Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:06 Muž Planorbella [643] Re: Planorbella
Na okružácích kanadských jsem zpozoroval chování proti vysoké teplotě, když voda přesáhla 32°C (teď jen tipuji ale na pohmat bylo akvárium teplé asi jako dřevěná židle poté co na ní hodinu sedíte) a okružáci se zahrabávali do substrátu. (Stalo se to včera ale nějaké dočasné účinky to má i dnes okružák se drží při dně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:03 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Kaira
Ano, máš okružáky všude, ale KANADSKÉ. Zde je řeč o PLOSKÉM. :-D. A 3cm velké okružáky ploské betta nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:00 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta, Zetor
Ono je to lehké. Já myslím že je to závislé na stravě. To poznáš podle barvy výměšků žluté=oranžový okružák; tmavé až černé=hnědý okružák ale musí se tou stravou živit už od narození v klasických akváriích bývají hnědí nebo světle hnědí. Živí se detritem a řasami. Ale pokud se živí pouze řasami a teď hlavně odumírajícími a detritem z nich tak je jejich barva zlatavá. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2019 16:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Zetor napsal: betta příčinou jistě nebyla. Já bych si tak jistá nebyla. Mám okružáky ve všech svých akváriích kromě jednoho. Hádej, které to je? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:49 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax, Kaira
Anthrax: Jojo, já myslel, že máš na mysli okružáka ploského stydim. Kanadského chovám při 29°C a jsou ok. To se nic neděje ;-)
Kaira: betta příčinou jistě nebyla. Něco byli sice malincí okružáčci, které by sežrat mohla, ale dával jsem tam i velké, 3cm velké okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2019 16:43 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Jestli jsi je dal k bettě, tak bych řekla, že příčinou jejich úhynu nebude ani tak teplota, jako spíš ta betta. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:42 R Muž Anthrax [4756] Re: Zetor
Nijak jsem nezpochybňoval to co píšeš a tvojí zkušenost. Nevšiml jsem si že je řeč o okruzakovi ploském. Moje chyba. Nicméně v nádrži mám často víc stupňů než 27, kvůli ramkám a na okružácích kanadských to znát není... ;-) Omlouvám se za odbočení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:30 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
Já jsem je měl při teplotě 24°C a byly v pořádku. Když jsem je přendal k bettě, kde teplota kolísala mezi 28-29°C, tak tam vydržely jen cca 10 dní a umřeli. Takto se tam vystřídalo snad 40ks okružáka. Jak se to projevuje, ti asi nijak nevysvětlím, asi snad jen tím, že nebyli moc aktivní (drželi se na jednom místě) až umřeli. Ale v jiném akvárku se mi množily bez problémů. Koukám, že v prezentacích máš nejvyšší teplotu 26°C a máš v nich jen okružáka kanadského. Rozhodně zde nechci lhát. Říkám jen své zkušenosti. Prostě někde se jim daří tak a jinde onak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:34 R Muž Anthrax [4756] Re: Zetor
Zetor napsal: nad 27 °C jim to už nedělá dobře.
Jak se to projevuje? Já jen že mám okružáky v takové teplotě dlouhodobě ale ničeho negativního jsem si nevšiml. Ale nerad bych o ně přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:30 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
A kde se dá takovýto "býlí" okružák sehnat? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:29 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Vydrží i přes zimu v jezírku, takže "spodní teplotu" máš v pohodě. Horší je to s max. teplotou. Vydrží i těch 25°C, ale nad 27 °C jim to už nedělá dobře. S tím by si to musel nějak dořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 10:45 Muž DH [335] Re: zelenakapusta
jj jsou, jednoho jsem rano potkal cestou do práce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 10:34 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Ahoj všem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Netušila jsem, že okružáci jsou i žlutí coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:25 Muž DH [335] Re: Zetor
A jakou vydrží max. teplotu? Četl jsem, že narozdíl od okružáka kanadského jim vyšší teplota nedělá dobře. Teď topím na 25° takže pohoda, ale v létě když bývají vedra, tak mám v bytě až 29° a stejná bude asi voda (nemám zatím odzkoušeno). Nerad bych, aby mi všichni naráz pochcípali a zamořili akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:04 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Dát jich tam můžeš kolik chceš, oni se ti pak sami zastaví na nějakém čísle. Ale želva je asi nenechá. V tom případě jich tam dej cca 20. Můžeš i víc. Já je mám např: v jezírku, tak jich mám dost zadarmo. Záleží, kde je bereš ty. Jestli je kupuješ, tak to máš složitější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:09 Muž DH [335] Re: Planorbella
Měl jsem 3. Mám je v akváriu asi 3 týdny. Ještě jich pár přikoupím, že by se přemnožili strach nemám, stejně jsem chtěl aby byli i jako zpestření jídelníčku pro želvu. Želva ty velké nežere, je to pro ni moc velké sousto. Kolik doporučuješ do 180L hodně zarostlé rostlinama? Řasy mám většinou rozsivky a GSA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:08 Muž Planorbella [643] Re: DH
Nejprve se musí spářit to trvá několik hodin asi 5h. Pářit se budou až se jim bude chtít, ale bude to brzy neboj. Kolik jich tam máš? Za cca 3 hodiny po spáření nejpozději druhý den nakladou vajíčka postup je popisoval v příspěvku níž. A líhnou se za 7-12dní podle teploty. Vycházím ze svých zkušeností, tak mě kdyžtak při nepřesnostech opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 20:41 Muž DH [335] Re: Planorbella
A jak dlouho trvá než nakladou vajíčka a objeví se šneci aspoň pár milimtrů velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 19:47 Muž Planorbella [643] Re: DH
Podle toho kolik jich tam máš jestli min. 2 tak nemusíš kupovat měli by se rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 19:16 Muž DH [335] Re: vlka
No byl bych rád, ale zatím je v akváriu nevidím. Ten štěrk je hodně hrubej 8-16mm.
Škoda budu muset koupit nové pomocníky, navíc se mi tam budou rozkládat a ještě mi zvedat už tak vysoké dusičnany. Oni tvarem a barvou dost splynou s okolím, proto jsem je přehlídnul. Koupím místo nich asi neritiny zebry, jsou větší a dobře viditelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:55 Muž vlka [3444] Re: DH
2 cm velcí Okružáci přece vylezou bez problému z „nasypaného“ štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:20 R Muž ctibum [6902] Re: Planorbella
No to právě nepíšou, jak dlouho. Prej dýl, než Levatka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:15 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
A jak dlouho?
Já to ani nepochopil ironicky :-D
Jednou jsem to zkoumal a vždycky se šli nadechnout po dvaceti minutách a když nastal stav "leknutí se" tak se museli jít nadechnout hned. Ale toto jsem pozoroval na okružácích kanadských ale že by v tom byl rozdíl jen snad kanadští mají slabší schránku a snesou vyšší teploty nízké nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 17:37 R Muž ctibum [6902] Re: Planorbella
Já to nemyslel ironicky...
Googlil jsem, jen letmo, a jediný, co se česky píše, že vydrží déle bez nádechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 17:06 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
Tak pokud vím tak ho nikdo nezasype ale vklidu se zahrabe sám...
A zpomalí své životní funkce na naprosté minimum tak že spotřebuje tolik kyslíku aby mu to vydrželo. Udělá si zásobu, nikoliv vypustí vzduch aby unikl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 16:35 R Muž ctibum [6902] Re: Planorbella
A jak to dělá, když "Nemá víčko, ale za nepříznivých podmínek se dokáže zatáhnout hluboko do ulity a tak přečkat určité období, např. zimu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:56 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jako prohlédnout to můžeš, ale otázka, jestli to není zbytečné, přece jenom jsou to skoro dvě hodiny.
Ctibum: oni většinou když se leknou, tak vypustí vzduch, aby před nepřáteli spadli dolů a ti je tak nenašli a oni přežili. Myslím že se bere 2cm velikost okružáka jako výška ne šířka, ale oni právě při tom spadnou na bok a zalezou do ulity a když si vezmeš, že na takovou "placku" nasypeš substrát, tak se asi těžko zvedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:39 R Muž ctibum [6902] Re: DH
Já bych z toho nedělal drama, i když škoda by jich byla. Ale hlavně bych je neodepisoval. Jestli mají 2 cm a dosypával jsi 2-3 cm, tak věřím, že se klidně můžou dostat nahoru... Zkus prohlídnout místa, kdes dosypával, třeba je najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:10 Muž DH [335]
Njn, stalo se, já je neviděl byli někde schování a když jsem po úpravě dna šneky spočítal tak dva chybí. Doufám že to tady nespustí nějaký lynč, lidi jsou schopni všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:56 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Aha. No tak to s tím nic nenaděláš. Příště si dej pozor! :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 14:39 Muž Planorbella [643] Re: DH
No tak teď jsou zahrabaní zaživa výborná smrt sad alespoň jsi je mohl odstrčit na stranu když jsi viděl že to na ně sypeš OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:34 Muž DH [335]
Bouhužel nevím kde jsou, přerývat půlku akvária kvůli tomu nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:31 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jak dlouho jsi je tam nechal? Po dvaceti minutách se jim vyčerpá vzduchová kapsa. To se nevyhrabou nejsou moc silní a jejich tvar ulity jim v tom moc nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:21 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Sami se asi nevyhrabou. A proč by jsi je tam nechával umřít!? Normálně je vytáhni buď pinzetou nebo prstem a hotovo. Zbytečně by jsi kupoval nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:12 Muž DH [335] – Okružák ploský
Čau
Při dosypávání štěrku se mi podařilo zasypat mé 2 okružáky ploské cca 2cm velké. Štěrk má hrubost 8-16mm a dosypával jsem místy tak 2-3 cm. Vyhrabou se sami nebo poslouží jako hnojivo a musím koupit nové?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.03.2019 12:10 Muž Planorbella [643] – Snášení vajíček
Včera večer jsem si všiml, že jsou na skle nakladená vajíčka.
Samotné kladení jsem zmeškal. Ale další chvíle už ne. Tak nějak jsem zkonstruoval jak by mohl celý proces vypadat.
Nejprve jedinec nalepí na podklad jen vajíčka, poté je "přejíždí"-ano opravdu stále dokola přejíždí po nakladených vajíčkách a vrství na ně film ze sekretu, který vylučuje snad z nohy. Takto to udělá mnohokrát, než není vidět výsledek, jaký známe ze skel našičh akvárií a listů rostlin.
Těsně po nakladení je celá snůžka perleťově zbarvená a velmi čirá, průhledná. S přibývajícími dny se hnědě zakaluje. Nadále budu sledovat vývoj mladých okružáků. A hlavně chci vědět za jak dlouho se "vyklubou". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 22:29 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Papik
Normální pinzeta na sázení rostlin rozlouskne i piskořku, jen musím trochu víc přitlačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:46 R Muž Anthrax [4756] Re: Papik
Zatím jsem neměl problém. Oni se tam pomačkají o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:45 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Centimetrového okružáka rozmáčkneš pístem v plastové stříkačce?

Louskáček mě napadl, ale tam je moc velký otvor :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:44 Muž Papik [617]
Díky za tipy, ještě jsem objevil kleště na humry:

www.bsstyle.cz/…

Existují i větší nerezové, ale stojí přes 4 stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:41 R Muž Anthrax [4756] Re: Papik
Já je rozmačkávám v injekční stříkačce. Pár si jich tam nasbírám a stlačím... Pak to vyleju do akvárka. Možná zbytečně moc komplikované, pokud chceš pomačkat jen jednoho ale když jich takhle vezmeš víc na jednou... Jen to nesmíš zmáčknout na doraz, to by se ti to tam asi rozmázlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 10:13 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Zkus kleštičky na čajové sáčky...
postovnezdarma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 R Muž ctibum [6902] Re: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Papik
Já to dřív dělal obyčejnejma velkejma nůžkama za pár Kč z papírnictví.
Nějak takhle vypadaj:
www.vsenastolnitenis.cz/…
Prostě velký nůžky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:55 Muž Papik [617] Re: Planorbella
Právě, že někteří mají ulitu jako kámen. Někdy se mi je třeba i podaří rozmáčknout, ale ostré kousky ulity poraní prsty.
Chtělo by to nějaké elegantní nerez kleštičky s delší rukojetí, ale našel jsem jen lékařské kleště na odstraňování sádry za bratru 7 stovek...

Samozřejmě je rozmačkávám ve vodě. Pancéřníčci je zbožňují a na rozprsklé kousky se vrhají i tetry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:48 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Jo, ale když to bude dělat pod vodou tak to nevystříkne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:39 Silviebaris Re: Planorbella
Aby nebyl posříkanej,jak se rozprsknou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:30 Muž Planorbella [643] Re: Papik
Oni až tak tvrdí nejsou, zkus pinzetou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:52 Silviebaris Re: Papik
Tak větší si nechej,a ty menší rozmačkni nehtem o sklo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:36 Muž Papik [617] – Drcení okružáků na krmivo
Nemáte někdo tip, čím drtit větší okružáky pro použití jako krmiva?
Větší se silnější ulitou v ruce rozmačknout nejdou a strkat do vody používané kombinačky nebo sikovky taky nechci, protože by se z nich odplavilo bůhvíco za sajrajt.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=176