Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:27 tercovec5 – Re: Dara
Zkus zvednout teplotu.Zkus ubrat intenzitu osvětlení.K jakým změnám v akvárku v poslední době došlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:18 Dara
Prosím o názor na následující problém:Mnou chované terčáky se chovají poněkud divně, jsou přes den zalezlí mezi květináči s rostlinami nebo pod kořenem. Teprve večer po zhasnutí osvětlení začnou být více aktivní.Přes den skoro vůbec nežerou, poplašeně reagují na každý pohyb v místnosti.Už jsem preventivně přeléčil na vnitřní a vnější parazity, ale nic moc se to nelepší :-( .Mám je cca půl roku.Díky za jakoukoliv radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 14:08 Muž metal [96] - Cichlidy
coze no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:58 Muž Johns [30] - Cichlidy
Presně Plovoucí rostlinky berou toho nejvíce a taky ale vyměnuje dost vody a ne 10litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 23:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zeck
Dahak ma rostlinek plnou hladinu :) a mimochodem je to jeden z druhu kterej je na odstranovani dusikatejch latek nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 22:11 zeck – Re: Johns
Dahak nemá rostliny a ještě jsem nepoznamenal že by řešil zvýšený no2, no3 :-)
Možná jsem se jen špatně koukal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:39 Muž metal [96] - Cichlidy
jj. na rozdiel od jonsa peto ma malo rastlin a akva nema chybu o ph us ani nevravim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Johns
Tohle je nejdelsi veta, kterou jsem kdy cetl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:21 Muž Johns [30] - Cichlidy
Lidi bože investujte trochu dotich kytek a zaplnte to akva kytkama a máte po strarostech já mám akva zarostlé a no2 no3 mám v pohodě měním týdně 30litrů někdy mín a stačí to teplotu na 30 a nebude se vám to to dít pořádnej velkej filtr venkovní na zem pár pancíků a nic se vám na dně rozkládat nebude a máte pokoj nemůžete chtít abyste měly malé no2 no3 dyš tam máte dvě napůl chcíplé kytky a co mám odzkoušené je dát vzduchování na hodiny a zapínáho to na noc kytkám to svědčí jelikož berou si kyslík v noci a vyhání to tuším dusíkaté látky a ryby maj vzduch ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:52 Žena Laduschka [120] – Re: Michal
nemáš tam tech ryb nějak moc? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Michal
Příliš málo informací na diagnózu.Podle fotky vidím,že nádrž není moc zarostlá,jaké jsou hodnoty NO2? Ostatní parametry vody by se také hodily,jaká filtrace,čím se ryby krmí,jaké má ryba výkaly,jak dýchá? Je potřeba se trochu rozepsat,terčovec nezemře jen tak do hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:20 Michal – Během jedne hodiny mi umřel mladý discus!
Fotka k příspěvku Mám 200 litrové akvárium a v něm 2 velké blue deamond a malrboro.Asi před třemi týdny jsem si pořídil 10 ks malých hnědých a zdálo se,že je vše v pořádku,ale zhruba po týdnu z ničeho nic jeden nejmenčí začal plavat na šikmo a v ten den umřel.Dnes ráno jsem je nakrmil a kolem 11,00 jsem si všiml,že opět jeden z malých hnědých plave nabok a je téměř bezvládný.Během hodiny umřel.Po přečtení předešlého článku,mám obavy,že jsem je překrmoval.Všechny ostatní discuse vypadají zdravě a mají pěkně napapané bříška.Prosím o radu,jek se vyvarovat dalšímu úhynu. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 10:19 sakal
nie a teraz som spozoroval malinke biele bodki po celom tele na jednej strane..neni to ta krupicka????alebo ten tercak ma mat take bodki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 09:26 Muž many [9] – Re: Sakal
a když jsi kupoval,tak sis ničeho nevšiml?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 22:00 Sakal
Zdravim kupil som tercovca red tirkis a som si vsimol ze stale plava aj ked stoji tak obcas je na krivo???je to nejaki problem??a este na prednej plutve ma nieco biele ale iba tam je biele nikde inde som nespozoroval

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:49 Žena Laduschka [120] – Re: miro03
nemám, no.. dobrá schíza :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:23 miro03 – Re: Dahak
palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Laduschka
No a koukat na to jak se trapi zaludek mas ? :).Radsi to ukonci ulevi se vam oboum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:49 Žena Laduschka [120] – Re: Laduschka
no, tak jen dodávám, že je to asi opravdu poškozenej plynovej měchýř. Z toho vyplývá asi dobrá zpráva, že to není problém v chemii vody ani parazit, ale blbý je, že rybka se solidně trápí, snaží se v akváriu pořád narovnat a s poškozeným měchýřem se jí to těžko podaří.. problém je, že tak nějak nemám žaludek na to, ji nějak usmrtit.. achjo, mě už z tech ryb hrábne jednou.. :-O se asi naštvu a dám se na pěstování zeleniny, či tak něco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:56 tercovec5 – Re: many
Tak schválně pak napiš,jak dlouho trvalo,než ztmavnutí zmizelo.Jak už jsem psal,tipuji tak měsíc.A k tomu přiznávání,tak to myšleno nebylo,jen jsem se chtěl ujistit,že pod větouLikvidoval jsem šneky jsi nemyslel třeba nějakým přípravkem:-)V tomto případě to opravdu vypadá na náraz,tím lépe.Ať se daří. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:49 Muž many [9] – terčovec5
ale Vojto,to bych přiznal hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:41 tercovec5 – Re: many
Ještě se zeptám,když jsi likvidoval okružáky,to jen ručním sběrem,nebo jsi do akvárka něco přidával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:58 Žena Laduschka [120] – Re: many
tohle se mi při převozu taky stalo, ale tohle je něco jinýho.. tohle je fakt nějaká haluz.. a zase tak starej ten terč není, že by třeba dodělával... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:54 Muž many [9] – Laduschka
no,mně se stalo,že jsem po koupi a převozu doma pustil dvě malborka. tak jedna,dnes už vím,že je to samice a právě se chystá se svým partnerem/to je právě ten Gorbačov/na další výtěr.ležela na boku na dně,dobré dvě hodiny.jevila jen nepatrné známky života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:45 Žena Laduschka [120] – Re: miro03
sakra, mě se nějak nezdá ani ten poškozenej plynovej měchýř, protože když jsem ho vylovovala ze společenský nádrže, tak sice plaval divně u hladiny, ale jak uviděl síťku, tak se mi celkem normálně začal schovávat, což mě celkem překvapilo... já nevim, to je fakt nějaká haluz.. asi se fakt wo něco třísknul a něco v sobě má prostě špatně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:41 Žena Laduschka [120] – Re: miro03
ne, nějak jsem do akva vůbec nezasahovala, proto si to nedokážu vysvětlit... jedině jsem tam vpustila ty neonky.. není fakt možný, že bych si s nima přitáhla nějaký vnitřní parazity? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:39 miro03 – Re: Laduschka
Laduschka bohužial asi už tomu terčovcovi nepomožeš,pravdepodobne má poškodený plynový mechúr?!Kedže je to zo dna na den.Neliečila si v onej chvíli?Stáva sa že stabilita terčovca sa následkom predávkovania liečiva može takto prejavit.Viem o Neguvone že zanecháva takéto následky.No myslím si však že toto ten prípad nebude. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:35 Muž many [9] – miro03
tak nyní děkuji za reakci i mirovi03.Jsem rád,že vám nejsou ostatní lhostejní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:34 Žena Laduschka [120] – Re: tercovec5
no, myslíš, že by to mohlo bejt úlekem? já nevim, třeba o něj v noci štrejchnul ancistrus, taxe lek.. já to nějak nechápu.. CO2 sice používám, ale momentálně mám zanesenej difuzor, takže mám bombu vyplou a je to mimo provoz a normal hnojení díky svý lenosti jsem už přes dva tejdny do akva nedala.. PH v normálu... fakt mě nic nenapadá.. možná, že má nějaký vetší bříško, ale těžko říct, to už na něm asi spíš hledám kraviny.. spíš si asi zkusim pořídit entizol a přeléčim je na vnitřní parazity (to se fakt kupuje v lékárně,jo?) jinak divnej terč zatim co jsem byla pryč trochu zase získal barvu, ale pořád leží, jen se občas přemístí po akvárku a zase sebou plácne, tmavou hlavu už nemá (taková viditelná haluz jako u manyho to fakt nebyla - držim palce, ať se ti z toho ten pěknej talíř dostane palec ), tak uvidíme.. třeba to fakt bylo nějak z úleku, teď je jen otázka, jestli se z toho dostane nebo ne (jestli si něco vevnitř neporanil, blbeček..) tak uvidíme,no... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:33 Muž many [9] – Romy
Romy dík za odkaz.Ten link bude určitě fajn,dokonce je tam fotka totožného případu.ale španělsky umím jenom jíst a spát.škoda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:32 miro03 – Re: many
Kedže Roman(Romy) s Vojtom(terčovec5) už radili a Roman napísal to čo je najpravdepobnejšia diagnoza,nič iné napísat už ani nemožem.Prajem však aby došlo k skorej náprave.Vojto,Roman ste rýchli ako draci. smich palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:27 Muž many [9] – tercovec5
no jinak je v pohodě,dokonce nyní se svojí družkou již připravují třecí podložku/magnet/.Mrzí mne,že mi nevyšli ti leopardi od tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 14:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: many
Toto ztmavnutí je popisováno jako neuropatie.Poškození nervových zakončení.Zřejmě vzniká velkým úlekem.Do jaké míry toto zbarvení zanikne netuším.Kdo umí dobře Španělsky,více se dozví zde.Někde je tam i diskuze:http://atlas.drpez.org/discos-pochos?page=2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:59 tercovec5 – Re: many
Hned jsem si říkal,že to bude moje krev:-)Jsem rád,že Ti takto vyrostla.Kdysi se mě něco podobného také stalo,sice to chvíli trvalo,asi měsíc,ale pak zčernání zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:52 Muž many [9] – tercovec5
Fotka k příspěvku díky Vojto,že tak rychle reaguješ.k tvému dotazu:zkus hádat :-D .Jinak ten stres chápu bylo to v momentě,kdy jsem se ve vodě hrabal.ale chemii nepoužívám,ani nehnojím ani nebublám CO2.Před měsícem proběhlo léčení tremazolem proti žábrohlístům.Jinak nic.Prosím tě,myslíš,že se to vstřebá.Ještě detail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:45 tercovec5 – Re: Laduschka
Kdyby to bylo přes den,mohlo to být úlekem,že se něčeho ryby polekaly,ale když v noci,nevím.Třeba problém s ph,s otravou,používáš třeba CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:42 tercovec5 – Re: many
Toto zbarvení bych tipoval jako důsledek působení nějaké chemie ve spojitosti se stresem.Jinak-krásně rostlá ryba.Od koho jsi ji koupil? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:39 Muž many [9]
doufám,že se odborníci jako Romy,miro03,Dahák,terčovec5 atd se vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 13:36 Muž many [9] – Laduschka
Fotka k příspěvku no Laduschko,někdy jsou to záhady mně před půl hodi nou při snižování stavu okružáků,jeden terčák tak šplouchl,že tekla voda po zdi.po ukončení jsem zjistil pomněrně velký škrábanec a hlava pomněrně hodně ztmavla .Zajímavé je,že jen z jedné strany,z druhé strany je vybarvení normál.A pro mne je i zajímavé to ohraničení.Promiň,že jsem se přiživil v tématu.Ale nechtěl jsem zakladat nové-podobné.Přidávám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:22 Muž sportsmen [62]
ty jo ladusko to me mrzi ... snad ti zde pritomni odbornici poradi! Me napada jen treba nahla prihoda srdecni ale to by mel odejit uplne ne a ne ze bude po preloveni lepsi! No uvidime samotneho me to zajima ! to jsi ale mela pekne rano!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:45 Žena Laduschka [120] – Re: Laduschka
tyjo, to je dlouhý.. jinak dodávám, že rybka začíná polehávat,což neni dobrý,naštve to, ale hlavně, aby to neodnesli i ostatní... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:43 Žena Laduschka [120] – pošpatnělej terčovec
zdravím X-) tak jsem měla dneska pestrý ráno, asi v pět hodin mě vzbudilo mlácení ryb v akvárku o sklo, tak jsem to šla prokoumat a jeden terč vypadal, že má problémy s rovnováhou a plaval břichem nahoru. Ostatní v pohodě, jen trochu odřený, asi od toho, jaxe lekli, když s sebou tenhle mlel. Tak začala záchraná operace, divnej terč přemístěnej do jednoho karanténího akva, ostatní terče do jinýho karanténího akva (ty se teďka tvářej furt v pohodě), zvednutá teplota, pro dezinfekci přidanej ektozon a toť asi tak všechno, co s tím zatím můžu dělat. Ten divnej terč se moc netváří, že by to ještě někdy rozdejchal, sice plave normal kolmo, ale už s tim má taky nějaký problémy, je nějakej vyčerpanej, byrva jaksi vybledlá, možná ztmavnutí hlavy...? Jsem z toho celkem jelen, včera byl totálně v pohodě, požrádlu se vrhal jako vždycky a v noci tohle.. Tak by mě zajímalo, jestli někoho nenapadá, co by to mohlo bejt.. (doufám, že to nejsou vnitřní paraziti - pro ten případ: kde že se to prodává entizol a v jakym množství se přidává pro přeléčení?). Ještě musim dodat, že hodnoty PH v pohodě, teplota 29-30, takže taky dobrý, tvrdost- tam problém ani nepředpokládám, dusitany mírně zvýšený a je fakt, že jsem soušasně objevila vcíplou neonku černou, ale u tý těžko říct, jestli to nebylo věkem, protože ta už byla celkem hodně zasloužilá. A ještě pro jistotu dodávám, že jsem před dvěma dny přihodila do akva červený neonky, takže je možný, že jsem d**** a něco jsem si s nima přitáhla...tak co na to odborníci...? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 08:21 Kajcucha – moje rybička skalarye
Moje rybička skalárye plave po straně!jak to že plave postraně?!,prosím kdybi jste věděli tak napište na sakuraharuno@seznam.cz sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:40 Sakal – Re: Romy
take akoby prerusovane?za sebou taha trake dlhe prerušovane alp kedy valceky?trochu do šeda sfarbene??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 00:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sakal
Viděl jsi někdy škrob za tepla?Nevím jak jinak vysvětlit šlem.Dlouhé,bílé jakoby nudlovitá konzistence...TO JE STRAŠNĚ NAPSÁNO.Ale je to tak.Možná se někdo vyjádří lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 22:50 Sakal – Re: Romy
Co to znamena šlemovité vikali??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Epameinondas
Par centaku niz to mas v odkazu pekne popsany.Sleduj jestli ryby nemaj dalsi priznaky jako prohybani se v tele, dlouhe pruhledne belave vykaly, hubnuti a nezajem o potravu.Pokud bys chtel ryby lecit tak misto uvadenyho leciva Terap-SH pouzij entizol sezenes ho u veterinare nebo flubenol kterej neni na predpis ale da se pouzit jen v zacatcich onemocneni kdy ryby jeste zerou(pridava se do krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:31 Muž Epameinondas [10]
Kdyby to pokračovalo, jak na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Epameinondas
To vypada na strevni parazity je to jeden ze symptomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:19 Muž Epameinondas [10] – Tercovci vystřelovací nemoc
Ahoj, chci se zeptat, jestli je to nemoc když terčáci občas sebou vystřelí a uplavou. Jako ne moc často, ale občas sebou škubnou a dělaj paniku ? Někde jsem tady o tom něco zaslechl.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3259