Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:15 Muž vena [52]
Ještě jedna možnost respektivě dvě: 1) sameček samici "šikanuje" a ta se před ním pokouší schovat a 2) Nejedná se o samičku jen o později dospívajícího samečka a jak jistě víš mezi samci mečovek panuje rivalita a dochazí k soubojům.Tuhle zkušenost mám z vlastní praxe :( pořídil jsem pár a ve chvili když se rozkoukali tak to začlo.Samec nakonec putoval jinam a "samičce" narostl mečík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:19 Muž juro127 [6]
ak ma cierne brucho a je tucna tak ma male rodit bude az ked to cierne co ma v bruchu ma uz uplne tesne pri zadku ....ja chovam mecune uz 3 roky patria ku mojim prvim rybam ktore som zacal chovat ja ich stale oddelim do 9 L akvarka dam tam nieco ako plot male rybky tadial prejdu a samica ich nevie zozrat ale mozes tam dat aj javsky mach teplotu daj na 27-28 ked vypusti male nahaj ju tam este takych 10 min a potom ju mozes dat naspet do spolocenskej nadrze ak nie je tehotna ale je chora tak sa snaz na nej najst nejaky cudny znak mozno to moze byt aj z toho krmiva ako bolo spomenute alebo aj koli nizkej teplote skus si o mecunoch precitat nejaku knizku nech sa ti dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:56 Duny – Re: archangelos
ja som tiez zaciatocnik ale mal som uz podobny problem a boli s toho male rybycky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 08:59 archangelos
je taky možný že jí nesedí krmivo co jí dáváš !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:39 Žena Číslo1 [1]
....už jsem pohřbila takovejch rybiček... Zřejmě nebude chyba v rybách, nemyslíš? Těžko se radí, když o Tvým akvárku nic nevíme. Udělej si prezentaci, pak třeba napíše víc lidí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:31 Andynka – Re: horvi
Nestraš ... už jsem pohřbila takovejch rybiček a ted začít na novo .. ehm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:23 horvi
no ja som mal tiez parik ...a samcek dostal nejaku chorobu neviem co to bolo....potom mi ostala samicka a tiez bola stale pri dne a asi tak o tyzden tiez zdochla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 14:29 Andynka – Re: chicko
Přiznám se, že jsem začátečník,ale podle všeho asi těhotná je.K plavání jí vyprovokuje jen samec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 14:23 Muž chicko [124]
Bude nejspíš brzo rodit, je těhotná???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 13:48 Andynka – Mečovka
Ahoj všem!
Mám párek mečovek a samička je skoro celý den u dna.Nevíte čím by to mohlo být?Ostatní rybičky jsou čilé jen ta mečovka ne.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 10:30 Muž Turok [18]
káždý píše to co si myslí, a každý by si měl udělat o tom vlastní obrázek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 22:11 Nine – Re: Naďa
Podle mě ne, těch 50l by mělo stačit bych řek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 20:54 Žena Naďa [33]
Mě připadá 50l malé i na mečovky, píše se, že mají mít nádrž od 200 l, aby mohli rychle plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:24 Muž chicko [124]
jak které ryby například u dánii se dá za hejno považovat už 6 rybek, ale jinak je to těch10 rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:05 Nobody – Re: Frigo112
Minimálně 10 až 15 rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 19:00 Frigo112
ked sa mozem opytat ze koko ryb tvori hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:56 Muž chicko [124]
upřesňuji tedy odpověd pro pana levaP. To co sem obecně říkal o těchto rybičkách je pravda, ale pro vše akvárko by to bylo už trochu moc rybiček, protože jsou to hejnovité ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:53 Muž chicko [124]
už sem psal, že to bylo řečeno obecně a 5 mečovek + pár teter černejch by neuškodilo. Dál už jsem říkal opakuji obecně, že doporučuji hejno.....P.S.: nechci se s váma zase hádat spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:48 rolandmynar – Re: chicko
Není to narážka, ale nemůžeš někomu radit hejto teter k mečovkám do 50l, když nevíš, jestli to není hrubý objem. no jen matematicky je 5 mečovek po 10-ti cm 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:48 Nobody – Re: chicko
Nepřidal bych ani šupinku,natož rybku-hejno. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:46 Muž chicko [124]
no jestli je to narážka na mne , tak sem to myslel s tim hejnem obecně a ne do 50l. tyto ryby, ale snesou poměrně malé akvárko bez problémů a 50 čistýho už zas tak málo není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 18:38 rolandmynar – Re: chicko
Do 50l k mečovkám ještě hejno?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 17:52 Muž chicko [124]
Ano jsou to velice mírumilovné ryby a nejsou náročné na velikost akvária.Doporučuji kupovat hejno, nejsou rády jednotlivě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 17:17 levaP – Mečovky + další ryby
Mám 50l akvárko, myslíte, že mohu k 5 mečovkám dát ještě nějaké tetry černé??Díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:59 rolandmynar
počkej počkej, takže podle tebe ten meč co má mečovka neni gonopodium, ale to maji i mečovky u řitní ploutve?? já jsem celou dobu přesvědčená, že právě v meči je to gonopodium skovaný!! Ten můj mečovec je vždycky srandovní, když s nim honí samičky po akva pozadu :))))


Mrkni se samičse na řitní ploutvičku a samečkovi (tu nenajdeš) a uvidíš rozdíl. Samec má místo ploutvičky "malinkého pinďourka" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:45 mečovec
počkej počkej, takže podle tebe ten meč co má mečovka neni gonopodium, ale to maji i mečovky u řitní ploutve?? já jsem celou dobu přesvědčená, že právě v meči je to gonopodium skovaný!! Ten můj mečovec je vždycky srandovní, když s nim honí samičky po akva pozadu :))))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 19:07 Standa
Nevite prosim jaky sou vhodny ryby prave k mecovkam a k pavim ockum? a nevite kdy se muzou prdnout mlady zpet kk rodicum? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 06:52 Standa
pro georged: No to je fakt ja bych se taky s nikym a obyt nedelil:-D njn evoluce je evoluce;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 23:32 Muž georged [44] - Živorodky
Proč mít půlku když lze mít celé akvárko ? :-D Příroda je zařízená tak, že schopnější mají vše(je to základ evoluce a selekce hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:25 Standa
pro tomele: taky jako u jura127 nevis nejakej jinej zpusob aby se narvali? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:24 Standa
pro juro127: no tak to diky;) ale nechapu rpoc si nedaj pul akvarka kazdej a byl by klid a neda se proti tomu neco udelat krome vetsiho akva? hmm to bohuzel nepripada v uvahu! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:22 Standa
Pro Verunka: No tak to pak musi bejt v pohode ;) a jaky mas? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:21 Standa
Pro MICUS: promin nevim jak se delaj ty kosticky:-D no tak to bude tim ale me to furt vrta hlavou takovej velkej a necha se mlatit od takovy malyho(no asi o cm mensi) ale to bude tim ze ten mensi takm byl dyl a pak k nemu pribyl ten velkej! Sakra proc se nemuzou dohodnout normlane a neprat se ahezky rodit ditka a nezrat je!:-D hruza!:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:19 Standa
Pro filipsi: Hups no tak to bude tiom ja mam dole jenom 18l akva! sakra no ale snad to nějak přežijou;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 19:20 tomele
taky souhlasím s ►MICUS◄
mečovky jsou stejné jako hejnové ryby, když dáš jenom 2 samce tak se budou bít o teritorium ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 19:13 Verunka
Já mám jednoho samce a dvě samičky... a v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 17:08 Muž juro127 [6]
suhlasim ►MICUS◄
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:45 ►MICUS◄ – mečovky
Na jednoho samce mečovky bys měl mít 4 až 5 samic. Navíc při malém počtu samců dominantní samec dává podřízenému "kapky", zatímco když je samců víc, jejich agresivita se víc rozptýlí. Když máš samce jenom dva, je klasika, že jeden je king a druhej pořád zalezlej v roští. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:25 Muž filipsi [1295]
Je to spis o velikosti akvarka. Mecovky patri do vetsich. Jestli mas male, neni divu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:19 Standa – Mečovky a rady
Nevíte někdo jaký je optimální počet samců a samic mečovek?Protože já mam doma 2 samce a 3 samice a ten jeden (menší) samec furt tyranizuje toho obrovskýho samce. prosím o radu :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:35 Sokol – soužití
Poraďte jak míchat živorodky, aby se navzájem nepožrali, zejména aby nemizeli ty narozené. Díky za cenné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 13:14 jirka
bylo tam asi 20 ryb a všechno mladé ryby (nebo samice) ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:36 Sidonius
Jak píše Micus - s největší pravděpodobností nejde o přeměněné samice, ale o mladé samce, kde teprve nyní dochází k pohlavnímu dozrávání a zvýraznění pohlavních rozdílů (dimorfismu).
Aby bylo možné hovořit o změně pohlaví, muselo by být prokazatelné, že dnešní samci jsou bývalé samice. Nejlépe tím, že tyto ryby už rodily. ano :)
Za mých mladých let se samcům, kteří potřebovali k dosažení pohlavní dospělosti delší dobu, v jejímž průběhu dorostli velkých proporcí, říkalo "sekundární". A těm, co byli pohlavně dospělí ještě před dosažením tělesné dospělosti - "primární". A oba typy existovaly v širokém rozpětí od extrému do extrému - od pohlavně zralých samců s délkou těla i méně než 3 cm - po pohlavně nezralé s délkou těla i více než 10 cm...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:35 ►MICUS◄
Přesně jak říká petrys. Pokud samici, která už třeba i několikrát rodila, naroste mečík, tak už je obvykle neplodná. Pokud ale samec neměl ani náznak skvrny březosti a naroste mu "vercajk" později, tak je vše v nejlepším pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:15 Žena petrys [107]
podle knih jsou přeměněné samice neplodné/í, tím že jsou lepší samci, kterým doroste mečík dýl, se nejspíš myslí samci mladí, ale ne už dospělé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:01 ►MICUS◄ – co člověk, to názor
Já si naopak myslím, že pokud to byly mladé ryby, tak samci plodní budou. V Zukalovi dokonce píšou, že se tvrdí, že čím později mečík doroste, tím bude samec plodnější. O gonopodiu v této souvislosti nepsali nic. Mladé mečovky vypadají všechny jako samice ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:16 Niky
Ak si mala samičky a zmenili pohlavie na samčekov tak budú neplodné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 19:10 jirka – mečovka
Nedávno jsem si koupil mečovku , byly samé samičky nebo to byly mladé ryby (5cm) .ani ne za měsíc tomu začal růst mečík a gonopodium jako samečkovi , zajímalo by mě jetli bude plodný ! coze Předem děkuji za odpověď :) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 21:50 neo
Tibi, jestli s hje krmil običejným pracháčem, tak se nediv že ti pořádně nerostou, ja je krmím grindalem, ale to když už maj tak 1cm, je to velmi tučné živé krmivo a musí se dávkovat mírně, kvaristika je daleko rozvinutější než před 5 lety, mimikry, gryndal, octomilky atd se dají sehnat snadno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 14:30 Paja22
Je mi jasny,ze to chce cas,nez nak vyrostou,jenom sem chtel vedet,jak tak priblizne dlouho to trva ;-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=509