Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2008 00:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Protože vím,že se nemocemi zabýváš do hloubky,netroufnu si s Tebou na toto téma diskutovat.
Jen pár postřehů.Jaká je inkubační doba parazitů nevím vůbec,ale zvýšením teploty by se měl cyklus urychlit,tím pádem by léčba měla být kratší a účinnější.Základ je opravdu čistá nádrž,bez stresových situací a kvalitní různorodá strava.Ale stane se,potom je nejdůležitějším předpokladem pro úspěšnou a šetrnou léčbu odhalit nemoc v počátku,kdy ryba ještě žere,a Metronidazol se tak dostane přímo do trávícího traktu,a ne delší cestou přes žábra.Při včasném odhalení je mnohem menší pravděpodobnost otravy ryby uhynulými hlísticemi.
Postup léčby,kterou jsem zde napsal mám vyzkoušenou,jen s malou chybou.Léčba se musí po 5-7 dnech opakovat,to jsem nenapsal.Bral jsem to jaksi automaticky.Za tuto nepřesnost se omlouvám.
Myslím si,že Entizol je jako léčivo pomalu na ústupu,hlavně po vyvinutí nových léků od Sery,v tomto případě Flagellol a Nematol.Jediný problém masovému rozšíření,je jeho cena na našem trhu.Osobně jsem použil jen Tremazol,a mohu řici,že je výborný.
Správnou péči stejně žádné léčivo nenahradí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 20:55 diskus – Re: miro03
atak teda neviem, porad teda co mam spravit, ako to presne spravit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 20:41 miro03 – Re: Dahak
Pánové aká je inkubačná doba liahnutia sa nových parazitov s vajíčiek pri teplote 34stupnov?Pokial sa nejedná o hermafroidy!Dalšia s vecí je tá že entizol je chemoterapeutikum ktoré sa používa ako u ludí,antibiotiká.Čiže dávka musí bit presná s dodržaním celej liečebnej kúry.Dalšia s vecí je treba dodržat krmenie iba suchým krmivom(najlepšie po dobu jedného mesiaca od započatia liečby).Je to s důvodu že niektoré druhy vnútorných parazitov potrebujú k svojmu dalšiemu rozmnoženiu,dalšieho medzihostitela ako je nitenka,patentka,hovedzie srdce.Potom nesmieme zabudnút na to že nesprávna dávka može bit slabá a nové vyliahnuté kmene vnútorných parazitov už možu po mutácií bit voči metronidazolu imúnne a dochádza k ešte vetšej invázii vnútornými parzazitmi ako sme boli na začiatku liečby,plus to že musíme počítat že bude už stabilne dochádza k rezistencii,lebo tieto kmene zas odovzdajú genetický kod do dalších vajičiek čiže už aj ked dochádza k navýšení dávky entizolu je aj tento kmen vnútorných parazitov imúnny.No a v neposlednom rade pri prisilnej dávke dochádza k hromadnému úhynu vnútorných parazitov,čo dokáže liečenú rybu ucpat a uhynulé parazity v štádiu rozkladu sú veliký problém,kedže dochádza k ich rozkladu začnú sa v obsahu čreva tvorit jedovaté látky,ktorými otrávia liečenú rybu.Preto je pri takomto probléme nutné vyvolat u rýb průjem.Pri prisilnej dávke musíte ešte počítat s tým že entizol dokáže negatívne posobit na pečen,ktorá je zdrojom vytvárania imunytných látiek čo napomáha k ich rýchlejšiemu uzdraveniu a v obdobý ideálneho krmenia,hygieny nádrže terčovca nedokáže malé percento vnútorných parazitov ohrozit na zdravotnom stave(prichádza stres,zhoršená hygiena,jednotvárne krmenie(nedostatok potrebných minerálov,živín)a problém je laicky povedané na svete-dochádza k invázii parazitmi.U rýb v raste negatívne vplýva na vývoj ich pohlavných orgánov(pri sústavnom liečení v kombinácii s prisilnov dávkov).Tak pánové ako to vlastne s tými vnútornými parazitmi je?! hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 20:18 diskus – Re: Romy
ok, zajtra zacnem , potom ta poznamka ze denne menim 20% vody , ako dlho denne menis tu vodu? Do kedy neuvidis ze uz su zdrave,alebo tyzden , dva?

Diskus sa doziva akeho veku ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 16:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Takhle to delam taky a po zhruba 5ti dnech to zopakuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 16:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Dávám 1 tabletu na 40 litrů vody,při silnějším napadení 1 tableta na 20 litrů.Zvednu teplotu na 34°C.Druhý den odpustím 30% vody,doplním Entizol v polovičním poměru.Třetí den opět to samé.pak už jen denní výměna 20% vody,4-5.den začínám krmit.
Je to jasnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 15:49 Muž many [9] – denoo
to není můj způsob,ale od mnohem zkušenějších chovatelů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 15:08 denoo – Re: many
ok, tak to skusim podla tvojho sposobu:

aby som to pochopil spravne,

Najprv rozdrvim tablety - v mojomo pripade 10 tabliet na 200l - hodim ich niekde pri filter aby sa to co najlepsie po akvarku rosypalo. Necham to tak, a po troch dnoch (vratane toho ked tam davam tablety prvy krat???) odoberem a odkalim dno cca 70 litrov, napustim tam spat 70 litrov a dam dve tablety. Po dalsich troch dnoch odkalit 100l z akvarka , dat novu vodu, a vtedy uz nedat tablety??

Cely proces od zaciatku ako som tu pisal zas spravit presne tak isto este jeden krat, a to po troch dnoch po ukonceni prveho procesu??? dik

mam 60 tabliet, snad to vyda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 14:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: denoo
Je to tak jak píše many palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 13:17 Muž many [9] – denoo
já mám vybráno co jsem napsal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 12:27 denoo – Re: many
no kazdy pise inak postup liecby, potom si vyber ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 12:04 Muž many [9]
mělo by to být :1 tableta na 20litrů.Po TŘECH dnech odkalit asi třetinu vody a přidat na každých 100 litrů jednu tabletu.Po dalších třech dnech odkalit polovinu akva a celý proces opakovat.To na zničení vajíček,která tu první léčbu v tomto stádiu přežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 11:06 denoo – Liecba
Ok, tak zajtra je sobota, mam volno aj nedela, tak sa dam na to, davkovanie 250mg na 40L akva vody, po 8 hodinach som vymenil 2/3 vody a znova aplikoval to iste davkovanie. Toto cele som robil 3dni.

cize 3 x za den dam entizol, cize o 8:00 rano, 16:00hod a 24:00 by to malo vychadzat. Pouzijem teda na jednu davku 4 tablety(vychadza to tak skor na 4,5 tablety,ale snad toto uz neni az tak podstatne) 250mg entizolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 09:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Lecba entizolem neni nijak zvlast brutalni pokud jim ho samozrejme nebudes cpat kazdej mesic trikrat.Na rybach ani nepoznas ze tam nejakej lek maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 09:04 Muž many [9] – denoo
co se týče léčení, mněl by jsi přečíst příspěvky mira potažmo všech znovu.Je znich jasné,že je třeba přeléčit ryby všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 07:17 denoo – disk
este ma napadla jedna moznost, tie dva diskusy ktore mozu byt chore , tak jednoducho prec z akvaria, a akvarium prerobit ako ma byt, a v podstate zacat odznova, kupim namiestno nich dvoch zdravych diskov, a snad by to mohlo byt potom uz ok. Aspon tie ktore su ok teraz, neutrpia tu liecbu ktora by im mozno uskodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 07:08 denoo – Re: Romy
No sak stale neviem co s tou liecbou, lebo ak su chore rybky, tak maximalne dve, tie ostatne 4 diskusy su neni 100% tne chore. A teda neviem ako budu potom trpet tie zdrave pri takej brutalnej liecbe, odcerpanie 2/3 akvaria , tri dni po sebe, inak, entizol mam, takze zahajit to mozem kedy kolvek, ide len o to, ci to bude spravne , a viac si neuskodim ako pomozem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 00:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Pokud nechceš odchovávat ryby,je ti test NO3 skoro k ničemu.Místo peněz za tento test,raději kup rychlerostoucí rostliny,Egeria densa,Hygrophila polysperma,nebo i Vallisneria gigantea,spiralis,Limnophila sessilliflora,Cabomba caroliniana,a máš po starostech s NO3.Výborné jsou i hladinové,a to Pistia stratiotes,Lemna minor,nebo vznášející se Ceratophyllum demersum. Sice budeš často protrhávat,ale bez testů.To jsou rostliny,které odčerpávají NO3 velice rychle,takže pokud je máš,v normálně zarybněné nádrži,je test na NO3 zbytečný.
Ale nedá mi to,a po zhlédnutí videa,co léčba?Ta je tady prvořadá,ty ryby nejsou zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 19:46 denoo – Re: Dahak
no tak to bola moja druha otaza,, ako casto merat, tak uz viem, raz za mesiac teda staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 19:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Tak zase jak casto myslis ze se to NO3 meri?.Ja delam testy tak jednou za mesic nebo kdyz na rybach vidim ze se neco deje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 18:44 denoo – Re: Dahak
ceny su super, ale na kolko to je merani, to co som pozeral ja, je dakych 80 merani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 18:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
www.akvaprodukt.sk/…& Azotan test na NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 18:08 denoo – disk
tak dnes som uz trosku zacal upravy, kupil som kmen v akvarisktike, dal som ho vyvarit, a necham ho este odstat asi tyzden vo vode mimo akvarka(rada z akvaristiky) potom ho tam skusim osadit aj s novymi rastlinami do akvarka namiesto toho koralu co ho tak odsudzujete :) , potom dam foto ako to vyziera, este musim najst dake rastilni co sa tam hodia, pre diskov, u nas mali biedne, tak som nekupoval ziadne.Pytal som tie stopkove co ste radili, ale take nemaju , tak nefim, dufam niekde zozeniem. Filter som uzpravil , malo by to byt ok.patentky davat uz nebudem, ako som pisal tak raz za mesiac mozno ked uz budu papavat normalne aj granule (ak teda budu). Vo som menil dva krat za 5 dni po 30 litrov z 200l akvarka. Zajtra vymenim opat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 18:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Hele prece nemusej zrat jen granule.Nemas moznost koupit mrazeny zradlo jako koretry,artemie nebo hovezi srdce(srdce az budou ryby v poradku ted jim ho urcite nedavej).580sk za test na NO3 mi prijde docela silenost to uz te levnejs vyjde si ho objenat pres internet.Nevim co je burina ale k tercovcum se urcite nejvic hodi nejakej peknej koren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 13:25 denoo – Re: miro03
no budem studovat, aj ked s tym krmenim, no to buda fasa , neviem ci ich prinutim dakedy jest granule, tie granule snad jedia len tie male diskusi co mam.

Inakk tomu koralu, ten stal dako 400-500 sk, tak to neni asi pravy koral ,ale len napodobenina. Ale rozmyslam ze teda dam namiestno neho daku burinu a ten kmen. Skusim urcite castejsie menit mensie mnozstvo vody, tak 10 percent cca. to som sa docital.

Test na NO3 stoji 580sk, mam ho ist kupit, bude to potrebne teda?

mam teraz strasne vela povinnosti, otvarame prevadzky a neviem kde mi hlava stoji, ale dufam sa to coskoro ustali a budem sa venovat tomu tollko co to bude ziadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 10:34 miro03 – Re: miro03
Pokračovanie.Pridávam odkaz kde Kersten popísal o krmení veci ktoré sa inde na stránkach(Slovenské,České)nenajdu.
www.discus.cz/…
No aj tento odkaz tu už bol dávaný v jednej s diskusií.Myslím že to bol zrovna Dahak kto sem ten odkaz pridával?!Odporúčam prečítat.Pokial nezaberá menšia hladovka počtom dní v závislosti od velikosti a veku terčovcov,je možné si pripravit krmné zmesi a pridávat do nich granulky,vločky.Romy dokonca o zmesiach napísl článok.Preto nebudem rozpisovat s čoho všetkého sa dajú robit zmesi,do zmesí sa dokonca primiešavajú aj rozne druhy ovocia napr.rozmixovaný banán atd...Časom sa potom dá opetovne vyskúšat hladovka a krmit suchým krmivom.Takže to už uzavrem.Treba teraz dat na rady všetkých zúčastnených vybrat si z nich pozitíva a učinit podla nich.Začni pri tom dne.Neurob chybu pri liečení.Ak budeš liečit na vnútorné parazity musia prejst liečbov všetci členovia osádky akvária.Toto sú však situácie ktorým sa dá vyhnút,počnúc volbov zariadenia nádrže,hygienov,krmením a končiac respektíve začínajúc výberom rýb do okrasnej nádrže.Tak vela zdaru.
ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 10:17 miro03 – Re: denoo
Denoo ono tie patetky síce žerú ale stavím sa že keby som urobil pytvu alebo odobral vzorky fekálií že sa v obsahu bude nachádzat menšie percento bičíkovcov.Ryba dokáže s malým percentom žit aniž bi si to akvarista hobbysta,bez použitia mikroskopu všimol.No v Tvojom prípade všetci zúčastnený tejto diskusie vidíme rovnaké príznaky čo práve poukazuje na vnútorné parazity.Problém je že pri krmení živími patentkami je riziko nákazy veliké.Tý čo krmia živími patetkami tak ich najprv nakrmia concuratom a ked začnú prvé hynút tak ich skrmujú.Tímto sposobom krmenia zároven dosahuješ aj odčervovacieho efektu.Poniektorý akvaristi krmia mrazenou patentkou no napred ju dezinfikujú v hypermangánovom roztoku a zdroj patentiek je už u nich overený,takže vedia čím krmia.No vrátim sa spet.Invázia vnútorných parazitov sa delí na tri stupne 1s malým percentom nachádzajúcich sa parzitov v obsahu čreva(ešt nevidno priehladné fekálie,len trus je akoby s chuchvalcov alebo chlpatý :-D )2stupen už je horší(vtedy už terčovec kadí dlhé biele výkaly,može ešte žrat ale aj už nemusí)3stupen je už ten že terčovec nepríjma potravu a došlo k premnoženiu parazitov až natolko že živiny ktoré odbúravajú parazity už nestačia pre jedinca a tak sa pridružuje derová nemoc(stravovanie sa zvnútra nedostatkom potrebných živín),v 3stupni už dochádza aj k stenčovaniu steny čreva a následnému prederaveniu,zároven parazity napadnú aj vnútorné orgány ale toto je už situácie ked terčovec má pred sebou istú smrt a dalšie dni jeho života sú len trápenie.Preto vždy svojim klientom hovorievam že základom úspešného chovu terčovcov je stat sa dobrým pozorovatelom.Nejde to zo dna na den Tý čo vedia o čom hovorím respekt.píšem mi dajú za pravdu(prax je proste úprax,mám na myslí prax s všetkým všudy).Dalšími kritériami je vediet krmit,pracovt s vodov(nemám teraz na mysli odchov tam je to obzvlášt doležité).No zhrniem to však do jedného aby som zas nepísl slohovú prácu,jedna maličkost ku druhej o to kvalitnejšie terčovce vyrastú(tý čo vedia o čom píšem si určite teraz spomenú že ich je hodne)no a v neposlůednom rade hrajú svoju úlohu aj genetické predospozície.Čím krmil chovatel terčovce u ktorého si ich zakupoval?Granulky dokážu terčovce žrat s rovnakov chutov ako patentky.Je to vec návyku.Možnosti sú široké.Možeme volit rozne druhy s prísadov farbív,astaxantinu,betakarotenu.Človek nemusí krmit len jedným druhom granuliek.Sú tu aj vločky pre terčovce(vločková artemie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 09:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: many
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 09:39 Muž many [9] – sid
no side, naprosté většině je to jasné jako tobě,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 09:05 Muž Sid [6634] - Rostliny
Já se to snad nedovím... hmm :-D
Tak ještě jeden pokus:
Co terčovci a vápencové dno? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 08:47 tercovec5 – Re: denoo
Mohu se zeptat,jak připravíte či upravíte živé patentky přímo před zkrmováním?Nezdá se vám to nebezpečné,krmit terčovce živou patentkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 07:13 denoo – Re: miro03
ten pigeon, neviem co je paprnaty,(nezvykne byvat schovany,skor casto je pri skle, napr ked dojdem do izby tak vedia ist ku sklu vsetky. ale k tomu jedeniu

ked im hodim zivu patentku tak idu vyskocit s akvaria co letia z nimi, normalne aj do sitka v ktorom im davam (daval) tie zive patentky, tak tie cervene(pigeon) diskus vbehnu az do neho aby jedli ako prve . Toto by som chcel vyriesit aby tak bolo tomu ked budem krmit granulami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 00:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Prostoru tam bude spis min uz louhuju mangrovnikovy koreny ve vane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 00:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Tak s vodou to máš dobrý,tady si musím dávat pozor.Máš pravdu v tom,že plovoucí rostliny jsou asi lepší,ale Echinodory do Amazonky patří,tak aby nebyly moc v přítmí.Když se mi přemnožil okřehek,tak mi Echinodory začly žloutnout.Jsem zvědavý na nové fotky...Aby se ti ryby z přemíry prostoru také nezačaly bát... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 00:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Na vodu si tady u nas nemuzu stezovat a ono to az tak uplne bez rostlin nebude chci tam dat neco plovouciho a pokud se nepletu tak tyhle rostlinky jsou na NO3 nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2008 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
No jo,tohle dovedl skoro k dokonalosti Khanh,ale pak se potýkal s NO3.Tady v Praze nám teče z kohoutku skoro 50 mg/l,takže kdo nemá osmózu,nebo RO,musí použít zeleninu.Proto mám džungli... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Fotka k příspěvku :) holt jsme si to museli zkusit no.Mimochodem okrasny akva s tercakama prochazi velkou zmenou takze doufam ze do mesice budou nejaky slusny fotecky.Vracim se k puvodnimu nametu na vicemene biotopni akva bez rostlin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Fotka k příspěvku Foto pro srovnání.Dnes.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Asi ano,kostnatá hlava,velké oči,ryby se schovávají,tady asi opravdu není co řešit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Fotka k příspěvku To nejsi sám,když jsem před asi 7 lety přecházel z tlamek na terče,byl jsem na tom úplně stejně.Jen jsem si přidělal práci s výměnou dna a to 2x.Po prvé z jemného na kupovaný štěrk(věřil jsem tomu,že bez vápence)A po druhé na aquaclay.Toto je foto těsně po nasazení ryb.Ani snad nevzpomínat. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:42 miro03 – Re: tercovec5
Vojto to isté si myslím aj ja s tými kominíkmi že to je už v stave kde je šanca na úspešné vyliečenie malá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Ja kdyz jsem zacinal tak jsem samozrejme taky musel mit svou hlavu a dno jsem dal jemny svetly.Na modry a briliantovy tyrkyse se ale nedalo vubec koukat tak jsem prekryl svetly dno cernym sterkopiskem a ten rozdil byl az neuveritelnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:30 tercovec5 – Re: Dahak
Nechci říct přímo tak nebo tak,pouze můj názor-bledost není způsobena pouze světlým dnem,ale vyloženě nemocí.Zhruba kolem 55vteřiny je záběr na pigeonomarlbora,říkejme jim kominíci,je vidět propadlost na hlavě,čili nemoc ve stádiu,kdy už půjde špatně léčit.
Co se bílého dna týče,co akvarista,jiný názor.Nikomu nevnucuji svůj,ale myslím,že bílý podklad zintenzivňuje přesvícení,terčovci se v přesvíceném akvárku necítí moc v klidu,jsou nervozní,a tady se navíc nemají kam schovat,žádný úkryt.Takže permanentní stres rovná se začátek problémů.
Kdysi jsem prodal ryby nějakému chovateli,po dvou týdnech psal,že jsou ryby neustále vylekané,požádal jsem ho o foto akvárka,po shlédnutí jsem mu poradil,ať druhý den koupí sáček tmavého písku a po vypláchnutí posype bílé dno.Za dva dny poslal foto,jak terčovci klidně proplouvají nádrží.Řekne se hloupost,ale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 23:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Nemuze bejt ta vybledlost tim svetlym dnem ?.To s tema skalarama me napadlo taky prece jen je to dravejsi ryba nez tercovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 22:53 tercovec5 – Re:
Tak mě nepřipadají naopak vůbec v pohodě,maximálně ten jeden modrý s červenýma očima,čili ten větší.Pigeoni-nebo marlbora? jsou vybledlý,tedy známka nemoci.Při pohledu na akvárko mě přijde,že v nádrži dominují skaláry,naopak terčouni jsou díky nim ve stresu.Troufnu si tvrdit,že i při krmení budou odtlačení,...osobně bych skaláry dal pryč,a pokusil se ještě něco zachránit.Ikdyž ti pigeoni,nevim nevim...Dále trochu popřemýšlet nad akvárkem jako takovým,více úkrytů,více rostlin,a jak už bylo psáno,ten korál ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 21:41 miro03 – Re: denoo
Chcem sa opýtat na toho pigeona čo je trochu viac peprnatý ako žerie,aké má výkaly,či na tom istom mieste stojí stále a vychádza len pri krmení? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 21:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dahak
...koral nebo co to je... Pokud je to pravej koral tak pryc z akva...
Jak už jsem zmínil - to dno se mi také nezdá... :-O
(Ačkoli terče neprovozuji a přestože o nich jdou zprávy, že jsou docela "pružní", co se pH a tvrdosti týče, nějak mi to k nim nesedí. hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 21:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Vypadaj zdrave jsou aktivni maj cerveny nezakaleny oci a splihly ploutve taky nevidim.Hnedocervene vykaly taky svedci o tom ze jsou ryby zdrave ale chtel bych se zeptat na ten koral nebo co to je veprostred akva.Pokud je to pravej koral tak pryc z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 20:49 denoo – disk
a kakaju hnede, trosku do cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 19:30 denoo – diskus moje
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3400