Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel akvária - proč nedávat podložku?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Juwel akvária - proč nedávat podložku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 12:46 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jednou pro vždy. Juwel se vybalí, postaví na nejlépe origo skříňku, případně kvalitnější, podložka se NEDÁVÁ, vezme se žiletka, vyřeže se filtr, který je pro větší počet ryb nedostatečný a žere peníze za přiblblé originální nesmysly. Poté přípojíme externí filtr 2x tak silný než by měl podle výrobce být a vesele zařizujeme :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 08:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulka
Bude to sedět po celém obvodu a středem nádrže, hmotnost se takto rozprostře na celý stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 07:47 Žena petulka [11] Díky
Ahoj vsem vam moc dekuju. Jeste jsme ty sroubky utahli a uz nevycnivaji. Mam akvarium 110 l od znacky Juwel s tim ramem vypada to i pekne nikdy jsem akvarko s ramem nemela. Uprostred je i takova vyztuz a akvarko nema kontakt s tou skrinkou proste to asi bude sedet na te vyztuzi uprostred a na tom ramu. Takze myslim ze toto jsme provedli spravne. Dik vsem a pekny den plny peknych dojmu z akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 20:42 R Muž ctibum [6910] Re: petulka
Teď tu tak sedím a koukám, že pod "61" s rámečkem podložku mám... stydim smich
Jelikož ho mám na sektorové skříňce, tak mi asi bylo vřele doporučeno moudrou družkou dát podložku a nepoškrábat nábytek... hmm
EDIT
Návod jsem četl celý, ale jelikož jsem set kupoval v Německu, tak byl návod německy. A já německy neumím. Takže nevím, jestli to výrobce zakazuje nebo ne... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 19:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulka
Mám RIO 450 a bez podložky. Je to v rámečku a ty šrouby (konfirmáty) jsou zapuštěné. Dáš to na podložku, nakřivo a problém je na světě. Výrobce ví proč to píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 19:21 Muž MartyK [31] Re: Zip
Mám RIO 240 s originální skříňkou a bez podložky - v návodu to bylo přímo zakázáno. AQ samotné je v rámečku s výztuhou a přesně sedí na skříňce. Zatím sklo drží jak má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 18:02 Žena tramtra [3202] Re: petulka
Je to tak, jestli bude akvárko na stolku v rámečku, tak podložku nedávej, bez rámečku podložku určitě použij.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 16:59 R Muž ctibum [6910] Re: Jifi
U mojí "61" ne. Ani nahoře, ani dole. Ale není to Juwel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 16:40 Muž Jifi [675] Re: ctibum
A ten rámeček nejde oddělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 16:12 R Muž ctibum [6910] Re: Wanderer
Ono jestli je dole rámeček, tak sklo v kontaktu s deskou není, je tam mezera tak 2 mm. Co může případné použití podložky způsobit netuším, ale pokud výrobce její použití výslovně zakazuje, tak bych ji nedával...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 15:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
Podložku bych dal v každém případě. Ať jsou šroubky jaké jsou a píšou v návodu co chtějí. Při zařizování akvária je podložka tak marginální částka, že to vůbec nestojí za riskování prasklého akvária a dalších s tím souvisejících problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 12:45 Muž Zip [277] Re: petulka
Ahoj, nevím jaké přesně máš AQ ale já mám RIO180:
1. šroubky jsou zapuštěné do dřeva, neměly by vyčnívat, lze zkontrolovat něčím rovným aby to o ně nezadrhávalo
2. mé AQ má dno ještě v plastovém rámu, takže se sklo přímo dřeva nedotýká ( v návodu byla myslím nedoporučena podložka)
3. pokud bych měl sklo přímo na dřevo, osobně bych dal podložku

Hlavně nesmí vyčnívat ty šrouby do skla, to pak rupne si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 12:22 Žena petulka [11]
Ahoj smontovala jsem skrinku od Juwelu a na ni dala akvarium juwel jak pisou bez podlozky. Ale jsou tam pod nim ty sroubky jak je s nima smontovana ta skrinka tak nevim nepraskne to? Ona to neni skrinka ale spis takova akvarijni policka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:22 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Romy
Izolace možná ano...Ale třeba v místnosti s teplotou okolo 25 stupnů a když je 10 cm písku na dně to zase až tak moc velký účinek nepřinese..Podle mého názoru.. ... Ale je třeba počítat s tím že ten dolní rám je trochu vystouplý oproti sklu dna..Takže s materiálem podložky se s tím musí počítat..Myslím poddajnosti...Výrobce uvádí ,že podložka není nutná...Ty rámy jak horní tak dolní to drží opravdu dobře..Ta 450 litrů nádrž je z 8mm skla..A prohyb skla na délku 150 cm je opravdu minimální ....Ale jak jsem už psal záleží na každém z nás jestli jí dá nebo ne..Ale bez ní to je naprosto v pohodě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Romy
Molitanová podložka se mi výborně osvědčila když mi vytekl olej kterým jsem natřel fototapetu, krásně to nasákla. :-| smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Gladis
Svůj důvod to má,co třeba izolace?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:49 jandy Re: Gladis
Jestli ji je potřeba použít je věc názoru, ale určitě ničemu neškodí a nevadí (max. vzhledově, pokud je větší než akvárium) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:23 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Gladis
Mám Juwel Rio 450 litrů..Bez podložky...Před ním jsem měl Juwel 180 litrů taky bez podložky....Není potřeba....Ale pokud si ji tam někdo chce dát je to jenom jeho věc.. ;-) rybicky.net/nadrze/7218
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:59 R Muž romant [27987] Re: Gladis
Podložku z materiálů typu polystyren, filc atd lze vždy jenom doporučit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:52 Muž Gladis [0] – Podlozka pod JUWEL RIO 180
Prosim o vas nazor.Dal jsem pod toto akvarium podlozku,ale pisou ze se tak nedava.Muze to necemu vadit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:29 pansuu Re: Cossi
No já ho osobně nekupoval, takže... Ale v přiloženým návodu jsem o sundávání rámečku ani nezavadil. Akvárko stojí už rok a zatím drží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:10 Muž krysikmouse [11] Re: Cossi
no já mám eheim a taky to bylo v tom plastovém rámečku . Koukal jsem na to jako jojo protože jsem si sehnal polystyren pod akva ale asi to tak má být akorát mi přijde že ta celá váha je vlastně zatížená na malinkatou plochu toho rámečku které tlačí do skla. Tak jsem si říkal jestli soudruzi v NDR neudělali někde chybu :-) ale zatímto neruplo takže pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:07 Cossi Re: pansuu
Kdyz jsem kupoval tohle samy akva tak mi rekli ze ta plastova podlozka (lista) je jen na prevoz a ze bych pod to mel dat podlozku. Mam podlouzku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 13:43 pansuu Re: Saraned
Mám taky Juwel rekord 60 a přesně do toho rámečku jsem uříznul karimatku ano Sice na ní nic stojí, ale možná funguje jako tepelná izolace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:57 Saraned Re: Sidonius
Takže díky za rady, tu podložku tam teda necháme, když to nevadí... (a když už jsme ji koupili :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:52 Saraned Re: Petr1
Protože jsme si předtím přečetli, že je dobré to pod akvárko dávat. Takže jsme ji koupili a až pri studování návodu přímo k tomu Juwelu jsme zjistili tohle... tak jsem jen chtěla vědět, jestli tomu akvárku neublížíme, pokud to tam dáme no... Ptám se příliš mimo? No přiznám se, že v této oblastí zatím dost mimo jsem, proto se ale taky ptám... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:50 tube Re: Saraned
Já jsem koupil taky set Juwell Rio 180 a to akva (dno je v takovém černém plastovém rámečku) a je to v pohodě.Ten rám byl součástí kompletu a nahrazuje tradiční používanou podložku.Dno nemá tím pádem kontakt se skříní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:49 Sidonius Re: Saraned
jestli to tam fakt vadí, nebo tím jen chtěli říct, že to není nutné tam dávat? Je teda fakt, že to akvárko má takový svůj spodní kryt...
Za b) je správně. :-) Ten spodní kryt nahrazuje podložku. Ale když už jste ji koupila, je na vás, jestli ji použijete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:47 Petr1 Re: Sarened
A proč tam chceš dávat podložku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 10:40 Saraned – Juwel akvária - proč nedávat podložku?
Nikde jsem to nenašla, ale jestli už se to někde řešilo tak se předem omlouvám. Koupili jsme si akvárium Juwel Record 60, je to 54 litrový komplet. Četla jsem návod a tam je výslovně zakázáno dávat pod akvárium jakékoliv podložky (kecám, ne výslovně, ale obrázkem). Ještě než jsme to zjistili tak jsme už jednu přesně na tento rozměr (60x30) koupili. Takže ho tam nesmíme dát? Nevíte někdo proč by to tam nemělo být, jestli to tam fakt vadí, nebo tím jen chtěli říct, že to není nutné tam dávat? Je teda fakt, že to akvárko má takový svůj spodní kryt, ale rozhodně to nemá nic jako podložku... poraďte prosím :-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2602x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5170-juwel-akvaria--proc-nedavat-podlozku