Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:36 Žena Rebbie [71]
Čili jak tak koukam, většina z vás (nás) to nacucává jo? To trochu nerada noo, ale ty odkalovače co se kupujou sou asi spíš do velkejch akvárií co? Já mam 40cítku a 12tku, to prostě musí stačit ten zvon a hadička a musí se to nacucávat ta voda aby to teklo, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:32 petr – Odkalování dna
Také jsem používal onen plastový zvon za 15 kč a vždy si nadával za svou "šikovnost", kdy jsem rozbil krásný vysoký skleněný odkalovač, který jsem měl cca 15 let. Dnes již jaksi není k sehnání.
nedávno pohár trpělivosti přetekl a plácnul jsem se přes kapsu. výseledkem je odkalovač Tetra CG50 za bratru 350 Kč. Ale jsem spokojený, je výborný. Jen doufám, že jeho plastové tělo vydrží více než sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:05 slada – Digger
potlesk potlesk potlesk tleskám nápadu!!! viděl jsme zvon za 300..ale tam nečistoty šli do nějakýho pytle...jinak můj za 16kč mi taky stačí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:01 Digger – 150.- za zvon?
To je pošlete mě.
Na hadici jsem namotal kapesník, odřízl dno u 0,5l pet láhve, nasadil na hadici a je zvon jak víno. Náklady nula.

Určitě to někdo bude chtít lepit silikonem...No já jsem si nechal hadici čistou...
Kamení to nesaje, hadice může mít libovolný průměr akorát mezi kytky a do malých mezer se špatně dostanete. Ale zase je dost plastická, tak si jí můžete nahřát a natvarovat jaký obrys chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 09:02 slada
jámám k tomu zvonu hadici o světlosti 12mm :-D to už je možná dost.. smich ale nemám s tim problém...taky mám ve 100l 15 ryb..takto neni tak strašný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 06:49 motýlek
používám plastový zvon (starý asi 30 let :-)) s hadičkou o světlosti asi 8mm ... dělám to jednou za dva týdny a vždy jednu půlku akrvárka a za další dva týdny tu druhou - spotřeba tak 30 litrů (100 litrová nádrž) ... pokud nemáš přerybněno, musí to tak fungovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:14 Ondrej
Ja to cucam hadickou z vodovahy (stavari budou vedet) prez kropitko z konvicky :-;. Jinak dnes jsem si koupil neco na Vin. rybickach tak az vyzkousim tak dam report.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:07 Muž Miky [14] – SLADA
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:06 slada
věřim že jsou mnohem lepší zvony než mám já :-D do budoucna taky pořídim něco lepšího...koukal sme na nějakej zvon..nevim jak se jmenoval a vypadal jak vakuova pumpa X-) asi 2 v 1 použiješ podle nálady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:00 Muž Miky [14] – TAMY
Jo já jsem vždycky používal ten zvon ale ja na nic odsaje jen z povrchu za komančů jsem měl ještě skleněnej jako malej kluk. Tenhle jsem koupil nedávno a je super dá se s ním odkalovat i jemnej písek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:54 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Nato by mohla stacit spetna klapka za cca 5 az 15sk cca ;-) Ja patrim medzi tych, co si radsej vsetko vyrobia sami. Ved to asi aj skusim zbuchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:51 Muž Miky [14]
Jo stačí jakákoliv dlouhá trubka ale tan kupovanej má ještě jeden trick je to záklopka stačí ponořit párkrát zatřepat nahoru a dolů a voda teče nemusíte nasávat pusou. Občas jsem si pěkně loknul. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:47 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako pozeram na tie zvony, staci si zohnat velku injekciu a mate ten isty tvar.. na hrot date hadicu a jeto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:44 Muž Miky [14] – SLADA
Jo ten jako ty mám doma taky odsaje pěkně ale jenom z povrchu s tím mojim se dá štěrk přesejvat až ode dna. ;-) Jo jinak za ten EasyClean jsem dal 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:59 slada – Horác
Fotka k příspěvku no je podobnej..ale nemá tak debilní spodek..do dna se zabořit dá a žádnej písek se nenasává..nechtělo se mi dávat 200 za zvon tone tenhle stačí..jsem s nim spokojenej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:22 Muž isamik [180]
Pouzivam ten samy a nemuzu si stezovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:20 Muž Miky [14]
Fotka k příspěvku Tak jsem vyfotil tu moji odkalovačku je to EasyClean krásně přeseje štěrk a odsaje hovn.. a přitom odteče jenom málo vody. :-) :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:43 Muž Michal J. [37] - Rostliny
no, neviem neviem.. V normalne zarastenom akva sa moc necistot do dna nedostane, teda, ovela viac ich je na povrchu. A casto som pozoroval, ze za den su bakterie schopne cele hovno zlikvidovat.. Si dajak neviem predstavit, ze by som sa pri cisteni musel babrat s celym dnom, poprehadzovat ho a tak docielit "dokolalu" cistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:12 pansuu – Tamy
Ale potřebuješ dostat i nečistoty ze substrátu, nejen ty napovrchu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:07 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ja odkalujem obycajnou hadicou. Ziadne specialne veci.. priemer ma cca 1cm.. Neviem jak odkalujete vy, ale asi az moc dokladne a hlavne dlho.. Ved nejde oto vysat vsetko co sa len da.. Aj bakterie potrebuju aspon ako taku zivnu podu predsa..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
Já odkaluju odkalovacím zvonem podobně jako dal obrázek Horác ale neni dole takový divný ale je dole do oválu taková široká trubice jako a vyměnuju u terčovců 50litrů sice stačím odkalit po 3 kýblech ale musím vyměnit tich 50litrů takže mě to netrápí že je moc vody vysáto ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:29 stavik
Já při odkalování vysaju taky hodně vody, ale zatím mě to netrápí, časem to pořeším. Zatím po naplnění kýblu chvilí počkám až se kal usadí a pak tu vodu tam naliju zpět takovým větším plecháčkem. Kal zůstává na dně a po třech kýblech je hotovo. Není ideální řešení, ale i tak se to dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:45 Muž Horác [3942] – Markii
Přesně tenhle teď používám palec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:25 Žena Markii [10]
Když řešíte odkalovače napadlo mě jesi někdo zkoušel tenhle?
aqua-tip.cz/…
přemýšlím o koupení ačkoli už deset let používám ten kulatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:10 Muž Horác [3942] – slada
Fotka k příspěvku Jestli je to tenhle (cenově by to odpovídalo), tak s tím se už z principu nic pořádně odkalit nedá (leda tak dno bez substrátu). Tohle se totiž nedá zabořit do písku - hned se to ucpe. Zvon by měl být cca 20cm vysoký, aby se nasátý písek nedostal až do hadice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 18:59 slada
vysal si akva?? :-D to nevim no..já mám 100l a koupil jsme asi za 16Kč plastovej zvon..a při odkaleni vysaju 10 - 20l vody..20l když to beru pořádně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 16:28 Muž Miky [14] – Ahoj
Ahoj na tý stránce je odkalovač Sera www.moje-akvarium.net/… já mám něco podobnýho ale asi od Hagen nebo tak něco akva mám 200l a při odkalování vysaju max 20l vody do kanistru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 16:02 Lukáš
cawko, ja odkalujem casto ( asi kazdy druhy den), ale tenkou hadickou. strk nevtahuje, len tie hovna , a miniem mozno liter vody..a ked mas strk vecsi ako prierez hadicky, tak v pomere vytiahnes viac hovien ako vody..mozes na koniec hadicky dat napriklad nejaky dlhy a uzky stary lievik alebo nieco ine..no neviem..sak skus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:54 kraťas
Asi to bereš až moc důkladně, já mám akv. 240L a při odkalování vypustím asi 80L.Úplně to stejně nikdy neodkalíš.Myslím, že existují odkalovačky u kterých se voda vrací zpět do akv., nečistoty se zachytávají v hadrovém pytlíku, ale nikdy jsem ji v ruce neměl. Vyhovuje mi ta moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:46 Muž Horác [3942]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:26 Jerome – Odkalování dna
Ahoj,jsem naprostý začátečník a dnes jsem prvně asi po měsíci od založení akva odkaloval dno. Asi něco dělám špatně, ale než jsem dostatečně vysál nečistoty a rybý výkaly, tak jsem skoro vypustil akvárko, což jistě není správné. Máte někdo vypracovaný nějaký postup jak to zvládnout bez tak velkých ztrát vody? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 22:26 Kilas
ja mel podobnej problem..byl to koren. nechal sem ho asi 8x poradne odmocit a stejne to neprestalo....(mozna proto byl tak levnej :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 18:40 DavidCZ
Jestli do bela, do mlecna , tak jsem take pro nalevnika a prestan tedy uplne menit a priodavat vodu, za mesic vyhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 18:39 DavidCZ
Jestli si si koupil nový kořen a voda se ne az tak kali ale spise tmavne do hneda, avsak je cira, tak je to korenem, prejde to po trech ctyrech vymenach vody. Nekali se ti protoze prekrmujes ??? zlus sypat jen co hned sezerou. Jestli se kali do zelena , nehnojis ?? neobjevils nake super hnojivo ? a chces jim doprat ?? Napis alespon do jake barvy se ta voda kali a jak se kali ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:41 mirhal – to Roman
jo díky toto určitě vyzkouším potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Na nálevníky platí déle nekrmit.do týdne většinou pojdou hlady a rybkám se vyčistí střeva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:23 mirhal
jo jo díky moc palec palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:18 Muž Eff [417] - Rostliny
Neměň tolik vody, neper filtr ve vodovodní vodě. Když předěláváš, nebo znovuzakládáš akvárko nech si trochu sajrajtu ze starýho a nalej do filtru. Když už se stane, tak mazej do akvaristiky(prověřené), nech si do pytlíků vymáchat molitan z filru a nalej to do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 17:05 mirhal – nová otázka
Jak vypudit z akvárka ''nálevníky'' já bych je tone tone tone tone tone .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
hm takže on to nebude kal,ale nálevnici!:-) poštuduj tohle rybicky.net/forum/739
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:48 mirhal – Effec
Filtr mám na minimum, nekrmím, kal má bílou barvu a je to barva vody, může to být i ten kořen, nehnojím, v zadu mám větší vrstvu štěrku vepředu mám jen kamínky, protože tam nemám rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:40 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak tak, stáhni průtok filtru na minimum, nekrm. Jakou barvu má ten kal? Je to barva vody nebo je v tom hafo částeček? Nemůže to být ten tvůj kořen? Nehnojíš? Taky tam máš šílěně tenkou vrstvu štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak stáhni filtr a nefiltruj jak blbej :-O a zkus miň krmit!nebo spiš vůbec aspon dva dny..nic jinýho mě nenapadá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:33 mirhal – ne
vůbec ne. smich možná z kořenu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a tušiš čim to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 16:30 mirhal – Čím dál tím kalnější voda.
Prosím vás potřebuji pomoc. Voda v mém akváriu je pořád víc a víc kalnější už jsem ji vyměnil a filtruji jak blbej, ale nic a dnes jsem koupil i přípravek na odstranění kalu z vody, ale pořád se zakaluje víc a víc.
Pomoooc! sad sad sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:18 Čistič
Díky za rady. Bohužel, než jsem stačil cokoli podniknout, navždy nás opustila. Asi už bylo moc pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 07:50 Muž Jura23 [6]
Já jsem měl něco podobnýho u Skaláry a té to oko uplně vyhnisalo,ale jinak v pohodě žila, akorád viděla na jedno oko. Ale minulej týden jsem si toho všiml u kančíka příčnopruhého, u kterýho jsem si toho všiml včas, tak jsem zkusil zvednout teplotu a už je v pohodě. Ale taky nežral a držel se stranou od ostatních ryb. Zkus to taky. Tím nic nepokazíš :-O Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 21:49 tonik666
Také bych se přiklonil k plísni. Nechtělo se mi lít do akvária drahá léčiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 17:01 Muž Roman [100] - Cichlidy
Zkoušel jsi ji odléčovat????
bych ji dal do karantény a přidal 3*C na teplotě.Nejspíše jde o zaplísnění.Pokud by to byly v horším případě oční motolice, tak to nemá cenu léčit.
Do karantény můžeš dát přípravek na plísně na bázi acriflavinu či FMC.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2675