Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:34 R Muž Silent [5949] Re: Tony25
Taky se mi to jeví jako zaplísněná rána. Ta eSHa 2000 jak dobře radí Roman by měla zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:32 R Muž romant [27983] Re: Tony25
Pokud by ta eSHa nezabrala, tak bude chtít použít těžší kalibr a to třeba Bactopur, protože by se mohlo jednat o bakteriální problém, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:29 Tony25 Re: romant
Určitě vyzkouším ryba už je v karanténě pro jistotu. Děkuju za typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:18 R Muž romant [27983] Re: Tony25
Dělá to na mě dojem, že je to zaplísněná nějaká rána. Použil bych eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:01 Tony25
Fotka k příspěvku Přidávám ještě jedno foto. Kvalita sice nic moc ale snad to bude stačit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:59 Tony25 – Výrůstek
Fotka k příspěvku Zdravím, u skaláry se mi objevil výrůstek na hlavě. Nevím co by to mohlo být. V akváriu mám 2 a ta druhá je v pořádku. Jinak skalára normálně přijímá potravu a chová se normálně. Nevíte co by to mohlo být a jak to léčit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:07 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Souhlas, mě spíš šlo o to, že když je nějaká větší změna tlaku, tak konkrétně skaláry mám nacpaný v jednom rohu a jakoby načuhujou v vokna ven a vyhlížejí to počasí, co jim přinese a mají snahu se více sdržovat u hladiny, ale to už odbočujeme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Změna tlaku=populační exploze...zpravidla...Tohle ryby nezapomínají...se změnou přijde většinou déšť, je co žrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:00 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Taky by se dalo napsat výrokem klasika "před bouřkou, když klesne tlak, to jsem na umření". To s tím tlakem, je myšleno vážně(spíš pro ostatní), odsledováno, že ty změny ryby dokáží indikovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 15:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
S ohledem na rozptylové podmínky u vás před těmi mrazy...kdo ví...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 15:43 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Staré, dobré, tolik omílané a pořád účinné výměny vody...Věřte nebo ne - skaláry jsou venku a plavou po celé nádrži! :-) Díky, Romane! palec
Co bylo s vodou, netuším, základní hodnoty byly ok. Zítra opět část vody vyměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:24 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Vodu jsem měnila v úterý, mám v plánu měnit vodu dnes, ale mám strach se přiblížit k akváriu. Určitě to udělám, snad se mi nepomlátí nebo nepovyskakují... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:20 R Muž romant [27983] Re: lucie.aqua
Kdy jsi naposledy měnila vodu. To že jsou hodnoty NO2 na nule, ještě neznamená, že je všechno s vodou v pohodě. Osobně bych pro sichr vodu vyměnil, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:17 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Světelný režim je stejný. Minulý týden mi přišel vyreklamovaný filtr (Eheim 2073), tak jsem ho zprovoznila, média jsem použila z filtru, který jel po dobu reklamace. Konkrétně 1 litr SubstratPro a 1 BioMech. Dala jsem nový předfiltr a vatu, přidala jsem jemný bioakvacit, vše jsem před použitím propláchla vodou, a pak ve vodě ze zaběhlého filtru. Přidala jsem Eheim předfiltr a rostřikovací rampu přes celou délku akvária...To je docela dost změn, ale už to tak jede 10 dní, hodnoty NO2 jsou nulové, to jsem měřila. Jinak mě nic nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:06 R Muž romant [27983] Re: lucie.aqua
Co se za poslední dny událo za změny, přidání nějakejch ryb, přestavba akvária, jinej světelnej režim atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 13:57 Žena lucie.aqua [511] – Podivné chování
Přeji krásný den a mám dotaz... Od včerejška pozoruji velmi podivné chování skalár. Jsou strašně vyplašené a já nevím, co to způsobilo. Stačí se přiblížit k akváriu a mají úplnou panickou reakci. Mlátí s sebou o sklo, o dno. Všech pět je zalezlých za předfiltrem, tělo na tělo, je na ně dojemný pohled. Ráno, ještě než se rozsvítilo hlavní světlo, tak opatrně vypluly, ale teď nevystrčí nos. Akvárium funguje víc jak rok, skaláry mám 2 roky, nikdy se tak nechovaly, spíš naopak, nebály se ani když jsem sadila kytky, klidně se mi otřely i ruku. Nechápu to a hrozně se o ně bojím. Ostatní ryby bez problémů, hodnoty vody, teplota, vše ok. Setkal se už někdo s něčím takovým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 14:58 R Muž romant [27983] Re: Pepa Sysel
Já tedy z té fotky nic nepoznám, ale podle popisu by se mohlo jednat o tzv. děrovou nemoc, na kterou skaláry někdy trpívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 13:16 Pepa Sysel – Černé tečky na skalárách
Fotka k příspěvku Zdarvím všechny příznivce mokrých němých tváří, mám už akvárium několik let a když dodržuji čistotu, doteď bylo vše OK, ale najednou se pouze na Skalárách (mám jen dvě) objevily černé výstupky, na jedné tři na druhé šest a přijde mi že se to zavrtává čím dál hlouběji, jedna už má úplný dírky nad tlamkou, takhle to vypadá, prosím poraďte co to je, nebo jak jim pomoci. Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:58 Káťa
Tak přečteno. Paraziti mě napadli, ale tím že jsem zkoušela na doporučení nějaký přípravek od Sery, který na ně měl zabrat jsem je nakonec vyloučila. Zkusím teda ještě něco dalšího, co jsem tam vyčetla a snad se z toho alespoň nějaká rybka dostane. Díky moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:49 R Muž romant [27983] Re: Káťa
Budou to vnitřní paraziti. Mrkni na tenhle článek, je to pěkně sepsaný a pochopitelný. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:42 Káťa – úhyn skalár
Ahoj,
poradil mi by někdo, co je to za nemoc a jak se jí zbavit? Pořídila jsem si 10 skalár. Zhruba po týdnu jsem našla jednu mrtou a další následovala po týdnu. Všimla jsem si, že některé dýchaly jen jednou žábrou, tak mě napadlo, že jsou to žábrohlísti. Začala jsem tedy léčit (účinek i na vnitřní parazity), ale přidali se další příznaky jako je nafouklé břicho a bílé výkaly, které se táhnou za rybou. Ryby zrychleně dýchají, drží se u hladiny, nežerou a léčba jim vůbec nepomohla. Akvárko mám v dobrém stavu, ostatní ryby jsou ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 18:41 Muž fido16 [631] Re: Filip980
Téma o skalárách je zde nemusíš zakládat nové rybicky.net/forum/5376

Prosím admina o sloučení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 17:18 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Skalára vysoká
Fotka k příspěvku Ahoj, měl bych dotaz ohledně jedné své altumky. Už od doby, co jsem si je přivezl, má jedna krvavou tlamku. Myslel jsem si zprvu, že to má nejspíš zranění při přepravě, ale teď si začínám všímat toho, že to má spíš v nozdrách. Navíc jsem si všiml, že při dýchání téhle jediné skaláry se jí jakoby zvedá a klesá jedna kůstka a skoro jí proráží kůži. Co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 14:26 R Muž romant [27983] Re: jodynek
Pokud je ta ryba v akváriu v prezentaci, tak je na vině nedostatečná filtrace a výměny vody, nehledě na to, že je to na ně příliš malý.
Edit: Prosím správce o sloučení s tímto vláknem. rybicky.net/forum/5376
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 14:21 jodynek – Skalára - roztřepené ploutve
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zdejších odborníků, zda někdo neví, co za nemoc by mohlo způsobovat roztřepení ploutví u skaláry a čím by se to eventuálně dalo léčit. Ploutve vypadají skoro jako okousané. Více napoví obrázek. Děkuji všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:04 R Muž Silent [5949] Re: Darios
Tak mně to otevřít jde, ale kromě běžných pigmentových skvrn na nich nic zvláštního nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:58 R Muž romant [27983] Re: Darios
Ta fotka mě nejde otevřít, ale jako první by mě napadlo, že to jsou normální pigmentový skvrny, který se objevují a některé barevné, či přírodní varianty skalár je prostě mají, ale bez fotky to je tipovačka.
Edit: Už jsem to rozchodil a potvrdilo se mě, co jsem před tím tipoval, je to normální zbarvení krásnejch ryb. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:45 Darios – Neznama choroba, skalar ma po tele hnede bodky
Zdravim Vas akvaristi.

Mam problem s mojimi 3 sklarmy amazonskymi. Maju po casti tela hnede bodky. Ziadne znaky v spravani ani problem s prijmom potravy. Aj s tymito bodkami co maly po sebe sa mi v akvariu vytreli na koren. Vtedy samozrejme strazili svoj priestor. Akvarko je okolo 120 l .

HODNOTY:

NO2 ( 0mg),NO3 ( 25 - 35 mg ) su v norme. pH 7,6 , GH 14 ( momentalne tvrdsia s pramena. inac mame medzi 7-10 ) Akvarium je zalozene viac ako 8 mesiacov. Filtracia Ehaim aquaball 180 non-stop ( s aktivnym uhlim ). Svieti sa 2x20W sun-glo a aqua-glo.

UDRZBA :

Vymena vody je 45% kazde 2 tyzdne ( teraz castejsie nakolko koren trosku farby vodu ) vtedy je aj dokladne vycisteny filter a vymena aktivneho uhlia. Vycistene skla od riasy a odkaleny strk.

RASTLINY :

cryptokoriny, vallisnerie 2 druhy, a este 3 druhy co som kupil na burze, latinsky nazov si momentalne nepamatam.

KRMENIE : 1 krat za den . len tolko aby vsetko zozrali a nic nepadlo na dno. Sera Vipan, susene cerviky, sera vitaminove raz do mesiaca ziva z burzy + pre dolne rybky tabletky ( zriedkavo )

RYBY : 1 ks SAE , 5ks Otocinclus affinis , 3ks Skalar amazonsky, 4 ks gurama perletova , 31 ks neonka cervena + 1 ks biely skalar maly v akvariu je 3 den.



FOTKY LINK :

picasaweb.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:53 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Haimdol
Díky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:04 R Muž Silent [5949] Re: tyna181190
Je to ploštěnka. Koukni taky rybicky.net/forum/12011
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:03 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:02 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – poradí mi někdo?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny... potřebovala bych poradit s tímto podivným tvorem který se mi asi tak před měsícem vyskytl z ničeho nic v akvárku... převážně se vyskytuje zespoda na vzdochovacích kamenech, kmenech, plastových dekoracích a ve dně (směr říčního písku s křemičnou drtí cca 6-8 mm) občas to leze i po stěnách,ve vodě to má průhlednou spíše bílou barvu když se to vyndá z vody je to hnědočervený,osobně bych to nazvala žížalou nebo červem ale na obojí to je příliš malý cca 1-1,5 cm dlouhý a tak 2 mm široky a má to podivnou hlavu do tvaru trouhelníku...do akvárka jsem posledních cca 6 měsíců nic nového nekupovala, krmení používám furt to samý. Vodu měním 1x na 14 dní zhruba 200 litrů i s odkalením dna a čištěním filtru. Na rybách jsem neobjevila žádné změny typu zbělení očí, nafouklích břich. Bylo mi řečeno že překrmuju není možno protože ryby krmím obden a zřídka se mi stává že dopadne zbytek krmiva na dno... Častější výměna vody moc nepomáhá (po oběvení čistím 1x týdně) Poraďte mi prosím někdo co s tím chci se toho nadobro zbavit tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:45 Muž 18radovan18 [0]
týmto si mi veľmo pomohol až tak do detailu mi to v obchode nepovedali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 16:41 R Muž romant [27983] Re: 18radovan18
Tady v tomto článku se o použití entizolu píše, tak ať víš jak přesně postupovat. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 16:38 Muž 18radovan18 [0]
no mne v obchode poradili entizol.otestujem a pridám výsledok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 12:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
Výměna vody....ale tím ji nespasíš...chce to medikaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 12:47 Muž 18radovan18 [0]
a čo je to ta vodoliečba ju mám dať do karanteny ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
Vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 23:20 Muž 18radovan18 [0]
Fotka k příspěvku No už lepšiu fotku sa mi nepodarilo urobiť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:28 R Muž romant [27983] Re: 18radovan18
Chce to fotku, na vině může bejt zhoršený prostředí a ten dusík to je prevít, ale je to všechno věštírna. Ostatně pokud to jsou ty vnitřní paraziti, tak ty se taktéž velmi rádi rozjíždějí v horších podmínkách co panují v akváriu, takže snad obecnou radu a tou je vodoléčba, která ovšem ten stav nemusí vůbec řešit(jsou-li to ty paraziti), ale neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
Pořád nevím, jak je to s tím okem, ale léčiv na vnitřní parazity je přehršel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 12:28 Muž 18radovan18 [0]
a dá sa to nejako liečiť či len čakať či prežije alebo nie. AK sa mi podarí tak to odfotim
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 06:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
Pokud to není poranění oka, je to příznačné pro ryby, v jejichž útrobách se přemnožili vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 23:32 Muž 18radovan18 [0]
čafte, Dnes som zbadal že skalár má biele oko. Zreničku mu vidno tak len kusok. Inak všetko je o.k. žere je aktívny ako pred tým mám ho už dlho znáša sa s rybami dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 09:49 bartolomej
díky za radu. Zkusím, dám vědět, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:49 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
O.K. Rozumím, já jikry neošetřuji, buď to dopadne a nebo ne, u Tebe to chápu, živnost je živnost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Tak jsem to nemyslel...Acriflavin jsem nahradil pro mne příjemnějším Mycopurem...ošetřuji s ním jikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:39 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
No, však je to taky let, co jsem musel ten acriflavin použít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 07:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Vskutku to vypadá, že se nepleteš...protože Acriflavin jsem měl v ruce naposledy asi před dvaceti lety smich , já bych ji koupal v Mycopuru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 22:03 R Muž romant [27983] Re: bartolomej
Ta ryba nevypadá jinak nemocně, je vidět, že je dobře živená. Jistě i nadále přijímá potravu, což je vždycky dobrý znamení. Měl jsem něco podobnýho u jedná samice, která se neustále s někým pošťuchovala a přikládlal jsem to tomu, že je to důsledek nějaký potyčky s následným jakoby zánětem, či plísní(mikroskopicky jsme to nikdy nezkoumal), to jsou moje doměnky. Léčil jsem to standartně vodoléčbou a acriflavinem a cca za 14 dní to bylo v pohodě.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara--nemoc?od=1116