí, jiný že nedrnčí. Moje zkušenost ( po 2,5 měsících provozu bez čistění filtru) je taková, že na na druhém konci místnosti už o filtru vůbec nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 09:29 Silurus – Re: Tudy
Je to velmi zajímavé,ale zde jsem se dočetl,že pokud se přidělá přísavkou na stěnu akvárka tak vzniká určitá rezonance.Jaká je tvá zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 09:02 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Silurus
Čerpací hlava AT-200 a kostka bioakvacitu. Průtok je regulovatelný, cena cca 300-350 Kč. Za málo peněz hodně muziky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 08:52 Silurus – HAILEA HL-BT 400
Dobrý den.Tak už se taky snažím být akvaristou.Pořídíl jsem si set 54l a součástí je ponorný filtr HL-BT-400.Moc mi nesedí vrčí jak starý kocour a vodu vyplavuje o síle niagarského vodopádu.
Prosím můžete mi poradit tichý ponorný filtr s možností regulace za dobrou cenu?Osobně jsem se vzhlédl v SHARK 600,ale nevím jestli má regulaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:48 Muž Lucky005 [197] Re: sarlii
ja mam model 2222 a kdyz uberu vykon nad 50% a vic tak se zvysi hluk a celkem znatelne, ale jinak v zavrene skrince to v mistnosti neni slyset, pouze kdyz je uplne ticho treba v noci a sednu si k akvarku, ale i tak se musim soustredit abych si toho vsiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:45 R Muž Silent [5949] Re: sarlii
Žádný filtr není totálně neslyšný protože jsou tam pohyblivé součástky v chodu. To slabé hučení je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:39 sarlii Re: Lucky005
mam jen packou stlumeny prutok vody, ale dela to i kdyz pustim proud na plne pecky a hadice nikde prikripla neni ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:34 Muž Lucky005 [197] Re: sarlii
mas nejak priskrceny vystup na filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:33 sarlii – Hlucnost EHEIMU
Ahoj, mam novy filtr EHEIM 2171 a vsude na net ctu, ze je totalne tichy, ale slysim takove slabe huceni ..asi bych to prirovnal k pocitaci :-) je to normalni nebo je neco s rotorem ? diky za kazdy nazor :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=793