Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2024 16:38 R Muž ctibum [6907] Re: Danča84
Já bych se toho nebál, ale třeba bude mít někdo jiný názor/zkušenost...
Ale na krevetky v kouli je tu samostatné vlákno, tak případné souvislosti už, prosím, řeš tam. Díky!
rybicky.net/forum/4233-krevetky-v-kulatem-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2024 15:15 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2024 07:50 R Muž ctibum [6907] Re: Danča84
To je sice hezký, že to tak máš, ale to, že zamezíš množení přeci neznamená, že zabráníš umírání... hmm
Když se ti čistě náhodou podaří vybrat pouze samce krevet, tak se sice nerozmnoží, ale do roka a půl ti vymřou, protože prostě déle nežijí, budeš jen sledovat, jak ubývají a pak kupovat nové. A ještě se připravíte o zážitek z pozorování, jak nosí vajíčka a z mladých krevetek. Za mě pro děti ideální... A měla bys neustálý přísun spokojených nových krevet a o uhynulých bys ani nevěděla, protože by je ostatní krevety během chvíle "zpracovaly"...
Ale to platí i pro všechny tady probírané ryby, všechny jednou pojdou...

Takže za mě už trochu zbytečná debata...

Z ryb bych za všech daných podmínek do tohoto objemu nedával nic, krevety jsou asi pasé, nech tam kytky a šneky a řeš až elementku... palec
Držím palce! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2024 07:24 Žena Starka [242] Re: Danča84
Tak chválím posun v tom, že nyní zjišťuješ informace. Nebudu kecat, taky u prvního akvárka jsem udělala kvůli neinformovanosti spousta přešlapů (není náhoda, že se ta prezentace jmenuje Všechno špatně :-D ).

To je jednoduché (a zároveň složité), ale zkusila bych dětem vysvětlit, že do Vašeho akvária je výběr ryb hodně omezený, a že zrovna barevně atraktivní ryby budou vyžadovat výměnu části vody aspoň 2x týdně (což je dost možná i realita, protože malé akvárium je samo o sobě náročnější, obzvlášť, když bude přerybněné prasátkama). Takže jim teď preventivně dej za úkol měnit 2x týdně vodu a snad je myšlenka na pěkné ryby přejde.

Pokud chceš pohyb, tak rovnou vyškrtneme ohnivky a zvolíme rasbory. Jelikož jste teď měli neplavce bettu, tak věřím, že rasborky udělají radost, i když nejsou barevně vytoužené rybky. Až uvidíte, jak plavou po akva, odpustíte jim i to, že nejsou tak barevné.

Aspoň teda já to tak měla s dánii pruhovanými. Doteď tvrdím, že zbarvením je to pro mě neatraktivní ryba. Ale tím, že v akváriu plave a vytváří pohyb si mě velmi získala.

Ale opravdu bych opustila myšlenku "čuňata ryby". Proč si přidělávat další problémy do už tak problémového akvária? Tím problémových akváriem myslím to, že je opravdu složité vytvořit fungující akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2024 06:40 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Freedlo
Ano máš pravdu, chci jen aby se v akvárku "hejbalo něco barevného". Ale chci aby se to TO mělo v našich podmínkách dobře, nechci TO trápit! Betťák byl přešlap z naprosté neinformovanosti, přišli jsme, koupili, a teprve pak zjišťovali co s tím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2024 06:34 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Když já to mám fakt jinak v sobě nastavený, nezabiju ani mouchu že je mi jí líto stydim a když mám akvárko teď předělat a je tam neznámý počet mimin šneků, mám strach abych nějaké nezahrabala do písku a neublížila mu. Stejně to bude s jakoukoliv jinou sotva viditelnou drobotí to vím 100%... Hodně blbá vlastnost uznávám ale nedokážu si pomoct. (Pro rejpaly - maso nejím od 14, kožené věci nenosím ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2024 06:23 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Vzhledově atraktivnější jsou pro syny zvlášť když může být každý jiný, ale říkala jsem jim že v obchodech prodávají mimina tak jim můžu říct že vyrostou na půl metru smich oni by taky chtěli půlku zverimexu, posledně loudili axolotla 10cm... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2024 22:05 Muž Freedlo [222] Re: Danča84
Pokud se muzu pridat. Mam 17l krevetarko a porizoval jsem 20ks modrych krevetek. Po 8 mesicich jich je nespocet..odhadem 100-150ks a jak Ctibum poznamenal, opravdu to neni nijak extra znat. Nadrz je modrejsi a zivejsi a nic spatneho na tom nevidim: ) .. nerekl bych tomu premnozeni..spis..spokojeny zivot s dobrymi podminkami: ) .. urcite ti nezacnou vyskakovat z akvaria, protoze tam nemaji misto. Prave naopak… je hezke sledovat, ze se zviratum o ktere se staras dobre dari ;-) … takto male nadrze jsou opravdu vhodne maximalne pro krevetky. Pokud je vsak nemas rada nebo nemas rada jejich ‘vetsi mnozstvi’, tak si je neporizuj. Soupni tam pavouka nebo strasilku a bude klid X-)

(Krevetky jednoho pohlavi nejde vybrat..a i kdyby se ti to podarilo, tak ti do roka nebo roka a pul umrou pripozenou smrti a budes muset kupovat nove - coz mi prijde jako dost divne reseni, pokud se rozhodnes MIT v akvariu krevetky. Logicka cesta je poridit par ks a nechat je prirozenou cestou mnozit. Navic chovani ruznych barev stejneho druhu povede postupne ke krizeni a nasledne zmene barvy do prirozene - pruhledne - formy.)

Osobne vidim tvoji lasku ke zviratum, ale vypada to, ze rybky ci jiny drobni vodni zivocichove nebudou tou hlavni vasni. Prijde mi, ze je chces mit jen na okrasu s vynalozenim co nejmensi pece, coz neni idealni kombinaci stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 21:08 Žena Starka [242] Re: Danča84
Tak jo. Ale i tak to nemění nic na tom, že gupky jsou oproti rasborám či ohnivkám větší prasátka a ještě v malém objemu bude třeba dělat častěji údržbu. Proto bych osobně do nich nešla. Ale zas chápu dilema kvůli tomu, že jsou vzhledově atraktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 20:59 R Muž ctibum [6907] Re: Danča84
Ony se nebudou množit do nekonečna. Navíc i když jich tam bude 100, tak budeš mít pocit, že jich je 20... Zas to tak moc nehroť s tím nemnožením, zas tak dlouho nežijí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 20:54 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Což to je jasné že čím víc kusů tím větší spokojenost (jistě máš v paměti nedávnou dobu covidovou kdy jsme si zavření v bytě s rodinou lezli na nervy a těšili se do práce a do školy rozzureny )
Gupky jsem měla jako malá a opravdu vím co znamená přemnožení, proto jsem psala že chci jen samce bez samiček pokud by to nedělalo nějakou neplechu. A proto mám z nekontrolovaného množení čehokoliv husinu ;-)
Akvárko aby mohl být vzadu truhlík s vodopádem, je omezené v hloubce a kvůli poličce nad ním i výškou, délku omezenou prakticky nemám. No uvidím jaké rozměry budou k mání, oni se tyhle akvárka velké asi ani nevyráběli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 20:34 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Díky za názor palec když já právě nechci aby se to množilo. Nicméně na to větší mám v plánu počkat, a do potížisty půjdou asi strašilky, mega šnek nebo sklípkan X-)

A nešlo by, vzít krevetky různých barev dohromady, jen jedno pohlaví? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 17:22 Žena Starka [242] Re: Danča84
Gupky rovnou zavrhni. Jsou to čuňata a v tak malém objemu by to dělalo akorát paseku a ruku na srdce - vodu měnit každý den nechceš a ještě jsi psala, že nechceš, aby se Ti to množilo, což gupky se zvládnou množit snad v jakémkoliv akvárku.

Jinak pokud bude větší akvárko, tak se Ti rozšíří možností nejen ve výběru ryb, ale i v množství rostlin, které do akvarka vejdou. Zkus sehnat čím jak největší akva, samozrejme dle možností.

A ještě takový poznatek - čím víc ryb, tím líp se cítí. Tím nemám na mysli, ze do mini akva jich narveš nesmysl, ale tím mám na mysli, že se jinak bude chovat hejno jen o 6 rybách nebo hejno o 2o kouscích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2024 16:47 R Muž ctibum [6907] Re: Danča84
Pokud je debata stále o Potížístovi, tak tím, že betta odpadla, tak bych ryby úplně vynechal. Dal bych krevetky, je to brevné, hýbe se to, množí se to...
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_heteropoda_var_blue

Dole na kartě si rozklikni "Zobrazit další živočichy rodu Neocaridina", vyberte barvu, jeden druh do Potížisty, jeden do koule a hotovo.
Akorát neumím posoudit vhodnost do akvárka bez krytu viz atlas, s tím zkušenost nemám, ale třeba někdo napoví...

A malé ryby vybírejte až do nové elementky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2024 15:16 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Díky. No o betťákovi už ani neuvažujeme, i když je běžně chovaný sám tak mi to právě přijde že mu asi musí být smutno. Spíš skupinku menších rybek. Ještě jsme uvažovali s klukem o 3-5 samečcích gupek, ale jestli by se nervali... Samice mají v obchodech většinou gravidní i když to na některých není ještě vidět, ty nechci.
Jo a samozřejmě že už budeme postupovat podle pravidel o zakládání. Máme akvárko (nebo pořídíme větší, záleží jestli se nám rozměrově vejde), máme vybavení, tak to všechno vygruntujeme, zapneme, zaběhneme, a pak se teprve začnem koukat po něčem živém. Nikam už nespěcháme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2024 13:17 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo
Jo a ještě jedna důležitá věc. Jsem sice srdcem víc kytkařka a potkanářka než akvaristka, a důležitější než chov zajímavých ryb (a šneků, krevet a jiných breberek) je pro mě estetická hodnota nejen samotných akvárek ale i všeho kolem dohromady, tak MI NA CHOVANÝCH ZVÍŘATECH ZÁLEŽÍ, A CHCI ABY SE MĚLI DOBŘE A PROSPÍVALI! Všechny zvířata vybírám vždycky podle toho co jim dokážu nabídnout, ne podle toho co bych jen chtěla. Jinak bych klukům do koule koupila zlatou rybku a přítelovi do našeho 2+1 koně ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2024 12:27 Žena Starka [242] Re: Danča84
No, takže podle toho, co jsi napsala, tak Ti zodpovím na dotaz z vedlejšího vlákna. Betta musí mít kryté akvárium. Nadechuje se totiž nad hladinou a pokud se nadechne studenějšího vzduchu, může se nachladit (a to třeba ve chvíli, kdy se v místnosti větrá). Jelikož jsem měla akvarko podobného rozměru a vím, že bez techniky v teplé místnosti byla teplota max. 25 °C (v prezentaci je to potvrzeno), tak to zrovna není nejlepší teplota pro bettu. Ona potřebuje minimálně 26 °C a to je hraniční, ideální je tak kolem 28 °C. Tudíž za nemoc betty mohly následky těchto podmínek. Takže už kvůli tomu tedy další bettu vyřadíme.

Pokud tedy trváš na nějakých rybkách, já osobně bych vzala 6 razbor nebo ohnivek (záleží na Tvém vkusu) a modlila se, aby to akvarko nějak fungovalo, protože mít ve 13 litrech i těch 6 ryb je moc. Beru, že 6 ks je hraniční nejmíň.

Dále bych zvážila filtraci nebo aspoň vzduchování, aby ryby měly dostatek vzduchu. Nevím, zda rostliny zvládnou dostatečně okysličit akvárium. A jo, už čtu, že bude vodopád, tudíž ok.

Pokud by rybky šly do většího akva, tak potom bych počkala, zajela větší akva a do něj dala max. 12 kousků rasbor nebo ohnivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2024 10:55 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe:
Ahoj, díky za rady, ale mám trochu jinou představu. Koukněte prosím na mojí prezentaci (uznávám že má mezery, říkám - "nefotím, radši žiju tady a teď). Filtr, topítko ani světýlko tam nemám a ani nemám v plánu to tam dávat, mám tam jen růžkatec a šneky, a údržba zahrnuje pouze dolití odpařené vody a setření prachu.
Zkreslení mi také nevadí, díváme se dovnitř převážně zhora. Nemám ráda akvárka stylu - téměř sterilní, sklem a víkem pečlivě utěsněná krabice s divokou přírodou uvnitř, uprostřed sterilního bytu. Moje akvárka jsou rovnocennou součástí ostatních pokojových květin co mám všude kolem, kytky různě vyrůstají a čouhají i z něj a společně vytváří (nebo jednou budou vytvářet) velkou pokojovou džungli.

Tím se dostávám k tomu co očekávám od akvárka a od jejich obyvatel. Akvárka by měli být maximálně přírodní a primárně pro rostliny vodní i (nevím odborný název) polovodní čouhací. Rybky by opět měli být nenáročné, barevné, nesmí ničit kytky a nepožírat šneky. Také by, vzhledem k nepoužívání krycího skla, neměli mít sui sklony abych je po příchodu z práce nesbírala suché z podlahy. Jo a aby se nemnožili, ať za chvíli akvárko nepřipomíná plechovku sardinek. Jak se znám tak bych mimina zachraňovala, protože nechat je sežrat je mi jich líto.

Jo a rýsuje se možná i větší akvárko hop , sehnala jsem přes bazar lité akvárko z jednoho kusu skla asi 35l (přesné rozměry mi prodejce napíše, má jich víc). Jen vyřešit dopravu... Protože elementky jsou nádherné, každá vlnka na skle, každá bublinka jim dává neopakovatelnou originalitu! Nějaké moderní lepené optivajty jim nesahají po kotníky. Tedy po polystyren :)
Edit: Ale tedy do koule chce synek jen krevetky, druhý do hranatého rybky...
Edit 2: Jo a počítám s tím že než do koule dáme nějaké ty potvůrky tak jí zkulturníme samozřejmě a zprovozním truhlíkový vodopád u hranatého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2024 10:10 Muž Bphot0 [119] Re: Starka
Bette tam (krome leta) bude zima, mela by mit myslim min. 26 st. C. Neumim si predstavit davat do koule topitko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2024 09:13 Žena Beastie [318] Re: Bphot0
Hlásím, že jsem tetry ohnivé měla jak v 54litrech, tak ve 360litrech a jsou to líné schovávací ryby co stojí na místě ať jsou kde jsou, a jsou spokojené. A rády se přežírají. A to jsem jich měla až 60. To jen tak zkušenost:))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2024 06:53 Žena Starka [242] Re: Xklop
Děkuji za odpověď. Já si myslela, že rasborky budou aktivnější oproti rasborám.

Kdyby v 2o litrech... 40x22x22 cm, mínus sklo, mínus rozdíl hladiny od výšky akva, mínus dno, mínus rostliny a jsme na 15 litrech jak nic. A to ještě jsem nepočítala dekorace, rostliny a případnou techniku. V prezentaci má Danča84 uvedený objem jen 13 litrů, coz by odpovídalo. Já ji ve vedlejším vlákně psala, že mi to přijde malé i na rasbory. Že bych tam dala maximálně jednu bettu, a už to mi přijde dost diskutabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2024 23:12 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Starka
Ahoj,
měl jsem hejno 40ks Kubotaiek a jezdili celý den jak čerti. Vůbec si nedovedu představit, že by měli žít v 20 litrech. V Čechách se obecně minimální velikost akvária pro rybičky neřeší, jsou pouze nezávazná doporučení. Rakušáci mají zákonem stanovenou minimální délku akvária pro chov sladkovodních ryb, počítáno s dospělými jedinci, na 60cm a 54litru. Pro určité druhy ryb, které dorůstají větších velikostí je to mnohém víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2024 12:02 Žena Starka [242] Re: Danča84
rybicky.net/nadrze/33849-proc-si-neporizovat-akvakouli
Edit: Co od rybek očekáváš? Kdysi jsme diskutovali o tom, že ohnivky tolik neplavou. Nevím jak rasbory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2024 10:37 Muž Bphot0 [119] Re: Danča84
Mam/mel jsem tetry ohnive ve 20l kostce (ted prestehovany do 54l) a jsou to pohodove ryby, ale jak zde jiz nekdo psal (nedokazu to ted najit), jsou hrozne line a stoji na miste. Po prestehovani do vetsiho mam pocit, ze jsou spokojenejsi. Jinak receno, hlasuji za kubotaiky. Osobne bych do koule dal asi jen Endlerky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2024 10:11 Žena BBchory [853] Re: Xklop
Koule je dobrá, když nemá žádnou techniku, tj. bez topítka, filtru a stojí na severním parapetu. Měla jsem kouli s mechem a šnečky, fungovala bez údržby, jen dolívání vody a otírání prachu. S krevetkama zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2024 10:09 Žena BBchory [853] Re: Danča84
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.04.2024 00:14 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Danča84
Ahoj,
kouly bych nepoužíval v akvaristice vůbec, tím nechci odrazovat, ale není to ono. Opticky to zkresluje, špatně se to čistí... špatně se řeší technické vybavení - filtr, světlo...
A akvárko 20 litrů na ač malé hejnové rybky je málo. Razbory ragónské jsou velmi čilé a aktivní rybky. Tetry ohnivé když budou v tom akváriu samy tak budou zase příšli bojácné.
Já bych těch 20 litrů zařídil pro ty zmiňované krevety - Neocaridiny Red sakura. Nějaký kořen, pár větších kamenů a spoustu mechu a budou spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2024 20:14 Žena Danča84 [10] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Jaké rybky do 40x22x22?
Ahoj, dala jsem zde vyhledat podle parametrů: chov snadný nebo poměrně snadný, velikost do 3cm, min velikost akvária 20l. Po vyloučení živorodek mi zbyli tyto rybky:

rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva

rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska

Můžete mi prosím poradit které by byli do našeho akvárka lepší? Případně jiné? Bettu už spíš ne, mám pocit že jak je tam sám tak je mu smutno... (Nemá si s kým povídat pivo ). Díky

Edit: Jo a do koule průměr cca 30cm by šli krevety nějaké nenáročné? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2023 08:40 Žena Starka [242] Re: Bojovnice
Ještě bych ráda doplnila, že čím menší objem, tím náročnější péče o akvarium. Pro začátečníka je minimální objem tak 50 litrů a výše. Teda není to nikde určeno, ale tak všeobecně z diskuzí to vyplývá.

Konkterne 54 litrovà akvária jsou hodně na bazosi, takže není problém je sehnat dokonce i za 5oo Kč se základním příslušenstvím.

Akvaristika je drahý koníček, tudíž kupovat si "15 litrové" akvarium jenom proto, že to vyjde levně je nonsens.

A proč ty uvozovky "15 litrů"? Musíme odečíst tloušťku skla, mínus to, že hladina nebude dolita pod okraj, dekorace, relativně substrat a jsme klidně na 9 litrech.

Pokud už nás nechceš poslechnout v tom, aby bylo větší akva, tak si prosím vem k srdci aspoň to, že do takového objemu jen jedna betta. Díky.

A je sice fajn, že máš bublinky (nevím k čemu, za mě zbytečně), ale nějak mi uniká topitko, které bude udržovat teplotu akvarka min 26°C. Betta potřebuje teplou vodu. Bublinky jsou ji na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2023 18:08 Muž Daniell [38] Re: Bojovnice
Ahoj,
15 litrů je fakt žalostně málo. Když odečtu "okrasy" a přičtu, že je vše umělé, tak bych to možná přehodnotil. Buď větší akvárium, substrát, živé kytky a neonky nebo tohle akvárium ale substrát, živé kytky a třeba 10 mikro razborek (skvrnoocasýé apod) nebo krevetky, šneci, variant je spousta. 15 litrů není ani pro Bettu a navíc umělé rostliny a její ploutve - to moc nejde dohromady. Pokud máš místo, pořiď si vetší akva, pokud místo nemáš zařiď maximální možný objem ale se substrátem a živými rostlinami. Chceme aby akvárium dělalo radost nám i živočichům :-) :-) - umělé kytky jsou k ničemu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2023 14:45 Muž Blahos [37] Re: Bojovnice
Dobrý den, neonky potřebují mnohem větší prostor, viz zdejší atlas. Co promyslet, zda nepořídit větší akvarium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2023 13:36 Muž Freedlo [222] Re: Bojovnice
Ahoj
Do takoveho akvaria bych nedaval zadne zivocichy. Porid do nej zive rostlinky a rozumne dno a nech akvarium zabehnout. Do te doby budes mit dost casu si prostudovat, ktere rybky se do 15l hodi. Neonky rozhodne ne.
Navrhuji si procist nejake zakladni clanky o zakladani akvaria nez se pustis do chovu rybek.

Osobne si myslim, ze 15ti litrove akvsrium je maximalne na jednu bettu a nebo nejaky sneky a krevetky. Rybky bych do ni asi nedaval. I male rybky potrebuji poradne hejno a prostor k plavani.

Urcite by pomohlo si tu zalozit prezentaci, pokud se rozhodnes jit spravnym smerem : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 12:50 Žena Bojovnice [0] – začátečník
Dobrý den, prosím o rady, typy, zkušenosti.....
Můžu dát do miniakvárka 15L, ve kterém jsou umělé rostliny, kameny a bublinkovač 10 neonek?
Pokud ano, za jakých podmínek a čím je krmit?
Předem děkuji všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.10.2022 14:59 Muž Daniell [38] Re: Summer
Ahojky, za mně ač žádný odborník nejsem teda pokud máš 20 litrové akvárium, tak 5 litrů jsou dekorace a zbývá 15 litrů prostoru. Do takového prostoru bych řekl, že se nejlíp bude dařit jedné Bettě nebo hejnu ( max 10 ks ) malých rybek .. třeba razborky bornejské nebo obecně razborky do 2 cm ale nebál bych se ani tetry ohnivé nebo zmíněných malých pancéřníčků ( ale max počet okolo 10 ks ) .. tady nejde o to jak vnímáš akvárium ty sama že to není vězení ale že rybky mají své nároky viz atlas rybek -- chtějí prostor, chtějí plavat, chtějí schovky atd. .. tak když tak koukni ale ""obecně"" platí pravidlo na 1cm dospělé rybky je potřeba 1 litr vody. Ať se daří a hezký den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2022 09:13 Žena Summer [48] Re: zelenakapusta
Právě tone proto se raději ptám zde odborníků. Kdybych teď přišla do zverimexu a zeptala se, jestli si k mé osadce mohu pořídit razbory,odpověď by byla za jisté ANO a ještě doporučí 20ks hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2022 08:21 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Summer
Ahoj, ono u řady zverimexů/akvaristik se vesměs jedná o to, aby prodat, v málokteré prodejně je jako prodavač odborník nebo aspoň někdo, kdo je sám akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 22:26 Žena Summer [48] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku Ano, ale nemám vězení sad mám takový menší byteček pro pandičky, o které se s láskou starám. Při pořízení akva jsem si nakoupila osádku ryb, která byla naprosto nevhodná (nevědomost). bylo mi zde doporučeno část osádky darovat a se zavřenými oči mi bylo schváleno,že pandičky si mohu ponechat. Mám je zhruba půl roku a daří se jim (nesmím to zakriknout). Hezky rostou a plavou si v hejnicku. Když mi ve zverimexu řekli, že když neprodaji ryby a vyrostou, tak jimi krmí hady a plazy ne, tak v rámci možností se u mě mají lépe.
Jelikož nechci rybám nijak ubližovat či ničit rovnováhu v akva,raději jsem se zeptala, zda mohu ještě k tomu co mám pořídit malinké rybičky. Pokud ne,tak ne...ale koukám, že co člověk, to názor, tak teď nevím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2022 19:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Summer
Ahoj, počkej, chápu správně, že máš v tak malém akváriu 5x C.panda + nějaké Otíky a krevety k tomu? Dívala jsi se na nároky těch ryb? Bys měla spíš pouvažovat, komu je dát a zachránit je, než přemýšlet o dalších kusech do vězení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2022 18:17 R Muž afc1886 [14681] Re: Summer
Ano a 10 kusů si tam klidně dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 16:06 Žena Summer [48] Re: Lojza007
Tak to by bylo super potlesk u razborek jsem koukala po Razbora ranongská,ta by byla OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 15:41 Muž Lojza007 [1199] Re: Summer
To spíš nějaký malý druhy razborek, akva určitě nějakých sedm kousků zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 15:26 Žena Summer [48] – Zivorodka Wingeova
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze přidat do mého malého akva zivorodku wingeovu či nějakou jinou malou rybicku nebo vůbec nic? Mám v akva 5 pandiček, otíky a krevetky.

Jde mi o to, že nemám žádnou rybku, která by pozirala breberky a tak a plavalo mi taky něco nahoře :) , ale zase nechci přerybnit akva, už jednou jsem to pokazila, takže se raději ptám hmm
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 19:31 Billislav Re: Anthrax
Tak este stale je v hre aj moznost druhej,vacsej verzie akvaria,cca 35x35x45,este som sa uplne nerozhodol,kde by uz zrejme prichadzali do uvahy aj napr. tie kardinalky.Ale objavil som este jeden zaujimavy druh,nikdy som sa s takou rybkou nestretol, rybicky.net/atlasryb/medaka_woworae ,zrejme je vhodna do miniakvarii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2020 15:48 R Muž Anthrax [4762] Re: Billislav
Já mám Endlerky v akvárku bez topítka (teplota 19 - 22 stupňů) a je to v pohodě.
Kdyby to bylo větší akvárko, tak volím do uváděné teploty kardinálku čínskou. Ale do 15 l rozhodně ne.
Z krevetek nenáročnou klasiku: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry či jinou barevnou variantu tohoto druhu. Těm uváděné teploty opravdu nevadí. :-) Klidně bych uvažoval, nad tím udělat z toho jen krevetárko.
Ze šneků spíš užitečné dělníky než okrasné šneky. Přecijen 15l akvárko je opravdu pidi objem.
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2020 13:23 Žena tramtra [3202] Re: Billislav
V atlasech se dá vyhledávat podle jednotlivých parametrů. Akorát nevím, jestli ti to bude fungovat, když nejsi registrovaný uživatel.
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 00:22 Billislav Re: Anthrax
Dakujem za odpoved,ja som uz nieco zacal k tomu citat,tie endlerky som mal v zamere,sa mi pacia,len ma pomylilo ze tunajsom atlase je teplota chovu udavana od 23 stupnov,co bez ohrievaca je nerealne...A z tych krevetiek a slimakov nieco konkretne na take teploty a podmienky? Je toho prilis vela druhov,nejak sa neviem v tom zorientovat,to by boli hodiny citania :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 23:51 R Muž Anthrax [4762] Re: Billislav
Řekl bych, že Endlerky, krevetky a běžní šneci takové podmínky zvládnou. :-)
O rostlinách prosím jinde: rybicky.net/forum/3037 Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 23:28 Billislav – Miniakvarium bez vykurovania
Dobry den,kratko na uvod,so zaujmom som precital vacsinu tejto diskusnej temy,ale predsa som nenasiel/prehliadol odpoved/radu vhodnu pre moj pripad...Nie som uplny novacik,v mladosti akvarium bolo,take to jednoduche,kde podla dnesnych metod,specialnych pomocok,postupov chovu mi pri mojom sposobe chovu malo do tyzdna vsetko uhynut :-) Ale darilo sa mi,zrejme to bolo dane tym ze akvarium bolo velke a tolerovalo chyby...A teraz k podstate,chcel by som skusit ako relax/hobby nieco z opacneho konca litraze,chcel by som zalozit miniakvarium,a rad by som si nechal poradit,ak ma niekto vyskusane overene kombinacie...Ako specificku vec ale som si vymyslel,ze by som chcel akvarium prevadzkovat pri izbovej teplote bez ohrievaca,a teploty v miestnosti kolisu od 17 do 24 stupnov...Dalej by boli parametre,objem 15l,osvetlenie LED (miestnost je dost tmava),a jednoducha filtracia.Co by ste konkretne poradili pre zaciatky,ak by som tam chcel zive rastliny,ake? plus nejake krevetky,mozno slimaky,a par kusov vhodnych rybiek? Existuje nieco vhodne pre takuto kombinaciu podmienok? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 16:40 Muž vlka [3444] Re: Luka123
Mám na to svůj názor, ale Bety někdy plavou fakt v miniakváriích...
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:26 Žena Luka123 [128] – 12l - poraďte
Ahoj, mám založenou vedle velkého akva jednu louži o obsahu 12L. (viz prezentace). Zatím slouží jako šnekárium, ale až mě ty levatky naštvou, hodím tam Helenu. Nicméně, máme tu takové dilema. Teď je to low tech, jen kytky, teplota je tak 20°C (topítkem vyřešitelná), filtr bych případně nějaký malý závěsný. Ale... dovnitř bych si já představovala cca 10x red cherry a třeba 5-6 borarasek.. děti a muž se mě pokouší přehlasovat na beťáka. Přijde mi to na něj malé, a vzhledem ke gupkám ve velkém akva nebude cesty, že by se beťák stěhoval, rozcupoval by mi samečky... Co myslíte?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45368x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l-