Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2023 20:06 Muž vlka [3453] Re: Rovano
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si doma mrazím přebytky drobné Artémie. Všem to moc chutná ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2023 19:35 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Přesně tak je to cyklop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2023 19:17 Muž RAP [1555] Re: Rovano
Může být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 18:57 Muž Rovano [235] - Rostliny – Identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem postupně nějaká mražená krmiva(víc než na fotkách :-/ ) a u tohoto si nejsem jist po čase, co to vlastně je. Myslíte, že to je Cyklop(Buchanka)? Je to menší i větší. Zpravidla ale kolem 1mm, ale vypadá to křehce. Asi by to živé vypadalo větší, ale takto se to nakouskuje/rozpadne.
Za fotky se omlouvám.
Je to jedno z nejdrobnějších krmiv, co jsem potkal. Všechna ostatní jsou velká pro mé ryby.
A Artemie se asi nemrazí ve stadiu malých nauplií. Co jsme měl Artemie, byly děsně velké.

Přikládám link od Václava. Ale bral jsem odjinud.
www.fajnzoo.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 07:14 Muž ajajak [228]
Dělám si mražené krmivo částečně sám kdy mojí prioritou je vylévání sudů na konci léta a veškeré komáří larvy a vše co jenom jde hodně propláchnu do čista a nechám si vše zmrazit dusíkem ve formě čokolády s co nejmenším obsahem vody. Formu si dělám podle velikosti tavnou pistolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2022 17:20 R Muž romant [27987] Re: MARTIN HORÁK
Aneb placky s minimem dobře spěněžené vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2022 17:18 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Jen pro info. Nejlepší jsou mražené bloky 500g. Nejlepší poměr cena/ výkon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 15:12 Muž ajajak [228] Re: Pavel50
Také to tak dělám a hodně propláchnu. Mám takové spešl velmi jemné sítko a podle potřeby buď půl nebo celou kostku propláchnu v horké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 15:04 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel50
Stačí rozpustit v horké vodě v punčoše. Nelepší jsou takové ty šlapky se zpevněnou špičkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 14:20 Muž Pavel50 [30]
No nevím, možná se o tom hovořilo, co dát mražené krmivo po rozmrznutí do mikrovlnky, ne zahřát, ale nechat třeba dvakrát třikrát na pár sekund ozářit, to by snad mělo případné parazity a mikroby poničit a krmivo by mohlo být jaksi sterilizované. Je to velká blbost??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 11:05 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: hellmut
No ja na burze koupil za 25Kc plato s 30 blistry a dal jsem po pulce, coz uplne staci pro osazenstvo. Cervici jsou fakt krasni, zadne svinstvo ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2022 10:11 R Muž Anthrax [4787] Re: Ogar
Za mě klidně denně. Ale když to budeš prokládat (jiným mraženým i krmivy co zmiňuješ), tak to bude ideální. Jen bych při tomto případě nedával ani celou kostku ale třeba jen půlku (pokud je tedy mražené v blistrech). Při velikosti akvárka a počtu ryb tě to určitě nijak nezruinuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2022 19:14 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Ogar
Já osobně myslím že s nimi můžeš krmit klidně denně. Každé živé krmivo ( jo vím je mražené) je přirozenější než umělé náhrady.
Akorát to asi vyjde dráž.
Když koupíš pixlu sušeného za 100.- vydrží ti X měsíců. Platíčko patentek za 49.- je za chvíli pryč ...
Já osobně ale poslední dobou patentky nekupuji protože stáli za prd - černý humus a bláto - pěkný červený "červíky" jsem už dlouho neviděl hmm
Takže já teď kupuju Koretry a Artemi.
Ale na burze už jsem dlouho nebyl a mražené kupuju v obchodě za vyšší cenu, tudíž z ekonomického důvodu krmím více tím suchým krmivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2022 12:26 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Patentky
Ahoj ve spolek.
Krmim granulemi Tetra mix, vlockami Tetra rubin, 2x tydne dam na dno tabletu Tetra multi wafers se spiruliniu.
Ted jsem zkusil na burze koupit zmrazene patentky Zooschatz a chtel bych se poradit, jak casto bych temi patentkami krmit a zda to mam nejak kombinovat. Taky jestli ty patentky bude zrat Ampularka? Druh a pocet rybicek mam v prezentaci.
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 17:59 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Jdu proti proudu a nedělám z toho nic, ryby kupuji od prověřého dodavatele (včetně importů) karanténu mi zajistí u něj a já si je vyzvedávám po 14ti dnech co je obdrží on na stav.
Co se týká krmení to moc neřeším, v akváriích mám čističe (garry, pancéřníčky, krevetky, Otíky atd.. v každém akva něco). Někdy krmím 2x (hlavně o víkendech) většinou 1x a někdy dva dny vůbec, ale asi nejsem zdárný příklad toho, jak by to mělo být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 17:32 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Přesně tak,chemii ideálně nepoužívat vůbec,nové ryby dávat na 2 týdny do karantény a aby se provalila krupička tak zvednout teplotu vody v tý karanténní nádrži,při teplejší vodě se parazit rychlejc projeví.Má osobní zkušenost ještě z dob bolševika,kdy jsem s dědou a strejdou choval rybičky,než jsem s tím kvůli vojně a pak nedostatku času kvůli práci musel přestat.
Edit: Jinak samozřejmě platí,že méně je někdy více a krmit raděj 2x menší dávkou co ryby hned sežerou,než jednou hodně,aby to pak dělalo čurbes v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2021 17:30 Muž RAP [1555] Re:
Léčivo se přidává do krmení pouze při léčení ryb, zejména proti vnitřním parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2021 17:13 Muž Roger [1873] Re: Richo
Být Tebou, držím se toho co psal Anthrax ;-)
Čím méně chemie apod.. do akva budeš dávat, tím méně problémů Tě čeká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 15:35 Muž Richo [11] Re: Roger
No tady na foru. Například rybicky.net/forum/762-mrazene-syrove-zive-krmeni…. I jinde. Je fakt, že mražením se paraziti nezničí. U jiného doporučovaného přípravku Aquar Terap IDG je v popisu "Přípravek je určen k potlačení ichtyoftiriózy (krupičky), piscinoodiniózy, chilodonelózy, kostiózy, trichodinózy a červů rodů Dactylogyrus a Gyrodactylus. Přípravek používáme i při dezinfekci živého nebo zmrazeného krmení před zkrmováním. Neničí vodní rostliny."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   27.05.2021 07:57 R Muž Anthrax [4787] Re: Richo
Taky mražené nedezinfikuju. Vyhýbám se těm nejrizikovějším krmivům a beru jen z prověřených zdrojů. A to bohatě stačí. Alespoň u běžné chovaných druhů ryb.
Vždyť kam to vede? Jak si ryby mají držet nějakou přirozenou imunitu, když budeme všechno dezinfikovat, sterilizovat a filtrovat přes UV? Ryby se pak nesetkají s žádnými patogeny a dopadnou jak Indiáni při setkání s první evropskou nemocí. Občas si tu akvaristé stěžují, že současné ryby oproti těm dřívějším nic nevydrží ale často si to děláme sami. Tím neříkám, že se člověk má jít zbytečně riziku naproti ale všeho s mírou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 07:35 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Richo
Ahoj já mražené krmení - patentky taky jen proplachuju vodou,nic víc a vždy zkrmím jen množství,co ryby bezpečně do pár minut sežerou,aby pak na dně nezahnívalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2021 07:14 Muž Papik [617] Re: Richo
Moc se mi to nezdá. Cpát do živočichů neustále léky, tím si akorát parazité vytvoří větší rezistenci. V e-shopu Invitalu se píše jen o živé potravě, o mražené nic: Je vhodné pro preventivní použití při nákupu živých rybek a při zkrmování živé potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2021 07:12 Muž Roger [1873] Re: Richo
A kde jsi se tohle dozvěděl? Osobně jsem to řešil vždy jen proplachem pod tekoucí vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2021 21:50 Silviebaris Re: Richo
No to je zajímavá informace..Nikdy jsem živé ani mražené nedezinfikovala,jen jsem ho řadně propláchla pod tekoucí vodou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 19:57 Muž Richo [11] – Dezinfekce mraženého krmiva
Tak jsem se dozvěděl, že mražené krmivo se má dezinfikovat. Pořídil jsem si Multi-medikal. Dávám kapku léčiva na dva litry vody. Jak dlouho v tom rozmražený cyklop máchat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2020 23:18 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Krmím skoro vším :-) patentky (červený, černý), Cycklop, mysis, koretry, artemie krill, dafnie, moina atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 22:45 R Muž Anthrax [4787] Re: Roger
Já spíš myslel co je to za zamražené živočichy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2020 22:08 Muž vlka [3453] Re: Roger
Já si už jen mrazím vlasní líhnuté Artemie uložené do blistrů od léků. Vymáčknu jedno ,,políčko,, a je to akorát dávka pro moje hladovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2020 22:00 Muž Roger [1873] Re: vlka
Nitěnky nemám a ani mít nechci jak v živém tak mraženém stavu, raději ani v pečeném smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:59 Muž Roger [1873] Re: ctibum
Právě že si myslím stejně jako ty, že znovu mrazit není dobrý nápad. Nulovou zónu mám, asi to příště zkusím jak píšeš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:59 Muž vlka [3453] Re: Roger
Určitě vydrželo, jenže po mojí osobní zkušenosti s mraženýma Nitěnkama, který už nikdy nekoupím, raději znovu zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:58 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Mražené používám zooshatz nebo Grygera,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2020 21:49 R Muž ctibum [6926] Re: Roger
Když mi ráno (cokoli rozmrazeného) zbyde, dám do větší skleničky s vodou, zasmrštím fólií a dám do nejchladnjšího šupliku v lednici (cca 0 °C). Večer nesmrdí ani výrazně nezmění barvu... Znovu bych nemrazil, to se nedělá ani s jídlem pro lidi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:45 R Muž Anthrax [4787] Re: Roger
Já si myslím, že pokud je to kvalitní a ne žádná břečka, tak to výdrží v lednici v pohodě. A o jaké mražené se vlastně jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:42 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
To určitě je, ale občas se stane že mám špatný odhad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2020 21:39 R Muž Anthrax [4787] Re: Roger
Není jednodušší ten zmražený kus rozdělit napůl a vůbec nezkrmenou část nerozmrazovat? Já to tak dělám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:38 Muž Roger [1873] Re: vlka
A rozmražený by do rána nevydrželo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 21:36 Muž vlka [3453] Re: Roger
Čauky, když večer zbyde, tak ho dej znovu na mrazák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 20:58 Muž Roger [1873] – Lednice
Ahoj, jak dlouho vydrží krmivo po rozmrazení ok? Myslím tím, když večer zbyde tak jestli to mohu dát do lednice a dokrmit následující ráno nebo večer. Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:46 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: RAP
ano kupuji za 50kč to mám na celý měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:44 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: dudak
Však jasný, není to na neustálé krmení. Krmím hlavně kvalitními granulemi a tímto pouze zpestřuji stravu 3x do týdne. Každý má svojí hlavu tak ví jak krmit :-)
Edit: Žížaly mám strach dávat flowerhornům :-) Když jsem měl obyčejné cichlidy jezdil jsem kopat k bábě na zahradu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.08.2020 19:41 Muž dudak [1885] Re: miloš
Ty pytlíčky jsou jen předražená voda. Navíc ohledně přenosu nějakejch breberek tam tomu nic nebrání, ten živnej roztok to nesterilizuje. Neříkám tím občas trochu nezpestřit, občas se dají v těch pytlíkách sehnat i krevetky, živá dospělá artemie, nebo žížalice. Ale rozhodně se tím nedá krmit stále, to bych se nedoplatil.
Edit: Nebo žížaly od grygery, případně nakopat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:39 Muž RAP [1555] Re: miloš
No a moučné červy taky kupuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2020 19:35 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: silviebaris
To je pro moje ryby moc drobné. Už pomalu přecházím na větší stravu(moučné červy) a větší hikary granule. Ti moji prckové už mají okolo 18 cm ale pro menší ryby určitě dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2020 19:31 Silviebaris Re: miloš
Ono je možností spoustu,co takový grindal,roupice,nebo mikry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:25 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: afc1886
Dej si za pravdu komu chceš. Bydlím v bytovce nemám jinačí možnost a jsem s touhle potravou spokojenej. Navíc rozhodně lepší než mražená z obchodu, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 18:29 R Muž afc1886 [14700] Re: miloš
miloš napsal: radši si zaplatím a vím že mám dobrou a zdravou stravu.
Tady dávám za pravdu Silvě, aby jsi se s tou dobrou a zdravou stravou jednou nespálil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 17:53 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: silviebaris
Paní já tady nebudu běhat a někde to lovit a strachovat se jestli moje ryby něco chytnou nebo ne. Nemám ryby za stovku ale za několik tisíc. Radši si zaplatím a vím že mám dobrou a zdravou stravu. Navíc Kawa musí uznat sám co je pro něj praktické :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2020 17:48 Silviebaris Re: miloš
Fotka k příspěvku A co tak si nalovit svoje..živý...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 17:41 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: silviebaris
Mají 2 gramáže. Vetší a menší. 2 ty malé v pohodě nakrmí 10 cichlid o velikosti 13 cm mám vyzkoušeno. Malý sáček 45 ml 15 kč, 5 sáčků x 45 ml za 59 kč,velký sáček 90 ml 25 kč,5x90 ml 99 kč když chci pro ryby takovou dobrotu peníze neřeším. Kupuji to 1 za měsíc 20 malých sáčku a v pohodě to vystačí. Nedávám to furt a mixuji to z dalšími druhy krmiv at si ryby pošmáknou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo