Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku  
Břidlice
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:38 Muž Patris [1]
Newí někdo kde vzít břidlici na vysočině??? pls.. sháním.. moc pěkná bředlice do akva. potlesk

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 11:51 Muž Patris [1]
No jo xD Bohužel tam nebydlím, tady v okolí máme taky kamenolomy, ale nwm jestli tam najdu přidlici ano ne
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:17 Muž Viktoricz [3]
Nejlepší je bydlet u vesnice, která se jmenuje Břidličná. Jako já...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 07:12 Muž pepis [15] - Cichlidy
bral jsem si je na skalkách před panelákem, je to nevyčerpatelný lom :) je lepší jít na lup pozdě večer ahoj
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 04:34 Muž Patris [1]
oo díky, ale nepoženu se 200-300km jedna cesta kvůli přidlici coze :) smich
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:21 Muž Sid [5622] - Rostliny – Re: NejvetsiDarebak
Břidlicový lom v okolí Olomouce? Hlubočky. :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:08 Muž NejvetsiDarebak [0] - Cichlidy
Budeš to mít z ruky, ale v okolí Olomouce, mapříklad lom Jívová.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 21:50 Muž Patris [1]
TO by byloooo fááájn, ale tolik toho zase nepotřenuju... ano
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 17:34 Muž Leitlik [9] – Re: Patris
Klidně ti pošlu poštou celej vagón, jestli chceš ! :) Máme tady zrušenej lom a taky se tam chystám. X-) Jinak v místě tvojho bydliště ti nepomůžu.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 17:09 Muž včelař [35] – břilice
Nebo si udělej výtet na Dobrošov, na netu si najdi kde se břidlice vyskytuje nejblýže tvému bydlišti a zajed tam. palec
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 15:44 mamina
zkus najit nejaky lom nebo kolem řeky smer železny brod ve vode toho je spousta udelat si pekny vylet palec
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 15:05 Muž Patris [1] – Kde vzít krasné plátky břidlice?
Zdrawíčko, možná blbej dotaz, zkoušel jsem najít, ale nic, tak se tímto chci zeptat kde by se sehnala pěkná břidlice(pláty) ? Nemyslim koupit.. Děkuji !! :)

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 22:23 Muž keyrumek [2] – Re: zeck
..holt lenost je velika natolik, abych se aspon podival, co mam ve vlastnim profilu napsane a nestrilel od boku, kdyz si to prd pamatuju :) ... nevadi
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 22:20 zeck – Re: keyrumek
neva,mě na tom nějak nezáleží,jen že jsem si toho všimnul. :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 22:01 Muž keyrumek [2] – Re: zeck
ups...pardon...ta pamet... smich ... tak uz to neopravim... takze lepeno opravdu na 4 mm plexo. Pro jistotu jsem to ted premeril hmm
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:56 zeck – Re: keyrumek
"Pozadí: vlastní výroby - břidlice lepená na plexisklo 4mm"
"Lepil jsem na plexi tloustky 0,6 mm"
:)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:49 Muž keyrumek [2]
Ja jsem lepil pozadi z bridlice - zrejme ne moc kvalitni, protoze stipani byla opravdu fuska. Na velikost zadni steny 100x50 cm jsem mel odhadem tak mozna 20 kg cisteho materialu(fakt letmy odhad, protoze mi po stipani zbylo dost odpadu). Lepil jsem na plexi tloustky 0,6 mm. Z plexi jsem taky vytvoril dva kominy na schovani techniky. Muzete mrknou na moji prezentaci :-) rybicky.net/nadrze/3996
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:45 Zdenek58
zeck napsal: břidlici bych asi nelepil přímo na akvárko,hlavně na nový akvárko.šlo by to pak asi blbě sundat.
A proč by se to mělo sundavat? Já lepil břidlici na sklo někdy v roce 1989, šedým silikonem (neb jiný tenkrát nebyl), a od té doby mne nenapadlo to sundat... Ale fakt je, že by to nejspíš opravdu nešlo :-) .
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:22 zeck – Re: Otta
moc dobře to žiletkou nejde,to jsem si taky myslel smich
ono to drží pekelně dobře.já jsem z k.v. z otovic :-D
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:42 Otta – Re:Barney
Akva je 122x50x50 takže 300l,polepen zadek a pravý bok.Ten rozměr je takovej divnej protože jsem chtěl použít zářivky T8,nakonec jsem dal T5.Proč nelepit rovnou,neni důvod sundavat ale i přesto je možno lepidlo seříznout žiletkou. ano ano Skoušel jsem to na kusu skla ano ano Odkud jsi.Já jsem z Ostrova u Varů a pro kamen jsem jel do Rabštejna.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:30 Muž Barney [57] – Re: hlupak01
No aby stačil. :-D
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2009 20:22 Tomas01 – Re: Barney
www.aquapage.cz/…
Od oka tak velký zednický kýbl naplněný břidlicí.... coze jednotky techniků hop
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:10 Muž Barney [57] – Re: Otta
Tvoje pozadí je prostě nádherné, ale opravdu krásné. potlesk potlesk
Jaký objem má tvoje akvárium ?

Chi se zeptat, když v akva budu mít 1 kant, tak jak tam to pozadí dostanu ? Asi nedostanu. :-( Lepit přímo na akvárium se mi to v žádném případě nechce. A akva bez kantu by mohlo prdnout, i když bude z 12mm skla.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2009 19:57 zeck
taky jsem měl pozadí z břidle,ale udělal jsem hroznou chybu :-(
nechtěl jsem to lepit na sklo,protože jsem ho neměl a bylo by to o hodně těžší(100*40cm),takže jsem si přinesl od dědy desku polycarbinátu,nařezal,naštípal břidlici a nalepil.břidlici se mi podařilo naštípat opravdu tenkou,ale bylo mi to k ničemu.v polyc. jsou po celé ploše komůrky,do kterých padal všechen bordel,ať to bylo krmení,nebo staré listy rostlin...atp.
musel jsem pozadí vyhodit :-(
takže na polycarbinát ne pánové :)
možná že by to bylo dobrý na plexisklo,mám ho na zahradě habaděj(nový bych asi nekupoval,je to pěkně drahý),ale to by se podle mě zkroutilo.břidlici bych asi nelepil přímo na akvárko,hlavně na nový akvárko.šlo by to pak asi blbě sundat.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 19:28 Otta – Břidlice
Fotka k příspěvku Akva v provozu.

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2009 19:22 Otta – břidlice
Fotka k příspěvku Střešní břidlici nedoporočuju,je sice slabá,měl jsem jí už půlku naskládanou bez lepidla v akva a vypadá blbě.Schází tam ten prostorovej efekt,v místě kde je na fotce červený puntík je udělaná kapsa kterou jsem udělal předem a pak přilepil,v té je zasazená rostlina DOPORUČUJU.Pár kousků břidlice jsem provrtal/2 dirky vedle sebe/vlascem přivázal anubias a za vlasec háčkem z nerezu pověsil na pozadí.Je lépe na to myslet už při lepení a taková místa si připravit.Štípal jsem majzlíkem,řezal rozbrušovačkou venku za polévání vody-hrozně práší-vrtal vídiakem.Je dobré břidlici skládat na plochu potřebné velikosti a popisovat křídou ať se kusy nezaměněj.Váha asi 30kg.Mnoho pracovních ůspěchů přeje Otta.

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:54 Muž PaDa [3833] - mřenky a sumci – Re: Romy
Já to dělal na místě a pak je to v pohodě. Dokonce jsem v akvárku už měl ryby a normálně fungovalo, jen jsem odpustil hladinu na cca 1/4, možná méně, a pak lepil. Spodní kameny měly silikon jen na horní třetině. Pak jsem na zaschnutí dělal 2 dny průvan větrákama ;-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:42 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: PaDa
Mám stejnou zkušenost,ani se nehne.Jen ta váha mi nějak nesedí(25 kg/m2),když jsme to lepili a pak přenášeli,přišlo mi to těžší. :-D
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:29 Muž PaDa [3833] - mřenky a sumci – Re: Romy
Mám z toho celé pozadí, už třetí rok a drží jak přibitá. Ale ta tloušťka je okolo těch 4 mm.
Přijde mi to dostatečně tenké, spousta lidí štípá ručně tu přírodní a to už si vůbec nedokážu představit ;-)
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2009 00:21 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: PaDa
No,nevím,tady www.bridlice-strechy.cz/… píší,že tloušťka břidlice na střechu je 4-6 mm,ale i větší.Ta,co jsem kupoval v akvaristice,měla opravdu max.2 mm.Máš s tenkou břidlicí na střechu zkušenost?Nebyla by ta hodně tenká na střechu příliš křehká?
Pro Barney,tady je ceník břidlice u této firmy: www.bridlice-strechy.cz/…
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:15 Muž PaDa [3833] - mřenky a sumci
v tomhle tématu www.akvarko.cz/…
fotky okolo 25.5.2006, bylo to 145 x 55 cm
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:06 Muž PaDa [3833] - mřenky a sumci – Re: Barney
Hodně tenká je ta, co se používá jako střešní krytina. Dá se sehnat buď po překládce střechy nebo i u nové je dost zbytků (tak jsem to dělal já). A i když má pravidelný tvar, stačí s tím praštit a máš nepravidelných kousků co hrdlo ráčí ;-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 23:11 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: Barney
Já jí kdysi koupil v jedné akvartistice.Zkus se zeptat někde u kameníka,jestli nemají na někoho kontakt,kdo se břidlicí zabývá.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:24 Muž Barney [57] – Re: Romy
Nj, to víš, že bych byl rád, kdyby byla tenší, ale já bych to na tenší nenaštípl, nejsem tak zručnej. :)
Nevíš, kde se dá koupit už tenká ?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2009 22:21 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: Barney
Dá se sehnat i tenká břidlice kolem 2 mm.S tou půlcentimetrovou to bude dost velká váha.Já mám pozadí z břidlice kolem 4 mm,v akvišku rozměru 100 x 50,a měli jsme dva co dělat,když jsme akva přenášeli.A to bylo prázdné.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2009 22:20 Muž filipsi [1205] – Re: Barney
To bude velice ruzne, podle rozmeru a kvality bridlice co dostanes. Ja mel na 60x30 2 kameny, cca 2kg dohromady, perfektni bridlice, dala se stipat na velke tenke platy a nedrolila se. O moc min to byt nemuze, ale tipnul bych si i 5x vic, u nekvalitni.
Snad napise i nekdo co mel horsi a zvazil to.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:11 Muž Barney [57] – Pozadí z břidlice - kolik ?
Dobrý večír,
budu v mém 480l akváriu dělat pozadí z bridlice, rozměry zadní stěny budou 160x50cm. Chci vědět, kolik toho budu odhadem potřebovat(kg), chtěl bych to naštípat na plátky tak zhruba 0.5cm.
Dělali ste někdo pozadí s podobnými rozměry zadní stěny, jako mám já ?
Břidlici chci objednat zde: mojeakvarium.vltava2000.cz/…
Díky za každou odpověď. ahoj

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 13:42 Muž Vocko88 [2] – čím očistit
Čím mám očistit břidlici-sehnal jsem ji ze střechy(majitel o tom ví :) a přemýšlím, čím jí vyčistit. Četl jsem tu, že to někdo dělá Savem-není to moc drsné? Sava se bojím...Napadla mě sůl s vodou nebo mýdlová voda...

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:24 RAP – Re: Martin
Na pozadí přilepit silikonem. rybicky.net/rady/pozadi-pro-mensi-akvarka
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:13 Žena Anče [7] – Re: Martin
Najed si na záložku rady - pozadí pro menší akvaria, je tam moc pěkný návod.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:22 Martin
Mam nekolik kousku bridlize ze strechy. Co se s ni da v akvarku delat. Akvarko 120x40x50 Puvodne jsem ji chtel pouzit jako pozadi ale nevim jak ji pridelat. pouzivate to i na dno? Pokud ano co s rostlinkama?

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 09:03 marsz
Mám jen tu ze střechy a je v pohodě. Sem tam proděravělá od hřebíku.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:32 Muž Vocko88 [2]
Tak mám podobný problém se sehnáním břidlice-okolí Ústí n. L. A ještě dotaz-nevíte, zda je vhodná břidlice ze střechy-tu bych mohl sehnat, ale bojím se, jestli není něčím napuštěná nebo tak. ne
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:30 Žena Anče [7] – Re: Fylli
Ptej se starousedlíku, nebo zemědělců ti mají celkem dobrý přehled.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:06 Fylli
ahoj :) nevítě někdo kde v okolí chomutova sehnat břidlici? děkuju

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:35 SK – Re: Sid
Vodu pouzivam filtrovanu cez RO Reverznu osmózu..Je potrebne aj v takejto vode menit PH keby boli bridlice vapenate moc to ovlivnyy???
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:21 Muž Sid [5622] - Rostliny – Re: SK
Neměla by unikat žádná bublinka.
Ne, že by rybkám či rostlinkám hrozilo nějaké bezprostřední nebezpečí, ale přeci jen - vápenec bude ovlivňovat chemismus vody i když o to nebudete stát.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:50 SK - Rostliny
Sid napsal:Případný únik bublinek je zřetelnější, než když kápnete ocet na kámen.

Nesmie uniknut ani jedna bublinka alebo to nesmie robit stlpec bublin??
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:47 Muž Sid [5622] - Rostliny – Re: SK
...ked som to oblial (octom) tak to nesumelo...
Zkuste raději ponořit malý kousek té břidlice do skleničky s octem. Případný únik bublinek je zřetelnější, než když kápnete ocet na kámen.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:46 SK - Rostliny – Vapenata Bridlica
Opuka??to čo znamena nerozumin??na kiselinu octovu nereaguje ani nešumi ani nebublinkuje..Chovat chcem skalare panserovnicky prisavniky

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3 4 5 6 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 11131x

Podobná témata
Polystyren vs. břidlice ve 3D pozadíDno z drcené břidlice
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4717?od=235