Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:54 Žena danulavo [3] - Cichlidy
toto jde bohužel udělat jen rybek, doufáž že alespoň některá bude k použití ..... myslím, že se fakt děje něco fakt špatného ..... před chvílí mi gebicák "olíznul" pigeona - tedy jeho ocas, sice ho hned pustil, ale to není dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:53 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: danulavo
A co ten o kterýho si přišla? Zjistila proč pošel, jak máš ryby dlouho. Koupila si ryby od chovatele nebo s obchodu. Čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: danulavo
Nesla by udelat nejaka slusna fotka? idealne i s tim trusem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:39 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Vodu jsem měnila ve čtvrtek - 30%, ale jak říkám, modří jsou tmavší jež cca týden. Když je těď hodně zkoumám i celé akvárko, tak mi připadá, že mají i bledší trus (jinak normální délky). Nerada bych o své rybáky přišla a raději řešit věci včas nežli pozdě. O jednoho rybáka jsem přišla už 15 dní po koupení sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: danulavo
Papirkovy testy jsou vetsinou hodne nepresny.Pro jistotu bych vymenil vodu a sleduj jestli se to zlepsi.Na nemoc nebo parazity bych to nevidel to se nestane ze dne na den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:29 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Pardon, je to samozřejmě překlep .......... to se občas stává. Mám bohužel jen papírkové testy a dle nich je to něco mezi 0 a 0,1, papírek je velice jemně narůžovělý - obvykle ho však mám úplně bílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: danulavo
NO2-1mg/l ?? pro ryby je toxicky uz 0,01mg/l.Mam takovej pocit ze 1mg/l neni ani na zadny stupnici kapkovejch testu.Takze bud spatne zmereno nebo ti ryby plavou v zumpe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:33 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Mám pro terčáky 350 l akvárko, 29°C, parametry NO3 10, NO2 1, GH 8, KH 6, pH 6,8, Cl2 0-0,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:16 Muž godoja [0]
Projdi si fórum je toho tam dost. Jinak napiš parametry vody + teplotu atd... Pak ti snad poradí, ale asi se budou opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 17:58 Žena danulavo [3] - Cichlidy
ale ještě mi bohužel nikdo neporadil :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 17:54 Muž godoja [0]
Napsal si toho hodně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 14:24 Žena danulavo [3] - Cichlidy – nemocní terčovci - POMOC
Dobrý den, prosím o radu ohledně mích terčáků. Mám 5 ks terčáků cca 2 měsíce. Včera byli ještě krásně čiloučký, baštili, ... někteří však vypadali tmavší. Přisuzovala jsem to tomu, že se mi rozbila jedna světelná rampa, ale dnes vím, že tím to není. 3 z 5 terčáků se dnes "zaparkovali" u filtru či v kytkách. Všichni jsou dnes lekaví a nejeví tolik zájmu o potravu. Někteří mají skloněnou hlavu, připadá mi že také zrychleněji dýchají. Voda je OK. Terčáci momentálně měří cca 11 cm. Nevím co je to za nemoc a tudíž nevím čím léčit. Moc Vás prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:09 Muž metal [96] - Cichlidy – re.yirka
nie kazdy znesie krityku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:05 Muž Yirka [9123] – Re: metal
Svoji reakci vidím jako absolutně nevýbušnou. :)
Ta poznámka nakonec se nedala po shlédnutí profilu nepřipsat, uznej. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:03 Muž metal [96] - Cichlidy – re.peter
nic si ztoho nerob,yirka neni zli len trochu vybuchol ,musis to tu brat s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2009 07:58 peter
tu je chodit najlepsie anonymne ,ozves sa a us dostanes hubovej polievky.tusim sa zbalim odtialto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 07:44 Muž Yirka [9123] – Re: peter
Určitě skvělý expert na terčovce. Že by však stránky byly pusté, to jsi trochu mimo.
Večer tu stabilně bývá přes 200 připojených což v minulosti bylo vyjímečným zjevem.
Nechci tím říci že jeho příspěvků není škoda, ale akvaristika není jen o terčovcích, drtivá většina účastníků webu má jiné rybky než terčovce.
Mimochodem když se tak dívám na tvoji archivovanou nádrž, tak tobě jeho rady moc nepřispěly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 07:37 Muž metal [96] - Cichlidy – re. peter
tu sa diali veci to by si sa cudoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2009 07:25 peter
dlho som tu nebol teras sa dozvedam ze miro sa zbalil.je to skoda ,tato stranka bude pusta bes jeho prispevkou.bol to boh diskus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:42 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ladu nestresuj se stím z tohle nemocí se většinou terči dostanou sami dříve sem také každou bílou tečku odřeninu léčil a časem sem zjistil že jim to za pár dní zmizí jediné čím tomu napomůžeš udržovat v akva čistotu ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:12 Žena Laduschka [120] – Re: Romy
no fujki, něco takovýho tam fakt díkybohu nemám, jen se bojim, aby to nebylo něco na ten způsob.. no, uvidim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Kotevní červ to na 100% není,ten je 1-1,5 cm dlouhý a vypadá úplně jinak.http://pond-life.me.uk/fishhealth/lernaea.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 22:51 Žena Laduschka [120]
Zdravím! Omluvám se za nereagování, byla jsem pryč, každopádně jsem dneska koukala na toho terče, vyfocený cosi mu odpadlo, a zase mu tam zbyla jen nějaká malá ranka, pochybuju, že by to byla odřenina, tohle nejsou sedřený šupiny, nic poškozenýho, prostě je tam jakýsi asi 2-3mm dlouhý "vlákýnko", asi půl milimetru tlustý. Nevim, ještě jsem nikdy neměla "tu čest" tohle někde vidět (a ani by mi to nějak nechybělo), druhý cosi přichycený pod kořenem ocasu tam zatím před zhasnutím ještě bylo, zkusim to zejtra nějak víc pokoumat, jestli bude příležitost, každopádně se bojim, aby to nebylo něco na způsob vnějšího parazita Lernaea - jak je v odkazu o nemocech (mimochodem super odkaz, moc dík, přidávám do oblíbených), neměl někdo s touhle mrchou už zkušenosti? Ale zdá se mi podle toho obrázku, že to bude aspoň tak cenťák velký..? coze no nic, normal zranění paprsků na ocasní ploutvi to bohužel není, to taky vždycky nějak ignoruju, stane se.. ale tady z toho začínám bejt v celku nervozní, i když ryba se zatim v chování neprojevuje nějak divně... jinak dik všem za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:48 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Romy
me uz tahle stranka hodne pomohla ..... :) a doufam ze predejde rade casto zbitecnych otazek ... kdy kazdej hroti kazdou prkotinu .... taky sem takovej byl .... ale neni radno vsechno hrotit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: volcomek
Stránka dobrá,znám a bohudík jsou tam i dobré fotky... palec ale v tomto případě si myslím,že o odřeninu nejde.Odřenina není tak jasně ohraničená a je větší,Laduschka to našla ze dne na den,o zaplísnění nepsala,pak by ranka ohraničená byla.Ani si nedovedu představit,jak by se ryba odřela na takovém místě a tak málo.Nejvíce jsou odřeniny v oblasti hlavy,břicha a hřbetu,ale na kořeni ocasu..?
Jak už jsem psal,občas to mé ryby mají také a časem to odezní.A oslabovat ryby zbytečnou léčbou,je jen zadělávání na horší nemoci.Zdravá ryba se vypořádá s ledasčím. ;-)

Pokud se ryba chová normálně a,,to něco" se nezvětšuje,neplísní,nebo nehnisá neřeším,jediné co udělám,je,že přidám vitamíny na posílení imunity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Taky jsem to na rybach uz pozoroval.Jak pise Romy brzy to odezni a neni nutny do vody hned lejt nejakou chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:28 Muž pepis [15] - Cichlidy
reaguju na foto, před nekolika dny jsem to léčil úspěšně esha 2000. Nezanedbával bych to a nevím zda by to odeznělo samo, rozhodně bych zvýšil hygienu v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:17 R Muž Mrakoplash [1776]
metal napsal: je velka skoda ze sa vymazali vsetky clanky od mira.bez jeho fotiek a prispevkou to tu bude puste.ako odbornik na chou tercovcou tu nemal konkurenciu.

Ty vymazal sám, smazáním svého profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:04 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: metal
jj snad to pomuze .... aspon doufam :).....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:49 Muž metal [96] - Cichlidy – re.velcomec
velmi dobry clanok . palec potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:27 Muž volcomek [10] - Sumci
Tak lidi pridavam tu vsem odkaz na jednu stranku , kdyz nebudete vedet co a jak ... jaka je to nemoc ... popr. jestli to nemoc vubec je ... a chtel bych timto predejit zbytecnym dotazum i kdyz zdravi ryb je to nejdulezitejsi ... ale aspon uz budete konkretnejsi a pomuze to zrlychlit diagnozu nemoci vasich ryb

odkaz:http://www.sera.cz/07/07.htm#9

ale preju aby to nebylo potreba :)
hodne zdaru X-) palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 08:10 Muž metal [96] - Cichlidy
ono to moze byt aj ked sa ryba poskrabala o kamen alebo koren,o nejaky ostrejsi predmet v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:50 Julek – Re: Romy
Jo to znam taky...mam podezreni ze to muze byt druh nalevnika co se koncentruje na slizu...
Parkrat u novych ryb a ne uplne zajeteho akvarka sem to nasel obcas i primo na tele a za dva dny to samo zmizelo...
pokud me ale zrak nesali,tak na ty fotce,na korenu ocasu, je neco trosku jinyho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Občas se mi stává něco podobného,dřív jsem to řešil,dnes už ne.Najednou u naprosto zdravých ryb se v paprscích ploutve(většinou prsní,nebo ocasní)udělá světlý bod 1-2 mm velký,vypadá to jak přerostlá krupička... :-D ,ale vždy jen jeden.Ani po hledání na zahraničních webech jsem nezjistil co to je,a co to způsobuje,ale po čase(týden až 14 dní)to samo odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 18:26 Žena Laduschka [120]
Fotka k příspěvku Zdravím terčaře! Dneska jsem koumala jednoho terče a je na něm něco, co vůbec neznám. Jedná se o asi 2mm dlouhej kus čehosi (přikládám foto - omlouvám se za kvalitu, líp to fakt nejde, snad to pomůže), asi před dvěma týdnama měl to samý na paprscích ocasu, nějak jsem to neřešila, zmizelo to, jen po tom zůstalo jemně zanícený místo, ale i to se pomalu uzdravuje (na fotce bílej kroužek), ale dneska jsem na terčovi našla dva stejný tyhlety cosi, u ocasní ploutve (jeden červeně zakroužkovanej, druhej bohužel není vidět), tak si nejsem jistá, jestli to není nějakej parazit - co na to odborníci? Jinak ostatní dva terči nic takovýho nemaj coze dikes X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 17:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
I zkusenej akvarista se dokaze uzivit akvaristikou :)(nemyslim tim sebe nemam na to zatim prostory a manzelka mi ten obejvak porad nechce prenechat) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 16:13 Muž pepis [15] - Cichlidy
Miro je profi, akorát to před nikým nevypustí...Profi je ten co se dokáže uživit akvaristikou, aspoň podle mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 16:09 Muž pepis [15] - Cichlidy
Já ho nestavim na místo boha, tady člověk nemůže říct po svém jak to vidí.., kdo se mu tady vyrovná nebo lépe řečeno nahradí jeho příspěvky? Miro je osobnost a o tom není debat, umí to s lidmi stejně dobře jako s rybami a to se nedá říct o každém, jsou tady nejmenovaní jedinci kteří si myslí že jsou někdo když mají doma terčovce nebo nějakou ještě zajímavější rybu a někteří jsou zaslepení až ignorantní a miro na to jaká je kapacita neprojevoval tyhle špatné důsledky malé slávy, kdo ho znal líp tak to ví, baví se stejně s gupkařem jako s diskusářem, akorát že s gupkařem si nemá až tolik co říct-nadnešeně samozřejmě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 11:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Yirka
S timhle se stotoznuju.I sam Miro o sobe tvrdi ze neni "profi" chovatel takze do role boha bych ho nestavel :) i kdyz samozrejme jeho chovatelske znalosti uspechy se nedaj poprit.
Docela by me zajimalo kde konci zkuseny akvarista a zacina ten profi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:56 Muž metal [96] - Cichlidy
je velka skoda ze sa vymazali vsetky clanky od mira.bez jeho fotiek a prispevkou to tu bude puste.ako odbornik na chou tercovcou tu nemal konkurenciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 00:03 Pepik – Re: Dara
Myslim ze to je snad jasne ne??
Flubenol samozrejme muzes pouzit,ale po porade se zverolekarem ci na jeho radu.,..
Ta latka neni zakazana,ale pouziti ma sva omezeni a zakonitosti a to je dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:52 Pepik – Re: iris
Promin,ale ani to nebudu cist cele protoze uz na zacatku je dle meho nesmysl...
prakticky vsichni strevni paraziti se zivi obsahem strev a ne primarne hostitelem,pokud ma ale hlad zakousne se i do hostitele...Kdyz se parazit premnozi a zacne produkovat uz moc velke mnozzstvi toxickeho odpadu,nici steny strev a prakticky zacne zrat rybu za ziva-..pak hned nastava vetsinou dalsi problem,a to bakteriologickeho puvodu.....
Predstava, ze se zablokuji steny streva a ziviny nebudou moct proudit do ryby toho moc nevyresi,protoze parazit bude mit stale zradla dost a jedinej koho vyhladovite bude chudak ryba.... tone
pokud chcete parazita vyhladovet,nekrmte....
PS: nakonec jsem to docetl a stejne se spoustou veci nesouhlasim...
nakonec rad bych videl zaznam tech laboratornich testu kde byli ruzne skupiny sumcu u kterych bylo dolozeno zacerveni a jeho intenzita a pak nasledne pokusy kde se pouzivala tvrt roku stara namichana,zmrazena smes....
Osobne neznm nikoho kdo by importoval Anciky a spokojil by se s tim ze jim hodi z mrazaku kus zradla s "všelekem" ....jestli vy nekoho takoveho znate kdo importuje a odcervuje pouze takto a nema problemy,tak mu pogratulujte...
Miro ruku na srdce,kdyz si privezu zacervenou rybu,myslis ze mi bude na odcerveni stacit tvuj 2 mesice stary vyrobek??? X-)
a vis co?? ja te neudal a myslim ze ani nikdo jinej...(bohuzel) a to tvoje zradlo si sezenu a otestuju ho....uvidime,jak pochodi....budem si ale muset na vysledky pockat 2 mesice a pak jeste mesic...
Miro proc to proste neprodavas zvlast at si to ty lidi sami namichaj???
oni to pochopi ,kdyz jim to na papiru naznacis,neboj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:35 Žena Danila [4489] - Sumci
cituji:

Chybu som urobil to priznávam ale len v tom že som nepočkal na všetky náležitosti a schválenia.


O žádné schválení požádáno nebylo a než mě opět osočíte ze lži, prosím o kopii sem na stránky.
Jinak Janssen farmaceutical animal health je jediným držitelem registrace Flubenolu v Čechách a na Slovensku, krmné směsi vyrábí tato firma ve své licenci a to s čím nelegálně obchoduje Miro, je NEZÁKONNÉ.

To Romy: buď v klidu, Miro sice oznámil, že opouští tyto stránky, ale už tu vesele a zásadově funguje pod nickem své přítelkyně Iris.Po dopsání odchodového dopisu přidal nové fotky altumů, takže o nějakém odchodu z rybiček ani řeči:-)

CO SE TÝČE ÚČINNOSTI FLUBENOLU V MRAŽENÉM KRMIVU: a to je to nejzajímavější smich smich
já to našla v brevíři REGISTROVANÝCH veterinárních přípravků, aler jinak doporučuju: zeptejte se Mira03.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: iris
Myslím Miro,i tak,že je škoda ze jsi to tu opustil,lidé se hádají i pro malichernější věci,ale Tvé odborné kvality Ti nikdo upřít nemůže. Jako,,radil" tu určitě budeš chybět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
600g baleni v lekarne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Ale jo,a kde? Nejspíš na veterině... :-D 50-100 g je směšné množství,ale kdybys chtěl kilo,tak by ti to také neprodali.Jak je to s malým množstvím,na to se zeptej Danily,vždyť v tom pracuje. Myslím,že to je jen dobrá vůle veterinářů,že nám malé množství prodají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Od kdy ? ja ho kupoval pred vanocema normalne bez receptu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Bohužel Petře,ale podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech,Flubenol je registrované léčivo,tudíž na recept.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Pepik
Flubenol je lecivo urcene pro odcerveni prasat a drubeze.Prodava se normalne bez receptu takze nevidim duvod proc by melo bejt trestny jeho pouziti na lecbu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:01 Dara – Re: Pepik
Tak tomu nerozumím. Včera jsi psal něco o vysoké pokutě těm kteří používají látky jako Flubenol a dnes sám píšeš, že bys byl rád kdyby Ti tento lék fungoval i za pár let, tobě tato pokuta nehrozí?Můžeš to objasnit. Díky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3165