Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vlhkost v topítku

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vlhkost v topítku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 14:46 mara.m
Fotka k příspěvku Dobrý den, vlastním topítko jäger 125w a nedávno jsem zjistil, že taktéž netěsní (viz přiložené foto). Průběh budu pozorovat, ale reklamaci se patrně nevyhnu. Bohužel jsem topítko zakoupil na výstavě v Ostravě od dýlera ze Slovenska. Proto si nejsem jistý s reklamací, cena poštovného atd. se může vyšplhat na neúnosnou hodnotu (zvažuji koupi nového v kamenném obchodě)... Máte s tím někdo zkušenosti? Téma vcelku umlko, proto se ptám jestli jsou nějaké nové poznatky ohledně téhle problematiky? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 22:12 Muž Yirka [9123] Re: RADOVAN
Pozdě, ale přece-byl jsem do večera mimo. Mam Atman At-100w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 17:20 Dušan2 Re: ANTONIO
Ona ta vlhkost je vždy nahoře, není tam kde je tělísko,třeba u tetry je vidět tělísko a tam kde se to rosí je to zabarvený, tak tam to vidět být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 17:20 ANTONIO Re: Dušan2
Normální to zcela jednoznačně není a to první akvarijní topení chtělo hned reklamovat.v žádném případě by jsem ho nepoužíval-Jsem prodejce akvarijní techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:39 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Yirka
aký máš ohrievač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:39 Muž Yirka [9123] Re: Dušan2
Za zcela normální bych to nepovažoval, třeba už jen proto, že vlhko může napomoci dřívějšímu nástupu koroze. Já tam tedy nemám ani kapičku a myslím, že je to tak správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 09:20 Dušan2 Re: RADOVAN
Také mám v topítku vlhko už od začátku a to je několik let a nic se neděje, v tom druhým novějším nevím, tam kde se to rosí je zabarvené, ale většinou sem vyděl i jinde oroseno, tak je to asi opravdu normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 09:04 Muž PT [89] Re: RADOVAN
No, kdyz uz tema zije, tzak bych mohl napsat, jak to dopadlo u me - reklamaci topitka v pohode uznali, po mesici jsem dostal nove, ve kterem se ale nakonec vlhkosti udelalo jeste vic nez v puvodnim... asi je to skutecne "normalni". Spis nez vlhkost v topitku mi vadilo, ze zacala, nebo mi to alespon pripadlo, diky tomu korodovat topna spiralka.
Ale, jak Radovan rika, clovek si priplati, koupi si punktlich udelany nemecky produkt a rozdil vicemene zadny ;-) C'est la vie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:56 RADOVAN Re: johan
smich , skúsil som ohrievačom trochu potriasť a čo nepočujem, ono tam niečo čľapká, teda voda. Asi pôjdem reklamáciu skúsiť znova. A vraj že full submersible ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RADOVAN
neměla by :) jednou když jsem se cáral v akva, tak mi do něja spadly dvě rozsvícenné žárovky. jen tak si na dvě vedle mé ruky svítily a nic se nedělo palec a to jsem měl tvrdou vodu.. ale pro jistotu se v akva cárejte jen obutej :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:17 Nobody Re: RADOVAN
V elektrice se moc nevyznám. :-(
Topítka by asi měla být uzavírána ve vakuu.Asi by stála víc než nyní?
Nevím jestli sklo,jako takové,je vodivé?
Pokud ne,tak se nemusíte bát.Bude se jednat pouze o orosení,které může(nemusí)poškodit vlastní topítko-uvnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:41 RADOVAN Re: RADOVAN
tak nič, predajca povedal že je to normálne a že on to má tiež na všetkých. Dúfam že ma nezabije elektrika hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 17:32 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Ja mám Jäger a dnes som objavil nejaké kvapôčky na stenách, a to som myslel že keď je to made in germany tak to bude ok :-O :-(

Asi ho pôjdem reklamovať

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 09:29 Muž PT [89] Re: :-)
Tak jsem ho do reklamace dal, koupil jsem si Jagera, tak ho chci bez vlhkosti a nabehu koroze na topicim vlaknu, ne? :) hop Jsem zvedav jak to posoudi. "Verim", ze tesnost/netesnost nejakym zpusobem zjistuji. Nehodlam si vyvrazdit rybicky v akvariu, a soky dostavat taky nechci :)
Jinak topitko jsem vyndaval naposledy v lete a to jsem si niceho nevsiml, takze je mozne, ze se neco "deje".

Nemuzu se nepridat k "unikle" diskuzi -
přenos tepla vyzařováním, obzvláště u topítka, které spírálu nerozhavuje do bela, je nula nula nic, hlavní je prenos konvekcí, tj. skrze ohrivani plynu, v nemz je v kontaktu, jez ohriva sklo, jez ohriva vodu. Delat z topitka termosku vysanim vzduchu je docela blbost :)
Navic vodotesnost napr u hodinek se dela tusim prave tak (mimo tesneni), ze se natlakuji (vnitrek) na vetsi tlak, nez zadouci odolnost. Abych rekl pravdu, tak tady mi trochu unika duvod, tipl bych, ze je jedno jestli tlak z jedne nebo z druhe strany... U topitka jez je pod vodou stale to asi smysl ma, tak asi nebude na tesneni jednostranny napor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 06:41 Muž bunda [28] Re: vencisimo
Ať je v topítku cololiv ( plyn, vákuum atd ), je jisté že pokud se tam objevuje vlhkost, tak je porušena těsnost a všechno je již pryč. Myslím, že je mnoho akvaristů, kteří již topítka opravovali. Žádvý plyn tam nedávali, prostě dobře utěsnit a v pohodě. V žárovce je vákuum, aby neshořelo wolframové vlákno. Vzácné plyny jsou ve výbojkách, zářívkách atd cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 20:20 Muž filipsi [1295] Re: Nik
cs.wikipedia.org/…

Dokonale neexistuje, ale hodne slusne jsme delali i ve skole. Vic o teple atd treba tamtez. V topitku samozrejme neni, bylo by to na skodu, snazilo by se to "nacucnout" vodu dovnitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:48 Muž vencisimo [7] Re: bunda
a s tim, že vakuum nepřenáší teplo je to taky blbost, protože teplo je infračervený záření a toho je v kosmu(vakuu) až až, jak by se sem asi jinak dostalo ze Slunce než přes vakuum

jinak já mam už dva roky taky vlhkost v topítku a voda se tam nenatahuje, když zchladne, takže je to zkondenzovaná vlhkost vzduchu v topítku, který je uzavřený a tak nic dovnitř nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:12 Muž Nik [191] Re: chicko
nějak zapomínáte, že vakuum se nedá získat - možná trochu podtlak, ale ne moc. Proto u termosky je to s vakuem taky pěkná habaďůra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:07 Muž bunda [28] Re: rolandmynar
A pokud by tam bylo vakuum tak při porušení těsnění to do sebe nasaje vodu ( do plna ) jako prasklá ponorka. Asi když je té vlhkosti uvnitř málo tak to nevadí, ale určitě bych to sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:03 rolandmynar Re: chicko
Myslím, že tam je nějaký plyn. Vakuum by teplo asi fakt nepřeneslo viz. Termoska.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:00 Muž bunda [28] Re: chicko
Myslím. že vákuum by nepřenášelo teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 18:44 Muž chicko [124] Re: petrys
ja is myslim že v topitku by melo být vakuum, a tak se tam žádný vzduch nerozpíný...samozřejmě v dobře byrobeném topítku.Jinak určitě reklamovat a koupit pořádné, radši draší topítko(značkové) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 16:56 midiborec horac
ja rozumim ale kdybych mel chodit porad neco reklamovat tak me to topeni vyjde tak 5x draz nez cele topitko...A pokud to vydrzle otakovou dobu tak si nemyslim ze to sou nejaka spatna topitka zatim snima nic nebylo no a taky spoleham na jistice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 16:52 Muž Horác [3942] midiborec
Tak dlouho se chodí kolem netěsnícího topítka, až se ucho ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 16:37 midiborec Re: bunda
me to u dvou topitek taky dela uz 5 let a zadne ohrozeni akvarka sem nespozoroval tak. Hold nekdo se boji elektriny jak čert křiže hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 16:10 Muž Killer [133] - SumciRe: petrys
já si toho všimnul jen u topítek kde se rozbyl termostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 15:27 Žena petrys [107] Re: Turok
já mám jäger 150w a taky se při zapnutí úplně dole udělá vlhkost, ale myslím, že je to normální, prostě se vlhkost vzduchu v topítku vysráží na stěnách skumavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 15:24 Muž Turok [18] Re: bunda
mám doma topítek několik a min v polovině se vlhkost dělá:) ale nějak to neřeším:))už je to tak pár měsíců. pro jistotu při manipulaci v akva jej vypněte a je klid:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 14:13 Muž bunda [28] Re: bucliik
Vlhkost v topítku znamená ohrožení života. Je napájeno 220 volty. Pokud topí tak se vzduch uvnitř teplem roztáhne a odfoukne ven. Po vypnutí se ochladí a topítko nasavá dovnitř vodu. Pak vyhodí pojistky, v horším případě se může stát že praskne. Určitě reklamovat !!! Je to elektrické zařízení do kterého mesmí přijít voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 14:13 :-) Re: bucliik
Nevím ale předpokládám, že elektrická zařízení určená k provozu pod vodní hladinou musí být vodotěsná. Pokud někde normy povolují mírnou paropropustnost, bude to pravděpodobně v oblasti s vysokou porodností, zřejmě v Bangaladéži. Odtud asi pocházejí zmiňovaná topení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 14:03 Muž hanz [27] Re: PT
To moje to taky dela kdyz se ponori cele pod hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 13:55 Žena bucliik [99] Re: PT
já to tam měla taky-přítel na to koukal a naznal že mají špatně udělaný těsnění, nějaký zvlněný-já ho mám na hladině u značky minimum a je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 10:32 :-) Re: PT
Normální to není, předpokládám, že je to i životu nebezpečné (laicky), tak bych ho okamžitě odpojil. Pokud není těleso nějak mechanicky poškozené a je v záruční době, reklamoval bzch ho bez váhání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 09:58 Muž PT [89] – vlhkost v topítku
Tak koukám během čištění akva na topítko a vidím nějaké skvrny, při bližším prouzkomání je vidět, že v topítku je kondenzovaná vlhkost a "mapy". Rovněž jde vidět, že místy spirála rezne. Z obchodu mi napsali, že vlhkost v topítku je normální, ale že reklamovat samozřejmě můžu. Je to skutečně normální, nebo reklamovat? (ať tam nechodim zbytecne).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4722-vlhkost-v-topitku?od=47