Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2023 16:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tereza17
Jsou to adventivní neboli náhodné kořeny a moc se s tím nedá dělat. Jediná pomoc je rostlinu vytrhnout a zasadit vrcholové řízky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 14:53 Žena Tereza17 [0] – Korinky rostlin podel celeho stonku
Prosím o radu. Mám akvarko vice nez rok a je osazene docela hojne 4 druhy rostlin. Všechny rostou rychle a bez problému, jen sem tam je nějaký proderavely list. Problém mám ale s Hygrophila polysperma. Roste rychle, ale neustale vytváří spousty dalsich tenkych kořínků jak vespodu, tak i na vrcholu rostliny. Prostě bílé dlouhé korinky, které musim neustale zastrihavat a u dna mi to dela problem s neprůchodností. Štve me to kvuli tomu, ze pak musim zasahovat do substratu, kdyz je vytrhavam, a tim ohrozuji ryby. CO2 uz opravdu dlouho nehnojim a nepridavam ani nic jineho. Čím to muze byt a co s tím? Nebo je to takhle v pohode a zbytečně plašim? Děkuju:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2023 18:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: planetar
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny...
Zjisti si kolik NO3 ti teče z kohoutku každý dodavatel vody to musí mít na stránkách nebo na pořádání. Pokud máš vlastní zdroj tak testy. Podle mě tam bude málo dusíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2023 15:49 planetar – Hnědnutí listů nejen u Hydrophily
Po třech měsících začaly hnědnout nejprve okraje listů rostlin,později zhnědnou celé a začnou se rozpouštět.Není to problém jen Hydrophil, ale už začaly hnědnout dokonce i okraje Anubiasů.Mám 200l akvárium Juwel ,svítím týden 9 hod.,dříve jen 7hod.Výměna 1/3 vody týdně,hnojení Planta Min pouze jednou.Zatím mám jen 12 rybek.Rostliny by měly být nenáročné- Anubias,Hydrophila,Cryptocorina,Vesicularia,Echinodorus a Bucephalandra.Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 17:11 Muž shaitan80a [8] Re: jura319
Po založení nového akvárka, kde jsem měl jen krevety jsem měl s některými rostlinami dost podobný problém - máš hodně světlé vršky, na spodních listech vidím zelené flíčky (GSA přisedlá řasa). Neobjevuje se ve zvýšené míře ta řasa i na skle?

Přesně takto jsem to měl i já. Hygrophila, Limnophila a Cardamine tedy rychlerostoucí rostliny měly všechny nové lístky slabé, bělavé až poloprůhledné a rostliny spíš přežívaly, než aby rostly. Dělal jsem test fosforečnanů a měl jsem je zcela vyčerpané. Přidávám teď Seachem Flourish Phosphorus a třeba Limnophile během pár dní od prvního přidání krásně zezelenal celý vršek a začala kvalitně růst. Cardamine se taky skokově spravila a Hygrophila se též lepší, jen pomaleji. Zajímavé je, že jsem v literatuře našel jako projev spíš tmavnutí listů, ale u mě šly do běla, byly slabé (tenké) a časem se rozpadaly. Současně přidávám i Seachem Flourish, ale ten jsem dával od založení a na tu slabost a bělavost vliv neměl - přidávám ho, bo jsem zapomněl na živiny do dna. Krevety zas toho odpadu tolik nevyprodukují.

Zkusil bych test na fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 19:45 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Rybar
Souhlasím že záleží na složení světla, jeho intenzitě a délce svícení. Dále mám svou zkušenost se samodomo světlem s led pásky vs T5 nebo teď Wrgb twinstar a ty led pásky byli úplně nejhorší (diody Epistar, Samsung Cree v kombinaci 4000K a 6500K), kytky pod tím jen živořili a nerosly....moje zkušenost. Ale každé akvárko je jiné a třeba bude stačit i těch pár wattů.... i když za mě je to málo.
Edit: Dále mě přijde u akvárka Jura319 nedostatečná údržba....na předním okraji toho štěrku je vidět moc detritu. Udělal bych testy vody podle toho zkusil navrhnout hnojení v kombinaci se stávajícím světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 19:15 Muž Rybar [-29] Re: Xklop
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na 100 l akva mám 6.8 w .V prezentaci akva 300l 28 w . Není o tom čím svítí ,ale jak svítí. Každé světlo svítí jináč .třeba to vychytat .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 01:11 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: jura319
Nějak se v pročítání komentářů s problémy v tvém akvárium ztrácím....v prezentaci je 240l, v komentářích ohledně CO2 je napsáno že se pro 60 litrů nehodí, v prezentaci je denerle fliper, v komentářích je tekuté CO2.....???
Každopádně na akvárium 240 litrů je 26w Led světlo žalostně málo. Doba svícení 7h kontra 12h je od extrému do extrému. Ty pásky na měření parametrů vody jsou strašně nepřesný. Podle fotky chybí v prvé řadě dusík, další prvky bych nechal zjistit rozborem vody, nebo si alespoň zjistil u vodáren co ti teče domů za vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2023 08:15 Muž doda [134] Re: jura319
Třeba ti to pomůže e-akvarium.cz/… strana 31
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 19:32 Muž jura319 [8] Re: Rybar
Promiň, koukal jsem na tvoje akvárko, takhle si to určitě nepředstavuju, pokud jsi koukal na moje, mám tam hodně rybek, chci dobře osvětlené a čisté akvárko, takže filtr je nutný, sice uvažuji že ho vyndám, ale nahradím vnějším, je lepší na údržbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 19:24 Muž Rybar [-29] Re: jura319
Tohle jsem řešil minulý rok . Dno i filtr ,dno jsem snížil filtr jsem vyhodil úplně z akvária. Po roku jsem koupil vzduchovaní ,svítím jediným led páskem druhý je vyplý .ty rychle rostoucí rostliny rostou pouze za dobrých podmínek pokud budou živořit porostou pomalu ,nebo taky zahynou. Nehnojím a řasy nerostou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2023 18:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Takhle ale otázka nestála. Já vím, že to roste i bez CO2 ale tvrdit že to s ním v 60 litrech nejde je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:50 Muž jura319 [8] Re: doda
Myslím, že když se podíváš na vyfocený test vody, je tam až dost.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:45 Muž doda [134] Re: jura319
A neschází ti NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:22 Muž jura319 [8] Re: Rybar
No je pravda, že teď v zimě je méně světla a to i v místnosti s akvárii, ale mě sem moc sluníčka nedojde ani v létě. Dřive jsem svítil 12 hod., bylo moc řasy, nechci používat chemii proti řasám, používal jsem UV lampu, to pomohlo ale zase mi zde mnoho lidí psalo, že je potom mrtvá voda, zabíjí to i užitečné bakterie, tak jsem to přestal používat a začal méně svítit. Nějak se mi prostě nedaří dosáhnout té správné rovnováhy. Proti řase jsou užitečné rychlerostoucí rostliny, no a těm se prostě v tom velkém akva nedaří. Už jsem vyzkoušel mnoho druhů, stále stejný konec, zežloutnou, opadají... ostatní rostliny normálně prosperují, anubiasy jsou krásné, dokonce i vykvetly, a další rostliny které nerostou rychle jsou v pohodě, trochu je na nich řasa,není to moc, ale to mi nevadí, je to pŕíroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:08 Muž jura319 [8] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Malá akvária mám dva roky a vše je ok i bez co2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 17:56 Muž Rybar [-29] Re: jura319
Já svítím teď v zimě 12 h denně. V létě ,tak 5h akvária na východní straně slunce od rána do oběda .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 17:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Já vím, do 60l akva nemá smysl dávat CO2 set, Jak si na tohle přišel? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 16:30 Muž jura319 [8] Re: vlka
Já vím, do 60l akva nemá smysl dávat CO2 set, psal jsem jen kvuli srovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 16:17 Muž vlka [3443] Re: jura319
Na to tekuté CO2 si dávej pozor. Je to spíš dezinfekce než zdroj céóčka. Toho tam s ním moc nedodáš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 15:27 Muž jura319 [8] Re: Rybar
Ok, přidal jsem hodinu navíc, s filtrací problém nebude, průtok je tak tak na množství vody, a jsou tam jen bio filtry, a matrix pro více bakterií, žadný aktivní uhlí, žádný filtr proti dusíku, s tím problém není. Ostatní rostliny jsou v pohodě, anubias roste krásně, dokonce ho množím a rozdávám, jen ty rychlorostoucí rostlinky.... mám ještě dvě menší akva, stejný zdroj vody i filtrace, co2 dávám tekuté,není tam výživový substrát a tam ten problém není.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 14:55 Muž Rybar [-29] Re: jura319
Ty rostliny potřebují více světla. Možná tam je silný filtr to samé jsem zkoušel s malým i velkým molitanem s čerpací hlavou . Nakonec šly z akvária ven a rostliny rostou . Nakonec jsem pořídil vzduchování s filtrací Mám rostliny Asie . Ve třech akvárijich mořskou sůl od 2 polévkových lžic na 100l až po 1,5 gr na litr .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 14:51 Muž jura319 [8] Re: vaclav
Svítil jsem 9 hod, rostla řasa, problém s rostlinami stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 13:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Za mě je 7 hodin svícení málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 13:25 Muž jura319 [8] – Prosím o radu.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Již delší dobu se potýkám se žloutnutím listů, odpadáváním listů a rozpadem některých, hlavně rychlerostoucích rostlin. Čtu zde vaše názory a rady, ale prostě se to nedaří a nedaří. V profilu jsem aktualizoval složení akvárka, přikladám forky rostlin a test kvalit, vody, (momentálně před výměnou). Rosliny jsou v akva cca 8 týdnů koupené v invitalu, svítím 7 hod, dno je výživový subsrát, přihnojuji velmi lehce bioflorem, co2,
Už si nevím rady....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 02:06 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Aha, máš asi pravdu, všude píšou středně náročná tak jsem to tak bral, pokusím se jí dát do jiného akva pod světlo. Zpočátku rostla rychle nahoru, pak shodila emerzní listy a nové skoro neyvrostly, jen nad hladinou ano, jakési náznaky listů pod vodou jdou vidět, ale stonek beztak uhnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 02:03 Muž Roger [1873] Re: jab63
V bazenu určitě ne, není ji kam stěhovat, to bych musel něco vytrhnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 01:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Tak je to kultivar a ty jsou většinou náročnější (a to hlavně na světlo) než základní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 23:54 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Roger
Nezkusíš jí stěhovat po akváriu a hledat místo kde se může dařit lépe? Možná potřebuje více prostoru kolem sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 10:12 Muž Roger [1873] Re: MARTIN HORÁK
To mě napadlo taky, má to všechny příznaky, osvětlení jsem lehce zesílil (jiné umístění už v akva nemám), žádná změna a naopak začala zelená chlupatá řasa. Jednodušší bude ji vyhodit do jiného akva a zkusit jí jinde :-) ostatní rostou v pohodě, tak ji něčím nahradím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 23:26 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Roger
Ahoj, můj názor je v nedostačujícím světle. Jak sám píšeš, nahoře a nad hladinou je to v pořádku. Takže buď přemístit více pod světlo, nebo celkové zesílit osvětlení.
Ale stonkovkám už se pár roků nevěnuji, třeba bude mít někdo jiný názor. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 21:31 Muž Roger [1873] – Jedna roste a druhá ne
Ahoj, řekne mi někdo kde je problém?
Hygrophila Charry leaf - stonky uhnívají hlavně vespod, ale i výš, nad hladinou roste a množí se dobře. Podél stonku jde vidět snaha o množení ale evidentně bez úspěchu, nové listy skoro nerostou.

Hygrophila corymbosa - roste na výbornou, krásně od dna se větví, když ji střihnu v půlce obnaží se roste dál.

Obě kytky jsou v jednom akva Malý bazén zasazeny vedle sebe. Cherry v levé polovině a druhá v pravé polovině.

Kde může být chyba?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 07:21 Muž Motas [38] Re: Jarden Sk
Čau, díky za tipy Vital jsem před 14 dny vysadil, takže ten to nebude.
NO2 se naměřili asi proto, že jsem dost rozhrabal dno a hodně se mi zakalila voda, tak to budou ještě pozůstatky toho zásahu.
Seženu si testy na prvky a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 06:59 Jarden Sk Re: Motas
Ahoj, parametre sú ok okrem NO2-prečo nie je nula? Akva je zabehnuté, nie je to moc prerybnená nádrž a NO3 aj Ph ok.Vsadil by som na ten Vital a úplne ho prestal pridávať.Ak tam ide CO2, tak to nemá zmysel, riasa sa ti nesmie robiť aj bez Vitalu a ak sa robí, tak je niečo zle a treba to opraviť-riasa je ukazovateľ problému a nie nepriateľ ! Ak ju blokuješ Vitalom, tak skresluješ chod systému a jeho ukazatele-riasy.
Druhá vec, by to mohlo byť nedostatok alebo prebytok Fe-na to, by som si kúpil Fe test od Seachem a budeš vedieť hneď.Na ten fosfor už môžeš tiež, ten tam nedodávaš v hnojivách iba krmivom-skontroluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 22:21 Muž Motas [38] – Vyblednutí listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už delší dobu se mi zhoršují listy u hygrophilia corymbosa, nejdřív to byl občas nějaký lístek, teď už je to ale častější problém, list se odbarví a je téměř průhledný, jedná se o biogenní odvápnění? Přidávám CO2 z kvasnic, ale dropchecker dostanu do zelena jen přes noc, jinak je spíše modrý.
Základní parametry mám snad v pořadku viz screenshot. Testy na fosfor, FE zatím nemám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 12:56 Jarden Sk Re: Lister
To si sa ma ani nemusel pýtať-píšu to tu, www.rostlinna-akvaria.cz/… "Purigen drží na uzdě amoniak, nitrity i nitráty" A ešte z diskusie:"Purigen zachytává rozpustné i nerozpustné organické nečistoty (výkaly ryb, rozpadající se rostliny) a ty se tak nedostanou do filtru, kde by je bakterie přeměnily na méně škodlivé dusičnany. Dusičnany tedy Purigen snižuje jen takto nepřímo. Neodstraňuje je z vody však přímo. Pro tento účel doporučujeme použití Seachem deNitrate, který dusičnany snižuje přímo."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 12:35 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
Vidíš, to mne ani nenapadlo, že by to mohlo fungovat i jako povrch pro bakterie.

Tohle vypadá zajímavě.
shop.akvaristika-morska.cz/…
Asi vyzkouším. S kH a Ca budu bojovat ve všech akva, tak se to bude hodit i když koupím trochu víc.

Ještě poddotaz k Purigenu - absorbuje na sebe i Dusík? V akva ještě pořád dost barví kořeny, dal jsem na 14 dní ven, ale voda je pak zabarvená a asi nemám dost silné světlo na prosvícení. Tak jsem ho tam vrátil. Do 24 hodin vody jak křišťál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 15:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lister
Já mám dobrou zkušenost s klasickou mramorovou drtí, přivezl jsem si i vápenec z Chorvatska a koupil i dolomitický vápenec, to je ale moc jemné a ten granulovaný nechává po sobě hodně kalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 12:55 Jarden Sk Re: Lister
Ahoj, daj kolko máš miesta vo filtri a uvidíš či to bude alebo nebude stačiť, tá koralová drť do morských akva tiež nie je moc drahá a je pórovitejšia tak poslúži aj baktériám, ak bude málo tak pridáš do sieťky a schováš niekde do rastlín, to nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 11:06 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvku Tak s testy máš asi pravdu.

Nějak.mi pořád bylo divné že toho dusíku měřím tak málo. Strčil jsem do jednoho akva proužkový test po týdnu přidávání N a byl krásně růžový.

Takže jsem udělal test od Rataje s jejich přiloženým vzorkem, který má koncentraci 50mg a docela se divil - viz obrázek.

Jinak kdybych tam chtěl přidat ten vápenec, tak kolik tak vyzkoušet. Mám v okolí několik vápencových lomů sehnat drť bude jednoduché. Asi bych do dával do filtru, odhadem mám prostor tak na 100-250ml podle velikosti filtru a akva (20-50l). Ale to asi bude dost málo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 21:12 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
To máš pravdu, Já třeba vodu moc netestuju. Ty dnešní jsem dělal jen proto, abych tady měl co uvést.

Snažím se ty rostliny pozorovat a právě proto mne napadlo že K bude asi hodně prešvihnutý, protože podle množství, které tam líju ani není možné, aby bylo něčeho velký nedostatek (s výjimkou toho dusíku, kterého jedna ryba asi fakt nevyrobí dostatek a který skoro všechen asi zmizí do plovouček).

Díky za to upozornění na K v dusíkatém hnojivu, to mi vlastně vůbec necvaklo.

Zítra velká výměna vody, pak asi přechodné bude Tropica v tom množství, co jsem psal níže a k tomu možná něco málo N a během týdne něco objednám. Mezitím uvidím, jak se bude akva dál projevovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 20:46 Jarden Sk Re: Lister
Ja sa orientujem podľa stavu rastlín a testov a nie podľa dodávaných množstiev za týždeň. Každé akva má inú spotrebu makro a mikro prvkov a preto nemá význam tam sypať/liať/ viac ako je nutné a je lepšie to nastaviť pre každú nádrž "na telo". Okrem toho dusík máš aj v amóniovej forme v akva/testy merajú NO3 nie celkový dusík/ a fosfor je z krmiva velakrát úplne dostačujúci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 20:36 Muž Lister [169] Re: Tommo
Díky moc.

Takže K tam bude Otázkou je kolik. Budu vycházet z toho že určitě nebudou doporučovat více než 25mg/l NO3 na týden, protože to už nedokáže akvárium spotřebovat.

Řekněme maximální dávka 2ml/10l a den bude nastavena na 20mg/l, pak by v 1ml mělo být cca 14mg NO3 a k tomu 8.5mg K. Ale samozřejmě může to být i jinak. V každém případě mi to jen potvrzuje, že K tam mám teď tolik, že bych ho mohl vyvážet.

Zítra 75% výměna vody a budu to muset nějak nastavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 20:06 Jarden Sk Re: Lister
Myslel som to pridávať N,P,Mg samostatne a tensococtail /mikroprvky so železom/. Ak je to ako píše Tommo, čo som tak trochu tušil tak by som to Kh+ vypustil/vymenil za sodu bicar./ a pridal tu koral drť.
Neskôr ak by si chcel PMDD, tak by som hnojil,KNO3/alter. dusičnan horečnatý/, tensococtail a Kh2PO4. KNO3 a dus.horeč. budeš striedať ak bude K dosť hnojíš dus. horeč ak málo tak KNO3, ak budeš mať veľa rýb/dostatok N a P/ tak vymeníš dusičnany za MgSO4 a K2SO4 a vypustíš aj KH2PO4. Mikroprvky len pridávaš podľa testu na Fe. A výmena polovice vody každý týždeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 19:12 Muž Tommo [828] Re: Lister
Na to N jsem se osobně v Profiplants ptal. Bohužel odpovědi jsem se nedočkal. Ale ptal jsem se právě na K a bylo mi řečeno, že ho dodávám s N v dostatečném množství, tak předpokládám, že je to KNO3. Chystal jsem se nechat udělat toho hnojiva rozbor, ale díky dnešní situaci se to opozdí :-( Já používám denně N a týdně při výměně vody P+mikro Complete Advance Free.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 18:23 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
Hele já si fakt chci nechat poradit, ale špatně jse pochopil, co jsi napsal - Profiplants plus: N, P, Mg - automaticky jsme četl komplexní pluskové hnojivo a dle potřeby k tomu ještě přidávat ty další složky.

Ale jestli jsi myslel jen samostatně Mg, P a N tak to vlastně vše mám, ale je problém že člověk přesně neví kolik tam toho je a tak je to ve výsledku zase metoda pokus omyl, a kdo ví jestli v tom dusíku nějaký K bude.

Asi by se dalo odrazit od toho co udávají na stránkách - je to 20 litrů, vcelku dobře zarostlé. Obecně u svých hnojiv doporučují doporučují 1-2ml/10 litrů týdně. Takže tady 4ml/týden + něco víc na CO3 - takže bych to viděl na 7ml. K tomu N vychází 1ml/10 litrů a den. A k tomu ještě tensococteil - tam je dávkování docela jasně dané, to by nebyl problém.

Ale než tohle, to bych asi raději šel rovnou cestou PMDD. Jak bych pak měl nastavit jednotlivé prvky? Myslím v miligramech, přepočítání na chemikalie už pak zvládnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 16:46 Jarden Sk Re: Lister
Urob ako myslíš, ja som písal pridávať jednotlivé zložky zvlášť aby si nepridával v hnojive K a tak obmedzil jeho pridanie iba v Kh+. Kompletné hnojivo by si použil iba ak bude nedostatok draslíku. Problém je iba s tým N plus, lebo neviem či je to KNO3 a pridaním vápenca/travertín, či koralová drť/ by si nemusel pridávať Kh+/alebo vymeniť za sodu bic./.Ja hnojím na 450l akva zarastené iba 20ml KNO3 týždenne/iný draslík nepridávam/ a ako zdroj draslíka to stačí, tak preto hladám spôsob ako by si ho obmedzil v hnojive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 16:35 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
Vidíš, to mi nedošlo, že v tom dusíku může být další K.

Už se dlouho přikláním k PMDD a k tomu koupit čerpadlo, protože docela často jsem přes noc pryč a tak hnojim až druhé den odpoledne a není to pravidelné.

Jako první věc asi vyhodím uhličitan draselný a budu sledovat, jak to během 2 týdnů zamává s UT.

Jestli jsem tě pochopil správně tak ty bys dával komplexní hnojivo a pak ještě samostatně i ostatní složky?
Mám P, Mg, N. Profiplants Complete, Complete Plus i Free. Chtěl bychm to nějak dopotrebovat, takže asi zkusím zredukovat to K a nějak přidat dusík - jen teda pokud je v tom dusíkatém hnojivu, tak to bude zase špatně.

Test na K zatím nemám, pořád váhám jestli jej koupit - přece jen je to dost peněz. Za to může být kompletní analýza vody i s řadou jak dál.

Proč tam hnědne ta kryptoska úplně nevím. Dlouho byla úplně zelená. 2 trsy jsem přesazoval k Pandum a tam opět zezelenala. Asi je tam toho K opravdu hodně a blokuje to ostatní prvky - třeba P?

PS: ještě pořád mám doma zelenou Tropicu - co zkusit 2ml denně a k tomu přidat trochu N zvlášť?

Kdybych dával 14 ml Tropiky, tak vím kolik tam za tyden nacpu jednotlivých složek - N 10mg/l, K 7mg/l, P 0,7mg/l, Mg 2.8mg/l, Fe 0.5mg/l

Za týden udělám další test a uvidím, jestli se to nějak posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 16:07 Jarden Sk Re: Lister
Čau, toho draslíku tam bude moc. Ja by som to zmenil,na Profiplants PLus: N,P,Mg + tensococtail/všetko kúpiš u Profiplants a do akva nejaký kameň vápenca alebo travertínu, príp. trochu- koralovú drť. Pridávanie jednotlivých hnojív podľa testov- NO3,PO4 a Fe. Neviem aká forma dusíku je v Profiplants N plus-nepíšu to tam a pritom je to dôležité/hlavne, že je videjko o ničom s listom/, ale ak je to KNO3, tak bude draslíku dosť ak nie, tak pridáš ten Kh+, alebo ten starý Profiplants čo máš teraz, jedno -2 hnojenia denné.A kup si radšej Sera testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 15:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lister
Já to nevidím na něco hrozného spíš normální stav. Zas tolik rostlin nemáš ale pokud měříš a hnojíš tak by jsi neměl mít 0. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574-hygrophila-problem