Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 14:51 Muž Freedlo [208] Re: Sid
Koupil jsem k2so4 a smichal balicek s 800ml vody dle navodu. Michá jsem to asi hodinu a pak apliloval jeden stisk, coz by mel byt clekem 1mg/l drasliku..nicmene druhy den ja alvarko plne prachu. Vubec se to nerozpustilo. Situaci vyresim a draslik zacnu zas aplikovat co nejdriv. (Zatim menim hodne vodu, aby zakal zmizel..)

Nicmene diky za nazor : ) bude to nejspis stale tim draslikem : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2024 13:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Freedlo
Freedlo: Draslik ... uplne mi zadelal akvarium , protoze se nerozpustil...
Vy jste tím síranem draselným jen tak "posolil" vodu?! To jste si ho předem nerozpustil?!
Podobně jako Johan se domnívám, že okružáci se pouštějí jen do nezdravé tkáně v okolí děr, způsobeních IMO deficitem draslíku. Řekl bych - počkejme, "zahulíme a uvidíme"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:46 Muž Freedlo [208] Re: Johan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Draslik uz tu resim na jinem vlakne. Zacal jsem ho pridavat vcera, ale uplne mi zadelal akvarium , protoze se nerozpustil…nicmene v tomto pripade diry vypadaji jak vykousane a pozoruji na nich i sneky. Je mozne, ze chybejici draslik tomu napomaha…( i kdyz pres mereni jednoduchym testem ho mam 25mg/l)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2024 11:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Freedlo
Tak to by mě zajímala fotka oněch listů. Okružák nemá na to, udělat díru zdravého listu. Jo, kdyby chyběl draslík a oni ty dírky jen udělali viditelnější, to je jiná. Ale opět za to nemohou šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:29 Muž Lojza007 [1180] Re: Freedlo
Pokud je začneš přikrmovat, zase se začnou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:27 Muž Freedlo [208] Re: Blahos
Sneky mackam krevetkam v druhem akvarku. Prave v 60ce jich uz hodne nemam..rekl bych, ze i malo. Tskze populace dost klesla, ale proste se rozhodli mi znicit rostlinky. Tak zjistuju, jeestli jim to jde nejak zarazit bez nutnosti je vsechny odstranit. Mozna jim proste ta dana kytka chutna a budu ji muset nahradit jinou a doufat, ze tu zrat nebudou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 10:49 Muž Blahos [34] Re: Freedlo
Ahoj, cíl by měl být v rovnováze v počtu šneků, neničit všechny, oni i pomáhají.
Je jich stále hodně? Nekrmil bych je, ale nalákal třeba na tu okurku.
Naopak můžeš krmit ryby masem ze šneků. Pokud ti nevadí to křupnutí, tak šneka rozmáčkni a hoď rybám. Ne všechny najednou, ať to nehnije na dně. Mě to ryby a krevetky žraly, vyzkoušej. Už to nedělám, mám jich přiměřený počet, hýčkám si je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 10:20 Muž Freedlo [208] – Okružáci žerou listy
Ahoj,
Po redukci okružáků a snížení krmení rybek u dna, mi okružáci začli ožírat listy na rostlinách. Nejen staré, ale i normální nové. Kytky jsou jak prostřílené brokovnicí. (dokonce je i vidím, jak sedí v díře v listu a doslova se mi smějí do obličeje: D )

Je to tím, že nemají dost jídla a tak se vrhají na kytky? Je nějaká možnost jak tomu zamezit kromě zlikvidování šneků nebo rostlin? Začít je cíleně krmit třeba okurkou a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 18:39 Muž Freedlo [208] Re: vlka
Pravda. Trosku pribrzdim - hlavne s tema tabletama pro pancernicky. Spis jim tam budu sypat peletky nitenek a vseobecne jemnejsi krmivo. . . Ty tablety to jsou magnet na sneky rozzureny

Ja jsem vseobecne na ty pandiky hodnej a dopravam jim, nebot mi jich hodne odesla v minulosti :/

Diky vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 18:00 Muž vlka [3443] Re: Freedlo
Já reguluji populaci šnečků tím, že mě stačí přestat na pár dní krmit a okamžitě Okružáci miznou a jsou na dně prázdné ulity. Ovšem záleží co máš v akva za osádku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2023 14:43 Muž Lojza007 [1180] Re: Freedlo
Je třeba změnit krmení pro pancéřníčky. Mám ve dvou akváriích okružáky i pancéřníčky a není s tím problém. Základem je prostě nepřekrmovat, aby se nepřemnožila populace okružáků. Jednu dobu jsem je házel i do jezírka, aby žrali řasu tam, kolik jich bylo. Pak se mně podařilo vyladit množství krmiva, pancéřníčci rozhodně hlady netrpí a okružáků je normální množství.
Doporučuju třeba krmení od Vitalis, jsou to normální malý peletky, který prostě šneci nemají šanci okupovat, navíc minimálně špiní vodu. Dávám toho jenom trochu, protože na dno dopadne i další krmivo, který si pancéřníčci rádi dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:31 Muž Freedlo [208] Re: Perlas
Na mě to je velké množství, ale jak to kvantifikovat, to nevím: ) Nicméně jakmile tam hodím tabletu, není ji za dvě minuty vidět jak na ni naskáčou..

- velké dávám do jiného (odkladováho) akvárka, takže většinou jsou to prckové. (takže asi méně bobků, ale stejně...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:23 Muž Perlas [546] Re: Freedlo
Freedlo napsal: Ovlivnuje velke mnozstvi malych sneku kvalitu vody?
Myslim, ze ano.
Ted je otazka co je velke mnozstvi.
I snek ma hovinka. Hodne sneku = hodne hovinek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:03 Muž Freedlo [208] – Je jich moc?
Ahoj
Po nasazeni par okruzaku jich ted mam cele akvarko.
Duvod proc se mnozi je, ze mam pandy a davam jim tablety na dno. Tsblety jsou pokazde hned plne sneku a pandy k nim nemaji pristup vubec. Takze pro me ubrat krmeni pro sneky, znsmena nedavat pandam jist..

Otazka: ovlivnuje velke mnozstvi malych sneku kvalitu vody?
Okruzaci jsou fajn, ale mam jich tam opravdu dost a uplne se mi to nelibi: )
Surmovku nechci davat…ta se pry hned take premnozi. Hlavne ldyz tam bude mit tunu jidla

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2023 21:37 Muž vlka [3443] – ...
Fotka k příspěvku Někdy se mi v akvárku objeví okružák s hezkou ulitou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 21:07 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulata – Choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň
Potreboval by som sa so skúsenejšími poradiť ohľadom pre mňa neznámej choroby P. duryi. V jednom akváriu sa jedincom (doteraz to mali všetky, čo som tam našiel) objavili tumorom podobné útvary, nachádzajúce sa na mäkkej nohe. Po narušení vyteká červene zafarbená tekutina. Útvary sa vytvorili na vrchnej oblasti mäkkej nohy, má hladký povrch, tvar i veľkosť sa u jedincov líši (niekedy podlhovastý, niekedy okrúhli, občas viaceré u seba), jedince nie sú schopné ich zatiahnuť do ulity. Pre lepší opis pridávam i fotografie jedného zo slimákov (ospravedlňujem sa predom za kvalitu, možnosť zhotovenia lepšej fotografie len s mobilom bohužiaľ nemám).
Aktuálne sa tento úkaz vyskytol len v jednej nádrži, jedná sa o cca 20 - litrovú nádrž, bez techniky, voda menená týždenne tretina, aktuálne sú tam okrem slimákov 2 menšie živorodky dúhové. Nádrž je husto zarastená jávskym machom a hnedovkou, plus nejaké kryptokoryny v kvetináčoch, dno je bez substrátu, bez topenia. V ďalších dvoch nádržiach (rovnaký objem, osadenie, v jednej je mierne zafarbená voda lúhom, jedna aktuálne bez rýb, druhá so skupinou gupiek) sú slimáky v poriadku. Rád by som sa teda dozvedel o nejakej prípadne liečbe a hlavne, ako to môže byť nákazlivé, v ostatných nádržiach by som slimáky rád uchránil. Predom ďakujem za odpoveď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2022 21:59 R Muž ctibum [6870] Re: VLAZA
Já pro okružáky chodil do Petcenter a jiných zooobchodů. Mají je tam v nádržích s rostlinami a když nenatrefíš na vysloveně neochotnou obsluhu, tak ti naloví, když si třeba i koupíš krmení pro ryby...
Zkus i Aukro nebo Bazoš.
Případně přijeď ve čtvrtek na sraz rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha , tam se vždycky něco najde, nebo si ve vlákně srazu napiš, někdo ti určitě přinese ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2022 21:31 Muž VLAZA [2] – kde koupit
Dobrý den zná někdo nějakého chovatele který by mi nabídl okružáky ploské/kanadské za rozumnou cenu v okolí Prahy a Benešova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2022 20:53 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Okružáci se ti budou množit podle potravy. Budeš-li překrmovat máš okružáků hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 19:41 Muž VLAZA [2]
Dobrý den. Chci si dát do akvária 54 l okružáky ploské a nevím kolik jich tam mám dát. Na internetu jsem se dočetl na 60 l 80 okružáků. Ale radši se vždy zeptám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2022 13:49 maky Re: Bambuča
To může být rozdílnou teplotou vody, dostupností potravy, nebo i vlastnostmi vody, potřebují vápník pro budování ulity atd. Někde rostou rychleji, jinde to chvíli potrvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 22:37 Muž Bambuča [1] – Nerostou.
Zdravim, chci se zeptat . Mam v akvariu okruzaky je jich tam celkem dost ale vse maličké uz je to 5 měsíců a stále jich je spoustu ale jen malé od 1 do 5 mm max mam je ve 125l . Před 2 měsíci sen jich pár dal do okrasneho akvaria bez filtrace a tam ty okruzaci mají 1-2 cm . Dekuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 23:47 Astacus Re: Waly
Někteří lidi tvrdí, že okružáci nějak poznají, že je jich na daný prostor už dost, a zastaví množení. Mohl bys zkusit celý chov přendat do větší láhve/nádrže. Schválně, jestli to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 20:00 Muž Waly [0] – Množení Okružáků
Dobrý večer,
Mám samostatnou nádrž s okružáky (cca1.5l) Vzduchuji, dokrmují, vajec plný kytky, ale malí nejsou. Z poslední snůžky jsou už dospělí. Nevíte kde je chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:23 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: ctibum
Nazdar,pokud jde o vápník,tak pro mě není problém si donést z práce kanystr vody,co je tak tvrdá,že musíme v práci - pár kiláků za prahou co 2 týdny čistit varnou konvici od usazenýho vápníku.Jen si myslím,že by to zase asi nesvědčilo rybám a rostlinám.Nebo jo?Jinak ty šneky jsem si už takhle donesl s načatejma ulitama,ale byli menší ty šneci,u mě v 70tce docela vyrostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:08 Brodys Re: ctibum
Ok, díky,u nás na jihu se mi tohle dělo i bez CO2, asi budu muset dávat denně tabletu šumivého kalcia smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:09 R Muž ctibum [6870] Re: Brodys
No on jakaf rozpad ulity neřeší, to byla jen poznámka pod čarou... ;-)
Jinak se ptej Raviolky, já s tím taky (marně) bojuju... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:02 Brodys Re: ctibum
Zajímavá odpověď neodpověd smich Mám okružáky,nechci se jich zbavit, mám velmi měkkou vodu, používám CO2, ale zároveň hnojím a krmím velmi pestře. Přesto se sněkům rozpadají ulity, takže.... co znamená pestrá strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 22:28 R Muž ctibum [6870] Re: jakaf
Já si myslím, že to bude spíš klasika, rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Množit se klidně můžou, ani o tom nebudeš vědět.
Taky bych řekl, že špatný ulity se jim už nespraví, takže asi "pěkně nezačínají vypadat" a pokud máš ten pocit, tak už se třeba množí... ;-)

Jinak pro info a oživení cituji Raviolky dávný příspěvek:
Už to tu zmínil Designer (konchiolin!) a nějak to zapadlo. Klíče k pěkné k ulitě jsou v akváriích dva - bohužel drtivá většina lidí se soustředí na vápník, který je až druhořadý. Hlavní je, aby měl šnek kvalitní stravu. Díky tomu si vybuduje takovou ochrannou vrstvu, která nepustí okolní "kyselinu" k vápenatým vrstvám. Pokud mu něco ve stravě chybí, tak jednak postupně o vrstvy ulity přichází, a navíc si může chybějící látky šnek opatřovat tím, že okusuje vlastní nebo cizí ulitu. Obojí nechává celkem nezaměnitelné stopy a je to častější jev, než by se zdálo.
"Kvalitní strava" je samozřejmě pro každý druh jiná, neznamená to ale sépiovou kost nebo podobné zdroje vápníku. Chovám v ostravské (hodně měkké) vodě spoustu různých šneků a žádným vápník nepřidávám. Na ulitě je bohužel vidět, když se dopustím nějakého přehmatu a snížím nebo špatným způsobem změním krmnou dávku.
Vnější ochranná vrstva, tzv. periostrakum, je zjednodušeně řečeno to barevné. To je důležité a právě tahle organická vrstva je závislá na kvalitní potravě, protože má bílkovinový základ - jakmile je už obnažená vnitřní bílá (nebo spíš perleťová) vrstva, tak už je to opravdu jen o tom postupném rozpouštění v kyselině...
Jinak tloušťka ochranné vrstvy se mezi jednotlivými druhy liší a stejně tak i její náchylnost k poškození - vychází to z přirozeného prostředí daného druhu, z rychlosti metabolismu a růstu... Ale to by bylo na dlouho, je tam spousta souvislostí a zajímavostí (aspoň v mých očích). Před cca 2 roky jsem o tom měla přednášku v Bratislavě, mám tudíž na tohle téma hodně materiálu a fotek a jednoho krásného dne to snad poskládám do článku.
Zkráceně: Poškození ulity = nutnost začít pestřeji (nebo více) krmit. Spíš než přímé "přikrmování vápníkem" pomáhá u toho rozpouštění změnit parametry vody, on už si to šnek stejně neopraví, ale prvořadá je opravdu strava. Periostrakum se v běžné vodě nerozpustí. Naším cílem je, aby tahle vrstva byla silná - a aby si ji sami šneci nepoškozovali. Vápník je důležitý, koneckonců u mnoha druhů je množství aragonitu v ulitě úctyhodné, ale málokdy ho bývá ve vodě, substrátu, kamenech apod. + v potravě opravdu nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2021 19:43 Žena patka [112] Re: jakaf
www.naturabohemica.cz/…
Napsal jsi.. Zdar,pokud máš v akvárku živorodky tak je 2 dny nekrm a ony spolehlivě všechny šnečí vajíčka ozobou.Já měl v akvárku taky pár hnízd vajíček a po 2 dnech bez krmení xify,black molly a paví očka vše dokonale ozobaly.
Tak se asi množit nebudou,když ti to živorodky vyžíraj,po pravdě jsem to ještě neviděla.. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 19:20 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – jaký je to okružák?
Fotka k příspěvku Nazdar parto,jakého okružáka to mám v akvárku?Je jich tam asi 10 a všichni pěkně rostou,ale nějak se nehodlaj množit.Jo a ty ulity už měli špatný,když jsem si je donesl,ale už začínaj vypadat pěkně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2020 10:06 Adam_Cichavci – Okružák délka života
Tak jsem pozoroval jednoho svého největšího plže z rodu okružáků Kanadských, který mi asi před 4 dny uhynul. A jelikož jsem o tom nevěděl, protože byl schovaný za skálou, kam normálně není vůbec vidět a jelikož čím byl starší, tak nebylo vůbec u něho neobvyklé, že se 3 dny neukázal, přišel jsem na to až za 4 dny a už docela zapáchal a i voda byla trochu cítit. Podle pozorování se mi dožil asi tak roku a půl, roku a 3/4. Byl hezky velkej a teď tam mám jenom samé menší plže odhadem tak půlroční.
Dnes budu opět dělat údržbu filtru a přemýšlím také o odkalení dna. Přestože dno není nijak viditelně špinavé, myslím, že je na čase ho skoro po pěti měsících trochu prokypřit a odsát nepořádek a udělat menší údržbu rozstřikovacích ramp a jiných trubek.

Také přemýšlím o Neritině příští rok do většího, ale vzhledem k tomu, že v této současné nádrži nemám moc řas a s řasami jsem nikdy problém neměl, kromě doby, kdy se voda ,,zabíhá" tak tam jinak viditelně řasy takřka nejsou, tak si nejsem jistý, jestli by měla co jíst. Také teploty mám kvůli Cichlidám vyšší teploměry mi ukazují teploty v rozmezí dno 24-25 střed 26-28 a hladina 28 - 31°C

Je to ale někdy zajímavé to chování šneků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 22:08 Muž Waly [0] Re: sivon
No, dostavali salát nebo okurek, ale co jsem se dočetl na diskuzi tak asi málo achce to i nejaké maso hmm . budu muset asi to akvárko trochu "zasvinit". Mám trochu strach o ampulárku ( i kdyz ta vleze na okurek prvni a odchází poslední) a neritinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:20 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Waly
Akvárko vypadá hodně čistě, mají tam všichni ti šneci co žrát? V konkurenci možná ti noví neobstáli. Jak je v předešlém příspěvku, dáváš jim nějakou "zeleninu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:54 Muž vlka [3443] Re: Pardubak
A krmíš je ? Třeba spařené listy Pampelišky, Špenátu, Spirulinu ? pestrá strava svědčí nejen lidem, krásně jim porostou ulity a dělají v AQ jen samou radost a prospěšnou práci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 08:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Pardubak
Na špatnou aklimatizaci bych si okružáků nevsadil. Přežijí i v čerstvých nádržích. Ale žádné pořádné informace o nádrži ani o stravě jsi neposkytl, takže těžko říct proč hynou. :-) Jestli se chceš něčeho dobrat, tak založ a důkladně vyplň prezentaci nádrže. rybicky.net/nadrze/ To může něco napovědět. Šneci jsou citliví na některou chemii... To je ale jen střelba na slepo a třeba úplně mimo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:28 Muž Waly [0] Re: Maro_s.12
Sepiovou kost mám ve filtru, doufajic ze se rychleji rozpustí a ten kousek co mi leží v akva míjejí bez povšimnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:22 Pardubak – Špatná aklimatizace?
Dobrý den, do ctrnáct dnů založeného akvaria jsem dal okružáky a clithoni a postupně mi umírají. Nevíte proč? Myslíte špatnou aklimatizací. Přišli poštou před týdnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:34 R Muž ctibum [6870] Re: Waly
Projdi tohle vlákno rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:21 Muž Maro_s.12 [96] Re: Waly
Nejspíš nedostatek vápníku ve vodě :) stačí přidat třeba krmení pro krevetky na tvořbu krunýře nebo přidat sepiovou kost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:16 Muž Waly [0] – Umírají mi okružáci
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s okružáky. Během deseti dnů dnů mi jich deset odešlo a teď se couraj po akvarku poslední dva mohykáni. Začnou jim blednout ulity, pak lehnou na bok a konec. Do poslední chvile lezou po kytkách, jdou i na okurek. Po úmrtí je s chutí z ulity vytahne ancistrus. Ještě před časem se množily ale ostani osazenstvo nedalo omladine sanci.Neritina, ampulárka, levatky i piskořky jsou v pořádku. Na fotce to bohužel moc viět není. Víte někdo proč?? Předem díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 12:11 Muž vlka [3443] Re: Adam_Cichavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, ovlivňuje to prostředí a krmení...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 10:38 Muž Papik [617] Re: Adam_Cichavci
Až vyroste, tak skvrny bohužel zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2020 09:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Adam_Cichavci
Barvy okružáků mohou být různé. Nic špatného to není. puregoldfish.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 23:46 Adam_Cichavci Množení okružáků se zastavilo
Tak dávám menší update - šneků je pořád 20 a přijde mi, že už se nemnoží - alespoň je nikde nevidim. Inu uvidíme. Myslím, že se to na tomto počtu zase ustálí podobně jako předtím na těch 3 šnecích. Inu, asi to bylo potřeba vzhledem k tomu, že akvárko už je nádherně čistý a co se ulit týká, tak se jim celkem daří.
Jen teda mě fascinuje, jak kdykoliv větší šnek vyleze na sklo, tak do něj Čichavci drnkají tak dlouho dokud ho neshodí... love
Ale jinak akvárko konečně zaběhlé, voda mi přijde taková jasnější. Řasy se prakticky nemnoží jsou jen na skalách, kde je stabilně asi 10 šneků, rostliny mam úplně čistý - díky šnekům, neboť tu nemám žádné řasožravé ryby. Vodu neměním, dno se zbarvilo tak, jak je na 3 měsících obvyklé. Takže zase je vše dobré.
Já psal, že to krmením nebude :-)

Jinak jeden dotaz - jeden z okružáků není typicky hnědý, ale je takový žluto, světle zelený a má na sobě hnědé skvrnky a druhý je takový hodně světle hnědý. Je to u nich normální? :-) Ten první je teda krásnej a už se těšim až vyroste je zatim prťavej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 12:25 R Muž Anthrax [4739] Re: Adam_Cichavci
Přijde mi pozoruhodné, že předtím se šneci udrželi na tak nízkém počtu. Ale pravděpodobnou příčinu jejich rozmnožení bych viděl tady. Adam_Cichavci napsal: bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti. .
Prostě se to akvárko trochu rozhodilo a chvíli se to bude srovnávat.

Jinak ryby velkou část odpadních látek vylučují žábrami, proto nemusí být vidět bordýlek na dně ale přesto má řasa (ale i rostliny) z čeho růst. :-) Nehledal bych v tom zatím žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 11:40 Adam_Cichavci Re: Anthrax
Díky za tak rychlou reakci. Ano, je to přesně tak. Ze 3 šneků je jich nyní 20 ve 180 litrech s níže jmenovanou rybí osádkou. Dejme tomu, že bych jim dával teda víc... Proč s tim 2,5 roku nebyl žádný problém a nyní je? Proč dno není nijak špinavé? A to tam mam bílý písek. Krmí se stejně a navíc to dno je fakt čistý, klidně sem dám i fotku :-) Akorát to ještě malinko řasí ale už to není nic hrozného jak před měsícem, měsícem a půl... Mám zkušenost, že se mi to vždycky do 3 měsíců zaběhlo a bylo to pak bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 10:16 R Muž Anthrax [4739] Re: Adam_Cichavci
Tak jestli jsem to správně pochopil, je v 180 l akva 20 okružáků? To je naprosto v pohodě.

Jinak, že ryby vše snědí ještě není známka nepřekrmování. Vyleze to druhým koncem a šneci se pak množí. Ale 20 ks. to nestojí za paniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 10:01 Adam_Cichavci – Šneci se začali množit po čerstvě založené nádrži
Akvaristice se věnuji již více než 12 let. Nýnější osádka je tvořena zbytkem odchovaných Neonek, které mám na dožití - pokud se zase nerozmnoží, 4 parmičky čtyřpruhé, dále Čichavce zlaté a Čichavce Šedé, které mám již asi 9. rokem. Mám tu menší problém. Tedy ještě to zatím vzhledem k objemu problém není. Měl jsem 2,5 roku zaběhlou 180l nádrž a z akvaristiky jsem si spolu s rostlinou přinesl i šneky. Jenže právě asi rok a půl jsem měl jenom 3 jedince donesené z akvaristiky a žádný další přírůstek během té doby nikdy nenastal, jelikož nádrž byla předtím zaběhlá a téměř bez řas. Mám ten druh Okružáka Kanadského, který potřebuje k rozmnožení druhého šneka. Tudíž zas taková invaze tu nehrozí. :-)
Inu v létě 14. července jsem bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti.
Snažil jsem se všechno umístit stejně jako to bylo umístěno předtím. Zároveň jsem také vyčistil externí filtr a nechal nějaké bakterie v před filtru. Ph vody je v pohodě, voda je to pramenitá a není nijak upravena těmi různými ,,zázračnými" vodičkami. Já to nemám rád a nikdy jsem to nedělal. Čekal jsem nějaké rozmnožení šneků, jelikož tam během zabíhacího měsíce a půl celkem bujely řasy, včetně nějaké Ruduchy, ale věděl jsem, že se to uklidní, jakmile se filtr dostatečně zaběhne. Nicméně ze 3 Okružáků je nyní 20 okružáků :) a ten jeden pár největších šneků - mají tak 3,5 cm má pořád chuť se o sebe třít - ale ulity jim prospívají pěkně.

krmením pro ryby to 100% není - krmím furt stejně jako předtím, kdy se mi nikdy nemnožili a dbám na to, aby to ryby snědli. Raději je nakrmím dvakrát během jednoho krmení po menších dávkách než to tam nasypat, aby to spadlo do rostlin a na dno. Granule mi Čichavci také sní během minuty a půl až dvou minut. Zároveň šneky vidím pouze na některých ještě trochu zařasených rostlinách a na zařasených přírodních kamenných schovkách. Dno od řas už Okružáci takřka vyčistili k dokonalosti. Sklo taktéž. Zbývají jim tedy už jen ty dekorace, trubky od filtru a odumřelé a zařasené rostliny.

Co s tím dělat? Mám to nechat být, nechat si kompletní osádku 20 Okružáků nebo mam ty malé jedince trochu zredukovat?
Nejhorší je, že je ani nemůžu dát Čichavcům jako zpestření jídelníčku, protože nevím proč, ale ti moji vůbec nežerou masnou stravu. Zkoušel jsem Čichavcům dát nítěnky i nějaký červíky, jakmile vyrostly nad 10 cm a ty tam zůstaly na dně ležet x dní bez povšimnutí, až jsem je musel nakonec vytáhnout a zbytek balení darovat. Tudíž kdybych ty malé prcky rozmačkal rybám, tak asi nehrozí, že je snědí, ale akorát mi budou hnít na dně. Ani ty Parmičky nemají o masnou potravu zájem.

Já neberu šneky jako škodnou jako někteří začínající akvaristé. Beru je spíš jako indikátor harmonie. Avšak by mě tedy zajímalo proč se rozmnožili, když v akváriu řas už značně ubylo a dno je téměř dokonale čisté? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 09:14 Silviebaris Re: afc1886
A nebo je ve velkým nevidíš... ;-) Ale taky mám množírnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.08.2020 08:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Malapa
Třeba protože jsou v akvariu prospěšní. Mám mnoho malých "akvárií" , kde si je rozmnožuji, protože v akvariu se mi vůbec nepřemnožují. Když věnuješ akváriu čas na údržbu a nepřekrmuješ, tak se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 08:19 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: lacewings
Otázka je, proč je tam chcete? Obvykle je problém se okružáků zbavit, je to boj na dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2020 21:57 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: kruníř
Nedávno jsem se o to zajímal a jsou prý dva podtypy hermafroditního rozmnožování.
První je ten, že potřebuje jedinec partnera, aby se rozmnožil, byť produkuje vajíčka i spermie. To ale také umožňuje oplodnění obou jedinců při jednom aktu.
Druhý podtyp to celé zvládne sám. Šneci preferují obvykle partnera, ale některé druhy to snad zvládají i samostatně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 21:33 Muž kruníř [2] Re: Bartex
Pojem hermafrodit označuje jedinca, ktorý je obojpohlavný, to znamená, že sa oplodnia dva ľubovolné jedince, na to je ovšem potrebné si vymeniť spermie. Tak si to aspoň pamätám zo ZŠ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 23:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Waly
- ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:46 Muž Waly [0] Re: lacewings
Potvory :-). A když tam nasadím větší šneky cca 10 mm mají nějakou šanci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Waly
-parmičky + ancistrus, samozřejmě dle velikosti okružáků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:15 Muž Waly [0] – Ztratily se okruzáci.
Při zrání nového akvária se během tří týdnů celkem dařilo okružákům přinesených na kytkách. Do akvária jsem pak nasadil neonky, parmicky čtyřpruhé a ancistruse a během dvou dnů šneci zmizely. Otázka zní, co je sežralo a jde tomu nějak předejít? Děkuji za odezvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.03.2020 13:47 R Muž Anthrax [4739] Re: Bartex
Že je živočich hermafrodit, ještě přeci neznamená, že k rozmnožování dochází vždy sebeoplozením. To je spíš vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 13:37 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Bartex
U mě v akváriu po sobě taky pořád lezou.
Prostě se ožužlávaj a dopřávaj si i když nemusí... smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 13:30 Muž Bartex [159] – Muchlování Okružáků Kanadských
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám dotaz. Tu a tam přistihnu své 2 Okružáky Kanadské, jak se po sobe vášnivě plazí... Zrovna dnes ráno se tak dělo a už jsem našel vajíčka na skle akvária. Co jsem se dočetl, tak Okružák by měl být hermafrodit. Tak co to má být? tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 15:42 Muž Planorbella [643] Re: Icestar
Jeden, dva, ojediněle 3 roky, částečně podle teploty a příjmu potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 14:20 Žena Icestar [594]
Jaká je délka života okružáka kanadského? To jsem se nikde nedočetla. Ve šnečí desítce mi jeden z pětice zakladatelů dneska odpadl, tak přemýšlím, že asi stářím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 10:20 R Muž ctibum [6870] Re: pantovarnicek
Něco málo např. tady molluscs.at/…
Něco víc můžeš zkusit vygooglit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 09:49 Muž pantovarnicek [2] Re: silviebaris
a jaks to poznala? jak je odliším? chtel bych se neco priučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 08:16 Silviebaris Re: pantovarnicek
Kanadský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 08:09 Muž pantovarnicek [2] – ploský vs kanadský
Fotka k příspěvku Ahojte, jde nejak poznat okružák ploský od okružáka kanadského? Koupil jsem na burze a nevím který z nich to je. Co je toto na fotce? Vím že je rozdíl ve velikosti, ale všichni jsou do 2 cm, jen jeden má 2,5 cm. tak nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2020 17:01 Muž vlka [3443] – Okružáci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, u mě baští všechno co dávám rybičkám, ale už rostou hezké mladé a brutálně pálivé kopřivy, které spařím vřelou vodou - včera - a poslední fotka je před chvilkou, kopřivu doslova milují a rostou ,,očividně,,.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 13:07 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Nečinnost
Já teď to samý s Okružákama v novým akváriu. Voda byla odstátá, kytky a šneci přendaný z vedlejšího akvária ... a Okružáci tři dny na stejným místě, posun max. o 5 cm.
Takže asi to tak prostě po stěhování do novýho prostředí mají vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 11:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DH
- použijte granule pro Koi, nebo vykrmové pro pstruhy, nebo kapry
- bez sóji jsou lepši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 11:27 Muž DH [335] Re: silviebaris
Pokud jsou to jen obilniny nebo rostliny, tak tam bude málo proteinů. Chce to masokostní moučku apod. aby pěkně rychle nabírali. Z toho salátu a mrkve rostou nějak pomalu se mi zdá, po půl roce se dostali na 5-7mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 11:15 Silviebaris Re: Icestar
Fotka k příspěvku Ja tam občas hodim granule pro křečka a i krevetkam to šmakuje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 10:54 Žena Icestar [594] Re: Jája
Psí granule? To by mě nenapadlo do akva sypat. Jakou značku máte, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 10:25 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: DH
Občas nasypu drobky z granulí pro psa rybám. Můžou se po tom utlouct. Na šneky se nedostane. Ale zřejmě jim budou chutnat taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 10:21 Muž DH [335]
Čau chci se zeptat. Používám okružáka ploského jako krmivo, takže potřebuji aby vyrostli co nejdříve na jateční hmotnost. Máte někdo zkušenost s krmením okružáků vysokoproteinovou stravou jako třeba granule pro psy a kočky? Občas používám granule pro želvy, ale to je celkem drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 10:14 Žena I.Š. [55] Re: ctibum
Ahoj, úplně stejné u mě. Myslela jsem, že to nováčci mají za sebou, nebo že jim vadí volcano black. Byli jakou dobu na boku, chvíli venku z ulity, ale asi dělali mrtvé brouky, teď už rejdí všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 18:23 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
A taky ti pak hned pochcípají! smich
Věřím, že tihle klackové budou jiná liga. X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2020 18:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
- to víš jsou na území jiného gangu, tak sondujou stav
- někdy, hlavně u těch starších, to trvá i týden, určitě polezou
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 17:32 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: ctibum
ahoj, moji okružáci bez problému po písku lozí. klidně jej přelezou přes celou délku AQ (25 cm) a pak zas vylezou na sklo nebo na něco, žádný problém s tím nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2020 17:28 R Muž ctibum [6870] Re: Socrates
No asi. Když přinesu ze srazu malý, tak se rozprchnou hned. Tak uvidim, panikařit zatím nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 17:25 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
Hodně zajímavý. Asi těžká aklimatizace. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 16:40 R Muž ctibum [6870] Re: Socrates
No přemístili se tak o 10 cm. Pak zase lehnou na bok a na noze mají chuchvalec písku. Proto ten dotaz. Ti, co jsou ve sklenici, tak postupně ožívají. A ti, co jsem je z písku dal do komory filtru na molitan, tak lezou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 15:33 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
Tak co, pohli se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:14 R Muž ctibum [6870]
Setkal se už někdo s tím, že by se velkým okružákům (cca 1,5 cm) blbě lezlo po jemném štěrku a proto zůstali v ulitě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 19:28 Muž DH [335] Re: Marti
Taky záleží na teplotě. Okružák ploský se líhne od 10 do 25°C. Při teplotě 25°C jsou to zhruba 2 týdny-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:52 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Marti
Už se to tu řešilo, cca 2 týdny než se z vajíček vylíhne baby Okružák. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:46 Marti – Vajíčka
Chci se zeptat jak dlouho trvá než se z vajíček okružaka vylíhne malý šnek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 22:07 Muž vlka [3443] – Kopřiva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem donesl z lesa dvě vrchní velké části Kopřivy, spařil a dnes už jen zbytky. Hezky se pasou i malé ,,čokoládky,, a připadne mi, že je velká hlídá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2020 20:04 R Muž romant [27982] Re: vlka
Tak je vidět, že akvo je vcelku čisté, tedy jejich počínání je logické. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 19:56 Muž vlka [3443] – Planorbella duryi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, během jednoho dne sbaštili Okružáci slušné kolečko okurky, nebo oharku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2019 22:08 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: sejvi
Mělo by to být do dvou týdnů, pokud si dobře vzpomínám, když jsem to ještě sledoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2019 21:06 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Vajíčka
Jak dlouho trvá, než se z vajíček Okružáků kanadských vylíhnou mini Okružáci? love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.12.2019 19:09 R Muž ctibum [6870] Re: sejvi
Okružáci žerou odumírající části rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2019 19:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sejvi
Pod krycím sklem se těmhle rostlinám někdy nedaří, ale většinou je málo dusíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   02.12.2019 18:35 Silviebaris Re: sejvi
To neni ožraný,rozpadá se... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2019 18:30 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Okružáci žerou Pistii
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem měl za to, že okružáci (kanadský) nežerou rostliny. Dnes jsem přišel z práce a plovoucí Pistia je ožraná!? Jakpak to? Že by měli hlad a začali ožírat rostliny? Hned jsem jim tam dal plátek okurky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 09:07 Muž DH [335] – okružák ploský
Fotka k příspěvku Čau
Mám založenou plastovou nádrž pro chov okružáků ploských jako krmivo. Poslední dobou mi příjde, že se nelíhnou mladí šneci. Stěny jsou poseté kokony ale malé šneky (cca 0,5-1mm) nikde nevidím. Neví někdo čím to může být? Nádrž má 16l, teplota vody cca 19-20°C, dusičnany 10mg/l dusitany 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2019 19:37 Muž vlka [3443] – obnovený chov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vypadá to, že se Okružáky podaří zachránit. Sice každý den vytáhnu jednu nebo dvě malinké ,,Helenky,, ale Okružáci se mají k světu. Nebojí se ani Čichavců. Nikdy bych neřekl, že dvě koupené Helenky se tak rozmnoží a totálně zlikvidují stovky Okružáků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 18:05 Muž Planorbella [643] Re: DH
Všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:44 Muž DH [335] Re: Planorbella
Tu plastovou nádobu jsem pořídil na zkoušku asi před 3 měsíci. Dal jsem tam jednoho, jenže okružák ploský nemá moc rád teploty přes 25°C, takže se moc nemnožil. Po dvou měsících tam byly 4 kusy. Moc jsem to nesledoval a před týdnem jsem se díval a je tam snad 100 maličkých tak 0,5-1mm velkých šneků. Do těch 12 litrů jich chci dát co nejvíc, nechám je vyrůst tak na 0,5cm a budu je zkrmovat. Kolik bys jich tam dal, aby to malé akvárium bez filtrace zvládlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2019 17:25 Muž Planorbella [643] Re: DH
Já, kdyby bylo na mně, tak bych si nejprve napěstoval řasy. Zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou.
1) odpadne ti krmení a co, řasy jsou neskutečně vhodnou stravou pro okružáky (rychlý počáteční růst, a to je to, co v odchovech živého krmení potřebujeme) různé povlaky, ať už bakteriální nebo jiného původu a měkké řasy nenahradí ani ty nejvýživnější kupované granule.
Takže za mě: (tipuju, že to bude beze dna) napěstovat co nejvíc řas, a až pak přemístit okružáky. Mimochodem je to vybídne k ještě větší aktivitě v podobě nakladení vajec. (uvidí, že budou jejich potomci mít navíc větší zdroje potravy)
Kolik těch okružáků máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:07 Silviebaris Re: DH
Ja méla tak živorodky i se šnekama v 3litrovce a jen jsem to přehodila do 12litroveho akvaria a postupně dolívala vodu do plna... ;-) zase byl někdo rychlejší... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:07 R Muž romant [27982] Re: DH
Stačí přelít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:01 Muž DH [335] – okružák ploský
Zdravím, mám zhruba dvoulitrovou plastovou nádobu jen s pískem na dně, ve které množím okružáky ploské jako krmivo pro želvu. Plánuji pořídit menší akvárium, bez filtrace a světla (12l) ve kterém bych mohl množit šneky ve větším množství. Chci se zeptat, je potřeba nechat akvárium, kde budou jen šneci zaběhnout nebo stačí přelít to co mám v plastové nádobě do nového akvária dolít vodu a hned tam přemístit šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 16:23 Muž KuBvA [40] Re: ValaRa
Stěmi tabletami proč ne. Ale mrtvé ryby se mi povedou jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:51 Muž ValaRa [26] Re: KuBvA
Určite sa dá aj mäsom, však okružáci sú výborní likvidátori uhynutých rýb. Ale neskúšal som to. Navyše skonzumujú aj padnuté krmivo na dno. Ja som im "počas sviatkov" prilepšil tabletou spiruliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:40 Muž KuBvA [40] Re: ValaRa
Tak moc děkuji a dole ve fóru jsem četl něco o mase. Dá se krmit i nějakým masem popřípadě jakým ???(chci pro ně to nejlepší protože se mi rozmnožují jen v jednom akváriu a v druhém moc ne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:35 Muž ValaRa [26] Re: KuBvA
Ahoj, okružáci zožerú takmer všetko :-) Ja im zeleninu dokonca ani nenaparujem, iba poriadne umytú dám do akvária, napichnutú na špajdle, prípadne zaťaženú kovovou sponou. Moje majú radi uhorky, aj so šupkou, hokaidó, mrkvu, kaleráb. Občas im hodím žihľavový list, púpavový list, špenát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:30 Muž KuBvA [40]
Dobrý den chci se zeptat jaké všechny druhy zeleniny :-) mohu podávat okruzakum???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:27 R Muž afc1886 [14655] Re: vlka
Rozpadají se jim ulity.
rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:22 Muž vlka [3443] – dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Spolu s Echinodorem jsem dostal i pár Okružáků z 480ti litrového AQ. Ty rozdílné ulity - barvy - jsou výsledkem nebo působením čeho, prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 06:27 Muž Longer01 [21] Re: Planorbella
Děkuji za radu a odkaz... od začátku července dávám pravidelně grindal... jednou za týden, dva přilepšuji kouskem syrové ryby. Dříve, i když jsem grindal neměl a syrové ryby dával hódně po zkromnu, se tměna na ulitě neprojevovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2019 23:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Planorbella
Určitě řasu nepodceňuji , jsem zastáncem pestrosti stravy všeobecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2019 23:02 Muž Planorbella [643] Re: MonterMonty
Mimochodem řasy jsou pro okružáky velice hodnotnou stravou a vůbec bych je nepodceňoval. Samozřejmě "maso" jim moc chutná a je to pro ně dobře. Jen jsem chtěl říct, že jsem vychoval spoustu okružáků jen na řasách a rostou po nich raketovým tempem, ulity bez poškození po celý život. A neviděli v životě rybí maso nebo nějaké živé krmení.
Jakmile se poškodí periostrakum jde to s nimi od desíti k pěti, pak už víceméně záleží jen na hodnotách vody ve které jsou. Horní vrstva už nedokáže chránit anorganickou vrstvu a ta podléhá nákaze, pomalu nebo rychle se zmenšuje její tloušťka. Ostrakum ještě více zbělá a rozpouští se. Někteří plži mají ještě perleťovou vrstvu.
Okružáci nemají ulitu nijak vzorovaně pigmentovanou, takové ty tygří pruhy nebo leopardí skvrny jsou na těle daného plže. Většinou mají takové vzory jen hnědí okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2019 22:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Longer01
"Nacpi" do nich taky občas něco pořádného k snědku , ne jen obilí a řasy ,v nádržích se skaláry co všechno hned sežerou, jsem míval taky takové problémy , v elementkách s potěry, kde se dostanou i k lepšímu masitému žvanci se toto neděje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2019 19:30 R Muž afc1886 [14655] Re: Longer01
Koukni se tady, třeba ti to pomůže. rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 17:55 Muž Longer01 [21] – ulita
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím... posledních pár dní jsem začal pozorovat bílé zabarvení na ulitě. Dřív jsem to nepozoroval. Že by něco chybělo, přebývalo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2019 14:22 Muž Planorbella [643] Re: Petr00
Normální to určitě není. Ale zase to pro plže není škodlivé. Jsou to nálevníci a zrovna se usídlili přisedle na ulitě tvých okružáků.
Čím to je? Značí zvýšené organické znečištění. Taky v akva nemáš moc rostlin. Na můj vkus bych přidal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 12:22 Muž Petr00 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, je toto normální? Je to takový šedý povlak na straně ulity. Má to jenom pár okružáků. Nevíte čím to je? Na ty druhy fotce to nejde moc vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 16:01 Muž DH [335] Re: Planorbella
Tak normální to není, teď jsem je vytáhnul a vypadli z ulity. Nesmrdělo to tak jak jsem čekal, žádný zápach rozkladu nebo zkažených vajec.
Záhada je, co se jim stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 15:31 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
Pokud se o ně bojíš, tak vem zavařovačku, vhoď do ní dva dostatečně velké jedince, a občas nakrm trošinkou krmiva. Za tři měsíce budeš mít na rozdávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:28 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jestli je to normální, Ti neřeknu, taky se mi to nestalo.
I kdyby se do vody dostalo dost látek ze dna, tak by se jim nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:24 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: DH
Hele, mně se stalo toto:
Dostal jsem kupu (určitě přes 100ks) Okružáka Kanadského. Vhodil jsem je do mé malé 30L nádrže a po pár dnech nebyl vidět v nádrži ani jeden a ani jedna ulita. Stav trval tři dny a říkal jsem si, že tam mám snad bránu do jiné dimenze :-D Pak už zase začali vylízat, zbylo jich dost. Našel jsem pak taky velké pohřebiště v zadu na jednom málo přístupném místě...bylo tam několik desítek ulit...dodnes nevím, co je zahubilo. Ikdyž, za krátko jsem si všiml Ploštěnek při nočním posvícení do AQ...možná jsem je dostal už nakažené rozzureny ale to je jen domněnka
EDIT: Ještě bych doplnil, že v poslední době vůbec nevídám mladé Okružáky...nevím, co se děje, ale bojím se o jejich populaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:08 Muž DH [335] Re: Planorbella
A je normální, že jsou tak dlouho zalezlí? Zatím se mi to nestalo, všichni ostatní jsou aktivní. Ti tři odpadli během jednoho dne, přesazoval jsem rostliny, tak jsem měl podezření, že se do vody dostalo něco, co je skolilo. Ale ostatní jsou v pořádku a rybky taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:06 Muž Planorbella [643] Re: DH
Fotka k příspěvku To, jestli žijí, můžeš zkontrolovat tím, že je vybereš z akvária a přes silnou svítilnu se skrz ně podíváš. Najdeš si oblast srdce a najdeš ho. Logicky jestli bije, jsou živí. Tady je obrázek, kde přibližmě najdeš srdce okružáka kanadského. Srdce se nachází na levé straně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:38 Muž DH [335] – Okružák ploský
Zdravím
Tři z mých 15 okružáků ploských už pár dní leží na dně na jednom místě, zalezlí hluboko v ulitě. Je po nich nebo jim mám dát ještě šanci? Zatím nesmrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.04.2019 15:59 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety – Mladí Okružáci
Fotka k příspěvku Zrychleně:
www.youtube.com/…
Původní rychlost:
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:55 Silviebaris Re: larix
To jsem pravé chtěla slyšet,Heleny už nemam od listopadu,a prázdné ulity odsávám stále...Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 20:52 Muž larix [1420] Re: silviebaris
U mňa sa z ulity rozloží iba jej organická časť (konchiolín), vápenatý skelet ostáva bez zmeny prakticky neobmedzenú dobu. Mám ale dosť vysoké pH, čo bude asi hlavný parameter, od ktorého závisí rýchlosť rozpadu. Niekoľkokrát ročne prázdne ulity poodsávam (musím predtým odstrániť "udělátko na napúšťanie" z hadice, preto to nerobím často), inak by asi postupne pokryli celé dno. Ulita na fotke z odkazu bola v akvárku asi pol roka: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:49 Maq Re: Smetany
Ústní vody obsahují fluoridy.
Nemám tušení, jak jsou k nim citliví okružáci a jak krevetky... jen námět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:22 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Socrates
Určitě nechat, je to pro ostatní tvory dobrý zdroj vápníku. ;-)
Zmizí podle toho kdo to bude žrát klidně už za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:10 Silviebaris Re: Planorbella
Máš zmapovaný,za jak dlouho se ulita rozpadne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:41 Muž Planorbella [643] Re: Socrates
Rozpustí se/rozpadne, pokud nemáš malawi. A další šneci to ocení. Myslím, že je to způsobeno kyselým pH proto teče z kohoutku zásadité pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:10 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Socrates
Já je tam nechávám. Oni mi časem zmizí sami. Ani nevím jakto... Ale myslím, že je jedno jestli je tam necháš, nebo vyndáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 17:42 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Ulity
Ahoj.
Když jsme u těch prázdných ulit... Vyndavat nebo je jedno jestli je tam nechám? Tuhle jsem našel první prázdnou po Okružákovi, asi vyžranou od krevetek, předpokládám ... zatím mi tam stále leží.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 14:49 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Dnes jsou ústní vody(prý, nemůžeme vědět, jestli je to pravda) i bez alkoholu, ale je tam mnoho dalších věcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 10:26 Silviebaris Re: Smetany
Musíš takticky,u nás funguje kinder vajičko,tak něco za něco... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2019 10:20 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fakt zajímavý, jsem zvědav, na co příjdeš, ale tady se budou množit jen spekulace, musíš to "dostat" z malý. ;-) Ta moc dobře ví, co tam šoupla, jsou chytřejší než vypadají, teroristi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:10 Silviebaris Re: Smetany
Jak nad tim přemyslím,myslim,že ta ustní voda by asi zamávala i s rostlinkama,fakt si myslim,že tam něco vhodila,kus něčeho co pojedly a bylo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:06 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Ona je hrozně šikovná a pojistka tam není. Ráda krevetkám "přilepšuje" aby se měli dobře. Ale zatím vždy pouze překrmila a to sem večer vyřešil odsátím tohle nebylo nic viditelného a z akvária sem nic necítil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:49 Silviebaris Re: Smetany
Jak by ji 3 lete ditě otevřelo,tam je přece ta pojistka proti otevření,ale pokud byla špatně zavřená,tak mohla...Ale něco takovýho to bude a necítil jsi nic... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:40 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Mohl by to způsobit alkohol? Jedna moje teorie je že tam nalila ústní vodu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 06:37 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Okružáci mají nohu a nejen ji chráněnou jen slizem a velmi tenkou kůží, tak je to mohlo poleptat nebo něco v tomto smyslu a krevetky jsou chráněny krunýřem, tak to jen taková teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 22:00 Silviebaris Re: Smetany
Mě ji dcera hodila do akvaria,jenže ja pohotově zareagovala a rychle ji vyndala...obsahuje to bělící složky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:50 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Jen ze zajímavosti proč si navrhla orbitku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:43 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Ne jen Okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:37 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Máš tam i jiné plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:35 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Mohli většina byla tak okolo 1cm možná menší ale co je zabilo a vybělilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:34 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Taky to neumím vysvětlit. Když jich je pár tak taky neřeším ale během jednoho dne a to dno bylo poseté většinu sem odsál když jsem měnil vodu ale na místech kam jsem se nedostal nějaké zbyly. Bylo to jak šnečí hřbitov nikdy jsem to takhle neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:33 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Nemohly krevetky sníst ty mrtvé okružáky? Možná proto prázdné ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:30 Silviebaris Re: Smetany
to muže taky být,cokoliv mentolového...taky pasta na zuby...možná to krevetky štípe,tak se distancují..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 21:24 R Muž ctibum [6870] Re: Smetany
Takové prázdné rozpadlé ulity mám ve všech nádržích a řeším to dlouhodobě. Hodně pomohla změna stravy, resp. výrazné posílení mraženého a záměrné decentní překrmování, aby se dostalo až na dno. Ale aby se mi tohle událo během dne... hmm
NAvíc ty netknuté krevety... Záhada, milý Watsone... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:14 Muž Smetany [1226] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je pár fotek. Teď sem našel jednoho velikého který je živý ale ulita je šedivá skoro už taky bílá.(je na druhé fotce)
Orbitky doma nemáme ale zato máme větrové mentos malá je sice nejí ale hraje si s nimi jako žetony zkusím se zítra zeptat. Ale pořád mi není jasné proč to nevadí krevetkám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:49 Silviebaris Re: Smetany
Orbitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:49 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Není ale stojí hned vedle zkusím ještě rozsvítit a vyfotit něco jsem vybral ale spousta ulit tam zůstala. Je to vážně pravda a dcera se přiznala že tam něco dala ale co jsem z ní nedostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:46 R Muž ctibum [6870] Re: Smetany
Je to akvo v prezentaci?
Jinak když takhle někdo novej napíše, že ráno bylo všechno naprosto v pořádku a večer přišel z práce a kytky rozpadlý, ryby na kost ožraný a všude 15 cm řasa, tak to beru s rezervou... :) Ale u tebe to tak asi nebude, což? :)
Každopádně kdybys napsal, že byli jen chcíplí, tak dejme tomu, ale rovnou i vybělený...? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:40 Muž Smetany [1226]
Ahoj mám pro vás akvaristickou hádanku se kterou si už týden lámu hlavu. Co mohla moje tříletá dcera hodit do akvária že to komplet zlikvidovalo během pár hodin komplet celou osádku Okružáků? Bylo jich cca 100 a ráno byli v pohodě a když jsem přišel večer válely se po dně jen dokonale vybělené prázdné ulity. A teď abych to trošku zkomplikoval. V akváriu žije ještě populace neocaridin cca 40 kousků a ty ani po 5 dnech nejeví nejmenší známky toho že by jim to jakkoliv vadilo. A rostliny se taky tváří spokojeně. Včera se začla lehce objevovat řasa ale tu přičítám tomu že ve 40 litrech vody umřelo 100 šneků. Když jsem na to přišel vyměnil jsem 1/3 vody od té doby jsem na akvárium nesáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 14:18 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Passenger77
I dvoucentimetroví okružáci kanadští se najdou, zrovna nedávno jsem jednoho takového"macka" obdivovala u kolegy. Rostou pořád, záleží na věku a dostupnosti vhodné potravy. Okružák ploský by ve třech letech měl být poněkud větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 13:24 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Petan26
Ahoj, jestli měl 2cm, tak to byl asi Okružák ploský...ten se vyskytuje normálně v naší přírodě. Okružák kanadský je zase naprosto běžný v našich akváriích a je zhruba poloviční... určitě mezi nimi budou výrazné rozdíly a nároky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 11:31 Muž Zip [277] Re: Petan26
No nevím, tady jsem našel že žijí asi rok, někdy déle non-annual.killifish.biz/…
Další zdroj se mi nepodařilo najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:12 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Zip
U okružáku to sleduju, nejprve se stáhnou, už nevylezou a pojdou, časem zbude jen prázdná ulita, ryby je nelikvidují, mám jen Závojnatky. Možná málo potravy, jen mě zaráží, že velikostně byl jen Karel, zbytek uhyne do dvou let - max. 2 cm velikosti. No je to záhada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:07 Muž Zip [277] Re: Petan26
Mně je občas třeba likviduje parmička nebo tetry, pozoroval jsem několikrát, jak ho cupujou.
Nemůže být problém v rybách?
Předpokládám, že nacházíš jen prázdné ulity a ne chcíplé "komplet" šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 09:47 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Měl jsem jednoho okružáka, skoro tři roky, říkal sem mu Karel. Zůstal jako jediný z původní první výsadby. Byl velký skoro jako pětikoruna. Vysazoval jsem i Levatky ale to nevím proč, ty vylézaly ven a když ne, tak časem pošly, nevíte proč? Okružáci zůstali. Ovšem zajímal by mne věk Okružáka, mám za to, že u mě déle jak tři roky nežijí, je to tak normální? Poměrně dost jich odumírá i rychleji. Že by trpěli slabou shránkou to říct nedokážu. Má někdo zmapovanou délku života? Moc neodklaluju, ryb je dost, občas přikrmím zeleninou. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 16:12 Muž ValaRa [26] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak to si ja svoje okruzaky rozmaznavam, kedze ich caka smutny ale prospesny osud :-D
Vlastna 12 litrova nano nadrz, filter Pat Mini, svetlo, krevetkovy jemny substrat, vapencovy sutr, nejaka ta Egeria, este jedna rastlinka co neviem ako sa vola... Raz do tyzdna vymena 20% vody s rychlym odkalenim...
Kolega chova korytnacku, velmi rada si na nich pochutna, dalsi kolega ma guramy, iny zas bojovnicu a ja Helenku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 15:22 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Maya
Modrej asi nebude :-D l. Klasika - hnědej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 15:13 Žena Maya [30]
jakou barvu budu mit smichanim ruzoveho a hnedeho okruzaka? :) bude hnedej?


ze by z toho vylezl modrej smich -vtip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 19:32 R Muž ctibum [6870]
Fotka k příspěvku Mi se Okružákům a Levatkám daří nejvíc v kanystru na balkóně (zaskleném). Jsou tam od října, přes celou zimu, žijou jen ze šlemu a řas. Ulity krásný. Na rozdíl od šneků v akvech... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2019 18:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Planorbella
Fotka k příspěvku Akvárko bych tomu neříkal, jenom takové blbnutí. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:07 Muž Planorbella [643] Re: afc1886
No jo tohle rybicky.net/nadrze/28885-kolumbie no je mnoho vlivů taky to mám vyvýšené kvůli světlu ale v létě ho dám dolů a to na něj slunce nesvítí teď mě to "překvapilo nepřipraveného" oni jsou vpohodě jen jsem popisoval jak reagují na zvýšení teploty přes jejich práh
Přece jenom je to min.1:4 tvého akva tak se nediv že se zahřeje tak rychle a je tmavé ty ho můžeš mít ve stínu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Planorbella
Já mám dvoulitrovou flašku od okurek na okně a okružáci jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:16 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Planorbella
Ne, teď jsem mluvil o ploských. :-D. Nevšiml jsme si, že mluvíš o kanadských. Taky se v tom ztrácím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:15 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Když ti na ani ne půllitrové akva svítí celé ráno slunce tak dost lehce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:13 Muž Planorbella [643] Re: Zetor
Aha a teď mluvíš o kanadských, že? Už se v té diskusi neorientuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:12 Silviebaris
Kde se vám bere taková vysoka teplota v takovem počasí,nemluvim o akvariu kde žije betta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:10 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Planorbella
Mně se stalo, že se jen drželi na jednom místě. A do dvou dnů od toho, vo se takto "zastavily" byli kaput. Už při teplotě 29°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:06 Muž Planorbella [643] Re: Planorbella
Na okružácích kanadských jsem zpozoroval chování proti vysoké teplotě, když voda přesáhla 32°C (teď jen tipuji ale na pohmat bylo akvárium teplé asi jako dřevěná židle poté co na ní hodinu sedíte) a okružáci se zahrabávali do substrátu. (Stalo se to včera ale nějaké dočasné účinky to má i dnes okružák se drží při dně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:03 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Kaira
Ano, máš okružáky všude, ale KANADSKÉ. Zde je řeč o PLOSKÉM. :-D. A 3cm velké okružáky ploské betta nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:00 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta, Zetor
Ono je to lehké. Já myslím že je to závislé na stravě. To poznáš podle barvy výměšků žluté=oranžový okružák; tmavé až černé=hnědý okružák ale musí se tou stravou živit už od narození v klasických akváriích bývají hnědí nebo světle hnědí. Živí se detritem a řasami. Ale pokud se živí pouze řasami a teď hlavně odumírajícími a detritem z nich tak je jejich barva zlatavá. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2019 16:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Zetor napsal: betta příčinou jistě nebyla. Já bych si tak jistá nebyla. Mám okružáky ve všech svých akváriích kromě jednoho. Hádej, které to je? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:49 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax, Kaira
Anthrax: Jojo, já myslel, že máš na mysli okružáka ploského stydim. Kanadského chovám při 29°C a jsou ok. To se nic neděje ;-)
Kaira: betta příčinou jistě nebyla. Něco byli sice malincí okružáčci, které by sežrat mohla, ale dával jsem tam i velké, 3cm velké okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2019 16:43 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Jestli jsi je dal k bettě, tak bych řekla, že příčinou jejich úhynu nebude ani tak teplota, jako spíš ta betta. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Zetor
Nijak jsem nezpochybňoval to co píšeš a tvojí zkušenost. Nevšiml jsem si že je řeč o okruzakovi ploském. Moje chyba. Nicméně v nádrži mám často víc stupňů než 27, kvůli ramkám a na okružácích kanadských to znát není... ;-) Omlouvám se za odbočení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:30 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
Já jsem je měl při teplotě 24°C a byly v pořádku. Když jsem je přendal k bettě, kde teplota kolísala mezi 28-29°C, tak tam vydržely jen cca 10 dní a umřeli. Takto se tam vystřídalo snad 40ks okružáka. Jak se to projevuje, ti asi nijak nevysvětlím, asi snad jen tím, že nebyli moc aktivní (drželi se na jednom místě) až umřeli. Ale v jiném akvárku se mi množily bez problémů. Koukám, že v prezentacích máš nejvyšší teplotu 26°C a máš v nich jen okružáka kanadského. Rozhodně zde nechci lhát. Říkám jen své zkušenosti. Prostě někde se jim daří tak a jinde onak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:34 R Muž Anthrax [4739] Re: Zetor
Zetor napsal: nad 27 °C jim to už nedělá dobře.
Jak se to projevuje? Já jen že mám okružáky v takové teplotě dlouhodobě ale ničeho negativního jsem si nevšiml. Ale nerad bych o ně přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:30 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
A kde se dá takovýto "býlí" okružák sehnat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:29 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Vydrží i přes zimu v jezírku, takže "spodní teplotu" máš v pohodě. Horší je to s max. teplotou. Vydrží i těch 25°C, ale nad 27 °C jim to už nedělá dobře. S tím by si to musel nějak dořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 10:45 Muž DH [335] Re: zelenakapusta
jj jsou, jednoho jsem rano potkal cestou do práce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 10:34 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Ahoj všem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Netušila jsem, že okružáci jsou i žlutí coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:25 Muž DH [335] Re: Zetor
A jakou vydrží max. teplotu? Četl jsem, že narozdíl od okružáka kanadského jim vyšší teplota nedělá dobře. Teď topím na 25° takže pohoda, ale v létě když bývají vedra, tak mám v bytě až 29° a stejná bude asi voda (nemám zatím odzkoušeno). Nerad bych, aby mi všichni naráz pochcípali a zamořili akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:04 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Dát jich tam můžeš kolik chceš, oni se ti pak sami zastaví na nějakém čísle. Ale želva je asi nenechá. V tom případě jich tam dej cca 20. Můžeš i víc. Já je mám např: v jezírku, tak jich mám dost zadarmo. Záleží, kde je bereš ty. Jestli je kupuješ, tak to máš složitější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:09 Muž DH [335] Re: Planorbella
Měl jsem 3. Mám je v akváriu asi 3 týdny. Ještě jich pár přikoupím, že by se přemnožili strach nemám, stejně jsem chtěl aby byli i jako zpestření jídelníčku pro želvu. Želva ty velké nežere, je to pro ni moc velké sousto. Kolik doporučuješ do 180L hodně zarostlé rostlinama? Řasy mám většinou rozsivky a GSA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:08 Muž Planorbella [643] Re: DH
Nejprve se musí spářit to trvá několik hodin asi 5h. Pářit se budou až se jim bude chtít, ale bude to brzy neboj. Kolik jich tam máš? Za cca 3 hodiny po spáření nejpozději druhý den nakladou vajíčka postup je popisoval v příspěvku níž. A líhnou se za 7-12dní podle teploty. Vycházím ze svých zkušeností, tak mě kdyžtak při nepřesnostech opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 20:41 Muž DH [335] Re: Planorbella
A jak dlouho trvá než nakladou vajíčka a objeví se šneci aspoň pár milimtrů velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 19:47 Muž Planorbella [643] Re: DH
Podle toho kolik jich tam máš jestli min. 2 tak nemusíš kupovat měli by se rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 19:16 Muž DH [335] Re: vlka
No byl bych rád, ale zatím je v akváriu nevidím. Ten štěrk je hodně hrubej 8-16mm.
Škoda budu muset koupit nové pomocníky, navíc se mi tam budou rozkládat a ještě mi zvedat už tak vysoké dusičnany. Oni tvarem a barvou dost splynou s okolím, proto jsem je přehlídnul. Koupím místo nich asi neritiny zebry, jsou větší a dobře viditelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:55 Muž vlka [3443] Re: DH
2 cm velcí Okružáci přece vylezou bez problému z „nasypaného“ štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:20 R Muž ctibum [6870] Re: Planorbella
No to právě nepíšou, jak dlouho. Prej dýl, než Levatka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 18:15 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
A jak dlouho?
Já to ani nepochopil ironicky :-D
Jednou jsem to zkoumal a vždycky se šli nadechnout po dvaceti minutách a když nastal stav "leknutí se" tak se museli jít nadechnout hned. Ale toto jsem pozoroval na okružácích kanadských ale že by v tom byl rozdíl jen snad kanadští mají slabší schránku a snesou vyšší teploty nízké nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 17:37 R Muž ctibum [6870] Re: Planorbella
Já to nemyslel ironicky...
Googlil jsem, jen letmo, a jediný, co se česky píše, že vydrží déle bez nádechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 17:06 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
Tak pokud vím tak ho nikdo nezasype ale vklidu se zahrabe sám...
A zpomalí své životní funkce na naprosté minimum tak že spotřebuje tolik kyslíku aby mu to vydrželo. Udělá si zásobu, nikoliv vypustí vzduch aby unikl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 16:35 R Muž ctibum [6870] Re: Planorbella
A jak to dělá, když "Nemá víčko, ale za nepříznivých podmínek se dokáže zatáhnout hluboko do ulity a tak přečkat určité období, např. zimu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:56 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jako prohlédnout to můžeš, ale otázka, jestli to není zbytečné, přece jenom jsou to skoro dvě hodiny.
Ctibum: oni většinou když se leknou, tak vypustí vzduch, aby před nepřáteli spadli dolů a ti je tak nenašli a oni přežili. Myslím že se bere 2cm velikost okružáka jako výška ne šířka, ale oni právě při tom spadnou na bok a zalezou do ulity a když si vezmeš, že na takovou "placku" nasypeš substrát, tak se asi těžko zvedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:39 R Muž ctibum [6870] Re: DH
Já bych z toho nedělal drama, i když škoda by jich byla. Ale hlavně bych je neodepisoval. Jestli mají 2 cm a dosypával jsi 2-3 cm, tak věřím, že se klidně můžou dostat nahoru... Zkus prohlídnout místa, kdes dosypával, třeba je najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:10 Muž DH [335]
Njn, stalo se, já je neviděl byli někde schování a když jsem po úpravě dna šneky spočítal tak dva chybí. Doufám že to tady nespustí nějaký lynč, lidi jsou schopni všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:56 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Aha. No tak to s tím nic nenaděláš. Příště si dej pozor! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 14:39 Muž Planorbella [643] Re: DH
No tak teď jsou zahrabaní zaživa výborná smrt sad alespoň jsi je mohl odstrčit na stranu když jsi viděl že to na ně sypeš OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:34 Muž DH [335]
Bouhužel nevím kde jsou, přerývat půlku akvária kvůli tomu nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:31 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jak dlouho jsi je tam nechal? Po dvaceti minutách se jim vyčerpá vzduchová kapsa. To se nevyhrabou nejsou moc silní a jejich tvar ulity jim v tom moc nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:21 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Sami se asi nevyhrabou. A proč by jsi je tam nechával umřít!? Normálně je vytáhni buď pinzetou nebo prstem a hotovo. Zbytečně by jsi kupoval nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:12 Muž DH [335] – Okružák ploský
Čau
Při dosypávání štěrku se mi podařilo zasypat mé 2 okružáky ploské cca 2cm velké. Štěrk má hrubost 8-16mm a dosypával jsem místy tak 2-3 cm. Vyhrabou se sami nebo poslouží jako hnojivo a musím koupit nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.03.2019 12:10 Muž Planorbella [643] – Snášení vajíček
Včera večer jsem si všiml, že jsou na skle nakladená vajíčka.
Samotné kladení jsem zmeškal. Ale další chvíle už ne. Tak nějak jsem zkonstruoval jak by mohl celý proces vypadat.
Nejprve jedinec nalepí na podklad jen vajíčka, poté je "přejíždí"-ano opravdu stále dokola přejíždí po nakladených vajíčkách a vrství na ně film ze sekretu, který vylučuje snad z nohy. Takto to udělá mnohokrát, než není vidět výsledek, jaký známe ze skel našičh akvárií a listů rostlin.
Těsně po nakladení je celá snůžka perleťově zbarvená a velmi čirá, průhledná. S přibývajícími dny se hnědě zakaluje. Nadále budu sledovat vývoj mladých okružáků. A hlavně chci vědět za jak dlouho se "vyklubou". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 22:29 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Papik
Normální pinzeta na sázení rostlin rozlouskne i piskořku, jen musím trochu víc přitlačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:46 R Muž Anthrax [4739] Re: Papik
Zatím jsem neměl problém. Oni se tam pomačkají o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:45 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Centimetrového okružáka rozmáčkneš pístem v plastové stříkačce?

Louskáček mě napadl, ale tam je moc velký otvor :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:44 Muž Papik [617]
Díky za tipy, ještě jsem objevil kleště na humry:

www.bsstyle.cz/…

Existují i větší nerezové, ale stojí přes 4 stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Papik
Já je rozmačkávám v injekční stříkačce. Pár si jich tam nasbírám a stlačím... Pak to vyleju do akvárka. Možná zbytečně moc komplikované, pokud chceš pomačkat jen jednoho ale když jich takhle vezmeš víc na jednou... Jen to nesmíš zmáčknout na doraz, to by se ti to tam asi rozmázlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 10:13 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Zkus kleštičky na čajové sáčky...
postovnezdarma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 R Muž ctibum [6870] Re: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Papik
Já to dřív dělal obyčejnejma velkejma nůžkama za pár Kč z papírnictví.
Nějak takhle vypadaj:
www.vsenastolnitenis.cz/…
Prostě velký nůžky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:55 Muž Papik [617] Re: Planorbella
Právě, že někteří mají ulitu jako kámen. Někdy se mi je třeba i podaří rozmáčknout, ale ostré kousky ulity poraní prsty.
Chtělo by to nějaké elegantní nerez kleštičky s delší rukojetí, ale našel jsem jen lékařské kleště na odstraňování sádry za bratru 7 stovek...

Samozřejmě je rozmačkávám ve vodě. Pancéřníčci je zbožňují a na rozprsklé kousky se vrhají i tetry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:48 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Jo, ale když to bude dělat pod vodou tak to nevystříkne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:39 Silviebaris Re: Planorbella
Aby nebyl posříkanej,jak se rozprsknou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:30 Muž Planorbella [643] Re: Papik
Oni až tak tvrdí nejsou, zkus pinzetou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:52 Silviebaris Re: Papik
Tak větší si nechej,a ty menší rozmačkni nehtem o sklo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:36 Muž Papik [617] – Drcení okružáků na krmivo
Nemáte někdo tip, čím drtit větší okružáky pro použití jako krmiva?
Větší se silnější ulitou v ruce rozmačknout nejdou a strkat do vody používané kombinačky nebo sikovky taky nechci, protože by se z nich odplavilo bůhvíco za sajrajt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 20:57 Žena sivon [1694] - PlžiRe: zelenakapusta
Prostě jsou v konkurenčním prostředí úspěšnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2019 21:24 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
Jenomže já se jich nechci totálně zbavit, moje akvárium je potřebuje. Jen pro mě byla záhada zmizení levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:22 Muž vlka [3443] – Šnečci
Já našel z jedné uhynulé tetry žhavé jen minikostřičku a kdyby mě nezaujal doslova „balík“ okružáků, tak bych ani nevěděl, že uhynula. V minulosti mně od šnečků 100%ně pomohli Rájovci dlouhoploutví. Každý večer jsem slyšel jak je „vysrkávali“ z ulit. Teď tam mám 2 heleny, ale nestíhají je baštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:07 Muž Libor [527] Re: zelenakapusta
Mně stejným způsobem okružáci zlikvidovali celou populaci kružníků (několik set kusů). Zlikvidovali však také sinice, se kterými jsem do té doby trochu bojoval, takže dostali milost. Teď mi na oplátku zase okružáky likvidují Pestřenci Thomasovi - na dně nacházím celkem dost prázdných ulit. Staří se bojí vystrčit tykadla z ulit a mladé nevidím vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:30 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Mám namraženo :-) kopřivy, pampelišky, ale dokud nenapadl sníh, tak se dalo i teď ještě něco objevit, ty pampelišky určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:27 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
O krmení kopřivou jsem už slyšela, ale teď v zimě to jde těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:23 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Já okurkou nekrmím, ale po kopřivách se můžou utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:22 Žena tramtra [3202] Re: Smetany
V tomhle jsou Okružáci určitě nejrychlejší, souhlas. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:20 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
U mě jak čemu dávají přednost. Třeba když jim dám okurku, na běžné krmivo se vybodnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:11 Muž Smetany [1226] Re: tramtra
Fotka k příspěvku Nevím jak je to z rychlosti ale co se týče hledání žrádla jsou okružáci určitě lepší když hodím do akvária granulí pro krevety je do 5 min obalená okružáky pak se přidají krevety ale levatka o ní musí zakopnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:56 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
Právě, že jsem už dlouho žádnou neviděla, ale nějaké ty okružáky s příšernýma ulitama bych jako chuťovku rozmačkat mohla. Rybky mají krvavé maso rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:50 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Nějaká tam bude schovaná, ne? Já jsem to nejdřív s Okružáky nespojovala...došlo mi to, až jsem je začala ve velkém redukovat (najednou třeba 100 kousků), pak se Levatky znovu rozjely. Teď je mám tak půl na půl, možná i trochu víc Levatek, jsem zvědavá, kdo tentokrát vyhraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:42 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
Já to už nepodchytila. Všimla jsem si toho pozdě, když už levatky nebyly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 19:38 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
U mě to mělo úplně stejný průběh. Dokud byly jen Levatky (poté, co vytlačily populaci Kružníků), dařilo se jim dobře. Nasadila jsem Okružáky a Levatek časem začalo ubývat, až když jsem asi třikrát, čtyřikrát po sobě razantně vysbírala Okružáky, Levatkám se znovu začalo dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:36 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
To ne. Nevím kde jsem to četl, ale okružáci patří mezi nejrychlejší akvarijní šneky. Že řasu nevidíš neznamená, že ji nemáš. A i kdyby, tak se živí i odumřelýi rostlinami. Ty snad máš, ne? A pak taky: chceš tam nutně ty šneky? (tím samozřejmě nic proti tobě, ale mě by to třeba nevadilo že je tam nemám, tak se jen ptám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:30 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Zetor
Naprosto netuším, protože nevím, kolik jaké řasy v akváriu mám. Když je tam tolik okružáků, mělo by být dost jídla i pro levatky. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 19:27 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
Nemůže to být spíš tím, ž jim žerou stejnou potravu? Řasy atd. (Asi hodně blbýnázor, nejsem v tom odborník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:14 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Okružáci vs. levatky
Ahoj všem, snad jsem se trefila do správné sekce.

Je možné, aby okružáci zmasakrovali populaci levatky? Levatek jsem měla mraky, ale s nárůstem počtů okružáků levatky prostě vymizely.

Je pravděpodobné, že okružáci požírali jejich vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 18:30 Muž Lada [0] – Okruzaci pink and blue
Nevíte nekdo kde bych sehnal Okruzaky kanadske???? Modrou a ruzovou formu. predem dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2018 18:42 Žena Morticia [118] Re: Passenger77
NO,můj otec jich měla asi miliadru všech velikostí i barev a řešil to pastmi a my, co je chcem,máme smůlu, co? To je pešek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 15:59 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Morticia
Mám naprosto stejnou zkušenost... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 12:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
já bych se s tím neprděl a zkusil i za syrova. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 12:02 Žena Morticia [118] Re: Amatértom
Vycucnout je nemá co, jde o nádrž pouze s okružáky, druhá mikro plži a krevetky. Že by jich tam bylo milion se taky říct nedá, ale OK, budu více přikrmovat.
Řepu zkusím, syrovou? Příjde mi tvrdá. A paprika mě taky nanapadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 23:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Jestli se přemnoží, pak třeba nemají co jíst a velcí umřou hlady. Taky je něco může vycucnout..Červená paprika, červená řepa třeba.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 22:40 Žena Morticia [118]
Já mám zase problém s tím, že umě okružáci mají ulity krásné, množí se mi, ale ti velcí mi po čase hynou a mám spíš ty malé. Dostala jsem macky od kleopatry a jednoho velkého červeného koupila na burze, nějaký (delší) čas vydrželi i se rozmnožili, ale pak najdu velkou prázdnou ulitu.
Jde o Brněnskou tvrdo-vodu, tedy všichni plži, no mám a měla jsem, měli ulity výstavní.
Jo a dotaz - je něco-krmivo, co by trochu ovlivnilo červené vybarvení? Samozřejmě u červené varianty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 23:17 Muž imax [47] Re: Maq
Takze to asi nebude len o vapniku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 00:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Poslouchám vás a říkám si, že máme v BA kliku na vodu prošneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 22:11 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Že by chtěli tvrdší vodu?
Měl jsem dlouhodobě zdravé a množící se okružáky ve vodě kyselé a s nulovou tvrdostí (Mičurincy).
Ale mám tenhle problém na Nové scéně, kde je vápníku mnohem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:34 R Muž ctibum [6870] Re: drvi
Sepiovku mám ve "200" i ve "26", navíc tam nechávam ty prázdné ulity. CO2 nepřidávám. pH 6,8-7,1, dGH cca 10... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2018 21:28 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ctibum
Jirka má s tou vodou asi pravdu. Taky těm mým všelijak podstrojuji (drcené skořápky, erodovaná lastura, sépiová kost), aby přežili. Při přidávání CO2 se mi podařilo rozpustit i ampulárii. Budějovická voda je téměř destilovaná, tak mi šneci šli nejlépe, když jsem začínala a nasypala do akvária 2 kila bílého vápenitého štěrku.
Zkus třeba ty skořápky - po opláchnutí je strč do trouby na 15 minut při 180°C a pak rozemel v mixeru. A občas přidej do akvária - řekla bych, že to funguje nejlépe. Jo a ještě přídavek spařených pampeliškových listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:08 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Mě jdou šneci nejlíp v kouli, kde mám velikej kus vápence, naopak v akvarkách, kam pridávám CO2 , houfně hynou - sepiová kost v 700litrovce evidentně nestačí ... hmm . A nehnojím nikde stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:36 R Muž ctibum [6870] Re: JirkaŠčobák
Hm, bál jsem se, že s tím někdo začne... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 19:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Že by chtěli tvrdší vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 19:04 R Muž ctibum [6870] Re: lacewings
Když oni se mi i množí. V tom až takový problém není. Ale rozpadají se. I mrňavci 2-3 mm velcí. Ve "26" i Kružníci... Nevím, jestli voda nebo hnojivo nebo co. Žrádlo se mi nezdá, že by neměli... Ale "26" už nehnojím docela dlouho. "61" teď rozjíždím od nuly, bez filtru, se štěrkem a bez hnoje, už se tam něco rozmnožilo, tak uvidím, co se tam bude dít dál...
Každopádně dík, klidně si lupen vezmu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:56 R Muž ctibum [6870] Re: Pepan
To jsem měl. Obcházeli ji obloukem... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2018 18:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tu sépiovou kost bych někde zašil volně do akvárka, aby si mohli mlsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:10 R Muž ctibum [6870] Re: romant
Ve "26" mám flexi a taky se rozpouštěj...
Četl jsem Raviolky, že kvalitní strava, tak jim podstrojuju všelijak, přidal jsem do filtru pro jistotu kus sepie a nic moc efekt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:05 R Muž romant [27982] Re: ctibum
Tak jestli jsem chytrej, to nevím, ale zkusil jsi dělat okružáky na jiným dně než je Liapor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:03 R Muž ctibum [6870] Re: romant
Fotka k příspěvku To doufám, taky se na to chystám. A když jsi tak chytrej, tak mi řekni, proč se mi děje tohle :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 17:54 R Muž romant [27982] Re: ctibum
ctibum napsal: Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...Tak, tak a když se jim tam bouchne několik tablet pro ryby dna, jde to geometrickou řadou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 14:26 Muž martmart [106] Re: ctibum
To me nenapadlo.. njn, jdu ozkouset, diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:18 Muž Zip [277] Re: ctibum
OK, zkusím 1-2 okružáky dát do 4l koule co mám zajetou a slouží jako zelená lampička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 13:13 R Muž ctibum [6870] Re: Zip
Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:00 Muž Yirka [9118] Re: Zip
Překrmování zabere skoro vždy. Nese to však také velká rizika. Je třeba to zvážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 12:55 Muž martmart [106] Re: Zip
:-) :-) hehe, mam uplne to same.. pet velkych okruzaku, zadne male.. piskorky, levatky, kruznici se celkem mnozi.. dobra rada nad zlato..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 12:08 Muž Zip [277] – Rozmnožení
Zdravím,
jak nejlépe rozmnožit okružáky? Bohužel ve společenském RIO se mi to nějak nedaří, buď nemají podmnínky, nechce se jim a nebo vajíčka/mladé něco požírá. Darovaní velcí tam vegetují zdá se dobře, ale nezaznamenal jsem žádné přírustky.
Kružníci a piskořky se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:02 Žena Morticia [118] Re: permonici
Dosti konkrétní příklad - díky. Tak nějak jsem si to myslela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 09:47 Žena permonici [316] Re: Morticia
Ahoj. Původně jsem měla 1 většího okružáka s hnědou nohou a tři malé s červenou nohou. Nyní po cca 1 roce, převažují okružáci s hnědou nohou, někteří ji mají hnědo-červenou (že se nemůžeš rozhodnout, jestli je hnědá nebo do červena) a jen pár zůstalo s červenou nohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 22:53 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Tak nějak jsem si to myslela. A půjde to postupně do té hnědé,přírodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2018 13:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Když nechceš mít směs musíš držet linie a i v nich hodně vybírat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 13:03 Žena Morticia [118]
Mám dotaz k množení okružáků, myslím,že se spolu klidně množí barevné variety mezi sebou. Když tedy budu mít červeného s klasicky hnědým, jejich potomstvo bude asi spíš hnědé, ne - nebude to dominantní zbarvení? Kdybych teda chtěla červené/albíny/modré, asi lepší nemít s nimi hnědé. Je moja domněnka správná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:54 Lapierre Re: ctibum
Já jsem kdysi měl s tímto problém ve 126 l AQ.Ve 20 a 54 s nimi nebyl problém.Ve 126 byly ulity i na živých s náznaky odvápnění.Jednou mi to nedalo a "změřil" jsem pH.Ve 126 se pohybovalo mezi 6,5 - 6,8.Ve 20 a 54 mezi 7 - 7,2.Řešil jsem to sépiovou kostí.
EDIT- A nebo asi opravdu mají málo potravy a hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:43 R Muž ctibum [6870] Re: Lapierre
Ulity jo, ale až ty starší, nevyndavám je. Živý šneci odvápněně nevypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:35 Lapierre Re: ctibum
A co ulity?Jak vypadají.Nejsou na nich náznaky odvápňování?

Edit:Tetry asi ne.Lorikárie se bezobratlími živí a klidně to může provádět v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:33 R Muž ctibum [6870] Re: Lapierre
Dělo se to i před Lorinou. V "61" to mám taky, ale tam jsou betty, který je žerou. Loriny ani Tetry jsem nikdy neviděl okružáky vyžírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:23 Lapierre Re: ctibum
A co ta Lorikárie?Pro ni je asi okružák jednoduše dostupná pochoutka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:06 R Muž ctibum [6870] – mrtvolky
Zdravím
Ve "200" nacházím na můj vkus poměrně dost různě velkých ulit od okružáků. Je nějaký důvod, proč umírají ve vodě, kde žijí a množí se krevetky? Teplota stálá 26°, ryby nepřekrmuju, osádka viz prezentace, každý týden dávám okurku, špenát, spirilinu atp., ani starší listy neodstraňuju úplně všechny. Na žrádlo se jich sleze poměrně dost, takže tam jsou, ale těch ulit je tam taky celkem dost...
U levatek, plovatek a piskořek taky semtam nějakou najdu, ale zdaleka ne tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 17:40 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Iceman
vajíčka okružáků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 17:24 Muž Iceman [96] – Vajíčka okružáků?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Prosim o pomoc, jsou na fotce vajicka okružáků, případně kružíků ci levatek? Mam v aq bohuzel i chobotnatky žluté, tak se raději ujišťuji co se mě tam snaží rozmnožit.
Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.02.2017 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-ulity měkkýšů tvoří uhličitan vápenatý (CaCO3),kalcit ,aragonit atd.
-na povrchu ulity se nachází pigmentovaná organická vrstva – periostrakum, (lesk, zbarvení, poškození nebo výstupky a výrůstky)
-periostrakum při tvorbě ulity vzniká nejdříve a teprve pod ním dochází ke krystalizaci uhličitanu vápenatého a ukládání vnitřních anorganických vrstev

-tvrdost,kyselé prostředí,vytváří se vápenitá strukurální vrstva na povrchu organické vrstvy - periostrakum
- méně častý je vodní kámen tvořený sírany, především síranem vápenatým - složení vodního kamene je odvislé od složení vody,
-atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:20 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Budik77
Já mám tvrdou vodu a někteří to mají také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 18:25 Muž visek [75] - Tetry
muzou ancistrusy nebo parmicky sae likvidovat vajicka sneku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.02.2017 09:14 JoKa Re: Budik77
Vyhledej pojem odvápnění ulity. Je tady toho k tomu dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:33 Muž Budik77 [7] Re: powery
Dotaz, proč ten daný okružák je tak bílý? Jakoby se mu rozpadala ulita, mi se toto děje v jednom akva taky, v druhém ne. :(
Může to být nedostatek uhlíku? Nebo moc měkká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:27 Muž powery [250] Re: Iceman
Je to okružák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 07:57 Muž Iceman [96] – Okruzak?
Fotka k příspěvku Dostal jsem nejake rostlinky a na nich je tenhle "fesak". Je to okruzak? Chudak je nejaky bílý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 06:53 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: TheHonca
Skus vedle nich položit tabletu pro dnový ryby, případně, pokud nemáš, nasypat trochu vločkovýho krmiva, třeba je to trochu probere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 01:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TheHonca
Muj odhad takhle z fleku je, že je akvárko "příliš čerstvé". Nepoužil jsi starou vodu, nemáš detrit odjinud (neprosperita rostlin vychází i z toho). Samotné rozpadající se rostliny by sice mohly stačit (mě fungují mrňaví okružáci i v porcelánové misce), ale asi je to příliš nehostinné.

Kamarád mě před pár týdny oslovil, že se mu zatáhla ampulárie do ulity a nevylézá. Vyžádal jsem si fotku celého akva. Měl nějaké plovoucí rostliny a jinak vůbec nic! Holý štěrk, kameny a stěny. Nedivil jsem se té ampulárii.

Mimo toto tu dávala Jája nedávno postřeh, že takto nedala okružákům nic kromě řas a oni se taky rozhodli pro hibernaci. Když je ale přemístnila do zaběhnutého akva, vylezli a fungovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 22:35 Muž TheHonca [0] Re: Maq
Zajímavé to je... U nás doma řešíme velmi tvrdou vodu a v akvárku se mně nedaří části rostlin. Chybí jim železo... Snažím se teď přihnojovat. Ale jak říkám, po noci v akva jsem dva odstavil do sice čerstvé, ale čisté vody a dnes v akva vyměnil vodu, zítra udělám to samé.

Mrtví úplně nejsou a nebo ne všichni. Občas vystrčí růžek a jeden i celý a skoro i leze. Ale to je celé. Myslím, že nedostatkem potravy to není. Hnije mně tam část sessil, ke kterým se nemohu dostat, proto jsem je pořídil a monte carlo je místy taky dost choré, takže jsem čekal, že se do toho pustí. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 22:16 Maq Re: TheHonca
Tak tohle je zajímavé!
Nezdá se mi, že by okružáci byli nějak výrazně citliví na obsah minerálních živin. Snad na dusitany, ale to bych očekával, že by spíš "vzali nohu na domeček" a pádili z vody ven, ne? Spíš to zabalili protože nějak poznali, že tam není co žrát. Vnímají nízký obsah rozpuštěného organického uhlíku? Nebo snad sterilitu vody, tj. nepřítomnost mikroorganismů?
Prosím, víte-li o tom někdo něco, poučte nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 20:45 Muž TheHonca [0] Re: Jája
To mě nenapadlo, můžou se udusit stejně jako ryby? Navíc ty, které jsem přendal pak do sklenice (dneska ráno), tak reagují stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 19:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TheHonca
A co tahle dusík. Koukala jsem, že ho přidáváš. Měřil jsi ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 18:18 Muž TheHonca [0] – Okružáci
Fotka k příspěvku No, pánové, budete se mně smát. Sehnal jsem 20 okružáků od hradeckého zdroje a když jsem je vypustil do akva, tak se maličko probrali, ale zalezli zpátky. A teď už 24 hodin jen leží, občas nějaký vystrčí hlavu a zase zaleze. Zdá se mi, že vyměšují (kadí, dělají hovínka apod.) a produkují takový zvláštní bílý sekret... Přikádám foto. Žádnou drastickou chemii nemám, sice hnojíme, ale normálně. Je možné, že jsem nechal zemřít největší akvaristický plevel? Máte s tím někdo zkušenost? Dávám i foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 11:14 Muž visek [75] - Tetry
ted jsem byl ve dvou ani nahodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 23:44 R Muž ctibum [6870]
Ještě jedna... Několikrát jsem jich pár vysomroval v Pet Center. V nádrži s kytkama jich měli nepočítaně a když byla slečna normální, tak mi vždycky pár nalovila a přihodila i škatulku s desinfekcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:26 Muž Budik77 [7]
Já musím okružáky chovat zvlášť, používám k tomu 30l vytíračku. :) Do akva je hodím sem tam hrst a za den dva nenajdu ani jednoho. :) No jo no mřenky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 19:10 Maq
Ke mně se dostali okružáci a levatky s rostlinami od Aqua-Daho. Nákup rostlin je myslím nejběžnější postup, jak si je pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 15:43 sachlj
Když si vzpomenu jak jsem bojoval s přemnoženými okružáky a levatkami tak je mi ta vzpomínka k smíchu. Co bych teď dal (obrazně) za kelímek na kafe plný okružáků? Asi by neměli moc dlouhý život ale k tomu v přírodě slouží, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2017 21:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Urtman
Přestal jsem okružáky a levatky rozmačkávat jako žrádlo, protože mám pocit, že jich nemám dost :).
K překrmování. Myslím, že závisí i na tom, čím kdo krmí. Možná, že speciálně akvária, kde se překrmuje sušeným žrádlem, zažívají šneččí kalamity. Já krmím sušeným žrádlem tak, že skoro nic neklesne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 09:39 JoKa Re: sivon
Neumíme překrmovat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 20:52 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Urtman
Taky nechápu, musím je množit v lahvi na okně, v akváriu nemám šanci.

Asi málo krmíme ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 18:30 JoKa Re: JirkaŠčobák
Potvrzuji, také mám podobnou zkušenost...

Jak to ti, kteří si stěžují na přemnožení, dělají?? Já jich mám pořád málo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 13:40 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: JirkaŠčobák
mám stejnou zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 13:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DavFM
DavFM napsal: Mi se zda, ze okruzaci maji nejakou samoregulacni schopnost, neco jako gupky. Jakmile je tam dost dospelych, tak se uz pak moc nemnozi. Ale kdyz hodim 3-4 kousky treba do nejake vytiracky, okamzite je tam spousta fleku s vajickama.

Myslím, že by to tak i mohlo být. Ve váze, kde jich byla hromada, se nemnožili, ale jak jsem dal část z nich jinam, objevili se malí šnečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 12:06 Bacoun Re: visek
Já když vidím,že populace začne skomírat,tak vložím list mandlovníku.Nevím jak jiní,ale ti moji ho milují a tak cca.do týdne z listu nic nezůstane a okružáci se rozmnoží.Těch způsobů je asi víc.Toto je jen jedna z možností.
PS:Ono na tom listu se rády přiživují i piskořky.(když je položen na dně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 05:50 Muž visek [75] - TetryRe: JirkaŠčobák
denne davam okurku nebo jinou zeleninu plus zelene tablety pro anciky .vecer jsem 1 zahledl ja koreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2017 03:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: visek
Staré listy nenecháš v akváru rozložit, ale vybíráš je, že ano? Okružáci je žerou.
Možná se nemnoží, protože nemají podmínky. Nech rozkládat alespoň nějaké staré listy a přikrm je. Zelená tabletka pro sumečky. Pokud jim ji ryby sežerou, granule pro somáky degu (vyber zelené). Nebo spařenou kopřivu. Nebo vylouhované čajové lístky - ty moji okružáci milují rybicky.net/fotogalerie.php… . Mrkev taky není zlá, ale po té nejdou zdaleka tolik jako po předešlém uvedeném. Možná paprika (po pár sekundách v mikrovlnce). Zelenina obecně.
Prostě je opatrně mírně přikrm a možná se jim začne líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 17:24 Muž visek [75] - Tetry
proc se mi nemnozi okruzaci?pritom nemam zadne dravce, max.akary hnede velikust 3-4 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2017 21:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Mi se zda, ze okruzaci maji nejakou samoregulacni schopnost, neco jako gupky. Jakmile je tam dost dospelych, tak se uz pak moc nemnozi. Ale kdyz hodim 3-4 kousky treba do nejake vytiracky, okamzite je tam spousta fleku s vajickama.
Ale i tak jich byva dost,ne ze ne.Na druhou stranu, neznam uzitecnejsiho zivocicha v akva nez okruzaka. A takovy 2cm velky okruzak je i pekny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 21:25 laKatos Re: Malapa
mrenka nadherna....... to je predator pro okruzaky..... a bestialni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2017 20:48 R Muž romant [27982] Re: Malapa
Tak podle mě je pitomost se snažit vyhlazovat dělnickou třídu, jakou bezesporu okružáci jsou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 19:07 Muž Malapa [494] - Afrika – je to těžký
Zlikvidovat okružáky je nadlidský výkon. Mě se je podařilo vyhubit jen kombinací opravdu hladových ryb (tlamovců) a omezením krmení. Na okružáky nesmí zbýt žádná potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:53 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: afc1886
To taky ale v té 50tce je jen jeden anubias a valisnery, vše běžně prosperující. Jako amatérovi se mi potvrdilo, i potom po nasazení potěru, jací to jsou v případě úhynu čehokoliv skvělí čističi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Petan26
Nebo se živí odumírajícími rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 16:39 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: sivon
jo děkuji za odpověď, chvíli jsem zkoušel chemii od Tetry, která je proti Ruduše poměrně učiná a tak tam bude asi i souvislost s tím mírným úhynem plžů, žrádlem to nebude, toho bylo ještě nedávno nadbytek a jak je to tím věkem?
Jinak můj osobní poznatek co se týká šneků a jejich množení vs zbytky potravy v akvariu je ten, že množství zbytků příliš neovlivňuje množení šneků, poněvadž v odchovné 50tce, jsem vysadil pár šneků, kteří se množí i bez ryb-krmiva :-) přijde mi, že když nic nemají, požírají se mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 23:40 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Petan26
Záleží na tom, jak bojuješ s ruduchou. Pokud také omezením krmení ryb, pak na plže asi nezbývá moc žrádla a může to být příčinou úhynů. Pokud chemií, je to zcela jasné. Plži jsou na ni citlivější než ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 21:01 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Jaké délky života a velikosti se mohou tito živočichové dožít, mám pár původních, které jsem sadil přesně před rokem při zakládání, budou mít pomalu ke 2 cm, někteří záhadně umírají (možná pokusy boje s ruduchou, nevím?) nevím proč, děkuji za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:43 R Muž ctibum [6870] Re: Paul
V "61" mi svině betta sežrala asi 30ks populaci, ale ve "21" a "200" se mi vesele množí, takže, jestli to nechceš na žrádlo pro bettu, tak ti můžu 5-10ks dorostu nachytat...
Zn. Praha 9 - Balabenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:56 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Paul
Na szazu akvaristů, je to každý měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 10:16 Muž Paul [2] - Asie – Okružák kanadský
Ahoj, chci se zeptat, kde v Praze můžu sehnat okružáka kanadského? Nikde jsem na něj nenarazil.. a když jo, tak nebyl na prodej. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 08:51 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: DaveLister
no tak odpad z rostlin a řásy tam asi máš ne takže aspon, tit to vyluxujou.už jsem v akvárku našel pár fakt luxusních kousků, krásné ulity a přes 1cm velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 15:43 Muž DaveLister [478] Re: Sitius
já zatím nekrmím vůbec, nemám tam ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:27 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: DaveLister
jo přesně to dělaj i mě :d ale omezil jsem maličko krmení a zlepšilo se to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:17 Muž DaveLister [478] Re: Sitius
Jo tví okružáci jsou velice plodní, už mám plné akvárium vajíček a furt po sobě lezou smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 11:06 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Petan26
Je to hermafrodit a klade vajíčka v oválných snůškách kamkoliv v akváriu - mě tak po 14 dnech začali :-D a je to fičák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2016 21:11 Muž Mislow [304] Re: Petan26
Ahoj, pokud jsou 1 cm, tak pohlavne dospeli uz budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 19:43 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Množení
Mám v akva dva okružáky, někdy jim trvá i týden než na sebe narazí :) pak se ocucávají půl dne, pak se odloučí, nebo spíš je rozdělí zvědavé ryby, potom se plžíci zase týden hledají... mám je chvíli mají kolem 1 cm v průměru, zajímá mě, kdy pohlavně dospívají...děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:00 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: sivon
jop přesně takové tam někdy mám, všechny barvičky a velikosti :-D nejhezčí jsou ty flekaté a nebo hnědé, kdyby měl někdo zájem :-D daruji sklenici co jsem vybral z akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 06:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Já se teď věnuji čištění chovu okružáků modrých jak blankytná obloha bez mráčku... Tak modré jsem míval ampulárie, když se ještě daly vyvážet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2016 22:52 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Urtman
Opravdu se nerozpadají, jsou jen tak vyšlechtěni - ulita vypadá jako skleněná, nemá vůbec žádný pigment, někdy jsou bílí s červenou nohou, pokud mají nohu tmavou, jsou do modra.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Poškozená ulita vypadá jinak - ti dva okružáci vlevo a vpravo vedle kamenu. Tady jsou vidět různé barevné varianty:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 21:53 Muž TRULY [164] Re: Urtman
ale kdeže, toto žije až až :-D som to dovliekol na rastline jednej :) o chvilu budu ako taniere velke :-D
Mam tam 3 farby, hnede, take do červena a tieto ružove lentilkove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:26 JoKa Re: Mislow
Ty vypadají trochu jinak... Tedy aspoň u mě... ;-) Nicméně nevylučuji rozhodně, že to je něco šlechtěného, ale fakt spíš vypadají, že se jim ta ulita rozpadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2016 20:07 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Ahoj, cerveni okruzaci, mam je, nekdo rikal ze jsou to albini, mnozi se a potomstvo je taky cerveny, ulita se nerozpada, naky slechteny linie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:52 JoKa Re: TRULY
To bude zřejmě rozpadlá, nebo rozpadající se ulita... Způsobená nedostatkem vápníku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 17:36 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku nejak sa mi v akva potuluju kadejake farby :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 09:39 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Turbínka
díky, koukal jsem že těch snůšek tam mám víc, takže je vidět že se jim daří :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:32 Žena Turbínka [2558] Re: Sitius
Když to hodně zvětším, tak ten slizovitý obal i vidím. Jen fotky jsou hodně nekvalitní a vypadá to spíš na vajíčka vetřelce, ale je to okružák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 17:24 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: afc1886
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 17:20 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: afc1886
lepsi fotka moc nepomuze podle me je to presne jak tady par vajicek v gelovom pouzdre prilepene na prednim skle ale zkusim vyfotit lepe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 17:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Sitius
Bez lepší fotky těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 16:30 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Turbínka
Tak kdyby někdo věděl, dejte vědět :-D mám tam jen ancistruse, pancéřníčky a okružáky :-D a ted asi mi tam ještě začala plavat nejaci korýši.
PS:krmim jen suchym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 12:33 Žena Turbínka [2558] Re: Sitius
Neřekla bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 09:24 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – vajíčka okružáka?
Fotka k příspěvku dotaz, jsou tohle vajíčka okružáka? rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2016 21:01 Žena Mesala [22] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Ti z akvária neutíkají. :-)

Takže nemusím plašit, že ráno přijdu a nebudou v akva? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mesala
Ti z akvária neutíkají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:39 Žena Mesala [22] – Vylezou?
Ahoj, mám takový hloupý dotaz, vylezou mi okružáci z plastové nádrže když tam nemám víko? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 23:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MěchýřovkaV
Zkus je trochu přikrmit. Nejlepší zkušenost mám v tomhle směru s tabletami pro ryby dna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2016 21:12 Žena sivon [1694] - PlžiRe: MěchýřovkaV
Pokud přirozeně ubývají "věkem" a množí se velmi pomalu, pak to tím nedostatkem potravy snadno může být, mám tytéž zkušenosti. Pokud by mizeli náhle, pak by to ukazovalo na nějaký problém v akváriu. Ale myslím, že krevetky by měly problém dřív, než okružáci.

Pokud je chceš rozmnožit, stačí 5 l zavařovačka na okně s trochou písku a pár rostlinkami - jen je musíš řádně (ale přiměřeně) krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MěchýřovkaV
Pokud se ti chcípají okružáci je něco v akváriu hodně špatně. Že by měli málo potravy, tak tím to asi nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:39 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Jak nejrychleji rozmnožit okružáky?
Jak nejrychleji rozmnožit okružáky? Jsou v akvárku 54 l s mnoha krevetkami, plno rostlinek. Počet okružáků bohužel ubývá, jestli mají málo potravy a krevetky jim vše sežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 08:46 Muž TRULY [164] Re: sivon
oka vdaka, odsledujem dam vediet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2015 23:41 Žena sivon [1694] - PlžiRe: TRULY
Ti malí opravdu nejsou dlouho vidět. Po vylíhnutí si je v normálním akváriu snadno spleteš se zrnky písku.

Zkus, pokud můžeš, trochu omezit krmení ve velkém akváriu, pokud na ty okružáky nebude zbývat krmení, nebudou se množit. Je to proces pomalý, ale funguje.
Ale zdravé rostliny opravdu nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 23:24 Muž TRULY [164] Re: sivon
dal som ich prec lebo to uz bolo neunosne. Vylovil som zo 120l akva cca 150ks 3-6mm okruzakov a to uz zere skoro vsetko. Cast som predal. Nechcem ich splachnut tak.. Menim im vodu raz tyzdenne a krmim vlockovym. Len ma zaujima ci sa to liahne vi nie. Akva je cele posiate vajickami ale drobce nikde nijake a zatial sa mnozia zvysme zase v 120l. Cisto len ore zaujimavost ma to zaujima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2015 22:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: TRULY
Odstěhoval jsi okružáky, aby ti nežrali rostliny?? coze
Zdravé rostliny nežerou, jen likvidují ty, které by stejně uhnily v důsledku buď přirozeného odumírání listů, či "přelistování" při přechodu na submerzní formu. Také dorazí ty načaté od ryb (nejčastěji krunýřovců) - v podstatě jen uklízejí "bordel".
Je fajn, že jsi je rovnou nespláchl do záchodu a vyčlenil jim miníčko (a - jestli jsem to pochopila správně - část daroval).

Množit se ti budou, dokud budou mít co žrát. Můžeš jim tam dát kus spařené zeleniny, vločkové krmivo. Pokud chceš, aby ti prosperovali, musíš se k nim chovat jako k rybám - občasná výměna vody a trochu "přirozené" prostředí - dno, kytky. Mám je na okně v zavařovačce bez filtru a umělého osvětlení takto již několik let a vesele se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 18:45 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak ja tam na dne nic nemam len hole sklo. Mam dat nieco na spodok aby sa im lepsie zrala potrava? Tie ikry tam mam uz mesiac a nejak som nepostrehol aby sa nieco vyliahlo. Dneska pri odkaleni som nasiel nejake fakt mozno polmilmetrove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 15:19 JoKa Re: TRULY
Sežerou cokoli co se sežrat dá a chvíli trvá, než dorostou že je uvidíš. A čím jsou menší, tím lépe se schovávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 14:46 Muž TRULY [164]
čaute chcem sa spýtať jednu vec. Presťahoval som slimákov okružákov z velkeho akva do 12 litroveho aby mi nežrali rasliny, nerobili bordel + som polovicu predal.

Mám ich teraz cca 50ks v akva 12 l. Bez ohrievača, bez kyslíka (izbova teplota).
SLimáky žiju, sem tam jeden ubudne. SLedujem pri odkalovaní že nakladli len na prednej strane toho maleho akva asi 50 znášok (dokopy možno aj cez 100) aj v obale vidno male vajíčka cca po 10-15ks, ale nič nevidím v akva. Teda žiadne male slimáky. Nejdem ich množiť len ma to fakt zaujíma, prečo sa neliahnu resp. aka je doba liahnutia z ikier. Myslíte že tie minislimáky poodkalujem z dna ked stahujem vodu?
+ čo dávať žrať slimákom, teda všetkým aj malým či velkým?? vločkova strava stači?

vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2015 22:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
čím víc vody, tím míň vzduchu = méně kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:06 Muž TRULY [164] Re: grunda
jasne chaowm ale aj napriek tomu ma zaujima ze lreco sato takto robi? preco sa dava take minimum vody? a oreco je vascsie mnozstvo horsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 20:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
místo vody nacpi do petky igelit (nebo mikrotenový sáček), vody dej tak 0,5 deci a pošli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 19:03 Muž TRULY [164] Re: ludvik
no to hej, ale dnes idem na sluzobku a neccem to nehat na manzelku. Moj sposob je zly? Koli comu? vdaka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 17:25 Muž ludvik [1082] Re: TRULY
Jestli to budeš posílat poštou, tak tam ti tu obálku prodají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 16:56 Muž TRULY [164] Re: romant
zial bublinkvu enam. Dal som ich do 0.7 pet flase. Do polovice som dal vodu a natlacim som do vnutra igelitku aby nehrkali a nepolamali sa o seba. Moze byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 12:20 R Muž romant [27982] Re: TRULY
Bublinková obálka, jenom vlhko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:58 Muž TRULY [164]
AHOJTe, má dotaz.
Potrebujem poslať poštou cca 120ks okružáka čínskeho. Lenže neviem ako.
Mohol by som tých 120ks strednej veľkosti, napchať do 0.5l plastvej fľaše od bonaqui, dať do nej cca polovicu vody? Vydržia to 30 hodin? nemáte niekto radu, skusenosť? surne, dakujem

120ks
0.5l pet fľaša
0.25dl vody
30h od doručenia po prevzatie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 23:08 Muž Mislow [304] Re: afc1886
Ahoj, tak otazka je jak dlouho je mas, oni nejsou zas takovi rychlici, co se tyce rustu, i pokud se jedna o okruzaky a zalezi na dostatku potravy, kdyz je ji dost, tak rostou rychlejc a taky se vic mnozej (a to ani nemusi byt jeste tak velci). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 22:13 JoKa Re: afc1886
Možná tím, že nemáš jenom okružáky, ti prťaví nejsou okružáci, ale kružníci. Jenom spekuluji (bez fotky těžko), jsou jim dost podobní, jenom jsou placatí. Mrkni na ně do atlasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 21:26 R Muž afc1886 [14655]
Mám 2 akvária,a v obou okružáky z jedné darované rostliny,ale v nádrži afc jsou strašně malí a v druhé,kterou dost zanedbavam ,protože jí co nevidět budu předělávat se pár šnečku aspoň trochu zvětšilo.Čím to je,že moc nerostou? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 15:52 Žena markiz [33]
zdravim, jen bych se chtela zeptat jak dlouho asi (nejdyl) trva promena z vajec na viditelnyho okruzaka :-D porad cekam a porad nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 09:36 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
Joo v noci jsem našel další 4 a ráno 2, takže populace je snad zachráněna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 23:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Zab01
Stačí velká láhev od okurek, trochu písku, nějaké přebytečné kvítí. Mám takto na okně už několik let odchovnu okružáků a levatek (i nějaká piskořka by se tam při troše snahy našla). Občas okurka, spařené kopřivy či salát a když přihodíš trochu krmení pro ryby, budou se množit jako o život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 23:01 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
No vidíš. :-D Třeba ještě najdeš nějaké další. Jsem je mívala v bývalém betárku (6l brutto s blbým přístupem) postaveném na okně, občas jsem je trochu přikrmila a měli se tam fajn, akorát se moc nemnožili. Teď jsou v Budoucím krevetárku, krmím je denně a už mám spoustu malých. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Jojo už mám připravený takový válec, o něco větší jak lahev od okurek, jen s lepším přístupem :) .. dokonce i nějaký zbytek substrátu jsem našel, tak to pomalu plním vodou z akva a vybírám zatím šípatky nějaké co tam půjdou, těm by nižší teplota nemusela vůbec vadit a pro mě jsou už přesně jak píšeš ty, jako plevel :-D snad teda najdu ještě nějakého šneka, zatím vidím jednoho takového mrzáka, nebo spíše veterána :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
To je. :-D Moje betta preferuje levatky, v důsledku čehož mi v akvárku zbyly asi 4 kusy, které unikly jen proto, že se jí nevejdou do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:18 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Já je dřív měl u krevet, kde jich bylo desítky no, takže mě ani nenapadlo, že když to zruším tak jich bude najendou nedostatek :-D .. zkusím tedy založit nějaké mini zvlášť :) pokud vůbec najdu ještě něco co bych do něj moh dát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:11 R Muž romant [27982] Re: Kaira
Takže klasika, všichni mají tu svojí oblíbenou "šnekolovku" a když se to sejde, tak to je potom fičák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2014 19:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
To bys koukal, co dokáže jedna betta a čtyři čichavci. Šneci jsou u mne ohrožený druh, musím si je pěstovat vedle. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:58 R Muž romant [27982] Re: Zab01
Mě skaláry loví vždycky dříve okružáky, takže jich je trvalý nedostatek a lehký přebytek levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:53 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Aj, tak to mě asi nenapadlo, protože jsem je v akci nikdy neviděl :) natož že by to stíhali redukovat na tak nízký počet :) .. ta betta i kdyby, tak snad by sama nezvládla vyčistit celé akvárko v takovém porostu a hlavně v dolních patrech :) .. a nějaký teda nápad na jiného "uklízeče" :-D .. levatky by měly asi stejný osud předpokládám. Nějaký jiný druh piskořky (než je věžovitá). Nechtějí se mi sem dávat ampulárie nebo jiní větší šneci, kterým by mohly zachutnat echinodory. Jinak děkuji romante za rychlé odpovědi na veškeré mé příspěvky :-D .. a druhé díky pro všechny ostatní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:42 R Muž romant [27982] Re: Zab01
Skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:41 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
Co třeba betta? Ta moje je zdatný lovec šneků. Taky chutnají čichavcům a vajíčka určitě žerou skoro všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:33 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – ?
Zdravím, mám takový problém s okružáky.. nee nepřemnožili se mi, spíše naopak. V mém akváriu se jim prostě nedaří, voda je v pořádku, problém je někde v akva a můj tip je, že je něco žere. největším favoritem jsou peřovci, které mám 2, ale je mi jich líto někomu darovat, jsou to takový mírumilovní hoši k ostatním obyvatelům. Nicméně myslíte si že to můžou být oni? Okružáků tam pár je, ale opravdu jen pár, spíše střední velikosti, velkých jsem si nedávno vypěstoval cca 20 v druhém akva, které jsem už zrušil a není tam snad ani jeden, ani žádné malé tam nemám i když občas narazím na vajíčka. Piskořky se mi zdá že celkem prosperují, i když že nějaká ulita se občas najde. Neritiny jsou také v pořádku. To že by je žrali skaláři nebo jiné cichlidy či razbory s pancéřníčkama se mi nějak nezamlouvá X-) někdo nějaký tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:05 amrtin Re: sivon
No,je pravda,že je spíš shánim od jiných,než aby se mi množili :-| ,naštěstí to ale není tragické pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 09:28 Žena sivon [1694] - PlžiRe: amrtin
Akorát těm okružákům se to asi moc líbit nebude. Pokud máte u vás měkkou vodu, začnou se ty potvůrky rozpouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:22 amrtin Re: Aforte
Tak ryby si nestěžujou a krevetky vypadaj pořád stejně.Takže to ničemu nevadí,pH kleslo o jednu desetinu na 6,7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Spíš co tomu řeknou ryby/krevetky :-D :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:55 amrtin Re: Sid
No jo,já vím,mám a čekám co tomu řeknou rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amrtin
Hlavně máte v akva dost CO2... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:23 amrtin Re: vaaclav
No jo,to bude asi ono,já tam toho právě trochu mám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 15:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Občas se tam dělá pěna nebo povlak, tak mu to asi chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:04 amrtin Re: MonterMonty
To jo,ale proč probůh do DC? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
mě ti blbouni lezou i do výtoku u filtru tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:08 amrtin – okružák v dc... :-o
Fotka k příspěvku Už jste někdy viděli tohle? :-D coze A on si tam přímo lebedí :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:48 R Muž romant [27982] Re: amrtin
Tak já, jak se sem tam přichomejtnu k nějakýmu "udržovanýmu" akváriu, tak právě tuto situaci znám velmi důvěrně a postupuji dle výše mnou popsaného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:45 amrtin Re: romant
Tak tuhle sitaci neznám...to taky je možný?(myslim potřeba redukovat šneky) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:14 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Zajímalo by mě, jak si představuješ nepřekrmování filtru. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:05 R Muž romant [27982] Re: amrtin
Tak já když už opravdu potřebuju redukovat okružáky, tak zintenzivním odkalování a více sbírám rostlinný zbytky z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:03 amrtin Re: Aforte
Svatá pravda,velebnosti :-D,to já tvrdim taky,ale občas se holt nezadaří a pak je to jedna z možností bezbolestně řešit následek.Já taky shánim okružáky kde můžu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:58 Muž Aforte [533] - Rostliny
Pokud se nepřekrmuje, tak není helenek potřeba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:55 amrtin Re: zvedavka
Aha ne :-D ,tak nějakou pořiď,když budeš mít štěstí,dá ti jich pár někdo i zadarmo,dokážou se množit jak ti okružáci(prý,já je mám po jedný a tak maj smůlu :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:49 zvedavka Re: amrtin
Helenku mi před pár měsíci přítel spláchnul,
že nebude potřeba .. pivo
Myslím, že už změnil názor, Helenek je občas třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:45 amrtin Re: zvedavka
A co takhle helenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:45 R Muž romant [27982] Re: zvedavka
Když už chceš sem tam skalárám přilepšit, tak jim ty šneky rozmáčkni a uvidíš ten fičák. Ale na slovním spojení "sem tam" bych si dovolil trvat, přecijenom je to dělnická třída, tak ať se jich nezbavuješ zbytečně moc. ;-)
Edit: Vidím že i Honza o tomtéž píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:41 zvedavka Re: Honza
O víkendu jsme čistili filtr, tak nějak jsme tušili, že tam bude našnekováno, ale stejně -nestačili jsme se (po pár týdnech používání filtru) nad množstvím ulitek divit.. A skaláry nám šneky bohužel nezobou. A ramkám, které by je zobat mohly, se u nás nedaří, moc tvrdá voda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:09 Honza
Mě malé okružáky perfektně žerou skaláry. A ty velké jak je v akva seberu, tak jim je rovnou v ruce rozmáčknu a skaláry mě je zobou z ruky. Jinak jich je vždy kvanta ve filtru - já mám ten od Eheimu (typ 2213), čistím ho jednou za 5 měsíců a je jich tam fakt dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:47 Javiki
Se sběrem okružáků mám zkušenost bohatou a doufám, že už se tím nebudu muset zatěžovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:15 Peper – ...
A to jsem je opravdu každý den sbíral několik týdnu, ale marně, nepracoval jsem celý den jako Závojnatky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:55 Peper – přemnožení šneci
Zdravím, já jsem kupoval Clea Heleny, ale moc nezabraly, asi velké akva. Nedávno jsem pořizoval Závojnatky a ptal jsem se v tom zooshopu co na šneky. Vybrali jsme Mřenku Pakistánskou. Rybky šup do mého akva a 2.den po šnekách do jednoho, ale díky Závojnatkám :-D
Takže na okružáky(malé šneky)Závojnatku za 70kč a pak jí můžete darovat....p.s.POKUD VÁS NEDOSTANOU JAKO MĚ!! :-DDDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:52 Muž patamatix [408]
Okružáku bych se nebál,když se my začaly hojně množit,tak jsem je jen ručně sbíral a za tři týdny byl pokoj,ale ani nemohu říct,že by i v tom větším množství napáchaly nějaké viditelné škody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jak tady již zaznělo, přinesení několika okružáků (nebo vajíček) na kytce není žádná tragedie. Jestli jsou v nádrži ty správné podmínky, nerozmnoží se do monstrózní populace a v malém počtu jsou to moc užiteční pomocníci. Takže problém musel být již před okružáky a jejich přemnožení na něj jen "posvítilo."

Jestli jde o akvarijní set, může být problém právě v tom filtru, který v těchto sestavách bývá často nedostatečný. Jestli se třeba biologický odpad usazuje ve filtru, protože tento má malý objem filtrační hmoty, bude to časem pro plže jako nekonečný švédský stůl zdarma. Nastěhují se tam a budou se tam množit. Zkus v příslušném vlákně (tady by to už asi bylo mimo téma) opsat, jak ten filtr vypadá a jak je velký, určitě Ti někdo, kdo se s ním setkal, řekne, jestli je dostačující pro stávající osádku a jestli je případný problém jinde, nebo jestli je potřeba ten filtr nějak řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:07 Javiki
Filtr? To Ti nepovím.., můžu napsat akorát, jak vypadá. To akva byl dárek pro manžela se vším všudy, kdybychom jej kupovali, věděla bych. Ale, asi takto, vše bylo ok do doby, než jsme pořídili kytku, kterou manžel chtěl, ale s ní jsme nejspíš pořídili i ty okružáky.., před tím jsme je neměli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
OT: Ano, omlouvám se. "Odejité". Čeština mi pořád dělá značné potíže, obzvlášť když se snažím říct něco trochu zábavněji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:29 amrtin Re: michalt
Říká se "odejité",né "odejdené" smich .Ale vážně:já,když jem otevřel ext. filtr,bylo na dně mraky mrtvých ale i živých kružníků,ale okružák žádný a několik živých a jedna mrtvá krevetka.A to mám na sání"předfiltr".A s výběrem správného filtru nemohu než vřele souhlasit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
To je krok správným směrem.

Pak, až budou mřenky "odejdené," zkus třeba do příslušného vlákna napsat, jaký máš v tom akváriu filtr. Ti dva dospělí ancáci, páví oka a všechna omladina můžou taky přispívat k nevhodným podmínkám v nádrži. Jsou to zdatní producenti organického odpadu. Nemám na to zcela odhad (s takovouto kombinací nemám v takové nádrži žádnou zkušenost), ale podle údajů v atlasu by to v nádrži s Tvým objemem mohlo v uvedených počtech fungovat (snad se vyjádří někdo se zkušeností). Jen by to asi chtělo správně dimenzovaný a spolehlivý filtr. Když jsi psala, že se okružáci dokážou usídlit dokonce i v něm, vzbuzuje to podezření, jestli je s ním všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 17:48 Javiki
Mřenky jsme pořídili za účelem likvidace okružáků, tak to opravdu je. Přiznám se, že výroku, že když budou v menším akva, že akorát tolik nevyrostou, resp., že zůstanou, jak jsou jsem příliš nevěřila (beru to podle sebe, taky jsem nevyrostla podle velikosti bytu) smich , takže holky půjdou k bratrancovi, to už jsme se domluvili. Akorát jsme je nemuseli kupovat, kdybychom to věděli, že je bratranec má,- no nic, bude jich mít více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
No jo, máš pravdu v tom, že každá ryba (i v rámci druhu) má jinou "osobnost" a spolubydlící může snášet líp než je obecně zažito. Někdy je ta hrana, při které se v akváriu něco zásadního sesype, trochu dál, někdy je trochu blíž, než říkají atlasy. Ale někde je. Já osobně v těch "abnormalitách" a v hledání hrany velkou zálibu nemám.

Nevhodná osádka se nemusí nutně projevovat jen viditelnými fyzickými útoky. Může se projevovat například tím, že rybky budou nemocné častěji, než by byly ve vhodném prostředí nebo kratším životem. Může se to taky projevit "bezdůvodnými" zákaly, přemnožením plžů, zanášením filtru, nutností příliš často odkalovat, řasami, atd. Tyto stránky jsou plné problémů, které nemají žádný přímočarý důvod, ale náprava osádky je vyřešila stejně nepochopitelně, jak nepochopitelný byl původní problém. To je ten věčný problém s tím, kterou zkušenost lze přenést a platí všude a kterou už ne.

Nakonec, kdyby akvárium se současnou osádkou fungovalo tak, jak má a kdyby byl problém s okružáky tak triviální, zřejmě by tahle debata vůbec nevznikla. Ať se daří pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 10:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
O tom růstu ten akvarista kecal. Je to nesmysl. Prostě ti vyrostou do megavelikosti. Takže by bylo OK se rovnou domluvit s bratrancem, jestli by je všechny čtyři ubytoval. Tam by jim bylo dobře. Mřenky jsou sice krásné, ale okružáky zlikvidují všechny, což je škoda. Kdysi jsem dostala stejný nápad a mřenky jsem si pořídila (už nevím jaké to byly, ale byl to nějaký menší druh). Totálně mi zlikvidovaly šneky. A vzhledem k tomu, že šneky považuju za kámoše a hodně prospěšná zvířátka, tak mřenky a jim podobní strávníci mi do AQ už nesmějí.
EDIT: "No, ono s tím - hodí, či nehodí je to taky takové..." - Není to "takové". To je základ vědět, co si můžeš do AQ dát a s čím to kombinovat. Prostě nejdříve sbírat informace a pak teprve nakupovat. Tím se vyvaruješ pěkných seků a ušetříš dost peněz, ale hlavně ta zvířata budou žít a ne živořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 09:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
nebyly požizované v prodejně, ale u akvaristy, který jednoznačně řekl, že mohou být v takovém akva, akorát nevyrostou tak, jak by dorostly ve větším
jednoznačnej trouba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:17 Javiki
A ještě pro zajímavost, to jsem se ale fakt smála... . Byli jsme včera na kafi u mého bratrance, rybičky měl už jako malý kluk a nic se nezměnilo, akorát rozměry nádrží. Takže místo 40 litrů má 400. Tak proč mít pět 40 litrových, když může mít šest 300 litrových, že.. - když bydlí sám. A jak tak koukám, taky parmičky a taky mřenky nádherné. Respektive zbylé 2 parmičky se přidávaly ke mřenkám. Asi je považovaly za "kámošky", kvůli těm pruhům, takže v takové té schovávačce bylo šest mřenek a dvě parmy čtyřpruhé a celkově, - pospolu, prostě kamarádky - plaché rybky s bláznivými dohromady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:05 Javiki
No, ono s tím - hodí, či nehodí je to taky takové...., ze začátku jsme měli co by do počtu vyváženého akva neonky a dania pruhované, přičem jsme přinesli domů ještě 2 parmy čtyřpruhé. Bylo nám řečeno - potěš koště... . Ty parmy, ty jim dají. Houbeles. Parmičky ničehož si nevšímaje plavaly spolu svorně, rostly a nevšímaly si ani nejmenších pavích oček. Prostě neonky v davu, parmy při sobě a dánia jim to pískaly... asi tak, prostě abnormálie se dějí a dít budou. Parmičky měl můj muž kdysi společně se skalárama, nechala jsem se přemluvit a pořídili jsme je. Se strachem, co se bude dít, až se "otrkají" jsem očekávala útoky.., a nic, žádné nenastaly. Tím nechci samozřejmě nechci říct, že si k nim pořídíme bojovnice pestré. A co se týče mřenek..., nebyly požizované v prodejně, ale u akvaristy, který jednoznačně řekl, že mohou být v takovém akva, akorát nevyrostou tak, jak by dorostly ve větším, ale je pravda, koupené za účelem likvidace okružáků, což se jim dařilo, ovšem okružáků bylo již moc, proto tedy to vyčištění akva.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 23:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Urtman
Aha, to mi nenapadlo :-D. Ty mřenky se o ně asi postarají. Ale stejně, s touto osádkou se dají problémy očekávat každou chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:19 JoKa Re: Javiki
A další týden zmizí úplně... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:13 Javiki
A ještě - naopak, po týdnu se počet okružáků rapidně snížil, co tam byly mřenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:25 Javiki
pavích oček je tam i s miminkama 10, ancitrusové 2 a tři maličký, a mřenky 4 (ty jsou tam druhý týden)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 17:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
A kolik je tam těch pávích ok, kolik ancáků a kolik těch mřenek?

Jak píše Jája, ty mřenky tam vůbec nepatří. Ty taky můžou (alespoň částečně) způsobovat problémy, které se projevují přemnožením okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2014 17:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
Tak jestli jsi koupila konkrétně tyto "rybičky" rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna , tak být tebou je daruju nebo vrátím. 120l je pro ně doslova plivátko. To takového AQ vůbec nepatří. Jsou to poměrně velké ryby, takže i ta doporučovaná minimální velikost 200l je málo, zvlášť, když jich je potřeba chovat víc - jsou to hejnové ryby. Řekla bych, že jsi je koupila jen pro to, že se ti líbí, ale nic sis o nich nezjistila dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:17 Javiki
asi 120l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:27 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
No vidíte. A já okružáky ne a ne sehnat. Našla jsem tu na forech už pár lidí z okolí,kteří si na ně stěžovali. Když jsem jim napsala,tak už skoro žádné nemají.
Každý se jich tak moc snaží zbavit,že mi připadá,že jsou skoro nesehnatelní :)
S kytkou si je z obchodu přinést nemohu,protože mám v akváriu jen axolotlíky a těm jsem koupila jen anubias....samozřejmě bez okružáka.
A když koukám po zverimexech,tak tam nikde žádné viditelné nemají :)
Takže mám u axíků jen piskořky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Javiki
Docela mne zarazila tato část tvého dotazu:
"Vše vypařit, kytky vyprat do posledního detailu, vypařit v několika kýblech štěrk... . "
Dokonaný návod na celkový kolaps akvária, zvláště, pokud to opakuješ častěji - viz: "přičemž jindy se objevily třeba až po 14 dnech".

Tady bych asi hledala základ problému - likvidace biologické rovnováhy akvária vydesinfikováním. Překrmení je pak jen hřebíčkem do rakve.

Vidím zde jedinou možnost - zcela přestat krmit ryby něčím jiným než okružáky.

Takhle zabiješ tři mouchy jednou ranou. Ryby budou vděčné za masíčko, budeš postupně redukovat počet okružáků a nepřekrmíš tak snadno, jako při sypání vloček.
p.s Také by mne zajímalo, kolik litrů akvárium má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:34 Žena Scilla [3] - Rostliny
Jedna rada co jsem tu vyčetla na fóru, moc se mi líbila, tak dávám dál.
Pořiď do AQ půlku kokosového ořechu - polož tak aby se tam malou škvírou dostali, nebo vyvrtej dirku a přiklop na dno(nebo mě stačil i kořen). Okružáci ti nalezou dovnitř a lze snadno bez námahy několik dní po sobě vybrat nežádoucí obyvatele... Mají rádi tmu a dřevo, mě na to stačilo při větší údržbě vyndat kořen z AQ a nechat ho chvilku "odstát" v kýblu, ani jsem nevěděla, že jich tam mám tolik. Od té doby jsem ráno na skle žádného neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
A jak je to AQ velké, když sis pořídila mřenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:32 Javiki
Foto nemůžu pořídit, nechala jsem foťák u tety 200km daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:31 Javiki
Jsou tam ancitrusy, paví oka, neonky obecné od samého začátku, teď ještě mřenky nádherné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2014 18:19 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jestli se opravdu těžce krmí do takové míry, až to kalí vodu, jsou okružáci tím menším problémem. Možná v tomto případě dokonce problémem vůbec nejsou, ale spíš svým rozmnožením vracejí biologickou rovnováhu blíž k normálu a konzumují to, co by v nádrži vůbec nemělo být.

Samozřejmě, bez bližších informací o nádrži a osádce se případný další zdroj problémů nedá vyloučit, je to jen takové hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:52 Javiki
Asi jsem špatně napsala svůj příspěvek, ta voda se začala kalit až po přemnožení okružáků, tudíž evidentním překrmováním rybek mým manželem, jinak ne, jinak se nekalí. Teď je akva vyčištěné a voda je jak ze studánky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:36 Muž patamatix [408] Re: michalt
Ano ta prezentace,bez toho je to hádání ano Není to tolik práce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 17:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Pořád mi není jasné, proč se ta voda tedy kalí. Co třeba zkusit několik dní nekrmit vůbec nic ničím? Bude se ta voda pořád kalit? Příčin může být hodně, líp by se hledaly na základě informací v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:10 Javiki
Tady, jak je vidět, někdo nepochopil nadsázku, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
Opravdu je to pro mne jeden jediný známý tvor, který přežije ve vodě o teplotě více, jak 90 stupňů!!!
Další ptákovina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
ale není normální jich jeden den iks vylovit a druhý den jich tam co do počtu mít ještě více, že?
Ano, to opravdu není normální. Je to nemožné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:49 Javiki
No, on ten problém s tou vodou není od začátku, sice máme akvárko od léta, ale dokud jsem krmila rybky já, tak se voda nekalila a bohatě stačila běžná údržba filtru. Jinak není tomu, že bych já, nebo manžel byli bez zkušeností s akváriem, manžel jako kluk akvárka měl, proto jsem neměla žádné pochybnosti, ovšem do doby, než jsem ho viděla krmit ryby. A okružácí? Jasně.., to byl výsledek a důsledek všeho. Voda se začala kalit až v době, kdy tam byly okružáci doslova přemnoženi. A ještě k okružákům: přinesli jsme si nějakého nejspíš s kytkou a pak už to jelo. Sice se množí rychle, to je pravda, ale není normální jich jeden den iks vylovit a druhý den jich tam co do počtu mít ještě více, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:45 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Dobře, překrmování je jedna věc. Je dobře, že o tom uvažuješ a hlídáš to. Ale proč se kalí ta voda? Až tolik snad nekrmíš. Asi bych hledal ještě jiný další problém. Zkus zřídit prezentaci nádrže s co nejvíc informacemi, určitě se na něco přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:35 Javiki
No, o tom překrmování jsme se tu již dohadovaly několikrát..., já se tím zaobírám, hledám, čtu, ale když něco řeknu, tak mne nejspíš nikdo neposlouchá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 19:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jestli je filtr plný okružáků a jestli se kalí voda, bude "přemnožení" spíš příznakem problému než problémem samotným. Proč se ta voda kalí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:17 Muž patamatix [408] Re: Javiki
Pokud je budeš krmit tak tam budou,nepřekrmuješ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:15 Javiki
Já jsem z okružáků na mrtvici, ruční sběr sice trochu pomůže, aby se regulovalo jejich množství, ale ty potvory jsou snad nevymítitelné. Někdo je v akva chce, ale já tedy ani náhodou. Dřív, nebo později se začne kalit voda, filtr plný okružáků (vyčistíte) a druhý den můžete znovu. Pořídili jsme rybky, které je sice baští, ale nestačily na ně i když po týdnu jich bylo okružáků vidět čím dál méně, ale stejně došlo k vyčištění celého akva. Vše vypařit, kytky vyprat do posledního detailu, vypařit v několika kýblech štěrk... . Po třech hodinách znovu sestavení akva vidím, jak si tam okružák leze..., přičemž jindy se objevily třeba až po 14 dnech. Opravdu je to pro mne jeden jediný známý tvor, který přežije ve vodě o teplotě více, jak 90 stupňů!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 20:27 hanzys Re: romant
Dobře o5 dám zase na tebe asi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 20:23 R Muž romant [27982] Re: hanzys
Jednoduše sem tam nějaký šneky rozmáčkni prstem vo sklo a je jedno jaký rybičky máš, smlsne si každá. ;-) Za další je někomu můžeš podarovat. Dej do akva kolečko okurky a za chvilku je obsypaný a sbíráš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 20:19 hanzys Re: romant
jojo jako makají pěkně akorát by se nemuseli tak množit :)Ale nějaký rybky jsou co si s pestří potravu né? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2013 20:14 R Muž romant [27982] Re: hanzys
Okružáci nejsou potvůrky, ale dělníci k nezaplacení. Lidi budou doporučovat šnekobijce šneky Heleny, ale já Ti doporučím nepřekrmovat ryby, udržovat dno občasným odkalením a bude to v lati. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 20:11 hanzys – Dotaz
Zdravím poradí mi někdo nějakou rybku do meho spol. akva co by pojídala ty malé potvůrky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:06 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Okružáci
Zdravím, není tady někdo kdo by mi mohl poslat několik kusů okružáků červené formy? Kdyžtak do zpráv a nějak se domluvíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 17:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
To nezáleží ani tak na velikosti akvárka, jako spíš na počtu šneků, pro které je tento "lék" (dá-li se to tak nazvat) určen. Myslím, že je reálné, že máš v akva kolem 100 šneků ... Dal bych raději menší kousky, třeba nějaký kostičky, nebo hroudy okolo 2 cm, na víc míst.
2 cm hroudy rozmístit po akvárku. Rozděl akva třeba na třetiny a do každý třetiny dej kousek sádry. 1 kousek dej třeba i tam, kde vidíš "nezdravé" šneky nejčastěji se pohybovat.

Ty hrudky můžou být i menší. Jde ale o jejich počet. Když hodíš kousíček (cca 1 cm) sádry do vody, tak ona se určitě trošku rozpadne a vytvoří ""kolečko"" rozdrobené sádry ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 16:40 Muž zordix [37]
Budu tam taky muset hodit trochu sádry. Všechno, kromě neritin má poškozenou ulitu. Nejvíce mne teda trápí piskořky. Levatky a okružáci jsou mi ukradený hmm
Nějaký tip, kolik dát sádry do mého akva? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:50 Žena Karnal [196] Re: dvorak
Díky za typ, sádra by mě tedy nenapadla, ale nějakou doma mám, takže určitě vyzkouším palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:18 Žena kahua [223] - Miniakvária
Protože mám taky měkkou vodu, tak to možná zkusím, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:16 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: kahua
Neřekl bych. Spíš naopak. Krevetky jednou za čas svlíkají svůj plášť (pro odborníky axuvie), která je zjednodušeně něco jako pro šneky ulita. I krevety potřebují něco, díky čemu dokáží vytvořit opět zdravý plášť. A to něco, je vápník, který získávají buď z potravy, nebo z "vody". Pokud je voda tvrdší, nebo je ve vodě nějaký vápník (Na).

Takže bych řekl, že to krevetkám nijak neublíží. Samozřejmě pokud se to přežene s dávkováním, tím myslím, že třeba do 20 l neptří kilo sádry :-D Ale když se dávkuje po malých kouscích a další kus se přidá po zužitkování předešlého, myslím, že to jen pomůže. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:08 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: dvorak
Nevadí to krevetám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:00 Muž dvorak [94] - Rostliny
Tak přesně takovýhle problém jsem kdysi taky měl. Nevím, čím to bylo způsobeno u mě, ale ve tvé tůňce je to celkem jasné. Příčinou špatného stavu ulit tvých plžů jen na 95% měkká voda a tudíž nedostatek vápníku ve vodě.
Radit ti, zvýšit tvrdost vody, je podle mě hloupost. Nač se zabývat složitými chemickými postupy ... ;)

Jednodušší bude poskytnout plžům vápník přirozenou cestou. Např. potravou. Je vhodné přidávat potravu s vysokým obsahem živočišných bílkovin. Všeobecnou a známou radou, je přidání do nádrže sépiovou kost, která je bohatým zdrojem vápníku. Plži na ni budou chodit a "seškrabávat" ji. Tím budou do svého těla získávat potřebný vápník pro zdravou ulitu. Mě osobně se sépiová kost moc neosvědčila. Ale zkusit to můžeš. Mě se to sice nepodařilo, ale najde se mnoho akvaristů, kterým sépiová kost zachránila šnečky. Já jsem třeba své šnečky zachránil sádrou.
Rozmíchal jsem si trochu sádry pro domácí účely - např. pro zadělání nepotřebné díry při vrtání. Hmotu jsem po různě velkých kusech naplácal na kus igelitu. Hromádky sádry jsem nechal zaschnout. Po zaschnutí šly krásně z igelitu odloupnout. Tyhle sádrové kousky jsem házel do akvária. Část se při vhození do akvária rozpustila a tím obohatila vodu o vápník. Část ale zůstala pohromadě na dně, kam na ní chodili okružáci, piskořky, ale i krevetky (i ty potřebují vápník pro tvorbu svého "pláště").
Asi po 14 dnech jsem evidoval zlepšení stavu ulit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 19:05 Žena Karnal [196] – Problém s ulitou okružáků
Fotka k příspěvku Zdravím vespolek,

mám problém s okružáky. V poslední době nemívají nejlepší stav ulity a poměrně často umírají. Nedávno jsem fotila a teprve na fotce jsem zjistila, jak v děsivém stavu mají ulitu.
Vodu máme tu nejměkčí pražskou, což je cca 3 uhličitanová a 7 celková tvrdost. Může to být tím?
Jinak krmím tabletami a granulemi pro krevety (tedy, krmím tím krevety a okružáci na to chodí taky), mají k dispozici listy dubu i mořského mandlovníku, olšové šišky i nějaké ty řasy. Ne všichni mají tu ulitu v takovémhle stavu, nicméně nějaké ty problémy má asi každý. Levatky a piskořky už taky jeví známky poškození, jen neritiny mají ulity čisté a bez poškození.

Co pro ně můžu teď udělat? Kopřivy zkusím najít, ale nevím jestli najdu čistý zdroj a jestli to moc pomůže. Mám přidat vápník? Sépiovou kost?
Předem děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 08:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LiborSprysl
V bytovkách je akútny nedostatok pôjdov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 05:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Tedy s kopřivou jsou praktičtější z hlediska prostorové a energetické náročnosti (místo v ledničce či mrazáku je potřebné pro jiné věci) snopy na půdě. Pak vezmete konvičku s horkou vodou a trochu spaříte a šup s tím do akvárka... smich Snopů se vejde na celou zimu v pohodě i na malou půdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 16:48 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
No jo, já jsem si neuvědomila, že ne každý má v lednici a v mrazáku zásoby. :-D Ale ještě neleží sníh, sem tam se nějaká najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 12:32 Muž dvorak [94] - Rostliny
Problém s těmi okružáky je téměř jistě v té měkké vodě. Také by bylo dobré začít dávat do akvária vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Obávám se, že s kopřivou už bude asi pozdě... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:18 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Beastie
Dej jim sépiovou kost, voda u vás je měkká. Řasu žerou jen když nemají něco lepšího.
Pokud chceš ty okružáčky podpořit, zkus jim přidat třeba spařenou kopřivu. Potřebují rozmanitou stravu.
Kvůli řase v každém případě najeď na univerzální léčbu akvárií = častější výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 18:24 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Zdravím, nedaří se u mě šnekům, a vzhledem k množství řasy co mám a chci aby likvidovali mě to trochu mrzí. Dno je poseto bílými prázdnými skořápkami od okrůžáků a jedné piskořky, živých okružáků je již asi jenom 5 a jsou strašně vybledlí. Čekala jsem, že budou jíst ostatní ulity šneků aby získali vápník, ale vypadá to na nezájem. Mám jim dát nějakou sépiovou kost, nebo přidat mořské mušle? Údržbuju pravidelně jednou za dva týdny, teď častěji, je tam habakuk řasy a šnekům se moc nedaří. Děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2012 15:35 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Yirka
Ten je můj, zakoupený nedávno na burze v Třeboni. Mladé ještě nemám i když se činí, takže na dotaz, jak budou vypadat další generace jsem neodpovídala.
Je to opravdu okružák Planorbella, nikoliv okružák ploský - ty má v akváriu jen pár lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 08:31 Muž Yirka [9118]
Díky oběma za osvětu
Vím, že ho někdo má i zde v prezentaci: rybicky.net/fotogalerie.php…
Přesto si myslím, že samostatným druhem není. Ale je to tak jak píše pacelbartek. Druhů planorbella je celá řada.
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 23:45 Žena ustavprochore [567] Re: Yirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 19:56 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Yirka
Nejedná se přímo o Planorbarius corneus, ale příbuzné Planorbarius duryi, nebo Planorbella scalaris, kdy jsou vypěstovány všechny možné barevné varianty – fialová, růžová, modrá, albín...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 17:40 Muž Yirka [9118] Re: atomson
Modrá je dobrá, hlavně pro prodavače ;-)
Je to asi takový marketingový tah na nalákání kupců. A když se zeptáš, tak ti mohou říci, že přece ta nožka na sobě trochu modré má.
Já tedy žádné modré okružáky neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:47 atomson
Aloha,koupil jsem si na burze modré okružáky a nikde na netu jsem o nich nic nedokazal najit. tak by sem se chtel zeptat jestli s nimi ma nekdo zkusenost? budou mit porad modrlou barvu nebo je jejich barva zpusobena nejakou primesi ve vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2012 08:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: sratch1
Ano,zůstane to tak. Ani při největším hladu se nepustí do zdravých rostlin. Vyčistí ti dokolale akvárium od řas. Pokud by se ti jich zdálo opravdu moc, stačí je rozmáčknout rybám - mohou se po nich utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2012 23:32 Muž sratch1 [1] - Rostliny
Cafte.. Ja ich mam teraz celkom dost premnozene.. Mozem ich tam byt tak 50 az 100 ks na 240l akv... Ale su este drobne..A par vascich.. Mam rastlinne akvarium a aj jemnoliste rastliny. Ale vobec mi ich nezeru.. Len riasy.. Hadam to tak aj zostane.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Haimdol
O půl cm velkém okružáku pochybuji, ale to, že by jejich vajíčka zamražení vydržela nemám důvod pochybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2012 18:21 R Muž Silent [5949] Re: Johan
Myslíš, že vydrží zmražení? Věřím tomu, že v přírodě vydrží přes zimu ve vodě, ale zámraz? Možná se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Haimdol
V přírodě musí mráz přežít, tak proč né v krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2012 18:16 R Muž Silent [5949] Re: Creasyczek
Není. Na rostlině byli nejspíše vajíčka a než šnek doroste to taky chvíli trvá. Zamražení by šnek ani vajíčka s velkou pravděpodobností nevydrželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Creasyczek
Za tu dobu se ještě ani z vajíčka nevyklubali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:14 Muž Creasyczek [1] Re: PaDa
Taky se mi zdá, že by to bylo pravděpodobnější. Ale od doby, kdy jsem koupil rostlinu, do doby objevení prvního okružáka, uběhlo 22 dní... není to moc dlouhá doba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Creasyczek
S těma kytkama je to určitě pravděpodobnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:15 Muž Creasyczek [1]
Zřejmě se mi Okružák kanadský dostal do akvária s nějakou tou rostlinou, kterou jsem přikupoval, ale chci se zeptat: Je možné, aby se mi tam dostal s mraženým krmivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:21 Muž sofro [0] – Re: ustavprochore
Tak vydržel(a) u hladiny 8 hodin. :-) V rohu, kde se hladina nehýbe. Částečně přilepená na skle a "tlamou" se jakoby nadechovala. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2010 15:43 Žena ustavprochore [567] – Re: sofro
Pokud se nesnaží vylézt z akvária, je to v pohodě. :-) Možná tam má nějakou "mňamku", mně se mezi plovoučkami, kde moc neproudí voda, tvoří něco jako "slepá hladina" a levatky to asi dlabou. :-) Ovšem nejvtipnější jsou, když se "plazí" po hladině ulitou dolů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 13:21 Muž sofro [0] – Re: bucliik
akční teda je, pokud se zrovinka neválí u hladiny a neodpočívá,

Ja jsem si toho do ted nevšiml, ale už od rána se mi jedna levatka válí :-) u hladiny. To takhle dlouho dělají běžně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2010 16:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
pockej den dva a pak opatrne pricichni k ulite.... kdyz smrdi je po nem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 15:47 Tereza – Je šnek živý?
Dobrý den, mám takový hloupý dotaz, předevčírem jsem nakoupila šneka,takový ten žlutý typ okružáka, a už ve zverimexu byl zalezlý, za celou dobu co jsem ho nesla do akvaria nevylezl a ted taktéž leží na dně a nepohybuje se / nevylezá. Můžu správně předpokládat, že je mrtvý nebo mu mám dát šanci? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 16:20 KORY
okružaci se začnou množit kdyš v akva kapne nejaka ryba :-) inac se mnozi a rostou festovne :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 09:34 Havel-st
Ti sekavci, ...to bude nějaká fáma! Oni spíš dělají to samé, co šneci - živí se detridem a drobnými, nebo měkkými zbytky potravy - musí procedit potravu 1mm tlamkou, tam jí smíchají s něčím jakoby slinami a polknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 08:18 Žena petrys [107]
díky všem za reakce, zatím je tam nechám, jinak mám tři sekavce a kdysi sem někde četla, že si na šnečkách rádi pochutnávají, tak uvidím, je tedy pravda, že doposud jsem se šneky neměla problém, měla jsem je jen když jsem začínala s akvaristikou, ale to už je dávno, od té doby sem v akva šneky nidky neměla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 22:57 Muž georged [44] - Živorodky
Když se začnou přemnožovat, je to většinou znak že je něco špatně... za ty roky co máme akvária, se přemnožili jen jednou během dovolené, když krmili známí a na akva navíc nechali svitit sluníčko. Jinak je jejich počet cca 1 šnek na 10L vody(okružáci + levatky). Okružáci kytky nezlikvidujou, bohužel dospělím levatkám některé rostliny chutnají(není jich moc a většinou se jedná o výhonky nebo růstové špičky jemnolistých rostlin), ale není to zas tak strašné - člověk tyto rostliny alespoň nemusí delší dobu stříhat - i přes levatkové ochutnávky se tyto rostliny rozrůstaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 22:35 Žena Dinamit [68]
Mě se docela dost přemnožili, tak jsem je vytahala na okurkovou past a strčila do 3litrové nádržky. Strčila jim tam jávský mech a egerii, s tim, že maj dost žrádla a že je budu dávat rybičkám, jako krmení. A světe div se, oni se toho mechu ani egerie nedotkli. Spíš naopak, egerie se tak rozrostla, že už není skrz ní vidět a spoustu šneků pochcípalo na nedostatek potravy. Zato když jsem jim tam hodila kus spařenýho salátu nebo okurky, tak to zmizelo hned. Takže díky vlastní zkušenosti jsem zjistila, že mít pár těhle drobečků v akva rozhodně neni na škodu. Ale jakmile jich je moc, tak to už škodí. Ostatně všeho moc škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 22:17 Muž georged [44] - Živorodky – to Malapa
A proč by to měl udělal ? Pokud se jich chce zbavit(což považuji za škodu sad ), tak lze použít přirozené rybí likvidátory. Ale nevidím důvod proč se jich zbavovat. Přinášejí více užitku než škody (navíc jsou dobrým ukazatelem stavu akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 21:46 Muž Malapa [494] - Afrika
Pokusil bych se je zlikvidovat dokud jich je málo, ale nedávám ti moc šancí. Jsou nezničitelní a jedinou spolehlivou cestou, jak se jich zbavit, je vyházet rostlinky, vydezinfikovat sklo, písek vyvařit a začít od začátku. Pokud nemáš nějaké ryby, co by je alespoň částečně likvidovali, tak tě za čas čeká plží kalamita. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 20:59 Muž georged [44] - Živorodky
V každém případě nechat ! ;-) Jsou prospěšní a užiteční :-D. V tomto se Sidem zcela souhlasím :-D
Sám mám levatky a okružáky v akva a nijak je nereguluji(ani není potřeba hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 20:54 Muž Martafix [12] - Rostliny
možná mi nebude te věřit ale do nového akva jsem použil staré kamínky na podklad byli na suchu 1 týden a byli 5 x vyprané v horké vodě fakt vařící a voni se tam objevili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 20:07 Muž hanz [27]
Taky jsem je nemel rad,jelikos se nehorazne prremnozovali. ALe od doby znvu zalozeni akva se jim nak do toho rozmnozovani nechce :-) ...Takze ted kdyz nakeho vidim tak jsem rad ze tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 19:38 Muž Martafix [12] - Rostliny
smrt okružákum (aspon v mém akva) nemyšleno špatně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:59 Muž PT [89]
Ať žijí okružáci a levatky! :-D ;-)

Smrt čtverzubcům! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:57 Sidonius
Ať žijí okružáci a levatky! :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:26 Žena petrys [107]
no tak jelikož mám v akva teď opravdu hodně zelené řasy, které se nemůžu zbavit, tak je tam nechám, rostlinky sou zdravé, tak snad se nezahryznou, dík za odpověď love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2007 10:22 Sidonius
Jejda! Jeden z mých oblíbenců... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:21 Žena petrys [107]
no jinak oni by mi v akva ani moc nevadili, ale nevím, jestli taky nepapkají rostlinky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:20 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku no byla sem trochu líná, to přiznávám hop jinak je to tenhle druh, omlouvám se autorovi fotky(Calebovi), že jsem použila jeho foto z atlasu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2007 10:18 Sidonius
Petrys, kdybyste věnovala chvilku vyhledávání v diskusi, určitě byste našla odpověď. :-) ;-)
(Já okružáky miluju! smich A opatruju a chráním. ano A levatky jsou taky super! :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:14 Žena petrys [107] – okružák ploský-nechat či nenechat?
Ahoj, v akva se mi objevil tenhle druh plžů, zatím je vybírám, jsou tam už asi jen dva možná víc, ale všimla sem si, že baští zelenou řasu a možná i ruduchu, chci se tedy zeptat, zda by bylo moudré, nechat šnečky rozmnožovat nebo je okamžitě vyhodit-nepojídají také rostlinky?
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 19:47 Muž hanz [27]
Ty okrouzaky jsis tam nejspise zatahl jeste nevylihnute,ze zacatku maji ty vajcka uplne pruhledne az casem zacnou tmavnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 16:00 Žena Dinamit [68]
Z toho si nic nedělej Georgi. Já teď taky překopávala celý akvárko, vše důkladně umyla a hádaje co jsem viděla druhý den ráno? Malýho orkužáka, jak si hoví na listu valisnerky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 15:50 oldkiwinka
vylovit, nadrtit, hodit, co spadne ke dnu a kdo má krevetky nebo pancéřníčky, nemusí se bát hnití, oni si to najdou. teda aspon ti mí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 12:33 Muž georged [44] - Živorodky
Protože mi nikdo nedal jasnou odpověď na mou původní otázku, rozhodl jsem se, že si "stopnu" dobu vývinu okružáka. Ani né před týdnem jsem založil akva. Všechny rostliny jsem důkladně prohlédnul a omyl v hypermanganu(každou jsem tam ještě pak 5 minut louhoval). A v době založení akva tam na 100% žádný malý okružáci vidět nebyli. Po 6 dnech už pozoruji okružáky velikosti 3mm, jak se prouzdají po rostlinách a požírají řasu :-D (Za nima zůstávají listy pokryty stovkami malých hovínek hmm ). A malý okružáci(veliskot <1mm) jsou na plovoucích rostlinách(napočítal jsem jich přes 50). Tímto tempem dorostou do reprodukčního stavu do 2-4 týdnů ne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 12:17 Sidonius
AmorFati: "...Nejvíce se ale množí, když rybičky nejsou krmeny, tehdy totiž nejvíc (a prakticky jedině tehdy) decimují i zdravé rostliny..."

Netvrdím, že nemůžete mít takovou zkušenost, ale já mám jinou. Co vím jistě – rybky krmím tak, že na ostatní živočichy nezbývá. Zcela výjimečně něco ukořistí krevetky, ale není toho tolik, aby ještě zbylo na šneky... :-)
Přesto si nedokážu vybavit situaci, že bych viděl okružáka nebo levatku, jak požírá zdravou rostlinu. Zato je běžně vidím sjíždět povrch rostlin, skel, dekorací, vodní hladiny a při ládování se odumřelými částmi rostlin. :)

Filipsi: "...Prosim, opakujte, proč se okružáci přemnožují, snazil jsem se dost hledat, a nepodarilo se mi najit jednoznacnou odpoved. A jeste vic by me zajimalo, proc me se nemnozi a nezaplavuji akva. Zadna chemie z me strany v tom neni...Fakt v tom neni jeste neco s tvrdosti? Ze treba mekkou neradi a tvrdou jo?..."

Proč se okružáci přemnožují?
Že by hlavním důvodem bylo to, že mají ideální podmínky k životu? ;-)
Nejde samozřejmě jen o dostatek potravy, ale i o "nedostatek" šnečích predátorů a vhodné fyzikálně chemické vlastnosti prostředí.
Co se týče tvrdosti, opravdu si nemyslím, že by měla vliv na přemnožování šneků.
Proč se nemnoží u vás a nezaplavují vám akva, nevím... :-O
Třeba je to i díky krunýřovci? Možná si pochutnává na šnečích vajíčkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 08:15 Muž filipsi [1295]
Ja cekal jeste nejaky jiny hacek. Mno, asi by to castecne vysvetlovalo, proc jsem je kdysi mel v mire vetsi a ted ne - jako maly jsem byl nachylnejsi tem rybam "dopravat", a ani kytkam se nedarilo tak dobre. Ale rasy B1 (planta.aquariana.cz/…) mam pro ne nachystane dost.
Fakt v tom neni jeste neco s tvrdosti? Ze treba mekkou neradi a tvrdou jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 08:06 R Muž Mrakoplash [1776]

Proč se okružáci přemnožují snad není třeba opakovat...

Prosim, opakujte, snazil jsem se dost hledat, a nepodarilo se mi najit jednoznacnou odpoved. A jeste vic by me zajimalo, proc me se nemnozi a nezaplavuji akva. Zadna chemie z me strany v tom neni.


Premnozi se kdyz maji dostatek potravy. ;-)
Jestli nejaky chces tak se stav, myslim ze par jich najdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 08:02 Muž filipsi [1295]

Proč se okružáci přemnožují snad není třeba opakovat...

Prosim, opakujte, snazil jsem se dost hledat, a nepodarilo se mi najit jednoznacnou odpoved. A jeste vic by me zajimalo, proc me se nemnozi a nezaplavuji akva. Zadna chemie z me strany v tom neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 01:12 Muž AmorFati [37] - Amerika
Heh, zase diskuze o okružácích :-) To je snad jediné, kde se Sidoniem nemůžu ze zásady souhlasit. Ano, žerou více odumřelé části rostlin. Nejvíce se ale množí, když rybičky nejsou krmeny, tehdy totiž nejvíc (a prakticky jedině tehdy) decimují i zdravé rostliny... což jim evidentně prospívá mnohem líp než paběrkování na krmení pro rybky. Po každé dovolené jich z akva vyberu několik desítek. Chci se jich zbavit a nevím, jak. Nemám rád okružáky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 23:51 Sidonius
To Georget:
Bohužel, neznám... hmm

To Bucliik:
Já skutečně nemám s těmito šnečky špatné zkušenosti... :-)
To spíš s některými tetrami, kterým nejvíc chutnaly právě nerozvinuté listy... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:16 Žena bucliik [99]
akční teda je, pokud se zrovinka neválí u hladiny a neodpočívá, ale stojím si za tím, že mě okružáci ožrali ješte nerozvinutý lístky.levatka se mě taky moc líbí, všude píšou že totvorky žerou rostliny, nebo ne, Side? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:02 Muž georged [44] - Živorodky – To Sidonius
A na moji původní otázku odpověď neznáte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2007 22:50 Sidonius
Horác: "...Sidonius tady někde psal, že okružáci rostliny nežerou..."

Musím vás poopravit - určitě jsem napsal, že nežerou zdravé rostliny. :-) Jinak je tomu s odumírajícími částmi rostlin. Běžný obrázek - odumřelý, zahnívající list a na něm hafo okružáků. Ale že bych je viděl, jak devastují zdravé rostlinstvo, to si nevybavuji. A to ani jemnolisté rostlinstvo. :-)
Okružáky skutečně nepovažuji za odpudivou havěť, ale za užitečnou součást zejména rostlinného akva. Okružák je můj veliký kamarád. smich
S jejich přemnožováním problémy nemám a věřte-nevěřte - když se mi podaří při manipulaci s akva vytáhnout z něj nějakého, (úprava rostlin, výměna části vody ap.), vždycky si dám tu práci, abych jej vrátil zpět. ;-)
Proč se okružáci přemnožují snad není třeba opakovat...
Abych v tom pozitivním vztahu k těmto tvorům nebyl sám, připomenu p. Pelikána - předpokládám, že ještě platí jeho nabídka na výkup dospělých okružáků. A pokud je mi známo, ke krmení ryb je nepoužívá... ;-)

To Bucliik:
Levatka je ještě víc mým velikým kamarádem! (Něco, jako Buba!) :-D Myslím si o ní totéž, co o okružákovi, ale má jednu vlastnost, pro kterou ji miluju ještě víc než okružáka: je rychlejší! (Více akční!) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 21:35 Muž hanz [27]
To filipsi: Tak o tom netouzi nikdo :-D
ale kazdopadne je to dobra potrava pro kerikovce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:33 Muž filipsi [1295]
Filipsi soráč, ale já znám okružáky akorát tak z fotek :) ... Krom toho, že na ně všichni (mimo Sida :o) nadávaj, o nich nevím ani zbla ...

Ja prave taky ne, zamala jsem jich mel furu, ted tech par co jsem si donesl s kytkama zmutovalo na levatky, a i tech je jen par. Tak me prekvapuje, jak se kazdemu mnozi o106, a me nic. Mozna prilis mekka voda? (ne ze bych touzil mit jich pul akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 21:32 Muž Onďa [32]
Já jsem okružáky z odchovny dával do plastové misky s vodou a rostlinami, jenže je tam studená voda a oni se nějak nechcou množit. Už jsem jich tam měl nashromážděno tak 50 a dnes jsem jich tak 15 dal do malinkaté mističky a rozdtil. Půlku jsem dal krevetkám a půlku jsem hodil do společenské, kde tím vzaly za vděk mřenky. X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:30 Žena bucliik [99]
tak je to levatka, má je někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 21:26 Žena bucliik [99]
Mě chvíli kytky žraly, pak jsem je přesadila, asi se vydesili a už leští jen sklo, jinak dost ožraly tuholistý rostlinky.no a u jiných druhů šneků je samooplození normální?tenhle můj samotář je tak 2 cm, ulitu má trochu jak neritina, dost rychle vyrostl, doneska jsem ho od aqua daho ve velikosti tak 2 mm a teď má 2 cm, je hnědej a těch hromádek s vejci sem našla asi 5, každá 1 cm dlouhá, nalepená ze spod listu a jedna na filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:25 Muž Horác [3942]
Filipsi soráč, ale já znám okružáky akorát tak z fotek :) ... Krom toho, že na ně všichni (mimo Sida :o) nadávaj, o nich nevím ani zbla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 21:22 Muž Horác [3942]
mě se teda za měsíc dokázaly rozmnožit takovým způsobem, že sežraly polovinu vegetace v aqua a navíc kam jste se koukly, tam okrážák
Sidonius tady někde psal, že okružáci rostliny nežerou. Tak jak to teda je? Mám slíbené ty červené. Mám do nich jít, či nejít? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:21 Muž filipsi [1295] – horac
Zkus to prosim tipnout, me to taky zajima, za jak dlouho je schopny mnozeni a vznikne dalsi generace. Nemam vubec predstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:19 mick
si s nima nezahrávejte ,jsem je nedokázal zabit ,tak jsem je dával do malího aqa kde mam rostliny a po měsíci je můžu počítat na stovky tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2007 21:16 Muž Horác [3942]
Můžeš taky zkusit kontaktovat Horáce. Ten o těchle tvorečcích ví asi nejlíp z těhle stránek palec
Horác ví jen jedno ... že nic neví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:15 Muž georged [44] - Živorodky
Vyčerpávající palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2007 21:12 Muž filipsi [1295]
Nazev hermafrodit je ok. Ale stejne vetsinou hermafroditi musi byt dva (jeden funguje jako samice, jeden jako samecek). Vyjimka je treba tasemnice. Priroda se tak chrani proti degeneraci, aby se nesamooplozoval dlouhodobe jeden jedinec. Proste i kdyz teoreticky muzou, technicky jim to neumozni (poloha organu, nebo tak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:06 Muž georged [44] - Živorodky
OK díky. Jak se to tedy nazývá odborně když ne hermafrodit ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 20:52 Muž filipsi [1295] – georged
Jen bych poopravil toho hermafrodita - u hermafroditu-zivocichu je samooplozeni vyjimecne (jen u nekterych druhu), na rozdil od rostlin. Takze okruzaci musi byt pro plozeni dva. Ale uz je jedno, jaci dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 20:29 Muž Onďa [32]
Neritině to opravdu trvá dýl-rozmnožuje se totiž ve slané vodě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:11 Muž georged [44] - Živorodky
Já vím, ale našel jsem v nově založeném akva jen úplný mini... a oni mají také svou fci v akva(když jich tedy není moc :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:34 Muž hanz [27]
Zhruba az bude mit v prumeru cca5MM.Ale jako okrouzaci jsou potvory na premnozovani.
Dej si na ne bacha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 18:04 Žena Dinamit [68]
Můžeš taky zkusit kontaktovat Horáce. Ten o těchle tvorečcích ví asi nejlíp z těhle stránek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 17:37 oldkiwinka
ještě co to je prosím za druh?
okružákovi to netrvá dlouho, ampullárii nebo neritině to trvá dýl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 17:32 Muž georged [44] - Živorodky
Oni jsou heramfroditi, takže stačí jeden. Jen mne zajímá, za jak dlouho z malého šnečka vyroste velký ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:52 Žena Dinamit [68]
mě se teda za měsíc dokázaly rozmnožit takovým způsobem, že sežraly polovinu vegetace v aqua a navíc kam jste se koukly, tam okrážák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 16:28 Žena bucliik [99]
já bych řekla že docela dlouho, protože jsem je chtěla pěstovat s malýma rájovcema jako uklízeče a hle, oni se vůbec nerozmnožili, potvory...mohl by se okružák skřížit s jiným šnekem, kterej je asi tak 2cm velikej? nakladl odporně veliký vejce ale je v akva sám, jen s okružákama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 12:52 Muž georged [44] - Živorodky – Doba vývinu okružáka
Za jak dlouho se mi z 0.5mm šneka vyvine dospělí jedinec schopný reprodukce ? Nikdy jsem se o toto nestaral, tak ani nevím jak dlouho to trvá. hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?kolik=4999