Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Břidlice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 17:45 Muž Sanka [10] Re: PaDa
Tak jsem kus rozlámal,přidal vodu z akva a k tomu přidal.. :-D jednu tetru a výsledek mě moc potěšil,protože se nestalo nic..Ryba si to v klidu plavala,sem tam,tam sem.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 08:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sanka
Obecně není žádný důvod k tomu, aby byla střešní krytina z břidlice něčím napuštěná.
Pro jistotu to můžeš otestovat třeba rozlámáním jednoho plátku na kousky do skleničky a k tomu přihodit nějakého okružáka nebo piskořku, nějaká případná chemie by se na nich měla projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:20 Muž Sanka [10] Re: jajaapaja
A nevíte,jak by jsem tedy mohl poznat,jestli není ta břidlice nečím napuštěná?To by asi nešla ani lepit a smrděla by,nebo ne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:30 Muž jajaapaja [174] Re: Sanka
24 hodin stačí.Ale když počkáš déle není to na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:56 Muž Sanka [10] Re: Yirka
No na obalu je napsáno 24h..Ale já radši počám i 2,nebo 3 dny..Pro jistotu.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:47 Muž Yirka [9126] Re: Sanka
Jestli si dobře vzpomínám(je to tu někde psáno) tak pokud je lepeno akvarijním silikonem může do nádrže po 24 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:42 Muž Sanka [10] Re: Yirka
No já si nechci hrát na nějakýho chytrýho,sám o tom vím prd.. :-D Ale právě že jsem to četl,že to nevadí,i to vypadá přírodně..A ještě jestli by jsem se mohl zeptat,jak dlouho mám asi pozadí nechat zaschnout?Děkuju..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 08:12 Muž Yirka [9126] Re: Sanka
Máš pravdu. Pokud to jsou nějaké zbytky rzi, nic se neděje. Spousta lidí dává do nádrže nějaké kousky kovu, kvůli uvolňování FE do vody a nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 23:39 Muž Sanka [10] Re: Moncucak
Tak všude možně píšou a říkají,že rez je normální..A je tam opravdu minimálně..Jako že je to přírodní,to dobou jak na ní působili všechny okonlí vlivy.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:08 Moncucak Re: Sanka
To bych asi neměla odvahu do akvárka dát...Jestli je na ni rez..Nevím jestli se to vyplatí riskovat, možná líp koupit 3D pozadí s tím že vím že rybám se nemůže nic stát, než abych riskovala jestli tašky nejsou napuštěné nějakými chemikáliemi apod...je to na vás
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:41 Usine Re: Sanka
Pokud na ní rostl mech tak to bude v pořádku. Doporučuje se všude opláchnout pozadí octovou vodou a potom pořádně opláchnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:58 Muž Sanka [10] Re: Ipetr
A to něco by mělo být co? :) Akorát když jsem jí myl,tak voda byla černá,ale to bylo nejspíš,jak jsem to drhnul,tak se uvolňovali kousky břidla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:44 Muž Ipetr [1] Re: Sanka
Co vím, tak se dřív břidlice na střechu napouštěla térem, skus jí nahřát jestli ti z ní nebude něco vytékat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:05 Muž Sanka [10] – Ošetření břidlice
Udělal jsem si pozadí z břidlice,která byla používána jako střešní krytina,tedy tašky.. :) A předtím ho jen umyl vodou a houbičkou,takže se chci zeptat,jestli ho mám ještě nějak ošetřovat..Je na něm trohu rez a mech,ale opravdu jen minimálně..Pozadí už mám nalepené,tak jsem to asi uspěchal,ale myslel jsem,jestli ho nemám ještě zepředu omýt vodou se solí?Prý nic z toho nevadí,ale jen se ještě ujišťuju.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 12:40 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nejlepší a nejkvalitnější břidlice se dodnes těží v břidlicových lomech kolem Budišova nad Budišovkou u Opavy, Staré Oldřůvky, Svatoňovice, Čermná. V lesích je plno opuštěných dolů a lomů plných nádherné břidlice. Ale hnát se sem z druhé strany republiky je trochu problém smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 09:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Skanky
Bridlice je vytvorena z jilovcu a prachovcu castecnou metamorfozou (tlak, vyskoky teploty), pozor existuje i tzv. Vitriolová břidlice, jenz byla používána v chemickém průmyslu pro výrobu dýmavé kyseliny sírové pro výrobu fosforu a čištění minerálních olejů, k bělení a k výrobě saské modři. Vytěžená břidlice se na haldách zavlažovala vodou a získaný výluh se zpracovával na kyselinu. Takze zkus vzorek vyvarit ve vode a pak zmer vodu jestli ji to nejak moc neokyselilo.
Jinak to ten povlak muze byt opravdu rez, to vish do tech usazenim se dostalo kde co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 00:42 Muž Skanky [26]
ahoj,
sehnali jsme peknou bridlici. Je vsak mezi tim i bridlice takove ocelove barvy a loupe se vic nez ta cerna. Je to dobry sutr anebo je to mix i s necim jinym. Dokonce na ni se drzi i neco jako rez.
Myslel jsem ze hlina ale nejde to uplne umyt. Chci si slepit dekoraci tak se radsi informuju driv nez to soupnu do AQ ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:17 Muž Viktoricz [3] Re: Sid
Nejlepší je bydlet u vesnice, která se jmenuje Břidličná. Jako já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: NejvetsiDarebak
Břidlicový lom v okolí Olomouce? Hlubočky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:08 Muž NejvetsiDarebak [0] - CichlidyRe: Patris
Budeš to mít z ruky, ale v okolí Olomouce, mapříklad lom Jívová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 17:34 Muž Leitlik [9] Re: Patris
Klidně ti pošlu poštou celej vagón, jestli chceš ! :) Máme tady zrušenej lom a taky se tam chystám. X-) Jinak v místě tvojho bydliště ti nepomůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 17:09 Muž včelař [44] Re: Patris
Nebo si udělej výtet na Dobrošov, na netu si najdi kde se břidlice vyskytuje nejblýže tvému bydlišti a zajed tam. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 15:44 mamina Re: Patris
zkus najit nejaky lom nebo kolem řeky smer železny brod ve vode toho je spousta udelat si pekny vylet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 15:05 Muž Patris [1] – Kde vzít krasné plátky břidlice?
Zdrawíčko, možná blbej dotaz, zkoušel jsem najít, ale nic, tak se tímto chci zeptat kde by se sehnala pěkná břidlice(pláty) ? Nemyslim koupit.. Děkuji !! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 13:42 Vocko88 – čím očistit
Čím mám očistit břidlici-sehnal jsem ji ze střechy(majitel o tom ví :) a přemýšlím, čím jí vyčistit. Četl jsem tu, že to někdo dělá Savem-není to moc drsné? Sava se bojím...Napadla mě sůl s vodou nebo mýdlová voda...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:24 RAP Re: Martin
Na pozadí přilepit silikonem. rybicky.net/rady/pozadi-pro-mensi-akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:22 Martin
Mam nekolik kousku bridlize ze strechy. Co se s ni da v akvarku delat. Akvarko 120x40x50 Puvodne jsem ji chtel pouzit jako pozadi ale nevim jak ji pridelat. pouzivate to i na dno? Pokud ano co s rostlinkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 09:03 marsz Re: Vocko88
Mám jen tu ze střechy a je v pohodě. Sem tam proděravělá od hřebíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:32 Vocko88
Tak mám podobný problém se sehnáním břidlice-okolí Ústí n. L. A ještě dotaz-nevíte, zda je vhodná břidlice ze střechy-tu bych mohl sehnat, ale bojím se, jestli není něčím napuštěná nebo tak. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:30 Žena Anče [7] Re: Fylli
Ptej se starousedlíku, nebo zemědělců ti mají celkem dobrý přehled.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:06 Fylli
ahoj :) nevítě někdo kde v okolí chomutova sehnat břidlici? děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: SK
Neměla by unikat žádná bublinka.
Ne, že by rybkám či rostlinkám hrozilo nějaké bezprostřední nebezpečí, ale přeci jen - vápenec bude ovlivňovat chemismus vody i když o to nebudete stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:50 SK Re: Sid
Nesmie uniknut ani jedna bublinka alebo to nesmie robit stlpec bublin??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: SK
Zkuste raději ponořit malý kousek té břidlice do skleničky s octem. Případný únik bublinek je zřetelnější, než když kápnete ocet na kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:46 SK Re: Sandman
Na kiselinu octovu nereaguje ani nešumi ani nebublinkuje..Chovat chcem skalare panserovnicky prisavniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:41 Muž Sadman [0] Re: SK
myslím, že tahle vápenitá břidlice bude opuka, ne? .. z té se dělají zídky a ploty atd..
a rozhodně není vhodná do akva, pokud nehodláš mít malawi... možná ani na to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:38 Muž LangMaster [24] Re: SK
No určitě pokud reaguje na slabou kyselinu tak je tam něco vápenaté známka uvolnění CO2, ale o břidlici která je z vápna?myslim že břidlice je z bahna usazeneho na dně moře je pravda že většinou v jeji bliskosti je naleziště vápence ale to poznáš je šedý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 22:21 SK – Vapenata Bridlica
Zdravim sused si robil plot s bridlic ostali mu este par ale nevie mi povedat ci je to vapenata bridlica alebo kristalicka bridlica..Chcem sa opytat ci sa to da zislit aj klasickim testom na ocot ked som to oblial tak to nesumelo???dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 06:36 Muž Snofrev [54] Re: hanz
Z toho potoka co teče z Velemína do Žernosek?
Na mapě mi to ukázalo Milešovský potok, děkuji za tip a jakmile bude trochu lepší počasí, určitě se tam podívám. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 23:01 Muž hanz [27] Re: Snofrev
Já si beru břidlici (tedy bral) z Opárenského údolí. Kdybys nevěděl kde to hledat, tak je to mezi Malémi Žernoseky, Litochovicemi a Velemínem. Nejlepší je to přímo v Opárně. Je tam střelnice a tam sem si to přímo bral z potoka. Je to dobrá krajina, najde se zde hodně věcí, které se dají použít do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:02 Muž Snofrev [54]
Je tu prosím někdo z okolí Chomutova, Mostu, Loun, Litoměřic (nebo tak nějak podobně) a dovedl by poradit kde se tu dá najít břidlice?
Prosím neříkejte, že všude v lese, jsem celkem vášnivý houbař a rybář, takže lesy mám docela prošlé a okolí řek taky a nikde jsem na nic nenarazil.Třeba jsem špatně hledal (ono když člověk stojí uprostřed řeky a muškaří, tak moc na břeh nevidí hmm )
Potřebují přímo místo kde víte, že se opravdu dá najít.
děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:00 Muž styv [10] - Amerika
Břidlična a v pravo je lom,krásne ho vidno na leteckej mape.Osobne ma pustili z autom nabral som si pláty veľké 60 na 80cm a menšie. Bolo to pred fajrontom v piatok, Tatry boli odstavene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 20:45 vili77
ja si přivezl břidlici s Jizery od Turnova asi 50 kg pekna neni ostra jizera dokonale zaoblila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:49 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Toony
A co obchody s "prirodnim kamenem"? Zrovna vcera jsem nekde za Pocernicema koukal na platy tak 1,5m na 1m (cena od plochy), ale meli tam i normalnejsi rozmery (cena od kila, myslim 1kg / 35kc). Cloveku sice pripada bridlice v obchodech draha, ale kdyz pro ni nekam pojede, tak zas propali hromadu benzinu/nafty, ale zas se projde prirodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 16:08 Toony
cau, kde sezenu bridlici v Brne? potrebuju vetsi mnozstvi tak 30 platu o rozmerech 20x30 cm a to bych za to v akvaristice dal mrdu penez, dik za radu. zkousel sem to tady www.abcservice.cz/… na dobirku, ale nechtelo se jim :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 09:17 Žena darley [12] Re: Slávek
Ja som si bridlicu objednala z jedného kamenárstva v Banskej bystrici. 45 kg stojí okolo 350 sk. Dnes by mi mali poslať 5kg. Tak uvidíme aká bude. Potom dám foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 23:14 Muž filipsi [1295] Re: Slávek
Za par korunek koupis par bridlicek, a bude jeskinka :-) , nebo je najdi nekde venku. Ona malokdy je jeskynka hezky udelana z bridlice, mozna je lepsi hledat jine, hezci kameny. Ale to zalezi na vkusu. Rekni jeste vasim o par korun na pravidla pravopisu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 23:08 Slávek
já bych si chtěl za pár břidliček vybudovat jeskiňku aby se měli rybky kde schovat ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 12:58 agent007 Re: Noxx
Fakt v okolí Hranic jsou břidlicové lomy. Jeden je v Olšovci, zatopený...Nádherné koupání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:27 Muž styv [10] - AmerikaRe: Noxx
bol som osobne nabrať nad Olomoucom za strenberkom smer Bridličná. Na pravej strane je lom kde ťažia Pustili ma dnu aj s osobákom, boli veľmi ochotní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13057x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4717?od=151