Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 16:25 - Re: matus13
Aký test si použil? Meral si to správne? Odčítal si to správne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 15:09 matus13
Dnes som meral vodu a vysledky mam PH-8
GH-10
KH-8
NO2-0

tomu PH nechapem ked davkujem CO2 a mam ho tam vela

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 00:29 Muž PaYoch [134] Re: matus13
Akvarijnimi testy, vstupní vodu buď na internetu, nebo v tvojí vodárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 23:08 matus13 Re: MonterMonty
A ako zistim ake ziviny obsahuje moja voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: matus13
záleží jaké živiny obsahuje tvoje voda a substrát - ten se jednoho dne vyčerpáa rostliny začnou srádat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:07 matus13 Re: MonterMonty
ryby zatial nemam len zabieham aq a ked davam CO2 musim pridavat aj nejake hnojiva?ja som si myslel ze ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: matus13
Tak si ho pořid ,takto těžko radit, záleží na akváriu,množství zeleně , pohybu hladiny , prokysličení vody, začni raději s menším množstvím a pozoruj co na to ryby a kytky , s co2 vzroste hlad i po živinách , to chce taky vychytat kolik čeho přidávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:59 matus13 Re: MonterMonty
dakujem za rady a ohladom toho CO2 na 54l akva kolko bublin za min. mozem dat aby som to neprehnal?test na CO2 alebo O2 nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: matus13
moje hodnoty KH a GH jsou ještě okus výše , a koukni do prezentace , roste to vpohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matus13
To jsou opsané průměrné hodnoty které se opisují stále dokola. Když třeba nějaký velký výrobce něco napíše všichni to pak opisují. Jinak GH nemá na rostliny příliš velký vliv. Hlavní je mít KH tak do 10mg/l pokud chceš používat CO2. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 19:26 matus13 Re: vaaclav
a to GH neni moc?podla atlasu rastliny co mam tak niektore max GH 10 alebo 15 aj to by som chcel nejak stiahnut dole aspon na 9-10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 19:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matus13
Nevidím nic na hraně pH stáhneš pomocí CO2 na 7 a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:47 matus13
poradite mi?dnes som meral vodu v akvarkach mam PH-8 GH-13 a KH-7 v malawi to neni zle ale druhe akva chcem rastlinne a to PH a GH je tak na hrane kvoli rastlinam,PH sa mozno znizi ked zacnem pridavat CO2 z kvasnic ale GH neviem ako znizit okrem tych pripravkov z akva obchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:37 - Re: zervan
Treba ale brať ohľad na to,že v RO vode a pri nízkom pH sa rýchlejšie prejavia rôzne zmeny.I lepšie zakŕmenie môže spôsobiť pokles pH až na nebezpečnú hranicu.
Ak niekto pridáva CO2,tak je lepšie RO vodu miešať a takto predísť prípadnému problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:22 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: jmalyska
záleží na tom, co ti teče z kohoutku. Předpokládám, že z kohoutku ti teče velice tvrdá voda, v opačném případě vidím používání vody z RO pro společenské akvárium jako vcelku zbytečnou záležitost. Pokud je má úvaha správná, tak bych vodu míchal asi v poměru 1:3-4 (vodovodní : RO)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:28 - Re: jmalyska
Niekedy ju miešať netreba.Je použitelná i taká ako lezie z RO.Použiteľnosť však zase záleží na akvárku a čo všetko v ňom máš.Ja dávam čistú osmotickú a ani ryby ani rastlinky nestrádajú.
Nie je to pravda,že takáto voda (čistá z RO) je samostatne nepoužiteľná.Moje niekoľko ročné skúsenosti hovoria inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:21 Muž jmalyska [167]
Když už se řešila RO, víme jaká voda z ní leze, jak jí tedy dále upravit, aby byla použitelná do akvária?
Když se smíchá v poměru s vodovodní, tak nějaké ty hodnoty mít bude, ale pro rostliny málo. Mám takovou zkušenot s mým akváriem, čím více vody z RO tím hůře to roste. Až časem kdy se dolévá vodovodní, se to lepší, hodně pomohl taky odpad z ryb, moc neodkaluji.
Poradí někdo jak si fvodu lépe upravit?
Už se mi tam 3x vytřeli skaláři, 2x ancíci, tak až tak hrozné to asi nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 23:33 - Re: zervan
Z akvalandu ti majiteľ (ktorého poznám zo slovenskej akva stránky) pošle všetko potrebné a v čo najkratšej dobe.Nikdy som tam s kúpou nemal problém.Je to obsiahnuté v balení.Jediné čo by si si mal dokúpiť sú ešte 2-3 guľové ventily.(rovnako ich majú na stránke)Ak nepoužívaš RO a bude odstavená,je potreba zabezpečiť uzatvorenie z každej strany na šestkách hadičkách,aby v RO ostala voda.Aby nevyschla po napustení membrána.Táto Ro mini 50 mi za deň dá do 120L vody.Pri rastlinkách to bude možno i osvetlenie,no v každom akvárku je to vždy iné i keď sa oň človek stará rovnako.
Osobne sa používaním RO dostávam na vodivosť do 100-150us s pH 6,5.Vstupnú vodu mám stredne tvrdú s pH 7,6.
PS:ostatné som ti napísal v ss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: davidek75
Áno, veru radšej kupujem nové veci - hlavne ak ide o niečo, s čím nemám skúsenosti. Reagoval som na tento odkaz: akvaland.sk/… (z toho obchodu som už aj niečo kupoval)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.05.2014 16:37 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: zervan
Inzeráty s RO bych bral s rezervou , abys nekoupil použitou osmozu a doma zjistil že musíš koupit novou membránu a filtry , to je lepší si jí za 1500kč koupit novou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 15:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: prasan
Vďaka za tip, to nie je až tak drahé - je to dobré? Neviem, čo všetko to obnáša (čo sa montáže a prípadne ďalších nákladov týka) a skôr ako to začnem skúmať, tak základná vec: Bolo by vhodné - alebo dokonca potrebné, aby som používal RO? Mám tvrdšiu vodu (12°dKH, 15°dGH), ale beriem to skôr ako výhodu pri hnojení, že nemusím pridávať aj horčík. Konkrétne je vo vode Ca2+ 70 mg/l a Mg2+ 20 mg/l. Je to moc? Je pravda, že viacerým rastlinám sa u mňa nedarí (napr. Rotala, Cabomba, Pogostemon, Eleocharis), ale to bude skôr nedostatkom svetla alebo nie? Keď tak pozerám do atlasu, tak s výnimkou Rotaly sa dá povedať, že sa mi nedarí práve tým rastlinám, čo majú uvedenú KH do 10° a darí tým, čo majú hranicu vyššie :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 12:52 Muž jmalyska [167] Re: Deben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 10:37 - Re: Deben
Používam túto.
akvaland.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.05.2014 10:36 - Re: replikant33
Toto v dnešnej dobe už nie je to pravé orechové.A ak už tak minimálne ak prší aspoň pol hadinku.Inak si nachytáš okrem bordelu i kopec iného sajrajtu.Napríklad meď zo strechy a podobne.Obzvlášť pre citlivejšie ryby či krevetky by to mohla byť osudná chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:25 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Deben
nachytej si deštovku :) che to jen nějakou plachtu v rámu a soudek z okapu je dost špinavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:23 Muž Deben [0] Re: replikant33
vztupní voda je to samí velmi tvrda. A osmoza je dost draha :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 07:09 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Deben
a mněřil jsi i vstupní vodu ¨?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:58 Muž jmalyska [167] Re: Deben
Problém s tvrdosti vyřeší reversní osmoza....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:55 Muž Deben [0]
asi to budu řešit nějakým preparátem jsem ve městě a nemám šanci a ani čas jezdit k někomu na vesnici do studny pro vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:22 - Re: Deben
Miešanie s RO,alebo dáky špeci GH- prípravok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.05.2014 11:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Deben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:37 Muž Deben [0] – Hodnoty poraďte
Takže jsem dělal test 6in1 od JBL a hodnoty jsou nasledovné

NO3 - 25 (OK)
NO2 - 0 (OK)
GH - 21 (Moc) měla by být od 4 do 14
KH - 10 (OK)
pH - 7,6 (OK)
Cl2 - 0 (OK)

Vše je Ok akorát tak tvrdost :( poraďtě jak snížit. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:33 Muž Deben [0] Re: romant
ale jo šlape jen mě zajímaly výsledky tak jsem si to zkusil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: Deben
Napíšu to možná divně, ale já testy moc nepoužívám a dávám spíš na to co vidím v akváriu a jestli to neměříš z důvodu, že se tzv. něco děje, tak proč se stresovat, jestli akvo šlape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:15 Muž Deben [0] Re: romant
njn :( tak jaký test (takhle na papírku) aby to bylo dobrý ale aby mě to "neutrhlo půlku šrajtofle"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: Deben
Tak vypovídací schopnost toho použitého testu je velmi, velmi nízká, tudíž hodnotit naměřené údaje bude docela oříšek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:44 Muž Deben [0]
Koukněte na to a řekněte mi prosím jestli je to dobré nebo jestli by se s tím mělo něco dělat děkuji za případné komentáře, rady atd.

rybicky.net/nadrze/19522

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: FrantisekH
Vďaka za info, tak to ma prekvapuje. Ono to asi nie je zdravé, ale tak asi nikto takej vody nepije denne litre. Lebo bežne dostupné minerálky v obchodoch sú skoro všetko s odstráneným (alebo zníženým) železom, tak som nemal s čím porovnávať. Nedalo mi to a ešte raz som zmeral, teraz zriedenú 1:100 a vyšlo mi teda, že medzi 20 a 40 mg/l, čo je podobné ako ten Ambrožův pramen. Vlastne ten "môj" obľúbený prameň už dlho netečie sám, ale je to studnička, kde si treba napumpovať. Predpokladám, že veľmi kolíše aj obsah minerálov podľa toho, ako veľa vody sa odoberá. Našiel som aj nejaké info o prameni, je tam zopár letných meraní a železa namerali vždy inak, no podstatne menej: www.majvan.host.sk/… Tlstou horou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:33 Muž zervan [1123] - Rostliny – železo v minerálke
Skúšali ste niekto merať železo v nejakej neodželeznenej minerálke, či prírodnej kyselke, ktorá má vyslovene železitú chuť a pri dlhšom skladovaní "hrdzavie" fľaša? Ja som sa po dlhšej dobe dnes vybral k obľúbenému prameňu s veľmi železitou vodou ( www.sports-tracker.com/… ) - chutí podobne ako naša Korytnická a doma som si povedal, že keď už mám ten test, zmeriam. Zriedil som ju 1:20 s vodovodnou vodou (ktorá neobsahuje železo) a nameral som JBL testom mimo rozsah - test je do 1,5 mg/l, čo teda zodpovedá viac ako 30 mg/l. To sa mi zdá dosť. Meria to dobre aj železo v minerálke, či je tam nejaké ovplyvnenie niečim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 05:01 - Re: MichoCZ
Môj merač TDS nie je ako ten čo používajú chemici,menší rozdiel merania môže byť.Veď aj preto som napísal cca. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.03.2014 04:55 - Re: prasan
prasan napsal: ludvik napsal: Právěže vím ... proto se ptám "ppm čeho".
Meranie hlavne obsahu vápenca a solí

Všetko sa dá dohľadať na nete i to čoho konkrétne.Z halvy ti to nenapíšem,ale už dávnejšie som si to sám dohľadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2014 17:12 Muž jmalyska [167] – Kviz
UV lampu nepoužívám, vodu dávám vodovodní, nic tam neliji (chemie), nic tam nesypu.

Takže na vysvětlenou, zajímaly mě vaše odpovědi, protože mám doma 3 akvária, o které se starám docela stejně, mají stejné podmínky "udržby".

První akvárium bylo napuštěno vodou z Ro + domíchání s vodovodní. Vstupní voda tvrdá, pH 7,59 a cca 450uS při 17°C.

AQ1 7cm křermičitý bílý písek 1-2mm hrubost, bez zásobního substrátu, jbl e1501
AQ2 lehký poprašek dna ratajovým aquaclay, spíše na dekoraci, aquagall 60
AQ3 3cm liapor, malý atman at-f300, voda se setva hýbe.


Snížení pH je díky neodkalování a neměnění vody, avšak to provádím mým systémem. Logicky by se měly hodnoty co akvárko horšit, avšak to druhé je horší jak třetí, i možná díky tomu, že je založené déle.

Rady nějakého Romanta mě netankuou, co akvárium, to originál a je na každém, aby si našel svou cestu, jak docílit pěkného akvária.

Proč já nemám řasy? Překrmují, svítím jak se mi zachce a jak se mi to hodí, svítí mi na 2 akvárka slunce a řasy nejsou. Nedodávám CO2 (ve velkém už 2 mesíce neceočkuji). A mám všude plno šneků... fakt jich je hodně, hlavně v tom druhém akváriu-okružáci. V prvním heleny, piškvorky i okružáci, v třetím 5 okružáků a na skle je snůžka nových.

A hlavně, v akváriu se zbytečně nerýpu, není důvod. Jako "kvízovou otázku" jsem to myslel s nadsázkou, a taky i jako důkaz toho, že to jde i jinak ;)

ppm myslím TDS, měří mi to ADWA měřák (uS/ppm)
(maniakva.sweb.cz/…)
0–4 dGH / 0–70 ppm ...velmi měkká voda
4–8 dGH / 70–140 ppm ...měkká voda
8–12 dGH / 140–210 ppm ...středně tvrdá (polotvrdá) voda
12–18 dGH / 210–320 ppm ...tvrdá voda
18–30 dGH / 320–530 ppm ...velmi tvrdá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: prasan
Pokud by bylo myšleno ppm TDS/uS, tak pak to dvojnásobek není. To musel změřit něco jiného.

www.lenntech.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 16:21 Muž ludvik [1082] Re: prasan
Ano, nejspíš to bude ono ... ale jen "nejspíš". Když řeknu, že mám 43% ... také víš kulové.

Jak psal Designer. ppm je "počet něčeho v něčem", ale už to neříká čeho v čem. Tak sorry, že neumím věštit jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 15:59 - Re: ludvik
ludvik napsal: Právěže vím ... proto se ptám "ppm čeho".
Ako tu bolo načrtnuté.Množstvo častíc obsiahnutých vo vode.Meranie hlavne obsahu vápenca a solí.
Či meriaš us alebo ppm je to v podstate to isté,akmer priamo úmerné.
60ppm cca 120us
120ppm cca 240-250us a takto by som mohol z hlavy pokračovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
prasan napsal: Ty nevieš čo je ppm? :-(

Parts per million, jenze nejde o jednotku, ale o totez jako procenta, jen s 10000x vyssim rozlisenim pred desetinami, takze ceho? A znas RCG? To jsem dlouho nevedel, ale musi to ukrutne bolet smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 10:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ludvik
zřejmě měří kromě vodivosti EC metrem ještě TDS metrem, který měří v jednotkách ppm (počet částeček/na nějakej objem) a je to jakási tvrdost:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 10:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jmalyska
Hmm. To je trochu neortodoxní způsob údržby. Zní to trochu jako "humáč," ale možná tomu jen nerozumím. Proč neměníš tu vodu v té 360ce častěji? Chápu, že jestli tam máš UV lampu, snižuje to některá rizika, ale stejně toho v té vodě asi plave dost hodně, ne?

A proč tu vodu znovu používáš do dalších nádrží? Chceš mít z nějakého důvodu záměrně tak nízké pH?

Je zajímavé, že je vodivost ve druhém akváriu nejvyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:56 Muž Legioix [574] Re: jmalyska
jmalyska napsal: Co lze vyčíst z těchto hodnot vody?

Akvárium č.1 360 litrů - 80 ryb, rostliny bují, bez řas, v provozu 8 měsíců, CO2 dávám, dolévám vodovodní vodu, neměním vodu, nevzduchuji


Akvárium č.2 63 litrů - živorodky, málo rostlin, bez řas, v provozu rok, bez CO2, dolévám vodu z akva č.1, neměním vodu, nevzduchuji


Akvárium č.3 63 litrů - namáčím kořeny, jedna rostlina, bez řas, v provozu měsíc, bez CO2, dolévám vodu z akva č.2, neměním vodu, nevzduchuji


Díky pivo


Pokud doléváš vodu z jednoho AQ do druhého, tak ji tím pádem i měníš ;-)

Kvíz vyřešen. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 09:52 Muž Legioix [574] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal:

Přelévat zkaženou vodu do dalšího akva a z tama zkaženou vodu lít ještě do dalšího akva. Nejlepší cesta do pekel.


Já to dělám podobně. U sevelií měním vodu i 3x týdně a protože skoro většinu vody (ted RO+studna 7:1) musím přes tu RO upravit, tak je mi té vody líto a třeba k betě a nebo do společenské 240l nadrže ji klidně dám. Ta voda je ale úplně bez NO2 a NO3. NO2 0 a NO3 kolem 10-15. PH kolem 7.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19839x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody?od=568