Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 21:24 R Muž ctibum [6920] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 15:32 Žena Beastie [320]
Jsem si právě něco vymyslela, co chci, ale nevím, jestli se to dá koupit nebo jestli si to budu muset nějak vyrobit. Chtěla bych odchovat kardinálky v akva, kde mám krevetky a jehlounky. Teoreticky by stačilo přesunout jen vajíčka, protože kardinálky se pravidelně třou, ale díky dispozicím akva si nemyslím, že se mi to povede. Chtěla bych tedy radši přesunout pár kardinálek do nějakého závěsného boxu, který bude v akva ponořený/zaháknutý za stěnu. Rybky v něm budou krátce, stačí tedy něco jako 10x10x10 a účelem boxu je, aby z něj vajíčka spadla do akva, ale ryby ne. Pak ryby půjdou opět do svého. Podle článku o množení kardinálek stačí, aby síto mělo oka o velikosti 4x4mm.
Koupím tedy něco takového? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 19:07 Muž Redsnake [52] Re: Xif
Inu, chci tomu jit trochu naproti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.07.2022 14:36 Muž Xif [336] Re: Redsnake
Mne se Dania perlové množí přímo ve společenském akváriu.
Stačí vytvořit podmínky (dobře zarostlé akvárium) a plno jich přežije.
Krmím klasicky, tím co dospělé, (sušené) jen jemně rozemnu mezi prsty ve vodě.Žádné háďátka, grindal a artemie nepoužívám.
No a nějakou porodničku sem nikdy nepoužil,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 12:30 Muž Redsnake [52]
Rád bych si vyzkoušel odchov nějakých rybek, zřejmě bych zkusil začít s Danio margaritatus, které mám ve společenském akváriu. Mám rozjeté kolonie háďátka octového, grindalu a chystám se zprovoznit líheň na artemii.

Zajímalo by mě ale jestli jsou k dispozici na českém trhu podobné "Hang on" porodničky, případně jestli víte kde zakoupit?

www.amazon.ca/…
Líbí se mi na něm, pokud to správně chápu, že se do něj čerpá voda z akvária na kterém je to zavěšeno a přepadem to zas teče zpět..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2019 21:36 R Muž afc1886 [14685] Re: ZuzkaV
Můžeš dát fotku celého akvária? Mám takový pocit, že tam je moc málo rostlin, kde by se malé rybky schovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 21:30 R Muž Anthrax [4786] Re: ZuzkaV
I kdyby, tak určitě nesežerou všecheno. A po pár vrzích jich pak bude habaděj. Nechal bych to na „přírodě“. Stačí jen když se budou mít kam schovat. Na to jsou dobrý rostliny. Hlavně rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

A nebo zařídit menší akva jako odchovničku. :-)

Ale tohle nemá valného smyslu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 20:29 ZuzkaV Re: Skoro důchodce
Já tam mám právě cichavce a ty mi ten malý přírůstek sežerou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 16:25 Muž Skoro důchodce [21] Re: ZuzkaV
Plně, ale plně souhlasím s Anthraxem. Dnes je to samá porodnička a jiné nesmysly, nejlepší je přeložit do samostatné nádrže - karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2019 16:19 R Muž Anthrax [4786] Re: ZuzkaV
Nech rybu vrhnout normálně v akváriu. Bez porodničky. Určitě to pro ni bude lepší než v téhle plastové hrůze. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 15:47 ZuzkaV – Plovoucí porodnicka
Fotka k příspěvku Zdravím, má plata bude rodit tak jsme ji koupili porodnicku. Porodnicka ale plave v akváriu a naráží do stěn akvária. Má být v jiné nádobě s vodou a bez filtru? Nebo jak ji mohu připevnit? Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 17:23 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Ziss odchovnička pro Ramirezky - názory?
Narazil jsem možná na lepší porodničky od ZISS AQUA do akvaria:

Porodničky (přes které mladé nenasají):
www.youtube.com/…
V ČR snad zde?: www.vk-vysavace.cz/…
Tady originální popisy: zissaqua.com/…

Znáte je? vypadají tlamkovzdorně?...

Za tu cenu by se snad vyplatily, ikdyž přes amazon či ebay, by snad šly i sehnat levněji. V minulosti jsem na ně viděl myslím i inzerci na ifauna..

Mám jen jednu velkou nádrž a vzhledem k tomu, že se mi v nádrži rybky začaly i kulit, tak myslím, že by to v dobré odchovničce uvnitř společenské nádrže mohlo dopadnout, co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 21:16 R Muž ctibum [6920] Re: Andaska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 12:52 Andaska – Odchovnička pro akarky
Ahoj, nemate nekdo tip na sitovanou (s malymi oky, aby mrnata neproplavaly)odchovnicku pro akarky zelene? Ve spolecenskem je neodchovam, obyvatelstvo mi je vsechny zlikvidovalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 23:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: AdrianNo
Na odchovnu to bude pro začátek stačit, na vytíračku ani náhodou. Jestli to máš na skaláry, počítej, že je budeš muset po vylíhnutí hodně rychle přestěhovat. V tomhle vydrží maximálně 14 dní. Bude stačit vzduchování a určitě topeni. Jestli se ti skaláry vytírají, tak jim ukradni list s jikrami a můžeš to zkusit. V takhle malém objemu počítej, že se velice rychle kazí voda, takže ji budeš muset denně měnit. Zbytek už vysleduješ sám, podle úmrtnosti, jestli je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 10:16 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: AdrianNo
Ahoj. Skaláry, ani pestřence jsem nikdy ne(od)choval, ale tak jednoduché, jak se asi domníváš, to nebude. Než se do toho poprvé vrhneš, bylo by dobré vyzískat co nejvíc informací od někoho, kdo má s odchovem zkušenosti. Konkrétně u skalárů to bude asi trochu alchymie s vodou. Také záleží, jestli myslíš odchovnu, nebo vytíračku. Na odchovnu by to mohlo stačit, na vytíračku to bude asi příliš malé. Přemístěný pár se potřebuje ve vytíračce cítit dobře, aby se vytřel a tady by asi měli klaustrofobii.. nebo by se vytřeli, ale potěr dost možná obratem požrali (z důvodu pocitu stísněnosti).
Vytíračka by mohla/měla být zarostlá a celkově by se mělo jednat o fungující akvárium (čili filtr být může, pokud je to pro chod akvária potřeba).
Odchovna být zarostlá může (fungující akvárium, kde se po nějaký čas po přemístění potěru zvýší frekvence výměny vody), nebo nemusí (holé akvárium, kde je nutné dbát na maximální čistotu prostředí a vody). U holého akvária je potřeba odkalovat a měnit 100% vody minimálně jednou denně.
Proč umělý list a ne živý?

Neber to špatně, ale na tvém místě bych ještě nějaký ten čas strávil studiem a kontaktem s lidmi, kteří odchovávají tebou zmíněné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 14:03 Muž AdrianNo [0] – parametre
Ahojte, planujem zriadiť vytieračku pre moje ryby(Skalare/ostrieziky a pod.) Chcel by som sa opytat, ci bude stacit vytieračka s rozmermi 30x20x30(DxŠxV) a či je potrebný filter alebo stačí len vdzchovanie. + či na vytieraie skalárov sa dá kúpiť nejaký umelý list alebo môžem dať hocičo umelé do akvária, kde by sa mohli vytrieť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 15:38 Andrea – Musí se nějak čistit síťovaná porodnička-odchovnička s potěrem?
Musí se odkalovat nebo třeba propírat?Mám tu asi měsíční potěr živorodek cca 20 ks.Jednou jsem je už přendala a síťku proprala,ale chci vědět jestli je to vůbec nutné,abych je zbytečně nestresovala nebo neporanila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2017 11:00 JoKa Re: Faire42
Určitě je lepší ji tam mít. Není nezbytnost, když budeš pravidelně měnit vodu, ale pomůže ti... Musí být ale zaběhlý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 08:33 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – filtrace vs. vzduchování
Zdravím, menší dotaz.
Mám dát do odchovny pavích oček molitanovou kostku, nebo stačí vzduchovací kamínek?
Jde o 8mi litrovou elementku s hydrocotyle leucocephala. (prezentaci udělám o víkendu)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 17:58 david3002
Omlouvám se,překlep.
Chtěl jsem to napsat do jiného článku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 17:54 R Muž romant [27987] Re: david3002
Tak, ale s tou žloutkovou mlhou opatrně, tedy volit úměrně velikosti nádrže. ;-)
Edit: Příště se zase budu namáhat s odpovědí. :-D Když už dáš nějakou reakci, tak si za tím stůj. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 18:46 Deepinpeat Re: Patrik7111
No až si ty jikry na vlastní oči prohlídnete, tak tu myšlenku přehodnotíte. Co by ale možná šlo, by bylo nějak nacpat do té hlavní nádrže takovouhle misku s roštem a doufat, že se uráčí po cestě nádrží tam něco naklást a pak tu misku odebrat a vedle to odchovat. Ale musí se počítat s tím, že to bude opravdu paběrkování. Samozřejmě něco se vyvine asi i v té hlavní nádrži, ale míra přežití bude asi skoro nulová. Možná až ta nádrž pořádně zaroste, tak bude lepší šance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 18:36 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky bych je mohl nechat v týhle jednodruhový nádrži.. Myslíte, že by se tam nějaký to mimino udrželo..? Je možný po spozorování nakladení jiker je odsát do tý odchovničky? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:35 Deepinpeat Re: Patrik7111
snad jo, pokud se teda rozhodnou věnovat tomu halančíkářskému třecímu set-upu. Pokud ne tak bych vyndal příště i ten filtr a nechal tam jen hadičku se vzduchováním, aby ta voda mírně proudila. Akorát dvakrát zaplněný tedy nevypadaj (možná jenom nevidím), ale to se případně snad za pár dní podá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:25 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky
Fotka k příspěvku tak snad dobrý.. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:09 Deepinpeat Re: Patrik7111
Filtr pořádně vymačkat, v horké vodě. Jakmile se trochu zajede tak plavat přestane. Milimetrovým roštem jikry projdou, jen na tom budou asi trošku váznout, když půjdete během tření kolem, tak vemte třeba brčko a trošku s tím roštem zatřeste, at to propadne, než to sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:02 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky – odchovna
Děkuju.. filtr sundám a zkusím ho položit volně.. I když to bude problem když má tendenci vyplouvat. Velikost ok síta je 1mm, kde trochu pochybuju jestli jikry propadnou, ale větši oka tam jak jste napsal nechci.. zkusim to trochu předělat.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:52 Deepinpeat Re: Patrik7111
No uplně dobře to není, jelikož hodně druhů se vytírá téměř na cokoliv. Určitě odpojit přísavku filtru ze stěny, pokud to necháte takhle, tak je otázka tak jednoho dne, než za tím nějaký chovný kus zůstane a přijdete o něj. To samé při odchovu potěru, takhle můžete ztratit postupně dost ryb.
Pokud je tam to topítko opravdu třeba, tak bych ho opět sundal ze stěny a zatížil s ním ten mech na roštu. Dania se třou v blízkosti předmětů, takže s tímhle zařízením bude nakonec v bezpečí pod roštem asi tak 5% jiker, bych řekl. Ideálně by to chtělo rošt přes celé dno a na něj už je to celkem jedno, chomáč mechu téhle hustoty je ok. Ty rostliny nesmí být moc husté, aby v nich ty jikry nezůstaly ležet. Moc těch jiker nemají, takže každá jikra dobrá. jakékoliv další vybavení je tam zbytečné.

Ještě edit: fakt pozor na velikost ok toho roštu, hlavu dokážou strčit do opravdu malé dírky, ale vyndat už jí přes ty skřele neumí. Já je obecně nesnáším, jikernaté ryby téhle velikosti jsou opravdové manipulační peklo, chvíli se to nezastaví a jsou to prostě titěrné potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 14:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Patrik7111
-v dobách dávno minulých ,jsme třeli ryby z okruhu Dánio, do kuliček ze skla
-to zda je je vhodná vám nepovím,připomíná mi to spíše odchovnu pro gekončíka nočního,kde chybí jen kokosová drt a vermikulit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:15 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky – Vhodná vytíračka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je takhle ta vytíračka vhodná k vytření Danie Perlové..? hmm stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 15:17 R Muž afc1886 [14685] Re: DaweCZ
Použití tavné pistole ti neporadím,ale když to spěchá,tak se podívej třeba tady na inspiraci. rybicky.net/clanky/567-vyroba-jednoduche-porodnicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 15:16 DaweCZ – Porodnička
Dobrý den, vyrábíme porodničku chci se zeptat Jestli mužů lepidlo s tavné pistole dát do akvária slepují to tím... Akutně !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:23 R Muž afc1886 [14685] Re: domik420
Neboj,časem těch rybek bude tolik,že nebudeš vědět co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:21 Muž domik420 [1] Re: afc1886
Jo mám jí v té 60, no právě že bych chtěl co nejmenší ztráty, tak sem pořídil porodničku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:07 R Muž afc1886 [14685] Re: domik420
Jestli jde o tu nádrž Moje 60,tak bych nechal rybku kde je.Akvárium je pěkně zarostlé,tak vždycky nějaké rybky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:05 Muž domik420 [1] Re: romant
Ok, děkuji za názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:01 R Muž romant [27987] Re: domik420
Tak za mě ani den, protože tuhle vopičárnu považuji za naprosto zbytečnou, protože velmi podobného výsledku dosáhneme máme-li v akváriu dostatek možností se poschovávat, aby určité množství omladiny přežilo. Ono to nelze tak jednoznačně určit, to se prostě musí odsledovat a ta vhodná doba odhadnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:57 Muž domik420 [1] Re: romant
To mi je jasné, ale mě zajímá jak dlouho tam může být NEŽ porodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:55 R Muž romant [27987] Re: domik420
Bezprostředně po porodu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:53 Muž domik420 [1] Re: romant
Mám na mysli tu samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:51 R Muž romant [27987] Re: domik420
Tak dlouho až se nevejde ostatním do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:42 Muž domik420 [1]
přečetl sem toho dost, ale nedohledal sem, jak dlouho může být rybka v ,,odchovničce'' . Rodit bude každým dnem, ale nevím jestli za 1 den nebo za 5 dnů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 21:25 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: deck
perlinka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 21:09 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, poraďte mi někdo, z čeho udělat rošt do vytíračky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 11:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Monča
Ja to udelal takhle a spokojenost:
rybicky.net/clanky/650-porodnicka

Ona se vetsinou porodnicka pouziva proto, ze se chteji mlade pokud mozno vsechny a troufam si rict, ze z toho pohledu je to sikme sklo bezpecnejsi.

Nicmene chapu i takovato udelatka, treba v pripadech, ze v akvariu ziji ryby, ktere nedovoli prezit ohledne poteru nicemu. Nekdo chce par kousku k tomu co ma, a ze si to chce zkusit sam a ne koupit (treba i kvuli moznemu zavleceni nemoci), tak si par kusu mladych vypipla a vypusti je volne do spolecenskeho akvaria az povyrostou do bezpecne velikosti, coz nekdy nemusi byt moc dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 22:54 zvedavka Re: Monča
Nech to na přírodě. Máme víc samiček pohromadě a potěru mraky. I bez sítěk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 08:04 Monča Re: LiborSprysl
ale ty oka nesjou tak velké ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Monča
Monča napsala: zde přikládám foto mé "porodničky" + návod (je velice jednoduchý)
Ovšem funguje jen pro hodně velké samice...takže zase tak skvělý není...Malé samice uváznou v okách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 19:27 Monča – porodnička popis a návod na výrobu
Fotka k příspěvku zde přikládám foto mé "porodničky" + návod (je velice jednoduchý)
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovna-porodnicka