Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 14:51 Muž Freedlo [224] Re: Sid
Koupil jsem k2so4 a smichal balicek s 800ml vody dle navodu. Michá jsem to asi hodinu a pak apliloval jeden stisk, coz by mel byt clekem 1mg/l drasliku..nicmene druhy den ja alvarko plne prachu. Vubec se to nerozpustilo. Situaci vyresim a draslik zacnu zas aplikovat co nejdriv. (Zatim menim hodne vodu, aby zakal zmizel..)

Nicmene diky za nazor : ) bude to nejspis stale tim draslikem : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2024 13:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Freedlo
Freedlo: Draslik ... uplne mi zadelal akvarium , protoze se nerozpustil...
Vy jste tím síranem draselným jen tak "posolil" vodu?! To jste si ho předem nerozpustil?!
Podobně jako Johan se domnívám, že okružáci se pouštějí jen do nezdravé tkáně v okolí děr, způsobeních IMO deficitem draslíku. Řekl bych - počkejme, "zahulíme a uvidíme"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:46 Muž Freedlo [224] Re: Johan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Draslik uz tu resim na jinem vlakne. Zacal jsem ho pridavat vcera, ale uplne mi zadelal akvarium , protoze se nerozpustil…nicmene v tomto pripade diry vypadaji jak vykousane a pozoruji na nich i sneky. Je mozne, ze chybejici draslik tomu napomaha…( i kdyz pres mereni jednoduchym testem ho mam 25mg/l)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2024 11:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Freedlo
Tak to by mě zajímala fotka oněch listů. Okružák nemá na to, udělat díru zdravého listu. Jo, kdyby chyběl draslík a oni ty dírky jen udělali viditelnější, to je jiná. Ale opět za to nemohou šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:29 Muž Lojza007 [1204] Re: Freedlo
Pokud je začneš přikrmovat, zase se začnou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 11:27 Muž Freedlo [224] Re: Blahos
Sneky mackam krevetkam v druhem akvarku. Prave v 60ce jich uz hodne nemam..rekl bych, ze i malo. Tskze populace dost klesla, ale proste se rozhodli mi znicit rostlinky. Tak zjistuju, jeestli jim to jde nejak zarazit bez nutnosti je vsechny odstranit. Mozna jim proste ta dana kytka chutna a budu ji muset nahradit jinou a doufat, ze tu zrat nebudou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 10:49 Muž Blahos [37] Re: Freedlo
Ahoj, cíl by měl být v rovnováze v počtu šneků, neničit všechny, oni i pomáhají.
Je jich stále hodně? Nekrmil bych je, ale nalákal třeba na tu okurku.
Naopak můžeš krmit ryby masem ze šneků. Pokud ti nevadí to křupnutí, tak šneka rozmáčkni a hoď rybám. Ne všechny najednou, ať to nehnije na dně. Mě to ryby a krevetky žraly, vyzkoušej. Už to nedělám, mám jich přiměřený počet, hýčkám si je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2024 10:20 Muž Freedlo [224] – Okružáci žerou listy
Ahoj,
Po redukci okružáků a snížení krmení rybek u dna, mi okružáci začli ožírat listy na rostlinách. Nejen staré, ale i normální nové. Kytky jsou jak prostřílené brokovnicí. (dokonce je i vidím, jak sedí v díře v listu a doslova se mi smějí do obličeje: D )

Je to tím, že nemají dost jídla a tak se vrhají na kytky? Je nějaká možnost jak tomu zamezit kromě zlikvidování šneků nebo rostlin? Začít je cíleně krmit třeba okurkou a tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 18:39 Muž Freedlo [224] Re: vlka
Pravda. Trosku pribrzdim - hlavne s tema tabletama pro pancernicky. Spis jim tam budu sypat peletky nitenek a vseobecne jemnejsi krmivo. . . Ty tablety to jsou magnet na sneky rozzureny

Ja jsem vseobecne na ty pandiky hodnej a dopravam jim, nebot mi jich hodne odesla v minulosti :/

Diky vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 18:00 Muž vlka [3444] Re: Freedlo
Já reguluji populaci šnečků tím, že mě stačí přestat na pár dní krmit a okamžitě Okružáci miznou a jsou na dně prázdné ulity. Ovšem záleží co máš v akva za osádku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2023 14:43 Muž Lojza007 [1204] Re: Freedlo
Je třeba změnit krmení pro pancéřníčky. Mám ve dvou akváriích okružáky i pancéřníčky a není s tím problém. Základem je prostě nepřekrmovat, aby se nepřemnožila populace okružáků. Jednu dobu jsem je házel i do jezírka, aby žrali řasu tam, kolik jich bylo. Pak se mně podařilo vyladit množství krmiva, pancéřníčci rozhodně hlady netrpí a okružáků je normální množství.
Doporučuju třeba krmení od Vitalis, jsou to normální malý peletky, který prostě šneci nemají šanci okupovat, navíc minimálně špiní vodu. Dávám toho jenom trochu, protože na dno dopadne i další krmivo, který si pancéřníčci rádi dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:31 Muž Freedlo [224] Re: Perlas
Na mě to je velké množství, ale jak to kvantifikovat, to nevím: ) Nicméně jakmile tam hodím tabletu, není ji za dvě minuty vidět jak na ni naskáčou..

- velké dávám do jiného (odkladováho) akvárka, takže většinou jsou to prckové. (takže asi méně bobků, ale stejně...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:23 Muž Perlas [546] Re: Freedlo
Freedlo napsal: Ovlivnuje velke mnozstvi malych sneku kvalitu vody?
Myslim, ze ano.
Ted je otazka co je velke mnozstvi.
I snek ma hovinka. Hodne sneku = hodne hovinek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 14:03 Muž Freedlo [224] – Je jich moc?
Ahoj
Po nasazeni par okruzaku jich ted mam cele akvarko.
Duvod proc se mnozi je, ze mam pandy a davam jim tablety na dno. Tsblety jsou pokazde hned plne sneku a pandy k nim nemaji pristup vubec. Takze pro me ubrat krmeni pro sneky, znsmena nedavat pandam jist..

Otazka: ovlivnuje velke mnozstvi malych sneku kvalitu vody?
Okruzaci jsou fajn, ale mam jich tam opravdu dost a uplne se mi to nelibi: )
Surmovku nechci davat…ta se pry hned take premnozi. Hlavne ldyz tam bude mit tunu jidla

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2023 21:37 Muž vlka [3444] – ...
Fotka k příspěvku Někdy se mi v akvárku objeví okružák s hezkou ulitou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 21:07 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulata – Choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň
Potreboval by som sa so skúsenejšími poradiť ohľadom pre mňa neznámej choroby P. duryi. V jednom akváriu sa jedincom (doteraz to mali všetky, čo som tam našiel) objavili tumorom podobné útvary, nachádzajúce sa na mäkkej nohe. Po narušení vyteká červene zafarbená tekutina. Útvary sa vytvorili na vrchnej oblasti mäkkej nohy, má hladký povrch, tvar i veľkosť sa u jedincov líši (niekedy podlhovastý, niekedy okrúhli, občas viaceré u seba), jedince nie sú schopné ich zatiahnuť do ulity. Pre lepší opis pridávam i fotografie jedného zo slimákov (ospravedlňujem sa predom za kvalitu, možnosť zhotovenia lepšej fotografie len s mobilom bohužiaľ nemám).
Aktuálne sa tento úkaz vyskytol len v jednej nádrži, jedná sa o cca 20 - litrovú nádrž, bez techniky, voda menená týždenne tretina, aktuálne sú tam okrem slimákov 2 menšie živorodky dúhové. Nádrž je husto zarastená jávskym machom a hnedovkou, plus nejaké kryptokoryny v kvetináčoch, dno je bez substrátu, bez topenia. V ďalších dvoch nádržiach (rovnaký objem, osadenie, v jednej je mierne zafarbená voda lúhom, jedna aktuálne bez rýb, druhá so skupinou gupiek) sú slimáky v poriadku. Rád by som sa teda dozvedel o nejakej prípadne liečbe a hlavne, ako to môže byť nákazlivé, v ostatných nádržiach by som slimáky rád uchránil. Predom ďakujem za odpoveď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2022 21:59 R Muž ctibum [6910] Re: VLAZA
Já pro okružáky chodil do Petcenter a jiných zooobchodů. Mají je tam v nádržích s rostlinami a když nenatrefíš na vysloveně neochotnou obsluhu, tak ti naloví, když si třeba i koupíš krmení pro ryby...
Zkus i Aukro nebo Bazoš.
Případně přijeď ve čtvrtek na sraz rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha , tam se vždycky něco najde, nebo si ve vlákně srazu napiš, někdo ti určitě přinese ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2022 21:31 Muž VLAZA [2] – kde koupit
Dobrý den zná někdo nějakého chovatele který by mi nabídl okružáky ploské/kanadské za rozumnou cenu v okolí Prahy a Benešova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2022 20:53 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Okružáci se ti budou množit podle potravy. Budeš-li překrmovat máš okružáků hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 19:41 Muž VLAZA [2]
Dobrý den. Chci si dát do akvária 54 l okružáky ploské a nevím kolik jich tam mám dát. Na internetu jsem se dočetl na 60 l 80 okružáků. Ale radši se vždy zeptám.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2022 13:49 maky Re: Bambuča
To může být rozdílnou teplotou vody, dostupností potravy, nebo i vlastnostmi vody, potřebují vápník pro budování ulity atd. Někde rostou rychleji, jinde to chvíli potrvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 22:37 Muž Bambuča [1] – Nerostou.
Zdravim, chci se zeptat . Mam v akvariu okruzaky je jich tam celkem dost ale vse maličké uz je to 5 měsíců a stále jich je spoustu ale jen malé od 1 do 5 mm max mam je ve 125l . Před 2 měsíci sen jich pár dal do okrasneho akvaria bez filtrace a tam ty okruzaci mají 1-2 cm . Dekuju za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 23:47 Astacus Re: Waly
Někteří lidi tvrdí, že okružáci nějak poznají, že je jich na daný prostor už dost, a zastaví množení. Mohl bys zkusit celý chov přendat do větší láhve/nádrže. Schválně, jestli to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 20:00 Muž Waly [0] – Množení Okružáků
Dobrý večer,
Mám samostatnou nádrž s okružáky (cca1.5l) Vzduchuji, dokrmují, vajec plný kytky, ale malí nejsou. Z poslední snůžky jsou už dospělí. Nevíte kde je chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:23 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: ctibum
Nazdar,pokud jde o vápník,tak pro mě není problém si donést z práce kanystr vody,co je tak tvrdá,že musíme v práci - pár kiláků za prahou co 2 týdny čistit varnou konvici od usazenýho vápníku.Jen si myslím,že by to zase asi nesvědčilo rybám a rostlinám.Nebo jo?Jinak ty šneky jsem si už takhle donesl s načatejma ulitama,ale byli menší ty šneci,u mě v 70tce docela vyrostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:08 Brodys Re: ctibum
Ok, díky,u nás na jihu se mi tohle dělo i bez CO2, asi budu muset dávat denně tabletu šumivého kalcia smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:09 R Muž ctibum [6910] Re: Brodys
No on jakaf rozpad ulity neřeší, to byla jen poznámka pod čarou... ;-)
Jinak se ptej Raviolky, já s tím taky (marně) bojuju... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:02 Brodys Re: ctibum
Zajímavá odpověď neodpověd smich Mám okružáky,nechci se jich zbavit, mám velmi měkkou vodu, používám CO2, ale zároveň hnojím a krmím velmi pestře. Přesto se sněkům rozpadají ulity, takže.... co znamená pestrá strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 22:28 R Muž ctibum [6910] Re: jakaf
Já si myslím, že to bude spíš klasika, rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Množit se klidně můžou, ani o tom nebudeš vědět.
Taky bych řekl, že špatný ulity se jim už nespraví, takže asi "pěkně nezačínají vypadat" a pokud máš ten pocit, tak už se třeba množí... ;-)

Jinak pro info a oživení cituji Raviolky dávný příspěvek:
Už to tu zmínil Designer (konchiolin!) a nějak to zapadlo. Klíče k pěkné k ulitě jsou v akváriích dva - bohužel drtivá většina lidí se soustředí na vápník, který je až druhořadý. Hlavní je, aby měl šnek kvalitní stravu. Díky tomu si vybuduje takovou ochrannou vrstvu, která nepustí okolní "kyselinu" k vápenatým vrstvám. Pokud mu něco ve stravě chybí, tak jednak postupně o vrstvy ulity přichází, a navíc si může chybějící látky šnek opatřovat tím, že okusuje vlastní nebo cizí ulitu. Obojí nechává celkem nezaměnitelné stopy a je to častější jev, než by se zdálo.
"Kvalitní strava" je samozřejmě pro každý druh jiná, neznamená to ale sépiovou kost nebo podobné zdroje vápníku. Chovám v ostravské (hodně měkké) vodě spoustu různých šneků a žádným vápník nepřidávám. Na ulitě je bohužel vidět, když se dopustím nějakého přehmatu a snížím nebo špatným způsobem změním krmnou dávku.
Vnější ochranná vrstva, tzv. periostrakum, je zjednodušeně řečeno to barevné. To je důležité a právě tahle organická vrstva je závislá na kvalitní potravě, protože má bílkovinový základ - jakmile je už obnažená vnitřní bílá (nebo spíš perleťová) vrstva, tak už je to opravdu jen o tom postupném rozpouštění v kyselině...
Jinak tloušťka ochranné vrstvy se mezi jednotlivými druhy liší a stejně tak i její náchylnost k poškození - vychází to z přirozeného prostředí daného druhu, z rychlosti metabolismu a růstu... Ale to by bylo na dlouho, je tam spousta souvislostí a zajímavostí (aspoň v mých očích). Před cca 2 roky jsem o tom měla přednášku v Bratislavě, mám tudíž na tohle téma hodně materiálu a fotek a jednoho krásného dne to snad poskládám do článku.
Zkráceně: Poškození ulity = nutnost začít pestřeji (nebo více) krmit. Spíš než přímé "přikrmování vápníkem" pomáhá u toho rozpouštění změnit parametry vody, on už si to šnek stejně neopraví, ale prvořadá je opravdu strava. Periostrakum se v běžné vodě nerozpustí. Naším cílem je, aby tahle vrstva byla silná - a aby si ji sami šneci nepoškozovali. Vápník je důležitý, koneckonců u mnoha druhů je množství aragonitu v ulitě úctyhodné, ale málokdy ho bývá ve vodě, substrátu, kamenech apod. + v potravě opravdu nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2021 19:43 Žena patka [112] Re: jakaf
www.naturabohemica.cz/…
Napsal jsi.. Zdar,pokud máš v akvárku živorodky tak je 2 dny nekrm a ony spolehlivě všechny šnečí vajíčka ozobou.Já měl v akvárku taky pár hnízd vajíček a po 2 dnech bez krmení xify,black molly a paví očka vše dokonale ozobaly.
Tak se asi množit nebudou,když ti to živorodky vyžíraj,po pravdě jsem to ještě neviděla.. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 19:20 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – jaký je to okružák?
Fotka k příspěvku Nazdar parto,jakého okružáka to mám v akvárku?Je jich tam asi 10 a všichni pěkně rostou,ale nějak se nehodlaj množit.Jo a ty ulity už měli špatný,když jsem si je donesl,ale už začínaj vypadat pěkně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2020 10:06 Adam_Cichavci – Okružák délka života
Tak jsem pozoroval jednoho svého největšího plže z rodu okružáků Kanadských, který mi asi před 4 dny uhynul. A jelikož jsem o tom nevěděl, protože byl schovaný za skálou, kam normálně není vůbec vidět a jelikož čím byl starší, tak nebylo vůbec u něho neobvyklé, že se 3 dny neukázal, přišel jsem na to až za 4 dny a už docela zapáchal a i voda byla trochu cítit. Podle pozorování se mi dožil asi tak roku a půl, roku a 3/4. Byl hezky velkej a teď tam mám jenom samé menší plže odhadem tak půlroční.
Dnes budu opět dělat údržbu filtru a přemýšlím také o odkalení dna. Přestože dno není nijak viditelně špinavé, myslím, že je na čase ho skoro po pěti měsících trochu prokypřit a odsát nepořádek a udělat menší údržbu rozstřikovacích ramp a jiných trubek.

Také přemýšlím o Neritině příští rok do většího, ale vzhledem k tomu, že v této současné nádrži nemám moc řas a s řasami jsem nikdy problém neměl, kromě doby, kdy se voda ,,zabíhá" tak tam jinak viditelně řasy takřka nejsou, tak si nejsem jistý, jestli by měla co jíst. Také teploty mám kvůli Cichlidám vyšší teploměry mi ukazují teploty v rozmezí dno 24-25 střed 26-28 a hladina 28 - 31°C

Je to ale někdy zajímavé to chování šneků...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 22:08 Muž Waly [0] Re: sivon
No, dostavali salát nebo okurek, ale co jsem se dočetl na diskuzi tak asi málo achce to i nejaké maso hmm . budu muset asi to akvárko trochu "zasvinit". Mám trochu strach o ampulárku ( i kdyz ta vleze na okurek prvni a odchází poslední) a neritinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:20 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Waly
Akvárko vypadá hodně čistě, mají tam všichni ti šneci co žrát? V konkurenci možná ti noví neobstáli. Jak je v předešlém příspěvku, dáváš jim nějakou "zeleninu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:54 Muž vlka [3444] Re: Pardubak
A krmíš je ? Třeba spařené listy Pampelišky, Špenátu, Spirulinu ? pestrá strava svědčí nejen lidem, krásně jim porostou ulity a dělají v AQ jen samou radost a prospěšnou práci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 08:11 R Muž Anthrax [4773] Re: Pardubak
Na špatnou aklimatizaci bych si okružáků nevsadil. Přežijí i v čerstvých nádržích. Ale žádné pořádné informace o nádrži ani o stravě jsi neposkytl, takže těžko říct proč hynou. :-) Jestli se chceš něčeho dobrat, tak založ a důkladně vyplň prezentaci nádrže. rybicky.net/nadrze/ To může něco napovědět. Šneci jsou citliví na některou chemii... To je ale jen střelba na slepo a třeba úplně mimo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:28 Muž Waly [0] Re: Maro_s.12
Sepiovou kost mám ve filtru, doufajic ze se rychleji rozpustí a ten kousek co mi leží v akva míjejí bez povšimnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:22 Pardubak – Špatná aklimatizace?
Dobrý den, do ctrnáct dnů založeného akvaria jsem dal okružáky a clithoni a postupně mi umírají. Nevíte proč? Myslíte špatnou aklimatizací. Přišli poštou před týdnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:34 R Muž ctibum [6910] Re: Waly
Projdi tohle vlákno rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:21 Muž Maro_s.12 [96] Re: Waly
Nejspíš nedostatek vápníku ve vodě :) stačí přidat třeba krmení pro krevetky na tvořbu krunýře nebo přidat sepiovou kost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:16 Muž Waly [0] – Umírají mi okružáci
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s okružáky. Během deseti dnů dnů mi jich deset odešlo a teď se couraj po akvarku poslední dva mohykáni. Začnou jim blednout ulity, pak lehnou na bok a konec. Do poslední chvile lezou po kytkách, jdou i na okurek. Po úmrtí je s chutí z ulity vytahne ancistrus. Ještě před časem se množily ale ostani osazenstvo nedalo omladine sanci.Neritina, ampulárka, levatky i piskořky jsou v pořádku. Na fotce to bohužel moc viět není. Víte někdo proč?? Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 12:11 Muž vlka [3444] Re: Adam_Cichavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, ovlivňuje to prostředí a krmení...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 10:38 Muž Papik [617] Re: Adam_Cichavci
Až vyroste, tak skvrny bohužel zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2020 09:36 R Muž Anthrax [4773] Re: Adam_Cichavci
Barvy okružáků mohou být různé. Nic špatného to není. puregoldfish.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 23:46 Adam_Cichavci Množení okružáků se zastavilo
Tak dávám menší update - šneků je pořád 20 a přijde mi, že už se nemnoží - alespoň je nikde nevidim. Inu uvidíme. Myslím, že se to na tomto počtu zase ustálí podobně jako předtím na těch 3 šnecích. Inu, asi to bylo potřeba vzhledem k tomu, že akvárko už je nádherně čistý a co se ulit týká, tak se jim celkem daří.
Jen teda mě fascinuje, jak kdykoliv větší šnek vyleze na sklo, tak do něj Čichavci drnkají tak dlouho dokud ho neshodí... love
Ale jinak akvárko konečně zaběhlé, voda mi přijde taková jasnější. Řasy se prakticky nemnoží jsou jen na skalách, kde je stabilně asi 10 šneků, rostliny mam úplně čistý - díky šnekům, neboť tu nemám žádné řasožravé ryby. Vodu neměním, dno se zbarvilo tak, jak je na 3 měsících obvyklé. Takže zase je vše dobré.
Já psal, že to krmením nebude :-)

Jinak jeden dotaz - jeden z okružáků není typicky hnědý, ale je takový žluto, světle zelený a má na sobě hnědé skvrnky a druhý je takový hodně světle hnědý. Je to u nich normální? :-) Ten první je teda krásnej a už se těšim až vyroste je zatim prťavej...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 12:25 R Muž Anthrax [4773] Re: Adam_Cichavci
Přijde mi pozoruhodné, že předtím se šneci udrželi na tak nízkém počtu. Ale pravděpodobnou příčinu jejich rozmnožení bych viděl tady. Adam_Cichavci napsal: bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti. .
Prostě se to akvárko trochu rozhodilo a chvíli se to bude srovnávat.

Jinak ryby velkou část odpadních látek vylučují žábrami, proto nemusí být vidět bordýlek na dně ale přesto má řasa (ale i rostliny) z čeho růst. :-) Nehledal bych v tom zatím žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 11:40 Adam_Cichavci Re: Anthrax
Díky za tak rychlou reakci. Ano, je to přesně tak. Ze 3 šneků je jich nyní 20 ve 180 litrech s níže jmenovanou rybí osádkou. Dejme tomu, že bych jim dával teda víc... Proč s tim 2,5 roku nebyl žádný problém a nyní je? Proč dno není nijak špinavé? A to tam mam bílý písek. Krmí se stejně a navíc to dno je fakt čistý, klidně sem dám i fotku :-) Akorát to ještě malinko řasí ale už to není nic hrozného jak před měsícem, měsícem a půl... Mám zkušenost, že se mi to vždycky do 3 měsíců zaběhlo a bylo to pak bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 10:16 R Muž Anthrax [4773] Re: Adam_Cichavci
Tak jestli jsem to správně pochopil, je v 180 l akva 20 okružáků? To je naprosto v pohodě.

Jinak, že ryby vše snědí ještě není známka nepřekrmování. Vyleze to druhým koncem a šneci se pak množí. Ale 20 ks. to nestojí za paniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 10:01 Adam_Cichavci – Šneci se začali množit po čerstvě založené nádrži
Akvaristice se věnuji již více než 12 let. Nýnější osádka je tvořena zbytkem odchovaných Neonek, které mám na dožití - pokud se zase nerozmnoží, 4 parmičky čtyřpruhé, dále Čichavce zlaté a Čichavce Šedé, které mám již asi 9. rokem. Mám tu menší problém. Tedy ještě to zatím vzhledem k objemu problém není. Měl jsem 2,5 roku zaběhlou 180l nádrž a z akvaristiky jsem si spolu s rostlinou přinesl i šneky. Jenže právě asi rok a půl jsem měl jenom 3 jedince donesené z akvaristiky a žádný další přírůstek během té doby nikdy nenastal, jelikož nádrž byla předtím zaběhlá a téměř bez řas. Mám ten druh Okružáka Kanadského, který potřebuje k rozmnožení druhého šneka. Tudíž zas taková invaze tu nehrozí. :-)
Inu v létě 14. července jsem bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti.
Snažil jsem se všechno umístit stejně jako to bylo umístěno předtím. Zároveň jsem také vyčistil externí filtr a nechal nějaké bakterie v před filtru. Ph vody je v pohodě, voda je to pramenitá a není nijak upravena těmi různými ,,zázračnými" vodičkami. Já to nemám rád a nikdy jsem to nedělal. Čekal jsem nějaké rozmnožení šneků, jelikož tam během zabíhacího měsíce a půl celkem bujely řasy, včetně nějaké Ruduchy, ale věděl jsem, že se to uklidní, jakmile se filtr dostatečně zaběhne. Nicméně ze 3 Okružáků je nyní 20 okružáků :) a ten jeden pár největších šneků - mají tak 3,5 cm má pořád chuť se o sebe třít - ale ulity jim prospívají pěkně.

krmením pro ryby to 100% není - krmím furt stejně jako předtím, kdy se mi nikdy nemnožili a dbám na to, aby to ryby snědli. Raději je nakrmím dvakrát během jednoho krmení po menších dávkách než to tam nasypat, aby to spadlo do rostlin a na dno. Granule mi Čichavci také sní během minuty a půl až dvou minut. Zároveň šneky vidím pouze na některých ještě trochu zařasených rostlinách a na zařasených přírodních kamenných schovkách. Dno od řas už Okružáci takřka vyčistili k dokonalosti. Sklo taktéž. Zbývají jim tedy už jen ty dekorace, trubky od filtru a odumřelé a zařasené rostliny.

Co s tím dělat? Mám to nechat být, nechat si kompletní osádku 20 Okružáků nebo mam ty malé jedince trochu zredukovat?
Nejhorší je, že je ani nemůžu dát Čichavcům jako zpestření jídelníčku, protože nevím proč, ale ti moji vůbec nežerou masnou stravu. Zkoušel jsem Čichavcům dát nítěnky i nějaký červíky, jakmile vyrostly nad 10 cm a ty tam zůstaly na dně ležet x dní bez povšimnutí, až jsem je musel nakonec vytáhnout a zbytek balení darovat. Tudíž kdybych ty malé prcky rozmačkal rybám, tak asi nehrozí, že je snědí, ale akorát mi budou hnít na dně. Ani ty Parmičky nemají o masnou potravu zájem.

Já neberu šneky jako škodnou jako někteří začínající akvaristé. Beru je spíš jako indikátor harmonie. Avšak by mě tedy zajímalo proč se rozmnožili, když v akváriu řas už značně ubylo a dno je téměř dokonale čisté? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 09:14 Silviebaris Re: afc1886
A nebo je ve velkým nevidíš... ;-) Ale taky mám množírnu :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci