Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 22:29 Miras
Pardon za překlepy: *stočená do Spirály... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 22:24 Miras – Paraziti???
Zdravím. :-) Všiml jsem si že jedna z blackmoll má u zadku nějaké bílé výstupky/flíčky, nebo tak něco a má nějaký divný hovínka, jsou dlouhá táhlá, celá bílá, místy tenoučká jako vlas, místy naopak tlustý, jakoby zcuckovatělý, a místy tenká stočená do spizály, jen na malinkým kosku vypadá normálně hnědě.. Jsou to nějací paraziti?? Co se na ně prosím používá?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 00:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Entizol můžeš zkusit,tím,že ryby nejspíš nebyly nikdy Entizolem léčené,není možná rezistence parazitů na léčivo.U teploty bych se nebál zvednou na 30-32°C,ale pozvolna.Dávkování jsem tu už někdy napsal,takže se dohledáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:10 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: Romy
Dobře, Entizol budu mít až v úterý, tak pak začnu léčit. Bylo by nějak vhodné zvýšit teplotu? A na kolik nebo o kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Nemoc je to samozřejmě přenosná a to pozřením cyst.S léčbou bych neotálel,čím později se začne léčit,tím je menší naděje na záchranu ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:53 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: voko
Zatím jsou v karanténě, ale chtěli bychom alespoň toho krunýřovce zachránit a pak ho dát do naší 200l nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:48 Muž voko [9] - Živorodky – Re: kraken192
jj bojím se, že už asi nepřežijou. A možná nakazí i vaše rybičky. Dal bych je jinam. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:31 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: Romy
No problémy s hygienou jsou v tom akvárku od založení (cca 2 roky). Ale rodiče to neřeší, což jim marně vyčítám. Rybky jim tam s tím žijou poměrně dlouho. Ty dvě rybky u nich byly asi 3 měsíce. Nejsou vyhublé a žerou. Je tato nemoc přenositelná z ryby na rybu? Nebo jak se to přenáší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:04 Muž Geri [29] - Skaláry
Momentálně léčím vnitřní parazity u skalár ve větším množství Neguvonem a celkem OK i kdyřž jsem 2 akvárka otrávil nenávratně, pořád lepší než si nechat nemoc rozject invazivně, to je pak už lepší ani neléčit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Záleží na tom jak dlouho bílé výkaly mají,je to odcházející výstelka střev.Léčit je třeba co nejdříve,nejlépe Flagellolem.Ohledně vnitřních parazitů je zde informací dost...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:23 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Zlepší se stav ryb v lepším prostředí?
Ahoj, přivezli jsme si dvě rybky (krunýřovce plochoústýho a paví očko) z otcova akvárka, že jim u nás bude líp. Zanedbávají totiž údržbu akvárka (skoro nesvítí a nefiltrují, netopí a neodsávají dno) a většina ryb tam má bílé výkaly. Zajímalo by mě, jestli ryby přestanou mít bílé výkaly, když budou mít v našem akváriu lepší podmínky, nebo budu-li je muset nějak léčit. Zatím mám ty dvě rybky v karanténě a vypadají čile.
Děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:48 Muž Martin [3]
Teď jsme koukal na zbytek skalárů,všichni mají jemně nafouklé břicho,žerou normálně,dejchají taky,tak snad budou OK :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:31 Muž Martin [3]
Fotka k příspěvku Byl to pěkněj samec 16cm! měl jsme ho jen 4 měsíce :-D už vím jak rozlišit pohlaví u Skalárů :-D samec má hrb :-D ale je to na 90%
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:20 Muž Martin [3]
Už to má za sebou,bylo to hodně rychlé,možná mu nesedly ty patentky,ale nwm už umřel.Snad to nechytli ostatní ryby. Tak bud muset koupit dalšího samce,mám jednoho dominantního samce a2samice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:18 Muž Martin [3]
Ano má,taky už jsme zjistil že mu nci nepomůže,už je na smrtelném akvarium :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:12 Muž karelpavel [18] – Re: Martin
Halvně ho dej mimo hlavní nádrž ! do karantény - podle toho jak to popisuješ, to má rychlý spád :-|
Takže zřejmě mu už nic nepomůže ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:56 Muž Martin [3]
Fotka k příspěvku Stav se pořád zhoršuje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:52 Muž Martin [3] – Zácpa?
Fotka k příspěvku Ahoj,
v pátek jsem vyměnilo vodu ve 125l Aq a rybky dostaly dobře rozmražený kousek patentek-2 kostky
druhý den koukám do Aq a jeden skalár nežral a divně dejchal,dneska jsme ho našel s nafouklým břichem včera ho nafouklé neměl,ležel u dna jako na fotce.na fotce jsou červené žábry-má je bílé
Myslím že je to zácpa,paraziti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 00:22 Muž Morath [29]
Nejaky napad? Rad bych po praci zajel koupit nejake lecivo pokud ho doma nemame, nerad bych nejaky vetsi uhyn ryb na parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:27 Muž Morath [29]
Zdravim, nejsem si jist, ale myslim ze by muj problem mohl byt podobny jako v tomto vlakne. Mam v akvariu dva Pestřence červené, samičku a samečka, jeste vcera byli oba v poradku. Ale dnes jsou o poznani svetlejsi, samecek ma na boku jakoby skrabanec, neni cerveny, spise bila, jsou nafouknuti a drzi se spis u dna. A predevsim maji jiz zminene bile polopruhledne vykaly (alespon u samecka to tak bilo, samicku jsem pri vylucovani nevidel, ale ostatni priznaky ma jako samecek).

Otazka zni, je to podobna choroba? Cetl jsem ze by to mohli byt prave Hlístice (kazdopadne jistotu urcite nemam, hubnuti jsem vzhledem ke kratke dobe nemoc nespozoroval) viz. www.akvarijni.cz/… a jakou lecbu doporucujete a zda lecit oddelene nebo cele akvarium, diky za odpovedi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Farrael
Flagellol je šetrné léčivo vhodné i pro citlivé ryby, krevetky by měly taky vydržet :) Sice je drahej ale účinnej, flubenol je ještě dražší (zlikviduje i šneky) a Entizol koupíš v lékárně na předpis od veterináře, bohužel tam je to s účinností horší, ale cenově je nejlevnější X-) Jestli ho snesou i krevetky nevím, ale ryby jo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Farrael
Tak vy chcete slyšet ještě názor?! :)
Tak to raději nechtějte! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 21:51 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Farrael
JO a teď jsem ještě zjistil, že ten Flagellol je pěkně drahej. 360,-- za 10ml je fakt dost. Za to mám pomalu nové rybky a ještě zbyde... :-X Takže chci slyšet ještě názor na ty ostatní léky co do snášenlivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 21:40 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Bob66
A můžu mít ještě takový dotaz. Mám v Gupkariu, kde to bohužel chytily taky i Sekavce úhořovité. Přežijí mi ten Flagellol? Jsou tam i krevetky taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Směs s česnekem tě proti vnitřním parazitům moc nepomůže, jsou to prakticky jen vitamíny, žádné léčivo, ale je pravda že vitamíny pomáhají být rybě odolnější, pokud by ale byla ryba už napadana parazity tak je to na nic ;-) Entizol už ztrácí účinnost na vnitřní parazity a léčba také není nejkratší a stoprocentní, lepší je léčit buď Flubenolem nebo běžně dostupným Flagellolem s kterými je to 100% X-) Flagellol se navíc jednoduše dávkuje podle návodu po 3 dnech vyměníš 80% vody po týdnu zopakuješ a je po problému :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:22 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: moliro
Entizol jen jednou nebo po 3 dnech vyměnit 1/2 vody a dodat poloviční dávku a do třetice za tři dny znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:11 GP – Re: JuraS
pokud to funguje, tak alespon mate jistotu, ze to uz nema vypestovanou rezistenci :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:06 JuraS – Re: Linduš
pro terčovce normál..psal jsem to sem několikrát, že ryby pokud by nebyly vzácné, drahé a nebo bych k nim neměl vysloveně srdečný vztah tak léčení spočítám na peníze za léky dopředu a přesáhne li polovinu ceny ryb pak ty rychle a spolehlivě usmrtím..akva desinfekce a jede se nanovo..mnohdy nejúčinější..mnoho léků na ryby zabije šneky...tuhle mi umřelo pár cca 10 malých okružáků a levatek v petce...ani nevím čím to, co bylo toxické pro ně...nicméně za 2 dny to byl takový smrad hniloby, že až se mi chtělo zvracet..takže léčím preventivně lžící soli po každé asi 4 té výměně vody a občas jedna kostička homemade antiparazitního...a jak jsem psal snad 100* já se malárie, žluté zimnice, úplavide a cholery nebojím pář roziko že se s nimi potkám se rovná téměř mínusu..a tak nevím proč bych měl mít v akva to a tamto..choroby prapodivné když je do akva nedávám...vy jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:00 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Linduš
Svoje ryby krmím směsí obohacenou o česnek :-).
Kdysi se mi této rady dostalo od zkušené kamarádky a rybám to zjevně šmakuje a prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:59 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Farrael
blby je, ze i kdyz to vylecis, bude se zrejme vracet - nerikam 100%, ale dost casto to plati. hlavne aby se zdarila lecba! ten cesnek bych zkusila, sice osobne s nim zkusenosti nemam, ale je to prirodni a zdravy :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:25 Žena Linduš [166] – Re: JuraS
eh, to jako myslíte česnek, coby vyháněč červíků? dělávalo se to u dědy se psem, na ryby upřímně čumím jak tele na nová vrata coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 14:23 moliro
Entizol v davkovani jedna tableta na 50L vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:47 JuraS
proto abych tomuhle předešel dávám občas homemade výrobu krmné mražené směsi s česnekem...když se ta kostičky rozmrazí tak ten česnek úplně čpí ze sítka...a ryby to žerou a nic jim zatím nebylo...a krmím kupovaným mraženým normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:38 Žena Linduš [166] – Re: Farrael
mám to samé. nakažená je bezpochyby celá nádrž, trvá dlouho, než se to projeví. léčím flagellolem a definitivně pomáhá hned, i když v návodu píšou o jedné aplikaci, vrací se to, takže teď zkusím přeléčit asi po týdnu znovu. tam si už nekupuji ani vločky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:35 Muž capko [40] – Re: Farrael
Podľa popisu,by sa mohlo jednať o črevné parazity.Môžeš skúsiť ten Entizol,ale aj Flagelol,neviem či ten druhý liek som správne nazval.Držím palce pri liečení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:17 Muž Farrael [28] - Živorodky – Bílé, poloprůhledé výkaly
Tak chlapci a děvčata mám problém. S pavími očky /už je tam nikdy nekoupim/ jsem si přinesl nějakého parazita, který se tak trochu vymyká těm co tu jsou. Neboť se projevuje jen jedním příznakem, tedy dvěmi. Takže rybky mají bílé nebo poloprůhledné výkaly. Normálně ale žerou a jiné příznaky nemají, krom toho tedy, že pomaličku hubnou. Nakonec uhyne. Ale trvá to velmi dlouho. Co jsem si všiml, tak to zřejmě drží jen paví očka. U jiných rybek jsem si průhledných výkalů zatím nevšiml. (a to už to nějaký ten pátek je). Esha2000 to nezastavila. Spíše jen zpomalila. Nevíte co to je a jak to léčit (já to odhaduju na střevního parazita, ale nevím na jakého.) Takže mě napadá Entizol, ale nejsem si jím jistý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:58 Žena Linduš [166] – Re: Prdka27
čekat až umře? a pak další? jak to má jedna, budou nakažené všechny. je tam dlouhá inkubační doba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:17 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj, prosim vas jedna z mych teter cernych uz nezere 6 dni.Ma bile vykaly a zvetsene bricho..cele akvarium se mi lecit nechce protoze ostatni rybko jsou v poradku.Co myslite mam jeste dal cekat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 08:58 RAP – Re: xOB
Je ho škoda, ale zase na druhou stranu je to tak, jak říkal Libor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 00:03 Muž xOB [83] - Cichlidy
Tak samec to bohuzel nezvladl sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:31 Muž xOB [83] - Cichlidy
Samec v karantene tri dny nezral a samicka je bez nej smutna a do karanteny u by se "nevesla".
Takze ho vratim zpet a budu se pripravovat na brzkej konec sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 12:30 Muž xOB [83] - Cichlidy
Samce jsem po Silvestru odlovil do karanteny, bohuzel bricho je cim dal vetsi :-(
Uvidime tedy co zere a zda z nej neco jde ven.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 10:07 kreten – Re: xOB
Zbytnění vnitřních orgánů nemusí být nutně pouze po žrádle. Navíc bych řekl, že je to ryba už věkovitější, která nebude mít ve zvyku nějak výrazně rejdit. (Ježíš teď jsem dočetl znovu váš dotaz - ano je věkovitější:-)) No to je prostě příprava na konečnou. Osm let je velmi slušný výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 09:52 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Skorica
Je pravda, ze obcas ve sve zravosti nabere do huby sutry s drobkama zradla, co stihnou spadnout na zem, ale vzdy je vyplivnul, to ze by je sezral je snad nepravdepodobny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 20:04 Skorica
To vypadá jakoby sežral nějaké kamení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 18:46 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: RAP
Spis nez prekrmovani, tak u me maji hladovku. Zastavam nazor, ze ryby maji byt neustale hladove, takze prekrmeni vylucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 18:21 RAP – Re: xOB
Nevím o žádném.
Jen mě napadlo jestli díky "překrmování se" u něj nedošlo ke ztučnění jater a díky tomu ke zvětšení břicha. Rozhodně bych zkusil hladovku v celém akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 17:56 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: RAP
Existuje nejaky projimadlo pro ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 17:35 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: RAP
Vhledem k tomu, ze pres vanoce budu pryc a o ryby se bude starat mamka, tak to necham az po silvestru. Jelikoz je takto uz asi mesic, tak to tech 10 dni jeste musi vydrzet :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 17:28 RAP – Re: xOB
Klidně bych ho do karantény dal. Alespoň uvidíš, jestli vylučuje a taky co.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089-dlouhe-bile-vykaly?od=439