Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 09:55 Terka
JJ už jsemm jí říkala že si má koupit větší a teď se k tomu teda odhodlala. Už si šetří penízky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 16:59 nenya
Já mám v takhle malém "plivátku" neonky - jsou v naprosté pohodě, plavou si krásně, mají pěkné barvy. Jsou tam ale jen ty neonky a dvě neritina. Dost neobvyklé je, že každý říká, že v takto malé nádrži se těžko udrží biotop - nemám s tím problém - naopak při stejné péči má velké akva občas dusičnany, tohle malé mi nikdy nepřekročilo 20mg a to jen jednou když jsem dlouho nečistila filtr. Vodu měním jen ze zvyku, pořád je křišťálová a má výborné hodnoty. Rostlinky tam rostou úplně suprově, každý měsíc kus jávského mechu a pár dalších rozdávám. Nejsem proti malým nádržím a "velkochovatele" co mají doma oceánia musím upozornit, že taky existují panelákové minibyty a lidi, kteří si chtějí akvárko pořídit, ale nevejde se jim nádrž do bytu. Chce to jen PEČOVAT o to akva, pak to jde a vypadá to skvěle!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:15 vitek38
možná nějaké razborky... milé a malé rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:52 Jakub – jaké ryby do 17 l akva??
ja by sem dal do 17l akva Aphyosemion australe potrebuju len 15L X-) rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:24 Muž melda777 [0] – Re: Terka
Lepší větší akva bude z něj větší radost a lepší pokuk.A bude fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 01:04 Tereza – Re: picnic
A jo! My fault. Sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 00:53 vevrk
Souhlasím s matrixem, zrovna jsem koukala na nabídku minirybek ve Viváriu :) Myslím, že když bude v 17 litrech několik čtverzubců trpasličích nebo třeba 6 živorodek sličných a nádrž bude patřičně zarostlá, tak jim tam bude dobře.. Kdybych si to nemyslela, tak si je nepořizuju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 00:28 Muž matrix069 [79]
Sú aj malé druhy rýb,nejaké borarasky,endlerky,razborky Galaxy....ale 17 L je dosť málo,tak opatrne s počtami rýb. Inak aj krevetky vedia plávať X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:40 Muž xxsharkxx [19]
Mno muj názor je takovej že do 17 litru bych nedal nic.Nevim proč snad že mi je těch ryb líto je strčit do takový konzervy.Myslím že i nenáročným druhům je líp když mají kde plavat-občas by neškodilo se nad tim zamyslet ne?Tušim že tak z 99,9% je v možnostech každého udělat AQ minimálně 60L a ne to rvát do "zavařovačky" tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:00 picnic
Terka napsala: No a do kolik a L akva by si mohla ty tetry č. dát?? asi tak jí se fak líběj
Vždyť ona se ptá do kolika L akvária by se mohli dát. Já jsem to pochopil tak, že by si pořídila větší... Čím větší tím lepší samozřejmě ale hraniční bych viděl fakt to 54l 60x30x30. Sice malý ale už se tomu dá říkat akvárium a udrží (těžko ale přece) nějakej biotop.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 21:02 Tereza
Proč se tu ptáš, když neposloucháš?! tone Tetry červené do 17 l v žádném případě! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:56 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:56 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:55 mato127
ja byt nou dam zivorodky pavie oko a dario dario
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:47 Muž Jurasek [137] – Re: Terka
Třeba standardní 60x30x30. Tam jich bude moct být hejno a podstatně lépe se to bude udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:42 Terka
No a do kolik a L akva by si mohla ty tetry č. dát?? asi tak jí se fak líběj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:39 Muž Jurasek [137] – Re: Terka
Několik živorodek endlerových, nebo jednu bojovnici pestrou. Teter by to chtělo hejno, to bude malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:28 Terka – jaké ryby do 17 l akva??
Ahoj tak mám ještě 1 otázku: ségra má akviško(17L) a chtěla by do něj nějaké rybičky. Pls poradíte?? Já jsem jí navrhovala krevetky ale ty ona nechce ona chce aby to plavalo. Ona by chtěla tetry červené. Tak nwm jestli spíše větší akva?? Díky za rady :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 10:24 Žena Imii [45] – Re: 0
Halančíky jsem chtěla navrhnout ... ale 20l se mi na ně zdá málo. 30l už by bylo přijatelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 09:07 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: Lukys1
Fotka k příspěvku Barevné ryby do dvaceti litrů? Možností spousta , ale ti co o tom opravdu mají přehled se sami neprojeví a nezbývá , než je přímo oslovit.

Odborníky na "LOUŽOVÉ" ryby pro málo objemové akvária lze i na těchto stránkách najít a zeptat se jich na vhodné druhy , u nichž se samci lépe snáší a tyto drobné rybky barvami hýřící by ani nevyžadovaly příliš pozornou péči.

A jaké to jsou? Obrázek napoví. ( existuje víc alternativ )
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 02:06 Žena Danila [4489] - Sumci
Tohle je nejlepší přípěvěk o miniakváriíích, co jsem tu četla, Raviolko, děkuji.( Tvoje články sleduju průběžně, kde na ně padnu):-), asi založím fan klub :)
Nešlo by toto téma přejmenovat? Aby tam bylo zmíněno, že se jedná o miniakva...Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 22:10 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
tak vám moc děkuji za názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:38 Bexi
živorodka endlerova - skoro stejné jak paví očka jenom nejsou vůbec šlechtěné jsou menší a mladé nepožírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:29 Muž Byk1984 [2]
Ivulik1 to si co zac tie endlerky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:07 Ivulik1 – Re: Lukys1
Primlouvam se za Endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:06 Bexi
živorodky nee bude tam mít h***n a h***n sou to stroje na hovínka ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 17:47 Muž Misho258 [10] – Re: Lukys1
najlepsie gupky su to pomali plavci a mli pristor im nevadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:06 Muž filipsi [1295] – Re: Lukys1
Co se inspirovat napr. na strankach vivaria, nabidka ryb pro miniakvaria, nebo v pdf casopise z akva.sk, kde v jednom cisle vysel hezky clanek o rybkach pro miniakvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:03 Bexi
já mám ve 20 l 6 razbor hengelovích a maj se skvělě(ale půjdou do 112 tím ale netvrdím že jim to bylo malé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:46 Vak. – Re: Lukys1
Do 20l by som dal radšej krevetky ako ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:44 Muž Byk1984 [2]
Do takeho maleho akva sa ani nejake tie dania velmi nehodia.Mali by byt aspot 10 kusov,ale na 20 litrou je to vela ryb.V mensom pocte sa skryvaju.Ja by som kamaratovi odporucil,nech si kupi vecsie akva,alebo nech ubere v pocte ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:15 Žena Amy01 [39]
neonky nie, potrebuju priestor na plávanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:12 Žena Imii [45]
malé platy nebo molly???Všechno malé by jednou mohlo vyrůst ... nechcete přece ty rybičky trápit.
Do 20l nějaké mikrorasborky nebo živorodky Endlerovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:01 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Taky sem si to říkal ale možná nebyli y dobré i nějaké ty tetřičky menší druhy nebo malé platy nebo molly???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Na 20l je podle me 10 kusu rybek hodne. Barevne a male rybky jsou pavi ocka a neonky ale i danio.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:00 Michall
Borarasky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:55 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Barevné rybky do 20L
Ahoj, Jeden můj kámoš si hce pro začátek pořídit menší akva okolo 20L mohli byste mi poradit jaké řeba spíše menší druhy ryb a aby byli hezky barevné a mohlo by jich dohromady když je všchny sečtu alespon 10kusů . popřípadě jaké rostliny?? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:03 Žena Lucianetta [43] – Re: Raviolka
Děkuju, Raviolko palec Takže do "nudle" - Ameriky s konečnou platností dám pancéřníčky a axelrodie, už jsem na ně hrozně zvědavá potlesk a do "kostky" Asie ke krevetkám přidám hejníčko borarasek (asi makulatky, četla jsem o nich tvůj článek ano ). Už se hrozně těším, až akvárka nachystám a po novým roce nastěhuju rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 21:17 Žena Rebbie [71] – Re: Raviolka
Taaak, konečně někdo kdo mi potvrdil, že údržovat miniakvo neni horší než velký akvo, právě naopak A hned odbornice na slovo vzatá, díky, holka, díky ;-) Já teď prožívam akvaristickou krizi, takže miniakvo sem zrušila a to větší (pro většinu ovšem taky spíš mini :-D) chátrá, bohužel :-( ale neni všem dnům konec, však se zas do toho pustim!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 20:18 Žena Raviolka [2148] – Re: Lucianetta
Z čeho máš obavy? Z axelrodií? Mám jich pět něco přes rok - naprosto pohodové, velmi žravé a velmi malé tetřičky. A hlavně úplně zdravé a ani trochu choulostivé, nikdy jsem s nima neměla sebemenší problémy. Něco malinko jsem o nich psala v 9. čísle Akvária, už si nepamatuju co ;-) Ve srovnání třeba s těma Tanichthys micagemmae jsou menší a mnohem méně pohyblivé.
Amandy jsem nikdy neměla, jsou o chloupek větší než axelrodie, ale jinak myslím, že je jejich chov hodně podobný. Vyhledej si na www.akva.sk ve fotoalbu snímky od Khanha, někde z posledního měsíce tam komentoval, jakou mají amandy povahu - koupil si je před Akvazimou a potom je vyměnil za něco jiného, byly myslím moc plaché. Nepamatuju si to ale přesně, tak se mrkni tam. Případně zkus napsat uživateli "Norman" (taky na akva.sk), on má amandy aspoň tak dlouho, jako já axelrodie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 07:50 Žena Lucianetta [43] – Re: Raviolka
Ahoj Raviolko,
moc děkuju za odpověď. Jsem ráda, že jsem si něco "vymyslela" a schválil mi to odborník ano
Do té Asie, vyhrály to u mě borarasky, takže o to větší mám radost, že to mám schváleno :) a k té Americe - koukala jsem se po axelrodiích k pancéřníčkům, ale mám z těchhle rybek trochu obavy... přece jen je to poměrně novinka... nemáš s nimi zkušenosti? :-)
+ edit, co říkáš na Hyphessobrycon amandae? Na tu jsem měla zálusk, tak by mě k ní zajímal Tvůj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 18:19 Žena Raviolka [2148] – Re: Rebbie
Vůbec ne, údržba je lehčí než u většího akvária. Jen je to malé, strašně malé... a devadesát procent lidí to odmítá akceptovat a cpe tam ryby, které tam prostě nebudou šťastné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:30 Žena Rebbie [71] – Re: Raviolka
Pročpak odpor? :-) Náročná údržba, bo co? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 11:14 Žena Raviolka [2148] – miniakvária
Ahoj Lucianetto, já začínám mít k miniakváriím skoro odpor, ale když to někdo bere tak zodpovědně jako Ty, tak budiž ;-)

Galaxy určitě nedoporučuju, jsou to poměrně velké ryby a ta Tvoje akvária jsou hodně mini. Stejně tak neradím ani Tanichthys micagemmae (do 10 litrů v pohodě?!?), to je krásná, ale ne úplně malinká a hlavně dost pohyblivá rybka - viz časopis Akvárium, 9. číslo. Teoreticky by šly do toho delšího akvária, to ano - ale potom si nedovedu představit, co bys dala do toho krátkého (kromě krevetek).
Do tak malých akvárií, která máš, bez ohledu na biotop bych poradila jen borarasky (urophthalmoides, brigittae, maculatus - poslední z nich není vůbec plachá), Heterandria formosa, Axelrodia riesei... to mě teď honem napadá JEN z těch druhů, co jsou sehnatelné. Existuje víc trpaslíků, ale to by člověk musel moc chtít a cestovat pro ně daleko.
Do té nudle by šli i pancéřníčci, tak jak to plánuješ - pygmaeus nebo hastatus, je to pro ně pěkně dlouhé. 6-8 pancíků a 6-8 axelrdoií, to by šlo - za předpokladu, že to bude hodně, ale opravdu hodně zarostlé (pozor pancéřníčci ale rádi plavou :-)). Pokud ti dlouhodobě fungují miníčka bez filtrace, tak je to fajn a nebála bych se toho. Ovšem pancéřníčci a axelrodie spolu dohromady jako biotop moc nejdou... ale pokoušet se buť jen o náznak biotopu v miniakváriu je podle mě krátkodobá záležitost.
Do menšího akvária jedině borarasky, pokud to musí být Asie...

...rostlinky apod. bych řešila až nakonec, hlavní je rozmyslet si, kde co bude za živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 22:54 vitek38
jezisi marja ... to je fakt tohleto .. strýc má v 400l akvárku tlamovce a další rybky... jenom tak myslíš źe těm dvou rostoucím tlamovcům stačí jen 11 litrů ?400l a 11 l,,, jakej je mezi tím rozdíl ? A navíc jak to tady znám beztak sis koupil nějakýho malinkýho tlamovce kterej se to do "akvárka" za chvilku nevejde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 12:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lucianetta
Týden co týden odsávám Monosolenium tenerum z porostu Eleocharisu a už si nelámu hlavu s tím, komu ho nabídnout... :-O
Putuje spolu s odsátou vodou... Hádejte - kam?
Svého času jsem ho opatrně vyndával pinzetou, abych ho co nejméně poškodil, a pak ho pracně a složitě posílal "potřebným"...
Pokud byste měla cestu do/přes Olomouc, dejte včas vědět - nějaké bych vám nasbíral. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 09:25 Muž filipsi [1295] – Re: Lucianetta
otazka na nej. Ale zrovna v tomhle pripade bych zkusil akvaristy co ho maji v akva, jestli by neposlali v obalce, kdyz roste, roste docela rychle, ratajuv kousek je za tu cenu docela malinky
(ja uz bohuzel nemam)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 09:20 Žena Lucianetta [43] – Re: darka
a jde to bez těch kamenů nebo lávy? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 02:03 Žena darka [520] – Re: Lucianetta
Monoselenium má Rataj, kat. speciální-osázené kořeny a láva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 00:00 Muž filipsi [1295] – Re: Lucianetta
Ano, clovek mini ... Ja mel do 300l vybrano druhu 5. Prisly 2.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45365x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l-?od=1487