Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výztuha u akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výztuha u akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2022 16:15 Muž Yirka [9118] Re: John Doe
Je to jak píší kolegové níže. Když už chceš investovat do moře, tak akvárium rozhodně není tou největší investicí, a proto bych šel také cestou silnějšího skla.
To tvoje řešení je až příliš neobvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2022 13:12 Muž Shimi [682] Re: John Doe
Akvárko někomu střel a nech si slepit nové z 10 mm bez výztuh a máš po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 12:26 John Doe Re: Yirka
Druhou necham klasicky zevnitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 12:26 John Doe Re: ctibum
Planuji more. Takze chci mit filtr co nejvetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 12:15 Muž Yirka [9118] Re: John Doe
To budeš mít tu výztuhu jen ze zadní strany nebo zepředu bude zevnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 11:48 R Muž ctibum [6870] Re: John Doe
To máš stejný, jako já... Šlo mi o to, jestli se ti za nebo vedle něj vejde slepený skleněný externí komorový...
To bude rostlinné? Nebo nějaké Malawi apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 11:33 John Doe Re: ctibum
Rozměry akvária jsou 100X40X50 8mm tloušťka skla. Akvárium je delší stranou u zdi, takže není problém ho případně posunout o tu výztuhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 21:04 R Muž ctibum [6870] Re: John Doe
Abys to zbytečně nepřehrotil... Jaký jsou rozměry nádrže? A kolik máš místa za nádrží nebo vedle ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 20:03 John Doe Re: ctibum
Ja bych ho chtel prave prez celou delku akva, kvuli vetsimu objemu filtru. Ted ta vyztuha konce 10cm od boku akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2022 19:45 R Muž ctibum [6870] Re: John Doe
Mám výztuhu uvnitř i s filtrem.. rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 19:34 John Doe
Ahoj taky mam dotaz ohledne vyztuze akvaria. Je mozne podelnou vystuz dat z vnejsi strany akvarka? Chci si udelat v itrni filtr na zadni stene a ta vystuz by me tam celkem zavazela. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 20:23 Muž vlka [3443] Re: sifon
S těmi výztuhami to bude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 19:34 sifon – Akvarium
Ahoj mam akvárium 120x30x40cm a hrúbka skla 6mm stačí to?.vystuhy pozdĺž a aj jedna na prieč v strede šírka 10cm.dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2020 10:56 Muž fido16 [631] Re: Weslinka
Tak to berte tak že se Vám pak akvárium s výztuhama bude lépe prodávat. Kdybych já měl kupovat toto akvárium z druhé ruky tak jej nekoupím už jen kvůli tomu že tam ty lišty nejsou. Ale je to vaše věc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2020 21:50 Weslinka Re: fido16
Želvu mám 13 let a až nebude, tak takhle velký akvárko určitě nechci, na ryby mám dvě malý. Šlo mi čistě o to, jestli je to bezpečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2020 20:40 Muž fido16 [631] Re: Weslinka
Spíš zvažte možnost toho že se vám třeba želva časem omrzí a budete chtít rybičky a budete chtít akva napustit doplna. Budete přemýšlet nad tím zda vám do rána neprdne. Navíc pak si nechat řezat výztuhy kupovat lepidlo a odmašťovadlo to bych se na to vykašlal. Domluvte se s nima ať to tam dolepí a není co řešit. Zaplatíte o 300,- navíc ale budete to mít vyřešené než se s tím babrat doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2020 20:34 R Muž afc1886 [14655] Re: Weslinka
Podélné výztuhy bych si tam rozhodně nechal dolepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2020 19:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Weslinka
Rovina technická: při 8 mm skla je to podle tabulek při naplnění do 30 cm se safety faktorem více než 2, takže by to snad mělo být ok. Já bych tam ale dal jak výztuhy podélné, tak alespoň jednu příčnou, jen pro klid duše :-)

Rovina právní: pokud to bylo objednáno tak, že to bude přesně podle nákresu a ono není (jinými slovy byla uzavřena smlouva a plnění podle této smlouvy ze strany dodavatele neodpovídá zadání, jen připomínám, že i "per huba" objednání něčeho je uzavřením smlouvy, nemusí to být vždycky 20 papírů A4 fontem Callibri velikosti 4), je možné žádat nápravu. Tady samozřejmě bude otázkou, co je a co není možné dokázat, ale myslím si, že každý sklenář tam ty výztuhy raději vlepí, než aby ho někdo tahal po soudech, sklo je celkem levné a nalepit to tam taky nedá tak moc práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2020 18:46 Weslinka
Ahoj, potřebovala bych jednu rychlou radu - nechala jsem si slepit akvárko pro vodní želvu 120x50x50, tloušťka 8mm, s tím že voda bude jen 30 cm... Na planku jsem měla podélný výztuhy, nicméně akvárko dorazilo a výztuhy nemá (krycí skla na umelohmotnou lištu). Je to bez vyztuzi dostatečný nebo jsou u tyhle velikosti a objemu potřeba? (Řeším jestli ho zítra vyzvednout, nebo odolat kamaráda na odvoz a nechat je vyztuze dodělat)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2019 01:03 Muž Lesha [2] Re: Northweaf
Nejsem žádný odborník, nejsem sklenář ale elektrikář :) Ale mám několik velkých nádrží a nedokážu si představit 800 litrů nádrž z 10 skla. Jedná nádrž co jsem zrovna nedávno si nechal dělat ma cca 430 litrů 230*31*60 (d*š*v) a je z 14 skla a sklenář mi tam raději udělal dvojté dno a i to příčně ještě spojil výztuhou. Podélné výztuhy nahoře mám taky, sice ne od kraje ke kraji, ale cca 2 cm od krajů a uprostřed je to spojené příčnou výztuhou o šířce 20cm. Tuto nádrž najdeš v mém profilu pod názvem PRACOVNÍ. a před měsícem jsem si nechal dělat další nádrž co má cca 250 litrů 245*31*35 (d*š*v) a je dělané z 10 skla a opět mám podélné výztuhy cca 2cm od krajů a 20cm příčnou výztuhu nahoře i dole a vím že on by takové akva co tobě sklenář udělal asi nikomu domů nepustil. Nevím na kolik tebe přišlo to akvárium, mě obě staly cca po 10,000. není to málo, ale pevností těchto akvárií jsem si docela jist a on také. a jestli zaplatím za akvárium 8000 nebo 9500 už podlě mě nehraje roli a oba máme klid na duši :) )Já i sklenář palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:13 Northweaf Vystuhy
Fotka k příspěvku Tak nakoniec dám na vaše rady . Vystuhy som odstránil a kúpil nové 1,5 hrubé a 9 cm široké . Na popud výrobcu akvárií nie toho od ktoreho mám akva ale od iného mi odporučil priam prikázal nedávať vystuhy do vnútra akvária ale nalepiť na vrch akvária čím upevním aj rohy. Zatiaľ som nalepil pozdĺžne vystuhy a večer sa chystám na priecnu cca 10 CM širokú a 1,5 CM hrubú kde mi daný človek povedal že ju mám zalepiť zo spodu na tie vystuhy čo si o Tom myslite splní účel ? Prikladám foto kde som nalepil tie pozdĺžne vystuhy a ten druhý človek tiež povedal že ak nie je výstuha pozdĺž celého akva tak síce spĺňa účel ale nie až na takú silu ako má tak neviem teraz. Pýtal som sa ho aj na ten môj rozmer a najmä na výšku tak povedal že by dal 1,2 CM sklo ale keď že dám tie vystuhy na vrch a aj priecnu tak akva predymenzujem tak že bez problémov môže byť 1cm sklo . Ukazoval mi akvárium cca 2500 litrove na ktorom pracuje a tiež to takto rieši ale samozrejme nie z 1cm skla. Tak píšte sa domna bude to už takto konečne dobre ? Podotýkam ešte dolepim tu priecnu vystuhu. Akva je vypustené a ryby vo vani aj s filtráciou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2019 20:54 Muž ZDRI [1415] Re: Northweaf
Sorry jako, ale tohle vzdávám ne
Půlce toho co píšeš nerozumím, s druhou půlkou nesouhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2019 20:10 Muž Jarry [1433] Re: Northweaf
Přiznám se, že mi trochu uniká smysl tvého původního dotazu. Proč se ptáš na něco, co sám víš nejlíp + máš dalšího odborníka, co ti to vyráběl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 19:08 Muž RAP [1549] Re: Northweaf
Měl jsem akvária od různých výrobců a nikdy neměly podélné výstuhy až k bočním sklům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2019 18:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Northweaf
Hele, prdlo ti to? Prdlo. Pár lidí ti tu řeklo, proč si myslí, že ti to prdlo, protože na to ses jich ptal. Tak se teď nehádej, že to prdnout nemělo a že by to tak mělo být určitě v pořádku, snažíš se obelhat sám sebe . Pokud chceš vědět, proč to prdlo, zkus oprášit středoškolskou fyziku a začít počítat, jaké tam asi působily síly, jaká je pevnost skla ve skrutu a v tahu a ono ti určitě něco zajímavého vyjde. Jinak na debatu o tom, že 130 cm dlouhé 10 mm silné sklo je ještě v pohodě a 140 cm už ne, asi není nikdo reálně zvědavý. Slepit se to dá z jakéhokoli skla, klidně i z třímilimetrového, pravda se ukáže, když se napustí voda -- a přesně to se taky stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2019 18:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Northweaf
smich smich smich sklo řeže laserem a pak na prasklou výztuhu namastí další kousky skla. Nech toho....
Hele, tu fotku s tou nabastlenou opravou si musím uložit.
A když už nic jiného, tak silikon se neořezává z koutů po vytvrdnutí, ale hned, dokud je to měkké se vytáhne stěrkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 18:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Northweaf
Spodní výztuha? U 130 cm dlouhé nádrže? K čemu? Ono to akvárium nemá dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 17:56 Northweaf Re: ZDRI
Neviem odkiaľ ste vzali že vystuhy 10 CM od okraja si nahovno . Neviem od koho máte akvárium ale odsledujte že ak je väčšie akva tak má 2 priečne vystuhy a to na okrajoch cca 10-15 CM od okraja a nie jednu v strede . Čo sa týka vystuhy tak neviem čo za literatúru čítate ale výstuha je výstuha iba vtedy ak je od okraja po okraj nie 4cm od okraja . Ak je 4 CM od okraja nejedná sa o vystuhu ale len o bezpečnostný prvok ak praskne akvárium aby sa sklo nerozletelo ale len prasklo ! Výstuha od okraja po okraj bráni tomu aby sa sklo prehnalo a silikón strácal na hodnote v spojoch. O tejto téme sa tu už písalo čo je výstuha ! Za ďalšie každé sklo sa rozpína voličom tepla a zmrstuje vplyvom chladu. Výstuha praskla z dôvodu že som razovo napustila akvárium prúdom studenej vody nie extre studenej ale predsa . Praskla jedna výstuha nie oba . Ak by to bolo nekvalitné spracované prasknú oba keď že akva je v rovine na chlp presne ! A voda sa rozpína do oboch strán nie na jednu. Dajte si Google a pozrite si fotky akvárií ako sú umiestnené 2 vystuhy ktoré sú priečne asi ťažko sú oba v strede ale na krajoch ! Za ďalšie mám v e-mailovej komunikácii odpoveď od nemeckého výrobcu akvárií že 1 CM sklo je postačujúce na rozmer 130x50x70 ak je vystužené na vrchu a aj na spode. Ale ak sa rozmer akvária vyšplhá nad 140 je potrebné 1,2 CM sklo to je účinné do šírky 180 CM nad tento rozmer má byť použité sklo 1,5 CM. Hovoríte o podimenzovani ale každé akvárium aj keď ma 1,2 CM sklo a nemá vystuhu od strany po stranu je podymenzovane keďže ťah nejde na vystuhu ale na okraje akvária kde je lepené keď že výstuha nemá spojenie aj so stranou akvária . Výstuha môže prasknúť aj z dôvodu že bola prehriatia pri brúseni alebo rezani zo urobilo mikro kaz. Ten Váš tzv výrobca.ponuka akvária ktoré majú 8mm sklo na akvariach kde nemá čo robiť . A nedáva ani spodné vystuhy kde dochádza k namahaniu spoja kde po uplynutí 5 rokov sa vám akva môže tiež rozletiet. Videl som dnes akvárium u známeho kde má 1cm sklo na akva 800 l objemu a má.ho 12 rokov a nemá žiadny problém . Neviem ako to reze ten vás skvelý výrobca ale ten čo robil akva mne tak to bolo rezané laserom kde je krásne spojenie silikónu . Moje akva pri prasknutí vystuhy sa prehlo o 3mm !!! Čo je bežné u každého akva s vystuhou kde moja bola prasknutá a daný ohyb malo.pri prasknutéj vystuhe. Typujem že.to vaše ak praskne výstuha vo nie je výstuha ale držiak krycieho skla sa rozleti . Môj výrobca je odomna 60 km a je ochotný hneď zajtra prísť dať priečne vystuhy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.06.2019 14:20 Muž ZDRI [1415] Re: Northweaf
Výztuhy 10 cm od kraje - další ukázka, že Tvůj "odborník" vůbec netuší, která bije a jak zde reálně působí síly, tohle je jen hezké šidítko pro dobrý pocit hloupé kavky/zákazníka. Škoda času dále toto komentovat, info jsi dostal, je to Tvoje volba. Jen by mě ještě zajímalo - jaké sklo (prosím konkrétní specifikaci, ne obecnou frázi) zde výrobce použil, že je, cituji: "pevnejšie ako obyčajne 1cm sklo"? Rád se něco přiučím...

Ještě krátké technické:
- při dimenzování síly skla je hlavní parametr výška akvária, ne jeho délka
- stejně důležitá, jaká síla skla, je i plocha lepeného spoje (která logicky roste se sílou skla)
- pevnost lepeného spoje v čase klesá rychleji, než "stárne" samotné sklo, to je jedním z důvodů (ne jediným), proč je předimenzovat sílu skla velice rozumné
- vůbec nekoukejte na akvárka ve velkoodchovnách, v minulosti jsme pro ně také lepili celé komplety nádrží, které byly úmyslně poddimenzované, důvodem je zde ekonomika (co nejnižší vstupní náklady) a pokud praskne nádrž v odchovně, je to obvykle mnohem menší škoda, než když praskne akvárko v zařízeném bytě/domě
- to, že něco vydrží zkoušku při napuštění, ještě neznamená, že to bude držet i za 5-10 let
- v reálném provozu je jen otázkou času, než dojde k nahodilému za(pře)tížení (náraz/úder/otřes), který předimenzované akvárko přežije, zatím to "na hraně dimenzované" rupne a vyteče, vzniklá škoda je vždy násobně vyšší, než peníze ušetřené při jeho zakoupení
- zejména v bytě s malými dětmi (vidím hračky na pozadí fotky) je docela podstatným faktorem i jejich bezpečí, divili byste se, kolik akvárek rozbijí malé děti a jaké úrazy při tom utrpí (manželka je dětská sestra, takže vím, o čem mluvím...)

Tož tak, ale chápu, že někteří z nás ten adrenalin k životu prostě potřebují ahoj

Edit: Nedá mi to a ještě napíšu něco k výztuhám :-) Ať nemusím psát romány, úvodem si přečtěte třeba toto:
www.glassrevue.com/…
A teď implementace do akvarijní praxe:
Horní výztuha je fajn věc, která pomáhá - dokud tam je... Nahoře je bohužel namáhána přesně tak, jak jí to nejvíc škodí (tahem) + údery a mikroškrábance od manipulace v akvárku, teplo od světel, naopak studené šoky od vody. Sklo je překvapivě pružné (kdo dělal ve sklenářství, ví o čem mluvím), pokud není namáháno šokově. Ale pokud dojde k prasknutí výztuhy (důvody viz výše), dostanou dlouhá skla akvárka silné rázové zatížení od maximálně napuštěného objemu/váhy vody. Což je pro ně mnohem rizikovější, než postupné plynulé napouštění nádrže bez výztuh. Pokud se to stane v novém akvárku, nejspíš vydrží - viz případ Northweaf). Ale představte si, že ta výztuha praskne po několika letech (sklo v čase křehne, pevnost silikonu se snižuje). To je další důvod, proč rozumní sklenáři a akvaristé materiál dostatečně (pře)dimenzují a výztuhy používají jen jako další rezervní "sichr".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 13:03 Muž Jarry [1433] Re: NHKG
Jo, vím o tom, proto jsem níže psal, že patří mezi odvážnější výrobce:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 12:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Ot: Sklorex občas taky dává moc tenké sklo nebo málo výztuh. Ono to vydrží, ale je větší šance na pohromu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 12:31 Muž Jarry [1433] Re: NHKG
130x50x50 z 8mm by mělo být ok, Sklorex má 120x50x50 z 8mm v ceníku, já mám od nich 130x50x45 taky z 8mm, jsou tam jenom 2 horní podélné výztuhy, začínající cca 10cm od krajů a nemám nejmenší strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 11:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Já mám přesně jak on řešené akvárium 130*50*50 cm z 8mm skla. Výztuhy nahoře po celém obvodu i u dna. Je to nutnost, pokud je poddimenzovaná tloušťka skla. Ale já si toto řešení vybral vzhledem k ceně a myslím, že nemám tak moc poddimenzovanou tloušťku skla. Akvárium drží už 14 roků, ale všechny ostatní už mám dělané klasicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2019 11:44 Muž Yirka [9118] Re: Northweaf
Takže na má slova s příčnou výztuhou došlo.....
Ale, nezlob se, to dolepení/vyspravení praské podélné je fakt prasečina a řemeslník by se za takovou práci měl stydět. Normální by bylo prasklou odříznout a nahradit ji novou. Pak by neřešil, podle mě nesmyslně, umístění příční 10 cm od boků. Tam je to fakt, již kvůli krycím sklům, umístěno, slušně řečeno, nešikovně. Veškeré dolepování samozřejmě na prázdné nádrži..
(Mám nádrž vysokou 70 cm, trošku vím o čem mluvím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 11:28 Northweaf Re: Jarry
Podľa jeho slov mohlo dôjsť k prasknutiu z dôvodu nejakého kazu na danej vystuhe. Mám známeho čo má 800 l akva z 1cm skla už dlhé roky od rovnakého výrobcu a nikdy nemal problém a nemá ani priecnu vystuhu a je dokonca chovateľ afrických cichlud kde má cca 15 akvárií od rovnakého výrobcu . Ja som osobne také veľké akva ešte nemal čo mám teraz tak preto som písal sem . Dokonca pán Fujer čo je uznávaný chovateľ má danú rozmer 130x50x70 taktiež na predaj s rovnako hrubým sklom ale má priecnu vystuhu . Volal som tomu panovy od ktorého mám akva tak príde lepiť ešte 2 priečne vystuhy ktoré ale umiestni cca 10 CM od okraja akva na jednej j druhej strane že do stredu to dať nemôže lebo by bola vysoko kôli dolepenej vystuhe a nedal by som už osvetlenie. Ďakujem aj tak za rady .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 11:11 Muž Jarry [1433] Re: Northweaf
Podélná výztuha se obyvkle nedělá přes celou délku, nechává se na krajích pár cm místo. Ano, může sloužit zároveň jako držák krycího skla, ale hlavní funkce je opravdu vyztužení. Spodní výztuhy si myslím, že ve většině případů nejsou nutné, tam je sklo vyztužené dnem, na které je nalepené - ale u větších akvárií se dávají.

Jinak od odborníka, co lepí akvária 10 let (a je úplně jedno jde), bych očekával akvárium, na kterém po napuštění nic nepraskne;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2019 10:48 R Muž Anthrax [4739] Re: Northweaf
Jde o výšku akvária. 10 mm je na 70 cm vysoké akvárko dost bída. Délka zas takovou roli nehraje, když máš výztuhy. www.aqcalc.eu
Edit: Ale samozřejmě nic ti tu nikdo nenutíme. Je to tvoje akva, tvoje věc. Jen se nediv, že když se ptáš, tak dostáváš odpovědi (i takové, které se ti nelíbí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:30 Northweaf Re: Yirka
Ak má už drbete že mám len 1cm sklo. Tak pozeral som kvalitného výrobcu akvárií a aha. Rozmer akvária 130x50x70 z 1cm skla len s vrchnou vystuhou . Ja mám aj spodné. Sklo optiwhite. A jedna Priečna výstuha. Mne príde dolepit ešte 2 priečne pri vypustením akva na minimum čo potrebujú ryby na plávanie. Sklo nad 1cm sa dáva pre akvária s dĺžkou nad 140 CM . Čím širšie sklo tým musí byť aj hrubšie. To že mám dĺžku 130 mi dovoľuje mať 1cm sklo ale s tým že musí byť vrchná výstuha a najlepšie aj spodná ale podotýkam VYSTUHA nie držiak skla !
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:14 Northweaf Re: vaclav
Máte len priecnu vystuhu. To čo je pozdĺž nie je výstuha ale držiak krycieho skla. Výstuha je pozdĺž celého akvária .
rybicky.net/k/forum/714476.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:11 Northweaf Re: ZDRI
Vypustil som akva. Dal som zaschnúť tie nalepené nové vystuhy a opäť som dopustil akva a žiadny prehyb už nevznikol. Človek čo to opravoval príde dolepit ešte 2 ks priečnych vystuh . Akva som kontroloval podľa vodovahy a je to úplne rovné. Človek čo mi ho robil tak robí tane akvárium už 10 rok a prevažne v Rakúsku. Sklo je pevnejšie ako obyčajne 1cm sklo. Vystuhy sú z obyčajného skla preto výstuha praskla . Vystuhy sú lepené pozdĺž celého akva a nie ako držiak skla . Výstuha je len vtedy ak je pozdĺž celého akva . Akva nemá už žiadne prehyby.
Edit: Akvárium pri lepenie vystuh bolo stiahnuté na cca 40% vody z dôvodu že nemám kam inam presunúť ryby . Pri lepenie bolo sklo vyrovnané bez prehybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2019 13:39 Muž ZDRI [1415] Re: Jarry, Nortweaf
Tohle není na hraně, ale těžce za hranou !!! Nejen síla skla, ale i způsob opravy (flikování, lepení výstuh při napuštěném akvárku). Ten "odborník" absolutně netuší, co dělá, nebo jsi ho k tomu donutil požadavkem na nevypuštění akvárka (což měl ale odmítnout).

Jenomže Ty nechceš kvalifikovanou radu, chceš, abychom Tě uklidnili, že to bude OK.
Podle mě nebude, ale je to Tvoje věc, já jednou nebudu mít 400 l vody na podlaze...

Mmch., konzultoval jsem toto už v minulosti se svým dlouholetým dodavatelem, který většinu své produkce prodává do Rakouska/Německa. Takto poddimenzované nádrže po něm nikdo nechce, naopak, když je to na hraně, VŽDYCKY chtějí pro sichr silnější sklo a výstuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 13:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Northweaf
Fotka k příspěvku Jinak souhlasím z Yikou jedna příčná výztuha by se hodila. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 11:57 Muž Yirka [9118] Re: Northweaf
Já bych to tedy bez příčné výztuhy uprostřed nezprovoznil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 10:55 Northweaf Re: Jarry
Fotka k příspěvku Čo je zle na Tom akva ? Spoje sú krásne len teraz to čo mi nalepil ešte nevytvrdlo tak ak to vytvrde ten prebytočný silikón orezem. Pripájam fotku vypustené ho akva ako mi prišlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2019 10:49 Muž Jarry [1433] Re: Northweaf
Každá výztuha situaci zlepší, osobně bych příčnou dal, ale doma bych to mít nechtěl, zvlášť při pohledu na "kvalitu" lepení, tohle dělalo s prominutím prase. To, že něco dělají Němci, ještě neznamená, že je to správně. U nás dělají výrobci taková akvária z min. 12mm skla (Sklorex a ty jsou spíše z těch odvážnějších), ovšem celkově akvárium od nich vypadá úplně jinak, než toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 10:31 Northweaf Re: Jarry
Nemci bežné vyrabaju taký rozmer s takým sklom.
Edit: Zaujíma ma či tá výstuha ktorá bola pridaná ako sendvič bude stačiť alebo bude treba aj priecnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2019 10:12 Muž Jarry [1433] Re: Northweaf
Jestli je to akvárium 70cm vysoké, tak bych ho tomu, co to lepil, asi vrátil celé. 10mm sklo mi přijde hodně nahraně (o čemž svědčí i ta prasklá výstuha), 12mm bych bral jako minimum, ale raději bych volil 15mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 09:58 Northweaf – Výstuha akvária 455l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Mám taký problém. Kúpil som akva 130x50x70 cca 455 l. Akva je z 1cm skla. Má akva sú spodné a vrchné vystuze tiež z 1cm skla. Problém nastal ten že keď som napustal akva tak jedna vrchná výstuha praskla rovno v strede. Dnes mi to prišiel ten čo mi robil akva opraviť a nalepil ďalšie vystuhy na tie staré a na tú čo praskla. Akva bolo napustené keď to lepil. Preto ma zaujíma môže zase výstuha prasknúť ak vypustim akva ak je výstuha nalepená na tej prasknutéj a na stene akva ? Priečku vystuhu mi nenalepil. Sklo je prehnute cca 3,5-4 MM na oboch stranách. Prikladám fotky prasknutia a potom ako na to nalepil ďalšie vystuhy. Ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 13:09 Muž hubipv [13] Re: Cyklohentán
no hej,ja vím... ;-) 80 vs 120...určitě ví co dělají a bez výztuh je údržba jednodušší...proč si zbytečně ztěžovat zivot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 11:38 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: hubipv
No hej, 12mm... Ale oni to 4ovia so 6mm

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5036-vyztuha-u-akvaria