Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Heteranthera zosterifolia - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Heteranthera zosterifolia - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dimmur
To vám, bohužel, zaručit nemohu. Ale za vyzkoušení to určitě stojí. :-)
Prubnul bych po dobu tak 3-4 týdnů lehký přídavek Fe a kdyby se nezadařilo, určitě bych kvůli této rostlince nepředělával osvětlení; jak už tu zaznělo - je plno jiných kytek, které stojí za vyzkoušení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
mám stejnou zkušenost, v high tech akva ale byla k neudržení, stříhal jsem ji 2x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:06 Muž dimmur [283] Re: Sid
takze myslite, ze pujde? zatim roste ost rychle, ale starsi casti jsou misto zelene hnede a resim co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2014 19:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
Máte vyzkoušeno pěstování téhle kytky v "low-tech" podmínkách? :-)
Já ano. Mám odzkoušené obě varianty a rozhodně se nemusím stydět za žádnou z nich. Pod slabším osvětlením byla stejně dekorativní, (kompaktní, vybarvená), jako pod silným osvětlením, jen ten růst byl až extrémně pomalý...
(Zmiňuji to jen proto, aby se případný zájemce o tuhle kytku nebál použít ji v nádrži se středním nebo i slabším osvětlením a bez sycení CO2... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Jejda, ani nahodou jsem nerikal, at tu rostlinu vyhodis, taky mam ruzne chcipacky rostlin a nechavam je. Takhle se mi trapil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi , byl snad rok na umreni, vyrostl list, jiny odesel, stale drobny a neduzivy, pak si to rozmyslel, a ted je z nej obludka, jeste i s kvetnim stvolem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:29 Muž dimmur [283] Re: Designer
za zkousku clovek nic neda, zkusim prihnojit micro prvky a uvidime. clovek muze vyhazovat vzdycky, ale hazet flinku do zita jeste nehodlam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
On celkove jeji vzhled v horsich podminkach za moc nestoji, a ac si clovek rika, ze to je dobre, v okamziku kdy vidi vrcholy ze slusneho hi-tech akvaria, pochopi, ze to dobre neni, i kdyby slo jen o porovnani velikosti, ne tak jeste "hustoty" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 18:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dimmur
Heterantheru zosterifolii mám odzkoušenou i v podmínkách bez sycení CO2 a s nízkou intenzitou osvětlení. Jediný "problém" - pomalý růst. (Což může řadě lidí vyhovovat. :-))
Přiměřený dostatek živin, zejména Fe, je podmínkou, aby se jí dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
vaaclav napsal: rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis :-) Ovsem je treba rict, ze s CO2 a hodne svetlem taky vypada mnohem lepe, i kdyz se da i v horsich podminkach :) .
EDIT: Je nezpochybnitelne, ze jsem prave objevil Ameriku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:14 Muž dimmur [283] Re: Libcin
micro neni problem zacit davkovat, ale otazkou zustava, jestli u me nebude jeste porblem co2 a svetlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Libcin
Neni to dost dobre doporucitelne, v beznych smesich mikroprvku pri natazeni zeleza na 0.5mg/l zacina byt prilis mnoho medi a ani to zelezo uz v te koncentraci neni pro vodni zivocichy moc fajn. Doporucitelne je natahnout zelezo (kdyz je znat ze chybi) o 0.2mg/l, s tim ze se pocita, ze kdyby jeste neco bylo, at to neni moc velka rana.

V akvariu jen s rostlinami klidne, to je pochopitelne neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 17:44 Libcin Re: dimmur
Tato kytka je indikátor dobrých podmínek v akváriu. Potíže s ní jsem odstranil zvýšením dávkování mikroprvky (na hladinu Fe 0,5mg/l) a každé ráno denní dávku jednoduchým způsobem míchám čerstvou. Roste až moc rychle, že nestačím stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 17:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 17:08 Muž dimmur [283] Re: vaaclav
doporucis neco podobneho myslim tvarem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 17:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Já bych si pořídil jinou méně náročnou rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 16:56 Muž dimmur [283] Re: vaaclav
ona je o i dole zelena, jen vzdy nekde zacne hnednout, tak jsem myslel, ze ji muze neco chybet a ze bych to mohl dodat, ale vice svetla je nerealne a co2 zkousim PMFE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 16:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Je to bez CO2 a dobrého světla těžko pěstovatelná rostlina. Takhle ti vybledne a zčerná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 16:07 Muž dimmur [283] Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku rostlinka vypada jako na fotce, myslite tedy ze je to nedostatkem svetla? poku ano, tak se s ni rozloucim nebo je sance na zlepseni?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Aby byla opravdu krasna (zadne drobne listky a byla sveze zelena), je to rostlina do hi-tech akvaria. S vetsimi davkami hnojeni prestane mit i v nizsich patrech zminene projevy, ale i tak chce vic svetla (coz spodni patra casto nemivaji). Umi rychle odejit pri nedostatku mikroprvku. Ne v kazdem akvariu se ji dari a najit duvod proc to nejde, nemusi byt uplne snadne, stejne jako je tomu u rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa , coz je totalne nenarocna rostlina, ale v mnoha akvariich se ji vubec nedari. Tady je to stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:45 Muž dimmur [283]
co zpusobuje zloutnuti a nasledne hnenuti listu? vrcholy jsou hezke a zelene, ale o par pater nize hnedne.....poradi nekdo cim to muze byt? roste v akva z prezentace
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 21:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Robo
Tak třeba to, co mi podsunul Aforte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:29 Muž Robo [45] Re: Aforte
Fotka k příspěvku To je ona
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Robo
Troufám si říct, že vím, co by ti Sid doporučil: Fe-EDDHMA
Rostliny toto železo jsou nejlépe schopny přijímat. Akorát má jednu nevýhodu - barví vodu. stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:23 Muž Robo [45] Re:
Na spodnich listech to beru, ale je to hlavně na koncích listů a uprostřed rostlinky. Já myslím že 2x35W je celkem dost, ne?

SID: a co by jste třeba doporučil za FE. Používal jsem Easy Life profito a ferro, ale muselo se tam toho lít neskutečné množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 09:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Robo
Zkuste jiný zdroj Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 08:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Robo
no, u týhle rostliny černání spíš způsobuje nedostatek světla. Většinou je to na spodních listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 07:07 Muž Robo [45]
Mě tahle rostlinka taky slušně roste ale štve mě ,že jí černají konečky listů. Černání pry zpusobuje nedostatek železa, jenže ja hnojím Feroxem každý den 2,5ml a podle sera testu mi ukazuje že mám Fe 0,5 mg/l což by mělo být optimální. Světlo mám 70W T5 HQI, Co2 přidávám ,No3 kolem 25mg, a PO4 1-1,5 mg. Pořád nemůžu přijít na to proč mi to černá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 19:14 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Jája
Fotka k příspěvku Takhle heteranthera zostiferolia vypada u mne, cerstve po protrhani, nechala jsem 1/3 puvodniho objemu, je to rychlik zatroleny. Nevim jestli to bude videt - vlevo nahore je jeji kvitek. Akva 300 litru. CO2 a la burcak (teoreticky, dost casto se stane, ze zapomenu na vymenu a nejakou dobu CO2 nejede), hnojni PMDD, denne dve vicka od petky (teoreticky, protoze na to co? casto zapomenu, a navic zrovna ted tam mam PMDD z prasku ktery byl stary nekolik let :-) ) Jo, a taky uz dlouhodobe (kvuli krevetkam) neodkaluju. A taky pecu na vymenu vody.
Jo, a jeste - tohle je druhy pokus. Prvni jsem zkousela cca po roce co jsem mela akvarko. Chradla, nerostla, rozpadla se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2013 13:54 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se musím pochlubit, jak kosokvět roste u nás. Na fotkách je synovo AQ. Předesílám, že na ně totálně kašle, a kdybych mu nestála s klackem za zády, tak neodkalí a vodu nevymění, což většinou dělá tak za 2-3 týdny, když ho k tomu donutím. Ale ještě mu, milostpánovi, musím napustit vodu a nechat odstát. Má v něm cca 25 endlerek, 2 ancistrusy a dva thoracaty. Parametry vody má ve srovnání s mým AQ ok, dokonce NO3 má lepší, než já. To bych se picla. Stejnou úroveň NO3 ve svém AQ docílím, když měním vodu 2x týdně. Co jsem teď naposled měřila vstupní vodu minulý týden, tak GH 25° (v AQ je to stejné), KH jsem neměřila, ale co vím, tak při 21GH bylo KH 11, takže teď bude vyšší. CO2 nepoužíváme a ani o tom neuvažujeme, trochu hnojím a kytky rostou velmi slušně. Velikost AQ je 80x40x30, svítí 2x 18W (840+865). Rostliny rostou velmi dobře, řekla bych, že lépe, než v mém AQ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 11:55 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku
Většinou lépe prosperuje v nižším sloupci vody v společnosti kapradin. Netvrdím a nevnucuji tento poznatek, jako pravidlo.

Het.zost. na snímku vyrostla bez přídavku CO2 a hnojiv, pod 840-tkou zářivkou.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 10:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
www.rostlinna-akvaria.cz/…

V posledni dobe liju ohledne hnojeni do akvaria vsechno, CO2 ve stadiu experimentu (doladuji to), takze podle toho co tam pisou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
Ano, cesty Boží jsou nevyzpytatelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: KarlosS
Evidentně jste ještě neměl příležitost vidět kosokvět v solidní kondici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
Ano, hustou. To je opak řídkého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Zrejme myslel ty vrcholky, jak daleko od sebe rostou nova "patra". Je hrozna, ale ted jsem rad ze se takhle vzpamatovava, pripada mi to po jejim temer odejiti jako maly zazrak. A ze nove vrcholky vyrustaji i ve tme, o to tady hlavne slo, ze opadani listu u dna nemusi byt jen svetlem, ale klidne i nedostatkem zivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: KarlosS
Pěkně hustou?! coze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Fotka k příspěvku A tady je spodni cast stonku, u dna, dost ve tme, a stejne tam vyrusta nova odnoz (vpravo pod topitkem). Omluva za kvalitu fotky, asi je z ni jasne, proc jsem nechtel pridat svetlo k foceni a ocistit sklo.
Uz byla cela skoro pryc, co vidis ty tmave zbytky, to z ni zbylo, tezko verit ze se jeste muze vzpamatovat. Nevim presne jak dlouho tu EI smes liju (tretinu co je pro EI metodu), rekneme 3-4 tydny, ale nestacim se divit. Nicmene, vzdy je neco za neco, takze jak uz jsem psal, masivni vymeny vody (zatim pulka tydne, a jednou uz jsem menil i mimo poradi, jistota proti hromadeni latek) a ted jsem to jeste zlimitoval svetlem (ubral jsem), zacal zlobit Jeleni paroh, nijak hrozne, ale jak vidim, neni to o prilis mnoho svetle, ubral jsem a uvidim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
máš ji pěkně hustou, já ji mám teda řidší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bednysek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podivej se na tu katastrofu u mne, na fotce. A po kratke dobe zlepseni hnojeni, prirostlo co je oznaceno sipkami. Svetlem jsem nehybal, CO2 nebylo (s tim zacinam teprve nejak experimentovat). Ta fotka je pres 2 tydny stara (lepsi s timhle problemem jsem nenasel), ted uz obrusta i dole, kde je nejvetsi tma. Fotku udelam, at zas nekdo nerekne, ze kazu bludy. Tohle je cerstva zkusenost, podlozena jen par lahvemi chemikalii, nic vic.

Staci lepe hnojit, jinak az tak narocna nebude, zadne extra podminky u mne (kde je) nema.

Dnesni fotka, vzpamatovava se. A to uz vypadala hodne spatne, dokonce i obrostla rasou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 08:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: grunda
taky jsem ji musel zrušit. Po týdnu vždycky už ležela na hladině jak byla dlouhá a produkovala dost vzdušných bílých nevzhledných kořínků. A ostříhávat kořínky a stonky obden, na to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mejla
měl jsem ji v akva asi měsíc, je to neskutečný plevel - šla pryč
rybicky.net/fotogalerie.php…
roste dobře i při nízkém osvětlení, jen je třeba hnojit - CO2 + hnojivo, pak vypadá jak má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:51 Muž Mejla [21] Re: Ciffik
Jak již tu bylo řečeno, de tahle kytka i bez co2 a extra světla. Jen vypadá podstatně jinak.
Nejdůležitější pro ní je dostatek hnojiva, mikro makro.
Pokud svítíme a cočkujem, tak dle toho taky pořád stříháme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:09 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaclav
Souhlas s vaaclavem, měl jsem ji v setové 54l bez co2 a řádného světla - dopadlo to stejně jak na fotkách níže. Vrcholky zasazeny do nového (s CO2 a slušným světlem) a po měsíci nestíhám zastřihávat. Krásná svěží rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:43 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vaclav
Heteranthera zosterifolia mi roste celkem slušně, co2 nepoužívám, světlo mám cca 0,5W. Takže, když má dostatek světla, tak zvládne přijatelně přirůstat. Sice to není moc rychle, ale je pěkná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bednysek
To ti takhle narostla nebo jsi ji už tak velkou zasadil. Bez CO2 a dobrého světla to není moc dobře pěstovatelná rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Bednysek
jak už bylo řečeno - nedostatek světla u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 20:41 Žena lucie.aqua [511] Re: Bednysek
Daly by se zachránit vrcholky...Ale pokud má rostlinka nevyhovující podmínky, tak to nepomůže. Mi takhle hnijí listy, které se opírají o sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 19:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bednysek
Také se mě to párkrát stalo. Stačilo týden nesvítit a bylo po ní. Už to nejde zastavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:56 Muž Bednysek [0] - AmazonieRe: Jája
I tak bych se rád poučil proč mým rostlinkám uhnívají stonky odspodu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:28 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Bednysek
Nehnijí stonky, ale listy odcházejí - mají málo světla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4776-heteranthera-zosterifolia-problem?od=79