Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2023 11:17 Carol Re: gennaro
Přišlo se na to co mají za nemoc ? Též jsem začala mít takový problém

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 12:37 Muž gennaro [8] - Afrikačím léčit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bohužel se potvrdilo, že je to nemoc :( - nedal to dnes dominantní samec Pseudotropheus interruptus Chiwi f1 :-(. Stále přemšýlím, co to může být za nemoc. Poradí někdo, čím to přeléčit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2023 22:47 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, premyslim, zda to nemohlo byt bakterialni pricinu. U dominantniho samce mi prijde, ze je oproti nedavne dobe vybledly (kdyz to pisu, tak uz je zase vybarveny…), ale hlavne ma neprirozene stazene ploutve. U jedny samice yellowky chybi poradny kus zadni ploutve. Mam to nejak prelecit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 15:06 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: gennaro
A tak ten filtr a bakterie všade by taky mohly ty dusičnany snižovat. Není třeba vždy jen rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 11:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: gennaro
Mohla mít vrozenou vadu od narození.
Třicet není moc. Problém je že tam ve tvém případě nejsou rostliny, které by to částečně srazily.
Doporučil bych přidat do filtru Clear Water.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 08:59 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Kawasaki
Dik za postrehy. Chovani ostatnich je naprosto normalni. Rikam si, zda neodnesla, ze je nejmensi v akvariu… Ostatni tlamouni rostou mnohem rychleji. Parametry vody premerim, ale mam dost problem, ze mam uz z radu 30 no3. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 08:26 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: gennaro
Z mrtvolky na fotce se těžko něco pozná.
Jedne mrtvá ryba nemusí nic znamenat.
I v přírodě se jen málo rybek dožije dospělosti.
Teď se zaměř na ostatní zda jsou na pohled v pořádku. Jak přijímají potravu, jaký je trus.
Taky můžeš zkontrolovat parametry vody.
Hlavně NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 21:33 Muž gennaro [8] - Afrika – Malawi - nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, nádrž mám uvedenou na profilu, ale kdyby něco chybělo - rád doplním. Dnes jsem vylovil jednoho mrtvého tlamovce - jedna z nejmenších ryb v akvariu. Moc mě nenapadá, co má za nemoc...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2023 22:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podařilo se mi překvapivě rychle rybu odlovit, tak jsem narychlo splácal karanténní nádrž, dal jsem tam čerstvou vodu, k tomu malinko vody z akvária, pustil vzduchování, teplota je stejná jako v akváriu cca 25 stupňů a nechám ji zatím osudu. Bohužel žádné léčivo nemám a celý víkend jsem v práci, takže nic neseženu. V akváriu preventivně měním 700 litrů vody. Pokud by vás napadlo, jak tomu můžu víc pomoct, sem s tím. Díky. Hlavně doufám, že se to nerozšíří na ostatní ryby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2023 20:26 Muž MarekP [812] - Malawi – Mbuna černosiná nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

před chvílí jsem si všiml u jedné ze Mbun černosiných, že má zřejmě vodnatelnost. Zježenou část šupin, trochu vypouklé oči, trochu otrhaná ocasní ploutev, hodně otrhané prsní ploutve, straní se, špatně plave, nepřijímá potravu, hodně nafouklé břicho. Včera jí určitě nic z toho nebylo.

Má smysl ji nechávat v akváriu, nebo hned utratit? Je nutné preventivně přeléčit celé akvárium? Jde o toto akvárium: rybicky.net/nadrze/31566-malawi-na-hane-1100l

V akváriu se neudála v poslední době žádná změna, krmím pravidelně každý den 1-2x stále stejnými krmivy, které střídám. Netuším, kde k tomu mohla přijít. Ostatními rybami nebyla a ani teď není nijak šikanována.

Přikladám fotky a video: youtu.be/…
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 19:24 Pema7777 – Nádor nebo bradavice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj jeden z tlamovcu má růžový vyrustek a temeno hlavy hrbolaté ..pokud nekdo vi co s tim diky za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 13:57 Terula – Tlamovec - nafouklé břicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, jdu si pro radu..
Sameček estherae, už asi 5 den má nafouklé břicho, nežere - původně jsem myslela, že je přežraný. Chování je jinak relativně normální, plave si, nahání slabšího samečka / samičky, zbarvení ok, jen se častěji schovává. Hodnoty vody jsou ok, ostatní tlamky taky - 2 samice nosí. Přikládám fotky (ne úplně kvalita, ale je to zřetelné).

Prosím pěkně o radu / názor :-)
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 17:59 LucyOne Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naplnila jsem 10l kýbl vodou z akvária, použila vzduchovací kámen, postupovala podle vašeho návodu. Taky jsem si všimla, že v akváriu je další ryba podobné té, kterou jsem zde fotila, tudíž jsem prováděla léčbu i u ní. 3 dny vždy na 4 hodiny s eSHa2000 (cca 2 kapky na 10 litrů vody) a pak dva dny v kombinaci s eSHa exit. Poslední den léčby jsem vrátila rybky do akvária a další den jsem našla tu druhou rybu tlamovce (ta co není na fotce) mrtvou. Měla na sobě takové bílé fleky (jako ta první ryba). Po léčbě zasílám fotky první ryby, kvůli které jsem zde psala a bohužel nemůžu zcela jistě říct, že se lepší. Ona je totiž taková špatná jen z jedné strany + špatné jedno oko. Oko se mi zdá trošku lepší, ale černé zbarvení má stále, i bílé fleky. Ryby jsem v průběhu léčby kontrolovala a nepozorovala zvláštní chování.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 10:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LucyOne
- bez separační léčby zvýšíte zbytečně možnost rezistence na léčivo u ostatních ryb
- posun v léčbě tam je viditelný
- Umyjte kýbl(plastový box)5/10L , desinfikujte, vypláchnout, napustit vodou z akvaria, aplikovat eSHa2000 dávkou prvního dne ,vložte rybu, ponechat 3-4 hod, následně vratit zpět,
opakovat po dobu tří dnů, následně doléčení kombinací s eSHa exit ,zhruba 2-3 dny
- po dobu léčby je nutno stav ryby neustále kontrolovat, v připadě negativních projevů, rybu odlovit a vrátit zpět do akvária
- vzduchování separační nádrže usnadnujě léčbu, případně lze použít malý filtr bez náplní, který zajistí pohyb vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 19:45 LucyOne Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám fotku rybky. Já bohužel nemám možnost rybu separovat od ostatních. Je možné provést další kroky léčby se všemi rybami? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 02:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LucyOne
- vložte vždy aktualní foto
- po třech dnech nelze očekávat výrazné zlepšení, šlo pouze stabilizaci dalšího vývoje onemocnění a možnost případného bakterilního přenosu
- nyní bude muset proběhnout separační léčba postiženého jedince, postup a dávkování, až dle fota stavu ryby (udělejte 2-3) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 16:44 LucyOne Re: lacewings
lacewings napsal:- použijte eSHa 2000, po třídenní léčbě, konzultujte stav zde na foru
Postupovala jsem podle návodu, ale bohužel po 3 dnech léčby nevidím na rybě zlepšení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2021 17:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LucyOne
- nekrotizující ložiska v spodní části zřejmě v důsledku infekce, nebo útoku druhé ryby
- použijte eSHa 2000, po třídenní léčbě, konzultujte stav zde na foru
- nepoužívejte vyšší dávku léčiva, než je uvedena na příbalovém letáku, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2021 14:09 LucyOne – Nemoc tlamovce žlutého
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o pomoc s určením nemoci této rybky. Už několik dní pozoruji černé zbarvení po těle a špatné oko. Místy ryba neplave a je nakloněná a jindy plave normálně. Potravu přijímá. Ostatní tlamovci jsou OK. Další ryby v akváriu jsou sumeček žraločí, parmička černopruhá, parmička červenoploutvá a parmička červenoocasá. Akvárium je 500 litrů. Výměna 1/3 nádrže 1x za 14 dní. Čištění filtru 1x za měsíc. Akvárium je zaběhlé. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 11:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: _ucx_
Nevím nic o složení vody, ale jestli naměřil "nenulovou" hodnotu NO2, pak tou solí jeho ryby přeci jen něco získat mohou - lepší ochranu chloridových buněk v žábrách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 10:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tomasba
Tak dneska zase vyměň třetinu... Solí nic moc nezkazíš, ale v tomhle případě asi ani nezískáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 07:38 tomasba
Super děkuji. Ten Purigen ve filtru krásně pročistil vodu.A po včerejší výměně 1/3 vody se zvedla aktivita rybiček. Tak snad se podaří akvárko zachránit.
Známý mi doporučil ještě přidat 2 polévkové lžíce soli co si o tom myslíte?
PH zkusím zvednout tou sodou. Jakým množstvím bych měl začít na 120l (PH 6,4)vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 22:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: tomasba
To pH můžeš zvednout za pomocí jedlé sody. Samozřejmě postupně. Ne skokově najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2021 22:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tomasba
Ok, tak zkus pohnout nejen s těmi dusíkatými látkami, ale i s pH a asi i s tvrdostí vody. Například nějaké kameny, obsahující vápenec, tam můžou dost pomoci. Ale hlavní příčinu už teď znáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 20:27 tomasba Re: _ucx_
Tak jsem změřil vodu(lakmusovým papírkem)-PH 6,4 ,NO3 250,NO2-1.
Znova jsem vyměnil 1/3 vody a do filtru přidal sáček purigenu.
A du vymýšlet přestavbu nádže na vhodné prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2021 12:21 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: tomasba
Já bych přidal ještě testy na dusitany (NO2) a amoniak (NH3). Jinak ano, to akvárium je pro tlamovce zcela nevhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2021 11:22 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: tomasba
Podívej se tady do prezentací kde jsou tlamovci a uvidíš co tím Jarry myslí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 11:12 Muž Jarry [1437] Re: tomasba
Ano, všechno z toho:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 11:05 tomasba Re: Jarry
Nevhodné?Dno,kytky nebo velikost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 11:02 Muž Jarry [1437] Re: tomasba
Musí to být krmení pro býložravce, Sera Flora např. Každopádně to akvárium je pro tlamovce zcela nevhodné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2021 10:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: tomasba
Jistě jsou krmiva určená pro tyto ryby. Ta voda bude ten problém. Budeš potřebovat test na ph,GH a KH. Kup si kapkové. Zde v atlase si vyhledej druh ryb co máš a zjisti si podminky chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 10:10 tomasba Re. Kawasaki
To bohužel nevím. Nikdy jsem to moc neřešil asi chyba :-( .
Dnes pojedu do Hormbachu. Co se tam dá kopit na test vody?
Zkusím koupit jestě jiné žrádlo. Doporučíte mi něco pro tlamovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 10:05 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: tomasba
Jaké máš parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 09:59 tomasba Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem jestě vysál dno a vyměnil 1/3 vodyA přidal jsem navíc ješte jedno vzduchování.Každopadně uz tam leží další uhynulá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2021 08:14 Muž Jarry [1437] Re: tomasba
Malé akvárium, nevhodná kombinace ryb, troufnu si tipnout pro tlamovce nevhodná strava. Foto akvária by asi napovedělo víc, ale jsme ve vláknu o terčovcích, ti tam doufám nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 07:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: tomasba
Založ si prezentaci nádrže. A pridej fotky ryb co jsou ještě naživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2021 07:26 tomasba – nenoc nebo spatný odchov?
Fotka k příspěvku Ahoj. Potřebuju poradit. Začli mi hynout tlamovci. Akvarium 120l-osazení ancistrus 2x,1xpateřníček,sekavec 1x,talmovci mix-oranžové 7x-černé pruhované 4x.Filtr se vzduchováním(sání vzduchu nad hladinou. Výměna vody 1/3 jednou za 14 dní,jednou za měsíc cca 1/2 akvaria.Voda 26 stupnů.
Problém je hlavně u oranžových tlamovců. Začali plavat u hladiny.Příde mi že rybky vybledli. Tlamovci(jen ty oranžový ostatní jsou zatím v pohodě)mají nízkou aktivitu a jakoby se cukali na místě. Zmatené plavání a točení se břichem k hladině. Po výlovu uhynulých začervenání u ploutvých viz foto. Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 15:34 geford – Tlamovec-Demason
Fotka k příspěvku Ahoj,všichni. Potřebuji radu. Jedná rybka (Demason)plave kolmo k hladině a je nějaká vybledlá.Čim to je ? Voda 26',měním každý týden 1/3.Vel.akvaria 260l.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 16:46 MatyMaty Re: Dan z Brna
Dane ty testovací papírky jsou od JBL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 16:35 Muž vlka [3444] Re: Dan z Brna
Zdravím, máš v AQ vzduchování ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 15:55 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Dan z Brna
Z fotky to vypadá, že se nehýbe hladina.
Když se nehýbe hladina, neprobíhá dostatečná výměna rozpuštěných plynů. Z toho důvodu ryby lapají po dechu - mají příliš CO2 a málo kyslíku. Při zarybnění jako na fotce je to první věc, která se nabízí.
Pohyb hladiny zajistíte vhodným výstupem filtrace, vzduchovací kámen určitě patří do takto osazeného akvária.

K testu: Jaký je to test? Mohl byste přiložit fotku kontrolní tabulky? Nevíme co je co :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 12:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dan z Brna
- změřit znova pH ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 12:05 Muž RAP [1553] Re: Dan z Brna
Že by čpavek? Asi bych vyměnil většinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 12:04 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Dan z Brna
Těžko se radí. Jak velké je akvárium? Bylo zaběhlé? Kolik ryb? Směska? To máš od každého druhu 2 ks? Nejlepší udělat prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 11:26 Dan z Brna – Nemoc tlamovcu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, poraďte mi prosím co je s rybičkami, mám tlamovce mix a najednou nějak lapají po dechu, jsou u hladiny a zdá se mi že jsou apatický, že jak kdyby neviděli, občas narazí do nějakýho kamene nebo pozadí, včera sem to viděl u jedné ryby, tak sem komplet vyčistil aquarium, vyměnil půl vody, dodal Aqua regulátor a ráno se probudil a akvárko jako kdyby celý špatný.. testy vody ukazují že by to mělo být snad v pohodě, NO2 a NO3 tak nevím, poradte prosím, děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 15:53 MiP Re: MiP
Mám výsledky vyšetření, budu stručný - Cryptobia iubilans. Sbohem ryby... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 15:07 MiP – náhlý úhyn tlamovců
Zdravím přítomné,
netuším, co se stalo, ale zřejmě jsem vstoupil po druhé do stejné řeky :( Začaly mi celkem hodně hynout ryby, netuším vůbec důvod. Všechny testy vody jsou z dlouhodobého hlediska v normě, začínám mít pocit, že mi tlamovci prostě nejsou souzeni. Ryby jsem poslal na vyšetření, ale ještě nemám výsledky.

Pokusím se popsat, co se s rybami děje. Ale spíše až závěrečnou fázi, protože vzhledem k tomu, kolik je v akváriu úkrytů není možné problematickou rybu vůbec objevit.
Na postižené rybě se začnou objevovat převážně na postranní čáře takové bílé výrůstky, které jako vyrůstají zevnitř. Plíseň to není, ty vypadá jinak. V další fázi se v některém z těchto míst začne rybě rozpadat kůže. U některých z daného místa vlají kusy kůže a masa s evidentním krvavým středem. Do pár hodin pak většinou ryba hyne. Jakmile nějakou takovouto rybu objevím, je již většinou apatická a dá se chytit i do ruky. V tomto stádiu už je průběh velmi rychlý. Zatím se mi nepodařilo žádnou rybu udržet při životě od zjištění problémů déle jak 24 hodin, abych ji mohl odvézt na vyšetření živou. Máte-li někdo alespoň tušení, o co by mohlo jít, uvítám každý nápad. Mohu přidat i fotku, ale netuším jak :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 14:40 Martin – Co je to za nemoc ?
Fotka k příspěvku Dobrý den,

najde se nějaký zkušený akvarista, který by poradil co je to za nemoc?

Tři tlamovci už jsou po smrti.
Mám 250l akvárium a měl jsem v něm 11 tlamovců (mix).

Všimnul jsem si,že po sobě dost jdou. Ale nepřipadá mi to jako zranění ...

U předchozího chovatele byli ovšem taky spolu, ale měl jich tak 3x tolik v 500l akváriu.
Nastalo to cca 10 dnů co je mám doma, večer OK a ráno 3 mrtvolky.

Topím na 28, krmím sušeným a mraženým (artémie, pakomáří larvy od ZOOSCHATZ)

V akváriu jsou ještě 4 ancistrusy a jedna přísavka thajská. Ty jsou v pohodě.

Díky za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 15:54 R Muž romant [27987] Re: Dominick
Pytlík se zeolitem lze volně zavěsit do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 15:52 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: romant
Mam vnutorny filter jednokomorovy. Takze zeolit jedine v sacku ale na ukor molitanu a to sa mi nepaci. Navyse narocna udrzba by bola. Stale by som musel otvarat akvarko, vyberat molitany a sacky. Preto planujem vyuzit zrepasovany externy tetratec ex700 a dat donho chemicku filtraciu. Napriklad zeolit a clearwater alebo purigen a podobne. Tetratec by uz tahal prefiltrovanu vodu vnutornym filtrom.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4633-tlamovci--nemoc