Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:38 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Jo, jeste bych mel takovy dotaz, kdyz jsme u tech stojanu atd. Jake jsou dalsi rozdily, pripadne vyhody, krome tloustky a vzhledu.. mezi polystyrenem a penovou akva podlozkou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:34 Muž Morath [29] – Re: koblihcz
To je velice trefna pripominka s tim jestli projdu dverma, to budu muset udelat palec Co se tyce konstrukce podstavce tak asi vazne pujdu do zeleza, myslim ze to nemuze nic skazit a budu klidnejsi. A neboj z akvarka bude radost jen prvni tyden stres, jestli nepotece, hlavne abych ho nekde nestipnul apod., manipulace s necim takovim do sedmeho patra panelaku nebude sranda. Az zacnu osazovat, plnit apod, bude to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:29 koblihcz
Morath napsal: Jinak mate pravdu, drevo je drevo, ale zas si rikam ze budu verit spis prumerne svarenemu ramu nez prumerne slepene skrini ze drevaNo kdyz si prectes to vlakno co jsem tu daval link, tak finta te nosne konstrukce je v tom, ze se nic neslepuje, tramky lezi na sobe jen je nutne zajisti aby se vuci sobe neposunovaly a zavetrovanim aby se to nesesunulo. Jinak jak te tak ctu mas z tech 700 l celkem obavu aby jsi z toho akva nemel vice strachu nez radosti. ;-)
Jinak je taky dobre promyslet a promerit jestli tak velke akva a eventuelne svarena konstrukce skrinky projde vsemi dvermi, jestli se s ni vsude vytocis, vejdes do vytahu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 19:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Vidís, az teraz ma napdlo, ze ta komoda, moze byt nakrivo ... ale, na novu uz mam pripravenu vodovahu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 19:40 Muž O.Tom [439] – Re: FoRgY
akvarium se podle me nema co naklanet :) A chybu bych neprisuzoval 3D pozadi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 18:35 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja som si nedavno objednal u stolara komodu iba z drevotriesky, chcel som aby konštrukcia bola drevena a oblozena drevotrieskou, ale stolar mi povedal, ze to je zbytocne.
A ked uz sme pri tych radach, tak jednu skusenost: zadna cast akvaria je 3D pozadie, teda je lachsia a tak sa mi akvarko teraz troska naklonilo dopredu, takze teraz pouzijem iba karimatku, aby tam nieco bolo, keby nahodou bola nejaka nerovnost, ale nemala by byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:39 Muž O.Tom [439] – Re: Morath
Ja si po zkusenostech , kdy mi vytekl filtr a drevotriska lehce nabobtnala, pak castecne i akvarium a drevotriskova skrinka je pokroucena a na odpis :) Nechavam u znameho delat konstrukci z 40mm jacklu. 1m dlouhe akva bude na (3x 1m 40mm jackl podelne, lamino deska, podlozka pod akva) a to uz snad neco unese. cela konstrukce s PC koutkem je 200x165x50cm a nad tim jeste skrinky az kestropu nacpane tezkym pradlem :) Akva bude mit odhadem 400+ kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Morath
To olepení hran bych nedělal, je to zbytečné X-) Spoje jsou právě nejsilnější místa na akváriu, těch bych se bál nejméně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:20 Muž Morath [29]
Tady na foru se mi zacina libit, odpovidate rychle :P jinak jeste k akvariu samotnemu, myslite ze mam pro jistotu olepit hrany akvarka zeleznymi listickami do Lka? Cetl jsem tu prave pred chvilkou ze jednomu kolegovi se malem vylilo akvarko prave v miste spoje a tohle by tomu mohlo zabranit. Pokud ma nekdo zkusenosti co na to lepil, ale asi bych neco nasel kdybych se prosel po OBI :)

Jinak jeden z duvodu proc jsem tak vydesenej je to ze pokud by akvarko ruplo tak mi to jde primo na postel :-D a to by nebyla hezka koupel po ranu, treba takovej Bichirek pod dekou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Morath
Panelák by to měl udržet v pohodě a ten svářeč co mě dělal stojan jekl myslím 3x4cm, tak prohlásil že ten stojan udrží 2 tuny X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Morath
Pokud chceš kovový rám a obložit laminem, tak se mrkni ke mě do Bobária cena cca 5000kč, skříňka z lamina to také v pohodě udrží, ale já víc věřim železu :-D Jinak můžeš ještě udělat 3 nebo 4 sloupky z tvárnic z ytongu a na to pracovní desku do kuchyně a vyjde tě to možná nejlevněji X-) Ty sloupky z ytongu můžeš udělat buď na stálo a obložit třeba dlaždičkami nebo jenom na sebe naskládat tvárnice a v budoucnu to můžeš dát kdykoliv bez problémů pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:49 Muž Morath [29] – Re: vena
Zajimave, premyslim nad tim ze si necham udelat od zamecnika zeleznou kostru a podle nektereho z mistnich navodu ji oblozim a jeste vyztuzim drevem, da se rict ze takova zelezna kostra by mela byt schopna udrzet to sama.

Jinak mate pravdu, drevo je drevo, ale zas si rikam ze budu verit spis prumerne svarenemu ramu nez prumerne slepene skrini ze dreva, nejake informace mam takze zacnu obvolavat truhlare/zamecniky a zjistim si ceny.

Dalsi dotaz, mam si udelat externi filtr podle jednoho z mnoha navodu ktere jsem videl, nebo si koupit radeji original? Pouzivate nekdo vyrobeny a mate s nim dlouhodobe dobre zkusenosti?

PS: Kdyz si tak propocitavam vahu, tak musim jeste poradne zjistit co takova panelakova podlaha vydrzi, protoze to je tak 1100-1200 kg i se skrinkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:30 V – Re: vena
Dřevěnej masiv je dřevěnej masiv. Ne nadarmo se říká že "Dřevo na stojato a ženská na ležato vydrží všechno." :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:25 V – Re: Morath
Tipoval bych to:

150 kg akvárko
600 kg voda
150 kg písek
100 kg dekorace, technika a další "prkotiny"

Takže celkově rovná tuna.

(Jako podklad pro odhad jsem použil mj. údaje v téhle diskuzi: rybicky.net/forum/11437….)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:24 Žena Amy01 [39] – Re: Morath
moje akva 170x40x50 niesli traja chlapi ale v pohode to zvladali aj 2, kamarat ma akva 2,5m dlhe 675L viac si nepamatam a hovoril ze ho niesli 5 a potom 2 (ale to sa mi nejak nechce verit ze by ho dvaja nadvihli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:19 Muž vena [52]
Jak píše Ajllyn, také dávám přednost železu jelikož ho mám, drobet s ním umím dělat a tím pádem ušetřím. Takže jestli máš možnost, seš drobet zručnej a chceš šetřit tak si to vyrob svépomocí a máš to. Udělej si výkresy a zajdi jak za zámečníkem tak za truhlářem a zariď se podle ceny. Kovovou konstrukci si už můžeš obložit sám.
Jinak tady na webu jsou dva návody:
rybicky.net/clanky/502-akvarijni-stolek
rybicky.net/clanky/505-jak-sestrojit-skrinku-do-1500-kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:15 Muž Morath [29]
Zkusim oslovit nejake tesare, jestli nahodou nemaji s necim tak tezkym zkusenosti, kdyz si to propocitam tak se takove akvarium muze dostat treba i na tunu... desiva vaha. Co se financi tyce, cim levnejsi tim lepsi, ale na druhou stranu nema pro me smysl davat do toho od truhlare 7000,- to si to rovnou muzu obednat z Hradiste :) rad bych se dostal na castku jako 4000,-Kč

Napadla me dalsi prakticka otazka. Mate nekdo zkusenosti s prenasenim neceho tak tezkeho? Jestli si pripravit nejaka nositka a kolik lidi (chlapu) do toho zapojit a kolik takova vec z 12mm skla muze +- vazit?

PS: Pomalu premyslim ze si koupim nejakou 500l, ale ja si zas rikam, kdyz uz tak uz :X
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:09 Žena Amy01 [39] – Re: koblihcz
no hej ale poctivý kus dreva aj dačo stojí, ale tak záleží aj na financiách atď. ja skôr verím kovovým konštrukciám, hoci mám aj z dobrého dreva skrinku a nesťažujem sa... napr. ja mám možnosť mať ten jokel zadarmo tak u mna je to jasné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:42 koblihcz – Re: Ajllyn
Neni nad poradny kus poctiveho dreva ... nekde se to tu rozebiralo, jaka je nejvhodnejsi konstrukce z hlediska vysokeho zatizeni ze dreva. Dva svisle tramky na ne polozit zhora a zdola horizontalni tramek, zavetrovanim zabranit aby se to sesunulo, tuhle konstrukci cca co 30cm, zada a horni desku z OSB desky ...

jo nasel jsem to je to tady:
rybicky.net/forum/8434
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:30 Žena Amy01 [39]
ja by som si spravila stojan z joklu a oblozila ho :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:46 koblihcz
V napsal: ať ti to spíchne z laminované MDF a máš to... MDF nevi vubec vhodne pro vyrobu zatezovaneho nabytku no
Kdyz uz tak radeji OSB, akorat tam bacha ne vsechny typy jsou odolne proti vlhkosti taky myslim neni jedno jak se tyhle desky narezou vzhledem k orientaci trisek co se tyka namahani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:12 Muž Morath [29] – Re: V
Abych pravdu rekl desi me 700l vody ktere proteka do dalsich peti pater (ne-li vic) pod mnou. A na truhlare jsem se ptal znamych, bohuzel zadne doporuceni, a jak jsem psal, na blind se proste bojim. Mozna to tak dopadne, ale klidny bych byl kdyby tu nejaky Prazak hodil doporuceni, kdyby slo o rekneme akvarko do 300l tak bych z toho takovou vedu nedelal.

Kazdopadne piste dal, cenim si kazde rady a napadu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 12:54 V – Re: Morath
Tak se u nich jenom inspiruj, nakresli si to s rozměry jaké potřebuješ. Pak ten výkres šoupni šikovnému místnímu truhláři ať ti to spíchne z laminované MDF a máš to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 12:37 Muž Morath [29]
Na Zekia jsem prave uz koukal, problem A je ze jsem z Prahy a oni Uherské Hradiště, takze znatelny narust ceny, problem B je v tom ze nedela (aspon ne standartne) skrine 180/70, ale tam by se dalo predpokladam dohodnout.

Nejaky akvarista z Prahy co ma velke akvarko a dokazal by poradit od koho skrin za rozumne penize?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:26 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Morath
Pod akva neni potreba ocelove nohy ani ram, staci poradne udelana skrinka (mne ji delala firma Zekia pod devitistovku a v pohode drzi)
Podlozka pod akva staci polystyren (cca 3 cm), nevadi, ze bude delenej
Pojisteni akvarka dela Kooperativa jako soucast pojisteni domacnosti, zas tak moc navic to nestoji, akorat to myslim nejde u toho zakladniho pojisteni, ale to ti reknou primo v kooperative
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 08:50 Muž Morath [29] – Stojan, podlozka a jine rady k 700l
Zdravim,

mam dotaz predevsim k technickym parametrum (bojim se vytopeni X dalsich bytu), rad bych si poridil 700l akvarium (12mm sklo, délka 180 cm x výška 55 cm x hloubka 70 cm), moc diskuzi tu na takove velikosti neni tak zakladam nove. Co me predevsim zajima je jaky podstavec muzete doporucit, jestli je pri teto vaze treba mit ocelove nohy/ram a jestli mam "riskovat" normalniho truhlare nebo se radsi obratit na specializovanou firmu (samozrejme musim resit i financni stranku). Jaky typ podlozky, jestli se pokusit najit tak velkou "komercni" nebo tam dat proste kus polsystirenu, dalsi vec je jestli nevadi kdyz je polystiren/podlozka ze dvou casti (aby se to uprostred napriklad prilis nepnulo). No a naprosto prakticka otazka :) ma nekdo zkusenosti s pojistenim proti vytopeni akvaria? Cena/co vsechno pojisteni zahrnuje (jestli muj znicenej pokoj nebo i tech par nestastnejch pater pode mnou) chran buh aby se neco takoveho stalo.

Jinak je mi sice 22, ale bydlim s roici ve spolecne domacnosti (platim na najem atd), rikejte si co chcete, ale urcite radsi s rodinou nez mit nekde v podnajmu pokoj s cizima. No a jsem treti z bratru, takze bratri meli psa (ja si ho taky uzil, ale byl jsem proste malej), kudlanky, a nejak rodinne se poridile 150l akvarium ve kterem jsou klasicke rybicky a ty co bych rad tam nenacpu, proto extrem 700l, rikam si kdyz uz tak uz. Protoze mi doslo ze ja vlastne nikdy svoje zviratko nemel a vzhledem k tomu ze jsem byval modelar je akvarium jasna volba :) Abych presel k otazce - pokud vas jeste napadnou nejake argumenty k tak velkemu akvariu a jak ujistit vsechny (vcetne me :) ) o jeho bezpecnosti, uvitam to i kdyz vim ze jedno tema tu na to uz je.

Diky za vsechny odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 17:41 Muž Olda68 [1] - Afrika
viz moje akva lamino skřínka stačí, zadní stěna jeden kus prošroubovat se všemi stojkami a nahoru lamino deska jak na kuchynský linky, taky jsem měl obavy ale drží v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 17:37 JuraS
jasan, mám nástroje, nářadí..ale dělat si z obýváku dílnu se mi nechce...spoustu věcí si dovedu udělat sám...ale profík je profík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2009 16:14 koblihcz – Re: JuraS
Jasne, neni nad to udelat si vse sam ... tak pul hodiny stravis diskuzi s manzelkou a na akva foru jak jsou ti remeslnici drazi, rozhodnes se si to udelat sam, zajedes teda do Obi, hodinu ci dve tam zabijes, behas po obchode aby jsi nasel vse co potrebujes, nakoupis zbozi za tisicovku, pri te prilezitosti koupis dalsich 5 veci ktere nepotrebujes, ale muzou se hodit, objednas si prirez, neudelaji ti to hned, takze pro to zase musis jet, kdyz uz vse mas doma a najdes na to cas, tak behem prace zjistis, ze mas spatne hmozdinky, nebo ze jsi na neco zapomel, nebo neco nepasuje, samotnou praci stravis tak cca 2 hodiny, psychicke ci fyzicke urazy nepocitam. A kdyz to budes konecne mit, budes si libovat jak jsi vyzral na ty remeslniky.

On nas pojem o cenach je mnohdy zparchantely prodejci levneho nabytku odnekud z Polska ci Nemecka. Nabytek na miru to je, ale prece jina kategorie. Ja myslim ze zase neni takovy problem zaplatit remeslnikovi za odvedenou praci, hlavni problem, je sehnat schopneho remeslnika, ktery svou praci udela profesionalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 15:37 JuraS
popelnik napsal: sežen si poctivýho truhláře X-)
chytrej...doporuč...v práci mi jeden radil abych se zeptal v hospodě...no to se nejdřív musím naučit chlastat a začít poctivě chodit do hospody...taky taková rada...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 15:33 popelnik – Re: Olda68
sežen si poctivýho truhláře X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 10:20 JuraS
fy Zekia má hezké stolky a dokonce za příznivou cenu. Hledám nějakou podobnou firmu v Praze. Neznáte ? Teď zrovna řeším kuchyň. např z ikea skříňka stojí 2000 a šupák truhlář si za její přišroubování do panelákové stěny neváhá drze říct o 980,- kaček (jako bych ty prachy tiskl) a za obyčejnou lamino desku 18 mm přišroubovanou ke zdi o rozměru 254x70 s 1 nohou, dvěmi dírami na kabely a jednou oválnou dírou s mřížkou si vemni drze řekl o 4 litry..mě ceny z materiálu v obi vyšly na necelou tisícovku jen si to budu muset dovést a navrtat pár děr do betonu..a pak že je krize..je li krize tak řemeslníci čeští se zamyslete..já vědět o nějaké firmě z ukrajiny nebo od yellowáků hned je oslovím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:25 Muž MorfeussES [8] – Re: All
Tak iba reagujem na starší ppríspevok, tiež som si práve skladal stolík z DTD hrúbky 18 mm. Čítal som tu príspevok ohľadom montovania drevotiresky pomocou klasických šróubou alebo komfirmátov a jednoznacne som za komfirmáty, tá cena za tu kvalitu stojí, jediný problém je že vrtáky originál na komfirmáty su dosť drahé, ale na radu stolára, ktorý mi narezal DTD na mieru stačí použiť pri komfirmátoch 7 mm na predvŕtanie do dosky 7 mm klasický vrták, postup je síce trošku pracnejší ale o dosť lacnejší, do jednej dosky predvŕtame dieru 7 mm priemer a do druhej dosky (do hrany) dieru 5 mm a ide to úplne v pohode a drží to podstatne lepŠie ako klasické šróuby. Aby som pri vŕtani 7 mm diery neodštiepil z dosky som postupoval tak, že každú dieru som najprv predvŕtal vŕtakom s proemerom 1 mm a až potom následne som vŕtal vŕtakom s priemerom 7 mm z jednej strany asi tak do polovice a potom následne z druhej strany aby sa zamedzilo vyštiepeniu lamina v okoli diery. Hotový stolík mám v prezentácii mojho najnovsieho akvária. Ak to niekomu nieje jasné ako som postupoval tak nech sa ozve a skúsim dáko lepšie vysvetliť. A môj osobný názor je, že ak niekto robí stolík pod akvárium mensie ako 300 L tak tam trepat zelezo uplne zbytocne, a pri správnej koncepcii aj podstatne viac :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 16:25 Muž Snofrev [54]
nejde mi edit předchozího příspěvku, tak musím znovu :-(

koukal jsem do prezenčky a ona tam ta skříň není vidět celá, tak snad jsem to popsal dostatečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 16:20 Muž Snofrev [54] – Re: beowulfx
jj, dneska jsem o tom chvíli přemýšlel v práci a taky mě napadly tyhle kulaté nohy
už jsem je někde viděl a nevypadalo to špatně
vymyslel jsem v podstatě tu stejnou skříň jako máš ty v prezenčce, jen s tím, že vnitřek by byl ještě z těch jeklů a přesahy by byly 30cm na každou stranu a mělo by to i bočnice, které by držely kryt, kryty na akvárku se mi nelíbí, lépe řečeno jim spíš nevěřím, nechce se mi dávat ještě další zbytečnou zátež na sklo
jinak skříň kterou bych upravoval je vidět v prezenčce u společenskýho akva,ty bočnice bych vlastně nechal, horní a dolní deska by se vyměnily za delší a kryt pak to samé, do přesahovaného prostoru bych dal jednu, možná dvě poličky a ten uzamykatelný prostředek co jsem u tebe viděl taky není špatný nápad

zkoušel jsem si i jen s metrem jak velké vlastně to akva je (150x60x50, dxvxh) a ono už je ho kus, hlavně těch 1,5 metru :-D

no, mám zas o čem přemýšlet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:39 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Snofrev
No teoreticky je možné, že by to akva mohlo ustát, ale to Ti asi nezaručí níkdo, jelikož pokud tam dáš dřebo tak to jak víme pod velkou tíhou může nějakým způsobem zapracova, avšak si myslím, že pokud by to vyla slušná masiv deska nebo alespoň 3 - 4 cm pracovní deska tak by to mohlo být bez problému, já bych to vyřešil tou pracovní deskou nebo laminem alespoň 19 mm, které bych dal pod stůl i na stul v Tvé požadované velikosti třeba těch 130 cm, a každý roh podepřel, nebo spíš přimontoval stolovou nohou běžné k dostání v márketech či jidě cena 150 a více za kus, kdyžtak kukni na moji prezentaci, do složky kryt a podstavec. Jinak by možná nebylo od věci, tady hodit fotku toho stolku na který to chceš umístit, aby bylo možno navrhnout nějaké objektivní řešení, jinak co se nosnosti týče, tak pokud tam máš jekly, tak by to neměl být problém, ale jak říkám bylo by to potřeba vidět, a až pak by se dalo něco rozumného vymyslet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:34 Muž Snofrev [54] – potrebuji radu
Zdravím lidičkové.
Obracím se na vás s prosbou o radu. Moje akvárko mi už jaksi nestačí a chtěl bych větší, ale rád bych využil stávající skříň pod ním.
Je v ní schován železný rám z jeklů (myslím 4cm - neměřil jsem) a na délku má 90cm a 50cm hloubku (akva 80x40x40).Já bych na něj rád dal akva s délkou 150cm, hloubkou 50 a výškou 60 (450L). V plánu jsou africký cichlidy. Jde mi o těch přesahujících 30cm na každé straně. Samozřejmě by tam byla jiná, větší deska a na ní podložka, ale i tak mám obavy jestli by se s tou přesahující částí nemohlo něco stát, zvlášť když tam budu dávat kamení, ikdyž to by se dalo dát z větší části do středu nádrže.

Máte někdo zkušenost s bodobným podstavcem pod takové akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 10:48 akar77 – Re: JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 10:41 JuraS – Re: Jurasek
jen nevím jak homemade ty díry na kolíky udělat..aby na to nebyl nějakej složitej forichtung a nebo vrták
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 09:46 Muž Jurasek [137] – Re: JuraS
Na tak velké akva by asi neškodily ani kolíky. Ty to udrží na místě stejně dobře jako konfirmáty, pak to jen pojistit vruty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 09:44 JuraS – Re: Jurasek
Stojan bude stůl z lamina 18 mm pro 250 lt akva 100*50*50 s vnějším bio filtrem 50*50*15 po levé straně akva. Akva pro amazonii s diskusi..Nutnost zachovat z původního stolu (který teď je na místě) šuplíky. Šuplíky použiju jako box 60*37*40..60 jsou na hloubku (původní kancelářský stůl)..celkem budou 4 stojny na rozložení váhy..dole základová deska..podložím 3 mm depronem..akva bude na 2 cm polystyrenu..plánuji, že vlevo bude skříňka se dvířky, vpravo box se šuplíky, mezi bude výměnný systém vody (tady jsem zatím o dvířkách neuvažoval)..uvažoval jsem o dodatečném posílení dřevěnými hranoly 2 mi které bych postavil dovnitř skříňky ke stěně...neplánuji žádné kovové L ka..protože v 18mm mají houby držení..to raději kdybych se bál stability tak rohy vylepím skleněnou lepící páskou a přemáznu ji epoxy...takže v podstatě jen sešroubovat k sobě vruty do dřeva..poslkádání jsem vyřešil tak, že na žádný stranový směr se nemůže konstrukce sesypat...doufám, že jsem na nic nezapomněl..realizace v letních prázdninách..současné stojící akva na původním stole musím dát holkám do pokoje na psací stůl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 20:43 Muž Jurasek [137] – Re: JuraS
Ve stojanech mám jen normální vruty, řekl bych, že není potřeba dávat konfirmáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:38 JuraS
Chci si jen upřesnit. Je nutné spojovat stojan konfirmáty a nebo budou stačit vrtu do dřeva. Na stranu kde bych dával 3 konfirmáty dát 5 normálních vrtů. Cena vrtáku pro konfirmáty je pro mě nevyužitelná..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 13:06 Warezak
jeste bych se chtěl zeptat.Vcera jsme si všiml,že spodní deska me skřině nesedi uplne na zemi.je tam vule cca 2 mml.Ale ted nevim ,ale myslim si ze to bude nerovnosti podlahy.Byly by nejake rady ja kna to?nebo to nechat tak a akvarium to pritlaci na zem?Nebo bch tam měl dat kluzaky.Ale lezi mi to na koberci.poradte.thnks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:58 andrej850 – andrej850
Ja som si tiež vyrobil dva stojany pod akvárka (170) z profilu 20 x 20 celé som to obložil lamino doskou a celé ma to vyšlo aj s cestou do baumaxu za 1000 Sk. Podla mna v pohode a mám to takej miery akej chcem a nemusím sa báť či sa mi niečo neprehne X-) Odporúčam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 10:27 Warezak
akar77.To je fakt.ale jak říkám vše je o doluvě.Stačí jen najít toho správného a je po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 23:13 akar77 – Re: Warezak
To je pravda,ale ten ti už může rovnou vyrobit celý ten stolek. Měl jsem za to, že truhlář je nedostupný. Taky jich pár znám,ale jsou "permanentně vytížený":-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 23:08 Warezak – akar77
nekutil bych nikdy drevo v ob, ikea atd.Duvod je jasny.Maji to zbytecne drahy a neoplati se to.Staci se domluvit z truhlarem ktery ti desky sezene a nareze za rozunou cenu.Kdyz to budes chtit v obi atd tak jen narezani za cca 5 m u me te vyjde na nejakych 15 stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 22:59 akar77 – Výroba stojanu/stolku
Můj názor co jsem vyčetl:
1.varianta-celý ze dřeva: lze si vyrobit sám(lamino)-taky se na to chystám - lamino unese opravdu hodně,ale jak tady už někdo napsal je důležité zvolit dobrou konstrukci tzn. s ohledem na délku akvária raději více příček, na 130cm bych dal tak dvě a tlouštka těch 18-20mm a vrchní deska uříznout z kuchyňské desky(ale taky není nutné). Asi nejdůležitější je to aby měl stojan tohoto typu pevná záda! Pevná záda zafixujou celou konstrukci a zbortit se(na stranu) pak opravdu nemůže, příčky(svislé) zase podrží nosnost. Spíše nedávat nožky na spodek,ale spodní desku rovnou na podlahu nejlíp pod to koberec a nebo nějakou měkkou podložku. Che to přesně nařezat(což nařežou třeba v OBI apod) a dobře smontovat, stačily by i vrůty,ale doporučují se takové ty speciální - jestli si někdy smontoval nějaký nábytek koupený v Ikea, Scontu apod tak to jsou takové ty šrouby které se šroubují imbusem. problém je ten že k vyvrtání děr na ty šrouby je potřeba použít dva spec.vrtáky a nebo lze i jedním na to určeným,ale ten je dost drahý a promyslet si vrtání děr aby byly rovně a se správnou hloubkou(to jde celkem dobře i normální aku vrtačkou, kdy si změříš hloubku a na vrták si uděláš třeba z nálepky nějakou rysku, ti co mají výbavu používají doraz). Kdo chce ať to spojí klidně ještě kolíčky a zalepí lepidlem,ale není to nutné. Hrany začistit nahžehlovací páskou a seříznout a začistit skelným papírem. nejdůležitější je však si udělat dobrý nákres,aby bočnice nebyly k bokům spodní a horní desky-to by fakt nevydrželo! Nakonec nějaké dvířka, taktéž nařezat a použít nějaký pant-ty běžně používané jsou fajn,ale zase na ně musíš kroužit spec.díry, proto někdo používá méně estetické panty které se jen přivrtají vrůty, v nehorším klavírový pant. Nějaké madla a je to hotovo. Za 1/3 ceny než komerční a vypadá to stejně. Taky si nech rovnou vyřezat různé díry na hadice třeba pro vnější filtr apod., jak už to stojí a je na tom akva tak se to blbě vykružuje:-)
2.varianta - kovová svařená konstrukce - z tzv.jeklů, nejlépe nechat udělat nějakým kutilem co umí svařovat a má brusku a nebo někde v zámečnictví. Vyjde to levně a unese to i slona:-) Měl jsem tak kdysi udělaný stojan od podlahy až po strop se třemi policemi pro akva - stojan se dá na zem a zafixuje do zdi. Takový stojan jde dobře obložit laminem apod. Výsledek je esteticky o něco horší,ale pořád je to hezké a hlavně funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:48 Zdenek58 – Re: beowulfx
njn, to je prostě postup znalostí a praxe... Já dělal svoji první skříňku na 100 l akvárium v r. 1989, dával jsem pod něj kostru svařenou z uzavřeného profilu přišroubovanou vratovými šrouby do bočnic...

Druhá skříňka o 2 roky později už byla bez železa, no a třetí akvárium už jenom podepřu v rozích násadou od koštěte ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865-stojan?od=622