Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:45 Žena Linduš [166] – Re: Moucha
tak tak ano
jednou mi vcucnul čerstvě narozené očko. chvíli ho žmoulal, pak ho živé vyplivl.
spíš je to omyl, pancíci nejsou lovci a myslím, že s krevetkama dobrá kombinace. měla jsem je chvíli přechodně "odložené" v 18l. trochu se rušili u dna, krevetky šly radši do horních vrstev kytek, ale u žrádla se prčovně přetahovaly s pancíkama o patentky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:17 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Semtex
Aha. Myslíš že bych si mohl založit "krevetkárium" v nádrži o objemu cca. 7 litru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 10:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: MGK
...ale mohl, jako krmivo určitě.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 09:50 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Moucha
Ahoj, mám Parmičky čytřpruhé, Parmičky mechové, Parmičky zlaté a Ancistrusy. Asi bych si k nim nemohl dát krevetky že ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 09:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Trdej
no muzou se pokusit, ale krevetky utecou primo z papuly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 09:19 Trdej – Re: Linduš
Děkuji,A nesežerou nějakou sem tam ? Protože v attlase píšou,že příjmají i živou potravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 23:04 Žena Linduš [166] – Re: Trdej
jop ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 22:58 Muž AlQuds [161]
Mam v minicku krevetky (red cherry) a 10 techto borarasek, souziti bez problemu, uhyn na strane borarasek minimalni (1 ze 12 po 5-hodinovem prevozu v 35stupnovem vedru, ted 1 zrejme padla pri boji se sinici), spise se u mne nedari krevetkam, ale to boraraskami nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 22:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pavol
maniakva.sweb.cz/…

ten uhyn muze byt stresem.... ja mam zatim jen zkusenosti s galaxkama a u tech to tak je.... jinak se chystam poridit i tyhle skvrnoocasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 22:48 Trdej
Ahoj,prosím o radu... Můžou být pancéřníčci s krevetkama ? (corridas-nevím,jak se jmenuje přesně ,je takový béžový) Díky za odpověd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 22:27 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
ja mam 5, ale kupil som 8....3 chcipli pocas prevozu...asi za 1 hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 16:36 Žena Linduš [166] – Re: Forro
to je minimální doporučovaný objem pro rybu. taktéž se tam píše proč: dostatek místa na plavání a prostor na schovku před spolubydlícím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 15:45 Žena Forro [3]
ahoj budu zakladat maly akva set od atmana cr 320. Chci tam krevetky, ty jsou jasny. A mezi me favority k nim patri parecek čichavcu medových jen oni. Prostudavala jsem atlas ryb, pisi do 40 litru. ALe rybky maji mít v dospelosti jen 6 cm. Tak v tom nevidim problem. Ale chci slyset nazor jinych. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:07 Muž gigimasters [8]
I yby bylo akvárium krásně zarostlé. Všude rostliny trávníček atd.. Krevetky by měli tím pádem dost úkrytů tak by je skaláry všechny snědli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 12:54 jasanek29 – Re: jankaskodka
Z burzy jsem si přinesl pět krevetek a po pár týdnech jich tam bylo 20 a ted zase další těhule..... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 12:50 jankaskodka – Re: jasanek29
veľmi peknéé :) sa im darí keď sa množia ...čo si im tam dal nejaké afrodiziakum?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 12:22 jasanek29
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 12:17 jasanek29
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 12:16 jasanek29
Fotka k příspěvku a další těhule.........
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 12:15 jasanek29 – krevetky
Fotka k příspěvku Ahojky lidi,dneska jsem v AQ našel asi pět těhulíííííí krevetek,mám z toho radost,tak sem dám foto...... potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 11:22 bratranek – Re: Fugee
Cau,
měl jsem u krevetek Razborky Gaxy 6 ks a i když jsem tam nechal jen jednu, stále to na ně bylo moc. Snažily se být stále schované a nemnožily se. Když jsem, ale Razborku vyndal, bylo jich hned plné akva. Nedávno mi porodilo 8 krevet v rozmezí 2 týdnů a další 2 nosí.

Taky jsem vyzkoušel dát do druhého akva k neonkám, dániím a skalárům krevety. Asi tak tři týdny staré nedoplavaly ani ke dnu. Dospělé kusy ustály první atak. Když jsem, ale rybám nedal den najíst, nevydržely nápor skalárů ani dospělé!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 07:30 Žena Linduš [166] – Re: maalamut
gordon ti napsal správné řešení počtu ryb. dva pancéřníčci, jedna kardinálka, dvě dania kdes to viděl?
do akvárka s umělou kytkou krevetky opravdu nedoporučuju, i ty ryby jsou chudinky...
měl by ses nejdřív naučit něco o akvaristice, pak přemýšlet nad mícháním polívky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:50 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gordon
ancistrus se mi snimi snáší dobře už asi 2 roky, pancéřníčkovi kámoš umřel před týdnem ale je v plánu dokoupit, to samí kardynálky i dánia. Ale pořád nevím jestly by se s nimi snesly krevetky? Jestly si je mužu pořídit(jen pár) bez strachu že z aqaria udělám koloseum? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:31 Muž Gordon [22]
maalamut napsal: Je možné tyto krevetky chovat ve společné 60l nádrži s:

2x pestřenec červený
6x neonka černá
2x danio pruhované
1x ancistrus albino
1x pancéřníček kovově lesklý
1x kardinálka čínská

1 pancík je málo, je to hejnovitá ryba
1 kardinálka taky
2 dánia taky málo
Ve starém akva mi nedělala dobrotu kombinace pestřenci a ancík, ale možná jsem byl jen vyjímka.

Dobré by bylo:
6 neonek
6dánii
1ancistrus
5-6 pancéřníčků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:12 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky
Je možné tyto krevetky chovat ve společné 60l nádrži s:

2x pestřenec červený
6x neonka černá
2x danio pruhované
1x ancistrus albino
1x pancéřníček kovově lesklý
1x kardinálka čínská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jetta
Tak my je máme s trpasličíma a svítivéma, a množí se bez problémů. Ale u tý okatý nevím, tam přeci jen samička může díky velikosti slupnout ty menší jako malinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:27 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Mám red chery z živorodka trpasličí a živorodka okatá.
je možnost že se budou množit --- (krevetky)
krevetky se svlekají neskovávají se!!
je teda pravda že jsou větší než rybičky




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:21 Fugee
No, to jsi mě uklidnil. :o
Založím pro ně tedy odchovničku, a časem zkusím, jestli se jim tam bude dařít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2010 17:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Fugee
Plést si je nebudou, neboj. Protože se nespletou, je to pro ně jídlo a lepší jim nemůžeš dopřát než krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:09 Fugee
A to i v případě, že je budu pravidelně krmit?
(mražené - patentky a koretry, sušené - dafnie, atremie, komáří larvy, vločkové i granulové)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:59 Muž Gordon [22] – Re: Fugee
perleťácia a sklaláry by si je mohli plést s jídlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:51 Fugee – Krevetky red cherry a ryby
Zdravím,
potřeboval bych vědět, jestli mohou být krevetky red cherry ve 200 litrovém akváriu s těmito rybami (odpověď jsem v jiných tématech nenašel):

3x Ancistrus spec
2x Čichavec líbající (Helostoma temmincki)
2x Čichavec modrý (Trichogaster trichopterus sumatranus)
2x Čichavec perleťový (Trichopodus leeri)
3x Mřenka nádherná
5x Pancéřníček zelený (Corydoras aeneus)
1x Pancéřníček žlutý (Corydoras elegans)
4x Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
10x Razbora klínoskvrnná (Trigonostigma heteromorpha)
2x Skalára amazonská (Pterophyllum scalare)
6x Sumec sklovitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 18:12 Žena Tessee [6] – Re: Alzakhraj
mě to vychází pár měsíců v pohodě a bez problémů, ale je to u těch bett jak jsem psala jedinec od jedince...hold není jednoduché narazit na ten "správný" kus... mě se to povedlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 17:07 Alzakhraj – Re: papaja54
Mno je tu toho na todle tema napsano uz hodne a sameci bety se udajne vyzivaji v utrhavani krevetcich nozicek:-o S japonicama bych se toho nebal protoze alespon ty moje jsou skoro velky jak ta ta beta;-) Nicmene cherry se sameckem betty bude asi risk a nesel bych do toho sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 11:21 Žena Tessee [6] – Re: papaja54
tak to si myslím by mělo být v pohodě. Držím palečky a ať to klape :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 10:46 papaja54 – Re: Tessee
No..... tak asi to taky tak zkusím :) .Myslím že mám celkem klidnou bettu, ani po malých endlerkách mi nejde :-) ,což jsem se celkem divila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 22:47 Žena Tessee [6] – Re: papaja54
no já mohu ze svých zkušeností říct jen tolik, že už krevetky (red cherry)s betťákem mam asi 3 měsíce a všechno je v pohodě, dokonce mi i krevetky teď nosí a on si mezi nimi jen tak plave a to na skoro každym tempu nějakou potká :-D dřív jsem měla páreček, ale holčina mi žel bohu uhynula, ale také to bylo v pohodě, nijak se po nich neoháněla a vše klapalo. teď si budu holku pořizovat znovu...takže já za sebe jsem pro, ale přeci jenom bettky jsou jako lidé, každá je osobnost a také se to každé nemusí líbit. takže jedině metoda pokus - omyl...u mě v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 16:23 papaja54 – Re: paia
No právě, já se docela divím :-) .Ale on si tam mezi nima v klídku plave a ani si jich nevšimne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 16:19 Muž paia [3]
Mně teda beťák po malých endlerkách jde, dokonce jsem ho za tímto účelem pořizoval. ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 16:14 papaja54
Takže myslíte, že by se opravdu nesnesli??Už jsem nad tím jednou přemýšlela a teď když mám v akva malé endlerky (opravdu malé) a betta si jich ani nevšimne(já nevím no,třeba po malých rybkách nejde, ale stejně :-) ), tak si říkám že by se třeba snesli.(ale rozhodně to nechci riskovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 15:23 harpunar – Může,stejně jako může být spolu uňafaný
pes plemene jezevčík a pittbull.Otázka jak dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:05 tttomas – Re: papaja54
na tohle je snad jen jedna odpoved a to nemuze, bojovnice je pomerne drava rybka, takze mlade krevetek a v horsim pripade fousky od dospelich jedincu by bojovnici prislo jako velmi chutne spestreni jejiho jidelnicku,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:04 sikula
Moje beta vychází s bílými krevetami (japonica). Na červené (red cherry) útočila, tak musely krevetky pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 10:45 papaja54 – Betta s krevetkami??
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, zda můžu mít bojovnici pestrou s krevetkami...?

Předem díky za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 08:21 Žena Linduš [166]
a to máš v těch 16 litrech?
pancíci neloví. jednou mi leopardí náhodně vcucnul čerstvě narozené očko, chvíli ho žmoulal a vyplivl. očko přežilo. krom toho malé krevetky umí uskočit. nevidím problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 22:49 Muž noiseless [1]
ja mám takúto kombináciu, na veľké krevetky si netrúfa, skôr oni skáču po ňom, ale neviem ako to bude s maličkými, čerstvo narodenými .. mám ich dva dni a zatiaľ som nespozoroval nejaký útok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:10 Žena Linduš [166] – Re: Inky
souhlas s vláček. mám nanus a krevetky se s nimi perou o dlabanec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:05 Muž vlacek [402] – Re: Inky
Ja mam tedy corydoras pygmaeus, ale myslim si, ze nebudou. Ja je mam s red cherry, zrovna mi jedna nosi vajicka a jinak se stavy cherryn udrzuji.

P.S. Kdyz si vymenis fotku u profilu, mozna se dockas vice reakci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:35 JagerMaister – pancierniček malý(corydoras nanus) vs krevetky
ahoj nebudú mi pancierničky likvidovať malé krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 16:16 JagerMaister
OK ja mám zatiaľ 6 ale zvýšim :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1540