Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červíci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Červíci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 14:16 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Nilats
Ryby mně je kupodivu moc nežraly a přesto zmizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 08:18 Muž Nilats [0] Re: Sha
Dobře, jsou hodně tenoulinke tak doufám že vymizí až nakoupím rybičky :-), děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 21:30 Muž Sha [500] Re: Nilats
Koukněte na fotky v tomto vlákně:
rybicky.net/forum/12011-plostenka
Hlístice jsou tenoulinké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 20:26 Muž Nilats [0] Re: Sha
Když vypnu filtr hýbou se jen ty, které jsou u hladiny plavou vlnovitě (nahoru dolů) na skle jsou taky ale skoro žádná se nehýbe. Zrovna jsem našel jednoho červika co je 5x delší než ostatní a jezdí po skle -_-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 20:05 Muž Sha [500] Re: Nilats
Pokud jde o mrskající se nitky (pohyb podobný žížale), půjde nejspíš o hlístice. Ty vám vyzobou ryby. Jakmile objevíte na skle červa pohybujícího se jako slimák, máte problém a jde o ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 20:01 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Nilats
Není to šnekama. Bývají ze substrátu, kořenů apod. Červíci, nic co by se muselo řešit. časem patrně zmizí, pokud je něco nesežere dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 17:36 Muž Nilats [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, po 12ti dnech jsem našel v akváriu plovoucí nitky... Chtěl bych se zeptat co to je a jak se toho zbavit. Akvárium běželo 12dni, asi 5 dní před objevením jsem přidal do akva 6 okruzaku, který všude a dost "hnojí". Může to být tím? První týden jsem měnil 1/3 obden. Pak pauza a když jsem chtěl vodu měnit po 5ti dnech našel jsem toto. Na fotce jsou vidět jako bílé tečky, ale jsou to nitky tak 3 mm dlouhé a úzké. Děkuji za případnou pomoct.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2021 15:32 R Muž Anthrax [4739] Re: zelwa02
Myslím, že to klasická ploštěnka nebude. Za mě to je nejspíš „Rhabdocoela“. Soudě podle tvaru i velikosti. www.reddit.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 18:10 Žena zelwa02 [188] Re: Passenger77
To,ze jsou to skoro nezmaři právě vím,ale na hladině mi nic neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 17:49 Žena zelwa02 [188] Re: vaclav
To slaboučké na poslední fotce jsou řasy na skle,to se vůbec nehýbe;) hlístice jsem tam nikde nenašla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 17:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: zelwa02
Tak Plostěnky taky běžně rostou od mala, pokud tedy nedorůstají z odděleného kousku (mají úžasné vlastnosti regenerace jako nezničitelný Nezmar, což je dělá velmi problematicky zlikvidovatelným parazitem). Pokud se zahrabávají pod dekorace, lezou ve velkém 15minut po zhasnutí světla po skle, pokud se pohybují hadovitým způsobem po hladině, tak jsou to Plostěnky.
Můžeš na ni zkusit past, co se prodává, ale moc účinné to není. Já musel provést chemickou likvidaci, ale to se mi už brutálně namnožili tak, že past byla co ráno přecpaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 16:35 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelwa02
Ty slabounké jsou neškodné hlístice, buchanka a s největší pravděpodobností ploštěnka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 15:58 Žena zelwa02 [188] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku No ono očička nebo hrnatá hlavička nejsou právě videt ani naživo, nejvetsi co jsem videla ma tak půl centimetru...
Edit: Tak buchanka je tam urcite
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 13:09 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: zelwa02
Fotka není moc kvalitní v detailu, ale na 90% jsou to Ploštěnky.
Pokud mají něco, co vypadá jako dvě oči (tečky), tak je to na 100%, ale to není vidět. :-(
viz.detail: eluc.kr-olomoucky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2021 22:19 Žena zelwa02 [188] – Nezvaní hosté?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
chtěla bych se ujistit,zda jsem to správně identifikovala a není to velký problém.

Akvárko je v záběhu cca 14 dní (rostlinky prošly i hypermanganovým roztokem) a včera jsem na skle našla malé bílé pohybující se čárky (ploštěnky? Nebo Rhabdocoela dle této diskuze?) A během dnešního pozorování jsem ještě zahlédla skákající bílou tečku (buchanka?)
Jde mi hlavně o to, že ještě minimálně týden, spíš 2 bude akvarium bez rybiček (pak nasadim jako první endlerky, které by si s nimi mohli poradit?) Ale bojím se, aby se do té doby nějak moc nepřemnožily.

Mám s tím něco dělat? Častěji měnit vodu? Pomohla by nějak sůl?

Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 18:07 Muž justinik [9] Re: Anthrax
Diky..budu to plostenky :-( ..predchvilou som objavil mrtvu krevetku... skusim plostenky vytahovat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 17:20 R Muž Anthrax [4739] Re: justinik
Fotky těch živočichů jsou rozmazané... Ale na čtvrté fotce to podle tvaru opravdu vypadá na ploštěnku. Má to takovýto tvar? cdn.myshoptet.com/… Opravdu není snadné se jich zbavit. Viz. rybicky.net/forum/12011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 17:07 Muž justinik [9] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi plostenka...tazke mam o zabavku postarene..dneska som ich min.10 vytiahol...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2021 15:18 R Muž Anthrax [4739] Re: justinik
Těžko říct. Může to být naprosto neškodné ale třeba to jsou ploštěnky. Pokud se ti to nepodaří vyfotit nebo jinak blíže určit, tak tu můžeme jen spekulovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 14:56 Muž justinik [9] – Divny tvor v krevetkariu
Dobry den potrebujem poradit. Za ochotu vopred dakujem. V krevetkariu som objavil na skle biele cerviky 3-5 mm velke. Je to parazit a mam sa toho skusit zbavit???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 19:05 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jaydee
To jsou neškodné hlístice živící se detritem. Takže odsávat a častěji měnit vodu a zmizí, pokud je ryby nezblajznou. S uhynem to nesouvisí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 18:04 Jaydee – Identifikace cervu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pratele, potreboval bych pomoci s rozpoznanim techto potvor, zhruba centimetr velkych, zijicich ve sterkovem substratu.

Jejich vyskyt registruju priblizne mesic, behem teto doby mi uhynula vetsina ryb (skalary, cichavci, molly, parmicka, nekolik neonek). U nekterych z nich jsem registroval nafoukle bricho v poslednich dnech zivota. Tez za sebou tahly dlouhe bile/pruhledne vykaly s clenitym trusem - pak zustavaly viset na rostlinkach ci technice, mnohdy 5cm+ dlouhe.

Pokousel jsem se nejprve o lecbu FMC (ze nemuzu nic zkazit) a Levamisolem (Chemisol) - v domneni, ze jde o hlistice. Na vetsine uhynulych ryb jsem nepozoroval zadne podezrele znaky. Nez jsem cerviky spatril, tak se ryby tesily plnemu zdravi. Postupne prestaly zrat a byly malo aktivni. Vetsina z nich byla v posledni dny zivota v rohu akvaria u hladiny a lapaly po vzduchu.

CO2 mam v zelenym, krmim dlouhodobe pouze Tetraminem, odkaluju jednou tydne, ted v teplu jednou za 4-5 dnu.

youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2021 23:11 Muž ValaRa [26] Re: Venusa915
áno, mne ich žrali razborky bornejské a aj modré neonky. Myslím, že väčšina rybiek si ich všimne, ak nedostanú pár dní jesť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 10:37 Žena Venusa915 [8] Re: ValaRa
Ďakujem, rada by som vedela.ktore rybky okrem živorodiek to ešte žerú. Vraj borarasky, ja síce mám razbory ale s názvom microdevario, tak neviem, či mi s tým pomôžu. No každopádne som si myslela, že krmim málo, tak nejaký týždeň nebudem vôbec a potom tak 1-2x do týždňa.

Ono presne, pokiaľ to nie su ploštenky, pre mňa je to estetický problém a zvlášť dosť veľký, keď červíky nemôžem ani cítiť coze ešte bojujem aj s člnkami ale tie sa mi tak nehnusia a sú v zatiaľ únosnej miere i keď začala som ich pomaličky pučiť.

Každým týždňom prichádzam na to, čo nové nežiaduce sa vie v akváriu objaviť... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 10:18 Muž ValaRa [26] Re: Venusa915
áno, je to naozaj Rhabdocoela, v podstate neškodná, možno len estetický problém pre niekoho. Niektoré rybky si s ňou poradia. Zvyčajne sa objavia v akváriu, kde sa viac kŕmi. Mal som aj ja, časom vymizli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 00:40 Žena Venusa915 [8] Re: hrochy
Ďakujem všetkým, vyzerá to naozaj na rhabdocoelu, nemá to hranatu hlavu ako ploštenka na fotkách vo fóre čo som videla (uvidím ak to podrastie náhodou) skúsim kŕmiť oveľa menej a uvidím čo sa bude diať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 23:48 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Venusa915
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 23:42 Žena Venusa915 [8] Re: Hopri
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už mám aj inú fotku. Riešim to, neviem či je to ono, nezdá sa mi, že by to malo takú hlavu .. každopádne ako sa toho zbaviť aby som neublížila osádke?
Edit: Pravdepodobne to je rhabdocoela ale aj tak by som sa toho chcela zbaviť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 22:09 Žena Venusa915 [8] – Červy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím Vás, čo je toto za škaredé červíky? Chcem ich dať preč ???????????? ešte včera som si ich nevšimla...je to hnusné a hýbe sa to dosť rýchlo. Na lepšiu fotku nemám zariadenie...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2021 11:34 Muž Antha [39] Re: RumbleFish
Šnečí bobky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2021 11:19 Muž Papik [617] Re: RumbleFish
Jestli se nehýbou, je to trus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 10:57 RumbleFish – cosi na skleněném krytu
Fotka k příspěvku Zdravím, na krytu akvaria v miste kde vzduchovani zvlhčuje sklenenou desku jsou cca 2 mm dlouhe jakony larvy,ted jak to pisu vidim, ze tam vylezl plz (plovatka?) jsou to paraziti nebo trus plze? Díky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 23:11 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Moc děkuji. Zatím jsem se dočetl, že žádné problémy nezpůsobují, naopak snad plní i prospěšné práce. Narozdíl od Planarií. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2020 23:01 R Muž Anthrax [4739] Re: Bartex
Řekl bych že Rhabdocoela. To je taky ploštěnka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 22:39 Muž Bartex [159] – Obyvatel
Fotka k příspěvku Zdravim! Pomůžete mi s identifikací tvora? Koukal jsem na různé seznamy a neobjevil jsem. Prvně jsem si myslel, že se jedná o malou Ploštěnku, ale po zvětšení přes macro nevidím trojúhelníkový tvar hlavy...
youtu.be/…
Pohyb je k jeho velikosti celkem svižný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 15:38 Skofa Re: JirkaŠčobák
Všechny rostlinky koupeny v akvaristikách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 00:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Skofa
Tipoval bych nějaké emerzní housenky. Ty rostliny jsi získal jak a odkud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 14:52 Skofa – "Stonožka" v akváriu
Fotka k příspěvku Dobrý den, poté co jsem do akvária přidal nové rostlinky - Bacopa caroliniana, Limnophila sessiliflora a o pár dnů později Hygrophila polysperma a Cryptocoryne beckettii a wendtii green plus trošku okřehku nastal problém. Limnophila a Hygrophila jsou zcela bez listů, Bacopa a Cryptocoryne se drží a navíc se mi v akváriu objevili nějací červi. Jsou zabalení do listů (předpokládám té hygrophily) a jen kouskem koukají ven. Vypadají spíš trošku jako stonožky. Když červa vyndám z listu a vhodím do akvária, tak po něm sice neonky jdou, ale jelikož se docela brání, tak se jim nepodaří ho sezobnout. Chvilku s ním bojují a pak ho pustí. Jinou, větší rybu, co by si na něm pochutnala nemám. Nevíte někdo prosím o jakou to potvůrku se jedná a jestli je to problém, případně jak se jí zbavit? Díky moc za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2019 20:31 Alf666 – zahadny parazit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mam 1rok zalozene akvarko cca 100L,v posledním mesici se mi objevil na listech zahadny zivocich/cerv, nepohybuje se, na dotek nijak nereaguje, da se mecanicky odstranit. postupne se rozsiruje na další rostliny, na skle jsem jej nepozoroval. sneci ryby ani krevety při dotyku s nim nijak nereaguji - neuskakuji. jednotlive výběžky jsou az 2ćm dlouhe. netusim co to je a jak se toho zbavit. setkal se jiz někdo s timto probleme? diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 20:26 Žena Morticia [118] Re: ManuelChavez
Safra,nedívala... hmm Napraveno, čteno a už vím. Já je jinde nikdy neměla. Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2018 20:03 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Morticia
Dívala ses do článku, na který je odkaz nahoře, v tomhle tématu? Nejspíš to tam najdeš. ;-)
Hlístice?
V čerstvě založených nádržích se mi také objevovaly, pak tak nějak postupně zmizely. Nijak jsem to neřešil, protože příroda, a usuzoval jsem, že se tam pomnožily z bordelu v čerstvě založené nádrži, kde probíhá plno procesů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 18:27 Žena Morticia [118]
Zdavím, brzo ráno jsem na skle zjistila spoustu malých bílých mikročervíků, teňoučcí, bílí, bez znatené hlavičky..alenebyl čas řešit. Teď po příchodu z práce jsem na skle objevila tak 2-3, vyfotit nejdou, foťák je nevezme a taky je tam dost bílýho bordýlku. Odsála jsem, co šlo, vyleštila skla...o co může jít? Nádrž krychlička, nově založená..taky povlakna hladině a kořenu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 13:26 Martina – Paraziti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, toto se mi objevilo během pár dní na skle akvária. Je to v takových tunýlkách 1mm široký a 1,5 až 2,5 cm dlouhých, vykukuje to jen v noci, volně po akváriu to plavat nevidím. Předem moc děkuji za odpovědi a rady jak se toho zbavit.

Takto jinak vypadá celé. Ale toto se stalo během pár dní a jsou tam červíci, vůbec nevíme co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 13:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: effel
Podle mě je to patentka nebo žížalice pestrá pořád to je ale spíš krmení než parazit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 12:58 R Muž ctibum [6876] Re: effel
No mě první napadla nitěnka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 12:46 effel Re: vaclav
Děkuji za link, než jsem sem napsala, tak jsem tento článek četla. Každého parazita co by mohl odpovídat jsem si i googlila, ale žádný mi 100% neodpovídá a jak jsem napsala, nemám s tím zkušenost. V podstatě mě k mému dotazu žene hlavně starost o želvu. Má už krásných 35 let, nerada bych o ni přišla, protože jsem něco zanedbala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 07:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: effel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 00:08 effel – nezvaní hosté
Ahoj, potřebovala bych radu. Chovám Želvu Nádhernou a dnes jsem našla ve filtru a při bližším pohledu v kamíncích na dně akvária zahrabané tyhle potvorstva. Ani já, ani mamka jsem se s tím ještě nesetkaly, takže bych ráda vědla, co to je a zda-li to není pro Mařenku nebezpečné? Červíci mají délku zhruba 1 cm. coze

Moc děkuji za rady.

www.imgup.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2017 16:33 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Týna
Mne to pripomína larvy molí.
www.google.cz/…

Na vodného živočícha to naozaj nevyzerá.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3639x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5506-cervici