Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.06.2010 14:04 Trabant
Ses zbláznil.Čichaci medový nemaj víc jak 6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:39 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
si sa zblaznil?????......mas tam toho dost......cichavcov medovych by som vobec do64litr. NEDAL ...........to znamena, ze tam mas dve male ryby-pancikov(4cmx2)+ dba cichavce zakrsle(6cmx2)+ dva cichavce medove.....presne neviem ale asi (12cmx2) + dvoch ancistrusov(10cmx2)+ 15kreviet (15cmx2)====30+20+24+12+8======94litrov cca.94litrov a ty tam chces nieco este pridat?????? sa ti cudujem ze ti tie medove nezozeru krevety......mozno potom by sa to trochu pohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:23 kniknak
Není to moc velke akva,ale podle toho co tam mas tak "ja" bych si tam dal neonky bo kardinalky nejake hejno.Nic s velkou tlamkou pro krevetky dobre nebude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:19 Majmula
Já myslim, že na tak malé akvárko tam toho máš víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:04 Muž barry [0] - Živorodky – Koho k čichavcům a krevetám
Mám 64 litrové AQ v němž dominuje páreček čichavců zakrslých a čichavců medových. Dno "okupují" dva ancící a pár pancéřníčků pand. K tomu ještě asi 10 razborek bornejských a ze pár krevetek (cherry a palmaty asi 15). Takhle to sice vypadá jako celkem "živé" AQ, ale protože se jedná ve všech případech o malé rybky chtěl bych osazenstvo trošku doplnit, protože na první pohled vypadá celkem prázdné.
Mohli by jste mi něco doporučit? Uvažoval jsem o rájovci dlouhoploutvém, ale asi by si neseděl s čichavci nebo ničil krevetky. Takže snad raději něco klidnějšího, třeba danio leopardí, neonky, nebo nějaké tetry? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 08:28 Žena Linduš [166] – Re: švíco
máš to moc pěkné a ti čtverzubci jsou úžasní, jak zaměřují a ten jejich kukuč...
no, ještě budou muset počkat, krevetky si individualistou zlikvidovat nenechám :-D
vím, že je to mimo téma, ale je vůbec nějaký živočich, který s nimi může bydlet? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:50 švíco – Re: Darsilius
Naprosto v pohodě... nejlépe jeden samec a dvě samičky k němu... ale prodávají se moc mladí a pohlaví se pozná trošku dýl. Kup 4ks a potom kdyžtak vyselektuješ. Chce to členité akva... takže nějaký pěkně rozvětvený kořen a hodně rostlinek. Mrkni ke mě na heliport rpo inspiraci (POZOR- heliport II bude brzy už jen krevetárko, takže má jiné propozice)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:27 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
jsou to zajímavé rybky...zvažuju jim udělat druhové miníčko...stačilo by jim 20l v zarostlé nádrži?(omlouvam se že odbočuji od tematu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:18 švíco – Re: Linduš
Čtverzubci jsou pěkní individualisti.. co kus, to originál. Většina jich seká dobrotu a pak se najde jeden trouba co žere krvetky a ostatní se potom třeba i opičí. Třeba teď se musím zbavit jednoho samce, protoře mu hráblo a ničí mi vytrvale několik dní kytky. Pokud ho někdo chce, ať si zajde. Plzeň - Slonavy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:48 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Darsilius
Myslím, že má. Ale bacha i Raviolka píše a dokonce jsem s ní o tom osobně bavil v Brně na burze. Krevetky tam má, protože, při nedostatku potravy (šneci) slouží jako náhrada. Navíc udržují akva a jsou hezké. Ale ona je zatím krmí dobře a okružáků mají dost, tuto informaci měla od zahraničního kolegy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:47 Žena Linduš [166]
to už je trochu mimo téma, ale plůdek rybek asi taky zbaští, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:45 Žena Linduš [166]
asi ne všechny, ale myslela jsem si, že když se dostanou po piskořku, určitě zvládnou i krevetku. škoda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:41 S Muž invalida [3881] – Re: roper
Chceš říct že moje krevety si nechal sežrat :-O :-D ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:40 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
mrknu na profil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:31 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
uživatel Švíco chová spolu krevetky a čtverzubce trpasličí a mam en pocit, že tam něco o napadani krevet má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:20 Žena Linduš [166] – čtverzubec
zdárek ahoj
u nabídky čtverzubce trpasličího (Carinotetraodon travancoricus) mají psáno: "Tato rybka je vhodná ke krevetkám"
co si o tom myslíte? máte s tím zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:51 Muž vlacek [402] – Re: Darsilius
100% si rozumi - razbory hengeli se drzi jen sredniho pasma a u hladiny. Neutoci na krevetky, ani male jsem nevidel, ze by nejak mely snahu chytit. Tim, ze nejdou vubec na dno, neni problem krmit krevetky potravou, ktera je na dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:41 Muž navik [908] - Sumci – Re: krousson
ano a mřenky by jim zřejmě pomohly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:38 Muž krousson [0] - Živorodky – red cherry vs skaláry
Ahoj mám 150L akva. Mám tam 4x skalára amazonská 2x tetra krvavá 4x mřenka nádherná.

Kdybych tam ty krevetky dal asi by mi je skaláry sežraly co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 20:06 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Jak si rozumí red cherry a rasbory hangeliho ? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 19:58 koala20 – koala20 Re.Jetta
souhlasim se Semtexem, red cherry toleruji i tvrdou vodu mne se rozmnozuji ve velmi tvrde vode z vodovodu a kyselosti mezi7-8 ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 18:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: koala20
V Brně určitě, jak jinde nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 17:47 koala20
daji se sehnat na akva burzach krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 16:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jetta
začal bych s Red Cherry, pokud nemáš žádný zkušennosti s krevetkama, tyhle s nimi být můžou bez větších problémů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 15:43 Jetta – Neoheterandrie elegans
Chtěl bych spolu pěstovat Neoheterandrie elegáns a krevetky v 35L AQ.
Ale rybky potřebujou tvrdší vodu,a krevetky měkou. jaká by mněla být tvrdost vody?(komkromis)at se daří oběma. U živorodek mám ted ph spíš k 7,5.
a jsou krevetky co vyžadujou tvrší vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jakubqo814
Neonky s krevetkama ano, ale počítej s tím, že sem tam si nějaká neonka na mladé krevetce ráda pochutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 12:45 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Jakubqo814
jasne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 12:38 Jakubqo814
NEONKY A KREVETKY VYHOVUJE ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:01 Muž O.Tom [439] – Re: Kristýna
ja bych volil vic vetsich akvarii i pro krevetky :) ale jaksi neni misto... mozna jedno, ale u zeme temer ve tme :( parmicka vypada mirumilovne.. akorat ojizdi rostliny, tu mrenku chci prodat ale nikdo ji nechce :) A ta bojovnice me teda prekvapila... hned jsem ji to donutil vyplivnout, ale nevim jestli to ten prcek ancik jeste rozplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 22:33 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: TomasOxx
Někteří lidé nemají problémy s chovem bett a krevetek pohromadě, já je měla. Bettiny mi rozervaly krevetky na cucky tone Ale malých ancíčků si nevšímaly.
Mřenky a červenoocasky nevím. Paví oka a platy můžou žrát mladé. Sekavci a ancíci jsou v pohodě. Sekavečci si krevetek nevšímají. :-)
Pokud krevetky chcete moc, asi bych volila menší akvárium vedle jen pro krevetky.

ahoj K´.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 22:07 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
sotva jsem to poslal, vidim jak si bojovnice rve do huby maleho ancitruse rozzureny ...
takze po krevetach by taky sla :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 22:04 Muž O.Tom [439] – Re: vlacek
Co rikate na red chery k osadce...
klasika ancitrus, sekavci pricnopasi, bojovnice, pavi oka, platy, parmicka cervenoocasa a mrenka nadherna...

ta mrenka by to asi na 99% pozrala co ? :( :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 14:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Nicky
Už se tu o tom napsalo hodně. Zkus pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 13:44 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Nicky
pancernicek klidne, ancitrus taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 13:34 Žena Nicky [195] - Labyrintky
A nějaké další rybky vhodné ke krevetkám? Třeba pancéřníčci? A co takový ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 11:30 Žena Linduš [166] – Re: Semtex
jsem dala taky jednu pokusnou k bojovnici. prý žije, ale viděna byla jen jednou za dva měsíce. naprosto souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 11:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Majk
Za půl roku "pouhých" 40 krevetek? To bych se styděl X-)
Loni jsme měli 10 krevetek Palmat a za půl roku jich prodali 800 kousků.
Krevetky mám v AQ proto, abych je pozoroval, měl z nich radost a ne abych je hledal a viděl jak se někde v úkrytu třesou strachy z bojovnic.
Taky jsem zkoušel Krevetky mít s bojovnicemi, takže vím o čem mluvím.
Bojovnice jak uvidí Krevetku, tak je jak řízená střela která málo kdy mine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:40 Majk
MAM 120L AKVARKO, 2 BOJOVNICE 9 DANII 10 NEONEK 4 TETRY KRVAVE A PRED PUL ROKEM DVE KREVETKY A TED JE JICH KOLEM 40 KREVETEK. POKUD JE DOST UKRYTU TAK SE KREVETKAM DARIT BUDE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:17 Muž wladys [291] - Cichlidy
Bezproblémové jsou třeba minirasborky galaxy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:02 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Nicky
neonky v pohodě,
enderky budou občas dotírat,
ale ta betta :-P , to je vraždící stroj na krevetky, velice ráda jim ukousne hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 06:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky – rybky X krevetky
Mám akvárko rozměry 80x50x40. Je doost vysoké, tak bych chtěla kromě krevetek chovat i rybky. Poradí někdo, jak by se snášely krevetky s: neonkami, endlerkami a bettou? Popř. co mám vynechat nebo co můžu přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 15:41 Muž vlacek [402] – Re: Semtex
Byly to dva samci a patrne ne uplne dospeli, ale chcipaci to v zadnem pripade nebyli.
B.brigittae nebo B.urophthalmoides ted mam take. Jeste jsou male a nedokazu je rozlisit (viz foto v prezentaci MiniMix). Jsou tam jako v dzungli, takze tam si i s nejmensimi krevetkami vubec nevadi.
Snad ty razborky neslupnou raci, jsou dost nenazrani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 14:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
vlacek napsal: vychazel jsem ze zkusenosti s black molly a to max 5cm velkymi. Ze by vetsi a hodne pribuzne mecovky...

Black Molly 5cm???
to byli pěkní chcípáčci oproti těm co jsme měli my min. 8cm ale i 10cm....

Pokud jde o ryby ke kerevetkám, tak co já mám Borarasky Brigitky (2cm dospělá rybka) tak i ty jsou schopný slupnout novorozeně krevetek jak malinu. Ale nijak je nenahání a neloví, pokud jim nevlítnou přímo do tlamky.
Osobně bych nechoval krevetky v přítomnosti ryb větších jak ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 11:16 Muž vlacek [402] – Re: invalida
Hmm...mozna ja malo ctu? Nebo jsi k nim stedrejsi, nez ja byl k mym black mollynam :-), ktere vzdy dokazaly primet dospele cherryny k brzkemu pristani, kdyz se nahodou rozhodly "vzletnout" ;-) Po odebrani mollyn zacal v akvarku rej krevetek :-) Mecovky jsem nemel, vychazel jsem ze zkusenosti s black molly a to max 5cm velkymi. Ze by vetsi a hodne pribuzne mecovky byly tak jine? Krmeni urcite hraje velkou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:37 S Muž invalida [3881] – Re: vlacek
To je zvláštní..moje mečovky su nevšímaj prcků a ti lezou všude :) Moje mečovky málo čtou ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:14 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Prekvapilo by mne, kdyby mrkla ;-)

Ale jinak souhlas s tim, ze byt spolu muzou. Na chovani krevetek to bude ale znat. Pokud nejsou v akvarku ryby, nebo jen male, krevety je v pohybu dokazi nahradit a krasne plavou volnou vodou, s rybami budou videt jen dospele a s mecovkami se asi ani ony do volne vody nepusti. V javaku se ale budou v klidu mnozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:59 Žena bluedream [245]
Pokud je dobře zarostlé akva, přežijí krevetky i s většíma rybkama. A budou se i množit, jen se musí mít malé krevetky kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:51 S Muž invalida [3881]
Jo to asi všechny ochutnaj..ale když maj šanci přežijou a množej se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:49 Žena Linduš [166] – Re: DrBolíto
i poloviční mládě očka si pochutnalo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: invalida
JJ s tím pozorováním máš pravdu, tuhle jsem pozoroval jak neonka zblajzla malou krevetku ani nemrkla. :-D smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1597