Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 10:45 Muž Horác [3942] – Re: isamik
Matlala má pravdu. Oni to opravdu lejou přímo do akvária(!) issuu.com/… ... Podle mě jsou takovéhle "rádoby experimenty" projevem čirého zoufalství. Já když jsem dal do své čtyřstovky mikrosorium napadené ruduchou, tak bylo do dvou měsíců krásně čisté. Bez zničených rostlin a bez chcíplých ryb.

P.S. Matlala: Jak můžeš psát o stabilním a prosperujícím akváriu, když Ti tam řádí ruducha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 09:35 Muž matlala [798] - Rostliny
ono nejde vytáhnout, je pevně nalepené na boční stěně a na filtru (přepážka ze skla)
kdyby to šlo, už ho mám dávno venku a odrhnuté, v akva to zkrátka nejde, a znovuzakládat ho nebudu, když je až na ruduchu stabilní a prosperující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 09:32 Muž isamik [180] – Re: matlala
Petre ty to pozadi nechces vytahovat ven? Myslim, ze Horac to popsal docela hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 09:16 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj, mám problém s ruduchou, už rok se jí pokouším odstranit ale nejde to dělá se na starých listech (ty odstřihnu), ale z pozadí ji nejde dostat ani drátěnkou, smirkový papír jsem nezkoušel, hodně bych to poškrábal.

O peroxidu vodíku jsem se dočetl v Akváriu a chtěl bych to vyzkoušet, ovšem ve velmi malé dávce, tam se píše že dávali 0,5-1ml na 1 litr(5-10ml na 10l), dal bych spíše tak max 2-3ml na 10l.
Co mi na to řeknete, "nepopálilo by takové množství krevetky a mé minirybky (borarasky, galaxky, pancéřníčky malé...). Dávkoval bych to postupně třeba po mililitru 1x za 30 minut nebo tak nějak, filtr i světlo, prostě vše bych nechal běžet, aby všude byla stejná koncentrace a vyhl bych se tím místům s velkou koncentrací, kde by se ryby mohli popálit (vím že řasy to taky "popálí")

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: Geri
Me se take nezda, ze by tenhle muj milacek ovlivnil neco k horsimu: rybicky.net/nadrz/2308/70.jpg

(no, otazka je, jestli to neni z nouze ctnost, objevila se, nezlobi, libi se ;-), tak s ni mam uzavrene primeri )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:59 Muž Yirka [9126] – Re: TomášB
hmm ještě to, přelož do češtiny, a´t víme cos chtěl napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 17:30 Muž TomášB [12] – Re: Sid
podle me má sid pravdu, řady se ve vetšině akvarii, jezírek a i rybníků, a ještě se me nestalo že by me to nekdy zhoršilo kvalitu vody nebo jen rovnováhu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 17:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Geri
...Celkové řasy jsou v akvárku nežádoucí a ovlivňují biologickou rovnováhu v akváriu... samozřejmě tim horším směrem...
Že je ve většině akvišek, (ale ne ve všech!), řasa nežádoucí, s tím se dá souhlasit. Je to ale zejména z důvodu kompetice s vyššími rostlinami, resp. z důvodů estetických.
Můžete upřesnit, proč by měly řasy "ovlivňovat biologickou rovnováhu v akváriu... samozřejmě tim horším směrem..."?!
(Tedy - snad s výjimkou některých druhů sinic, /které vlastně ani pravými řasami nejsou/, schopných produkovat toxiny...)
Podle mne je to stejné, jako byste tvrdil, že rostliny ovlivňují biologickou rovnováhu v akváriu. Samozřejmě tím horším směrem. Nebo ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:50 oldkiwinka – Re: TomášB
I když tam dáš jávský mech, tak to tato vláknitá řasa vytlačí, vím o tom svém. Nejlepší je ji zlikvidovat do posledního kousku, umí zalézat i do dna, kde se zaplétá do kořínků ostatním rostlinkám. Ale jako částečná náhrada a úkryt se to hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:40 Muž Geri [29] - Skaláry
ne... jávský mech by byla lepší volba palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:39 Muž TomášB [12]
aha, takže ne,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:35 Muž Geri [29] - Skaláry
Celkové řasy jsou v akvárku nežádoucí a ovlivňují biologickou rovnováhu v akváriu... samozřejmě tim horším směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:31 Muž TomášB [12]
proč myslíš, podle me je to na stejném principu jako mech, jenže je tato řasa slabší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:29 Muž Geri [29] - Skaláry
re : smajlik : Ruducha jak vyšitá

re : TomášB : Raději bych popřemýšlel, jak se jí zbavit, jako náhradu bych to nepovažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:24 Muž TomášB [12]
ahoj, v akvišku se me začínají objevovat a rychle se rozrůstat vláknité řasi planta.aquariana.cz/… , myslíte že by toto mohla být taky náhrada javského mechu v akváriu s potěrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:08 Žena bucliik [99]
taky hlasuju pro ruduchu
jukni planta.aquariana.cz/…
nemusíš zakládat nové téme, stačí pro příště přidat svůj dotaz už do existujícího téma ;-) pak se tu špatně hledá, sám-a víš, že se to tu řeší často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:05 smajlik
Fotka k příspěvku A ještě jednou - je to pořád to samé?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:05 Vip
že by ruducha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:04 smajlik – Co to je za řasu?
Fotka k příspěvku Omlouvám se, že přidávám další článek, protože to tu už je určitě nejmíň tisíckrát, ale já fakt nevím co to je :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jirka88
www.sweb.cz/…
Je to dostatečně rychlá a účinná rada? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:52 Jirka88
možná to sem nepatří ale růst řas může být taky způsoben vysokým ph....potřeboval bych nějakou rychlou a účinnou radu jak ph snížit....díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 23:07 Micky – Re: filipsi
Dobře dobře, tak děkuji za rady. Jinak ta ruducha není zase ve stádiu 10 cm :) musím to zaklepat hmm tak do 1 cm (když to hoooodně přeženu), jak na kterých. Ale spíš malinkatá, ale na hodně rostlinkách no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 23:03 Muž filipsi [1295] – Re: Micky
Ne, rikam to, co spousta jinych tady. Prestat hnojit. Vodu menit jednou tydne (po vysazeni hnojeni parkrat za sebou casteji), pokud tam nestoupalo N prilis vysoko, pozdeji za dva-tri tydny (podle potreby). Jestli ty rostliny nejsou zarasene tak, ze nemohou rust, nove bych nekupoval. Jestli mas moznost neco takoveho dostat od nekoho v okoli, tak to bych bral. Jinak mi to prijde jako zbytecna investice, rasa se na ne take brzy asi vrhne. Prilis zarasne kusy otrhavat, a trpelivost, potom co prestanes hnojit to bude chvili trvat. Hnojit zacni znovu, az uvidis, ze rostlinam neco chybi (ne az zacne rasa ustupovat). A mnohem mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:56 Micky – Re: filipsi
No měla bych je aktualizovat, páč teď akva vypadá zdaleka jinak než v prvních pár měsících. Jinak co se týče rostlinek... přetrhávám je hned, jak se mi začnou plazit po hladině. Dneska jsem byla v akvaristice a chtěla si nějaký rychlerostoucí koupit, ale měli jen ty co mám já. S tím, že je nemají napadený řasou :-) Takže říkáš vykašlat se na řasu, ať si dělá co chce a jít do nových rostlinek i s tím, že na nich ruducha třeba zaútočí ju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:51 Muž filipsi [1295] – Re: Micky
nee, vysadit jako zasadit, pridat. Aktualizuj fotky v prezentaci, podle starych je prd poznat, jak to je zarostle a vypada ted. Ja za dva-tri tydny z 50-ky protrham docela velkou misu kytek
(Docela me laka zvazit nekdy susinu, ale vetsinou se najde nekdo, komu je udam)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:46 Micky – Re: filipsi
Myslíš nějaký rychle rostoucí rostlinky odělat jako egerii, limnophili, hygrophilu a ták jo? :-O No ale rostlinky právě ty rychlerostoucí, by měly tomu ase dělat dobře ne? Když vytváří kyslík a CO2?? ćo?hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 21:33 Muž filipsi [1295] – Re: Micky
Pridam se, 2ml denne, do ne uplne mekke vody, 63l, to je teda mazec. Ja dam s extremne mekkou vodou u Matyska 2ml tydne, kdyz nezapomenu, a to je jina dzungle. Tim si mela zacit, prestat s tim hnojenim a vysadit na nejakou dobu par "vodnich blaznu", neco co roste pred ocima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:21 Micky – Re: ustavprochore
Pokud myslíš s tím hnojením, tak jsem psala, že toto jsem ještě nevyzkošela, jinak všechno ostatní jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:20 Žena ustavprochore [567] – Re: Micky
četla ale nezařídila se podle toho...
mám pravdu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:11 Micky – Re: ustavprochore
To už jsem si četla :-O a stejně ruducha v akva :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Micky
přečti si celý tohle téma a jukni ke zkušeným akvaristům jak často a kolik dávají PMDD do jaké nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:05 Micky
To už mi dneska radili ve Sklorexu, ale to dávkování je tak minimální, že by tomu taky nemělo škodit. To už je vážně asi ta poslední šance jakou asi mám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:02 Žena ustavprochore [567] – Re: Micky
co zkusit nehnojit? ;-)
edit: jestli ty 2 ml PMDD denně jsou do těch 63 l, to je teda mazec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:59 Micky
Ahojky. vím, že toto téma už je tolikráte omílané a stejně jsem píši. Ale s ruduchou už bojuji téměř 2 měsíce a stejně pořád neustupuje. Spíš mám pocit, že se množí čímdál víc a víc. Vodu měním tak 3-4x do týdne, svítím cca 10,8 hodiny, filtr je stáhlý na minimum. Rybičky moc nekrmím, aby vyzobkaly všechno a nic nehnilo na dně. Už jsem na fóru četla i případ, kdy pomohlo vytáhnutí kořene...ale nejsem si tím jistá, že zrovna tímto je problém zažehnut. I když kořen produkuje určite množství huminových látek a asi to podporuje i řasy!? - v tom zas až takový problém ais nebude.
Dřív jsem měla problém s dusičtnany, ale teď už je vše vpořádku. Rostlinky hnojím 1x denně PMD namíchaným hnojivem - 2 ml. Dno odkaluju pravidelně taky...Vážně už nevím co s tím vyzkoušela jsem snad všechno až na nějaký chemikálie, ale do toho nechci jít, páč i když chemikálie mě ruduchy zbaví, tak problém stejně pryč nebude. Už jsem zkoušela i nesvítit cca asi 4 dny, pak jsem to vzdala, protože jsem nechtěla zase ublížit rostlinkám. Ale udělal jsem pokus s rostlinkami napadenými ruduchou strčila je do sklinky a do tmy - jsou tam už 14 dní a řasa je na nich pořád. hmm Prosím prosím, poraďte mi, jestli se dá vyzkoušet ještě i něco jinýho. Než jen čistit, oddkalovat, vyměňovat vodu, nekrmit rybky a vytáhnout kořen, popř. nesvítit!? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 15:05 Žena Laduschka [120] – Re: Jirka88
no, mě osobně to pomohlo.. ruducha v pohodě ustupuje, já to můžu jen doporučit, ale může to bejt samozřejmě i něčím jiným... je to na tobě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:51 Jirka88
takže koupit jinej odkalovač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:44 Žena Laduschka [120] – Re: Jirka88
tak přesně tenhle odkalovač jsem měla a doteď týdně vysávám haldy bordelu ze dna (novej jsem koupila tak před dvěma měsícema), nechci dělat reklamu, ale koupila jsem si aqua clear od hagenu a je to prostě bomba, šutříky to propere, ne jako tenhleten... já osobně jsem unistar zahrabala hluboko do skříně..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:27 Jirka88
mam takovej ten obyčejnej od unistaru asi za 80Kč....v tom bych problém neviděl páč když kouknu do kýble kam sem odsával tak je tam dost bordelu....ale můžu se mýlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:22 Žena Laduschka [120] – Re: Jirka88
jedna věc, co mě taky napadá a co mi dělala velkej problém byl odkalovač... tím myslím kvalitní odkalovač.. můžu se zeptat, co máš za typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:10 Jirka88
mam tam 4x vallisneria gigantea,1x liliovníček novozelandský, asi 3x Egeria densa a 1x echinodorus bleherae...rostliny rostou moc pěkně...hlavně se daří egerii a vallisnerii....každej týden je musim zkracovat páč mi zarostou skoro celé akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 17:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jirka88
...ať zkoušim co zkoušim tak na ruduchu nic neplatí ... má někdo nějaký nápad?...
A kolikpak máte v tom akvišku rostlin a jak se jim daří?
Nejlepším prostředkem proti řasám všeho druhu jsou zdravé rostlinky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:44 Muž MatesKGB [4] – .
No ruducha je težkej protivník, horší než tchýně tone Z mých zkušeností jsem došel k závěru, že ruducha roste převážně na místech kde proudí voda třeba z filtru a pod....kde je neustálí přísun nových živin. U mě třeba pomohlo , že jsem výpust filtru natočil více do akva a tak jsem se hned 70% ruduchy zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:18 Jirka88
ať zkoušim co zkoušim tak na ruduchu nic naplatí...měnim 1/3 vody každý týden, každý týden taky pořádně odkaluju dno...nádrž má obsah 35 litrů a je v ní 1x ancistrus, 2x drápatečka, 5x paví očko + 2x mladý od pavích oček....rozhodně nepřekrmuju...krmim 1-2x denně a to hodně střídmě a 1x týdně mají ryby hladovku...průtok filtru je malej a svítim 12hodin denně 15W takže vážně už nevim co s tim....má někdo nějaký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 21:00 Muž PentueR [256] – Re: KEDAR
AquaClear od Fluvalu nebo Phosvec od Sery (doporučuju granulovaný). Problém je, že měřit fosforečnany jde dost blbě (a testy jsou drahé) a je tu poměrně úzká hranice v doporučené koncentraci - udržet to asi v podstatě nejde, takže hlavní je dobrá údržba akva a podpořit kytky spíš CO2 než hnojením - já se takto ruduchy skoro zbavil - teď se mi dělá jen zelená přisedlá a malinko zelená vláknitá řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2008 20:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: KEDAR
Nejlepším způsobem, jak snížit obsah fosforečnanů, je nechat je spotřebovat rostlinami. :-)
To ale předpokládá, že jejich přísun čerstvou vodou nebo potravou ryb je nižší, než potřeba rostlin. Takže z toho lze odvodit staré známé doporučení, že je žádoucí mít hodně (fungujících) kytek a přiměřeně (málo) rybek a dalších živočichů. S rybí osádkou souvisí i množství potravy (střídmé krmení) a případně i výběr krmiva s ohledem na obsah fosforu. Koncentrace PO4 se dá výrazně regulovat používáním zdrojové vody s jejich nízkým nebo žádným obsahem.
Existují samozřejmě i komerční adsorbenty fosfátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:41 Usine – Re: KEDAR
Nesmíš podlehnout tlaku na kupování a měření kde čeho. Třeba železo nebo fosfor bych vůbec neměřil. Pokud si někdo hraje z CO2 tak jediné testy které jsou potřeba je PH + UT Prevencí na další obsah neobsah všech možných látek je častá výměna části vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:28 Muž KEDAR [0] - Cichlidy
jak jde snížit případné fosforečnany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 16:31 Usine – Re: KEDAR
PMDD je pěknej prevít, musí se s ním hodně opatrně. Já dávám asi 1ml na 100 litrů, jak to přeženeš máš na pár měsíců o řasu postaráno. Jediné co na ně platí je mít dobré dno, (nebublá v octě)přiměřeně ryb, vyšší obsah CO2 a týdně měnit 1/3, 1/5 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:11 R Muž Silent [5949] – Re: KEDAR
Než mi ta zatracená řasa zmizela tak to trvalo skoro měsíc. Tak holt se obrnit trpělivostí, měnit vodu a kontrolovat hladiny fosforu a dusíkatých látek. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:08 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – Re: fantasta
už 14 dní nehnojím pouze co2

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=1766