Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:53 Marti Re: Anthrax
aha dík a proč se tak zahrabávají ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 23:48 R Muž Anthrax [4739] Re: Marti
To ale není okružák. To je ampulárka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:44 Marti Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 25 stupnu a to mi začaly dělat až dneska a mám je už skoro rok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Marti
Jsi si jistý, že se ti tam zahrabávají okružáci? Nemáš spíš piskořky? A to pak uhynou?
Edit: Jediný co mě napadá, se takto snaží instinktivně uchránit před opravdu vysokou/nízkou teplotou vody nebo se chystají „přezimovat“ či přečkat nějaké nepříznivé období. Kolik tam máš stupňů? Co nějaké náhle změny v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:21 Marti – Okruzak
Chci se zeptat pro se mi okruzaci začaly zahrabávat na dno akvária

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:39 Muž Kubaa [718] Re: Bella
mělo by stačit zvednout pH a tvrdost, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:02 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: mysz
Taky me to esteticky trapilo a premyslela jsem nad tim. Dosla jsem k tomu, ze jsem s tim nedelala nic, a nechala to byt, a to z toho duvodu, ze abych to dostala dolu, bych toho sneka musela fest mechanicky odrbat, coz si myslim, ze by zpusobilo poskozeni povrchu ulity (laku, nebo jak to mam rict), a ze by se to jednak stejne nevycistilo, a ze by se v tom nasledne zdrsnelym povrchu rasy usazovaly jeste lip. Jediny co jsem si k tomu vymyslela - udelat neco s vodou aby nebyla tak agresivni na sneci ulitu, a byla by to prevence poniceni ulity. Ale co - to uz jsem nevymyslela. V starym malym akvarku, ktery jsem mela v Praze jsem problemy s ulitama nikdy nemela (a to jsem o akvaristice vedela prd). Ted uz o akvaristice vim prd a navic kulovy - a v Celakovicich maji problemy s kvalitou ulity vsichni sneci, krome neritiny (ta ma tu slupku asi odolnejsi) - piskorky maji upadly koncovky ulit, kotulky/kruznici/levatky maji ty ulitky jakoby otriskany a dobela (neni tam ta glazura), a nektery exemplare za sebou tahaj rasovej pricesek nebo vlecku, nebo oboji. Na sepiovou kost mi prdi (pospolu s krevetkama). Zradlo si myslim maji rozmanity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 13:48 Žena mysz [12]
Zdravím, netušíte někdo, zda existuje nějaký šetrný způsob, jak odzelenit šneka (ampulárii, v mém konkrétním případě). Za rok mi hodně vyrostla, asi nemám úplně ideální vodu, takže má ulitu trochu "rýhovatou", a jak ráda vyspává ve větvích pod lampou (prostě ji podezřívám, že se tam vyhřívá), usadila se jí tam zelená řasa. Zkoušela jsem zubní kartáček, neúspěšně. Chápu, že v klidu může žít dál i v zelené formě, ale ptám se ze zvědavosti. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 09:12 Žena Morticia [118] Re: mysz
V tomto Ti neporadím. Té mojí se stalo, že měla jedno tykadlo celé zakroucené (viz níže), příčinu taky netuším a za pár dní se to úplně spravilo. Ale jestli može dorůst..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 02:21 Žena mysz [12] – Chybící tykadlo
Dobrý den, zjistila jsem dnes s údivem, že mojí ampulárii chybí jedno hmatové tykadlo (takové to krátké vedle raduly). Vůbec netuším, co se mohlo přihodit, v akváriu s ní žijí jen krevetky a okružáci, žádné ryby. Šnek se zatím hýbe, snad i žere, ale vypadá chudák hrozně... Může mu to nějak zásadně ublížit? (Naivní dotaz: je šance, že by tykadlo dorostlo?)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 18:40 Žena Morticia [118] Re: hrochy
Díky za reakci. Mám ju sice chvilku, ale když ke mě došla, měla tykadélka v pořádku. Pestrá strava...no, zatím dávám jen okurku a řasové tabletky, budu muset přidat. Ulita je v pořádku, pěkná, ale klidně jí tam něco přihodím. A taky mám tvrdou vodu, píšou tu, že tím trpí spíše ve vodě měkké. V nádrži jsou nyní 2 Dania, včera jedno přibylo, ale to se zatím drží v jednom rohu akva... Dneska jsem byla celý den v práci, ale zítra se mi třeba podaří vyfotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 11:24 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Morticia
Já si osobně myslím, že úplným základem je pestrá strava. A taky parametry vody. A to platí nejen pro Ampulárie :-)
Prázdné ulity v nádrži mám po levatkách, takže toto nedodávám. Prázdné ulity se rozpadají a tím potřebný vápník do vody dodávají. Nemám zkušenost se sépiovou kostí či skořápkami. Ale značně se to doporučuje tu i onde :-) Snahou je zabránit rozpadu ulity. Pokud se tvému jedinci ulita nerozpadá, není asi nezbytné obdobné kroky podnikat. Ale prázdnou ulitou určitě nic nezkazíš.
"Tykadélko" může schovávat před rybkami. Viděl jsem i fotky Ampulárie s okousanou nohou. Ale že by "útočilo" jediné Dánio (dle prezentace tam nic víc nemáš), což je plachá rybka (zejména v nezarostlé nádrži a je-li bez hejna)? To se mi nezdá. Spíš bych přemýšlel, kde byla Ampulárie před tím, než se dostala k tobě. Jestli ji nějaký nenechavec nenapadal tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 21:53 Žena Morticia [118] Re: hrochy
Díky, pročteno, ohledně vápníku tam píšou: práškového mramoru, vápence, mořských schránek nebo různými preparáty k těmto účelům vytvořen...Nějakou ulitu bych měla, nebo skořápku..takže to dám do akva a oni si to "olezou", chápu to dobře.
O tom tykadélku tam není nic...nemohlo ho třeba "napadnout" Danio? Dávám občas sušené pakomáři larvy..tak podobnost tykadélka s červíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 21:15 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Morticia
Zkus se podívat sem: applesnail.net :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:49 Žena Morticia [118]
Mám dotaz: moje amplularia má jakési zkoucené tykadélko. Je to jak když si převazujete dárek a mašličku natočíte na nůžky...?! Teď už nevyfotim, protože zalezla. Co to?
Jnak tu čtu cosi o přidávání vápníku - skořápky, sépiovka..? Nevim o tom nic, prosím info. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:45 R Muž romant [27983] Re: Aileen
Ne nebude, sépiovku klidně použít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:40 Žena Aileen [0] Re: romant
Zbytek žádný není... ;) na to konto si myslím, že by to ty bettky mohly dát... Jak je to prosím s tím vápníkem? Bude rybám vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:27 R Muž romant [27983] Re: Aileen
A zbytek osádky? :-) Ono to doporučení pramení z toho, že ampule dovedou vodu pěkně zaneřádit, díky svému nedokonalému trávení a betty jsou ryby kterým zhoupnutá voda nemusí být moc po chuti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 16:50 Žena Aileen [0] – Betty a ampulárie
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda by 3 betty snesly 2 ampulárie ve 130 litrovém aqua. Níže jsem četla, že betty a ampulárie nejdou moc dohromady, ale šlo o dost menší nádrž. Další dotaz je ohledně přidávání skořápek sépiovek či jiného zdroje vápníku pro ampulárky. Nepůsobí vápník potom potíže rybám, ať už by šlo o ty betty či jakékoliv jiné... A poslední dotaz: skořápky přidáváte jen drcené nebo by byla k něčemu třeba i půlka v celku? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 20:37 Petr Re: afc1886
Děkuji měl sem za to že jim písek moc neprospívá že se na ně bude lepit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr
Ano,ale pro jednu ampulárii se doporučuje aspoň 50 litrů vody. rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:10 Petr – šnek
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu chovat sneka měchýrovku v akváriu kde mám jako podloží písek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:40 Žena puffie [6] Re: romant
No zatim právě vůbec nesmrdí. Ale jinak si nedokážu vysvětlit, že se tak najednou vznáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:36 R Muž romant [27983] Re: puffie
Přivoň si k ní a uvidíš, tedy ucítíš, zda-li je tvoje dianóza správná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:19 Žena puffie [6]
Zdravím, přišla jsem domu a ampulárie plave na hladině. Má to za sebou? Je pootevřená, jakoby povolená. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 13:55 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
Mně se to teda taky nezdálo :o) ... Mimochodem, ten prodavač to do mě hustil takovým tím stylem ...
"jak můžeš bejt tak blbej, že tohle nevíš ... to ví přece každej" :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 13:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Transport ampulárií je stejný jako u ryb... nechat je vysrat a balit co nejhladovější. Protože chcípou z těch sraček. Bez vody je to nesmysl... jediným defektem, který může nastat je popálení dýchacích cest plže kyslíkem, při foukání pytlíku. Což se řešilo toliko přifukováním....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 11:20 Muž Horác [3942] – ampulárie - transport
Setkal jste se už někdy někdo s tvrzením, že ampulárie by se neměly transportovat ve vodě? ... Mají sice žábry, ale pokud je ve vodě málo kyslíku, v igelitovém sáčku nemůžou využít sifon (plicní vaky) a můžou se (prý) utopit (?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 13:30 lubo Re: Yirka
Nasiel som ho v vedre pod skrinkov kde je akva ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2016 22:08 Muž Yirka [9123] Re: lubo
Spíš prohledej okolí akvária a místnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 22:00 lubo Re: afc1886
Prehladal som cely koren a rastlinky kamene a nikde nieje ani ulita tak mi neostava nic iba dufat ze zajtra sa objavi niekde :-) a do toho strku bi sa asi nezahrabal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:40 R Muž afc1886 [14655] Re: lubo
To akva není tak velké a zarostlé,aby jsi ho nenašel.Ten kořen vypadá,že by měl jít vytáhnout a podívat se dovnitř,jestli je dutý.No a k tomu doporučení,oni aby prodali a vydělali toho nevykládají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 20:25 lubo Re: romant
Mislite ze sa mohol zaseknut v kmeni a udusit sa tam ? :-(
Mne v akvaristike odporucili ze na 10 litrov 1 slimak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:39 R Muž afc1886 [14655] Re: lubo
3 ampulárie do takového akva ne .Přečti si to rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:36 lubo Re: Turbínka
Fotka k příspěvku Diki za odpoved

Kde bi sa mohol schovat ?:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 18:21 Žena Turbínka [2558] Re: lubo
Mohl. Ampulárie jsou cestovatelky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:20 lubo
Fotka k příspěvku Ahoj je to trozku od temi ale co uz
Ako sa vola ten slimak kupil som si 3 ks a po 2 dnoch mi jeden zmizol mislite ze viliezol z akva lebo v akva neje ani ulita ? nemam na akva teraz krit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bella
Do akvária jsem je dal 20.7.2014 a donesl jsem si je jako malé pochňury (4 z 5 utekely za "lepším" na podlahu), takže odhaduju, že mohly být na světě tak už dva měsíce, takže asi víc jak půl roku nemá ta poslední co se jí u mě zalíbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 09:31 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Zoidik
Jak je stara? mi metuzalemove byli nekdy nehybni par dnu, dokavad nesmrdi, zije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 15:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Sice to do rozmnožování nepatří, ale nevadí. Asi den se mi ampule vznášela zatažená v ulitě u hladiny, jsem si myslel, že je po ní, když jsem k ní čichl, tak nijak nesmrděla. No, vrátil jsem si a v duchu jsem si říkal, že jestli je kaput, tak aspoň poslouží jako krmení drobnějším šnekům a krevetám. Dnes už zase rajdí po nádrži. Netuší někdo, co mohl tento protest znament?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zuzka
Na Slovensku jedno príslovie hovorí: "Ešte rožky na barane, už sa chlapci tešia na ne"
V každom prípade držím palce! Potom inzercia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 22:17 Zuzka – Máme jen jednu - nakladla vajíčka
Již cca 6 měsíců máme koupenou ampulárii a dnes jsme kvelkému překvapení zjistili, že nakladla v noci vajíčka - 2 kokony. Jsou gonochoristé, tak moc nechápu, ale koukala jsem, že už tu jednou někdo tuto situaci řešil. Máte někdo k tomuto info? Co s nimi? Máme malé akvárko, nechat si je všechny nemůžeme. Chce někdo? Dá se někam dát nebo prodat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:58 R Muž romant [27983] Re: JaM
To dá, když budeš takhle poctivě měnit, nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:40 Muž JaM [1]
Ahoj,

potřeboval bych poradit. Chci dát ampulárku pryč z bettaria, ale nemam ji kde udat. Nicméně výhledově (1-2týdny) chci zakládat 112l a dám ji asi tam.
Otázka zní, mám k dispozici jen cca 8-litrovou nádrž. Vydrží tam ampulárka, když jí tam dám část vody z akva co je teď, budu každý den(obden - nemám představu jak je potřeba) měnit část vody, cca ty 3-4týdny? Něco na dno a rostlinku jí tam dám a potravu taky..

díky za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:36 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: martin386
Ampulárie se na intru probrala, ale když jsem ji dal do akvárka předevčírem tak se ani nehla a teď vyplavala nahoru, mám ji raději odstranit, nebo to nevadí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:04 Muž visek [75] - Tetry
ja nabizim ampularie -zlute.nikdo je nechce.tak moc lidi po nich netouzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:57 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Hansel
Mám tu větší plastovou krabičku, tak bych mohl do té..
Chápu, jen se bohužel nikam jinam nedostanu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: martin386
Trochu krkolomnej nákup. Proč jí nekoupit až v den cesty domů ? Moc si nedovedu představit jak v krabičce o minimálním objemu vody vydrží, protože je to přecijen pořádná špindíra. Popravdě teď nevím jak by se to dalo co nejlépe řešit,snad přemístit do větší sklenice a pravidelně měnit vodu, ale to poslední co by měl člověk dělat, je nějaké to pošťuchování aby se probrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:50 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Hansel
V té co jsem koupil, jelikož jsem na internátě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: martin386
Dát jí dobré podmínky a klid, hlavně jí "neprobouzet". Trochu nevím co si představit pod větou: mám jí v krabičce a stále nechce vylézt. V jaké krabičce ? coze

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800-ampularie-australis-