Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování ryb všeobecně

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rozmnožování ryb všeobecně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:45 S Muž invalida [3881] Re: corydoras
Chladnější vodu a výměna udělá víc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:44 harpunar Re: Corydas
Alespoň u mne to docela zabírá!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:38 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – množení
Je pravda, že když zvýším teplotu vody v akváriu tak mám větší šanci, že se jeho obyvatelé vymnoží ? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 06:50 0 Re: JagerMaister
Zkusil bych samce třít s každou samicí odděleně, nebo vytřené samice dočasně umístit jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 12:20 JagerMaister
ahojte neviem si poradiť s mojou chovnou skupinou geop. red hump (steindachneri), objednal som si 5ks tejto ryby spočiatku boli bezfarebné no asi po 2 mesiacoch sa začali vyfarbovať a teraz mám v akváriu samca a 4 samice, samec sa stihol vytrieť s jednou samicou a s tou sa stále drží ostatné tvrdo odháňa nechápem, čital som že najideálnejšie je chovať samca a dve samice s ktorými sa samec pári no môj ma 4 a pári sa len s jednou čím to je ? ps: samičky sú krásne plné ikrami :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2010 07:03 Muž Sewer [99] Re: Pavel
Troufám si tipovat, že to budou paví očka nebo jiné z tebou chovaných živorodek. Přemísti je do nějaké menší nádrže, použij vodu z původního akvária, přidej pár rostlinek a vzduchování. Nemáš-li možnost zřizovat pro ně dočasnou nádržku, vrať je zpátky tam, kde se narodili a zřiď tam pro ně co nejvíce úkrytů! Rostlinky, skalky, ...... ale v kýblu je nenechávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 22:32 Pavel Re. Deathbull
mám tam neonky,paví očka,nějaký živorodky,několik druhů,panceřníčky,ancitruse a rajovce dlouhoploutvé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 21:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Pavel
Pokud nenapíšeš co to je za druh, těžko ti někdo poradí..univerzální návod na odchování plůdku neexistuje. Možná vypsat co chováš za druhy, pak už se dá +- odhadnout, co z toho se ti mohlo otelit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 21:30 pavel
čaute,potřenuju poradit. Našel jsem v akvariu mladé rybky,asi 10ks,je to poprvé,tak jsem z toho nadšený.ale nevím co je to za druh,je to prťavý a mám v akva hodně druhů...odlovil jsem je do kybla aby je ostatní nepožrali.Nevíte někdo jak se mám o ně postarat aby přežili?jeden už mi zdechl.má tam být vzduchování?čím je krmit,jak často měnit vodu atd.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 07:47 nepřihlášen Re: Bexim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdo zvládá množení , třeba jen méně náročných druhů , tak přispívá k jejich zachování i stálé nabídce a kvalitní odchovy žádaných ryb lze zpeněžit i u výkupců na vývoz do zahraničí .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 12:40 Bexim Re: ondra08
jo dík a dobrý chov jako že nejsou nějací zdegenerovaní nebo z chovu příbuzných jedinců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 12:30 ondra08 Re: Bexim
tak panceřníčky panda není až takový problém vytřít ale musí být z dobrého chovu.já pandy vytírám takto že dám hejnko 6ks do nadrže 35×30×25 vodu kolem neutrálu teplotu na 24 stupnu a každý den jim odkalim 1/3 vody a doleju co nejvíc ledovou vodovodní vody a teplota jim klesne tak o 2 stupně takhle jich provokuji k výtěru já nevím jak někdo tu bude určo mít jiný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:32 Bexim
když už se to jmenuje rozmnožování ryb tak se chcizeptat jak obtížné je rozmnožit pancéřníčky panda a razbory hengelovi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:41 Duny Re: Silent
ja mam akva asi 1 mesiac a na silvestra sa mi uz narodili od zivorodiek :-) ale vyrastat budu asi v novej vode lebo ju idem menit ale to tu teraz nerozoberajme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:39 R Muž Silent [5949] Re: MESTEK
Co se týče parmiček tak dobře poradil chicko no a krunýřovci potřebují ke tření dutiny. Třeba kus novodurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:37 Muž chicko [124] Re: MESTEK
u parmiček je nejlepší dát do akva samce a samici a ještě mnoho jemnolistých rostlin(měchýřku atd) a rodiče po tření odebrat(ihned) a hlavně kricí sklo-při tření vyskakují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:33 MESTEK
a jak je to u parmičky nádherné a krunýřovce mnohoocasého? - parmiček mám 4 samice,3 samce, krunýřovců 2 samice a 1 samce? no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 23:04 Žralock Re: Laurellin
Jde o to, aby byly dospělé, nebo alespoň tak staré, aby byly schopny se pářit. Před pářením je nutné nabídnout jim rozmanitou stravu. Je to jako třeba u káňat. Když je hodně myší, tak mají hodně mladých. Chci říct, že když jim dáš něco jiného, než dokola jen třeba vločky, tak bdou mít pocit, že nastalo období většího množství různé potravy a potomstvo nebude strádat. Pak se budou třít ochotněji. Pak už jde jen o to, co chceš třít. Zda živorodky, nebo třeba tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 09:33 Muž Killer [133] - SumciRe: Laurellin
Když dáš rybám vhodný podmínky,tak se ti rozmnoží..když ryba žije v prudkých potocích, tak se ti bez upravení podmínek v akvárku asi nerozmnoží..když úplně napodobíš přírodní podmínky z jejich domoviny,tak na 90% úspěchu dosáhneš.Někdy je to samozřejmě těžký, když je to vázaný na deště,ochlazení vody nebo nějaký éně častý přírodní úkaz.Však ryby si nevybíraj - prostě je to instinkt - žrát,rozmnožovat a přežít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:37 rolandmynar Re: Laurellin
Třeba sardinky nalezou do konzervy a to je pak grupáč. hop
Jinak bych řekl, že pokud se o rybky dobře staráš a mají přírodní podmínky, myšleno: vodu, PH vody,tvrdost, salinitu, teplotu atd., tak jim nemusíš nic chystat a oni na to hupsnou sami. Já například dal ráno rybky do nádrže a ony už teďka po sobě "skáčou".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:16 Muž Nik [191] Re: Laurellin
No nejlepší je, mít zarostlou nádrž - samec si totiž aspoň může vybrat vhodnou kytku, kterou věnuje své budoucí družce. Vhodná by byla samozřejmě také bonboňéra, ale to by nedělalo dobrotu s vodou, takže postačí třeba patentky. Je lepší zvýšit teplotu - myslí si že mají dovolenou a že jsou u moře v tropech. Na to ženský taky berou. Samozřejmě čím má samec větší ploutve, tak je u samiček oblíbenější. V přírodě by ho něco sice hned sežralo, ale tady se to tak nebere, že? Pak jim musíš prostě připravit intimčo - svíčky ke sklu akvária, cvrnknout jim tam trochu vína (samozřejmě kvalitní ročník - žádný krabičák), náročnější rybky potřebují i trochu toho šampaňského. Samozřejmostí je řádná večeře - nejlepší živé krmivo - třeba grindal. NO a pak už to záleží na tom, zda si padnou do oka, jestli on není nudný, jestli ona není na prachy a tak. Znáš to, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:05 athaya Re: Laurellin
sak to ti hovorime, "o ake ryby ide"?- podla toho ti to povedia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 20:03 Laurellin Re: rolandmynar
ale ze ci treba nejako specialne ich pripravit,alebo co???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 19:39 rolandmynar Re: Laurellin
Je to různé u různých druhů. Záleží na druzích ryb, které chceš rozmnožovat. Třeba živorodky to tak dělají. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 19:36 Muž Nik [191] Re: Laurellin
Víš jak to dělají lidi? Tak takhle to většina ryb nedělá... :-D
O jaké ryby se ve tvém případě jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 19:34 Laurellin – Rozmnozovanie
ahoj chcela by som sa spýtať ako sa vlastne rozmnožuju ryby treba to nejako špeciálne pripraviť,alebo len tak je samec sami ca a už toto robia????? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 06:57 motýlek Re: gamel
Docela spolehlivě funguje preventin (4-5 kapek do 10-ti litrů vody). Ale důležitá je kvalita vody - jikry některých druhů ke zdárnému vývoji potřebují třeba měkkou a kyselejší vodu. A také je důležitý přísun kyslíku - čili zapnuté vzduchování. A samozřejmě teplota vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 21:14 gamel Re: solem
No parkarat se mi to stalo u skalar a u akar mod.
Ale v knihach pišou, že se o to potomstvo postarají. Ale malo kdy se dočkam mimi :-O
I tak děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:49 solem Re: gamel
Záleží na druhu ryby. Jestli zbělali všechny tak je to blbé znamení, ale určitě to zatím nelikviduj, mohlo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 12:01 Muž filipsi [1295] Re: gamel
Jake ryby? Obecne hned jak nejaka jikra bela, je treba ji odsat, aby "nenakazila" ostatni. Nektere ryby se o to staraji samy. Pouzival jsem metylenovou modr (preventin).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 11:54 gamel – jikry, co stím ?
Ahoj ahoj Když se mi vytřou rybičky, tak jikry oddělím do jineho akvárka. Za den až 2dny mi jikry zbělají. :-( Oplodněné si myslim že jsou protože samec v klidu spolupracuje, odchovničku mam zařizenou o vzduchu a topitku.
Použivate nějaky připravek proti plisni vyjiček nebo něco takovyho? Prosim poradte děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:31 Muž wayn [79] Re: smajlik
Je tam plno nepřesností, navíc některé druhy se dříve či později rozmnožit podaří. Dle mého názoru by běžný akvarista (co má akvárium hlavně pro okrasu) měl mít běžně se rozmnožující druhy. Ty importované jsou spíš pro ty, kteří to s chovem myslí vážně a třeba se jim i ten odchov jednou podaří.
Jinak smajliku ty dánia co máš naopak s volnou přírodou nic společného nemají. Jsou geneticky modifikovaní, přidali jim geny z nějaké medůzy či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:29 Anonym Re: smajlik
A nebo jsou rozmnoženy uměle pomocí hormonální stimulace - tak jak se klasicky množí kapři a jiné ryby v rybníkářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 18:29 Muž wayn [79] Re: smajlik
Je to přesně tak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4676-rozmnozovani-ryb-vseobecne?od=103