Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Black molly - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2023 15:23 Denisse Re: Silurian
Děkuji moc za komentář. Ano je to možné, když jsem je vybírala, tak měly živorodky velkoploutvé a potom zvlášť black, silver, gold molly,. Měli je ve dvou nádržích vedle sebe a prý jim i přeskakují z akvárka do akvárka, takže je to možné.
Já jsem chtěla vzít raději obě mollyny dorostlé, jelikož mám skaláry ještě malé, aby měli všichni podobnou velikost a skaláři do nic nešli, ale ta malá dalmatin molly tam byla jediná, takže jsem ji tam nemohla nechat smich Ale naštěstí do sebe nejdou a každý si hledí svého.
Právě, že se mi zdálo, že má to břísko až moc velké, ale to samé má i samec, takže tak asi tyhle prostě vypadají normálně :)
Je mi to jasné, přijde mi, že si ji samec namlouvá, takže i kdyby nebyla březí teď, tak určitě několikrát bude a nebudu to tedy nějak zvlášť hrotit.
Ano, přesně tak. Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2023 14:51 Žena Silurian [80] Re: Denisse
Nepřijde mi březí (mluvím o té stříbročerné samici, černý je samec), mají oba trochu zvláštní stavbu těla a hřbetní ploutev, jako by byli křížení s živorodkou velkoploutvou? Nebo baloon molly? Absolutně nejsem odborník, ale moje ostrotlamky vypadají trochu jinak, samce mám štíhlé jako proutek a na samicích je potom ta březost daleko líp vidět. Ale i tahle rybka bude jako koule, až bude březí, určitě to poznáš - se skalárami v jedné nádrži ale přežije jen ten opravdu nejchytřejší potěr, i pokud bude nádrž dost zarostlá. Což je ale zrovna v případě mollyn dobře, množí se neskutečně rychle, tak nebuď zklamaná jako já kdysi, když mi z prvního vrhu nepřežila jediná rybka, však ona ta populační exploze přijde. :-D
Každý nějak začínal, všichni (nebo skoro všichni), jsme ze začátku nasekali mraky chyb, důležité je, že se chceš dál učit a dopřát rybám důstojné podmínky a fajn život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2023 02:39 R Muž ctibum [6838] Re: Denisse
Takhle to tady chodí. I když se ptáš na březost, tak se ti k tomu od cesty dostane i komentářů k ostatním souvislostem, pokud je něco špatně. Měla bys být ráda a ne se rozčilovat...
Ve druhém vlákně jsi vyfotila i spodek nádrže a ta je prostě špatně, říkej si co chceš. To, co je vidět, je nevhodné dno, kusy plastu a nula živých rostlin. Řasokoule to nezachrání. Navíc je všechno až moc podivně čisté. Nebo chceš tvrdit, že ve zbytku nádrže je živá džungle až kam? Tak vyfoť celou nádrž, ať je v tom jasno. Pokud se pletu, rád se ti omluvím...
Jestli to nové akvárko ještě není ani založené, když teprve čekáš na vybavení, tak to potrvá ještě minimálně měsíc, než dáš všechno dohromady a zaběhneš ho. Nebo je chceš hned přemístit do čerstvé nestabilní nádrže? Aby tam navíc rodily? Takže ještě minimálně měsíc budou ryby v tomto. Nebo by měly být, i když je otázka, co je ve tvém případě méně špatná varianta... Jseš si tedy opravdu jistá, že v tomto rodit nebude, pokud je březí?

Já čtu, co píšeš a zcela evidentně tuto nevhodnou "dočasnou" nádrž dále zarybňuješ, navíc nevhodnými rybami, když jsi mollyny koupila před pár dny, aniž bys měla mít ve velmi blízké době připravenou nádrž vhodnou. Takže by ses měla trochu mírnit v reakcích...
Navíc nechápu, proč se ptáš na březost, když ti den předtím kolega napsal, že je to samec... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 23:04 Denisse Re: Anthrax
Ja už nevím, to je pořád dokola. Už jsem na to tady odpovídala, je vyfocen pouze vršek akvária a na dočasné akvárium má vybavení, rostin atd až kam. Ano to souhlasím a proto se ptám. Jak říkám, i kdyby byla březí tak do porodu bude už dávno v jiném akváriu. Jen jsem se zeptala. To samé nechápu, že pán v jiném fóru odpověděl, že je to vlastně sameček, tak už opravdu nevím. Ale děkuji

Edit: Přečtěte si prosím první co píšu + určitě neovlivním porod ryb, takže nechápu proč píšete že chci zarybňovat akvárium :-| Po milionté říkám, že i kdyby rodila tak to nebude v tomto akváriu!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2023 22:43 R Muž Anthrax [4730] Re: Denisse
Tahle živorodka podle mě ještě před porodem není.
Porodničku nedoporučuju vůbec. Je to pro rybu zbytečný stres. Tyhle ryby jsou březí dost často, takže to nemá cenu nějak hrotit a snažit se odchovat vše, co má přežít to přežije.
Navíc i kdyby ta ryby v porodničce, odrodila tak co pak s potěrem když ten se pak nemá v akváriu kam schovat? Plastové rostliny jsou k ničemu. Chce to houštiny živých rostlin. Např. růžkatec je vhodný. :-) rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

Edit: Stejně mi to nedává smysl se teď snažit nádrž více zarybňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 22:17 Denisse Re: afc1886
Mám zatím 54l akvárium, čekám na všechnu výbavu do většího. Odpovídáte na něco, na co jsem se opravdu neptala. Každý někde začíná a když se snažím dělat nové větší, tak myslím že 54l na pár dní rybkám stačí, jelikož jsou skaláři ještě mláďata a rostlin i kamenů tam mají dost. Soudíte jen z vršku dočasného akvária. Pěkný den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2023 05:19 R Muž afc1886 [14631] Re: Denisse
Pro tvé akvárium by bylo lepší aby ta rybka nebyla březí, protože to tvé akvárium není nejlíp založené. Myslím tím málo živých rostlin a nejspíš i nevhodné druhy ryb vzhledem k velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 22:44 Denisse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, myslíte si, že je moje živorodka těhotná? Mám ji teprv pár dní i se samcem ve společném akváriu i se skaláry a nerada bych o malé přisla, takže bych ji dala raději do porodničky, ale nechci ji trápit zbytečne. Jestli opravdu čeká, tak jsem ji už musela koupit těhotnou. Co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2022 20:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mafinus
Přečti si starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2022 18:22 Muž Mafinus [2] – Gold Black Molly
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je tato molly březí. Mám ji asi měsíc a půl a co vím ještě nerodila. O mladé by nebyl problem v akvariu jsou ukryty i zarostle oblasti. Předem děkuji.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2022 19:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Summer
Pozor tyhle rybky se dokážou přežrat až k smrti. Rodí každých 4-6 týdnů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2022 10:51 Žena Summer [48] – Black molla
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je molla těhotná nebo přežraná??? Všimla jsem si u zadečku bílého kroužku hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2022 10:16 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Muf32
Najdi si jak často rodí živorodky a jak to vypadá najdeš to i tady a na You-Tube určitě. Jinak rybka nevypadá moc zdravě má propadlé břicho což nevypadá pro ní moc dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2022 07:31 Muž ajajak [228] Re: Muf32
Vypadá že plná je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 22:54 Muf32 – Gold molly a "těhotenství"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám otázku pro nějakého znalce Gold molly. Mám akvárium s mnoho druhy ryb, ale jedna molly mi pár dní ležela u dna, na hladinu připlavala jen na jídlo. Začínala jsem se bát, že umírá. Poté jsem si všimla černých skvrn na ocase a po projetí internetu jsem jí raději dala do druhého akvária, kdyby náhodou měla mladé. Po dvou dnech jsem koupila i porodničku, ale začínám mít obavy, jestli je doopravdy "těhotná", nebo jestli ji trápím zbytečně. Mohl by mi někdo prosím poradit? Předem velmi děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 19:50 Muž vlka [3426] Re: David
Třeba jak je velká porodnička, kde je umístěná, jaké je v ní prostředí, hnojíš, céóčko, akvárium vypadá dobře, ale co z toho soudit ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2021 10:59 David – Jak předejít úmrtí mláďat.
Fotka k příspěvku Zdravím. Dnes mi Gold Molly porodila asi 18 mladých. Nicméně ráno za tmy jsem to nekontroloval a teď jsem našel v porodničce 13 mrtvých a 5 živých rybek. Neví někdo čím by to mohlo být, případně jak tomu předejít?...Budu moc rád za odpovědi. V příloze zasílám foto akvária.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:23 Muž vlka [3426] Re: Sunny
je toho spousta, u Akva-tera např : www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:22 R Muž ctibum [6838] Re: Sunny
Pročti si v záhlaví odkaz na zdejší atlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:02 Sunny
Dobrý den, čím bych mněla krmit malé molly?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 10:34 R Muž afc1886 [14631] Re: Blanka
Jestli jde o to akvárium co máš v prezentaci, tak tam tě podle mě můžou čekat ještě jiné problémy než nové malé rybky. Nádrž je čerstvě založená a teprve se pořádně zajíždí. Moje rada je přidat hodně živých rostlin, kde se budou moct malé rybky schovat a měnit častěji část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:24 Žena Blanka [2] – Male rybky
Dobry den máme Black Molly a tetry neonové dneska porodili Black Molly tří male jak se o ne máme starat aby je nesežraly ty velký :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 22:29 Muž vlka [3426] Re: Makča
Čauky, škoda, že nejsou fotky ostřejší, ale tak to vypadá, že je březí. Zkus lepší fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 22:01 Makča
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj jsem tu nová a chtěla bych poradit jestli je moje Black molla březí nejsem si jistá ale má nafouklé břicho mám ji zhruba týden takže asi už jsem ji koupila oblozenou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2020 08:20 R Muž Anthrax [4730] Re: Ilona
Ahoj. Já bych řekl, že je především přežraná (nepíšeš, že by nepřijímala potravu). Vzhledem k tomu, že se jí tam povalují vločky na dně porodničky. Rybu bych porodničokou netrápil. I kdyby měla vrhnout, tak ať to udělá normálně v nádrži, stací trochu růžkatce na hladinu a potěru přežije dostatek. A hlavně bych takto nepřekrmoval. Dávám vždy jen tolik, kolik dokáží ryby sežrat během pár vteřin. Přebytečné krmivo bych odstranil, než začne kazit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 23:37 Ilona
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naše Molly rodila 11 listopadu a už se zase chová divně a zase ji z horního otvoru zase kousek trci "něčeho"ven, přesně jako den před minulým porodem.

Je vůbec možný, aby rodila po 14ti dnech?

Nechtělo se jí moc pozovat... :)
Snad tam.bude něco vidět
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:43 Muž vlka [3426] Re: Appma
Spíš „prežratá“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 17:35 Muž Appma [48] Re: Franťáček
alebo je nazrata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:43 Muž vlka [3426] Re: Franťáček
Říká se březí. Na první pohled asi jo, ale fotka není dost ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 20:15 Franťáček – Těhotenství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tato ryba těhotná?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:57 R Muž afc1886 [14631] Re: Marek
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Přečti si charekteristiku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 19:53 Marek – křížení
Ahoj,

můžou se spolu třít black molly a gold molly? Popř. jak by pravděpodobně vypadali potomci?

Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 13:18 Žena ellienka [-3] Re: javur711
Já jsem Molly neoddělovala a mladé nežraly, když bylo v akva víc úkrytů a krmení víckrát denně. Nežraly ani mladé gupek. Ne, že by nesežraly nikdy žádnou, ale zvykly si na ten potěr a přestal je zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:51 Králík Re: javur711
Záleží na tom, jak je hodně krmíš a čím je krmíš, ale tak pod dvou měsících už je tam asi můžeš dát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:41 javur711
Ahoj prosím nevíte někdo kdy je ideální čas pro vypuštění mláděte Black Molly k ostatním dospělým mollam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 13:20 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Králík
Molla s pávčetem se nemohou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 22:17 0 Re: Molly
Když ty mladé budou mít šanci vyrůst, tak ony samotné budou přesnou a pravdivou odpovědí na vznesený dotaz. Osobně tomu nevěřím, že k tomu došlo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2019 21:48 Králík Re: Molly
Ano možné to je. Ale také je možné, že byla oplodněná samcem gupky, i když tam samce od gupky nemáš, protože samice si ukládají spermie od samečka a z jednoho oplodnění dokáží porodit až čtyřikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:40 Molly – Rozmnožování
Dobrý den. Je možné že by mi black molly mohla oplodnit gupku? Samec gupky v nádrži není a gupka už 2krat porodila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 13:23 Žena Mon [38]
Ahoj, nevite prosim, kdy se ustaly pocet a barva mladych moll? Prinesli jsme si samecka a 2 samice uz zbouchnute. Stribrna i zlata porodily kazda asi 15 ks. Po 14 dnech je jich celkem asi 16. A z ciste bilych se postupne nektere vybarvily do seda, nektere maji sedy jen ocasek. A u zlatych taky 2 ztmavnul ocasek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2018 20:01 R Muž Anthrax [4730] Re: Katka
Já bych tu s plísní lečil samotnou. Podle mě nemá cenu stresovat přelovovaním a hlavně vystavovat léčebné látce zdravou rybu. Tím spíš jestli je březí. Jestli chceš aby přežilo maximum potěru, tak si zařiď odchovničku. Jinak ve správně zarostlé nádrži ti přežije dostatek potěru i ve společnosti dospělých. ;-) Ale nevím jestli se ta tvoje nádrž v tomto ohledu někam posunula
rybicky.net/nadrze/28859
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 12:54 Katka – Potěr
Dobrý den, je jejich potěr citlivý na chemikálie? Jelikož jedna molly má plíseň a tak ji budu dávat zvlášť, abych ji mohla léčit, ale nechci ji dávat na samotku, protože minule byla hrozně smutná a pořád koukala skrz sklo do velkého akva na ostatní molly (které se taky držely u skla a koukaly na ni zpět). Kvůli tomu jí tam chci přihodit ještě jednu družku, aby nebyla sama. Napadlo mě tam dát jinou molly, která bude mít brzy mladé (abych měla větší šanci, že mi někteří přežijí, protože ve velkém akvu nemají moc šanci přežít), jenže se bojím, že by jim to léčivo mohlo ublížit.
Léčivo se jmenuje Anti-mykotin. Ještě jsem si předtím na doporučení ve zverimexu koupila eSHa 2000, ale na to, že stálo 4× tolik, je naprosto k ničemu, takže to používat nebudu.
Tak co myslíte? Mám tam dát tu s plísní samotnou, s tou těhotnou nebo ji tam dát s úplně jinou molly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 19:06 blue-kitty Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem navečer přendala potěr (dala jsem mu jméno Junior, chápu, není to moc originální stydim )do porodničky v akváriu. Celou dobu se ukrývá pod tyčí a už není tak aktivní jako v samostatné nádobě. Dnes se už odváží plavat na hladině, ale myslím, že i přes lepší podmínky, které má v akváriu mu zase nevyhovuje přítomnost dospělých ryb. Včera jsem si pomyslela, že takhle se asi cítí člověk, který se v kleci potápí mezi žraloky: "Raději se ani nebudu hýbat, jenom pomalé a plynulé pohyby."
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 21:07 Silviebaris Re: blue-kitty
Ta porodnicka je zavesena na akvariu pod krytem kdyz krmite jen otevrete a nasypete jsou ve stejne vode,poteru neublizite nijak.Urcite to chce i nejakou tu rostlinku kdyz to mate ted tak,chce to cas a urcite bude malych vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:54 blue-kitty Re: silviebaris
Jsem už koukala na porodničky, myslela jsem, že slouží hlavně, aby zabránili po porodu matce snít jikry/potěr. Ale jak se potěr potom může krmit, když porodnička bude zavěšená, koukala jsem, že je na zip, jestli to správně domýšlím. To se u krmení musí pokaždé otevírat, aby se tam dostalo prachové krmivo, že? Nebude to nebezpečné pro potěr?

Koukala jsem na tuhle:

www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:50 R Muž afc1886 [14631] Re: blue-kitty
Jen jí tam dej, vůbec se neboj. Věřím, že někdo ve tvé blízkosti ti kousek rád daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:47 blue-kitty Re: afc1886
Popis rostliny zní dobře, volně plovoucí, nenáročná, pouze problém bude s tím, že je středně náročná na osvětlení. Když nebude mít světlo, tak asi ani nebude splněna potřeba pro přeměny světlené energie na kyslík nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:43 Silviebaris Re: blue-kitty
Sezente si aspon porodnicku tu date jen do akvaria a krmite,ani to moc nestoji do 100kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 20:33 R Muž afc1886 [14631] Re: blue-kitty
Dal bych tam aspoň trochu růžkatce. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 18:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: blue-kitty
Pokud nemáš větší nádobu, tak víc dělat nemůžeš. Musíš být trpělivá a vykrmit ho do velikosti, aby ho nikdo v akváriu nesežral a pak ho vypustit mezi dospělé ryby.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5266-rozmnozovani-black-molly