Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2023 07:44 Muž kus [200] - RostlinyRe: Rovano
Potom je ještě jeden pán podobně jako Ratajové od Šumperka na FB. Nevíte někdo, jak se jmenuje? Kašpar Miroslav. Má facebookovou stránku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 11:53 Muž Rybar [-29] Re: vaclav
Vybral jsem ty menší výška akvaria 50 cm a zakryté . V minulosti jsem měl kaskádu největší hloubka 80cm a echinodorus paniculatus rostl z vody ,ale to je 30 let . Teď jsou jiné podmínky a třeba se tomu přispůsobyt. Ty fotky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2023 09:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hlavně si vybírejte vzrůstem přiměřené odrůdy, protože ty nejlacinější jsou většinou ty největší. :-) Ech. Subalatus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 06:20 Muž Rybar [-29] Re: vaclav
Děkuji za informace . Koupil jsem 3 druhy ,ale jen jeden měl ty kořeny uhnilé, tak snad to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2023 21:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybar
Echináče pěstované emerzně když je utrhnou ze stvolu nemají kořeny jen takové výčnělky. Je dobré si pak vybírat ty vzrůstem největší mají v sobě dost energie na přechod pod vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2023 20:17 Muž Rovano [233] - Rostliny – Zadarmo
K línému nákupu ve Sklorexu jsem dostal zadarmo rostlinu se shnilými kořeny. Že buď se chytne nebo ne. Chytla se.

www.atzhoranek.cz
aquahak.cz
surpanshop.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
www.profiplants.cz/…
tropica.com/…
www.aqua-daho.cz

Zkušenosti však mám jen přenesené z akvaristik nebo jsem dostal tip.

Potom je ještě jeden pán podobně jako Ratajové od Šumperka na FB. Nevíte někdo, jak se jmenuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 18:13 Muž Rybar [-29] Re: vaclav
U stonovek je to běžné to mě ani nepřekvapí. Horší když se jedná o echinodorus nebo crinum. Potom je s tím práce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2023 17:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybar
Stonkovky se běžně prodávají bez kořenů a nevidím v tom problém je to stejně emerz, když to přeženu sklízejí to kosou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2023 14:59 Muž Rybar [-29] Re: janesik1xjakep
Jeden obchod není všechno. Na druhou stranu kytky stojí pořádný ranec . Tak očekávám nějakou kvalitu . Od Rataje jsem bral do akvária před měsícem nebyl žádný problém . Teď ale teď nemá to co bych potřeboval a než to dostane a tak jsem kvůli jiným 4 kouskům obešel akvaristiky . Po rozbalení kytka bez kořenů a to byla od Rataje. A tak je to i s těma na burze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 13:25 Muž janesik1xjakep [63] Re: Rybar
Jo, jak si to pročítám, tak se nestačím divit. A to zrovna mám zkušenosti jen s invitalem a s hornbachem, případně prodejci na burzách a ve výsledku nejhůře z toho vycházejí prodejci na burzách (ne ti, kteří mě nechají si vybrat, ale občas jsou tam fakt mrzaci), byť na druhou stranu cenově jsou na tom mnohem lépe než výše zmiňované obchody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2023 13:06 Muž Lojza007 [1180] Re: Rybar
Taky potvrzuju, z Invitalu už mně dorazila naprosto přerostlá rostlina, přechod na submerz trval strašně dlouho.
Naopak od Rataje nikdy nedošlo nic špatně, je to až s podivem, ale vždycky dorazila krásná rostlina a většinou jí v košíčku bylo tolik, že jsem ji bez problémů rozdělil do dvou akvárií. Podobnou zkušenost mám i se Surpanem.
Každej prodejce může udělat chybu, ale u Invitalu mně připadá, že těch chyb dělají strašně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2023 12:56 Muž Rybar [-29] Re: janesik1xjakep
Snad každá zásilka by měla dorazit v pořádku . Ale jak je vidět z fotek a recenzí zde ,tak to není pravda . A tyhle ty zkušenosti mají i jiní .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 11:40 Muž janesik1xjakep [63] Re: Rybar
Mi naopak přišla zásilka z invitalu v pátek a vše v super stavu, určitě si nemůžu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 11:29 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Na invitalu nekupujte rostliny jediná akvaristika v okolí . Asi vědí proč . A i v západlé málo navštěvované akvaristice ,kde není velká poptávka po rostlinách narazí člověk na tohle .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 10:43 Žena Starka [207] Re: Mouched
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nákup teď z invitalu. To první je ruzkatec, kdybyste to nepoznali. smich
Subulata shnile kořeny a konce listu žluté.
Edit: Naštěstí reklamaci vyšli vstříc. Jedine plus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2023 09:50 Muž Mouched [7] – Rataj x Invital
Nedoporučuji z Invitalu kupovat Microsoria. Za poslední dva roky sem objednal 5 různých druhů z Invitalu a z toho 3 byly opravdu hrozné. Asi nejsou schopni udržet po celý rok stejnou kvalitu. Jiné druhy rostlin v pohodě. Od Rataje sem objednal už dohromady 10 Microsorii a všechny v top stavu v jakoukoliv roční dobu. Naposledy Narrow matečnou a přišla nádherná hustá 35cm vysoká rostlinka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 16:20 Muž kus [200] - RostlinyRe: Andrej
Fotka k příspěvku To je dovoz z tropicy, ty samé má u nás v Čechách Juwel. Nutno podoktnout, že kvalitní a velké.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 16:00 Andrej Re: Lensha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 14:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lensha
Napiš mu jestli něco má, ale jen osobní zprávu. Facebok maže skupiny, kde se prodává nebo i daruje něco živého. www.facebook.com/… :-)
Edit: www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 13:33 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lensha
Rataj něco má, Invital taky, Juwel má tři základní - drahé ale velké a v pátek minimálně půlka z wavy green ještě i kvetla a v poslední řadě i Prekrevetky sk, za kč a posílá za 90 kč i do České republiky. Jo pokud máš dost kaček, tak na bazoši.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 13:10 Lensha Re: romant
Aha, tak to je mrzuté... Tak budu hledat dál, díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 12:44 R Muž romant [27982] Re: Lensha
Podle mě pan Skácel, nemá rostliny k prodeji, nechával si jenom nějaký pro sebe. Nefungují importy, blbá doba. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 12:39 Lensha – bucephalandry
Dobrý den, nakupoval někdo bucky odtud: www.akvarijnirostliny.eu a jak prosím eshop funguje? Není nikde možnost přidat rostliny do košíku. Případně je někde výběr kde nějaké pěkné bucephalandry nakoupit? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 15:31 Muž kus [200] - RostlinyRe: Korny
Tak v Praze ho mají v aquascape
www.akvaria-aquascape.cz/…
Anebo teoreticky ho má i Macenauer
www.macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 14:25 Žena Korny [72] – Anubias pinto
Kde prosim môžem kúpiť anubias pinto? Prezeral som asi vserky stránky a nikde ho nemaju na sklade a nevedia kedy naskladnia alebo ho neponúkajú. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 20:46 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: sejvi
Musím potvrdit a pochválit. Včera mi dorazila taky zásilka rostlin z Invitalu. Rostliny v perfektním stavu a precizně zabalené. Vůbec musím pochválit tento e-shop za rychlost,spolehlivost a celkový přístup. palec Můžu jen doporučit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 22:09 Muž beton [26] – akvarijnirostliny.eu
Funguje ještě vůbec tenhle web?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2020 21:36 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Spokojenost
Fotka k příspěvku Včera objednáno, dnes doručeno. Spokojenost s obchodem INVITAL.CZ, poslali mi moc pěkný kousek Ludwigii Rubin. palec

- Ludwigia repens Rubin (Košíčková Holandsko)
- Anubias nana (Košíčková Holandsko)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 20:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dave1
Já rostliny in vitro nerozdeluji hned ale až zakoření, připíchnu to kolečko rostlin drátkem do dna a počkám klidně týden nebo i déle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 19:58 Muž Dave1 [0] Re: 1965
Take mam dojem, ze rostlinka byla v haji uz v obchode, snad priste budu vybirat lepe. Chtel jsem in vitro rostlinku vyzkouset. Ze zminovaneho eshopu mam zrovna objednano, tak snad budu take spokojen ;-)
Dekuji za upozorneni na hnojeni, informaci jsem od zalozeni neaktualizoval, momentalne hnojim po kazde vymene vody, ovsem radeji mene, mam slabe osvetleni.
Akvarko je stale ve vyvoji, nova rostlinka na ceste :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 19:51 Muž Lister [169] Re: Dave1
Ono to bude hodně o skladování a jak dlouho tam rostlina ležela. Obecně se doporučuje, pokud máš možnost, domluvit v akvaristice nákup z nově dovezených roslin.

Jinak moje zkušenost s Tropicou je přesně opačná. Kvalita a množství rostlin v jednom kelímku je úplně jinde než u konkurence. To co se u nás prodává z Chorvatska je asi nejhorší. Profiplants je mnohem lepší, ale Tropica je někde jinde. Z počátku mi ty jejich ceny přišly úplně mimo, ale je prostě fakt, že ty košíky jsou hodně plné a není problém hustě osázet malé akvárium pomocí tří až čtyř kelímků - třeba zrovna u téhle rostliny jsem z jednoho kelímku osázel celou zadní stěnu 45cm akvaria a pár zbylo ještě na jiné akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 17:49 Muž 1965 [35] Re: Dave1
Tak in-vitro jsou z Holandska nebo Chorvatska . Přemrzlá mohla být a nebo už hodně stará .Košíčková je větší a levnější .Nakupuji tady a doprava super : www.rostlinna-akvaria.cz/… . Koukal jsem na Tvé AQ a máš psáno , že hnojíš 1x měsíčně ? To je hodně málo a i tak tam máš málo rostlin . Celé bych to předělal , ale to je jen na Tobě co se Ti líbí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 16:53 Muž Dave1 [0] – In vitro
Dobry den, jake mate zkusenosti s in vitro rostlinkami?
Zakoupil jsem in vitro hydrophilu siamensis 53b od tropiky - na pohled barva tmave zelena az hneda, rostlinka se zdala byt dobra, dopraveno autem z obchodu (nemohlo dojit k poskozeni chladem), po cca hodince kelimek rozdelan, roztok vyplachnut pod tekouci vodou a rostlinka byla nastrihana na cca sedm kusu, 2 kusy dany do mensiho akva a zbytek do standartniho akva.
Ani jeden kus se po cca dvou, trech tydnech nechytil.
Postupne listy uhnivaly.
Prochazi in vitro rostlina promenou z emerzni na submerzni formu? (nazory se trochu ruzni i zde na webu).
Rostlinka zakoupena v akvaristice (kamenne prodejne).
Predem dekuji za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2020 17:44 Muž 1965 [35] – Nákup rostlin .
Dnes jsem obdržel poštou rostlinky od tohoto prodejce : www.rostlinna-akvaria.cz/…

Byl mráz , dodání do druhého dne a rostlinky v pohodě : jak košíčkové tak in vitro .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2020 13:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 4Sima
Jak dopadnou poslané in-vitro rostliny. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 13:03 Muž 4Sima [1888] Re: Blackie89
Právě na Profiplants a ještě pak na juwelakvarium - kde mají in vitro od Tropicy jsem se díval, o cenu mi nejde, takže to možná zkombinuju. Díky za info i drvi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2020 12:47 Muž Blackie89 [493] Re: 4Sima
Dobrý den.
Já od nich už párkrát rostlinky bral - všechny tři formy co nabízí ( in-vitro, holandské a české - ty české jsou z Aqua Daho, takže ty bych bral tedy rovnou tam ), za mě vše bez problémů, kytky se chytly a rostou...
Ale jestli mohu doporučit, tak já už od určité doby beru rostlinky jen z profiplants a to in-vitro ( je jich podstatně víc na sadbu, lépe se chytnou jak emerzní rostlinky a navíc necestují někde po světě jako rostlinky z rostlinná akvária ) a můžu opravdu jen doporučit... palec
Toť má zkušenost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2020 12:41 Žena drvi [2894] Re: 4Sima
Já jsem od nich několikrát rostliny kupovala a jejich kvalita byla dobrá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 12:20 Muž 4Sima [1888] – Rostlinná akvária
Dobrý den, kolegové akvaristi, mám dotaz ohledně zkušeností z nákupu rostlin z e-shopu Rostlinná akvária. Pro můj nejbližší projekt mají podstatnou většinu mnou požadovaných rostlin dostupných, ale nikdy jsem od nich kytky nebral a tak bych poprosil o vaše názory na jejich květiny. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 18:38 R Muž romant [27982] Re: Filip91
No, budu upřímný, myslím že zbytečný pokus, tedy budeme-li se bavit o skutečným koberci, ne žádný náhražky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:08 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Filip91
Akvamex Chrudim. Mají tam velký výběr všech druhů kobercovek. Ale jen těch in-vitro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 17:52 Muž Filip91 [18] – Eleocharis pusilla
Zdravím všechny,
prosím o radu, kde bych sehnal rostlinku: Eleocharis pusilla, v Pardubicích a okolí.
Chtěl bych ve svém akváriu zkusit nějakou kobercovku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 17:56 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Salvinia minima, natans
Kde by se dala sehnat salvinia v pardubickém kraji? Nejlépe salvinia minima?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 11:48 pepan – blyxa japonika
Blyxu ná momentálně Profiplants

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2019 22:57 Žena drvi [2894] Re: Maya
Největší výběr rostlin v Praze, pokud je chceš kupovat, maji v Profiplants na Praze 4 - aspoň podle me zkušenosti. Ale v Hbchu Čestlice taky často nakupuju . A na burze na Pankráci byl teď naposledy taky velice slušný výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:31 Muž vlka [3443] Re: Maya
Objednej si je u Rataje. Pistia mně došla o průměru cca 20 cm. Naprosto super. Za dva dny doma. Příště už bych mu sdělil velikost svého akvária, protože rostlinky jsou faktys velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2019 19:25 Žena tramtra [3202] Re: Maya
Růžkatec ti dám, jestli chceš. Máš SZ (soukromou zprávu). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 18:59 Žena Maya [30] Re: Oldass
Byla jsem tam v patek..podle obrazku mi to neprijde..nebo mi to neukazali tone :)
Objednam toho rataje a uvidime-teda ja toho moc neuvidim ale rybka snad jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 18:56 Muž Oldass [806] Re: Maya
Egerii v Hornbachu v Čestlicích mají určitě (nádrž vlevo, bokem od prodejního pultu). A začátkem měsíce jim zrovna dovezli nové kytky.
Jinak daruji viz. jiná sekce Limnobium laevigatum, místo požadované Pistia stratiotes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 18:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maya
Kupoval jsem od Rataje před měsícem a doporučuji. Vybíral jsem rostliny skladem a všechny dorazily a většina druhů v perfektním stavu - lepším jak z burzy nebo obchodu. Bylo vidět, že to byly čerstvě vypěstované rostliny, co se neválely měsíc u prodejce ve špatných podmínkách.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579-kde-koupit-rostlinky