Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 18:40 pawel Re: Vlad
jo řasi celkem udrží je pravda že je neníčí ale udrží větší problém je v tom že mi zabyl zavojnatku black Molly sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 16:01 vaclav Re: Sid
Řasobijec je vlastně hnojivo pro rostliny bioflor od Rataje. Je to jen komerční název. Já ho používal a je to skvělá věc až na tu cenu. Takře pokud můžeš jen do toho rostliny ti porostou a řasu to velmi omezí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 20:05 Don$ Re: vlad
chápeš to rychle někteří lidé kvůli řase vyhazují celé akvária i z rostlinama a jsou i tací kterym to tak znechutila že se na akvaristiku vybodli. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 18:21 vlad Re: Don$
Proč bych měl stříhat listy?Já už ted rasu skoro nemam (neznatelne, to je v kazdem akvu).Ja uz ted davam spis jako prevenci a samozr pro rostlinky :-)
A kdyz bych tu rasu mel zase hodne, tak mam jako ostrihat napadene listy???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 18:15 Don$ Re: vlad
Řasobijec používám a nelikviduje řasy přímo, ale dává sílu rostlinám bojovat s řasama a to tak ža rychle rostou takže při používání řasobijce ostříhejte listy nejlépe všechny rostlina je co nevidět okamžitě vyžene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 17:35 vlad Re: neo
Zas tak cool to neni, jen to drži rasy zkratka.Na anubiasu vetsinou hneda stetinkova, nebo mas nejakou jinou? U ty stetinky musis ostrihat napadene listy, me uz se to taky stalo , a anubias giletti za 120kc to prezil a roste hezky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 17:33 neo Re: Vlad
No ja nevim ale podle toho co rikas je to asi dost cool. Ja se snazim sundat rasi z anubiase ale nejak prohravam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 16:29 Vlad – Řasobijec
Chtel bych vedet, jake mate vy zkusenosti s řasobijcem, mě se docela osvědčil, ale nevim jestli to neni jen náhoda :-)
Sice řasy uplne neničí, ale dokáže je udržet na uzdě, a podporuje rostliny.
Co si o tom myslíte vy????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 18:36 kačka Re: Sid
No mě ho doporučili v obchodě prý to taky lijou do jejich akvárek,ale zatím jsem ho nepoužila, tak nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 12:00 Miro.M Re: Sid
Na zelené riasy mi Řasobijec nezabral.Pomohol mi od nich Tetra Aqua Algizit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 08:23 Jana Re: Sid
Už se to tu probíralo, řasobijec je na nic. Nepřekrmovat ryby, snížit průtok filtru a pořídt si rychle rostoucí rostliny, které odčerpají živiny a řasy nic nezbude, žádné slunko. A zkoušet, zkoušet a zkoušet.... Můžeš si pořídit parmičku černopruhou, ta požírá zelené řasy, ale stejně se jich úplně nezbavíš, do akva patří, jen se musí udržovat na rozumné úrovni. Ať se daří! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 00:21 Muž [] Re: Sid
řasobijec ,žadny zazrak!!řasy rostou i poněm!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2006 00:11 Sid – Řasobijec
Přiznám se, že s řasobijcem praktickou zkušenost nemám. Podle výrobce: "Přípravek o m e z u j í c í růst řas. Obsahuje Mo, Mg, rostlinné hormony a vitamíny. Působení přípravků je druhotné a je založeno na stimulaci akvarijních rostlin a mikrobů. Aplikace zvyšuje u rostlin tvorbu výměšků /algicidů/, které potlačují řasu. Významným způsobem aktivuje činnost mikrobů, které odbourávájí organický odpad. Přípravek neobsahuje herbicidní látky, které kromě řasy potlačují i akvarijní rosliny." Takže jsem taktéž zvědav, má-li kdo jaké zkušenosti s tímto přípravkem. Velké naděje, že pozitivní, si však příliš nedělám. Kdyby tomu tak prokazatelně bylo, jediná odpověď na otázku: "Co mám dělat s řasami v akva?" by zněla: "Vraž tam Řasobijce!"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504-pripravky-proti-rasam?od=212