Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 19:36 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: paaja
davam jim 3ml 3x denne a bordel z toho moc neni. ja mam molitanovej filtr s motorkem a ten to vysaje docela luxusne... ano ...ale musiteho zcistit 2x tydne... ;-) takhle to delam uz asi 2 tydny a ztraty jsou zanedbatelne. poter mi roste celkem rovnomerne. V jake velikosti prelovujete mladata k dospelim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 15:44 Muž ToGi84 [2] Re: paaja
Me se rajovci vytřeli snad tedkom třikrat za 2 tydny, nechám pludek rozplavat a asi tak 2 dny jim dám vajíčko na tvrdo, jenže to dělá strašny bordel v akva, tak na to nemám nervy jim to dávat déle, normalne jim udelám artemie, chvilku na to čumí jak puci, ale když zjisti, že to je k jidlu, tak se po tom hrnou a bojují s nemi, za tyden vyrostou tak, že jim ani nestačím artemie vyrábet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 14:39 paaja – Artemie
Když se tady bavíte o množení rajovců, tak se mi pravidelně třou, a až teďka jsem koupil artemii pro plůdek skalárů, ale mám problém že když dám artémii k rajovcům, tak je bohužél ta artemie pomalu větší než oni tone Tak pochybuji že se toho nají :-( Nevite co s tim, nebo co mám dělat? Předem díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 19:15 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: ToGi84
vem 1cm krychlový žloutku a rozdrob ho do z poloviny naplněného kelímku od jogurtu. Špejlí promíchej tak, aby tam nebyly hrudky. Při zkrmování promíchejte a nasajte pipetou nebo stříkačkou potřebné množství. Toto krmení měňte každý den, když smrdí, tak také vyměňte.

Toto krmení není moc rizikové, pokud máte kvalitní vejce. ;-) ...jo a je to levnější než micromin ;-)

ještě k tomu žloutku. je z vejce uvařeného na tvrdo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:40 umax Re: ToGi84
s tim žloutkem opatrně nějkdy se z nej přemnoží nálevník a potěr zabije.zkusil bych Micromin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:18 Muž ToGi84 [2] Re: vojtak
No já mám rájovce už pres dva měsíce a rostou/nerosotou jak se jim chce, někteří mají už třeba 2 cm a někteří ani ne cm....jinak tedkom mám další jikry rajovcu ve společne nadrži, takže chci hned po rozplavání pludek odlovit a je fakt že artemie budou na ně asi velike.Jak přesně upravujete a podáváte ten žloutek?Tím jsem nikdy nekrmil, díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 14:32 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: jurek
:-) Děkuji. Čím si je krmil? Já je krmím jenom žloutkem a zatím docela rostou jsou staré 5 dnů po rozplavání a mají cca 5 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 17:30 jurek Re: vojtak
Já mám mladé cca 2cm velké,stáří 70 dnů.Jikry spočítané nemám :-P ,ale okolo 200 by jich být mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Malí Rájovci
hmm Chtěl bych se zeptat. Jak rychle rostou mláďata? Kolik jiker může mít 5cm velká samice? děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:25 Baty Re: ToGi84
Tak už je to v pohodě, včera večer se vytřeli a je tam plno jiker.Samec se o hnízdo stará.Samice je sice trochu potrhaná ale už je v pořádku v jiným akva.Díky za odpovědi potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 16:34 jurek Re: ToGi84
Já používám čerstvě vylíhlou artemii a mladí ji bez problémů přijímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 16:10 Muž ToGi84 [2] Re: Baty
Mě samec sem tam do ni žduchal, ale že by ju vyloženě kousal to teda nee....měl bych taky dotaz, čím krmíte čerstvě vylihnuty pludek aby co nejrychleji rostl???Myslim taky rájovce, díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 11:06 Baty Re: Ufinka
Tak jsem je včera dal do vytíračky(40l) a přez noc samec vybudoval pěkný pěnový hnízdo.Ale mám trochu strach o samici, protože jí samec dává docela zabrat, už jí odrbal pár šupin :-( .Taky vám samec samici před třením proháněl a kousal???Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 11:09 Tóna Re: Baty
Nedávno se mi vytřeli a je jich kolem 100-ky je potřeba vypnout vzduchování pak už to jde samo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 19:47 Žena ufinka [28] - AsieRe: Baty
Prostě to zkus:) Hl. že je samice tlustá, to už o něčem svědčí, ne?)
Třeba z toho moc pro začátek nebude, ale aspoň si to nacvičíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 16:38 Baty – Rájovci-rozmnožování
Chtěl bych se zeptat od kolika cm se můžou vytřít rájovci.Před dvěma tejdny sem si koupil pár rájovců dlouhoploutvích, samice má asi okolo 4-5 cm a samec asi tak přes pět cm.Chtěl bych se zeptat jestli se můžou už vytřít, samice je sice ještě mladá a menší, ale už se docela tlustá.dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 22:47 marsz Re: wayn
Článek je príma, ale pokud se odchov podaří podle návodu, nastane problém, co s třeba dvoustovkou rájovců. Na to tam návod bohužel není. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 22:12 Muž wayn [79] Re: ToGi84
Skvělý článek o rájovcích najdeš tady: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 21:36 marsz Re: PetrP
No já sem neodlovoval ani samičku a v pohodě hlídali oba. Teplota v bytě 24,5 stupně pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:07 PPetr Re: ToGi84
Já je množím při 23°C, 28 je zbytečně moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:51 Muž ToGi84 [2] Re: Wampi
Tak malinky prcky už mám na světe, samec je pryč, ale chtel jsem se zeptat, jak to ted udelat s teplotou, mám tam 28...v jakym veku poteru mám teplotu snížit???Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:24 Žena Wampi [54] Re: ToGi84
řekla bych, že by to mohlo být stejné jak u čichavců. Samec se odlovuje po rozplavání potěru, do té doby se stará o hnízdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 19:26 Muž ToGi84 [2] – Rájovec - rozmnožování
Ahoj, včera se mi vytřeli rajovci...samičkou už jsem odlovil ale nejsem si přesně jistý po jaké době odlovit samce???Hned jak se poter vylíhne nebo až bude schopen plavat nebo prostě kdy???Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5444-rajovec-dlouhoploutvy-rozmnozovani?od=229