Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Perlovky červené - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Perlovky červené - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2022 19:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dada1981
Bývá ve zvyku ( dobrém ) nechat rodiče do doby "dokud o mladé jeví ještě zájem"...
Jak jsou vlastně staré ty mladé? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2022 18:49 Dada1981
Dobrý den. Mám Perlovky červené, už mají mladé. Chci se jen zeptat kdy rodiče mužů odlovit zpátky do většího akvária.Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 13:01 Muž Perlas [546] Re: Perlas
Dole usr: LiborSprysl dal krasny odkaz na clanek, ktery jsem prehledl a odpovedel mi na mnoho otazek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 11:11 Muž ajajak [228] Re: Perlas
Potěr nech na rodičích a ta Hnědovka neodchází jenom kvůli železu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 10:35 Muž Perlas [546] – Vajicka modrych
Fotka k příspěvku Jedná se o perlovku modrou, ale je to asi podobné jak u modré. (Neni vlákno na modrou :) )

Chtěl jsem zmněnit prostředí, odsával jsem dno a hle. Asi vajíčka. Nebyli vidět, jen si to tam hodně hlídali. Mám je chvilku a jsou pro mne nové.

Dotaz zní: rodiče si plody nesežerou (jestli se vyklubou) co ostatní? Nespapají je? Dohromady jich tam je 5 ks. Optimální by byly dvě rybky. S těžkým srdcem bych ty 3 odstraňoval. Bohužel jsem pouze dvě nemohl dostat minimální množství bylo 5. Ancistrusy tam asi nevadí ne?

Potěru pak nějaké arthemie, žábronožky a vše co doma najdu, aby se jim to vešlo do tlamky.

Dotaz 2: co nemám dělat, aby se nevylíhli. Rspktive, abych je svými zásahy neodkrágloval. Třeba bych potřeboval dávat koňské dávky železa, byť je špatně měřitelné. Odchází mi postupně hnědovky.

Stavební práce pozastavim.

Jak dlouho trvá než se rozplavou. Nakladené jsou asi v posledních 2 dnech. Mamce se zmenšilo bříško. Myslel jsem si, že je tato rybka akorát více nažraná. Asi byla v jináči

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2021 11:44 Muž RAP [1549] Re: Poweres
Mohou a nemusí.
Většinou se používají u těchto ryb používají Anubiasy a další robusní kytky.
Většina běžných cichlid bývá odolná, Thorichthys, Rocio, Akary....
Vždy záleží na podmínkách chovu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 10:13 Muž Poweres [59] - Živorodky
Zdravim chovatele perlovek.Optam se...nici perlovky kytky v akva?

EDIT- Jeste otazka.Je jeste nejaká hodne odolna ryba na podminky v akva??krome perlovek a kancika pricnopruheho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 15:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MikeCZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 11:54 MikeCZ – Chov
Dobrý den, mám dotaz. Hledal jsem v atlasu chov perlovky červené, ale nenašlo mi to. Mohl by mi někdo napsat chov? Jak veliké akvarium? Mohou být spolu s neonkami, tetravi a čichavci ve společenském akvariu? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2015 03:48 Muž LiborSprysl [9015]
Malé vybočení ze zajetých kolejí...teda díky Honzovi Haidingerovi... :-D potlesk www.akvarista.cz/… ... Majíc doma právě jen modré perlovky, dotázal jsem se Jeníka, zda nemá červené... "No mám tam nějaké, ale ony jsou taky trochu žluté..." Ne že bych trpěl posedlostí po perlovkách jako autor odkazovaného textu, ale přece jen "pár" druhů mi jich již za život nádržemi prošlo. O nových druzích rád čtu. Proto jsem si po Honzově větě říkal, že by to mohlo být "ono". Ani snad netušil co má doma...Jejich cesta ke mně nebyla jednoduchá. Ale trochu péče a ejhle z osmi rybiček jeden pár a už odstěhoval potírky z třecího květináče do nové skrýše... No netušil jsem, že ve mně ještě tak "obyčejně častý proces" v rybárně dovede nějak pohnout... ale ty ryby jsou hezčí než na fotkách. Snad jen ty poslední dvě je trochu připomínají...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2013 12:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: buballa
Když jsem vedl kdysi akvaristický kroužek, tak jsme měli v jedné dvoustovce párek a později hejnko perlovek červených. Navzdory tomu, že to byla jednodruhová nádrž, nevypadala prázdně. Přitom byla osázena jednoduše. Několik kusů Echinodorus bleheri, kořen, na něm Microsorium a na hladině Piscia. A vypadalo to super. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.01.2013 11:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
No perlovky nejsou zrovna ideální společníci skalárů.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 10:36 Žena buballa [0] Re: LiborSprysl
dakujem, kupovala som ju ako samicu, ale sa mi nezdá jej terajšie chovanie, nahána mi alfa samca skalára, ktorý je už ajtak chorlavý (prekonal nádor oka a nevidí naň, a má tiky)
v blízkej buducnosti mám v pláne dokupit dalšie perlovky, nech sa mi vyselektuje párik, ale uvažujem, že by som nechala skaláre dožiť a až potom. či? priznávam sa nemám skusenosti s perlovkami. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2013 05:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Deathbull
Na prcka to nevypadá. Podle toho anubiasu vlevo to má asi 7-8cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Souhlasím a pokud to není totální prcek tak spíš určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 23:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
S velkou pravděpodobností samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:00 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku Samec ci samica?
dikidiki!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 19:49 vojtech Re: LiborSprysl
no ja je krmim zivym a mrazenim krmenim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: vojtech
Odlišují se stavbou těla i trochu zbarvením.
Ivo - to ale pravidlo není, je třeba mít hodně dobře vyladěný pár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:05 vojtech ivo1339
jak se pozna samec a samice a dekuji za vse :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:30 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: vojtech
Perlovky se vytírají na pevný podklad, jikry, vylíhlý plůdek i rozplavanou drobotinu hlídají oba rodiče. Kdysi dávno, když jsem je choval, jsem přelovil ze společné nádrže chovný pár do menší nádrže se stejnou vodou a přenesl k nim kámen s jikrami, o něž se dále staraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 08:51 vojtech – mnozeni perlovek
potreboval bych vedet ja se mnozi perlovka cervena maji teplotu 20-25stupnu ale vice 24stu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:58 Rybicka123 – Re: smula
Děkuju =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:52 Muž smula [0] Re: Rybička123
Ahoj
mají rády skryté hladké plochy, tekže klidně i v kokosu. U mě sameček čistil až čtyři různé skrýše, záleželo pak na samičce kterou si vybrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:46 Rybička123
Mám pár perlovek rudých a sameček čistí vnitřek kokosu.... je možné že se vytřou tam??? jaké máte skušenosti s třením někde jinde než na kameni??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:45 rolandmynar Re: filipo
No dementní asi nebudou. Můžeš jim pak dát test IQ :-D
Nějaká vada tam asi bude, ale to se stává i u zdryvých a cizích rodičů. Rozhodně to nebudou mít všechny.
Pro Murény (viz. foto v mém profilu) jsem kupoval po 2 ,-kč rybky právě s takovýma vadama a byly z velkochovu, kde chovali různé druhy mj. taky na vývoz. Se stane i zdravým rodičům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:42 filipo Re: vojtak
myslel jsem aby to nějak nepoznamenalo mladý když jsou příbuzný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:37 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: filipo
proc ne? v kramu je maj taky z jednoho vyteru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:36 filipo Re: rolandmynar
Diky za odpovědi palec .Včera mi odešel starý pár perlovek a tak bych ho chtěl nahradit novým, když jsem si všimnul že se mi párujou malý, tak jsem myslel že dám do chovu ale asi vidím že ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:30 rolandmynar Re: filipo
nemuseli by být, ale nevadí to. Jen můžou mít některé mladé deformované jako lidé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:22 filipo Re: rolandmynar
Špatně jsem to napsal ten pár se vybral sám, a chci ho nechta ještě několik dní s ostatníma aby se u nich upevnilo pouto. Jenom mě zajímalo jestli nevadí že jsou to sourozenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:13 rolandmynar Re: filipo
Z mladých ho nevybereš spolehlivě a i kdyby, tak si nemusí rozumět. Nejlepší je nechat aby se vybrali sami z většího počtu rybek. Je to jako by tobě řekli rodiče tu si vem a žádnou jinou. Taky by se ti netrefili do vkusu. Když dáš 100% samce a samici neznamená, že se budou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:12 KAKTUS1010 Re: filipo
myslim ze u ryb je to jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:09 filipo – perlovky
Nevadí když vyberu pár ze sourozenců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2007 12:05 pytel Re: KAKTUS1010
pokud se nepletu. perlovky cervene v prirode ziji v biotopu obdobnem jako ja biotop amazonsky. takze pristinena nadrz s tmavou vodou, koreny a nekolika odolnymi rostlinami.

na obrazku je moje predstava, jak ma takove akvarium vypadat. obyva ho parek Aequidens metae.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 11:00 rolandmynar Re: KAKTUS1010
Perlovka červená nemusí být nutně červená coze :-D Má spousty odstínů od narůžovělé přes červenou až po tmavě fialovou. Mám na jedné (blbé) fotce v profilu 3 a každá je úplně jiná. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:57 KAKTUS1010 Re: rolandmynar
no to hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:57 rolandmynar Re: KAKTUS1010
Je velice pravděpodobné, jak na to koukám, že budeš mít dvě samice. Ty jsou mírnější a samci by se rvali jak psi v tvých 70-ti litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:55 rolandmynar Re: KAKTUS1010
To, že se roztahuje a třese, může být vyhrožování. Za 2 roky bys měl jikry už několikkrát. Kdyby to byl pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:53 KAKTUS1010 Re: rolandmynar
no ja im tam nic nevidim a su rovnake ale jedna je cervena a druha je taka purpurova ale tieje pohlavne organy tam nemaju nic ale ta jedna stale natahuje zriabre ked zbada tu druhu a cela sa trase ale ikry este nemali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:37 rolandmynar Re: KAKTUS1010
Rybky jsou to pěkné věru. Ty nevíš po dvou letech co je máš pohlaví? Jinak u 10cm rybek je to nejjednodušší podle pohlavních orgánů. I když v době mezi pářením nejsou tak výrazné, jde to v pohodě poznat. Jinak samec bývá vybarvenější, protaženější ploutve atd. jako cichlidy obecně, ale např. u mých byli jako dvojčata, jen jiných odstínů červené. Dospělé 10cm ryby poznáš v pohodě podle pohlavních orgánů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:30 KAKTUS1010 Re: rolandmynar
no chcem akva zmenit prestavat az to maju ako doma a ako sa rozozna samec od samic a mam aj nadrz tu na rybky.net kde su obydve odfotene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:27 rolandmynar Re: KAKTUS1010
Řekl bych, jako pro jiné velké cichlidy. Hodně úkrytů a hrubší dno. Dovedou stěhovat i poměrně velké kameny. Rostliny umělé, nebo silnější zasazené do květináčků, které by nevyhrabali. Úkryty jsou ale nutné. Když nakladou jikry na volný substrát, což se mi stalo, tak samec prohání rybky v celém AQ. Když pak byli v dutině, co jsem jim dal, tak celkem v pohodě, ale menší rybky to nepřežily s jakou urputností je naháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:20 KAKTUS1010 Re: rolandmynar
ja perlovky mam uz 2 roky a obidve maju cca 10cm ale chcem iba ako by to mali mat zariadene akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:16 rolandmynar Re: KAKTUS1010
Tak nekonec Perlovky? Choval jsem je taky (viz foto v profilu), ale moc radosti ti nepřinesou jako dospělé jsou opravdu dravé a můj samec po snůšce zabil obě samice. Dekoraci a rostliny jinak nic moc. Ty moje za noc dovedly přeskládat celé AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 09:59 KAKTUS1010 – perlovky cervene
prosim vas ako mam zariadit tymto rybam akva dno dekoracia atd a kolko sa dozivaju?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2352x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5149-perlovky-cervene--chov