Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halogen jako osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Halogen jako osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 19:47 Mejla82
Premyslim o 3ks aukro.cz/… jako osvetleni aq....
Co vy na to? Ruzny osvetlovaci rampy apd.... my prijdou jako cennovy nesmysl...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 08:25 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: NHKG
hej, všimol som si smich každý rád blackwater .. o to nerovnomerné osvetlenie mi asi aj ide, aby mala nádrž čarovnejšiu atmosféru ;-) ale uvidím ako to bude v sutočnosti vyzerať .. keby somm si nevedel dať rady, ozvem sa, vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 07:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dirtysoul
Blackwater? Ten je nějaký populární v poslední době. Vzniká dost nových nádrží. :) A já taky přibližuju moji nádrž víc blackwateru (měl sem Jihoamerický mix bez rostlin). Kdyby jsi potřeboval s něčím poradit, mám docela přehled.
Bez rostlin jeden krát 20w stačí, ale budeš mít nádrž dost nerovnoměrně osvětlenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 07:30 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: NHKG
Dík za vysvetlenie, uvidím ako to bude svietiť .. lebo plánujem blackwater, a rastliny zrejme nechám do druhej nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 21:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DirtySoul
20W LED, žere 20w a svítí jako 20W led. NA 300 litrů pokud plánuješ rostliny aspoň 3 kusy. Svítí to přibližně jako 200 klasický halogen, proto píšou 200W, líp to vypadá. Sotva to nahradí jednu 36W zářivku T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 20:46 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
ahoj. do svojho 300l akvária som si objednal toto osvetlenie www.nekto.sk/… .. len nechápem tomu, že tam uvádzajú že svieti ako 200W .. tým pádom počítam na 300l akvárium 200W alebo tých 20 ? .. ide mi len o to .. či by mi pri tom rástli rastliny .. lebo pri tých 20w to asi určite nepôjde ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:30 meleri
ahoj. jako prozatimni nouzove reseni mi manzel donesl pro miniakvarium (17l) halogenovou lampu. Na zarovce je napsano 50 W.

Je to mnoho?

Svetla v akva mi neprijde nejak mnoho, je takove do zluta. Muzou z toho byt problemy? (rasy, sinice, )
na akva mam kryt ze skla.
Je to prozatimni reseni dokud nesezenu akva lampu. Porostou pod tim vubec ty rostliny? bublam co dve, hnojim. akva je zabehle pul roku ale po navratu z dovolene jsem zjistila ze tchyne mi vypla cele akvo, takze rostlinky vsecky odesly, takze co se tyce rostlinek, zacinam odzacatku, filtr je teda zabehly...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:37 Muž muťa [554] - Rostliny – halogen
Myslíte, že je vhodná k osvětlení AQ 30l (krevety, rostliny) tato lampa a přesněji ten světelný zdroj? V těchto typech světel se nevyznám, tak se ptám.

lampa: www.svet-svitidel.cz/…

halogen: www.svet-svitidel.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 09:37 Muž Ludek [39] Re: Roman
Na druhou stranu tak jako u klasických žárovek tak i zde je velmi snadná a jednoduchá možnost regulace intenzity světla, včetně stmívání a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 09:12 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Štěpán
U klasických halogenu je intenzita tak silná, že u nízkých nádrží dochází k okamžitému bujení zelené řasy a zároveň ke spálení listů rostlin.Dávají se opravdu vysoko nad nádrže, a osobně bych to nedoporučoval nad nádrže do 50cm vodního sloupce, tam opravdu postačí obyč zářivky.Na malé nádrže se hodí i ty obyč lampičky na výsuvných ramenech (radioanténa.ty zpravidla bývají do 20W,což u výše zmíněného objemu zcela postačuje. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:08 Muž Yirka [9123] Re: Štěpán
Možná nejsou, ale mně v pohodě prosvítí 70cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 13:48 Štěpán Re: Sprachys
Žárovky jsou z hlediska rostlin zdroj velice kvalitního světla, z hlediska člověka vadí žlutá barva, špatné podání barev a hlavně velice nízká účinnost. Halogenové žárovky o moc lepší než obyčejné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 22:10 Muž Rado [4] Re: Sprachys
Ja sa tiez pridam aj ked neviem ci je to este aktualne - svietil som par mesiacov na male (25l) akvarium halogenovou stolnou lampickou IKEA 20W, a zelena riasa sa tvorila sialenym mnozstvom. Teraz sa uz neviem dockat kedy mi pride 11W DZ ziarivkova lampa a dufam ze to bude lepsie. Neviem ci je to tym spektrom halogenu? Akvarium je pri tmavej stene v miestnosti s oknom na sever.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 20:14 Teri Re: Sprachys
Težko říct, jestli to je ještě aktuální, ale já měla na tak malinké akvárko světlo na kolo(bílé) a spokojenost byla ohromná :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:40 Muž filipsi [1295] Re: Sprachys
50 nebo 100 by bylo prilis moc, pokud bys tim zaroven neosvetlil i pokoj. Tyhle reflektory maji vetsinou takove tvary a velikosti, ze pokladat je na kryci sklo je hloupe, neosvetlilo by se cele akva. Vetsinou potrebuji zavesit vys nad akva, aby bylo dobre osvetleno. To je take dobre, lepe vetraji a teplo muze "utect". Na tuhle velikost bych asi dal takove ty 9w 11w U-ohnute (DZ), podle rozmeru, nebo 8w linearni trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:34 Žena bucliik [99] Re: Johan
ty malý lampy co bývají na koleji jako vybavení jsou taky halogeny, myslím, mají 6W-alespoň já mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sprachys
Bohatě stačí lampička. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:19 Muž Diego [72] Re: Sprachys
Halogenem na akva jde svítit,ale asi ne na tak malé.Je to moc světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:08 Muž Sprachys [48] – halogen jako osvětlení
zdravím, je mozny osvetlit akva halogenem?... chci si zalozit maly akvarko na koleji (tak do 15-20l) slo by to? halogenovej reflektor by byl na krycim skle... nevim jakej se prodava nejmin vykonnej?... 50 nebo 100W nebylo by to moc?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5530-halogen-jako-osvetleni?od=1