Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:30 R Muž Silent [5949] – Re: Bára
Přesto si myslím, že bude lepší nehnojit. Podle mně pokud nemůžeš rostlinám nabídnout dostatek světla a CO2 tak je použití PMDD jen zdrojem problémů s řasou. Třeba se k tomu vyjádří odborníci na slovo vzatí jako Johan, Sid, Václav nebo Eff.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:26 Žena Bára [2] – Re: Haimdol
V akvárku mám o několik rostlin víc než mám tady napsané. Nevím jak se jmenují. Asi před měsícem jsme koupili egeriu a asi Hydrocotyle leucopetala a ty rostou docela rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:16 R Muž Silent [5949] – Re: Bára
Díval jsem se na tvou nádrž. Máš tam poměrně málo rostlin a kromě Hygrophily polyspermy žádný rychlík v růstu. Takže nejlépe uděláš když nebudeš hnojit vůbec. Ruduchy se zbavíš jedině pomalejší kvalitní filtrací spolu s častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:13 Žena Bára [2] – Re: Bára
Jo a vodu vyměňujeme jednou za tejden a přitom i odkalujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:10 Žena Bára [2] – Re: Haimdol
Tak co mám dělat coze ? Zářivky mam 2x 20w a akvárko má čistej objem asi 80l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 13:02 R Muž Silent [5949] – Re: Bára
Možná právě to přidávání PMDD rozvoj ruduchy nastartovalo. Pokud jsi přidala PMDD po objevení ruduchy tak to jen zhorší. Pokud není akva dostatečně nasvětleno (cca 0,7W/l) nemá moc smysl přidávat PMDD. Živiny se naakumulují protože je rostliny nemohou spotřebovat a rozjede se řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 12:54 Žena Bára [2] – mech a řasa
Roste mi ruducha na jávskym mechu tone . Začala jsem přidávat PMDD. Pomůže to? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:41 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: milous
Dokym tam nemas sinicu, tak nestahuj dlzku svietenia, riasam to aj tak bude jedno. Podla popisu ide o ruduchu, ale na 100% istotu by to chcelo fotku... To PMDD urcite stopni, podla mna je to primerana davka skor na 300l akva... PO4 zatial nechaj tak, hnoj len NO3, aby si sa dostal na 10-20mg/l (na taky objem by si musel hnojit asi 1 krystalikom PO4 za tyzden, co ti doda aj krmivo pre rybicky). Polovicu vody urcite vymen, zriedi ti to ostatne ziviny.

Plus asi aj tebe pomoze hnojit horcikom (MgSO4), raz za tyzden 0.25g, ale ak mozes, tak to predtym zmeraj, ci ho tam je malo alebo vela, a hnoj len ak je ho malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:34 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: protein007
Já jsem taky v podobné situaci co se týká živin fosfor+NO3 prakticky neměřitelné.
Doposud všechno rostlo OK, ale je pravda, že jsem zde řešil problem s už. SIDEM a SMIK o zelené přisedlé
řase a závěr je, že sháním v Praze doplněk k PMDD zmíněných sloučenin.

Teď jsem ostříhal všechny stonkovky a vyházel 3/4 echinodorů a od té doby nic neroste, teda kromě
řasy (dlouhá vláknitá) která mně připomíná strukturu jávského mechu s tím rozdílem, že má tenčí vlákna.
To bude pravděpodobně asi ruducha že ??
V současnosti hnojim 3ml PMDD na 90 L bez NO3 a PO4, mám stopnout PMDD a urychleně hnojit pouze NO3+PO4
?? Světla jsem stáhnul na 9,5 hod. za den.Ještě mě napadlo vyměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:23 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
protein007 napsal: No ja som v podobnej situacii - vela rastlin a malo ryb, PO4 nemeratelne uz 3 tyzdne, NO3 viac-menej tiez. Plnu osadku akva budem mat asi az za mesiac, ked vsetko zozeniem. Dovtedy chcem pridavat PO4 a NO3 tak, aby som dosiahol cca. 0,1mg/l PO4 a 10-20mg/l NO3. Ked rastliny nezacnu do tyzdna viditelne viac rast, tak tam budem pridavat aj V30. Keby to nahodou bola zla cesta, tak sa to este rychlo da napravit zopar vymenami vody :-)

Zdravim vsetkych,

pisem, ako to teda cele dopadlo :-) Nakoniec som 3 tyzdne nemenil vodu, lebo sa mi najprv vyliahli dania, a potom prisavnici (a od konca januara som kvoli tomu ani neodkaloval). Pridal som tam iba 1g MgSO4, 5g KNO3, 1 davku Dennerle V30 na 400l (+-= Tenso coctail s K; bolo to cca. 5ml), a po tyzdni zacali rast rastliny aj ruducha zacala odumierat. Po 3 tyzdnoch som vymenil vodu, poodtrhaval najvacsie trsy ruduchy a dal tam SAE (aj tak som ich tam chcel mat nezavisle od toho, ci su riasy alebo nie), a po dalsich 2 tyzdnoch tam uz po ruduche nie je ani stopa (a pritom SAE na nu cely cas kaslali). Uz po tych 3 tyzdnoch bola akoby zvadnuta a scernala, takze to asi dorazili slimaky a prisavnici. Este sa mi tam pred 2 tyzdnami objavil koberec sinic, asi 15x15cm, ale ten isiel lahko dole a v nadrzi su uz len zvysky, co sa nesiria. Toz boj je vyhraty :) CO2 mi stale neprislo (mam ho iba na malej nadrzi), mozno dojde tento tyzden, tak uvidime, ako to pojde potom...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:17 Muž Pusta [25] – Re: VasekK
Já mám několikrát odzkoušeno, že pokud nejsou pro něco (řasy, sinice) podmínky, tak zahynou. Odzkoušeno to mám pro černou štětičkovou ruduchu, červenou kobercovou ruduchu i sinici. Osobně jsem mnohokrát dával zcela zařasené rostlinky z mého Malawi akvárka do krevetkárka, kde jsou úplně jiné poměry, a krevetky v kombinaci s řasám nevyhovujícím prostředím řasy vždy a rychle zcela zlikvidovaly. Dokonce jsem nebyl schopen si zavléci ani sinici, kterou byly rostlinky jednu dobu dost pokryté, chvíli plavala a pak odešla. Jen když jsem krevetkárko přeplnil drobotinou tlamovců, ruduchy a sinice se objevily samy, po vyklizení ryb však zmizely, jak se objevily. Při zakládání akvária se zpočátku chemické a biologické procesy ubírají všelijak, takže nějakou dobu by řasy mohly přežít, pokud se o akvárko budeš dobře starat, nemají šanci delší dobu vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 21:00 VasekK – Re: Tmy
Také názor a i za něj děkuji. Osobně jsem si myslel, že pokud nebude mít ruducha ideální prostředí, tak by měla zajít, ale nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:19 Tmy
Podle me neco jako "preneseni ruduchy" neexistuje. Rasy mas v kazdym akva. Rozrostou se, pokud se o nej nestaras nebo se sejdou nejaky dalsi okolnosti. Kazdopadne pokud mas strach, ze si to tam "zavleces", tak se nesmi ani kapka z toho staryho akva dostat do novyho. Pokud tam das zabehnout filtr, tak uz potom muzes klidne prendat veskery vybaveni do novyho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 18:28 Muž Yirka [9118] – Re: VasekK
Víš co, když už jsi investoval do pěkné větší nádrže, tak bych si s tím vyhrál a neriskoval problémy. Ty největší mohou vzniknout ze dna a infikovaných rostlin. Já bych byl trpělivý a nechal nádrž zaběhnout klasickým způsobem. Vodu bych dal také čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2010 18:21 miso21
to sa moze umivat rastlinky zo savom ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:20 VasekK – Re: Yirka
No stěrk bych tedy mohl slespoň sebrat nějaký ze dna a četl jsem i pěkný nápad dát trochu štěrku do sítky a do filtru.

Kytky by mě mrzelo vyhazovat. Co je ostříhat, nechat nejmladší nenapadené listy a ještě je preventivně vykoupat v lázni se savem? Je to nějaká tuho-velkolistá kytka.

A ani vodu myslíte nepřenášet? Myslel jsem alespoň 2 kbelíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:02 Muž Yirka [9118] – Re: VasekK
Taky bych do toho nešel, maximálně bych nechal zaběhnout filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:44 Usine – Re: VasekK
Já bych se bál a to hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:36 VasekK – přenesení ruduchy
Posledních půl roku jsem předělával byt a kašlal na stávající 80l akvárium, navíc po letní změně Osram zářivky za nějakej šrot GLO se mi začala množit ruducha. Odkalovaní jsem prováděl díky práci s bytem maximálně jednou do měsíce. Nynější 80ku bych mohl vyfotit a dát někam jako odstrašující příklad. Nyní mám připravenou novou 180l nádrž a chtěl bych do ní přestěhovat stávající osádku. Než dodělám 3D pozadí, tak bych chtěl ve starém akva nechat zaběhnout nový filtr Eheim 2213 a poté odebrat část dna + nový stěrk a původní rostliny + nově dokoupené a dát do nové nádrže a po nějakém týdnu přestěhovat i rybičky. Problém je v ruduše na listech rostlin a štěrku.

Otázka zní, pokud se budu řídit zásadama nejen ze stránek Horácova akvária o boji s ruduchou, zda se nemusím bát zavlečení ruduchy do nové nádrže, nebo raději vše zlikvidovat a převařit a začít znovu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:10 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Marek
Ten pripravok funguje ako hnojivo, ktore podpori rast vyssich rastlin. A rastliny rastu, len ked na ne svieti svetlo (to sme sa vsetci ucili uz na zakladnej skole). Z toho logicky vyplyva, ze MUSIS svietit, inak sa ti ta ruducha rozmnozi este viac.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:04 Muž janmacu [18]
dostal sem 200 l akva napadené černou raduchou a hodně ,šutry a kořeny sem odrhl savem ,rybkám sem dal přísnou dietu,aby ve vodě nebyli zbytky jídla a každý den sem měnil část vody a řasa pomalu mizela potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:56 Marek – RADUCHA ...........
Zdravim .. potrebujem pomoct ohladom RADUCHY ... KUPIL SOM PRIPRAVOK ALCAE DESTRUCT KTORY SOM POUZIL PO ODKALENI DNA A VYMENE 1/3 VODY.. CHCEM SA OPYTAT CI MOZEM SVIETIT V AKVARIU ... KED MAM TENTO PRIPRAVOK V AKVARIU ... PISTE LEN TI KTORI SA ROZUMEJU ... DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:01 masek – řasy
také jsem měl problém z tímto nehezkým nájemníkem, zkoušel jsem všechno možné až po vyndání kořenu se vše vyřešilo pomalu mizí a rostlinky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 08:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
jedinej snek co mi zral ruduchu tak to byla ampularie... ale pozor zere i nektery kytky! ( ta se zlutou ulito podstatne min), ale moc ji nesporada je to tak na docisteni....
ruduchy se obecne obevuji po zalozeni akvarka, vetsinou signalizuji ze se ti do vody dostavaji nerozlozeny organicky odpad (např. detrit)
me zmizela kdyz jsem stredne hruby sterk vymenil za aquaclay a odstranil vzduchovaci oponu, ktera vyrila detrit... behem par dni ruducha pobledla a s prispenim ampularie do mesice zmizela uplne

pravidelne poradne kalit (odkalovat), dobry dno, dost kytek, dobry filtr a trpelivost
jo a udelej si prezentaci nadrze... snaz se pak hledaji chyby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 23:47 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: robo35
Z vlastnych skusenosti viem, ze silne prudenie vody ma na eliminaciu tohto konkretneho druhu ruduchy uplne minimalny vplyv, ak vobec nejaky. V 100l akva mam pusteny naplno filter 400l/h a ked som sa potreboval zbavit ruduchy, nikdy som s nim nic nerobil (vlastne raz som znizil prietok na minimum, ruducha zacala bujniet asi 5x viac a razborkam zacalo sibat). Mozno to ma vplyv na stetickovu ruduchu, ale na tuto urcite nie. Na nu pomoze poriadne odkalovat dno (aspon raz tyzdenne), menit 30-50% vody 2x tyzdenne, odstranovat najviac zariasene a hnijuce listy, krmit len tolko co ryby zozeru do 2-3 minut (prisavnici a podobni do pol hodiny), a ak krmis mrazenymi patentkami, urcite s tym ihned prestan (u mna sa osvedcili ako expresny starter ruduchy). Pri dodrzani tohto postupu sa jej da zbavit do 2-4 tyzdnov.

Na druhej strane, bez zmerania parametrov vody mozme vsetci len hadat, preco sa tam vyskytla (podla ostatnych priznakov tipujem prilis malo zivin...ale bohvie akych, bez otestovania).

No a rastlinky tahaju ziviny korenmi aj listami, je to rozne druh od druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Mike
Nemnoží se vůbec a ruduchu nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:23 Muž Mike [3]
A MNOŽÍ SE TEN ŠNEK RYCHLE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:11 Muž Horác [3942] – Re: ustavprochore
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2010 19:37 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Mike
velky prietok (prud vody) zabezpecuje privod zivin riasam. rastlinky ich tahaju vecsinou korenmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:37 Žena ustavprochore [567] – Re: Mike
Horác je zbytečně skromnej a asi sem nechce dávat odkaz na vlastní stránky, před časem napsal o ruduchách parádní článek, tak snad vám to pomůže: www.horacovoakvarium.cz/… . :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:17 Muž Mike [3]
a živiny jak zístim že sou v normalu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2010 19:15 Muž pancéřníček [168] – Re: Mike
Doba osvitu nádrže by měla být po celý týden stejná.Jinak ruduše to je úplně jedno...světlo není důležitým prvkem pro její výskyt a růst.Důležitý je obsah živin ve vodě,proudění vody,zda nejsou v nově založených nádržích kořeny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:52 Muž Mike [3]
pondělí až patek svítim od 6:00 do7:00 a pak od 14:30 do 22:00 a o víkendu od 8:00 do 22:00.když sem ale během tydne doma tak svítim jak o víkendu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:47 Muž robo35 [4] - Cichlidy
pripravky bi som nehladal, ale pricinu. Nemas tam velky prud vody? Podla valisnerii aj ano. Co svetlo nesvietis dlho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2010 18:34 Muž Horác [3942] – Re: Mike
Jo ... ještě k těm přípravkům ... Nejlepším přípravkem na ruduchu je ... čistá voda :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Mike
Uff máš jej dostatočne..takže veľa nervov pri boji s ruduchou tone ..neprajem nikomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:26 Muž Horác [3942] – Re: Mike
Přesně tak. Není to klasická štětka, ale ruducha to je. Typuju rod Compsopogon. Jak už napsal Eff, je tady toho o ní napsáno ... hodně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:21 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Mike
Hledej ve fóru slovo "Ruducha"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:19 Muž Mike [3] – Řasy moooc
Fotka k příspěvku Mam problem strašně rychle se mi začali rosšiřovat řasy po akvárku nevím co stím držijou tam jako *****.Potřebuji poradit ňáky přípravek který mne je zničí ale zaroveň neuškodí rybám ani krevetkam,nemám totiž karantenu.
děkuji a sem s pozdravem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lada2
Se srdcem zkušenost nemám - nikdo z těch, u nichž jsme se ruduchami "bavili", jím nekrmí. Ale domnívám se, že to bude tak, jak píšete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:19 Žena darka [520] – Re: Sid
Tak už nám to tajemství prozraďte ano Já jimi nekrmím, mým rybkám nechutnají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: darka
Netvrdím, že kdo krmí patentkami, (občas je svým rybkám taky dopřeju, ale jen v živé formě :-)), musí mít akva zarostlé ruduchami. Jen opakovaně konstatuji, že tam, kde jsem šel řešit nechutně bující ruduchu, tam se obvykle "futrovalo" mraženými patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:01 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lada2
Mne to mrenky vyzbieraju cele, do posledneho kusa, aj co zapadne medzi kamienky... Len by som bol zvedavy, co tvori zvysok tej mrazenej kocky, ked od nej odmyslim patentky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:54 Muž Lada2 [11] – Re: Sid
myslim ze to nebude jen patentka ale i mrazene srdce a cse dalsi.Ryby to rozcupujou vsude teda aspon yt moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:53 Žena darka [520] – Re: Sid
Tento vztah přisuzujete pouze mraženým patentkám nebo i živým ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: protein007
Ne, ne! ne Odpad z kanalizace ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:42 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Sid napsal: ... Mám pro ten vztah i své vysvětlení. :-)

Ake? Primiesavaju tam aj odpad z kanalizacie? :-) Nieco take tam asi bude, lebo aj voda zacala smrdiet posledne dni ovela viac po rybacine...inokedy som aj 3 tyzdne necistil akvarko, a voda "vonala" stale rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: protein007
...Compsopogon zacala rast asi 5x rychlejsie, a prvykrat sa mi objavila aj stetickova ruducha... Takze mrazene patentky maju na to jednoznacne silny vplyv, lebo predtym tam bola uz na ustupe...
;-) :-)
Jsem rád, že mé podezření potvrzujete. Já jsem v tomto směru žádné pokusy nedělal, ale jak jsem napsal - souvislost mezi "bujícími" ruduchami a mrazenými patentkami vnímám zřetelně. Mám pro ten vztah i své vysvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:20 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: protein007
Tak z 24-48 hodin bolo nakoniec 72 :) Ale test ukazoval aj tak to iste, 0.1mg/l Fe. Dnes mi doniesli dalsiu rampu, T5 2x54W, ale nezmestila sa tam (vyrobili ju o 0.5cm dlhsiu). Kazdopadne ked som ju len tak polozil na otvoreny kryt a zapol, rastliny zacali bublat minimalne 2x viac :-) Ostanem teda zatial pri slabsom svetle a vymene 1/3 vody 2x tyzdenne, a buduci tyzden dam skratit tu rampu a asi zacnem aj bublat CO2... Jo a budem hnojit MgSO4, nech mi to zdvihne hodnotu Mg z nuly.

Inak v druhom (mensom) akva som posledny tyzden vydatne krmil patentkami (od polskej fy. Katrinex), pre pokus aky to bude mat ucinok na ruduchu - ked mal Sid na to podozrenie, nedalo mi to :) Compsopogon zacala rast asi 5x rychlejsie, a prvykrat sa mi objavila aj stetickova ruducha (asi 1/2cm na spicke jedneho anubiasu). Takze mrazene patentky maju na to jednoznacne silny vplyv, lebo predtym tam bola uz na ustupe. No jo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:59 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Eff
Jo, to by mohlo byt. Niekde som cital, ze testy Fe ukazu skutocny obsah Fe (vratane chelatovej formy) az po 24-48 hodinach. A mozno sa mi zvirilo nejake Fe zo dna (Florapol), ked mi napustali prvykrat akva... Spravil som ten test teda znova, a pockam na pozajtra cez den na vysledok, ze kolko tam toho je.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47629x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=1316