Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec síťovaný - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krunýřovec síťovaný - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:57 jakubkofi Re: fido16
ano tak s tým môžem iba súhlasiť ale čo mi poviete na toto :( toto snad nieje trápenie !!! www.youtube.com/… tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:53 Muž fido16 [631] Re: jakubkofi
200 litru teda malo je! Na takovou velkou rybu ten by byl v dospelosti rad ze se tam vubec otoci. Kdyz potrebuje nadrz minimalne 150x50x50 coz je 375 litru a ne 200 nebo 20 litru!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.08.2011 15:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakubkofi
minimálně ty smajlíky o tom vypovídají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:48 jakubkofi Re: katterinecka
dal som mu ho preto lebo ma oto poprosil a on si ho aj tak v tom čase nemoho divoliť po finančnej stránke ;-) a ak vám je málo 200 litrov tak ja neviem stydim ale mám taký dojem že som tu za blbca hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakubkofi
tak proč si mu ho dával? Už pro něj máš vhodné akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:40 jakubkofi Re: fido16
Jak som ja trápil tú rybu ???Ved ja som ho dal kamošovi a on mi furt hovoril že žije žije !!! a ked som ho prišiel pozreť tak tam nebol a on mi povie žé už je 2 tíždne tuhý !!! u mňa bol ako jak sa hovorí prasa v žite !!! ja som mu všetko zaobstaral !!! rozzureny je smútné čo sa stalo a trocha ma to trápi sad ale je to už rok !!! a preto si nemôžem kúpiť dalšieho ??? alebo tak nejak ?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 15:15 Muž fido16 [631] Re: jakubkofi
Ty jo ty si nějaký magor! Takhle trápit rybky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   29.08.2011 20:28 jakubkofi Re: Deathbull
ale aspoň sa mal na čo pozerať v 20 L aqua.. :-P :-P a ešte si jedného kúpim ved risk je zisk !!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 19:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jakubkofi
No za dva týdny mu kvůli absenci dřeva určitě nechcípnul, ale tak hlavně že tě to tak pobavilo. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 18:50 Muž fido16 [631] Re: jakubkofi
Krásný až budu mít 6 stovku tak si ho pořídím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   29.08.2011 18:25 jakubkofi – Bokouka xD
Ja som osobne mal tohto nádherného jedinca a krrrmil som ho úhorkou (okurkou) a za krátky čas narástol z troch na 14 cm a dal som ho kamošovy a ten .... no fest som mu tlačil do hlavy že musí tam mať koren lebo ho obrusuje a ziskava tak dôležité látky na trávenie a tak ...:-D neee !!! nedal si povedať a ja sa stavím že kvôli tomu mu skapal do 2 týždnou !!! :-D ale neni mi smutno :-D určita sa má lepšie teraz !!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 16:31 Muž fido16 [631]
Pěkné video s giboušem www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: teleport
spíš bych to viděl na 300 litrové akvárium, ono to trvá než vyroste, ale pk po 25 cm roste jako blázen rychle, pak už ho ovšem zastaví velikost akva rozhodně bych ho nepořizoval o 200 litrů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 13:18 Muž teleport [3]
doporucujete jeden kousek do 200 akva s ostatnimy rybkami je jeho rust zavysli na velikosti akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:35 Muž xOB [83] - CichlidyRe: eni
Ploutev sroste pri dobrych podminkach velmi rychle. Kadopadne se podivej, zda se gibous nekde nezasekava a pripadne mu zvetsi jeskynku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:08 Žena eni [0] – Natržená ploutev
Fotka k příspěvku :-( nevíte, v čem je problém? Náš asi tak 13cm velký krunýřovec má poslední dobou čím dál tím více natrženou ploutev :-( Sroste mu? Posílám obrázek pro posouzení, zda je plotev natržená (např. o úkryt - občas vycouvává, tak třeba...) nebo zda není vykouslá od jiných ryb (máme parmičky čtyřpruhé, akary modré, cichlidky ramirezovy, parmičky siamské a čichavce), ale mám pocit, že si ho nevšímají :-O
Děkuju za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: kikut3
Nestresovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kikut3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:09 kikut3 Re: katterinecka
no a jak se jich teda zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kikut3
stresové skvrny, to je pro krunýřovce typické, můžou mít různé příčiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:34 kikut3 – KRUNÝŘOVEC SIŤOVANÝ
Ahoj.Mám takový dotaz mému krunýřovci se v poslední době cca. měsíc začali dělat takové světětlé skvrny místo klasického tmavého zbarvení.Nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: nanka
řekla bych že tenhle krunýřovec má trochu jiné nároky na vodu než tlamovci a že se k sobě moc nehodí. Ale určitě by pomohly i jiné informace, jako třeba parametry vody, údržba, nebo i fotka nádrže

pokud se podíváš do atlasu ryb na ten tvůj druh tlamovců (nevím jaký máš) tak ti povětšinou mají rádi vodu s vyšším pH a tvrdší, zato v jižní americe (odkud je tenhle krunýřovec) je voda kyselá s hodně nízkou tvrdostí.
Pokud nebude chyba v tomhle, tak možná v rychlé změně parametrů vody (pokud jste je dostatečně pomalu nezvykali), nebo byla v nádrži vyšší koncentrace některých nebezpečných látek, na které už si třeba tlamovci zvykli. Také v sobě krunýřovci mohli mít nějaké parazity a pomohl tomu i stres z přelovení, takže se to začlo projevovat až potom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 13:18 nanka
Mohl by mi prosím někdo poradit, s chovem gibicepse? Koupili jsme si do chovatele jednoho, měl asi 8cm a po dvou dnech zemřel. Tak jsme si koupili dalšího, byl menší a ten vydržel 4 dny. Nevím, co děláme špatně. Žije v 450l akva s ostatními tlamovci. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 15:16 Muž kchrz [24] Re: Masarowitch
Aktuální fotku nemám, umřel foťák, ale nádrž zarostlou poměrně dost, navíc je tam gibouš již téměř rok, tak už by si měl zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 15:10 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: kchrz
Nevim jak vypadá tvoje nádrž teď, ale mě osobně začal Panak vylejzat až po dvou měsících, až když byla nádrž hódně zarostlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 13:06 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
osobně nechápu proč mají zrovna tohoto krunýřovce v nabídce snad všechny prodejní sítě...99% z nakupujících na to nemá vhodné akva. a dle mých zkušeností nemají ani tyto prodejny v nabídce vhodné akva pro takto velkou rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:50 Muž cenega [1] Re: kchrz
ty moji to maj na stridacku,asi podle nalady.nekdy jsou celej den schovany a vylezou az vecer na krmeni a jindy jsou vystavený jako by se chteli necim pochlubit.co se tyka vykalu jsou opravdu vysoce produktyvni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:12 sokar Re: kchrz
To nic není,že je zalezlej je normální.V noci je aktivní, protože je to noční ryba.
Buď rád, že ti vůbec vyleze.Já měl L25 a vylezlo mi jen když sem ho vytřepal z baráku asi tak 3x za 2 roky a pak až mi zdechl. ahoj
Známej má akvárium do kterýho vypustil několik L čísel a ještě je od vypuštění neviděl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:00 Muž kchrz [24] – Plachý gibouš
Chtěl bych se zeptat, jak se chová váš gibouš. Ten můj je cca 20cm dlouhý, koupil jsem ho lodi přes inzerát. Mám 720L akvarium. Krom toho, že hrozně kadí a musim furt odkalovat (což bych mu odpustil), tak mi spíš vadí, že je pořád zalezlej vzadu za kytkama. Vylézá jen občas večer za tmy na jídlo.
Co jsem ho viděl u kamaráda, tak mu pořád plave po akvariu předvádí se, ale ten můj je prostě pořád schovanej, což je pak ryba na prd.
Jak se chová ten váš?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 14:50 Muž Killer [133] - SumciRe: Horác
Já sem nic nedostal..on se o něj ale stará dobře..Most,kde bydlím je v severních čechách.Když dostanu něco od magora,je to jiný než od tety..nevim jak to máš ty s tetou,ale ta jeho je prej v pohodě..Co se týče ryb,tak mam prostorů dost..ale to je všecko o něčem jiínym..prostě mu chtělka udělat radost drahou rybou a špatně vybrala. Ale nechat si gibouše (a podrazit ho), to už je podle Tebe v pořádku ryby nemyslí,nemaj pocitÿ a ikdyž je zakrnělej,tak se má dobře - netrápí se a je ve skvělý formě.Tak teď už to podle mě je v pořádku.Před 9ti lety sem mu to taky rozmlouval

myslim že ryby dopadají ještě hůř než tenhle gibi..jasně,v pohodě..já gibiho měl taky u tlamovců tehdy v 880 sem měl 3xgibi a 3xpardalis už nemam ani jednoho..pořídil jsem nově 1xpardala a 1 josemala..líběj se mi víc než gibi když vyrostou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2007 10:49 Muž Horác [3942] Re: Killer
Jinak by mi ho dal, ale dárky se nedávaj dál ...

Jiný kraj, jiný mrav ... Např. ve východní Asii je to zcela běžná věc ... když dostanu něco, co se mi nehodí, dám to někomu, o kom si myslím, že se mu to bude hodit víc, (tj. bude z toho mít větší radost, než já). Nejde o dar, jde o to darování. Jak praví klasik, do hrobu si vezmeme jen to, co rozdáme. Když budeš bydlet v garsonce v paneláku a dostaneš (od nějakýho magora) darem irskýho vlkodava, taky si ho nenecháš (nebo snad jo?). Ale nechat si gibouše (a podrazit ho), to už je podle Tebe v pořádku? Nechat si zvíře, o které se nejsem schopen řádně postarat, jen proto, že se jedná o dar je prostě kravina. Pokud se budeš tímhle hloupým pravidlem řídit, brzy budeš mít dům plný nepotřebné veteše a trpících zvířat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 09:39 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Malapa
Fotka k příspěvku mysliš třeba tohoto?:-Ppalec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 09:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Killer
Když žije tolik let, tak mu tak zle není, ale prostě je to zakrnělec. V pražské botanické zahradě maj ve skleníku správné gibíky, ty by se ani na pánev nevešli. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 09:26 Muž Killer [133] - SumciRe: Malapa
však to jsem napsal..nicméně ho dostal a dárky se nevyhazujou.Jinak by mi ho dal,ale dárky se nedávaj dál..on se přizpůsobil a teď se má celkem dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:56 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Malapa
přesně tak rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:49 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Killer
Ten jeho gibík je zakrnělej, špatnejma podmínkama ho podrazil a už nikdy nedoroste normální velikosti. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:36 Muž Killer [133] - Sumci – gibi
Gibi je opravdu oběť svého vzhledu když je malej,protože pak se kresba ztrácí..ale kámoš má už 9 let gibiho,kterého dostal od neznalé tety a gibi je ve 150 l akvárku a kytky mu nelikviduje,má cca 18 cm a je v dobré formě..navíc při krmení mu kámoš dává granule tablety nebo vločky přímo do huby..jeho oblíbená strava u kámoše jsou velké granule pro masožravé cichlidy.Všechny ostatní sumce zničil co tam kámoš dal a ostatní ryby nechává bejt..nicmeně mu ostatní ryby vybila nemoc když byl na koleji,zbyla mu tam 1 rasbora..tak chová jen gibiho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:33 :-) Re: Horác
Ty abys mě nechytal za slovo :-D :-D
Přiznávám - taky dobrá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:27 Muž Horác [3942] Re: :-)
A co Ladina kuchyň? :o) www.akvarko.cz/…

Přiznám se, že já mám taky máslo na hlavě ... Pořídil jsem ho do 150-ti litrů - s tím, že jakmile už bude cufílgrós, půjde pryč
(naštěstí už mám dva zájemce, u kterých mu bude určitě lépe).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2007 17:17 :-) Re: Renitko
Gibbiceps je jednou s typických ryb, která je obětí svého atraktivního juvenilního vzhledu.
Pokud zabloudíš do zdejšího atlasu rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy a prohlídneš si kolonku „Plave v nádrži:“ nenajdeš tam ani jedno akvárium vhodné pro tuto rybu. Když už by odpovídala velikostí, jsou nevhodně zařízena (ale určitě mají většinu hodnocení 100% :) )
Stejná situace je i u dalších podobně postižených druhů (třeba Pangasius)
Takže logicky předpokládám, (rád bych se mýlil) že jako další v řadě z ní nevybočíš.

Přeceněn o jednom giboušovi s důstojným příbytkem vím: www.akvarista.cz/… Ale to je vzácná výjimka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:02 Muž Horác [3942] Re: benny
Jako první přišly na řadu echinodory, pak anubisy. Teď už mám v akva jen stonkovky (přebytky z velkého akvária) a mikrosorium (to mu očividně nechutná). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 16:27 :-) Re: benny
Spolehlivě spase i anubias. Viděl jsem vzrostlé jedince chroustající tokozelku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 16:12 benny
když se tu už bavíte o téhle pěkné rybce tak by mě zajímalo jak je to s jeho vztahem k rostlinám. Teda de mi hlavně o vaše zkušenosti (článek na catfish sem četl). Je schopen zlikvidovat celý porost v akváriu nebo si jenom občas ukousne nějakej ten lísteček ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:03 maxipes Re: Renitko
no kamos ma 1000 litru a v tom 2 pulmetrove gibicepsi a maji se fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2007 22:39 Muž Nik [191] Re: Renitko
No, vzdělanější člověk zajisté ne. Jenže (nejen(zde se objevují zástupy lidí, kteří by to udělali bez sebemenšího mrknutí oka. Stejně tak, jako jsou schopní do něčeho takového nacpat čtyři sumečky žraločí. Proto ty reakce pode/nade mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 22:36 Renitko Re: Nik
logika je pouze ta že nebudu cpát půlmetrového gibouše do 50 litrů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 22:25 Muž Nik [191] Re: Renitko
Logika? :-O A smutná zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 22:22 Renitko Re: :-)
No nevím proč si hned myslíte, že když mám na těchhle stránkách 50 litrové akvárko. 6e zrovna gibicepse budu chtít chovat v něm.. to asi těžko že??? tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2007 21:38 :-) Re: Renitko
Ze všech zkušeností vyplývá, že chovat ho v 54 litrovém akváriu je týrání. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 21:00 JARDA111 Re: Killer
mam jednoho, ma tak 60 cm, ale ted uz roste pomaleji.mel 10 cm kdyz jsem pred 3 roky poridil potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5035-krunyrovec-sitovany--gibbiceps--chov?od=163