Hafici.net Kocici.net Ptacci.net Rybicky.net Skalky.net Terarka.net Tipynavylety.net
Nejste přihlášen - přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Flexiobklady.cz
+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku  
Břidlice
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:13 Žena Anče [7] – Re: Martin
Najed si na záložku rady - pozadí pro menší akvaria, je tam moc pěkný návod.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:22 Martin
Mam nekolik kousku bridlize ze strechy. Co se s ni da v akvarku delat. Akvarko 120x40x50 Puvodne jsem ji chtel pouzit jako pozadi ale nevim jak ji pridelat. pouzivate to i na dno? Pokud ano co s rostlinkama?

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 09:03 marsz
Mám jen tu ze střechy a je v pohodě. Sem tam proděravělá od hřebíku.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:32 Muž Vocko88 [2]
Tak mám podobný problém se sehnáním břidlice-okolí Ústí n. L. A ještě dotaz-nevíte, zda je vhodná břidlice ze střechy-tu bych mohl sehnat, ale bojím se, jestli není něčím napuštěná nebo tak. ne
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:30 Žena Anče [7] – Re: Fylli
Ptej se starousedlíku, nebo zemědělců ti mají celkem dobrý přehled.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:06 Fylli
ahoj :) nevítě někdo kde v okolí chomutova sehnat břidlici? děkuju

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:35 SK – Re: Sid
Vodu pouzivam filtrovanu cez RO Reverznu osmózu..Je potrebne aj v takejto vode menit PH keby boli bridlice vapenate moc to ovlivnyy???
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:21 Muž Sid [4659] - Rostliny – Re: SK
Neměla by unikat žádná bublinka.
Ne, že by rybkám či rostlinkám hrozilo nějaké bezprostřední nebezpečí, ale přeci jen - vápenec bude ovlivňovat chemismus vody i když o to nebudete stát.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:50 SK - Rostliny
Sid napsal:Případný únik bublinek je zřetelnější, než když kápnete ocet na kámen.

Nesmie uniknut ani jedna bublinka alebo to nesmie robit stlpec bublin??
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:47 Muž Sid [4659] - Rostliny – Re: SK
...ked som to oblial (octom) tak to nesumelo...
Zkuste raději ponořit malý kousek té břidlice do skleničky s octem. Případný únik bublinek je zřetelnější, než když kápnete ocet na kámen.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:46 SK - Rostliny – Vapenata Bridlica
Opuka??to čo znamena nerozumin??na kiselinu octovu nereaguje ani nešumi ani nebublinkuje..Chovat chcem skalare panserovnicky prisavniky

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:41 Muž Sadman [0]
a rozhodně není vhodná do akva, pokud nehodláš mít malawi... možná ani na to..
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:41 Muž Sadman [0]
myslím, že tahle vápenitá břidlice bude opuka, ne? .. z té se dělají zídky a ploty atd..
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:38 Muž LangMaster [21]
No určitě pokud reaguje na slabou kyselinu tak je tam něco vápenaté známka uvolnění CO2, ale o břidlici která je z vápna?myslim že břidlice je z bahna usazeneho na dně moře je pravda že většinou v jeji bliskosti je naleziště vápence ale to poznáš je šedý.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:21 SK – Vapenata Bridlica
Zdravim sused si robil plot s bridlic ostali mu este par ale nevie mi povedat ci je to vapenata bridlica alebo kristalicka bridlica..Chcem sa opytat ci sa to da zislit aj klasickim testom na ocot ked som to oblial tak to nesumelo???dakujem
Reklama

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 06:42 Muž Přéma [15] - Amerika
pebe napsal: moje otázka zní: Co je to za pivo na té fotce?

Ukrajinské pivo RIVEŇ PREMIUM :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 23:15 Muž soptik [26] - Rostliny – Re: voloda
já to mám lepený jak na plexiskle, tak i na nerez plechu tloušky 1mm
z plexi je v akva vlepenej filtr a zbytek pozadí je na třech tabulkách plechu položených zasebou na zadní stěně a boční stěně, výhoda plechu je že při případné manipulaci nehrozí prasknutí skla, určitě to ale nelep přímo na stěnu akva, pouze k ní přichyt ty tabulky s břidlicí
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 23:08 Muž spooky [2] – Re: voloda
Ja som ju lepil na sklo a potom som to vložil do akva. Rozemer 70x40 cm, hrúbka 5 mm a v pohode.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 23:07 Muž pebe [2] – Re: Přéma
moje otázka zní: Co je to za pivo na té fotce?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 22:18 Muž Přéma [15] - Amerika
Fotka k příspěvku
Lepil jsem to na tři skleněné tabule (délka akva 170 cm) a pak je na zadní stěnu bodově přilepil.

Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 22:16 bagio - Amerika
Kde vzít břidlici v okolí Kladna ? Vite o nějakém místě ?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:25 omu - Amerika – Re: voloda
Urcite to lep na predem urizly plexi, takovych cca 5mm tlusty, az te to prestane bavit nebo pri nejake vetsi expanzi ras tak ho proste cely vytahnes a je to. Jinak vrstev muzes kolik chces, pokud mas bridlici co je pevna a neodloupavaji se z ni supiny...to by ti hrozilo ze se to muze utrhnout, kdyz bys lepil moc tezkou vrstvu na sebe.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:18 marek - Amerika
Najlepšie je lepiť na polistyren a potom ten polistyren nalepiť na sklo.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:59 voloda - Amerika – bridlica
Prosim o radu vsetkych skusenych akvaristov.Chcem si spravit pozadie z bridlice a preto mam par otazok.Ked to budem lepit na zadne sklo akvaria nebude to velka zataz na tu stenu?Netreba tam dat nejake plexisklo alebo sklo?A kolko vrstiev mozem nalepit na to sklo?Pytam sa preto lebo by som to pozadie chcel spravit tak trosku do spadu.Vsetkym vopred velmi pekne dakujem.

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 06:36 Muž Snofrev [33]
Z toho potoka co teče z Velemína do Žernosek?
Na mapě mi to ukázalo Milešovský potok, děkuji za tip a jakmile bude trochu lepší počasí, určitě se tam podívám. palec ahoj
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 23:01 Muž hanz [19]
Já si beru břidlici (tedy bral) z Opárenského údolí. Kdybys nevěděl kde to hledat, tak je to mezi Malémi Žernoseky, Litochovicemi a Velemínem. Nejlepší je to přímo v Opárně. Je tam střelnice a tam sem si to přímo bral z potoka. Je to dobrá krajina, najde se zde hodně věcí, které se dají použít do akvária...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:02 Muž Snofrev [33]
Je tu prosím někdo z okolí Chomutova, Mostu, Loun, Litoměřic (nebo tak nějak podobně) a dovedl by poradit kde se tu dá najít břidlice?
Prosím neříkejte, že všude v lese, jsem celkem vášnivý houbař a rybář, takže lesy mám docela prošlé a okolí řek taky a nikde jsem na nic nenarazil.Třeba jsem špatně hledal (ono když člověk stojí uprostřed řeky a muškaří, tak moc na břeh nevidí hmm )
Potřebují přímo místo kde víte, že se opravdu dá najít.
děkuji za radu

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:55 Rigo
Nevite kde se dá sehnat břidlice na rakovnicku a okolí?

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:36 Muž styv [9] - Amerika
Počkaj mesiac,bude sa príroda prebúdzať,všetko bude nádherne bledozelené, krásny výlet a neber to ako prácu.A ešte bridlica zadarmo,máš na benzín.Ja som sa previezol z Bojníc,myslíš, že je to blyžšie.A to som išiel len podla názvu Břidličná.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 09:06 Muž Toony [12]
styv: Břidličina to je od okresu Břeclav nebo Brno venkov fakt mega dálka. neco blizsiho, dik :)
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:00 Muž styv [9] - Amerika
Hoď si mapu napíš Břidlična a v pravo je lom,krásne ho vidno na leteckej mape.Osobne ma pustili z autom nabral som si pláty veľké 60 na 80cm a menšie. Bolo to pred fajrontom v piatok, Tatry boli odstavene.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 20:45 vili77 - Amerika
ja si přivezl břidlici s Jizery od Turnova asi 50 kg pekna neni ostra jizera dokonale zaoblila
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:49 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Toony
A co obchody s "prirodnim kamenem"? Zrovna vcera jsem nekde za Pocernicema koukal na platy tak 1,5m na 1m (cena od plochy), ale meli tam i normalnejsi rozmery (cena od kila, myslim 1kg / 35kc). Cloveku sice pripada bridlice v obchodech draha, ale kdyz pro ni nekam pojede, tak zas propali hromadu benzinu/nafty, ale zas se projde prirodou...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:28 Muž Toony [12]
dalik: tak mi porad nejaky les v okresu Břeclav nebo brno venkov s cernou bridlici, rad si udelam vylet. sem v lese furt, ale po bridlici ani tuk :-O
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:09 dalik
kdo si kupuje břidlici je blázen. Lesy jsou jich plné a v obchodě za o chcou nehorázn prachy. Včera jsem si dovezl asi 30 kilo ale dalo mi to hodně práce ani pincek mi pořádně netáhl.. tone hop
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 16:08 Muž Toony [12]
cau, kde sezenu bridlici v Brne? potrebuju vetsi mnozstvi tak 30 platu o rozmerech 20x30 cm a to bych za to v akvaristice dal mrdu penez, dik za radu. zkousel sem to tady http://www.abcservice.cz/index.php?ie=sortiment&oddelen i_id=151 na dobirku, ale nechtelo se jim :-(

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 09:17 Žena darley [12]
Ja som si bridlicu objednala z jedného kamenárstva v Banskej bystrici. 45 kg stojí okolo 350 sk. Dnes by mi mali poslať 5kg. Tak uvidíme aká bude. Potom dám foto.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 23:14 Muž filipsi [1120] – Re: Slávek
Za par korunek koupis par bridlicek, a bude jeskinka :-) , nebo je najdi nekde venku. Ona malokdy je jeskynka hezky udelana z bridlice, mozna je lepsi hledat jine, hezci kameny. Ale to zalezi na vkusu. Rekni jeste vasim o par korun na pravidla pravopisu ;-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 23:08 Slávek
já bych si chtěl za pár břidliček vybudovat jeskiňku aby se měli rybky kde schovat ;-)

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 17:42 Jack – Re: Král_šneků
Mohl jsi napsat aspon v jakem OBI...protoze jsem bridlici jeste v obi nevidel...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:58 agent007 – Re: Noxx
Fakt v okolí Hranic jsou břidlicové lomy. Jeden je v Olšovci, zatopený...Nádherné koupání.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 07:55 Žena darley [12]
A kde by sa dala zohnať bridlica na Slovensku v okolí Bratislavi? Ďakujem
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:40 Muž vencisimo [6]
Jestli seš z Prahy, tak i já z Budějc vim, že je v Praze Tróji tam jak je parkoviště a vstup do botanický zahrady s tim skleníkem(panorama myslim, že se menuje), tak je tam taková velká kopice pěknejch plátů

http://rybicky.net/forum/4717?r=36

píšu to tam spíš dolejc a prej tam eště je
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:27 Muž styv [9] - Amerika – bridlica
bol som osobne nabrať nad Olomoucom za strenberkom smer Bridličná. Na pravej strane je lom kde ťažia Pustili ma dnu aj s osobákom, boli veľmi ochotní.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:46 Muž Noxx [13] - Rostliny
Jj přesně tu oblast sem myslel, taky to znám z cesty vlakem Ol-Krnov, akorát sem tam už dlouho nejel - jezdím autem a to se jede jinudy. Ale díky za upřesnění.
Kolem Prahy někde nějaký břidličný lom náhodou není?
A mimochodem nejsem tak bohatý, abych šutry kupoval (ikdyž vydělávám dost) smich To by bylo pod mou úroveň! palec
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:44 cichliďák - Rostliny – Re: Bodík
a nebo ne nějaké skládce ze starých střech.Ze střech jí máš hned udělanou na destičky.Samozdřejmě hranice a okolí tam je toho dost
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:33 Muž Bodík [0]
přesně tak- z Hluboček dál na Hrubou Vodu běž kolem Bystřičky a všude je břidlice plno a je to moc pěkný výlet X-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:57 Muž ToGi84 [1]
Jestli ses z okoli olmika, tak je plno bridlice smerem na Hlubočky, ale presne ti to nereknu kde to je, jel jsem tama vlakem a nechapal jsem kolik ji tam je. Já mám břidlici z lesa poblíž Hranic, mezi Potštátem a Hranicemi, je jí tam fakt kotel. Určitě bych nekupoval kameně, ktery si možu zadarmo nasbírat v přirode (když nepočítám benzín na dopravu) a vybrat si kousky podle svého vkusu.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:16 Král_šneků
V OBI!
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:15 Muž Noxx [13] - Rostliny – Kde "nalovit" břidlici v množství větším než malém?
Zdravím, nemáte někdo horký tip, kde se dá sehnat dostatečné množství břidlice? Vím o okolí obcí Valšov, Břidličná, Třemešná na sever od Olomouce, ale nejsem si jistý jestli jsou tyto místa běžně dostupná. Máte jiný tip? Díky.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3 4 5 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 9564x

Podobná témata
3D pozadi: polystyren vs. břidliceDno z drcené břidlice
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4717?od=235