Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:27 Muž sollik [257] - Cichlidy
Nemáte někdo osobní zkušenost? Co se stane když se ve dně nechají kořeny od velkého Echinodoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2011 17:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dvorak
Proč by ve dně nemohly probíhat rozkladné procesy? Tak se tam bude rozkládat pár
(či více) kořenů. V květináči za oknem také nemáte sterilní hlínu. ;-) Ale to je asi věc názoru. Někdo má půdní filtr, kde ve dně není nic co by nebylo ve vodě a jiný má ve dně zahradní hlínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 17:03 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Johan
Předpokládám, že to s tím rozvrtáním dna byla reakce na mě. Ano, souhlasím, že se rozvrtá dno. Ale pokud se kořeny zkrátí podle způsobu, co napsala katterinecka, tak hrozí, že odstraněné kořeny začnou hnít a nemuselo by to dělat dobrotu. Pokud jsou však v akva piskořky, tak by s tím mohli výrazně pomoct a nebo je potřeba odtraněné kořeny odkalit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:59 Muž Johan [4945] - Rostliny
katterinecka napsala: ajo to jsem možná blbě pochopila. Někde psali že vezmeš nožík a v písku obřežeš kořeny okolo echinodoru, pak by neměl chvíli tolik růst. Ale to jsem nezkoušela podobně to dělám já, ale důsledek stejný. Sice u mě velký echinodory kvůli živinám nemusejí mít rozsáhlý kořenový systém, ničemu to nevadí. Nedovedu si představit, že bych musel vytáhnout všechny kořeny, kolik jich takový 85 cm velký echinodorus musí mít, a tím si rozorat celé dno a zasvinit nádrž. Odstranit mu kořeny a nebo třeba všechny listy se mi zdá pohodlnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:56 Muž dvorak [94] - Rostliny
katterinecka napsala: ajo to jsem možná blbě pochopila. Někde psali že vezmeš nožík a v písku obřežeš kořeny okolo echinodoru, pak by neměl chvíli tolik růst. Ale to jsem nezkoušela

Tento způsob bych nedoporučoval. Nemám ro ověřené a podložené, ale myslím si, že když tímto způsobem obříznete kořeny rostliny, tak kořeny, které už nebudou součástí kořenového systému (páč budou oddělené) by mohli začít ve štěrku hnít a to by nedělalo dobře jak ostatním rostlinám, tak rybám, tak i celkové čistotě akva. Lepší způsob (ikdyž nevím, zda je správný) by byl rostlinu (Echinodor) celou vytáhnout - opratrně aby se "neodlámaly" kořeny - a kořenový systém rostliny zastřihnout a poté rostlinu opět zasadit. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
ajo to jsem možná blbě pochopila. Někde psali že vezmeš nožík a v písku obřežeš kořeny okolo echinodoru, pak by neměl chvíli tolik růst. Ale to jsem nezkoušela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2011 16:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
já jsem takovej hodně velkej echinodor (výška asi 70cm) rozřízla napříč na dva. Původní listy všechny odumřely a na obou částech vyrostlo plno malých rostlinek. Zachvíli jsem z nich měla přes 10 takových (aspoň už nebyly tak obří)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:37 Muž bobik [15] Re: sollik
ještě dotaz.možná hloupý.když-obecně-přeroste echinodorus tak,že má v půl akva kořeny-není řešení ho jen povytáhnout a ustřihnout ho a nechat ty rozrostlé kořeny v akva.já vím,asi by uhnívaly,ale nedalo by se to brát jako "hnojení"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:29 Muž radusho [41] Re: Moucha
tiež som dostal prerasteny beauty red tak som ho zasadil do kvetinača a teraz uz je na okne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2011 15:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sollik
no koukam ze nejsu jediny.... marblequeen mi par let stagnovala, byla z ni bonsai listy sotva 7cm, ale tedka se ji zacina vic darit, tak huz zacinam uvazovat ze ji radsi dam pric nez se mi rizriste jako indian red (po jeho trhani jsem musel predelat temer cely akva, listy pres 30cm a koreny pres pul metru!)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 15:08 Muž sollik [257] - CichlidyRe: bobik
K sobě je klidně dát můžeš. Jen se ti časem stane (jako mě), že ti v podstatě opravdu srostou v jeden resp. se do sebe tak zamotají, že už je budeš jen těžko oddělovat. Jinak moje zkušenost s Echinododry je taková, že pokud se mu daří sám brzy zesílí v mohutnou (někdy až moc) rostlinu. Zrovna teď prodává kamarád E. Indian Red a mě asi brzy čeká prodej E. Marblequeen. Přerostly nám možnosti akvárií :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 15:03 Muž bobik [15] – sesadit k sobě 2 ks amazonicusu?
ahoj,kupoval jsem echinodorus amazonicus,chtěl jsem jeden větší,protože nebyl,tak jsem koupil dva středně velké,mohu je dát k sobě ,abych tím vpodstatě nahradil ten jeden větší?nebo je mám radši zasadit dál od sebe.ikdyž moc místa zase nemam ,radši bych je dal k sobě jako jeden.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 18:12 Usine Re: mko
Určitě jim to neprospěje. Pokud o ně ale moc stojíš tak se neboj jestliže rostlinu nepřendáš na výrazně horší stanoviště přežijí to nebo ti za čas narostou nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:59 Muž mko [1]
dobry den, chcel by som sa spytat, ci sa da presadzat echinodorus, aj ked mu na kvetnej stonke vyrastaju nove rastlinky, nerad by som o ne prisiel. Pri presadzani vzdy ostriham korene aby sa dal zasadit, tak ci to neublizi tym malym rastlinkam....dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2011 12:09 Muž kortezhugo [983]
este ma napadlo ze drzat ich v "krpatej" forme ide pomerne jednoducho...
ak bude svetlo len z predu...
takto som to mal v odchovnom akva pri dennom svetle...
a "Jan Harbich" a "Lena" neprekrocily 10cm
takto sa drzia pod vodou napr. lekna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:17 Muž kortezhugo [983] Re: Semi
toto najlepsie poradi priamo Vaclav
...preto ze niekedy je problem ze sa tieto krizene formy "preberu" a hravo prekrocia pozadovanu vysku...

PS:ja stale hovorim -echinace nie su velke -len akvarka mame male :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 11:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semi
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich - roste nam dobre pri trvale 28°C, ovsem zda nepreroste, to uvidim jeste casem, stale jeste mohutni a pribyva mu listi. Zatim je do 25cm taktak :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 10:54 Žena Semi [6]
Ahoj,
doporučil by mi někdo z vlastní zkušenosti rostlinu z Echinodorů, která dorůstá pouze menší výšky cca 25cm? Spíš něco podobného Echinodoru tropica, ne Echinodoru isthmicus. Dost často se totiž údaje u prodejců a internetových atlasů rostlin u výšky liší. Podmínka měla by být schopná vydržet teploty kolem 28°C. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:23 Muž Jurasek [137] Re: vaclav, kortezhugo
Díky Vám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:59 Usine Re: Jurasek
Stvol dej na hladinu nebo pár centimetrů pod ní. Tak aby jsi nepotopil i květy. Jakmile rostlina odkvete potop ji aspoň 10-15 cm pod hladinu. V místě kde byl květ vyrostou nové rostliny a může jich být na jednom místě i více. Utrhnou je můžeš jakmile mají dostatek kořenů a nebo velikost okolo 15 cm. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:45 Muž kortezhugo [983] Re: Jurasek
vyrastu aj z kvetov nad hladinou....
teda vecsinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:35 Muž Jurasek [137] – Echinodorus Argentinensis
Tak už mi vykvetl( rybicky.net/nadrz/5747/15.jpg ). Pokud tomu, co jsem našel ve foru, rozumím dobře, tak z pupenů pod hladinou jsou nové rostlinky a z pupenů nad hladinou květy? Nebo i z těch květů vyroste rostlinka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie
Zdrave akvarium si s par uhnitymi listy a korinky poradi samo, rozhodne bych ten Echinodorus nevyhazoval, chce to cas, a jestli byl vypestovan jako emerzni, jeste vice casu. Mel jsem 3ks rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_subalatus , jeden kus odesel, uhnival az komplet zmizel. I dalsi dva mely hodne na male, ale uz se snad chytly a zacinaji se snazit. To se proste nekdy stane, rostlina je nejak zle poskozena, treba pri oddelovani od ostatnich v kvetinacku, ci pri dolovani z vaty, spatne vydezinfikovana, dlouho nemela svetlo, ublizilo se ji nevhodnou teplotou... stat se toho muze moc a nekdy nic jineho nez cekat nelze. :-)

EDIT: A jeste dodam, ne vsechny rostliny, ktere jsem si kdy donesl, mi byly souzeny. Jiste ze nejspis nemely vhodne podminky, ale to uz je jen o tom, jestli je clovek ochoten neco menit, kdyz jine rostliny rostou - spise novy druh ozeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 20:54 Usine Re: lucie
Určitě se mu něco nelíbí a trochu pomaleji vytváří nový kořenový systém. Bohužel byl zřejmě vytržen a musí to absolvovat znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 09:43 lucie – prosím o radu
Dobrý den,prosím o radu,mám v akva(80l,2krat 24w ale výška 60cm!!)Echinodorus 'Indian Red',už dva měsíce se s ním nic neděje,neroste,ani nové listy,včera jsem zjistila že má hnědé kořeny a jen pár zdravých,co s tím nechat nebo vyhodit aby mi to nehnilo???mám tam i BLEHAE a ty krásné rostou,jen dodam dávam C02 z petky a občas PMMDD,všem moc děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:42 Usine – Re: lubaan
Asi jsi ho trochu více přistínil, a tak se rozhodl že se podívá na hladinu, někdy se to stává. Všechny takové listy stříhej. To je něco podobného. rybicky.net/nadrz/200/d20902.jpg
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:33 Muž lubaan [61] – Ech.Beauty red
Fotka k příspěvku Ahoj
Měl bych jeden malej dotázek-muj Beauty red začal postupně blednout,i nový listy byly spíš už jen takový narůžovělý.Pak vyrostly dva takový zvláštní listy.Byly širší a kratší než obvykle.Po těch dvou listech vyrost list už trochu červenější a byl pořád stočenej.Nakonec dorost do dýlky asi půl metru s tim,že řapík má asi tak 40 cm a čepel pouhých 10 cm a je pořád trochu zkroucená(na obr.vlevo nahoře).Po tomhle listu vyrostly už 4 nový a ty už jsou normální a začíná se i vracet původní červená barva.Věděl by někdo o co jde?Ne že by mně to nějak zvlášť trápilo,ale rád bych věděl proč se to stalo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2011 20:07 Usine – Re: masterPKbanan
Uber světlo nebo přidej CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:13 Muž masterPKbanan [34] – Re: Tudy
Díky moc, asi to bude ono. Prožrané nejsou, je to jen povlak a má to jen tato rostlina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:07 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: masterPKbanan
Zdravím,

z fotky to není úplně jasné, ale pokud nejsou listy prožrané (je to opravdu jen povlak), může se jednat o biogenní odvápnění (vysrážený uhličitan vápenatý), viz odkaz.

www.akvarijni.cz/…

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:52 Muž masterPKbanan [34] – Problém ?
Fotka k příspěvku Mám problém, na E. osiris si mi udělaly takové bílé fleky a nikde jsem nenašel o co jde, nevíte někdo co je to zač? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 21:58 R Muž romant [27981] – Re: tomas3000
Správně, proč kupovat za drahý peníze značkový hnojiva, když se dají použít noname hřebíky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:53 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
Však ony zreznou...dávám tomu týden, maximálně dva:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:51 Muž tomas3000 [15]
ted jsem si precet aplikaci zeleza do akva od užívatele Lordp

...citace....přidavam železo pomocí oxidace v PET flasce.Staci jakakoliv flaska do ni dat par hrebiku a ruzneho zeleza.(to nejprve oplachnemea musi to byt surove zelezo na kterem neni zadna povrchova uprava) a staci par dni pocka.Vytvari ze zlatavy zakal.potom staci jenom jednou za cas dolet do akva.

Ono by vlastne k předávkováním železem v tomto stavu dojit nemelo, kdyz si ho rostliny musi jeste upravit...takhle si aspon vezmou kolik potrebuji a nedojde k predávkování, tak, jak by mohlo dojit litím samotného železa už dvojmocného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:50 R Muž romant [27981] – Re: tomas3000
Ale v železářství bych je nekupoval. Nejlepší budou pěkně zrezlý, ideální ze sousedova plotu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:45 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
ok...přidám hřebíky:-D rostliny by si měli umět z trojmocného železa vytvořit dvojmocne to ony rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:35 R Muž romant [27981] – Re: tomas3000
Tak, jestli se tam válí už pět let, tak to už bude pěkně vycucanej, jestli by to nechtělo ještě pár hřebíků přidat. Mrkni se na Horácovi stránky, myslím, že tam o tom píše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:32 Muž tomas3000 [15] – Re: romant
Dávám tam i sera florenette A tablety...ten hřebík se mi v akva válí už asi 5 let:-D jak jsem znovu zakládal akva, tak jsem ho nasel a šoupl pod echináč...snad to nevadí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:21 R Muž romant [27981] – Re: tomas3000
Ano, taky jsem to slyšel, ale nikdy nevyzkoušel. Rozhodně bude lepší tomu začít věřit, aby až se zrychlí růst, to bylo na co svést. :) Ale jestli by nebylo lepší tam místo hřebíku dát nějaký zásobní hnojivo v podobě kuliček. Myslím, že správce fóra s nickem matlala o tom něco ví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:16 Muž tomas3000 [15]
Dal jsem pod echinodorus bleherae pod jeho kořeny hřebík...může tam být? Prý si rostlina dokáže i z hřebíku vzít potřebné železo, pokud ho potřebuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:14 Muž tomas3000 [15]
Je pravda, že se na starých listech echinodoru bleherae časem i při dobré péči dělá zelená nebo hnědá řasa nebo by se řasa tvořit neměla? Takový list z estetických důvodu odstříhávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: achyles73
Fotka k příspěvku Jestli jde skutečně o E. argentinensis, překvapení nečekám. :-)
(Podmínkou ovšem je, že i ten echinodorus, který mám možnost opakovaně při kvetení pozorovat, je skutečně také E. argentinensis... :-D)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:34 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Sid
Tak se necháme překvapit, co vy na to ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: achyles73
Já na šlahoun s květy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:27 Usine – Re: dvorak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:25 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: dvorak
Nejsem si jist jestli je to květ, spíš bych to viděl na šlahoun s mladými rostlinkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:06 Muž dvorak [94] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím, 9.1.2011 jsem objevil květ Ech. Argentinensis. Dnes 1.2.2011 květ vyrostla až nad hladinu a ještě se nerozvinul. Za jak dlouho se rozvine-> vykvete??? Vytvoří se na květu taky nové rostlinky, jako na fotkách níže?

Přidávám fotku půlky květu už nad hladinou!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:38 Usine – Re: Rendy
Je to ještě menší rostlina, však uvidíš, že ještě vyroste. Délka řapíku je většinou při silnějším osvětlení kratší.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_ozelot
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:50 Muž Stenly [44] – Re: Stenly
Fotka k příspěvku Tady je ten můj. PS: to není zákal, jen odlesk světla od okna. Přes den se to blbě fotí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:46 Muž Stenly [44] – Re: Rendy
Mám taky Ozelot red. Ten tvůj je téměř stejný, jen menší.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=1125