Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozlepení, prasknutí, povolení spojů

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rozlepení, prasknutí, povolení spojů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:05 Muž dudak [1885] Re: FrantisekP
Na to ti staci tuba lepidla, cca 150 Kc,- a potom spousta práce, nejhorší je očistit starej silikon, pak už je to raz dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 12:51 Muž FrantisekP [54]
Dokážete někdo říct na kolik cca vyjde přelepení akva? Dostal jsem ho použité, napuštěné není ani měsíc a začala se odlepovat přední strana v pravém horním rohu až do cca poloviny. Vypusitl jsem půlku vody a zatím ho stáhnul truhlářským ztužidlem.
Rozměr 100x45x36 (dxšxv) lepené na dno. Síla skla 8mm.
Je to po želvě takže poškrábané dno a pár šrámů na jednom bočním skle...

Je neděle a není kam zavolat abych si zjistil co a jak...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 22:39 Muž michalcod [13] Re: vaaclav
Děkuji, něco jsem zahlídl na akva shopu. Dávalo se to na zem a byla to kulátá krabička a pípalo to. Nic na zavěšení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 22:18 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalcod
www.konduktometr.cz/…
akvatechnika.sweb.cz/…
Kdysi jsem něco podobného používal stačilo telefonií sluchátko a tranzistor stálo to pár korun. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 21:25 Muž michalcod [13]
Taky to sem patří.
Někde na webu jsem viděl takovou "krabičku" která vydává zvuky když je ve vlhku(mokru).
Nemáte někdo odkazy? Zkušenosti?
Mohlo by to hodně lidem pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 09:57 Muž olwy [24] - TetryRe: O.Tom
Jo, je víceméně ve stínu. Jen prostě přemýšlím, jestli je lepší ho preventivně po 20 letech vyhodit a nebo v pohodě jet dál. Lepili to profíci, sériová výroba. Dno má podlepené okrajové lišty z černého plastu. Vypadá profi a dobře... Asi zkusím ještě deset let počkat. (případně - nestačilo by to při dalším stěhování celé jen z vnitřku přesilikonovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 15:11 Muž O.Tom [439] Re: olwy
Kdysi mi vyteklo akvárium tak, že se začalo vysouvat přední sklo, naštěstí se hned neutrhlo a naštěstí jsem byl u toho a všiml si, že akvárium teče a povoluje.

Byla to 250 litrová nádrž, stará možná 25 let, sklo nějakých 6,5 mm, lepeno starým způsobem na dno, nebyly silikonem vytřené rohy a bylo lepeno po domácku.. ne moc pečlivě.
Taky toho hodně zažila, spoustu stěhování atd.

Kdyby se takové akvárium dělalo dnes, podle aktuálních tabulek a postupů, mělo by silnější skla 8 mm a tedy větší styčnou plochu pro lepení.
Bylo by lepeno novějším pevnějším způsobem okolo dna, pravděpodobně bych nechal zatřít rohy a tak by samotný spoj nebyl po xx letech prožraný řasou a i ty silikonová lepidla si myslím budou kvalitnější, něž co bylo dostupné před 35 lety. Takže si myslím, že dnes poctivě udělaná nádrž bez vad může být i celoživotní záležitostí.

Všechno tedy závisí na spoustě faktorů, způsobu lepení, použitém materiálu, i samotnému umístění akvária, na přímém slunečním světle stárne vše rychleji než ve stínu, atd atd.
No a jak už bylo řečeno, čas úmrtí stejně předem stanovit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 12:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: olwy
Nedá se to poznat... :-) jednou se třeba utrhne přední stěna a budete vědět, že se čas naplnil... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 10:40 Muž olwy [24] - Tetry – Patnáctileté akvárko
Krásný den všem.
Potřeboval bych se poradit - mám krásné 300 l akvárko. Koupil jsem ho asi před 10 lety na aukru jako starší - řekněme 5 - 10 let staré. Teď má tedy cca 15 - 20 let. Je lepené černým silikonem, bez vnějšího rámu. Několikrát jsem ho stěhovat, vždy zpět napustil do 48 hodin. V současné době je plné, asi rok, bez jakýchkoliv problémů.
Mám ale strach, že se mi jednoho krásného dne rozpadne a vyteče na parkety. Máte zkušenost, kolik let AQ vydrží? Kdysi jsem kdesi četl, že by se po deseti letech mělo nechat přetmelit. Dá se nějak poznat, že se jeho čas naplnil?

Děkuji za rady a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 13:54 GP Re: laKatos
okolo a ramecek drzel az dno a v podstate pouze po obvodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2016 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: laKatos
No tak zase taková kopyta mi akvárka nikdy nelepila.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:06 laKatos Re: LiborSprysl
A když ses podíval v rovině dna byly ty stěny o kousek výše? Pokud ne tak dno vlastně bylo ve vzduchu a celé akvarium drželo na stěnách.
Jsou případ kdy akvarium stojí pouze po okraji avšak dnem akvária a ne bocnicemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 10:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: laKatos
V mém případě šlo o nádrže lepené "ven", tedy okolo dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 10:21 laKatos Re: GP
U těch setu co povolily a byly na ramceku tak dno bylo lepeno jak?
Byly na dně polozeny stěny nebo stěny byly okolo dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 09:06 GP Re: RAP
me povolil spoj se dnem... 2x... u setu na setovym ramecku. poucil jsem se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 18:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
A je to opravdu většinou??? Mně když šla voda, tak začala spodem a upadla celá stěna... zhora k tomuto jevu v poměru 2:8.... Já nevím... Možná je to způsobem lepení - lepení dovnitř a lepení ven, ale nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 18:24 RAP
Takový dotaz, proč většinou povolí lepení v horní části akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 16:02 RAP Re: sajchl
Pokud má šroubení průměr 40mm a pod matky je gumové těsnění, o 3mm větší díra není problém. Pro jistotu tam můžeš nacpat ten silikon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 15:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: sachlj
m.jezirkabanat.cz/…
Něco takového nevyhovuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 15:50 host Re: sachlj
OT: Komu není rady ....
Třebas tady hned na prvním řádku:
www.kupen.cz/…
Žádné německo ani nějaké ebay ale dodavatelé u nás. A pokud by jsi zavolal třebas do Albixonu, určitě ti poradí a pomohou, máš to více méně za rohem v Chuchli. Holt to chce zapojit hlavu a ne jen vymýšlet kraviny a žvanit na foru.
Edit: Ještě aby to nebylo jen škaredý, jedna rada.
Silikon a pvc nejde moc dohromady! Časem ti to začne zcela určitě téct. Je potřeba průchodka určená pro lepení a těsnit oboustraně na ploché těsnění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 15:29 sachlj Re: host
další chytrej..objel jsem obi štěrboholy, hoernbach černý most a nic takového tam nemají..vyhledám i návod na...a kde koupit....ale když to není u nás na trhu tak to prostě není..a nechci aby to stálo tisíce...nebudu platit stovky za poštovné nějakého kusu plastu z německa..kde to třeba normálně mají....když je díra 43mm tak mi poraď jak tam využiju šroubení 40 nebo 50 mm....nechlubím se jaký jsem IT mechanik...
udělat by se to dalo i z plexiskla..kde ho vzít a nekrást nevím a kdo by mi to nařezal na přesné díly to taky nevím...poraď kdo má cnc frézu a nebude to stát tisíce a slepím přepad z plexiskla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 15:11 host Re: sachlj
OT: Přestaň vymýšlet vymyšlené a zadej si do vyhledávacího řádku pojmy jako pvc šroubení, pvc průchodky, pvc trubky apod.. Chlubíš se jaký jsi IT mechanik a zatím nedokážeš zřejmě použít ani vyhledávač. Každý výrobce bazénů s tímto materiálem pracuje, každý instalatér ví kde tento materiál koupit, mnohý bau market to má v nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 15:05 sachlj Re: RAP
právě že tudy to teklo. teď už to nemůžu takhle udělat protože akvárko je přiražené ke stěně, z jedné strany knihovna s dobře 400 knížkami a z druhé rohová sedačka co má na dalším konci skleník..takže se s ničím nedá šibovat abych se dostal za akvárium..poraď mi čím vyvrtat rovnou díru do tvrdého plastu jakým je box na špagety z ikea (například) a čím to lepit a pak udělám přepad takto www.akvarko.cz/…
našel jsem i jedno řešení přepadu jiné co se mi líbí.. xto.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 15:01 RAP Re: sachlj
Ta trubka má jeden konec rozšířený. Tak ten zevnitř filtru natlač do vyvrtané díry a zalep netoxickým lepidlem na umělou hmotu a sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:57 sachlj Re: Deepinpeat
taky jsem viděl plastové trubky co se lepí lepidlem ale sežeň je v česku. na videích jsem viděl různé díly z plastu co se používají na bazény o různých průměrech..ale sežeň to tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:56 Deepinpeat Re: GP
Použil bych z jedné strany kovový závit zalisovaný v plastové rozvodní trubce a z druhé strany adekvátní šroubení (doufám, že se to tak jmenuje) mezi tyhle díly a sklo se dá ploché těsnění silikon nebo guma. Měl jsem takhle udělané výpustě ve dnech na pákové kohouty. Jen teda si bude problém ten průmer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:46 GP Re: sachlj
co jsem videl, tak by to mohlo jit dle me uvahy. odriznout co nejblize dnu a bud vyviklat nebo podelne nariznout a kousky odtrhat. treba by to slo docistit. nabo odriznout jen dno. je to melky a mechanicky temer nenamahany, zas tak moc bych se s tim nedrel, pokud mate dobrou pojistku ;)
edit: existuji i pruchodky. driv se tim myslim treba tesnily vyvyseny zachodovy nadrzky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:45 sachlj Re: RAP
no nějak to přilepit musím. možná někde existují sklenáři co umí přesně 40mm díru ale ty co jsem oslovil nic takového neuměli. ten co mi to zařizoval mi dokázal zajistit jen díru 43mm..sklo na tohle a dvě skla 30*20 cm stáli 750 kaček. možná to někde, někdo udělá za pakatel..jo, znám lidi co si koupí los a vyhrají aspoň 10 kaček..já kdybych jich koupil tisíc tak nevyhraju ani kačku...takže když to stálo tolik tak je mi líto to vyhodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:35 RAP Re: sachlj
Silikon špatně drží na umělé hmotě, časem by povolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:16 sachlj Re: GP
ve fotkách mám jak je to lepeno..díra je 43 mm a trubka 40 mm, takže je tam silikon všude..navíc je ten přepad prasecky slepený..moc jsem spěchal v nepříliš klidné atmosféře doma..to když silikonem patláš na kuchyňském stole....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:11 GP Re: sachlj
a nesla by pouze odlepit ta trubka? prip nejak rozrezat. pode dnem odriznout a platkem podelne narezat a odtrhnout po kouskach, to by melo jit.
ta pasta by to asi mela spis zmekcit a z tech mikroporu to imho nepujde jen tak.
tech kousku, co jsem mel moznost cistit to spis rolovalo tu mikrovrsvu, protoze k sobe ten silikon drzel vic nez k podkladu. nebo jsem mel spatne ocistene sklo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 13:42 sachlj Re: GP
četl jsem že sklo není rovné ale má hrboly a díry co jsou vidět pod mikroskopem. A do těch se zachytí silikon a drží tam. Takže mechanické odstranění ořeže jen to viditelné ale ty důležité dírky jsou zalepené. Co se nepodařilo ? Nesepla mi moje ekomomická hlava a nalepil jsem trubku obráceně. takže v tom spoji to bylo špatně a tudy to teklo. Protože je silikon na dně úzké komory tak musím rozlepit celou komoru, vyčistit otvor a vlepit tam znovu trubku, tentokrát správným směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 13:23 GP Re: sachlj
vypada to slibne, ale verim, ze vetsinou staci mechanicke odstraneni. nadruhou stranu, za tu cenu...
copak se nepovedlo, smim-li se zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 12:56 sachlj
Budu potřebovat přelepit přepad. Je to malé, z tenkého skla a bylo to kurewsky drahé. Takže kladivo nehrozí. Protože potřebuji aby se mi to potom podařilo pořádně slepit tak mě napadlo použít www.nonstopstavebniny.cz/… když jsem použil od nich silikon. Jakmile se to rozlepí tak sklo dát do kýblu s vodou a nechat odplavit ten odstraňovač silikonu. Připadaně, pokud je to kyselina tak neutralizovat sodou a pokud louh tak do vody přidat třeba ocet nebo kyselinu citronovou. Prostě to vyčistit. Je to dobrý nápad. ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 07:56 GP Re: sachlj
2x se mi rozlepil 126l set od MP na zadni spodni strane. tezko rict, jestli nejaka vadna serie, neumej to tam,.. spis to byly jemne se pohybujici parkety. pri projiti byly videt vlnky. nakonec jsem vlepil pasky, pověsil jsem na zed a zatim klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 23:38 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: sachlj
Jakožto člověk s nějakou znalostí fyziky se vyjádřím pouze k tomu tlumení, pokusím se laicky: Nejlepší tlumící účinek, co se týče mechanického kmitání má sendvičová konstrukce, poskládaná z materiálů s rozdílnými "fyzikálními" vlastnostmi (tvrdost, modul pružnosti...). Příklad: beton(podlaha)-guma-mramor-guma-mramor-guma. Nebo korek-plech-korek... atd, atd. Takovýto sendvič bude vždy tlumit lépe, než samotná guma, Mirelon, korek...
Mám to vyzkoušené v praxi. K tlumení nejlépe dochází na rozhraní materiálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 18:51 sachlj – Co všechno vydrží akvárium.
Teď mám akvárium 120*50*50, z nouze cnost, akvárko narychlo sháněné a sehnané z vyřazené chovny. Dostatečně zpevněné kantly. Nicméně bych rád trochu přidal a vanu zvětšil. Otázka ale zní co všechno může akvárium vydržet. Nechce se mi stěhovat z druhé strany Čech akvárko co s těmi všemi přesuny sem a tam, kodrcáním v autě za půl roku začne téct. Jde o to, co všechno vydrží akvarijní silikon. Příkladně vy kluci starší, vojnou pokřtění jistě znáte povel "ZRUŠIT KROK !!!". Bydlím v paneláku. Nedávno se někdo stěhoval pár pater nade mě (bydlíme v přízemí) a prováděl tam rekonstrukci. Pár dní nám drnčely i talíře v kuchyni. Prostě kango a jdeme bourat stěnu v paneláku. Kousek od nás se staví barák. Když likvidovali ten předchozí tak velkou sbíječkou dělali díry do betonu a mě skoro drkotaly zuby. Nebo co tak kdyby se nade mě nastěhoval nějaký fanda rocku a pouštěl bedny naplno.
Kolik toho chvění vydrží akvárium? Nevyplatilo by se pod stojan, stolek dát nějaký tlumič? Nějakou gumu jako pod pračku? Aby to přeci jen tlumilo ty stálé rázové vlny. Ono 1000* nic umořilo i vola. Říká jedno české přísloví. Kdo ví, kdo zažil situaci kdy po podobné situaci co popisuji začalo akvárium kapat? Nebo mám mylné obavy a akvárium vydrží na věky ? Jak dlouho vydrží taková 2000 lt vana slepená silikonem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2015 00:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RUDYX
Přesně tak bych to udělal , no na pováženou je co se na akvu rozlepí až příjdeš příště domů, já bych to neriskoval , rozřezal a slepil celé znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 22:49 Muž RUDYX [0] – rozlepení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.... prijdu domu a koukam co mi to plave ve vode rozlepila se horní sklenena lista je to hodně vážne? upustím pulku vody a znovu to slepím co vy na to??? Predem dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 07:09 Muž dimmur [283] Re: cezarmilan
no nevim vypada to na velmi spatne slepenou diversu a chtelo byt to urcite prelepit cele, ptz jsem vcera prisel na to, ze se to zvetsuje a tudiz realne hrozi uvolneni celeho zadniho skla....nove akva nestoji majlant a bydlim v patre....mam radeji klidne spani a jak jsem psal, toto urcite rozrezu a zkusim prelepit....pokud se nezadari bude z nej terarko....takze vyuziti urcite najdu palec
ted uz jen zvladnout tu predelavku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.09.2014 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dimmur
Ak nie si pedant na estetiku, tak stačí odpustiť vodu ešte 2-3cm pod tým, kde to preteká a dolep tam sklenenú lištu, ak si vieš vyrezať. Ak nie, tak vypýtať v sklenárstve z odpadu.
Rozmer čo najmenší, také mini pravítko.
Ak by si chcel len prelepiť, tak to len prekryješ závadu. Takto to aspoň zabezpečíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2014 16:21 Muž patamatix [408] Re: dimmur
A nebo sobě kup větší ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 13:45 Muž dimmur [283] Re: MonterMonty
vyresim to tak, ze koupim stejne nove akva lepene na zakazku a toto stare opravim a udelam detem v pokoji dalsi....diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 12:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dimmur
V profilu píšeš že budeš měnit dno ,tak to akva vyprázdni , vymej , vyřež vnitřní silikon , odmasti a přelep to vevnitř znovu , vsadím boty že je to sprasená diverza a pod , ty ani vnitřní rohy vylepené nemaj ,většina jich díky tomu začne brzy protékat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 08:53 Muž dimmur [283] – tekouci akva
ahoj, vcera jsem prisel na to, ze mi akva cca 5 cm od vrchu tece ve spoji. Zjistil jsem to v 10 vecer, takze jsem pouze udpustil vodu. Jak se mam pustit do opravy?
Mam v umyslu odpustit polovinu akva a cca 20 cm poradne pretesnit akva zevnitr, je to v levem zadnim rohu, tudiz to nebude videt.....je to spravny postup nebo mam neco udelat jinak??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MonterMonty
Na ČOIku se nechodí halekat, ale ČOI zdarma poskytuje poradenskou službu pro spotřebitele. A pokud se chce někdo vzdělat, existuje dokonce i zákon na ochranu spotřebitele, který poměrně přesně definuje práva a povinnosti kupujícího a prodávajícího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Yirka
Vono se bohužel dost vad v silikonu najde až po napuštění akvária jak už tady několik členů lamentovalo , no a k těm reklamacím , myslím že taky záleží jak se reklamuje a je to tuším i popsáno v nějakém zákoně , tedy halekání po telefonu na sklenáře že tohle je špatně a onohle ... nebude asi mít takovou váhu , jako řádně sepsané oznámení o zjištění vad na zakoupeném výrobku s přiloženým datem zjištění , fotem závad a odeslán třeba emailem zhotoviteli .
Osobně bych i rád byl u toho jak takovejhle "telefonní halekač" půjde na ČOJku halekat , že jedna paní povídala , že jeden pán...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2014 16:26 Muž Yirka [9126] Re: Calvin
Nikdy jsem novou nádrž zkušebně nenapouštěl. Co je však bezpodmínečně nutné je, ještě před zaplacením si nádrž podrobně centimetr po centimetr prohlédnout. Důraz klást na rovnoměrnost nanesení tmelu a bublinky v něm. Dále pak zda nejsou ve skle větší bublinky a zda není poškrábané. To bych já považoval za dostatečnou prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:38 Muž Calvin [9]
Neodpustím si (možná pro někoho hloupý) dotaz:
Je potřeba nové akvárium napouštět zkušebně někde venku a nebo by měla být kvalita spojů a materiálu při výrobě rovnou nějak testována?

Menší akvária asi není problém zkusit napustit ve vaně, ale nenapadá mě, jak bych takto ozkoušel 360l. Maximálně tak napustit v bytě vodu jen do prázdného, ale v případě vady už bude asi skoro jedno, jestli tam byl navíc nějaký písek a kameny.

Co myslíte? Měl jste vůbec někdo problém s novým akváriem? Nebo nejsou v tomto případě obavy na místě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2014 08:36 R Muž Silent [5949] Re: Danila
Naprosto souhlasím. U takto starých nádrží které navíc byly několik let nenapuštěné je jakákoli investice zbytečná a s nejistým výsledkem. To sklo je prostě už vyžilé a bez přeleštění bude i přilnavost k lepidlu diskutabilní. Však to lze využít i jinak. Třeba jako suché terárium nebo kaktusárium. Akvárium raději z nových materiálů. Kdysi jsem jako student bez peněz něco podobného risknul a byli s tím jen potíže. Nakonec jsem si nechal nařezat nová skla a nádrž si raději slepil novou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5004-rozlepeni-prasknuti-povoleni-spoju?od=74